خرید سهام در کانادا
رویال مهاجرت مارس 1, 2023

خرید سهام در کانادا

یکی از رایج ترین روش های سرمایه گذاری در کانادا خرید سهام در این کشور می باشد. بازار سهام کانادا تا چند سال پیش در مقایسه با سایر بازار های سهام دنیا، رتبه پایین تری داشت، اما امروزه بورس اوراق بهادار تورنتو بیش از هر بورس اوراق بهاداری شرکت های نفت و گاز و معدن را در برمی گیرد و اکنون رتبه هشتم را از نظر ارزش بازار بین بازار های سهام دنیا دارد. خرید سهام شرکت های کانادایی یکی از بهترین روش های افزایش سرمایه در بازار این کشور می باشد که به افراد اجازه می دهد با سرمایه گذاری بلند مدت، ثروت خود را بیشتر کنند. اگر قصد خرید سهام در کانادا را دارید، با ما در این مقاله همراه باشید. ما برای شما نحوه سرمایه گذاری در این بازار را  توضیح دهیم تا بتوانید با آگاهی بیشتری وارد این بازار شوید.

تعریف سهام

همان طور که به آن اشاره شد، سهام یکی از مهم ترین روش های سرمایه گذاری برای افراد می باشد. با خرید بخشی از سهام یک شرکت شما در واقع جزئی از مالکیت آن شرکت را خواهید داشت و در سودآوری و زیان شرکت مورد نظر سهیم خواهید شد. همچنین می توانید در مجمع سهامداران قدرت رای داشته باشید و در مورد مسائل مختلف شرکت نظر بدهید. وقتی می گوییم سهام دار در سود و زیان شرکتی که سهام آن را خریداری کرده سهیم می باشد، به این معنی است که وقتی که فرد تصمیم به فروش سهام خود می گیرد، ممکن است ارزش آن کم تر و یا بیشتر شده باشد. در زمان فروش سهام، مشخص می شود که سهام دار سود برده و یا ضرر کرده است. از این رو خرید سهام در کانادا یا هر کشور دیگری نسبت به سایر روش های سرمایه گذاری ریسک بالا تری دارد. در حالی که این روش در طولانی مدت حتما سود دهی بسیاری خواهد داشت.

برترین کشور ها برای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در آلمان سرمایه گذاری در کانادا سرمایه گذاری در ترکیه سرمایه گذاری در فرانسه سرمایه گذاری در اسپانیا سرمایه گذاری در سوئد سرمایه گذاری در انگلیس سرمایه گذاری در دانمارک سرمایه گذاری در اتریش سرمایه گذاری در هلند سرمایه گذاری در ایتالیا سرمایه گذاری در آمریکا سرمایه گذاری در مجارستان 

خرید سهام در کانادا به چه صورت است؟

در سال های گذشته افرادی که تازه کار بودند و اطلاعات زیادی در مورد خرید سهام نداشتند، خرید و فروش سهام کمی دشوار به نظر می رسید. در حالی که امروزه کارگزاری های آنلاین روی کار آمده اند و به افراد تا حد زیادی در خرید و فروش سهام کمک می کنند. همچنین خریداران سهام می توانند بدون مراجعه حضوری و از طریق اینترنت به راحتی به خرید و فروش سهام در کانادا بپردازند. البته استفاده از کارگزاری های آنلاین تنها راه خرید سهام در کانادا نیست و افراد می توانند از طرق دیگری نیز سهام معامله کنند. نا گفته نماند که این کارگزاری ها به ازای هر معامله درصدی را به عنوان حق کمیسیون دریافت می کنند. حال می خواهیم به توضیح نحوه خرید سهام شرکت های کانادایی بپردازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

سرمایه گذاری از طریق خرید سهام در کشور کانادا، کار دشواری نیست و برای شروع نیاز به سرمایه زیادی نخواهید داشت. با این حال بهتر است سرمایه گذاری خود را با مبالغ بیشتری شروع کنید تا مجبور نباشید کمیسیون بیشتری بپردازید. لازم است بدانید که برای سرمایه گذاری با مبالغ کم تر باید کمیسیون بیشتری پرداخت شود. برخی کارگزاری های کانادا برای خرید و فروش سهام در این کشور، حداقل مقدار سرمایه گذاری تعیین کرده اند.

خرید و فروش سهام در کانادا به صورت آنلاین

مرحله اول: یک کارگزاری معتبر پیدا کنید.

