سرمایه گذاری در دانمارک
رویال مهاجرت سپتامبر 19, 2023

سرمایه گذاری در دانمارک

سرمایه گذاری در دانمارک به شما و بیزنستان شرایط خوب و مناسبی را ارائه می دهد. بنابراین، اگر قصد راه‌اندازی یک کسب‌ و کار یا گسترش فعالیت‌ های خود در دانمارک را دارید، تصمیم مناسبی گرفته اید.

 با وجود این که دانمارک یک کشور کوچک است اما چیزهای زیادی برای ارائه دارد. درواقع می توان آن را یکی از رقابتی ترین و نوآورترین کشورهای جهان دانست. دانمارک از نظر سیستم رفاهی جامعه، سرسبز بودن، تجارت قوی و غیره یکی از برترین هاست.

با وجود این شرایط افراد بسیاری تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه روش های سرمایه گذاری در دانمارک دارند که ما در این مقاله مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری اشاره میکنیم.

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در دانمارک یکی از بهترین روش هاست چرا که قوانین تجارت و سرمایه گذاری، قوانین اقامت، صادرات و واردات و غیره در این کشور بسیار مناسب هستند. سرمایه گذاران بین المللی به بازار مالی دانمارک ورود کرده و از این رو دولت این کشور مزایای بسیاری را بدین منظور در نظر گرفته است. از طرفی به خاطر اینکه دانمارک توانسته در شاخص شفافیت رتبه ی بین المللی کسب کند، یکی از بهترین مقاصد برای سرمایه گذاری می باشد. دولت برای جذب هر چه بیشتر سرمایه گذاران اقدام به کاهش مالیات ها در زمینه ی سرمایه گذاری در این کشور کرده است.

مزایای مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری فراوان بوده که باعث انتخاب این کشور به عنوان یک مقصد مهاجرتی مناسب می باشد. در صورتی که شما هم قصد مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری را دارید و سردرگم هستید، به شما پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه بوده و با شرایط سرمایه گذاری در دانمارک آشنا شوید. در صورتی که هنوز سوالات شما رفع ابهام نشده است، می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مزایای سرمایه گذاری در دانمارک

برای مزایای مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نیروی کار باانگیزه

در این کشور نیروی کار جوان و با انگیزه بسیاری وجود داشته و اغلب به زبان انگلیسی تسلط دارند. محدودیتی بابت اضافه کاری اعمال نمی شود و شرکت ها می توانند هر روز سال به صورت 24 ساعته فعالیت کنند.

دسترسی آسان

شما به واسطه ی فرودگاه کپنهاگ می توانید به 57 خط هوایی فعال در سراسر جهان دسترسی داشته و در سریع ترین زمان ممکن می توانید به مقصد مورد نظر دست پیدا کنید.

انتخاب امن

این کشور از نظر اجتماعی و کاری کاملا امن بوده و آمار فساد مالی نظیر رشوه در این کشور قریب به صفر است. همچنین در طی سال های اخیر رتبه ی برتر شاخص شفافیت بین المللی را از آن خود کرده است.

بازار کاری منعطف

نیروهای دانمارک را می توان جزو پر بازده ترین نیروهای کار در اروپاست. از طرفی انعطاف پذیری بسیار بالایی در روش های استخدام کارمندان دارند که یکی دیگر از دلایل مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری می باشد.

بازار آزمایشی برتر دنیا

دانمارک همواره به عنوان بازار آزمایشی برتر شناخته می شود که زیرساخت های فناوری اطلاعات در سطح جهانی با بعضی از بالاترین ضریب نفوذ فناوری اطلاعات، پهنای باند، کامپیوترهای شخصی و غیره را داراست.

بازار کار مقرون به صرفه

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری به شما امکان دسترسی به همه ی اتحادیه اروپا را می دهد.

