تحصیل پزشکی در ترکیه و تحصیل دندانپزشکی در ترکیه + شرایط و هزینه

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

تحصیل پزشکی در ترکیه، به عنوان یکی از انواع رشته‌های پرطرفدار ایرانیان شناخته می‌شود. از عمده‌ترین دلایل تحصیل در دندانپزشکی و پزشکی می‌توان به وجود بورسیه‌ تحصیلی ترکیه به صورتت متعدد، عدم نیاز دانشجویان ایرانی به اخذ ویزا، هزینه پایین زندگی اشاره کرد. پزشکی و تحصیل دندانپزشکی در ترکیه ویژگی‌ها و موارد خاصی دارد که در ادامه به تک تک آنها می‌پردازیم.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید 

درخواست فوری مشاوره

  شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه

  اگر خواهان کسب اطلاعات زیاد در رابطه با شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه هستید، با این مطلب همراه باشید.

  شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه
  مدرک شناسایی مورد نیازارائه پاسپورت معتبر
  مدرک تحصیلی مورد نیازمدرک دیپلم یا پیش‌دانشگاهی
  شرط معدل برای تحصیل در دانشگاه دولتی حداقل معدل 18 و تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی حداقل معدل 15
  آزمون‌های پذیرش دانشگاه در ترکیه

  آزمون YOS

  آزمون SAT

  مدرک زبان مورد نیاز

  مدارکPTE ،TOFEL  یا IELTS برای تحصیل به زبان انگلیسی

  مدرک TOMER‌ برای تحصیل به زبان ترکی

  اثبات تمکن مالیتوانایی تامین هزینه زندگی دانشجویی در ترکیه و شهریه دانشگاه
  شرط سنیدانشگاه‌های ترکیه برای دانشجویان محدودیت سنی خاصی در نظر نگرفتند
  مدت زمان تحصیلدوره 6 ساله آموزش پزشکی در ترکیه

  شرایط تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

  اگر تمایل به تحصیل دندانپزشکی در ترکیه دارید، این بخش را از دست ندهید. شما نیاز به آماده سازی مدارک زیر دارید.

  شرایط تحصیل دندانپزشکی در ترکیه
  مدرک شناسایی مورد نیازارائه پاسپورت معتبر یا ویزای تحصیلی معتبر
  مدرک تحصیلی مورد نیازداشتن مدرک رشته دندانپزشکی عمومی، مدرک دیپلم یا پیش‌دانشگاهی
  شرط معدل برای تحصیل در دانشگاه دولتی و خصوصی در دانشگاه دولتی هیچ محدودیتی وجود ندارد اما نمره معدل برای تخفیف شهریه ملاک است
  آزمون‌های پذیرش دانشگاه در ترکیه

  – آزمون YOS

  – آزمون SAT

  – آزمون TUS وDUS  برای اخذ تخصص

  مدرک زبان مورد نیاز

  – مدارکPTE ،TOFEL  یا IELTS برای تحصیل به زبان انگلیسی

  – مدرک TOMER‌ برای تحصیل به زبان ترکی

  اثبات تمکن مالیتوانایی تامین هزینه زندگی دانشجویی در ترکیه و شهریه دانشگاه
  شرط سنیدانشگاه‌های ترکیه برای دانشجویان محدودیت سنی خاصی در نظر نگرفتند
  مدت زمان تحصیلدوره 5 ساله آموزش دندانپزشکی در ترکیه

  آزمون‌های ورودی رشته پزشکی در ترکیه و دندانپزشکی در ترکیه

  تحصیل در رشته پزشکی در ترکیه به دلیل اعتبار مدرک پزشکی ترکیه در جهان مورد توجه بسیاری از دانشجویان خارجی به ویژه ایرانیان قرار گرفته است. تجربه تحصیل پزشکی در ترکیه به دانشجویان فرصت تحصیل در بهترین دانشگاه های پزشکی استانبول و سایر دانشگاه‌های ترکیه بتوانند را می‌دهد.

  آزمون YOS

  دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در ترکیه دندانپزشکی و پزشکی برای دریافت نامه پذیرش از بهترین دانشگاه پزشکی ترکیه باید در آزمون‌های ورودی به خصوصی شرکت کنند. یکی از این آزمون‌ها، آزمون YOS برای ارزیابی سطح زبان ترکی و ریاضیات، هوش و مهندسی است که نمره قبولی آن در تمام دانشگاه‌ها معتبر است. در این راستا تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی ترکیه بدون آزمون YOS امکانپذیر است. شرایط تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون آزمون ورودی YOS منوط به اخذ مدرک دیپلم دبیرستان یا مدرک پیش‌دانشگاهی است.  همچنین، کسب حداقل نمره 6 در آزمون آیلتس یا نمره 80 در آزمون تافل است. لازم است بدانید که هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون در دانشگاه‌های خصوصی نسبت به هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی ترکیه بیشتر است. در صورتی که دانشجویان ایرانی از تمکن مالی لازم برخوردار باشند، می‌توانند بدون کنکور و آزمون ورودی، به تحصیل دندانپزشکی در ترکیه یا پزشکی بپردازند.

  آزمون SAT

  برخی دیگر از دانشگاه‌های پزشکی ترکیه معیار دیگری برای پذیرش دانشجویان لحاظ کرده‌اند و آن کسب نمره قبولی در آزمون SAT است. شرکت در این آزمون برای متقاضیانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی دارند، بسیار مناسب است. اغلب دانشجویان بین‌المللی برای دریافت پذیرش جهت تحصیل دندانپزشکی در ترکیه از این آزمون استفاده می‌کنند.

  بر این اساس، تمام دانشگاه‌های ترکیه از آزمون‌های ورودی YOS و SAT برای سنجش میزان مهارت‌های متقاضیان استفاده می‌کنند. البته شرکت در آزمون‌های TUS و DUS نیز جهت اخذ پذیرش در رشته تخصص دندانپزشکی در ترکیه لازم است و شرایط خاص خود را دارد.

  آزمون‌های ورودی رشته پزشکی در ترکیه و دندانپزشکی در ترکیه
  نام آزمونکاربرد آزمونمحتوای آزمونزمان برگزاری آزمونشرایط سنیمیانگین نمره قبولیمحل برگزاری آزمونهزینه آزمون
  آزمون YOSپذیرش دانشجو در دانشگاه‌های دولتی به زبان ترکیسنجش میزان تسلط به زبان ترکیاسفند تا خرداد ماهنداردنمرات A،B وCدانشگاه های پزشکی ترکیههزینه آزمون متغیر، حدود 50 دلار
  آزمون SATپذیرش در دانشگاه‌های خصوصی به زبان انگلیسیسنجش ضریب هوشی و زبان انگلیسی، معلومات علوم پایهماه‌های اکتبر، نوامبر، دسامبر، ژانویه، مارس، می و ژوئن17 تا 18 سالنمره 1068مراکز و دانشگاه‌های معتبر ترکیهمتغیر
  آزمون TUSکسب نمره قبولی جهت اخذ تخصص پزشکی در ترکیه ماه‌های سپتامبر و آوریلندارد60 امتیاز از 100آنکارامتغیر
  آزمون DUSکسب نمره قبولی جهت اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در ترکیهسنجش عیار علمی دانشجویان بین‌المللی و بومی در زمینه دندانپزشکیماه‌های سپتامبر و مینداردتعیین نمره خام با شمارش تعداد سوالات غلط و درستآنکارا، استانبول و ازمیر۱۱۰ لیر

  آزمون اس تی اس

  STS آزمون معادل سازی مدارک پزشکی ترکیه

  با توجه به قوانین ترکیه  اتباع خارجی که خارج از کشور ترکیه تحصیلات پزشکی خود را گذرانده‌اند امکان کار در یک بیمارستان دولتی یا خصوصی در این کشور را ندارند. همچنین، ممنوعیت افتتاح کلینیک خصوصی یا مطب با مدارک فعلی خود دارند. پزشکان برای انجام چنین کاری باید مدارک پزشکی که در خارج از کشور تحصیل کرده‌اند را معادل‌سازی کنند بر این اساس افرادی که مدرک تحصیلی خود از طریق تحصیل در ترکیه اخذ کرده‌اند، نیاز به معادل‌سازی مدرک پزشکی خود جهت طبابت در ترکیه ندارند.

  با توجه به این توضیحات، آزمون STS همان بخش بالینی آزمون تخصصی TUS است که با هدف معادل‌ سازی مدارک پزشکی عمومی و دندانپزشکی در ترکیه برگزار می‌شود. البته آزمون STS تنها مخصوص رشته پزشکی نیست و برای معادل سازی رشته‌های دیگری مثل دبیری، داروسازی در ترکیه و غیره نیز کاربرد دارد. همچنین، از این آزمون برای تعیین میزان سطح علمی متقاضیان جهت ادامه تحصیل پزشکی در ترکیه یا کار به عنوان یک پزشک در مراکز درمانی ترکیه استفاده می‌شود.

  به عبارتی دیگر، با شرکت در دوره‌های مربوط به معادل سازی مدارک پزشکی می‌توانید مدرک دکترای خود را که در کشور دیگری دریافت کرده‌اید معادل‌سازی کرده و اجازه کار در حین تحصیل در ترکیه را دریافت کنید. از مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در آزمونSTS  ترکیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • گواهی سلامت فرد متقاضی
  • پرداخت هزینه 500 لیر بابت ثبت نام و شرکت در آزمونSTS ترکیه
  • ارسال عکس متقاضی
  • ارائه شناسنامه معتبر
  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه شماره تماس
  • ارائه توصیه نامه‌های شرکت در آزمونSTS
  • ارسال تاییدیه اعتبار و اصالت مدارک

  TUS آزمون ورودی تخصص پزشکی در ترکیه

  آزمون TUS  (Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı) آزمونی است که هر ساله از سوی دانشگاه‌های خصوصی و دولتی ترکیه و سازمان‌های دیگر برگزار می‌‌شود. آن دسته از دانشجویان بین‌المللی و محلی که قصد دریافت تخصص در رشته‌های دندانپزشکی، پزشکی، دامپزشکی و شیمی در ترکیه را دارند باید در این آزمون شرکت کنند.

  در واقع، آزمون TUS یک نوع آزمون ورودی جهت ورود به دوره تخصص پزشکی در ترکیه است که هر ساله در ماه‌های آپریل و سپتامبر به زبان ترکی برگزار می‌شود. بنابراین، یکی از شرایط شرکت در آزمون TUS تسلط بالا در زبان ترکی استانبولی است.

  برای شرکت در آزمون TUS شرایط سنی خاصی وجود ندارد. به همین خاطر، کلیه متقاضیان که دوره 6 ساله پزشکی عمومی را گذرانده باشند با ارائه پاسپورت معتبر می‌توانند در این آزمون شرکت کنند. آزمون TUS طی دو روز و در قالب دو بخش شامل آزمون زبان ترکی و آزمون سنجش سطح علمی برگزار می‌شود.

  داوطلبان برای کسب نمره قبولی در آزمون زبان ترکی باید حداقل نمره 60 را از 100 کسب کنند و در صورت کسب نمره حد نصاب می‌توانند در آزمون علمی شرکت کنند. مدت اعتبار آزمون زبان ترکی TUS به مدت 2 سال است و متقاضی در صورت مردودی در آزمون علمی می‌تواند تا 2 سال بدون نیاز به شرکت در آزمون زبان، در آزمون علمی TUS شرکت کند. طبق قوانین نظام پزشکی ترکیه، متقاضیان بعد از کسب نمره قبولی در آزمون TUS، پزشک متخصص نامیده می‌شوند.

  آزمون‌های زبان برای تحصیل در رشته پزشکی

  متقاضیان برای شرکت در آزمون‌های زبان برای تحصیل در رشته پزشکی فرصت زیادی دارند. به همین علت، جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد. از آنجایی که میزان تسلط متقاضیان به زبان انگلیسی نسبت به زبان ترکی بیشتر است اغلب ترجیح به شرکت در آزمون زبان انگلیسی می‌دهند. تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آز‌مون ورودی در دانشگاه‌های خصوصی تسهیل شده و دانشجویانی که مهارت زبان انگلیسی دارند را پذیرش می‌کنند.

  بر این اساس ادامه تحصیل پزشکی در ترکیه به دو زبان انگلیسی یا ترکی امکان‌پذیر است. چنانچه متقاضیان قصد ادامه تحصیل به زبان ترکی داشته باشند، باید در آزمون TOMER نمره مناسب را کسب کنند. همچنین، آنها باید در آزمون زبان ترکی استانبولی دانشگاه شرکت کرده و نمره قبولی را اخذ کنند. همچنین، اگر متقاضی قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارد باید میزان مهارت خود را با ارائه مدرک زبان در یکی از آزمون‌های TOEFL و IELTS اثبات کند. یا در آزمون زبان دانشگاه مورد تقاضا شرکت و نمره مناسب را کسب کند.

  با توجه به اینکه هر دانشگاه دولتی یا خصوصی در ترکیه شرایط متفاوتی را از متقاضیان جهت پذیرش دانشجو درخواست می‌کند. بهتر است دانشجو قبل از هر اقدام موثری، آزمون‌های زبان مورد نیاز برای تحصیل در رشته پزشکی که در سایت دانشگاه مورد نظر درج شده است را بررسی کنید.

  آزمون زبان ترکی

  مدرک زبان تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

  از آنجایی که در بیش از 70 درصد از دانشگاه‌های ترکیه هم زبان ترکی استانبولی و زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، دانشجویان بین‌المللی به راحتی می‌توانند در این کشور ادامه تحصیل دهند. پس با توجه به اینکه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی امکان‌پذیر است. ارائه مدرک زبان برای تحصیل در ترکیه متناسب با انتخاب زبان مورد نظر جهت ادامه تحصیل بسیار مهم است.

  البته توجه داشته باشید که شرایط تحصیل و پذیرش در رشته دندانپزشکی در ترکیه در دانشگاه‌های مختلف متفاوت است. از شرایط اصلی آنها برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون آزمون، داشتن مدرک دیپلم یا دانشگاهی با معدل بالای 17 و ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقل 6 یا تافل با نمره حداقل 80 است. بر این اساس، ارائه مدرک زبان بین‌المللی در یکی از آزمون‌های تافل یا آیلتس لازم و ضروری است.

  هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

  دانشگاه‌های ترکیه است. همانطور که می‌دانید زبان تدریس در دانشگاه‌های دولتی ترکیه زبان ترکی است. البته زبان تدریس دانشگاه‌های خصوصی زبان انگلیسی و ترکی استانبولی است. بر این اساس هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه و در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی بسیار تفاوت خواهد بود.

  اما به طور کلی، متقاضیان نباید نگران این موضوع باشند چرا که مناسب بودن ادامه تحصیل و هزینه پزشکی در ترکیه باعث شده که بسیاری از دانشجویان بین‌المللی از جمله جوانان ایرانی برای تحصیل پزشکی  و تحصیل دندانپزشکی مهاجرت به ترکیه کنند.

  نکته مهم قابل ذکر این است که هزینه تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه به زبان انگلیسی با دانشگاه‌های مطرح دیگر کشورها تقاوت چندانی ندارد. همگی آنها در یک سطح ارائه می‌شوند. در این راستا دانشجویان بین‌المللی برای کاهش هزینه‌های تحصیل در دانشگاه ‌های ترکیه باید از شرایط بورسیه‌های متنوع استفاده کنند. نکته مهم دیگر اینکه شهریه در دانشگاه‌های خصوصی به نرخ دلار و در دانشگاه‌های دولتی ترکیه به نرخ لیر محاسبه می‌شود. این مسئله بر نوسانات ارزی و رقم شهریه تاثیر خواهد گذاشت.

  دانشجویان بین‌المللی برای ورود به دانشگاه‌های دولتی ترکیه باید در آزمون‌های ورودی شرکت کنند. یک راه حل برای کاهش هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه، شرکت و قبولی در آزمون YOS و اخذ پذیرش دانشگاه‌های دولتی ترکیه است. شهریه دانشگاه‌های دولتی پزشکی ترکیه تقریبا رایگان است. در واقع، سالانه بین 240 تا 1.500 دلار از دانشجویان شهریه اخذ می‌شود.

  با توجه به رقابت سخت و شدید دانشجویان برای کسب نمره قبولی از آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های دولتی، باید گفت متقاضیان می‌توانند دانشگاه‌های خصوصی این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. با وجودی که ورود به دانشگاه‌های خصوصی برای متقاضیان، بدون شرکت در آزمون ورودی امکان‌پذیر است اما هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های خصوصی ترکیه نسبت به دانشگاه‌های دولتی بیشتر است.

  در این بین هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه در دانشگاه‌های خصوصی نیز با توجه به امکانات ارائه شده در حین تحصیل به دانشجویان متفاوت هر دانشگاه متغیر هست. به طور کلی، هزینه تحصیل پزشکی بدون کنکور در دانشگاه‌های خصوصی ترکیه سالانه بین 10 تا 25 هزار دلار برآورد می‌شود.

  هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه متغیر است. از آنجایی که باید هزینه‌های مربوط به منابع و مواد آموزشی و ابزار و تجهیزات پزشکی مورد نیاز در دروس رشته تخصصی دندانپزشکی، باید توسط خود دانشجویان بین‌المللی و حتی بومی تهیه شود. هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه در مقایسه با سایر رشته‌های تخصصی دیگر بسیار بالاتر است. به طوری که هزینه تحصیل در ترکیه دندانپزشکی بدون آزمون و در دانشگاه‌های خصوصی سالانه بین 10 تا 25 هزار دلار خواهد بود. این در حالی است که هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه در دانشگاه‌های دولتی سالانه رقمی معادل 1000 تا 3000 دلار برآورد می‌شود.

  البته علاوه بر هزینه تحصیل باید سایر هزینه‌های زندگی در طول تحصیل اعم از غذا، خوراک، پوشاک، مسکن، حمل و نقل و غیره را نیز در نظر گرفت. از مزایای پرداخت هزینه تحصیل در ترکیه در رشته دندانپزشکی توسط ایرانیان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • امکان استفاده از بورسیه تحصیلی و کمک هزینه دانشجویی همراه تحصیل رایگان
  • امکان دریافت کارت طبابت بین‌المللی به فارغ التحصیلان دندانپزشکی از دانشگاه‌های مطرح ترکیه جهت اشتغال
  • برخورداری از دانش و سطح علمی بالا
  • نزدیکی جغرافیایی و قرابت فرهنگی بین مردم ایران و ترکیه
  • امکان اخذ مجوز کار در حین تحصیل دندانپزشکی در ترکیه به صورت پاره وقت و 30 ساعت در هفته
  • بالا بودن کیفیت و استانداردهای آموزشی در دانشگاه ترکیه
  • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
  • امکان استفاده از امکانات آموزشی و پژوهشی دانشگاه‌های ترکیه
  • عدم وجود محدویت سنی برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه
  • امکان اخذ ویزای همراه دانشجویی از سفارت ترکیه

  هزینه تحصیل پزشکی ترکیه

  بورسیه تحصیلی دندانپزشکی در ترکیه و بورسیه های پزشکی در ترکیه

  گرفتن بورسیه تحصیلی برای تحصیل پزشکی در ترکیه و بورسیه تحصیلی دندانپزشکی در ترکیه یکی از درخواست‌های دانشجویان بین‌المللی برای کاهش هزینه‌های تحصیل است. در این راستا اگر دانشجوی بین‌المللی  بتواند در آزمون YOS یا آزمون دانشگاه دولتی ترکیه شرکت کند و نمره قبولی دریافت کند. به این ترتیب، می‌تواند از خدمات بورسیه های پزشکی در ترکیه بهره‌مند شود. دانشجویان بین‌المللی سالانه ۱۵۰۰ دلار به دانشگاه مورد نظر در ترکیه پرداخت می‌کنند. اگر این دانشجویان بتوانند در سال اول یا دوم تحصیل نمرات عالی کسب کنند، موفق به اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه خواهند شد.

  به‌ طور ‌کلی، بورسیه‌های تحصیلی ترکیه اغلب مقاطع و رشته‌های تحصیلی در این کشور را تحت پوشش قرار می‌دهند. بنابراین، متقاضیان می توانند از طریق بورسیه‌های تحصیلی ترکیه از خدمات زیر به صورت رایگان یا همراه با تخفیف بهره‌مند شوند.

  مزایای اخذ بورسیه تحصیلی دندانپزشکی و پزشکی در ترکیه
  هزینه تحصیلرایگان
  هزینه خوابگاهرایگان
  هزینه بیمه سلامترایگان
  هزینه استفاده از خدمات رفاهیرایگان
  شرط معدلبالای 18
  مهارت زبانعالی
  شهریه دانشگاهمعاف
  هزینه دوره‌های آمادگی زبانرایگان

  درآمد دندانپزشکان و پزشکان در ترکیه

  همانطور که می‌دانید کسب و کارهای مربوط به پزشکی و دندانپزشکی جز رشته‌های پر درآمد در ترکیه و سایر کشورهای جهان هستند. در این راستا درآمد دندانپزشکان و پزشکان در ترکیه بسته به نوع تخصص، سابقه کاری و شهر محل خدمت آنها متفاوت خواهد بود. همانطور که گفته شد، هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه نسبت به سایر کشورها بسیار پایین است.

  بر این اساس، ماهانه یک پزشک در ترکیه به صورت میانگین حدود 15 هزار لیر است. جالب است بدانید که بیشترین درآمد پزشکان در ترکیه به صورت ماهانه بیش از 33 هزار لیر است. همچنین، کمترین میزان درآمد یک پزشک در ترکیه نیز رقمی معادل 6 هزار لیر در طول یک ماه است.

  درآمد دندانپزشک در ترکیه نیز مشابه وضعیت پزشک است. به طور کلی، هزینه دندانپزشکی در ترکیه و سایر کشورها به دلیل گران بودن هزینه تهیه مواد و تجهیزات و لوازم مورد نیاز دندانپزشکی بسیار بالا است.

  بر این اساس، در مورد حقوق و درآمد دندانپزشک در ترکیه باید گفت که یک دندانپزشک در این کشور اغلب حدود 18 هزار لیتر در ماه درآمد دارد. البته لازم به ذکر است که کمترین میزان دستمزد یک دندانپزشک در ترکیه حدود 9.5 هزار لیتر و بالاترین دستمزد، بیش از 27 هزار لیر خواهد بود. بنابراین، میزان درآمد سالانه یک دندانپزشک در ترکیه به طور میانگین حدود 218 هزار لیر است. در این میان رشته پروتز دندان در ترکیه به دلیل بازار کار مناسب و درآمد قابل توجه بیش از همه متقاضی دارد. چرا که جز پردرآمدترین شاخه‌های رشته دندانپزشکی است.

  مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

  متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در ترکیه نیازمند اخذ ویزای دانشجویی هستند. در صورتی که دانشجویان بین‌المللی در آزمون‌های ورودی و زبان نمره لازم را کسب کنند، می‌توانند نامه پذیرش دانشگاه را اخذ نمایند. بنابراین، دانشجو با ارائه نامه پذیرش می‌تواند به سفارت ترکیه در کشور محل زندگی خود مراجعه کند و درخواست ویزای تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه بدهد. مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیل پزشکی در ترکیه و تحصیل دندانپزشکی در ترکیه شامل موارد زیر است:

  • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه ترکیه
  • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
  • ارائه آخرین مدرک تحصیلی معتبر اخذه شده به همراه ترجمه آن
  • ارائه گواهی مبنی بر اثبات تمکن مالی جهت تامین هزینه‌های زندگی و تحصیل در طول مدت تحصیل در ترکیه
  • پرداخت شهریه دانشگاه پزشکی یا دندانپزشکی به مدت یک سال تحصیل و ضرورت ارائه رسید پرداختی آن
  • ارائه گواهی و سند اثبات محل اقامت یا خوابگاه در ترکیه
  • ارائه مدرک مهارت در زبان انگلیسی

  اخذ ویزا تحصیلی با موسسه رویال مهاجرت

  موسسه رویال مهاجرت یکی از معتبرترین و برترین موسسات حقوقی و مهاجرتی در کشور است.  موسسه ما با استفاده از وکلا و مشاوران برجسته و مجرب می‌تواند در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیل در ترکیه پزشکی و دندانپزشکی و غیره متقاضیان را راهنمایی و کمک کند. اگر در مورد مهاجرت تحصیلی به ترکیه، نحوه شرکت در آزمون‌های ورودی و هزینه رشته دندانپزشکی در ترکیه نیازمند کسب اطلاعات بیشتری هستید، می‌توانید از خدمات مشاوره‌ موسسه رویال مهاجرت استفاده کنید. وکیل مهاجرت به ترکیه میتواند تا حد زیادی ابهامات شما را مرتفع نماید.

  جمع بندی

  امیدواریم مقاله تحصیل پزشکی در ترکیه و تحصیل دندانپزشکی در ترکیه + شرایط و هزینه پاسخ کلیه سوالات شما در رابطه با تحصیل این رشته را داده باشد. شما می‌توانید از این اطلاعات قبل از اقدام برای اخذ پذیرش در رشته‌هایی نظیر دندان پزشکی، پزشکی و جراحی و پروتز دندان بهره ببرید.

  سؤالات متداول درباره  تحصیل پزشکی در ترکیه و تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

  بله، شما می‌توانید به عنوان یک دانشجوی بین الملل این رشته را مطالعه کنید.

  پزشکی و دندان پزشکی معمولا ۵ الی ۷ سال به درازا می‌کشند.

  بله، به تک تک شرایط در پاراگراف‌های فوق اشاره کرده‌ایم.

  بله شما می‌توانید بدون ویزای دانشجویی به این کشور سفر کنید.

  آخرین مقالات وبسایت

  سرمایه گذاری در دانمارک

  سرمایه گذاری در دانمارک

  سرمایه گذاری در دانمارک به شما و بیزنستان شرایط خوب و مناسبی را ارائه می دهد. بنابراین، اگر قصد راه‌اندازی یک کسب‌ و کار یا …

  تحصیل پزشکی در دانمارک

  تحصیل پزشکی در دانمارک

  از این رو که دانمارک شادترین کشور دنیا شناخته شده و با شرایط فوق العاده ی زندگی نظیر اقتصاد قوی و رفاه اجتماعی فوق العاده …

  مهاجرت کاری به دانمارک

  مهاجرت کاری به دانمارک

  بخاطر شرایط مطلوب زندگی در دانمارک، همواره افراد بسیاری به این کشور مهاجرت می کنند. به عنوان یکی دیگر از دلایل مهم مهاجرت به دانمارک …

  وکیل مهاجرت به دانمارک

  وکیل مهاجرت به دانمارک

  از آنجایی که هر ساله افراد زیادی تصمیم به مهاجرت به دانمارک می گیرند، تصمیم گرفتیم تا درباره ی وکیل مهاجرت به دانمارک اطلاعاتی را …

  تحصیل در دانمارک

  تحصیل در دانمارک

  دانمارک یکی از کشورهای پیشرو در اروپا در زمینه تحصیلات بین ‌المللی است. با داشتن سیستم آموزشی مدرن و امکانات بسیار عالی، دانمارک یکی از …

  کشور دانمارک

  کشور دانمارک

  دانمارک کشوری توسعه یافته با استانداردهای بالای زندگی و یکی از اعضای موسس ناتو، شورای شمال اروپا، OECD، OSCE و سازمان ملل و بخشی از …

  مهاجرت به دانمارک

  مهاجرت به دانمارک

  دانمارک که یک کشور با سطح بسیار بالا و رفاه زندگی در اروپا می باشد، با توجه به امکاناتی که برای مردم فراهم کرده باعث …

  نظر خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره رایگان مهاجرت