برای یافتن کارگزاری بهتر است از قبل، تحقیقات لازم را انجام دهید تا کارگزاری مناسب را پیدا کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که باید قبل از هر کاری اطمینان حاصل کنید که کارگزاری مربوطه، تائیدیه نظارت سازمان مقررات صنعت سرمایه گذاری کانادا (IIROC) و یا صندوق حمایت از سرمایه گذاران کانادا (CIPF) را داشته باشد. در صورتی که در خارج از کانادا زندگی می کنید می توانید، کارگزاری های بین المللی از جمله تی دی دایرکت اینوستیگ (TD Direct Investing) و کوئست ترید (Questrade) را برای خرید سهام در کانادا  انتخاب کنید.

مرحله دوم: نوع حساب خود را انتخاب کنید.

برای خرید و فروش سهام در کانادا، افراد می توانند از حساب های ثبت شده و ثبت نشده استفاده کنند. در ادامه به برخی از حساب های سرمایه گذاری ثبت شده در این کشور می پردازیم:

طرح پس انداز بازنشستگی (RRSP)

حساب پس انداز Registered Retirement Savings Plan که به اختصار RRSP نامیده می شود، یک حساب ثبت شده مخصوص بازنشستگی است و از یک سری معافیت های مالیاتی برخوردار است. این طرح مخصوص پس انداز بازنشستگی در این کشور می باشد و تا زمان برداشت از این حساب ها، مالیات بر در آمد به تعویق خواهد افتاد. برای این نوع حساب ها تا حداکثر 27.830 دلار محدودیت در نظر گرفته شده است.

حساب پس انداز بازنشستگی یا RRSP یکی از رایج ترین روش ها جهت برنامه ریزی مالی برای دوران بازنشستگی می باشد. در این نوع حساب ها افراد می توانند در صورت نیاز ، جهت خرید های مهمی همچون خرید اولین خانه و یا تحصیلات، پیش از بازنشستگی از حساب خود برداشت کنند. افراد شاغل در سازمان ها و یا حتی افرادی که شغل آزاد دارند می توانند، در حساب RRSP  برای بازنشستگی، سرمایه گذاری کنند. مبالغی که به این حساب وارد می شوند، به تدریج بیشتر شده و تا زمان برداشت از این حساب ها، مالیاتی به آن ها تعلق نمی گیرد. همچنین در صورت برداشت از حساب نیز مالیات چندان بالا نخواهد بود.

حساب پس انداز بدون مالیات (TFSA)

حساب پس انداز معاف از مالیات ((Tax-Free Saving Account که به اختصار به آن TFSA گفته می شود، در سال 2009 توسط آژانس درآمد کانادا (CRA) برای سرمایه گذاری معاف از مالیات تا سقف 5 هزار دلار در هر سال تعریف شده است. این محدودیت در سال 2019 به 6000 دلار افزایش یافت و در سال های 2021 و 2022 نیز همان 6000 دلار تعیین شد. در تعریف حساب پس انداز بدون مالیات (TFSA) باید بگوییم، هر شخصی می تواند پول نقد و یا انواع سرمایه گذاری ها در قالب اوراق بهادار را وارد این حساب ها نماید. صاحب حساب بدون این که نیاز به پرداخت مالیات بابت سود حاصل شده داشته باشد، می تواند از این حساب به صورت نقدی برداشت کند.

با استفاده از این حساب ها افراد می توانند بدون پرداخت مالیات، سرمایه گذاری کنند. البته نا گفته نماند که فقط سود حاصل از سرمایه گذاری معاف از مالیات است و برای اصل مبلغ واریزی به این حساب، بایستی مالیات پرداخت شود. در این نوع حساب ها هم می توان به صورت بلند مدت سرمایه گذاری کرد، مانند بازنشستگی، هم می توان برای افتتاح حساب کوتاه مدت اقدام نمود. در این نوع حساب های پس انداز نیز دولت محدودیت سرمایه گذاری اعمال کرده است که مختص افراد بالای 18 سال خواهد بود.

برنامه پس انداز تحصیلی ثبت شده (RESP)

کلمه RESP مخفف عبارت Registered Education Plan می باشد و نوعی حساب است که توسط دولت فدرال کانادا افتتاح می شود و به افراد کمک می کند که برای تحصیل فرزند خود در دانشگاه پس انداز کنند. این حساب های پس انداز برای پوشش هزینه های تحصیل پس از دوره دبیرستان دانش آموزان، افتتاح می شوند و دولت تا سقف 7200 دلار کمک هزینه بلاعوض به افراد ارائه می کند. پدر یا مادر دانش آموز می توانند این حساب را برای فرزند خود باز کنند و فرزند ان ها امکان دریافت این پول را خواهد داشت.

پولی که در حساب RESP قرار می گیرد معاف از مالیات بوده و حتی دولت برای این حساب پس انداز، پاداش های ویژه ای نیز در نظر می گیرد. والدین کودک می توانند به محض تولد فزرندشان این حساب را برای او باز کنند و زمانی که فرد به سن کالج رفتن برسد و قصد ثبت نام در یک برنامه آموزشی را داشته باشد، می تواند از این حساب برداشت کند. پولی که از حساب برداشت می شود، مشمول مالیات خواهد بود، اما از آن جایی که دانش آموزان درآمدی ندارند، ملزم به پرداخت مالیات نمی باشند.

همچنین افراد می توانند برای خرید سهام از حساب های ثبت نشده استفاده کنند که برای اهداف شخصی یا تجاری هستند. سهام داران می توانند در این حساب ها نیز، سرمایه گذاری کنند.

مرحله سوم: یک حساب کاربری افتتاح کنید.

بعد از انتخاب یک کارگزاری مناسب با اهدافتان که نیاز های شما را به عنوان یک سرمایه گذار سهام برآورده می کند، وقت آن است که یک حساب زنده افتتاح کرده و سرمایه گذاری کنید. برای این کار لازم است مدارک شناسایی خود را ارائه نموده و احراز هویت شوید و برای شروع، حداقل مبلغی را واریز نمایید که کارگزاری بتواند خدمات دهی را آغاز کند. شما می توانید سرمایه خود را در سبد سرمایه گذاری تقسیم کنید و اقدام به خرید سهام شرکت های کانادایی مختلفی نمایید. خرید سهام های متنوع و تقسیم سرمایه خود بین سهام های مختلف، ریسک کم تری را به دنبال خواهد داشت، چرا که در صورت ضرر در یک سهم، سهم های دیگر را دارید.

مرحله چهارم: به پلتفرم کارگزاری خود مسلط شوید.

پس از افتتاح حساب کاربری برای خرید سهام در کانادا، باید به پلتفرم معاملاتی آنلاین خود در کارگزاری مربوطه دسترسی داشته و نحوه کار با آن را یاد بگیرید. پس از یادگیری نحوه کار با پلتفرم مربوطه، باید انجام معاملات را شروع کنید. برخی از کارگزاری ها برای خرید و فروش سهام در این کشور، حساب های دمو ارائه می دهند که در آن ها افراد می توانند بدون این که مبلغی پرداخت کنند، معامله نمایند و در یک محیط شبیه سازی شده استراتژی خود را مورد آزمایش قرار داده و تمرین کنند.

خرید سهام در کانادا به چه صورت است؟

مرحله پنجم: سهام را تجزیه و تحلیل کنید.

پس از کار با پلتفرم کارگزاری و تسلط بر آن، باید اقدام به خرید سهام در کانادا نمایید که لازم است قبل از آن به طور کامل سرمایه گذاری در کانادا را تجزیه و تحلیل نمایید. به این دلیل که برای معامله لازم است سرمایه گذاران ایده و تحلیل های منطقی داشته باشند تا بتوانند بهترین معامله را انجام دهند. شما می توانید به دو روش تکنیکال و یا بنیادی به تحلیل سهام های موجود بپردازید. برای ارزیابی سهام ها، بایستی به بررسی صورت های مالی شرکت های کانادایی پرداخته و برخی از شاخص های اساسی را ارزیابی نمایید. در صورتی که هیچ برنامه ای برای خرید و فروش سهام در کانادا ندارید می توانید معیار های اساسی را برای خرید سهام در نظر بگیرید که از این جمله می توان به پارامتر هایی مانند رشد سود و نسبت قیمت به درآمد اشاره کرد. علاوه بر آن می توانید بر روی نمودار قیمت سهام، تحلیل تکنیکال انجام دهید و جهت زمان بندی وارد شدن به یک موقعیت سهام از شاخص های فنی استفاده کنید.