صرفه جویی در هزینه

در این کشور هزینه ی اجاره ی دفتر یا مالیات از سایر کشورها کم تر بوده و هیچ هزینه مشارکت اجتماعی برای کارکنان وجود ندارد.

کیفیت بالای زندگی

همانطور که می دانید، شاخص شادی در کشور دانمارک بالا بوده و به عنوان شادترین افراد شناخته می شوند. طیف وسیعی از خدمات پزشکی، رفاهی و غیره در این کشور وجود دارد و یکی از مهم ترین دلایل مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری این موضوع می باشد.

پیشرو در ارتباطات، فناوری اطلاعات و علوم زیستی

شرکت های کشور دانمارک توانسته اند میزان زیادی (حدود یک سوم) بازار جهانی باد را در اختیار خود قرار داده اند. 20 درصد از برق جهان توسط نیروگاه های بادی تولید می شود. عرصه ی ارتباطات و اطلاعات بر پایه ی تکنولوژی پیشرفته می باشد.

جالب است بدانید که آماده ترین جمعیت الکترونیکی جهان را داراست.

راه اندازی کسب و کار بدون دشواری

بر اساس گفته های بانک جهانی، دانمارک را می توان یکی از راحت ترین مناطق جهان برای سرمایه گذاری دانست. شما می توانید یک روزه اقدام به راه اندازی کسب و کار خود کرده و بعد از 5 هفته می توانید اقامت خود را دریافت کنید.

مزایای بی شمار سرمایه گذاری در دانمارک باعث مهاجرت افراد بسیاری به این کشور شده است.

روش های سرمایه گذاری در دانمارک

خرید ملک

شما می توانید در دانمارک به واسطه ی خرید خانه یا هر ملکی سرمایه گذاری کنید اما نمی توانید از این طریق به آن کشور مهاجرت کنید. تنها اشخاصی که اقامت دائم این کشور را دارا هستند یا 5 سال متوالی در این کشور زندگی کردند، می توانند از این طریق اقدام نمایند.

ثبت شرکت

شما می توانید از طریق ثبت شرکت به صورت آنلاین یا حضوری برای مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری اقدام نمائید. برای روش آنلاین به دو ساعت زمان و برای روش حضوری به دو الی سه هفته زمان نیاز دارید. اگر شما در این کشور زندگی نمی کنید، بهتر است ثبت شرکت آنلاین را انتخاب کنید چرا که از نظر اقتصادی و زمانی به صرفه تر است.

در این روش اعضای دیگر خانواده مانند همسر و فرزندان زیر 18 سال هم می توانند به عنوان همراه شما ویزای 3 ساله دریافت کنند. سرمایه مورد نیاز برای این کار به نوع شرکت شما بستگی دارد. یکی از شرایط سرمایه گذاری در دانمارک از طریق ثبت شرکت این است که اگر شرکت ثبت شده از سمت شما سوددهی داشته باشد، می توانید بعد از 5 سال اقامت دائم دانمارک را دریافت کنید.

این نکته را هم در نظر بگیرید که برای ثبت شرکت در دانمارک باید الزاما با یک تبعه ی دانمارک شراکت کرده و سهم 51 درصدی را به وی منتقل کنید.

برترین کشورها برای مهاجرت

مهاجرت به آلمان   مهاجرت به کانادا  مهاجرت به ترکیه   مهاجرت به فرانسه   مهاجرت به انگلستان  مهاجرت به اسپانیا  مهاجرت به سوئد  مهاجرت به دانمارک  مهاجرت به اتریش مهاجرت به مجارستان مهاجرت به آمریکا مهاجرت به ایتالیا مهاجرت به هلند 

کارآفرینی

اگر شما یک طرح نوآورانه داشته باشید می توانید از آن برای مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری استفاده کنید. سرمایه ی شما برای این کار اهمیتی ندارد اما شما باید بتوانید تمکن مالی برای خود یا اطرافیان به سفارت ارائه دهید. در این شرایط شما و همراهانتان می توانید اقامت دو ساله ی این کشور را دریافت کنید.

