سرمایه گذاری در اتریش
تیم نویسندگان رویال مهاجرت اکتبر 18, 2023

سرمایه گذاری در اتریش

اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش یک فرصت منحصربه‌فرد برای زندگی در اروپا است. سرمایه‌گذاری در این کشور مزایای زیادی به‌همراه دارد. با کمک مشاوران رویال مهاجرت، می‌توانید در این کشور امن و باثبات سرمایه‌گذاری مناسبی انجام دهید.

درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

   اتریش اقتصاد قوی و باثباتی دارد و کمک‌های مالی متعددی را در قالب معافیت‌های مالیاتی برای سرمایه‌گذاران خارجی ارائه می‌دهد. علاوه‌بر این، افرادی که سرمایه‌گذاری در این کشور را انتخاب می‌کنند از شهروندی سریع برخوردار خواهند شد که برای بسیاری از افراد بسیار جذاب خواهد بود.

   خوشبختانه، به‌استثنای حوزه امنیت عمومی در قوانین اتریش، محدودیتی برای سرمایه‌گذاری خارجی‌ها وجود ندارد. اقتصاد پایدار و موقعیت جغرافیایی این کشور واقع‌بین اروپای غربی و شرقی آن را برای سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی جذاب کرده است.

   اتریش در حال‌حاضر تنها کشور اروپای غربی محسوب می‌شود که به شما اجازه می‌دهد تا شهروندی اتحادیه اروپا و پاسپورت آن را بر اساس سرمایه‌گذاری قابل‌توجه در این کشور بلافاصله و بدون اقامت قبلی دریافت کنید.

   البته یک کارآفرین نمی‌تواند هنگام انجام تجارت در اتریش، سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات لوکس، سپرده‌گذاری در بانک‌ها و اوراق خزانه روی دریافت خودکار شهروندی حساب کند. باین‌حال، بر اساس بخش 6 قانون شهروندی اتریش، دولت به افرادی که خدمات بزرگی به جامعه و دولت اتریش ارائه کرده‌اند، تابعیت اعطا می‌کند.

   مزایای سرمایه گذاری در اتریش

   موقعیت استراتژیک این کشور در اروپا و عضویت آن در اتحادیه اروپا (EU)، دلایل خوبی برای انتخاب اتریش به‌منظور سرمایه‌گذاری به‌شمار می‌روند. اتریش از تمام مقررات و مکانیسم‌های اتحادیه اروپا پیروی می‌کند. البته، دولت نیز قوانین خاصی دارد که باید از آنها تبعیت کرد. با این‌حال، این قوانین با قوانین اتحادیه اروپا هماهنگ هستند.

   به‌غیراز این موارد، اتریش از مقررات دیگری مانند مقررات وضع‌شده توسط سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) و سازمان تجارت جهانی (WTO) نیز پیروی می‌کند. سایر مزایای سرمایه‌گذاری و مهاجرت به اتریش عبارتند از:

   • مالیات مناسب برای افراد و شرکت‌ها (نرخ مالیات شرکت 25٪ است)
   • نیروی‌کار بسیار متخصص که شامل بسیاری از خارجی‌ها نیز می‌شود.
   • محیط کسب‌وکار امن و ثبات اقتصادی و مالی
   • اتریش چهارمین قدرت خرید مهم در سطح اتحادیه اروپا را دارد.
   • همان‌طور که در بالا ذکر شد، این کشور موقعیت استراتژیک هم مرز با اقتصادهای مهم اروپایی دارد. بنابراین امکان دسترسی مستقیم به بازارهای منطقه‌ای نیز دلیل قابل‌توجهی برای سرمایه گذاری در اتریش به‌حساب می‌آید.

   روش ‌های سرمایه گذاری در اتریش

   اقتصاد اتریش در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی با سرعت بیشتری در حال‌رشد است. در حال‌حاضر به دلیل تقاضا برای خرید خانه در اتریش، همراه با ازسرگیری پروژه‌های ساختمانی عمرانی قبلی و تثبیت سطح قیمت‌ها، فرصت‌های بی‌شماری به سرمایه‌گذاران ارائه می‌شود.

   در ادامه روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری در این کشور را بررسی کرده‌ایم تا سودآورترین راه برای سرمایه‌گذاری را بیابید. استفاده از دانش و راهنمایی وکیل مهاجرت به اتریش برای هر یک از روش‌های زیر به شما کمک خواهد کرد تا به موفقیت کامل دست یابید. توصیه می‌شود پیش از هر اقدامی از کارشناسان رویال مهاجرت مشاوره‌های لازم را دریافت کنید.

   سرمایه‌گذاری در حساب‌های پس‌انداز

   طبق گزارش اداره بازار مالی (FMA)، حساب‌های پس‌انداز در اتریش نسبتا امن هستند و به‌راحتی افتتاح می‌شوند. در واقع، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک حساب در بانک موردنظر خود باز کنید و برای انتقال پول اقدامات لازم را انجام دهید.

   به‌طور معمول تنها خطری که باید از آن آگاه بود ورشکستگی بانک در نظر گرفته می‌شود که در این‌صورت حمایت از سپرده اعمال می‌شود. در حمایت از سپرده‌ها، سود تا سقف 100 هزار یورو به‌ازای هر سپرده‌گذار و بانک را پوشش داده می‌شوند. سپرده‌های ارزی نیز تحت پوشش قرار می‌گیرند.

   خوشبختانه، هر بانک در منطقه اقتصادی اروپا باید عضو این طرح تضمین سپرده باشد و به‌صورت مستمر به صندوق تضمین سپرده کمک کند.

   محل عکس: سرمایه‌گذاری در حساب‌های پس‌انداز

   سرمایه گذاری در اتریش با خرید املاک

   طی دهه گذشته، بازار املاک اتریش به‌طور پیوسته رشد کرده است و بازدهی متوسط اما پایداری را ارائه می‌دهد. به لطف قدرت یورو، بازار املاک این کشور در مقایسه با سایر نقاط اروپا مقرون‌به‌صرفه در نظر گرفته می شود.

   این امر زندگی در اتریش را برای سرمایه‌گذاران جذاب می‌کند. در سال قبل، شاخص قیمت ملک 5.22 درصد و قیمت مسکن به‌ویژه در وین 7.62 درصد افزایش یافت. علاوه‌بر این، بازار اجاره در این کشور در حال‌حاضر به نفع مالکان در نظر گرفته می‌شود.

   ازآنجایی‌که در مراکز شهرهای اتریش مانند وین افراد زیادی به‌دنبال مسکن برای اجاره هستند، صاحبخانه‌ها حق انتخاب مستاجر را دارند. اتریش نسبت به سایر کشورهای اروپای غربی صاحب‌خانه کمتری دارد.

   سرمایه گذاری با ثبت شرکت در کشور اتریش

   اقتصاد اتریش بر سه بخش خدمات (حدود 68٪)، صنعتی (حدود 30٪) و کشاورزی و جنگلداری (حدود 2٪) استوار است. صنعت گردشگری با درآمد سرانه تقریبی 1700 یورو نیز برای اقتصاد این کشور اهمیت زیادی دارد.

   ثبت شرکت در اتریش به‌خاطر مالیات 25 درصدی و وجود مالیات گروهی و قانون برای جذب سرمایه‌گذاران به گزینه محبوبی برای سرمایه‌گذاران داخلی و بین‌المللی تبدیل شده است. علاوه‌بر این، سرمایه‌گذاری در سال‌های اخیر به میزان قابل‌توجهی در اتریش افزایش ‌یافته است. با این‌حال، سطح ایجاد شرکت‌های جدید و تجدید مدل‌های کسب‌وکار در آن ضعیف‌تر از کشورهای همسایه عمل می کند.

   سرمایه گذاری با خرید فرانچایز

   یکی دیگر از راه‌های سرمایه گذاری در اتریش خرید حق امتیاز رستوران‌های زنجیره‌ای یا فرانچایز محسوب می‌شود. سرمایه گذاری از طریق فرانچایز حداقل به 100 هزار یورو سرمایه نیاز دارد. برای اینکه بتوانید با سودآوری بالا در رستوران‌های زنجیره‌ای مانند برگر کینگ، مک‌دونالد و… سرمایه‌گذاری کنید باید اقامت کشور اتریش را بگیرید.

   سرمایه گذاری از طریق اقامت خارجی‌های ثروتمند

   اقامت خارجی‌های ثروتمند یا اقامت از طریق تمکن مالی یکی از روش‌های متعدد سرمایه‌گذاری در این کشور است. اگر قصد دریافت اقامت و در نهایت تابعیت از این روش را دارید فقط باید برای هر یک از اعضای خانواده 22 هزار یورو در حساب خود و درآمد ماهانه حدود 2500-3000 یورو داشته باشید.

   نکته قابل‌توجه در مورد این روش سرمایه‌گذاری این خواهد بود که شما قبل از گرفتن پاسپورت اجازه کار برای کارفرما را ندارید. زیرا نشان داده‌اید که فردی ثروتمند هستید و از عهده مخارج زندگی خانواده خود بر می‌آیید. در این روش ابتدا به شما اقامت یک‌ساله داده می شود که بعد از یک‌سال قابل‌تمدید است.

   بعد از این دو سال، اقامت سه‌ساله دریافت می‌کنید. شما پس از پنج سال اقامت دائم اتریش را دریافت خواهید کرد و از سال ششم این امکان را دارید تا برای پاسپورت اتریش اقدامات لازم را انجام دهید.

   برترین کشور ها برای سرمایه گذاری

   سرمایه گذاری در آلمان سرمایه گذاری در کانادا سرمایه گذاری در ترکیه سرمایه گذاری در فرانسه سرمایه گذاری در اسپانیا سرمایه گذاری در سوئد سرمایه گذاری در انگلیس سرمایه گذاری در دانمارک سرمایه گذاری در اتریش سرمایه گذاری در هلند سرمایه گذاری در ایتالیا سرمایه گذاری در آمریکا سرمایه گذاری در مجارستان 

   سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی

   برای کارآفرینی شما باید بتوانید یک طرح نوآورانه یا استارت‌آپ ارائه دهید. این طرح می‌تواند یک محصول در بازار، یک سرویس نوآورانه یا حتی یک روش یا فناوری جدید پردازش باشد.

   شما برای این منظور باید یک طرح تجاری ارائه دهید. توجه داشته باشید که طرح‌های تجاری نقش مهمی در اخذ اقامت از طریق کارآفرینی دارند. سرمایه اولیه شرکت باید  50هزار یورو باشد. شخصی که طرح کسب‌وکار را ارائه می‌دهد باید شرکت را مدیریت کند و حداقل 50 درصد سهام شرکت را در اختیار داشته باشد.

   هزینه سرمایه گذاری در اتریش

   هریک از روش‌های مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری به هزینه‌های مختلفی نیاز دارند که در زیر به آن‌ها اشاره شده است:

   مدل سرمایه گذاریحداقل هزینه لازم
   خرید ملک3300 تا 7000 یورو برای هر مترمربع
   خرید فرانچایز100 هزار یورو
   سرمایه‌گذاری اقامت خارجی‌های ثروتمند10 میلیون یورو
   ثبت شرکت35 هزار یورو
   کارآفرینی50 هزار یورو

    

   محل عکس: هزینه روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری

   شرایط سرمایه‌گذاری

   اتباع کشورهای دیگر باتوجه‌به شرایط زیر می‌توانند وارد زمینه سرمایه‌گذاری موردنظر خود در اتریش شوند:

   • متقاضیان باید دارای پاسپورت معتبر باشند.
   • یکی از مهم‌ترین شرایط سرمایه گذاری در اروپا و اتریش داشتن حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری 350 هزار یورو در نظر گرفته می‌شود که نباید کمتر از آن باشد.
   • ارائه بیمه درمانی مبنی بر عاری‌بودن متقاضی از کلیه بیماری‌های عفونی یا مزمن نیز لازم است.
   • سابقه کیفری سرمایه‌گذار باید پاک و عاری از جرائم ارتکابی در داخل کشور باشد.

   مدارک لازم جهت سرمایه گذاری در اتریش

   • اصل و کپی پاسپورت معتبر
   • فرم درخواست تکمیل‌شده
   • عکس پاسپورتی
   • شناسنامه با آپوستیل، کپی محضری
   • گواهی حسن رفتار با آپوستیل
   • زندگینامه، با اطلاعات دقیق در مورد کلیه محل‌های سکونت و اقامت
   • تحصیلات، فعالیت‌های کاری و وضعیت تاهل
   • تاییدیه لجستیکی و اقتصادی فعالیت‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها در اتریش
   • اساسنامه، اطلاعات مربوط به میزان سرمایه مجاز
   • توصیه‌نامه از بانک
   • توصیه‌نامه از شرکای تجاری (وکلا، حسابرسان)
   • قرارداد اجاره یا خریدوفروش املاک و مستغلات به‌عنوان مدرک اقامت در اتریش
   • تایید دردسترس‌بودن منابع مالی
   • مدرک بیمه در اتریش

   توجه داشته باشید تمامی مدارک باید به آلمانی ترجمه شوند. در صورت لزوم در فرآیند بررسی مدارک برای سرمایه گذاری در اتریش احتمال دارد از شما خواسته شود مدارک دیگری را هم ارائه دهید.

   ویزای سرمایه گذاری در کشور اتریش

   جمهوری اتریش درخواست ویزای خاصی برای سرمایه‌گذاران ندارد، اما درخواست اقامت ویژه برای سرمایه‌گذاران خارجی امکان‌پذیر خواهد بود. متقاضیان برای سرمایه گذاری در اتریش و با هدف برخورداری از ویزای سرمایه گذاری اتریش، می‌توانند برای ویزای کاری با اهداف کارآفرینی و ثبت شرکت درخواست دهند.

   اخذ اقامت و تابعیت اتریش از طریق سرمایه گذاری

   اتریش یکی از دو کشور اروپایی است که تابعیت را از طریق سرمایه‌گذاری ارائه می‌دهد. سرمایه‌گذاری قابل‌توجه به افراد این فرصت را می‌دهد تا تابعیت اتریش و پاسپورت اتحادیه اروپا را بدون نیاز به اقامت قبلی دریافت کنند.

   برای واجد شرایط‌بودن مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و گرفتن تابعیت، سرمایه‌گذاری باید در یک تجارت فعال یا کمک مالی به یک پروژه عمومی باشد که کمک قابل‌توجهی به اقتصاد کشور می‌کند. بنابراین، سرمایه‌گذاری‌های غیرفعال مانند اوراق‌قرضه دولتی، ابزارهای مالی یا املاک واجد شرایط نیستند.

   سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط معمولا بین 800 هزار یورو تا 10 میلیون یورو هستند. آنها می‌توانند به‌شکل یک سرمایه‌گذاری مشترک یا سرمایه‌گذاری مستقیم در یک کسب‌وکار فعال باشند.

   این نوع سرمایه‌گذاری‌ها باید به‌طور قابل‌توجهی اشتغال‌زایی انجام دهند یا علم و فناوری‌های نوآوری را به اتریش معرفی کنند. سرمایه‌گذاری به‌منظور گرفتن تابعیت می‌تواند کمک مالی به یک پروژه عمومی مرتبط باشد.

   علاوه‌بر این، تبعه خارجی باید نفوذ قابل‌توجهی بر یک نهاد با عملکرد اقتصادی قوی و شهرت بین‌المللی داشته باشد. همسر و فرزندان تا 18 سال این امکان را دارند تا در درخواست شهروندی گنجانده شوند. کودکان بالای 18 سال باید درخواست جداگانه‌ای ارائه کنند.

   خدمات رویال مهاجرت

   ما در رویال مهاجرت به شما کمک خواهیم کرد تا مدارک لازم را تهیه کنید و مشاوره کامل در رابطه ‌با سرمایه‌گذاری در اقتصاد اتریش را دریافت کنید. کارشناسان ما در زمینه شهروندی از طریق برنامه‌های سرمایه گذاری در اتریش عمدتا در کشورهای اتحادیه اروپا تخصص کافی دارند.

   جمع‌بندی

   روش‌های مختلفی برای سرمایه گذاری در اتریش وجود دارد، اما همه این روش‌ها منجر به اخذ اقامت و شهروندی این کشور نمی‌شوند. شما عزیزان می‌توانید با مشاوران رویال مهاجرت در ارتباط باشید و اطلاعات علمی و تخصصی لازم را دریافت کنید.

   سؤالات متداول

   بهترین راه برای سرمایه گذاری در این کشور اخذ اقامت برای افراد ثروتمند محسوب می‌شود که بلافاصله می‌توان از طریق آن تابعیت گرفت.

   کمترین مقدار سرمایه مربوط به کارآفرینی با حداقل میزان 50 هزار یورو می‌شود.

   خیر. با خرید ملک امکان اخذ اقامت وجود ندارد.

   دولت اتریش پرداخت 10 میلیون یورو برای تابعیت تعیین کرده است.

   برای این نوع سرمایه گذاری به 350 هزار یورو نیاز خواهد بود.

   مقالات مرتبط

   تحصیل پزشکی در اتریش

   تحصیل پزشکی در اتریش

   پزشکی پرطرفدارترین رشته بین داوطلبان گروه آزمایشی تجربی است. قبولی در این شاخه برخلاف سایر رشته‌ها بسیار سخت و پیچیده خواهد بود. شرایط و نابرابری‌های …

   مهاجرت کاری به اتریش

   مهاجرت کاری به اتریش

   اتریش برای افرادی که به دنبال یک زندگی بهتر هستند، فرصت‌های شغلی مختلفی را ارائه می‌دهد. این کشور در حوزه اقتصادی و فناوری، پیشرو است …

   تحصیل دندانپزشکی در اتریش

   تحصیل دندانپزشکی در اتریش

   اتریش به‌عنوان یکی از کشورهای پیشرو در زمینه دانش و فناوری دندانپزشکی شناخته می‌شود. سیستم آموزشی دندانپزشکی در این کشور بر اساس استانداردهای بین‌المللی تنظیم …

   سرمایه گذاری در اتریش

   سرمایه گذاری در اتریش

   اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش یک فرصت منحصربه‌فرد برای زندگی در اروپا است. سرمایه‌گذاری در این کشور مزایای زیادی به‌همراه دارد. با کمک …

   وکیل مهاجرت به اتریش

   وکیل مهاجرت اتریش

   در دنیای مدرن، بسیاری از مردم رویای تغییر محل زندگی خود و فرصتی برای شروع زندگی جدید در کشور دیگری را در سر می‌پرورانند. فرآیند …

   تابعیت و شهروندی اتریش

   تابعیت و شهروندی اتریش

   اتریش به‌عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان طبقه‌بندی می‌شود. این کشور دارای بالاترین استانداردهای زندگی و یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در جهان است. همه …

   مشاغل مورد نیاز اتریش

   مشاغل مورد نیاز اتریش

   اتریش یک کشور اروپایی با اقتصاد پیشرفته و گسترده محسوب می‌شود که همواره به‌دنبال انتخاب مهارت‌ها و توانایی‌های متناسب با نیازهای بازار کار خود است. …

   بورسیه تحصیلی اتریش

   بورسیه تحصیلی اتریش

   بورسیه تحصیلی اتریش، فرصتی گرانبها برای دانشجویان جهت ادامه تحصیلات عالی در یکی از کشورهای پیشرو در حوزه آموزش عالی است. این بورسیه‌ها‌ از طریق …

   زندگی در اتریش

   زندگی در اتریش

   مهاجرت یکی از سخت‌ترین تصمیم‌های زندگی است. انتخاب مقصد مناسب بزرگ‌ترین چالشی خواهد بود که با آن روبرو می‌شوید. کشور‌های اروپایی به‌دلیل رفاه مطلوب و …

   خرید خانه در اتریش

   خرید خانه در اتریش

   خرید خانه در اتریش یکی از تصمیمات مهم و جذاب در زندگی است که قطعا تاثیر عمیقی بر آینده و کیفیت زندگی شما دارد. اتریش …

   دانشگاه‌ های اتریش

   دانشگاه‌ های اتریش

   سالانه هزاران نفر از سراسر جهان در دانشگاه‌ های اتریش ثبت‌نام می‌کنند. اغلب تعداد دانشجویان خارجی و داخلی در دانشگاه‌های این کشور یکسان هستند؛ بنابراین …

   ثبت شرکت در اتریش

   ثبت شرکت در اتریش

   اتریش به یک مقصد محبوب برای انجام تجارت در اروپا تبدیل شده است. این کشور به‌دلیل استانداردهای بالای زندگی، اقتصاد پایدار و موقعیت استراتژیک، سرمایه‌گذاران …

   نظر خود را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   مشاوره رایگان مهاجرت