علاوه بر روش های ذکر شده، افراد بی تجربه و بدون استراتژی می توانند برای خرید سهام در کانادا، از یک پلتفرم کپی مثل eToro استفاده کنند. این کارگزاری آنلاین مختص کاربران ایالت متحده می باشد و کاربران کانادایی نمی توانند از آن استفاده کنند، اما در پلتفرم های کپی می توان معاملات افراد موفق را در حساب شخصی سرمایه گذاران کپی کرده و به عنوان استراتژی از آن استفاده نمود. لازم به ذکر است قبل از انجام این کار باید تحقیق کرد که کدام معامله گران در سهام کانادا تخصص دارند.

مرحله ششم: در نهایت می توانید سهام بخرید.

پس از پشت سر گذاشتن تمام مراحل خرید سهام در کانادا، حالا می توانید سهام مورد نظر خود را خریداری کنید.

بهترین پلتفرم ها برای خرید آنلاین سهام در کانادا

بسیاری از افراد در کانادا برای خرید و فروش سهام، علاقمند به خرید و فروش آنلاین هستند. از این رو پلتفرم های زیادی برای خرید و فروش سهام در این کشور به صورت آنلاین ایجاد شده است. در تصمیم گیری برای انتخاب پلتفرم آنلاین جهت خرید سهام، یک مسئله خیلی تاثیر گذار است و آن این است که افراد در داخل کانادا هستند و یا خارج از کشور می باشند. برخی کارگزاری ها داخلی هستند که مناسب افراد مقیم کانادا خواهند بود و برخی کارگزاری ها بین المللی می باشند که افراد در خارج از کانادا باید از آن ها استفاده کنند. در ادامه به برخی از کارگزاری های آنلاین برای خرید سهام در کانادا اشاره می کنیم:

کارگزاری Wealthsimple Trade

این کارگزاری یک پلتفرم بدون کمیسیون می باشد که مناسب افراد مبتدی و تازه کار است. بر خلاف بسیاری از کارگزاری های وابسته به بانک های بزرگ نزدیک به 9.95 دلار کمیسیون می گیرند، معاملات در این کارگزاری به صورت رایگان انجام می شود. کارگزاری Wealthsimple Trade  امکان خرید بخش های کوچکی از یک سهام را نیز به سرمایه گذاران می دهد، که در این صورت سهام داران می توانند سهام های گران قیمت و بزرگی همچون تسلا، اپل، آمازون و … را نیز خریداری کنند. از ویژگی های این کارگزاری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این کارگزاری محدودیتی برای سرمایه گذاری اعمال نکرده است.
 • کارمزد معاملات در این کارگزاری صفر است ( معاملات رایگان می باشند).
 • حساب های موجود در این پلتفرم شامل TFSA، RRSP و سرمایه گذاری شخصی می باشند.
 • این کارگزاری به سرمایه گذاران تازه کار پیشنهاد می شود.
 • معامله گران می توانند در صورت انجام معاملاتی به اندازه حداقل 150 دلار، مبلغ 50 دلار به عنوان هدیه دریافت کنند.
 • سرمایه گذاران برای انجام مبادلات با دلار آمریکا باید کارمزد پرداخت کنند.
 • این کارگزاری تحت حمایت صندوق حمایت از سرمایه گذاران کانادا (CIPF) قرار دارد.

کارگزاری Qtrade

این کارگزاری یکی از بهترین کارگزاری های آنلاین کانادا به شمار می رود که به صورت مستقل عمل می کند. در این پلتفرم می توان جهت انجام معاملات در ETF ها، بیش از 100 معامله بدون پرداخت کمیسیون انجام داد. اگر بخواهیم به ویژگی های این کارگزاری بپردازیم باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • کارگزاری Qtrade مبلغ 8.75 دلار در هر معامله به عنوان کمیسیون دریافت می کند که این مقدار کمیسیون برای سهام داران فعال حدود 6.95 دلار خواهد بود.
 • برای معامله در این کارگزاری در صورتی که افراد کم تر از 25 هزار دلار داشته باشند، باید 25 دلار کمیسیون 3 ماهه پرداخت کنند.
 • این کارگزاری از مشتری خود پشتیبانی مناسبی به عمل می آورد.
 • در صورتی که سهام داران بیش از 10 هزار دلار سرمایه گذاری کنند می توانند به عنوان هدیه 50 معامله را به صورت رایگان انجام دهند.
 • این کارگزاری از حساب های مختلفی از جمله RSP، TFSA، RRSP و حساب های سرمایه گذاری شخصی و شرکتی پشتیبانی می کند.
 • در کارگزاری Qtrade، معمولا مبلغ کارمزد ها بالا می باشد.
 • این پلتفرم تحت حمایت صندوق حمایت از سرمایه گذاران کانادا (CIPF) قرار دارد.