اگر طرح شما به صورت گروهی ارائه می شود، افرادی که در گروه حضور دارند نباید بیش از 3 نفر باشد.

خرید اوراق قرضه و بهادار

خرید اوراق عرضه و بهادار یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در دانمارک می باشد. شما به دو روش سرمایه قابل برگشت و غیرقابل برگشت می توانید در این کشور سرمایه گذاری کنید. در روش اول شما مبلغ تعیین شده توسط دولت این کشور را پرداخت می کنید و بعد از 5 سال پول خودتان را بدون سود دریافت می کنید. در روش دوم شما مبلغ تعیین شده را به دولت دانمارک پرداخت می کنید و در ازای آن اقامت دائم این کشور را دریافت می کنید و این مبلغ به شما بازگردانده نمی شود.

هزینه سرمایه گذاری در دانمارک

در بخش های بالاتر به روش های مختلف سرمایه گذاری در دانمارک اشاره کردیم. برای روش خرید ملک، در صورتی که شما قصد خرید خانه ای در خارج از مرکز شهر را دارید، می توانید متری به مبلغ 13 الی 36 هزار کرون خریداری نمائید. در صورتی که قصد خرید ملک در مناطق شهری را دارید، از متری 16.5 هزار کرون تا 50 هزار کرون می توانید ملک مورد نظر خود را خریداری نمائید و مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری را برای خود ممکن کنید.

هزینه سرمایه گذاری بسته به نوع سرمایه گذاری متفاوت است.

شرایط سرمایه گذاری در دانمارک

دانمارک از تمامی افرادی که قصد مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری یا کارآفرینی دارند، استقبال می کند. افراد می توانند در زمینه های داروسازی، فناوری اطلاعات، انرژی، تجارت دریایی، علوم زیستی و پاک سازی سرمایه گذاری کنند. از طرف دیگر حمایت های دولتی، موقعیت مکانی دانمارک، امکانات و غیره باعث شده تا دانمارک یک مقصد جذاب برای سرمایه گذاران باشد. به عنوان یکی از شرایط سرمایه گذاری در دانمارک می توان نیاز به 100 هزار یورو را بیان کرد. دقت کنید که این مبلغ بر اساس نوع شرکت و طرح آن می تواند متفاوت باشد. از طرفی شخص باید طرح تجاری خود را ارائه کرده، حداقل 2 نیروی کار استخدام کند و فرد حدود سه الی چهار ماه منتظر پاسخ سفارت باشد. پس از ثبت شرکت در دانمارک شخص اقامتی 3 ساله دریافت می کند که تمدید اقامت وی به رعایت قوانین و سوددهی شرکت وی بستگی دارد. در حالت کلی خوب است بدانید که سرمایه گذاری در دانمارک بین یک تا شش ماه زمان نیاز دارد که این زمان بستگی به این دارد که کدام یکی از روش های سرمایه گذاری در دانمارک را انتخاب کنید.

مدارک لازم جهت سرمایه گذاری در دانمارک

مدارک زیر برای مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری مورد نیاز می باشند.

  • ارائه سوابق کاری و ترجمه ی آن ها
  • پاسپورت
  • تهیه ی اساس نامه شرکت
  • کپی از شناسنامه و ترجمه ی آن
  • ارائه ی تمکن مالی
  • ایجاد حساب بانکی برای ثبت شرکت

افراد باید مدارک بالا را به سفارت دانمارک تحویل داده و در شرایطی که مدارک از سمت سفارت تایید شود، برای فرد ویزای کوتاه مدت صادر می شود و می تواند 3 سال در این کشور اقامت کند. فرد باید در این مدت کسب و کار خود را به خوبی پیش ببرد و اقامت دائم را دریافت کند.

اخذ اقامت و تابعیت دانمارک از طریق سرمایه گذاری

شرایط سرمایه گذاری در دانمارک متفاوت و متنوع هستند که هر کدام شرایط مختلفی را دارا هستند. کارآفرینی، خرید ملک و ثبت شرکت را می توان از رایج ترین روش ها دانست. دقت کنید که سرمایه گذاری در این کشور به خودی خود باعث اخذ اقامت و تابعیت نمی شود. اگر شما مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به دانمارک را انتخاب کنید باید بدانید که حداکثر تا سه سال می توانید در این کشور اقامت کنید. اگر کسب و کار شما خوب پیش برود، پس از 8 سال اقامت دائم و پس از 9 سال می توانید تابعیت این کشور را دریافت کنید. ممکن است این مدت کاهش پیدا کند اما در بدترین حالت شما پس از 9 سال به پاسپورت دانمارکی و تابعیت این کشور دست پیدا می کنید. پس مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری را نمی توان روشی مستقیم برای اخذ تابعیت دانست.

امکان اخذ تابعیت به صورت مستقیم به واسطه ی سرمایه گذاری وجود ندارد اما می توان آن یکی از روش های غیر مستقیم به شمار دانست.

خدمات رویال مهاجرت

از روش های مطمئن و سودآور مهاجرت و سرمایه گذاری می توان به مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری اشاره کرد. در این شرایط شما می توانید با استفاده از شرایط و زیر ساخت هایی که در این کشور وجود دارد، بیزنس خود را رشد دهید. از آن جایی که در این کشور امکانات رفاهی بسیار و همچنین زیرساخت های اقتصادی مناسبی وجود دارد، می توان آن را به عنوان یکی از بهترین مکان ها برای سرمایه گذاری دانست. شما با سرمایه گذاری در دانمارک می توانید از مزایای بسیاری که در بخش های قبلی به آن ها اشاره کردیم، بهره مند شوید.

رویال مهاجرت با سال ها تجربه و همکاری با متخصصین در این زمینه می تواند مسیر سرمایه گذاری در دانمارک را برای شما هموار کند. در صورتی که تمایل به مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری دارید، بهتر است سریع تر اقدام کنید؛ چرا که به دلیل خدمات و مزایای این کشور افراد زیادی قصد مهاجرت به آن را دارند و بازار سرمایه گذاری در آن در حال اشباع می باشد.

سوالات متداول

آیا می توان از طریق خرید ملک اقامت دانمارک را دریافت کرد؟

باید گفت خیر، این امکان وجود ندارد اما یک روش سرمایه گذاری مناسب به شمار می رود.

هزینه ثبت شرکت در دانمارک چقدر است؟

برای ثبت شرکت در دانمارک به 16700 یورو سرمایه اولیه نیاز است.

آیا سود مشخصی برای مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری وجود دارد؟

خیر، بنا به نوع سرمایه گذاری و بیزنس شما، سود متغیری را در پی دارد.

روش های سرمایه گذاری در دانمارک کدام اند؟

ثبت شرکت، خرید ملک، خرید اوراق قرضه، ساخت و ساز

چطور می توان در دانمارک ثبت شرکت انجام داد؟

شما باید با یک فرد تبعه ی دانمارک شریک شده و 51 درصد شراکت را به فرد اختصاص دهید.

سؤالات متداول 

باید گفت خیر، این امکان وجود ندارد اما یک روش سرمایه گذاری مناسب به شمار می رود.

برای ثبت شرکت در دانمارک به 16700 یورو سرمایه اولیه نیاز است.

خیر، بنا به نوع سرمایه گذاری و بیزنس شما، سود متغیری را در پی دارد.

ثبت شرکت، خرید ملک، خرید اوراق قرضه، ساخت و ساز

شما باید با یک فرد تبعه ی دانمارک شریک شده و 51 درصد شراکت را به فرد اختصاص دهید.

مقالات مرتبط

خرید خانه در دانمارک

خرید خانه در دانمارک

کیفیت بالای زندگی، رفاه اجتماعی، آزادی، سیستم بهداشت و درمان پیشرفته، نظام آموزشی مدرن در کنار زیرساخت‌های شهری توسعه‌یافته دلایل اصلی افزایش تقاضای ایرانیان برای …

تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک

دانمارک یکی از کشورهای پیشرو در اروپا در زمینه تحصیلات بین ‌المللی است. با داشتن سیستم آموزشی مدرن و امکانات بسیار عالی، دانمارک یکی از …

مهاجرت کادر درمان به دانمارک

مهاجرت کادر درمان به دانمارک

بدون شک مهاجرت کادر درمان به دانمارک یکی از گزینه‌های محبوب و پرطرفدار به‌حساب می‌آید. برای موفقیت در این مسیر، برخورداری از بخشی پیش‌شرط‌ها در …

دانشگاه های دانمارک

دانشگاه های دانمارک

دانمارک از نظر سیستم آموزش عالی‌رتبه پنجم را در مقایسه با 50 کشور دیگر در جهان دارد. دانشگاه های دانمارک بیش از 600 دوره را …

مهاجرت کاری به دانمارک

مهاجرت کاری به دانمارک

بخاطر شرایط مطلوب زندگی در دانمارک، همواره افراد بسیاری به این کشور مهاجرت می کنند. به عنوان یکی دیگر از دلایل مهم مهاجرت به دانمارک …

مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به دانمارک

دانمارک که یک کشور با سطح بسیار بالا و رفاه زندگی در اروپا می باشد، با توجه به امکاناتی که برای مردم فراهم کرده باعث …

مشاغل مورد نیاز دانمارک

مشاغل مورد نیاز دانمارک

دانمارک یکی از کشورهای پیشرفته در شمال اروپا است که با سیستم اقتصادی پویا و زیرساخت‌های مدرن خود، فرصت‌های شغلی فراوانی برای افراد علاقه‌مند به‌کار …

تحصیل پزشکی در دانمارک

تحصیل پزشکی در دانمارک

از این رو که دانمارک شادترین کشور دنیا شناخته شده و با شرایط فوق العاده ی زندگی نظیر اقتصاد قوی و رفاه اجتماعی فوق العاده …

زندگی در دانمارک

زندگی در دانمارک

دانمارک یک کشور نوردیک در شمال اروپا است که به‌دلیل کیفیت زندگی بالا، سیستم رفاه اجتماعی فعال و سیاست‌های پیشرو اجتماعی شناخته می‌شود. زندگی در …

وکیل مهاجرت به دانمارک

وکیل مهاجرت به دانمارک

از آنجایی که هر ساله افراد زیادی تصمیم به مهاجرت به دانمارک می گیرند، تصمیم گرفتیم تا درباره ی وکیل مهاجرت به دانمارک اطلاعاتی را …

سرمایه گذاری در دانمارک

سرمایه گذاری در دانمارک

سرمایه گذاری در دانمارک به شما و بیزنستان شرایط خوب و مناسبی را ارائه می دهد. بنابراین، اگر قصد راه‌اندازی یک کسب‌ و کار یا …

ثبت شرکت در دانمارک

ثبت شرکت در دانمارک

دانمارک به‌دلیل برخورداری از اقتصاد قوی و زیرساخت‌های مناسب، مقصد ایده‌آلی برای سرمایه‌گذاری به‌حساب می‌آید. بر اساس قانون، کارآفرینان بین‌المللی حتی با مبلغی در حدود …

تابعیت دانمارک

تابعیت دانمارک

متقاضیان برای دریافت تابعیت دانمارک باید براساس قانون اقدام کنند. بازدید، کار، تحصیل و زندگی در کشور دانمارک آسان است، اما اخذ تابعیت این کشور …

تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

دندانپزشکی یکی از رشته‌های پرتقاضا و محبوب در سراسر جهان است. کشورهایی مانند دانمارک نیز دوره‌های تحصیلی باکیفیت عالی در این زمینه ارائه می‌دهند. دانشجویان …

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت