تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا + شرایط و هزینه 2023

کانادا جزو بهترین سیستم‌های آموزشی در سراسر دنیا است. وجود دانشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی معتبر در کانادا باعث شده تا بسیاری از دانشجویان خارجی، تحصیل پزشکی در کانادا را انتخاب کنند. همچنین افراد بسیار زیادی در طول سال برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا وارد این کشور می‌شوند. در صورتی که قصد دارید تا در حوزه پزشکی و یا دندانپزشکی در کانادا تحصیل کنید؛ در ابتدا نیاز است تا دوره لیسانس علوم پایه داشته باشد. سپس با شرکت در دوره‌های مختلف می‌توانید وارد دانشگاه‌های کانادا شده و اقدام به تحصیل تخصص پزشکی در کانادا نمایید. در همین راستا، در این مطلب از سایت موسسه مهاجرتی آوام قصد داریم تا نگاهی به روند تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا انداخته و در این زمینه اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم، با ما همراه باشید.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید 

درخواست فوری مشاوره

  تحصیل پزشکی  و دندانپزشکی در کانادا

  اگر متقاضی تخصص پزشکی و دندانپزشکی در کانادا هستید، در گام اول برای تحصیل در کانادا نیاز است تا مدارک پایه خود را معادل‌سازی کنید. به‌منظور انجام این کار باید مدارک خود را برای تأیید به اداره NDEB یا همان سازمان ارزیابی دندانپزشکی در کانادا بفرستید. سپس در گام بعدی باید در یک آزمون دو مرحله‌ای شرکت کنید که نام آن The assessment of Fundamental Knowledge است. این آزمون تنها یک بار در طول سال و به‌صورت تئوری برگزار می‌شود و متقاضیان تنها می‌توانند 2 بار در آن شرکت کنند. در صورتی که پس از دو بار نتوانستید نمره قبولی را دریافت کنید، دیگر اجازه شرکت در این آزمون را نخواهید داشت.

  یکی از شرایط تحصیل پزشکی در کانادا، کسب حداقل امتیاز در این آزمون است تا بتوانید وارد مرحله بعدی شوید. برای شرکت در مرحله دوم باید حداقل 75 امتیاز کسب کرده باشید. پس از قبولی در این آزمون، دو راه پیش روی شما وجود دارد که می‌توانید برای تخصص دندانپزشکی در کانادا به سراغ یکی از این روش‌ها بروید. متقاضی می‌تواند در دوره‌های تخصصی که 2 ساله است، در رشته دندانپزشکی در کانادا شرکت کنند. همچنین متقاضیان می‌توانند در دوره‌های عملی شرکت کنند. پس از شرکت در این دوره باید در آزمونی دو بخشی شرکت کنید. بخش اول این آزمون ACJ و برای ارزیابی تشخیصی بوده و بخش دوم این آزمون ACS است و برای ارزیابی مهارت‌های بالینی است.

  سپس در آخرین مرحله، شما باید در دو آزمون National Dental Examination Board of Canada که آزمون برد و آزمون اخلاق پزشکی است شرکت کنید. سپس در صورت قبولی در این آزمون‌ها، نیاز است تا تخصص مورد نظر خود را از بین موارد زیر انتخاب کنید:

  • ارتودونسی و ارتوپدی فک و صورت
  • دندانپزشکی کودکان
  • جراحی فک و دهان
  • درمان ریشه
  • پاتولوژی دهان
  • پروتز دندان
  • بهداشت عمومی دندان
  • لثه درمانی
  • رادیولوژی فک و دهان

  شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا

  یکی از سؤالات مهمی که افراد مطرح می‌کنند این است که شرایط تحصیل دندانپزشکی در کانادا کدام است؟ اگر بخواهیم شما را با این شرایط آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  شرکت در آزمون DAT یا Dental Aptitude Test Program
  تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی
  داشتن پیش‌نیازهای مورد تأیید دانشگاه‌های کانادا
  کسب نمره قابل‌قبول در تست مهارت دستی، علوم طبیعی، تست توانایی ادراکی، تست درک مطلب

  از سوی دیگر اگر بخواهیم شما را با شرایط ورود به رشته پزشکی کانادا آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  ارائه مدرک رشته زیست‌شناسی یا سایر رشته‌های علوم پایه
  تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی و ارائه مدرک زبان
  کسب نمره قبولی از آزمونMCAT  یا CASPer
  کسب معدل تعیین شده از سوی دانشگاه

  شرایط ورود به رشته پزشکی و دندانپزشکی در کانادا

  در صورتی که قصد دارید تا برای تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در کانادا اقدام کنید، نیاز است تا پیش‌نیازهای خاصی داشته باشید. در وهله اول شما باید مدارک تعیین شده از سوی هر یک از دانشگاه‌های کانادا را داشته باشید. همچنین نیاز است تا مدارک هویتی، تمکن مالی، انگیزه نامه، توصیه‌نامه و… را نیز ارائه دهید تا این مدارک نیز از سوی دولت کانادا مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرند. به‌منظور تحصیل پزشکی در کانادا و دندان پزشکی باید از نظر آکادمیک و علمی نیز حداقل معدل قابل‌قبول را داشته باشید. از آن جایی که شاهد برگزاری دوره‌های پزشکی و دندانپزشکی به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی هستیم، برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا به زبان انگلیسی باید حداقل نمره آیلتس 7 یا معادل آن را برای زبان فرانسوی دریافت کنید تا بتوانید در این رشته‌ها در دانشگاه‌های دندانپزشکی و پزشکی کانادا تحصیل کنید.

  دوره‌های تحصیلی رشته دندانپزشکی

  اگر بخواهیم در مورد دوره‌های تحصیل در پزشکی و مهاجرت به کانادا توضیحاتی را به شما ارائه دهیم، باید گفت که سیستم آموزشی کانادا شبیه به سیستم آموزشی آمریکا است. در چنین شرایطی؛ برای تحصیل در دندانپزشکی، افراد باید پیش از ورود به دوره، در رشته‌های علوم پایه یا علوم انسانی تحصیل کنند و مدرک کارشناسی خود را در این رشته‌ها دریافت کرده باشند. به همین دلیل اگر مدرک کارشناسی علوم پایه نداشته باشید، بر اساس قوانین کشور کانادا نمی‌توانید در رشته دندانپزشکی تحصیل کنید.

  همچنین لازم به ذکر است که تحصیل دندانپزشکی در کانادا به سه دوره مختلف تقسیم‌بندی می‌شود. در این دوره‌ها نیاز است تا دانشجویان، دانش خود را در حوزه‌های فیزیولوژی، پیشگیری، معاینه، تشخیص مشکل، درمان اختلالات دهان، دندان‌ها، فک و بافت‌های اطراف دهان و دندان را گسترش دهند تا بتوانند بدون مشکل، این اقدامات را انجام دهند. به‌منظور افزایش مهارت، دانشجویان باید این مقدمات را در دوره اول که به آن دوره آمادگی یا premedical نیز گفته می‌شود یاد بگیرند. افراد به‌منظور ورود به دانشکده دندانپزشکی، باید حتماً این دوره ۲ تا ۴ ساله را طی کنند. با طی کردن این دوره، به شما مدرک کارشناسی علوم پایه ارائه می‌شود. دوره بعدی، آزمون صلاحیت دندانپزشکی یا همانDAT  است. این آزمون از سوی اتحادیه دندان پزشکی کانادا برگزار می‌شود.

  در صورتی که قصد تحصیل دندانپزشکی در کانادا در مقطع کارشناسی را دارید، نیاز است تا حتماً در آزمون  شایستگی دندان پزشکی نمره قابل‌قبول را دریافت کنید. البته نباید از این موضوع غافل شد که ممکن است برخی از دانشکده‌های دندانپزشکی کانادا نظیر دانشکده دندانپزشکی مک گیل، نیازی به قبولی در آزمون DAT نداشته باشند.

  تحصیل دندانپزشکی در کانادا

  پس از طی کردن این دوره، شما می‌توانید وارد دوره اصلی دندانپزشکی شوید. در واقع اگر شما قبولی در آزمون صلاحیت دندان پزشکی را اخذ کنید، می‌توانید در دانشکده‌های دندانپزشکی مشغول به تحصیل شوید. سپس باید انتخاب کنید که بین دو رشته دندانپزشکی یا جراحی دندان، قصد تحصیل در کدام حوزه را دارید.  پس از طی کردن این دوره، شما قادر خواهید بود تا تحصیلات تکمیلی خود را در کشور کانادا طی کنید. در نهایت پس از طی کردن این دوره، درصورت تمایل، قادر خواهید بود تا دوره تخصصی بالینی و فلوشیپ را طی کنید.

  دوره‌های تحصیلی رشته پزشکی

  اگر بخواهیم در مورد مهاجرت تحصیلی به کانادا توضیحاتی را ارائه دهیم، نیاز است تا در مورد دوره‌های رشته پزشکی صحبت کنیم. به‌منظور بررسی این مسئله، باید گفت که دوره پزشکی در کانادا ۳ تا ۵ سال طول می‌کشد. سال اول تحصیل پزشکی در کانادا، به‌عنوان سال مقدماتی شناخته می‌شود. این سال برای دانشجویانی است که مدرک لیسانس ندارند. به‌منظور شرکت در دوره ۴ ساله رشته پزشکی، دانشجو باید حتماً مدرک لیسانس خود را در رشته زیست‌شناسی یا سایر رشته‌های مرتبط دریافت کند.

  سپس می‌توانید تحصیل پزشکی در کانادا را در دانشگاه‌های این کشور طی کنید. برخی از دانشگاه‌ها نظیر دانشگاه مک مستر و دانشگاه کلگری برنامه‌های ۳ سال بدون وقفه دارند که حتی در تابستان نیز اجرا می‌شود. همچنین لازم به ذکر است که برای ورود به دانشکده‌های پزشکی، نیاز است تا در آزمون‌پذیرش کالج پزشکی یعنی آزمون MCAT شرکت کنید. موضوع مهمی که برای تحصیل پزشکی در کانادا باید بدانید این است که دوره ۵ ساله پزشکی در دانشگاه‌های این کشور دشوار است. این مسئله باعث شده تا فقط ۱۵ درصد افرادی که وارد دوره پیش پزشکی می‌شوند، قادر خواهند بود تا در دانشکده پزشکی کانادا قبول شوند.

  آزمون ورودی برای تحصیل دندانپزشکی و پزشکی

  در صورتی که قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا دارید، نیاز است تا در آزمون‌های ورودی شرکت کنید. در همین راستا اگر بخواهیم شما را با این آزمون‌ها آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  آزمون MCAT برای تحصیل پزشکی در کانادا

  یکی از آزمون‌هایی که برای تحصیل پزشکی در کانادا باید در آن شرکت کنید، آزمون Megeedical College Admission Test  است. معمولاً این آزمون را به طور خلاصه با نام MCAT می‌شناسند. نکته مهمی که در مورد این آزمون باید به آن توجه داشته باشید، این است که این آزمون غالباً به شکل کامپیوتری برگزار می‌شود. این آزمون ورودی پزشکی، 25 بار در سال برگزار می‌شود. همچنین مدت زمان برگزاری این آزمون 5 ساعت است. در این آزمون پارامترهای مختلفی مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد. علوم طبیعی، درک مفاهیم، انشا و علوم زیستی مهم‌ترین مباحثی هستند که در آزمون MCAT سنجش می شوند. همچنین لازم به ذکر است که این آزمون به شکل تستی بوده و بخش انشا آزمون نیز باید در کامپیوتر تایپ شود. در این آزمون مواردی چون حل مسئله شیمی و فیزیک و سؤالات زیست‌شناسی و شیمی آلی نیز از شما پرسیده می‌شود.

  تحصیل پزشکی در کانادا

  همچنین به‌منظور شرکت در دوره‌های پزشکی در کانادا، باید مدرک زبان آیلتس داشته باشید. از دیگر مواردی که باید آن را ارائه دهید، داشتن معدل بالا، رزومه قوی و معرفی‌نامه استاد است.

  آزمون CASper برای تحصیل پزشکی در کانادا

  یکی دیگر از آزمون‌هایی که برای شرکت در دوره تحصیل پزشکی در کانادا می‌توانید در آن شرکت کنید، کاسپر است. آزمون کاسپر تقریباً ۹۰ دقیقه‌ای است. برای شرکت در این آزمون، باید بدانید که نیاز است به سؤالات مشخص شده در ۱۲ بخش پاسخ دهید. ۸ بخش از سؤالات آزمون کاسپر، مبتنی بر ویدئو بوده و ۴ بخش آن نیز به مبتنی بر نوشتار هستند. در هر یک از این بخش‌ها سه سؤال مطرح می‌شود و متقاضیان باید طی ۵ دقیقه به سؤالات این آزمون‌ها پاسخ دهند. موضوعی که باید به آن توجه کنید، این است که هزینه شرکت در این آزمون ۳۹۹ دلار می باشد.

  برترین دانشگاه‌های پزشکی در کانادا

  اگر قصد تحصیل پزشکی در کانادا را دارید، پیشنهاد ما این است که به سراغ بهترین دانشگاه‌های این کشور آمده و در این دانشگاه‌ها تحصیل کنید. اگر بخواهیم شما را با برخی از برترین دانشگاه‌های پزشکی کانادا آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دانشگاه لاوال
  • دانشگاه اوتاوا
  • دانشگاه مونترال
  • مدرسه پزشکی نورثرن اونتاریو
  • دانشگاه شربروک
  • دانشگاه مک گیل

  بهترین دانشگاه‌های دندانپزشکی در کانادا

  یکی از موضوعاتی که برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا باید به آن توجه داشته باشید، این است که کانادا یکی از بهترین مقاصد برای دانشجویان پزشکی به حساب می‌آید. از آن جایی که دانشگاه‌های معتبری در این کشور به‌منظور تحصیل دندانپزشکی وجود دارد، پیشنهاد ما این است که برای اپلای به سراغ بهترین دانشگاه دندانپزشکی این کشور بیایید. به‌منظور بررسی بهترین دانشگاه‌های دندانپزشکی در کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • University of British Columbia
  • University of Toronto
  • University of Alberta
  • McGill University
  • University of Manitoba
  • University of Montreal
  • Western University
  • Laval University

  شرایط تحصیل پزشکی در کانادا

  هزینه تحصیل پزشکی

  پس از آن که شما را با بهترین و برترین دانشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی کانادا آشنا کردیم، حال نیاز است تا شما را با هزینه تحصیل در کانادا آشنا کنیم. برای تحصیل در این رشته، نیاز است تا در آزمون DAT شرکت کنید. مبلغی که برای شرکت در این آزمون باید پرداخت کنید نزدیک به 500 دلار است. موضوع مهمی که باید بدانید این است که این هزینه قابل انتقال بوده و امکان عودت و بازگشت آن نیز وجود ندارد. از سوی دیگر، این امکان برای شما وجود دارد تا بتوانید آزمون خود را تا ۴۵ روز به تعویق بیندازید. البته برای انجام این کار باید ۱۲۵ دلار پرداخت کنید. پس از کسب نمره قابل‌قبول و ورود به دانشگاه‌های کانادا، به طور متوسط برای تحصیل در رشته پزشکی نیاز است تا در هر سال بین 30 هزار تا 90 هزار دلار کانادا پرداخت کنید.

  هزینه تحصیل دندانپزشکی

  پس از بررسی هزینه‌های تحصیل پزشکی در کانادا، حال قصد داریم تا شما را با هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی آشنا کنیم. به‌منظور بررسی این مسئله باید گفت که در کنار هزینه‌های مربوط به شرکت در آزمون‌های ورودی برای تحصیل در دانشگاه، شما باید به طور متوسط هر سال بین ۴۰ هزار تا ۱۰۰ هزار دلار هزینه کنید. با پرداخت این هزینه‌ها است که شما می‌توانید در دانشگاه‌های کانادا در رشته دندانپزشکی تحصیل کنید. البته همان‌طور که بیان کردیم، شما می‌توانید با دریافت بورسیه، این هزینه‌ها را کاهش دهید.

  بورسیه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا

  یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در کانادا، امکان کاهش هزینه تحصیل دراین کشور از طریق دریافت بورسیه است. موضوعی که باید به آن توجه کنید این است که تحصیل دندانپزشکی در کانادا در برابر سایر رشته‌های دیگر، گران‌تر است اما شما می‌توانید با استفاده از بورسیه‌ها و وام‌های دانشجویی، هزینه تحصیل این رشته در کانادا را کم کنید. مبلغ و نوع بورسیه تحصیلی کانادا به پارامترهای مختلفی وابسته ودر هر یک از استان‌های کانادا متفاوت می باشد. همچنین شرایط شما و دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید نیز از دیگر پارامترهایی هستند که می‌توانند نوع بورسیه شما را مشخص کنند.

  بورسیه‌های پزشکی کانادا

  در کنار این که به دانشجویان ممتاز بورسیه‌های تحصیلی ارائه می‌شود، بر اساس قوانین کانادا، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند 20 ساعت در هفته کار پاره‌وقت کنند. با انجام این کار می‌توانید بخش قابل‌توجهی از مخارج تحصیلی خود را تأمین کنید. پس از بررسی این مسئله، اگر بخواهیم شما را با بورسیه‌های مخصوص تحصیل پزشکی در کانادا آشنا کنیم، باید بگوییم که این بورسیه‌ها از طرف دولت و همچنین نهادهای غیردولتی تأمین شده و از سوی دانشگاه‌های کانادا در اختیار دانشجویان برتر و نخبه قرار می‌گیرند. از مهم‌ترین و مشهورترین بورسیه‌های کانادا برای دانشجویان پزشکی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بورسیه گرجوئیت وانیر
  • بورسیه گرجوئیت اونتاریو
  • بورسیه بنیاد دانشمندان رودز
  • بورسیه دکتر جان‌ای برادلی
  • بورسیه یادبود کوئینا ایزداله مخصوص دانشجویان خانم
  • فلوشیپ‌های گرجوئیت دانشگاه مانیتوبا

  بورسیه‌های دندانپزشکی کانادا

  پس از آن که شما را با بورسیه‌های پزشکی کانادا آشنا کردیم، حال نیاز است تا در مورد بورسیه‌های مخصوص دندان پزشکی در کانادا اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم. اگر قصد تحصیل دندانپزشکی در کانادا را دارید، در صورت داشتن شرایط موردنیاز، این امکان برای شما وجود دارد تا بورسیه دانشگاه‌های این کشور را دریافت کنید.  نکته جالبی که باید به آن توجه داشته باشید این است که بیش از 220 بورسیه تحصیلی مختلف برای تحصیل در رشته دندانپزشکی وجود دارد و شما می‌توانید از این بورسیه‌ها برای کاهش هزینه‌های خود استفاده کنید. مبلغ تحت پوشش این بورسیه‌ها از 5 هزار دلار تا بیش از 70 هزار دلار در سال است.

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی در کانادا

  در صورتی که قصد دارید تا ویزای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی کانادا را دریافت کنید، نیاز است تا مدارک مختلفی را به سفارت کانادا ارائه دهید. به‌منظور بررسی این مدارک، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پذیرش دانشگاه‌های کانادا
  • ارائه رزومه تحصیلی
  • ارائه مدرک لیسانس مرتبط با رشته‌هایی که قصد تحصیل را دارید
  • موفقیت در آزمون MCAT و آزمون DAT
  • انگیزه نامه
  • مدرک زبان
  • پاسپورت معتبر
  • عکس‌های پاسپورتی
  • فرم درخواست تکمیلی ویزای تحصیلی
  • بیمه دانشجویی معتبر
  • گواهی اسکان در کانادا
  • گواهی عدم داشتن سوءسابقه

  در صورتی که این مدارک را به سفارت کانادا ارائه دهید، به شما ویزای بلندمدت که برای دانشجویان بین‌المللی است ارائه می‌شود. با انجام این کار شما می‌توانید با خیال آسوده وارد کانادا شوید و در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنید. همچنین یکی از سؤالات مهمی که افراد به‌منظور تحصیل پزشکی در کانادا و یا تحصیل دندانپزشکی در کانادا مطرح می‌کنند این است که هزینه‌های مربوط به دریافت ویزا کانادا چقدر است؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت که هزینه درخواست ویزا در حدود 150 دلار کانادا است.

  درآمد پزشکان و دندانپزشکان در کانادا

  پس از آن که شما را با تحصیل دندانپزشکی در کانادا و تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه‌های این کشور آشنا کردیم، حال نیاز است تا در مورد درآمد پزشکان و دندانپزشکان در این کشور صحبت کنیم. به‌منظور بررسی این مسئله، باید گفت که آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد که درآمد یک دندانپزشک در کانادا سالانه 143 هزار دلار است. البته درآمد دندانپزشکان می‌تواند تا بیش از 350 هزار دلار در سال نیز برای افرادی که فوق‌تخصص هستند برسد. به‌صورت میانگین اما می‌توان گفت که این درآمد سالیانه بین 163 تا 195 هزار دلار است. از سوی دیگر پزشکان کانادا نیز در طول سال درآمد خوبی دارند. البته متوسط حقوق یک پزشک در این کشور به تخصص فرد وابسته است. با این حال آمارها نشان می‌دهد که متوسط حقوق سالانه پزشکان در کانادا، ۲۸۱,۰۰۰ دلار کانادا است. البته دستمزد پزشکان در طول سال از ۱۰۳,۰۰۰ تا ۴۷۴,۰۰۰ دلار کانادا متغیر است.

  مشاوره تحصیلی برای مهاجرت پزشکان

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا و همچنین قبولی در دانشگاه‌های این کشور، چالش‌های مختلفی دارد. در چنین شرایطی، ما در مجموعه رویال مهاجرت در کنار شما هستیم تا مسیر را برای شما هموار کنیم. ما در مجموعه رویال مهاجرت با کمک وکلا و مشاورین متخصصی که داریم از ابتدای روند تحصیل پزشکی در کانادا تا انتهای آن، در کنار شما هستیم. همچنین اگر قصد خواندن تخصص پزشکی در کانادا دارید، برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از خدمات مشاوره مجموعه ما استفاده کنید.

  حرف آخر

  کشور کانادا یکی از سیستم‌های آموزشی قدرتمند را دارد. اگر قصد دارید تا در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنید و دوره‌های دندانپزشکی و پزشکی را طی کنید، ما در مجموعه رویال مهاجرت در کنار شما هستیم. ما در تیم رویال مهاجرت در کنار شما هستیم تا روند دریافت ویزای تحصیلی را به بهترین شکل ممکن طی کرده و در رشته‌های دندانپزشکی و پزشکی در کانادا تحصیل کنید. در صورتی که به‌منظور تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در کانادا سؤال خاصی دارید، می‌توانید با ما در تیم رویال مهاجرت تماس بگیرید و با کمک کارشناسان ما به بهترین شکل ممکن مشکلات خود را برطرف کنید.

  سؤالات متداول تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا

   

  1. آیا مدارک پزشکی و دندانپزشکی در کانادا، در ایران نیاز به معادل‌سازی دارد؟

  اگر در دانشگاه‌هایی که مورد تأیید وزارت بهداشت هستند درکانادا تحصیل کنید، پس از اتمام تحصیل و برای کار در ایران، نیازی به معادل‌سازی مدارک تحصیلی ندارید.

  2. شانس تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در کانادا چقدر است؟

  به واسطه رقابت‌های شدیدی که در دانشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی کانادا وجود دارد، پذیرش دانشجویان خارجی و افرادی که مقیم کانادا نیستند، دشوار است.

  3. آیا به‌منظور حضور در دوره‌های دندانپزشکی و پزشکی در کانادا نیاز به شرکت در آزمون ورودی است؟

  اگر قصد تحصیل در رشته‌های دندانپزشکی و پزشکی را در کانادا دارید، نیاز است تا حتماً در آزمون‌های ورودی شرکت کنید.

  4. بهترین دانشگاه دندانپزشکی کانادا کدام است؟

  از بین دانشگاه‌های مختلف، بهترین دانشگاه دندانپزشکی در کانادا، دانشگاه بریتیش کلمبیا است.

  5. هزینه‌های تحصیل در رشته دندانپزشکی در کانادا چقدر است؟

  اگر قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی را دارید، باید سالیانه مبلغ ۴۰ تا ۱۰۰ هزار دلار هزینه کنید.

  آخرین مقالات وبسایت

  سرمایه گذاری در دانمارک

  سرمایه گذاری در دانمارک

  سرمایه گذاری در دانمارک به شما و بیزنستان شرایط خوب و مناسبی را ارائه می دهد. بنابراین، اگر قصد راه‌اندازی یک کسب‌ و کار یا …

  تحصیل پزشکی در دانمارک

  تحصیل پزشکی در دانمارک

  از این رو که دانمارک شادترین کشور دنیا شناخته شده و با شرایط فوق العاده ی زندگی نظیر اقتصاد قوی و رفاه اجتماعی فوق العاده …

  مهاجرت کاری به دانمارک

  مهاجرت کاری به دانمارک

  بخاطر شرایط مطلوب زندگی در دانمارک، همواره افراد بسیاری به این کشور مهاجرت می کنند. به عنوان یکی دیگر از دلایل مهم مهاجرت به دانمارک …

  وکیل مهاجرت به دانمارک

  وکیل مهاجرت به دانمارک

  از آنجایی که هر ساله افراد زیادی تصمیم به مهاجرت به دانمارک می گیرند، تصمیم گرفتیم تا درباره ی وکیل مهاجرت به دانمارک اطلاعاتی را …

  تحصیل در دانمارک

  تحصیل در دانمارک

  دانمارک یکی از کشورهای پیشرو در اروپا در زمینه تحصیلات بین ‌المللی است. با داشتن سیستم آموزشی مدرن و امکانات بسیار عالی، دانمارک یکی از …

  کشور دانمارک

  کشور دانمارک

  دانمارک کشوری توسعه یافته با استانداردهای بالای زندگی و یکی از اعضای موسس ناتو، شورای شمال اروپا، OECD، OSCE و سازمان ملل و بخشی از …

  مهاجرت به دانمارک

  مهاجرت به دانمارک

  دانمارک که یک کشور با سطح بسیار بالا و رفاه زندگی در اروپا می باشد، با توجه به امکاناتی که برای مردم فراهم کرده باعث …

  نظر خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره رایگان مهاجرت