 کارگزاری Questrade

این کارگزاری را می توان به عنوان بهترین پلتفرم کانادا در نظر گرفت که در سال 1999 در این زمینه آغاز به فعالیت نموده است. از طریق کارگزاری Questrade می توان در بخش های مختلف بازار سرمایه وارد شد و استفاده از آن بیشتر به افرادی توصیه می شود که تجربه کافی در بازار سرمایه دارند. ویژگی های مربوط به این کارگزاری در ادامه آورده شده است:

 • این کارگزاری برای سرمایه گذاری تا مبلغ 1000 دلار محدودیت در نظر گرفته است.
 • کارگزاری Questrade برای معامله به ازای هر سهم، یک سنت را به عنوان کارمزد تعیین کرده است که به طور کلی این کارمزد حداقل 4.95 دلار و حداکثر 9.95 دلار خواهد بود.
 • در صورتی که معامله گران، حساب خود را 1000 دلار شارژ کرده و معامله کنند، حدود 50 دلار هدیه دریافت می کنند.
 • این کارگزاری برای افراد حرفه ای توصیه می شود.
 • حساب های تحت پوشش این کارگزاری عبارتند از: RESP، TFSA، RRSP و حساب های شرکتی.
 • برای سرمایه گذاری اولیه در کارگزاری Questrade، حداقل 1000 دلار لازم است.
 • از معایب این کارگزاری می توان به دریافت کمیسیون برای معاملات و داشتن حداقل 1000 دلار سرمایه اولیه اشاره کرد.
 • این کارگزاری تحت حمایت بیمه های خصوصی و CIPF می باشد.

خرید سهام در کانادا چه مزایایی دارد؟

سرمایه گذاری در سهام کانادا اگرچه با ریسک بالایی همراه است، اما در طولانی مدت سود دهی خوبی خواهد داشت. بدون شک خرید سهام در کانادا یکی از بهترین و جذاب ترین روش های سرمایه گذاری می باشد که مزایای فراوانی نیز دارد. در ادامه می خواهیم به برخی از مزایای خرید سهام در این کشور بپردازیم:

سود سهام

در صورت خرید سهام شرکت های کانادایی که مدام سود دهی دارند، افراد می توانند درآمدی اضافه نیز دریافت کنند.

افزایش سرمایه

اگر شرکتی که افراد سهام آن را خریداری نموده اند، فعالیت به سامانی داشته باشد، ارزش سهام آن افزایش می یابد. از این رو ارزش سهامی که سرمایه گذار نیز خریداری کرده بیشتر می شود.

مزایای خرید سهام در کشور کانادا

نقد شوندگی بالا

سهام اصولا در بورس هایی معامله می شود که قدرت نقد شوندگی بالایی داشته باشند. از این رو افراد به راحتی می توانند یک سهم را خریداری کرده و یا بفروشند.

داشتن مالیات معقول

به طور کلی خرید سهام در کانادا از نظر مالیاتی معقول می باشد، چرا که تنها بر 50 درصد سود سرمایه، مالیات وارد می شود. این در حالی است که در روش هایی همچون خرید اوراق قرضه 100 درصد از سود دریافتی مشمول مالیات خواهد شد.

خریداری سهام از شرکت های متنوع

یکی از مزایای خرید سهام در کشور کانادا این است که شرکت های متنوعی برای خرید سهام وجود دارد و افراد می توانند سهام صنایع مختلفی را خریداری کنند. با خرید سهام شرکت های مختلف، می توان ریسک های مربوط به سرمایه را نیز کاهش داد.

سوددهی مناسب در طول زمان

در صورتی که سهام خریداری شده در بازه بلند مدت سرمایه گذاری شود، می تواند سود دهی بیش از نرخ تورم داشته باشد. از این رو افراد از طریق سرمایه گذاری می توانند سبد سهام خود را رشد داده و به سود دهی مناسبی برسند.

خرید سهام در کانادا چه معایبی دارد؟

اگر چه خرید سهام را می توان بهترین سرمایه گذاری در نظر گرفت، اما ممکن است در کنار مزایایی که این نوع سرمایه گذاری دارد، معایبی نیز وجود داشته باشد. در ادامه به برخی از معایب خرید سهام در این کشور می پردازیم:

وجود نوسانات در بازار

یکی از معایب خریداری سهام وجود نوسان در بازار سهام است، چرا که بازار سهام می تواند به دلایل مختلفی بی ثبات باشد. عواملی همچون شایعات، اخبار، اطلاعات شرکت ها و گاها باور های سرمایه گذاران سبب ایجاد نوساناتی در این بازار خواهد شد. زمانی که رکود اقتصادی وجود داشته باشد، قیمت سهام نیز ممکن است مدت زمانی طولانی دچار رکود شود.

نیاز به زمان زیاد

افراد برای آن که بتوانند به صورت شخصی سهام خریداری کنند، لازم است تحقیقات جامعی در مورد سهام مورد نظر داشته باشند. همچنین برای این که تنوع کافی را در سبد سهام خود داشته باشند باید وقت زیادی را صرف تحلیل و تحقیقات در این زمینه نمایند. علاوه بر این افراد باید یک سری نکات مربوط به معاملات سهام را آموزش دیده و اصطلاحات رایج در بازار را یاد بگیرند، که همه این موارد مستلزم صرف وقت زیادی خواهد بود.

وجود ریسک

مهم ترین عیب سرمایه گذاری در سهام، بالا بودن ریسک آن است. یک شرکت ممکن است به دلایل مختلفی از جمله عملکرد ضعیف خود دچار ورشکستگی شود. در این صورت پس از تسویه با صاحبان اوراق قرضه و سهام داران ممتاز، عملا چیزی برای سهام داران عادی باقی نخواهد ماند. علاوه بر این ممکن است شرکت ها دچار بحران شده و در شرایط سخت اقتصادی قرار گیرند و نتوانند سود سهام را به سرمایه گذاران پرداخت کنند.

آیا اقامت کانادا از طریق خرید سهام امکان پذیر است؟

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق خرید سهام را دارند، باید این نکته را در نظر داشته باشند که اقامت کانادا با خرید سهام امکان پذیر نخواهد بود. برای متقاضیانی که که از سایر کشور های جهان به کانادا مهاجرت کرده اند، هیچ محدودیتی برای خرید سهام وجود ندارد و افراد می توانند بدون هیچ مانعی همچون شهروند کانادایی به معامله سهام بپردازند، اما نمی توانند اقامت کانادا از طریق خرید سهام را داشته باشند. برای دریافت اقامت، متقاصیان می توانند از طریق روش های دیگر سرمایه گذاری همچون کارآفرینی و یا ثبت شرکت در کانادا اقدام کنند.

سخن پایانی

خرید سهام در کانادا از بهترین روش های سرمایه گذاری در این کشور می باشد و علی رغم وجود ریسک های فراوان، همچنان هیجان انگیز می باشد. در صورتی که سرمایه گذاران تحلیل مناسبی در خصوص سهم های شرکت های مختلف داشته باشند، می توانند با رعایت تنوع در سبد سهامی خود، به سود دهی بالایی دست یابند. به هر حال کلیه مهاجرانی که در کانادا زندگی می کنند نیز می توانند سهام خریداری کنند، اما اقامت کانادا با خرید سهام، امکان پذیر نخواهد بود. در صورتی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق خرید سهام را دارید، با مراجعه به متخصصان ما در مجموعه مهاجرتی آوام می توانید راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

سوالات متداول درباره خرید سهام در کانادا

 1. متقاضیان برای خرید سهام چقدر پول لازم دارند؟

خرید سهام با یک دلار هم امکان پذیر است و این بستگی به خود افراد دارد که چقدر می خواهند سرمایه گذاری کنند. البته این مقدار به کارگزاری مربوطه نیز بستگی دارد، برخی کارگزاری ها برای سرمایه گذاری حداقل مقدار تعیین کرده اند.

 1. آیا امکان اخذ اقامت کانادا از طریق خرید سهام وجود دارد؟

خیر. افراد برای دریافت اقامت کانادا باید از روش های دیگر سرمایه گذاری از جمله ثبت شرکت و یا کارآفرینی اقدام نمایند.

 1. معایب خرید سهام در کانادا کدام اند؟

معایب این نوع سرمایه گذاری عبارتند از: ریسک بالا، نیاز به زمان زیاد و وجود نوسان در بازار.

 1. آیا می توان به صورت آنلاین به خرید و فروش سهام در کانادا پرداخت؟

بله. کارگزاری های آنلاین زیادی ایجاد شده اند که افراد از طریق آن ها می توانند بدون مراجعه حضوری، اقدام به خرید و فروش سهام نمایند.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت