مهاجرت کاری به هلند
تیم نویسندگان رویال مهاجرت دسامبر 21, 2023

مهاجرت کاری به هلند

هلند، کشوری واقع در شمال غربی اروپا، کشوری است که به خاطر مناظر زیبا، شهرهای پر جنب و جوش و میراث فرهنگی غنی اش شناخته شده است. پایتخت هلند آمستردام است و کشور یک پادشاهی مشروطه و دموکراسی پارلمانی است.

یکی از مشخصه های بارز این کشور اقتصاد بسیار توسعه یافته و بسیار متنوع است که شامل بخش هایی مانند فناوری، مهندسی،  کشاورزی و مالی است. به طور کلی، هلند به دلیل کیفیت بالای زندگی، فرهنگ بالا و سیاست‌های اجتماعی بسیار منعطف، وجود اقتصاد پایدار و قوی مقصد بسیاری از مهاجران برای کار و زندگی می باشد.

شغل های مورد نیازصنعت و حوزهمثالی از شغل هامیانگین درآمد
توسعه فناوری اطلاعات  (IT) و نرم افزارتکنولوژیمهندسین نرم افزار، کامپیوتر، هوش مصنوعی3000 تا 5000 یورو در ماه
مهندسین مختلفحوزه های مهندسیمهندسین عمران، مهندسین مکانیک، معماری و..2500 تا 4500 یورو در ماه
پزشکان و متخصصان مراقبت های بهداشتیحوزه سلامتپزشکان، پرستاران، داروسازان و کادر درمان2500 تا 4000 یورو در ماه
حسابداری و اقتصادحوزه های مالیحسابداری، مدیریت مالی، بانکداری و…2500 تا 4000 یورو در ماه
بخش کشاورزی و غذاییحوزه کشاورزی و غذامتخصصین  و کارشناسان صنایع غذایی و کشاورزی2000 یورو – 3500 یورو در ماه

مشاغل مورد نیاز هلند

در هلند، طیف متنوعی از فرصت های شغلی در بخش های مختلف وجود دارد که علاقه مندان می توانند با توجه به رزومه و سوابق کاری به یکی از این بخش ها وارد شوند. به طور مثال بخش هایی صنعت فناوری اطلاعات، بخش سلامت و مراقبت های بهداشتی، زمینه هایی مانند لجستیک، بازاریابی، صنعت هتلداری، حوزه آموزش و .. هر ساله به دنبال نیروهای با تجربه می باشد. همچنین متقاضیان و متخصصان مهندسی می توانند مشاغل مورد نیاز هلند و فرصت های شغلی خوبی را در زمینه های مهندسی عمران، برق و مکانیک پیدا کنند. موقعیت های مرتبط با امور مالی، از جمله حسابداران و تحلیلگران مالی، متخصصان سئو و…  مورد تقاضا هستند.

بخش  های مختلف شغلینمونه هایی از مشاغل مورد نیاز
فناوری اطلاعاتتوسعه دهنده نرم افزار، مشاور فناوری اطلاعات، تحلیلگر داده
مراقبت های بهداشتیپرستار، پزشک، مدیر بهداشت و درمان، داروساز
شاخه های مهندسیمهندس عمران، مهندس برق، مهندس مکانیک و..
دارایی، مالی و سرمایه گذاریحسابدار، تحلیلگر مالی، بانکداری، مدیریت مالی
حوزه آموزشمعلم، استاد، مدیر آموزشی
مهمان نوازیآشپز، مدیر هتل، برنامه ریز رویداد
حوزه های فروشکارشناس فروش، مدیر فروشگاه
حوزه بازار یابیهماهنگ کننده بازاریابی، متخصص سئو
صنعت کشاورزیکشاورز، مهندس کشاورزی، مهندسی گیاه و نباتات
لجستیکهماهنگ کننده لجستیک، مدیر زنجیره تامین

روش های مهاجرت کاری به هلند

به طور کلی برای کسانی که قصد مهاجرت کاری به هلند را دارند، گام اولیه شامل تضمین یک پیشنهاد شغلی یا جاب آفر از یک کارفرمای هلندی است که به طور ایده‌آل تحت طرح مهاجر دانش (KM) طراحی شده است و برای جذب کارگران ماهر بین المللی است. علاوه بر این موارد روش های مهاجرت کاری به هلند را می توان در گروه های زیر دسته بندی کرد:

 • برنامه مهاجران با مهارت بالا (HSMP): این برنامه برای کارگران بسیار ماهر با سابقه کاری بالا طراحی شده است و روش های مهاجرت را برای این افراد بسیار ساده تر می کند.
 • کارت آبی اروپایی: برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا (EU) با سطح بالایی از مهارت های حرفه ای و با رعایت تمام نکات و قوانین کشور کارت آبی اعطا می شود. کارت آبی به شما این امکان را می دهد که با دریافت اقامت دائم و شهروندی می توانند زندگی در هلند را تجربه کرده و از تمام مزیت های آن بهره مند شوند.
 • مجوز انتقال درون شرکتی (ICT): این مجوز برای کارمندانی است که در یک شرکت چند ملیتی به شعبه یا شرکت تابعه هلند منتقل می شوند.
 • فارغ التحصیلان دانشگاه های هلند: فارغ التحصیلان دانشگاه های هلند یا دانشگاه های برخی از کشورهای دیگر اروپایی می توانند برای اجازه اقامت و جستجوی کار در هلند حداکثر تا یک سال اقامت موقت داشته باشند.
 • ویزای خوداشتغالی یا کارآفرینی: برای کسانی که به دنبال راه اندازی کسب و کار خود در  کشور هلند هستند و سرمایه مناسبی نیز دارند، این روش بسیار مناسب می باشد.
 • ویزای محقق یا پژوهشگر علمی: برای افرادی که قصد دارند از طریق با همکاری مؤسسات تحقیقاتی هلندی به فعالیت های تحقیقاتی علمی می پردازند و از این طریق مجوز اقامت دریافت کنند.
 • ویزای کار فصلی: برای کار موقت و فصلی در بخش هایی مانند کشاورزی، باغبانی و گردشگری که در زمان های مشخصی از سال درخواست برای جذب نیرو افزایش می یابد.

برای مهاجرت به هلند روش های گوناگونی از جمله جاب آفر، بلوکارت، خود اشتغالی و... وجود دارد

شرایط مهاجرت کاری به هلند

شرایط مهاجرت کاری به هلند بسته به مسیر مهاجرتی متقاضی، متفاوت و هر یک دارای شرایط و قوانین خاص خود می باشد.

به طور کلی، افرادی که به دنبال کار در این کشور هستند باید یک قرار داد کاری معتبر با یک کارفرمای هلندی یا اسپانسر داشته باشند و شرایط حقوق و دستمزد خاصی را برای آنان در نظر بگیرند. به عنوان مثال، برنامه مهاجران با مهارت بالا، معمولاً از متقاضیان می خواهد که یک پیشنهاد شغلی با حداقل آستانه حقوق، مدارک تحصیلی مرتبط، مدرک زبان بین المللی و تجربه (سابقه کار) حرفه ای و بالا داشته باشند. متقاضیان کارت آبی با بلوکارت اروپا به یک پیشنهاد شغلی، مدرک دانشگاهی شناخته شده با معدل بالا، سوابق کاری و تحصیلی عالی نیاز دارند. علاوه بر این، سایر شرایط ممکن است شامل مهارت زبان، بیمه درمانی و در برخی موارد، اثبات تمکن مالی به خصوص برای روش های پر متقاضی مورد نیاز باشد.

هزینه مهاجرت به هلند از طریق کار

هزینه مهاجرت به هلند از طریق کار می تواند بر اساس عوامل مختلفی از جمله برنامه مهاجرتی خاص، شرایط شخصی و هزینه های اضافی مرتبط با جابجایی متفاوت باشد. در اینجا برخی از هزینه های مهم برای مهاجرت را شرح داده ایم:

 • هزینه های ویزا یا اقامت: بسته به نوع ویزای کاری یا اجازه اقامتی که برای آن درخواست می کنید، ممکن است هزینه های مرتبطی وجود داشته باشد. به عنوان مثال، هزینه های درخواست برای برنامه مهاجرت با مهارت بالا یا کارت آبی اروپا با یکدیگر متفاوت هستد.
 • هزینه‌های قانونی و اسنادی: هزینه ‌های مربوط به اخذ و ترجمه مدارک لازم، مانند گواهی‌ های آموزشی، مدارک حرفه‌ای به همراه ترجمه رسمی مدارک
 • بیمه سلامت: بیمه درمانی برای ساکنین هلند اجباری است. شما بعد از اخذ ویزا باید اقدامات لازم برای پوشش بیمه در هلند را انجام داده و هزینه های مربوطه را پرداخت نمایید.
 • هزینه های جابجایی: هزینه های مربوط به جابجایی و سفر به هلند از جمله پرواز، حمل و نقل وسایل شخصی و اقامت اولیه را نیز در لیست هزینه های خود در نظر داشته باشید.

برترین کشور ها برای مهاجرت کاری

مهاجرت کاری به آلمان  مهاجرت کاری به کانادا مهاجرت کاری به ترکیه مهاجرت کاری به فرانسه مهاجرت کاری به انگلستان مهاجرت کاری به اسپانیا مهاجرت کاری به سوئد مهاجرت کاری به اتریش مهاجرت کاری به مجارستان مهاجرت کاری به دانمارک مهاجرت کاری به آمریکا مهاجرت کاری به هلند مهاجرت کاری به ایتالیا

قوانین مهاجرت کاری به هلند

هنگام بررسی شرایط مهاجرت کاری به هلند، بسیار مهم است که از  قانون و مقررات مهم آگاه بوده و به آنها پایبند باشید. این قوانین بسته به برنامه و انواع روش های مهاجرتی می تواند متفاوت باشد که در ادامه به توضیح مختصر آن ها می پردازیم:

قوانین مربوط به قرارداد کار

به طور معمول، قبل از درخواست ویزای کار یا اجازه اقامت، به یک قرارداد کاری معتبر با یک کارفرمای هلندی نیاز دارید. در صورت درخواست تحت این برنامه، کارفرمای شما باید توسط خدمات مهاجرت و تابعیت (IND) به عنوان حامی مالی یا اسپانسر شناخته شود.

مجوز کار منظم

اگر واجد شرایط برنامه مهاجرت با مهارت بالا یا کارت آبی نیستید، ممکن است به یک مجوز کار معمولی یا یک جاب آفر نیاز داشته باشید. کارفرمای شما باید از طرف شما برای این مجوز اقدام کند و بعد از تایید توسط دولت کشور هلند شما یک تاییدیه یا قرار داد کاری دریافت می کنید که برای اخذ ویزای کار این مدرک ضروری است.

قانون و مراحل اخذ اقامت

پس از ورود به هلند، ممکن است در ابتدا برای شما اقامت موقت صادر شود. سپس بعد از گذشت این مدت در صورتی که همچنان مشغول به کار باشید، مالیات های مربوطه را به موقع پرداخت نمایید و در مدت سکونت در این کشور جرمی مرتکب نشده باشید، اقامت شما تمدید می شود. بعد از گذشت 5 سال زندگی و کار در این کشور نیز می توانید برای اقامت دائم و تابعیت هلند اقدام نمایید.

ارائه مستندات و تمکن مالی

در برخی روش ها مانند روش کار آفرینی ارائه نامه تمکن مالی ضروری می باشد. متقاضی باید این مدرک را از یک بانک تایید شده توسط سفارت دریافت نماید. همچنین تمام مدارک از جمله رزومه کاری و مدارک هویتی نیز ترجمه رسمی شده و سپس برای اخذ ویزا به سفارت تحویل داده شود.

برای اخذ ویزای کاری هلند ارائه رزومه کاری، سوابق کاری یا مهارتی و همچنین مهارت زبان الزامی است

مراحل مهاجرت کاری به هلند

روش های مهاجرت کاری به هلند بسته به مسیر مهاجرتی خاصی که انتخاب می کنید، می تواند متفاوت باشد. در ادامه یک طرح کلی و مسیر عمومی از روش های مهاجرت کاری به هلند آورده شده است:

مرحله اول

پیشنهاد شغلی یا جاب آفر از طرف یک کارفرمای هلندی و کار قانونی است. در مورد سایر روش ها مانند کار آفرینی، بلوکارت، کار بعد از اتمام تحصیل و.. برخی قوانین فرق می کند.

مرحله دوم

بر اساس روش های مهاجرتی متقاضی باید شرایط خود را بررسی کند تا بتواند واجد شرایط بودن را برای یکی از روش های مهاجرتی (به عنوان مثال، روش خود اشتغالی، جاب آفر یا بلوکارت) تایید و انتخاب کند.

مرحله سوم

در این مرحله بر اساس قوانین مهاجرتی باید مدارک و اسناد مورد نیاز را جمع آوری کنید. در صورت نیاز ترجمه رسمی مدارک تحصیلی و رزومه کاری را در همین مرحله انجام دهید.

مرحله چهارم

بعد از تکمیل مدارک، درخواست خود را برای نوع ویزای کاری ارسال کنید. توجه کنید قبل از این مرحله باید تاییدیه جاب آفر یا قراداد کاری خود را تنظیم و آماده کرده باشید. همچنین بیومتریک یا اثر انگشت و عکس پاسپورت را به عنوان بخشی از فرآیند درخواست ارائه دهید.

مرحله پنجم

در این مرحله باید هزینه های مربوط به بررسی مدارک، اخذ ویزا یا هزینه های مربوط به سفارت را پرداخت نمایید و رسید را نزد خود نگه دارید.

مرحله ششم

در این مرحله باید برای مصاحبه در تاریخ تعیین شده در سفارت حاضر شوید تا بتوانید با ارائه مدارک و دلایل منطقی ویزای کار را دریافت کنید.

بعد از انجام این مراحل باید منتظر نتیجه بررسی سفارت و اخذ ویزای کاری باشید.

نحوه اخذ ویزای کار هلند

دریافت ویزای کاری هلند شامل چندین مرحله است و فرآیند خاص ممکن است بسته به شرایط شما و نوع ویزای کاری که برای آن درخواست می کنید متفاوت باشد. مهم ترین شرط برای اخذ ویزای کاری هلند داشتن جاب آفر یا یک دلیل اقتصادی مانند نوآفرینی یا کارآفرینی می باشد. همچنین در صورتی که متقاضی بعد از اتمام تحصیل خود در یکی از مصاحبه های کاری  قبول شده توانسته باشد اسپانسر برای خود پیدا کند به راحتی می تواند از طریق ویزای کاری اقامت هلند را دریافت نماید. بعد از پیدا کردن روش مناسب مهاجرتی با توجه به شرایط خود دقت کنید که تمام مدارک و شرایط مورد نیاز شرکت، کارفرما و به طور کلی اداره مهاجرتی هلند را داشته باشید. در صورت عدم وجود آن ها را در بازه زمانی مناسب تهیه کنید و اقدامات مربوط به بیومتریک نیز را انجام دهید. سپس می توانید برای اخذ ویزای کار یا مجوز اقامت موقت (MVV) در سفارت یا کنسولگری هلند در کشور خود درخواست دهید.

مدارک لازم برای ویزای کارهلند

به طور کلی مدارکی که برای اخذ و مهاجرت کاری به هلند مورد نیاز متقاضیان می باشد، به شرح زیر است:

 • گذرنامه یا پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • چند قطعه عکس پرسنلی
 • رزومه کاری به همراه سوابق کاری یا گواهی های مهارت
 • ارائه مدرک زیان بین المللی
 • قرارداد کار معتبر
 • رزومه و گواهی تحصیلی به همراه ترجمه آن
 • گواهی بیمه سلامت
 • رسید پرداخت هزینه های ویزا
 • درخواست مجوز اقامت موقت (MVV) (در صورت نیاز)
 • اطلاعات بیومتریک
 • درخواست اجازه اقامت (پس از ورود)

سایت های کاریابی هلند

به طور کلی وقتی فردی قصد مهاجرت کاری به هلند را دارد یا باید خود شخص کارآفرین و سرمایه گذار باشد یا از روش های مختلف اقدام به پیدا کردن کار مناسب نماید و از این طریق برای اخذ ویزای کار اقدام کند. اولین روش یافتن شغل، جستجو در سایت های کاریابی می باشد که بسیار روش خوب و قابل اعتمادی است. در ادامه برای آشنایی بیشتر شما چند سایت کاریابی معتبر در هلند آورده شده است:

لینکدین (LinkedIn)

Indeed.nl

Nationale Vacaturebank

Glassdoor.nl

Monsterboard.nl

StepStone.nlJobbird.com

Undutchables.nl

پورتال شغلی EURES

پلتفرم مشاغل استارتاپ هلندی (Dutch Startup Jobs)

اخذ اقامت هلند پس از مهاجرت کاری

پس از طی کردن تمام مراحل و اخذ ویزای مهاجرت کاری به هلند شما به این کشور سفر می کنید. بعد از رسیدن در این کشور شما باید محل سکونتی که از قبل تعیین کرده اید، ساکن شوید. سپس برای دریافت کارت اقامت باید یکسری مراحل را انجام دهید:

اقداماتتوضیحات

ثبت نام در شهرداری

 

در یک دوره مشخص پس از ورود، معمولاً باید در شهرداری محلی ثبت نام کنید. این یک مرحله بسیار مهم برای دریافت مجوز اقامت است.

درخواست اجازه اقامت

 

درخواست اجازه اقامت را به خدمات مهاجرت و تابعیت (IND) در هلند ارسال کنید. این برنامه معمولاً پس از ورود شما انجام می شود.
اطلاعات بیومتریکاطلاعات بیومتریک، از جمله اثر انگشت و عکس پاسپورت را به عنوان بخشی از فرآیند درخواست اجازه اقامت ارائه دهید.
بیمه سلامتبرای یک طرح بیمه سلامت اقدام کنید؛ زیرا داشتن بیمه درمانی معتبر برای ساکنین هلند اجباری است.
اثبات تمکن مالی (در صورت نیاز)برخی از دسته های ویزا ممکن است به مدرکی مبنی بر تمکن مالی برای حمایت از خود در طول اقامت نیاز داشته باشند

برای کسب از اطلاعات بیشتر از مهاجرت کاری می توانید به سایت مهاجرت و تابعیت (IND) هلند مراجعه نمایید.

در نهایت با کسب اطلاعات لازم از مراحل تمدید اقامت خود آگاه باشید و از ارسال به موقع درخواست های تمدید برای حفظ وضعیت اقامت قانونی اطمینان حاصل کنید. بررسی الزامات و مراحل خاص مرتبط با دسته ویزای کاری ضروری است، زیرا ممکن است شرایط متفاوت باشند. برای کسب اطلاعات به روز و جدید از اخبار و مراحل مهاجرت کاری می توانید علاوه بر کمک گرفتن از یک وکیل مهاجرت به هلند، به وب سایت رسمی IND مراجعه نمایید.

خدمات رویال مهاجرت

آژانس مهاجرتی رویال مهاجرت طیف وسیعی از خدمات را برای کمک به افراد و متقاضیان در فرآیندهای مهاجرت و ویزای کاری ارائه می دهد. این خدمات شامل مشاوره برای انتخاب روش مهاجرتی، بررسی شرایط متقاضی، کمک به تهیه و ارسال مدارک، مشاوره حقوقی در مورد قوانین به روز مهاجرت، کمک به متقاضیان مهاجرت کاری مبتنی بر پیدا کردن شغل مناسب و انتقال کارمندان خارجی، انجام فرآیندهای الحاق خانواده و… می باشند. ما در موسسه رویال مهاجرت با سال ها تجربه و وجود پرونده های موفق در زمینه مهاجرت کاری به هلندف به متقاضیان این اطمینان را می دهیم که از اولین مراحل مهاجرت تا ثابت شدن شرایط زندگی آن ها در هلند در کنارشان می مانیم.

سؤالات متداول

1- چه نوع مشاغلی برای مهاجرت کاری به هلند تقاضای بالایی دارند؟

مشاغل در حوزه های فناوری اطلاعات، مهندسی، مراقبت های بهداشتی، مالی و فناوری.

2- آیا قبل از درخواست ویزای کار در هلند به پیشنهاد شغلی نیاز دارم؟

بله، معمولاً برای اکثر ویزاهای کاری به جز خود اشتغالی و چند روش دیگر، یک پیشنهاد شغلی لازم است.

3- روش های مهاجرت کاری به هلند چند نوع هستند؟

برنامه مهاجران با مهارت بالا، کارت آبی اروپایی، فارغ التحصیلان دانشگاه های هلند، خوداشتغالی و ویزای کارگران فصلی

4- آیا بیمه درمانی برای مهاجرت کاری در هلند اجباری است؟

بله، اجباری است و پس از ورود به هلند یا قبل از آن می توانید برای دریافت بیمه اقدام کنید.

مقالات مرتبط

خرید خانه در هلند

خرید خانه در هلند

خرید یک خانه در هلند ممکن است به یک فرایند پیچیده و هزینه‌ بر تبدیل شود. بازار مسکن در هلند معمولا پرطرفداری و رقابت بسیار …

زندگی در هلند

زندگی در هلند

جمعیت هلند در سال 2024 حدود 18 میلیون نفر است. این کشور از نظر جمعیتی در رتبه 62 جهان قرار دارد. تراکم جمعیت در هلند …

تحصیل پزشکی در هلند

تحصیل پزشکی در هلند

هلند دارای چندین دانشگاه معتبر پزشکی است که تعداد قابل توجهی از دانشجویان بین المللی را به برنامه های پزشکی خود جذب می کند. این …

ثبت شرکت در هلند

ثبت شرکت در هلند

ثبت شرکت در هلند به عنوان یک کشور عضو اتحادیه اروپا به دلیل قوانین تجاری مدرن و محیط کسب و کار مستعد، جذابیت بسیاری دارد. …

وکیل مهاجرت هلند

وکیل مهاجرت هلند

مردم به دلیل کیفیت بالای زندگی، اقتصاد قوی و محیط اجتماعی مترقی به مهاجرت به هلند جذب می شوند. این کشور دارای سیستم مراقبت های …

مهاجرت کاری به هلند

مهاجرت کاری به هلند

هلند، کشوری واقع در شمال غربی اروپا، کشوری است که به خاطر مناظر زیبا، شهرهای پر جنب و جوش و میراث فرهنگی غنی اش شناخته …

تحصیل دندانپزشکی در هلند

تحصیل دندانپزشکی در هلند

تحصیل دندانپزشکی در هلند می ‌تواند تجربه ‌ای بسیار ارزشمند و چالش ‌برانگیز باشد. دانشگاه ‌های کشور هلند به دلیل سطح علمی بالا و رویکردهای …

دانشگاه های هلند

دانشگاه های هلند

تحصیل در دانشگاه ‌های هلند به عنوان یکی از گزینه‌ های محبوب برای دانشجویان بین ‌المللی شناخته می ‌شود. هلند با داشتن بیش از 200 …

تابعیت هلند

تابعیت هلند

کشور هلند شرایط و قوانین خاصی را برای اعطای تابعیت به افراد وضع کرده است. افرادی که خواهان دریافت تابعیت هلند هستند باید ابتدا یک …

کشور هلند

مشاغل مورد نیاز هلند

هلند از آن دسته کشورهای شاد و آرامی است که به‌خاطر مناظر زیبا، فرهنگ متفرقی و اقتصاد قدرتمند خود شناخته می‌شود. این کشور به‌عنوان یکی …

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت