مهاجرت به سوئد

کشور سوئد از گذشته جزو کشور های مورد علاقه ایرانیان برای مهاجرت به شمار می رود. داشتن دانشگاه های با رتبه بالا، فرصت های شغلی مناسب و امنیت بالا در این کشور سبب شده بسیاری از افراد این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کنند. هدف بیشتر مهاجران از مهاجرت به سوئد کسب اقامت این کشور می باشد. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد مهاجرت به سوئد و شرایط آن دارید، با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت تماس بگیرید.

درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   روش‌های مهاجرت به کشور سوئد

   مهاجرت به سوئد از روش های مختلفی امکان پذیر است که هر کدام از این روش ها شرایط مخصوص به خود را دارند. هر متقاضی بسته به مهارت ها و وضعیتی که دارد می تواند از طریق یکی از این روش ها اقدام به مهاجرت به این کشور نماید. در ادامه به این روش ها اشاره خواهیم کرد:

   مهاجرت تحصیلی به سوئد

   سوئد به عنوان یکی از کشور های پیشرفته اروپایی، از نظام آموزشی قدرتمندی برخوردار است و سالانه میزان بسیاری از افرادی است که قصد مهاجرت تحصیلی به سوئد را دارند. دانشگاه های این کشور امکانات خوبی دارند و اعتبار مدرک آن ها در سطح بالایی می باشد. دانشجویان بین المللی این امکان را دارند که پس از اتمام تحصیلات خود، به مدت 6 ماه در این کشور مانده و به جست و جوی کار بپردازند. در صورت یافتن کار، متقاضی می تواند اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل کند.

   مهاجرت به سوئد از طریق کار

   برای مهاجرت کاری به سوئد و کار در این کشور، افراد نیاز به اخذ جاب آفر یا پیشنهاد شغلی دارند. در واقع جاب آفر مجوز ورود به کشور سوئد و اخذ اقامت می باشد. متقاضی پس از 4 سال کار در این کشور و پرداخت منظم مالیات می تواند اقدام به دریافت اقامت دائم سوئد نماید. در ویزای جاب سیکر سوئد نیز افراد از 3 تا 9 ماه می توانند در این کشور به دنبال کار بگردند.

   مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به سوئد

   سوئد برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از بهترین گزینه ها محسوب می شود، چرا که این کشور دارای ثبات بالایی از نظر اقتصادی در جهان می باشد. از روش های مختلفی می توان اقدام به سرمایه گذاری در سوئد نمود، که از جمله آن ها می توان به خرید سهام، خرید ملک، ثبت شرکت، کارآفرینی و خرید اوراق قرضه دولتی اشاره کرد. لازم به ذکر است که دریافت اقامت از تمام روش های سرمایه گذاری امکان پذیر نمی باشد. ثبت شرکت در سوئد منجر به اخذ اقامت در این کشور خواهد شد.

   ثبت شرکت در سوئد

   حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در سوئد، حدود 100.000 یورو می باشد. افراد برای ثبت شرکت بایستی زمینه فعالیت خود را در قالب بیزینس پلن و یا طرح تجاری به دولت کشور سوئد ارائه دهند. در صورتی که این کشور با طرح تجاری فرد موافقت نماید، متقاضی می تواند فعالیت اقتصادی خود را شروع کند. برای دریافت اقامت دائم سوئد، شرکت افراد باید فعال باشد و مالیات آن به طور مستمر پرداخت گردد. در این صورت پس از گذشت چند سال می توان اقدام به اخذ اقامت دائم این کشور نمود.

   حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در سوئد

   خرید ملک در سوئد

   یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در سوئد، خرید ملک در این کشور می باشد. خریدار ملک باید ملک مورد نظر خود را انتخاب کرده و قبل از ورود به خاک سوئد، 2 تا 10 درصد مبلغ آن را به عنوان بیعانه پرداخت کند. متقاضیان بایستی قبل از هر گونه اقدامی برای خرید ملک در سوئد، وضعیت تورم و قیمت های ملک در این کشور را بررسی کنند. در مواردی دیده شده که متقاضی در ابتدای کار توانایی خرید ملک رادارد، اما پس از تشکیل پرونده و ارائه مدارک، به دلیل تغییرات قیمت، توانایی خرید را از دست می دهد. شرایط اقامت در سوئد از طریق خرید ملک در صورتی امکان پذیر است که افراد طرح تجاری مناسب که با سرمایه گذاری آن ها روی ملک هماهنگی دارد ارائه دهند.

   نحوه دریافت اقامت سوئد

   به دلیل وجود اقتصاد پیشرفته در سوئد، افرادی که به سوئد مهاجرت کرده اند، علاقه مند هستند برای همیشه در این کشور زندگی کنند. افراد پس از مهاجرت به سوئد بایستی کد ملی این کشور را دریافت کنند تا بتوانند از مزایای شهروندی همچون افتتاح حساب و خرید و فروش خودرو بهره مند شوند. در صورتی که اقامت افراد تمام شود، می توانند درخواست جدید ارائه کنند. پس از 5 سال اقامت موقت و زندگی در این کشور به صورت متداوم، متقاضیان می توانند اقدام به اخذ اقامت دائم نمایند.

   شهروندان کشور های اتحادیه اروپا پس از 5 سال اقامت در سوئد، صرف نظر از این که در این مدت کار کرده باشند یا نه، می توانند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. این در حالی است که شهروندان غیر اتحادیه اروپا، باید پنج سال به طور مداوم مشغول به کار بوده باشند. همچنین باید ثابت کنند توانایی لازم برای تامین هزینه های خود و خانواده شان را دارند.

   دریافت پاسپورت سوئد

   برای دریافت پاسپورت سوئد، متقاضیان باید تابعیت این کشور را دریافت کنند. برای اخذ تابعیت سوئد لازم است افراد به مدت 5 تا 7 سال پس از دریافت اقامت دائم، در این کشور زندگی کنند. در این مدت افراد نباید مرتکب جرم و جنایتی شوند. همچنین بایستی به زبان سوئدی مسلط باشند.

   هزينه‌ زندگي و اقامت در سوئد

   بخشی از هزینه مهاجرت به سوئد شامل هزینه های زندگی و اقامت در این کشور خواهد بود. با توجه به نظرات مردم در مورد مهاجرت به سوئد باید بگوییم که زندگی در سوئد ارزان نیست و مهاجران باید خود را برای هزینه ها بالای زندگی اماده کنند. از طرفی درآمد در این کشور متوسط است. در عوض مقیمان این کشور از برخی خدمات و مزایا که هزینه های عمده ای همچون آموزش و مراقبت های بهداشتی و درمانی را ارائه می دهد برخوردار می شوند.

   بسته به سبک زندگی افراد هزینه های زندگی نیز متفاوت خواهد بود، همچنین شهر محل زندگی افراد نیز تاثیر مستقیمی بر روی هزینه ها خواهد گذاشت. به طور مثال استکهلم یکی از گران ترین شهر های سوئد می باشد و زندگی در ان هزینه های بالا تری دارد. به طور کلی هزینه زندگی برای هر نفر در سوئد از 9000 تا 20.000 کرون در ماه متغیر است. در صورتی که دانشجویی در خوابگاه سکونت داشته باشد، می توان هزینه های زندگی در این کشور را برای او حدود 9.000 کرون در ماه در نظر گرفت.

   هزینه زندگی در سوئد

   هزینه های زندگی برای یک خانواده چهار نفره، بدون احتساب اجاره مسکن حدود 3140 یورو در ماه معادل 32.626 کرون خواهد بود. این هزینه ها برای یک فرد مجرد بدون احتساب اجاره مسکن حدود 846 یورو معدال 8.790 یورو در ماه می باشد. بیشترین هزینه مهاجرت به سوئد، هزینه مسکن می باشد که حدود 30 درصد درآمد افراد را شامل می شود.

   وکیل مهاجرت به سوئد موسسه رویال مهاجرت

   در اغلب پرونده هایی که در دادگاه شکست خورده اند، مواردی دیده می شود که در آن ها مدارک ارسال شده برای اداره مهاجرت سوئد، ناقص بوده و با استاندارد های خواسته شده منطبق نبوده است. از این رو داشتن وکیل مهاجرت به سوئد، کمک بسیاری به افراد برای صرفه جویی در وقت و هزینه خواهد کرد. گاهی پیش می آید که افراد با استناد به تجربه های سایرین، اقدام به درخواست برای مهاجرت می کنند. این در حالی است که هر پرونده مهاجرتی بسته به سن متقاضی، میزان تحصیلات و … افراد متفاوت می باشد و تنها یک وکیل مهاجرت به سوئد می تواند برای پیش بردن پرونده متقاضی به درستی عمل کند. موسسه رویال مهاجرت با داشتن وکلای با سابقه می تواند به شما در زمینه مهاجرت به سوئد خدمات لازم را ارائه دهد.

   سخن پایانی

   سوئد یکی از جذاب ترین مقاصد برای متقاضیان مهاجرت به کشور های اروپایی می باشد. اغلب افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، علاقمند هستند برای همیشه در سوئد زندگی کنند و اقامت دائم آن را دریافت نمایند. افراد می توانند از روش های مختلفی اقدام به مهاجرت به این کشور پیشرفته نمایند، که از جمله آن ها می توان به روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری اشاره کرد.

   در صورتی که قصد اطلاع از شرایط مهاجرت به سوئد را دارید، می توانید به کارشناسان ما در موسسه رویال مهاجرت مراجعه کرده و اطلاعات لازم را کسب کنید. همچنین می توانید سوالات و ابهانات خود را در پایین این مقاله مطرح کنید تا متخصصان ما به آن ها پاسخ دهند. با ما تماس بگیرید.

   سؤالات متداول

   بهترین روش مهاجرت سوئد کدام است؟

   ویزای کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری از بهترین روش های مهاجرت به کشور سوئد می باشند.

   شرایط اقامت دائم سوئد چگونه است؟

   برای دریافت اقامت دائم بایستی افراد به مدت 5 سال مداوم در این کشور زندگی کنند.

   هزینه زندگی در سوئد چقدر است؟

   این هزینه بسته به سبک زندگی افراد و شهر محل زندگی متفاوت است، اما به طور کلی برای یک خانواده 4 نفره 3.140 یورو می باشد.

   کم هزینه ترین روش مهاجرت به این کشور کدام است؟

   مهاجرت کاری ارزان ترین روش مهاجرتی است که بعد از آن می توان، مهاجرت تحصیلی را پیشنهاد کرد.

   تعداد دانشجویانی که مایل به تحصیل پزشکی در سوئد هستند هر ساله در حال افزایش است. کشورهایی مانند سوئد در سال‌های اخیر موفق شده‌اند خود را در زمینه آموزش مطرح کنند. سطح تحصیلات عالی در این کشور در بین برترین‌ های اروپا قرار دارد.
   سوئد کشوری است که در شمال اروپا واقع شده است و چهارمین کشور بزرگ قاره اروپا به شمار می‌آید. تمام فاکتورهای یک جامعه مترقی از جمله توجه به اعتلای کانون خانواده، پیشرفت مسائل بهداشتی جامعه، توجه ویژه به آموزش و حقوق کودکان و … در این کشور دیده می‌شود
   سوئد یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که در منطقه اسکاندیناوی و شمال اروپا واقع شده است. رشد اقتصادی و وجود فرصت‌های زیاد برای درآمدزایی از جمله دلایلی است که متقاضیان زیادی قصد مهاجرت به این کشور را دارند. یکی از روش‌های کم ریسک و بی دردسر برای گرفتن …
   سوئد یک مقصد محبوب برای مهاجران است و بسیاری از آن‌ها برای عبور از پیچیدگی‌های قوانین مهاجرتی در این کشور به‌دنبال دریافت مشاوره حقوقی هستند. وکیل مهاجرت به سوئد که در حوزه کاری خود هوشمندانه عمل می‌کند حتما می‌داند که سیستم مهاجرتی این کشور را بر چه اساسی بنا کرده‌اند و متقاضیان برای استفاده از هر نوع برنامه مهاجرتی …
   پیشرفت اجتماعی و اقتصادی در کنار رفاه بالا، نرخ بیکاری پایین، درآمد مطلوب و امنیت اجتماعی سوئد را به مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری تبدیل می‌کند. برای موفقیت در مسیر مهاجرت کاری به سوئد به کسب اطلاعات کامل درباره مشاغل مورد نیاز، انواع ویزاهای کاری، شرایط و مدارک دریافت ویزا، نحوه اقامت، حداقل دستمزد و موارد مشابه نیاز داریم.

   مقالات مرتبط

   تحصیل پزشکی در سوئد

   تحصیل پزشکی در سوئد

   کشور سوئد یکی از پرطرفدارترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت تحصیلی دانشجویان است چرا که علاوه بر داشتن فاکتورهایی مانند رفاه و امنیت اجتماعی، سطح کیفیت …

   مهاجرت کاری به سوئد

   مهاجرت کاری به سوئد

   پیشرفت اجتماعی و اقتصادی در کنار رفاه بالا، نرخ بیکاری پایین، درآمد مطلوب و امنیت اجتماعی سوئد را به مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری تبدیل …

   معایب و مزایای زندگی در سوئد

   مزایا و معایب زندگی در سوئد دغدغه فکری بسیاری از متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور است. سوئد نه فقط به دلیل طبیعت زیبا و …

   بورسیه های تحصیلی سوئد

   بورسیه‌های تحصیلی سوئد

   دانشگاه‌های سوئد همواره جزء برترین دانشگاه‌های جهان هستند و از نظر کیفیت علمی و پژوهشی تراز بالایی دارند. اما آیا تحصیل در سوئد رایگان است؟ …

   ثبت شرکت در سوئد + هزینه و شرایط

   ثبت شرکت در سوئد

   ثبت شرکت در سوئد یکی از بهترین روش‌ها برای اخذ اقامت سوئد است. این روزها بسیاری از افراد به دنبال دریافت اقامت اروپا از طریق …

   مهاجرت کادر درمان به سوئد

   مهاجرت کادر درمان به سوئد

   سوئد نیاز زیادی به متخصصان مراقبت‌های بهداشتی دارد و فرصت‌های شغلی در زمینه‌های مختلف را به خارجی‌ها برای استخدام و کار ارائه می‌دهد. مهاجرت کادر …

   تحصیل پزشکی در سوئد

   تحصیل پزشکی در سوئد

   تعداد دانشجویانی که مایل به تحصیل پزشکی در سوئد هستند هر ساله در حال افزایش است. کشورهایی مانند سوئد در سال‌های اخیر موفق شده‌اند خود …

   تابعیت سوئد

   تابعیت سوئد

   تابعیت سوئد، وضعیتی است که یک فرد از طریق آن به عنوان یک شهروند سوئد شناخته می‌شود. این وضعیت به فرد اجازه می‌دهد تا از …

   دانشگاه های سوئد و چگونگی اپلای در آن ها در سال 2023-2024v

   اپلای به دانشگاه های سوئد

   سوئد، کشوری دارای تعادل و تنوع به عنوان مقصدی برتر در زمینه آموزش عالی برای دانشجویان بین المللی محسوب می شود. دانشگاه ‌های معتبر کشور …

   وکیل و مشاوره مهاجرت به سوئد

   وکیل و مشاوره مهاجرت به سوئد

   سوئد یک مقصد محبوب برای مهاجران است و بسیاری از آن‌ها برای عبور از پیچیدگی‌های قوانین مهاجرتی در این کشور به‌دنبال دریافت مشاوره حقوقی هستند. …

   شرایط و هزینه زندگی در سوئد

   شرایط و هزینه زندگی در سوئد

   سوئد علاوه‌بر کیفیت بالای زندگی و درآمد سرانه، یک سیستم رفاه اجتماعی قوی نیز دارد. این کشور با ارائه یک سیستم آموزشی باکیفیت و مدرن، …

   مشاغل مورد نیاز سوئد

   مشاغل مورد نیاز سوئد

   سوئد، یکی از کشورهای اروپایی با حقوق مناسب و کیفیت زندگی بالا، بازار کاری بسیار رقابتی دارد. این کشور شهروندان خود را تشویق به تسلط …

   خرید خانه در سوئد

   خرید خانه در سوئد

   خرید خانه در کشور سوئد می تواند یک سرمایه گذاری عالی باشد. با انجام تحقیقات و آماده سازی کافی، می توانید فرآیند را آسان تر …

   تحصیل دندانپزشکی در سوئد

   تحصیل دندانپزشکی در سوئد

   سوئد، کشوری با سیستم آموزشی پیشرفته و دانشگاه های معتبر، فرصت های بی نظیری را جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی برای دانشجویان بین المللی ارائه …

   مشاوره رایگان مهاجرت