خرید خانه در دانمارک
تیم نویسندگان رویال مهاجرت نوامبر 19, 2023

خرید خانه در دانمارک

کیفیت بالای زندگی، رفاه اجتماعی، آزادی، سیستم بهداشت و درمان پیشرفته، نظام آموزشی مدرن در کنار زیرساخت‌های شهری توسعه‌یافته دلایل اصلی افزایش تقاضای ایرانیان برای مهاجرت و زندگی در Denmark هستند. بررسی‌ها نشان می‌دهد این سرزمین زیبا در دسته شادترین کشور‌های جهان قرار دارد. اگر به‌دنبال راهی برای خرید خانه در دانمارک، مهاجرت و دریافت مجوز اقامت دائم هستید کارشناسان موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت در تمام مراحل کنار شما خواهند بود.

درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   مزایای خرید ملک در دانمارک

   خرید خانه یکی از روش‌های کم ریسک برای سرمایه‌گذاری پرسود در یکی از کشور‌های عضو اتحادیه اروپا محسوب می‌شود. بدون تردید دریافت مجوز اقامت دائم مهم‌ترین و اصلی‌ترین مزیت خرید ملک در این سرزمین زیبا است. البته اقامت دائم بعد از چندین سال پرداخت مالی به‌دست خواهد آمد. سایر مزایای خرید خانه در Denmark در ادامه آمده است:

   • مسافرت بدون ویزا به کشور‌های حوزه شینگن و عضو اتحادیه اروپا
   • عدم محدودیت سنی برای سرمایه‌گذاری یا خرید ملک
   • عدم ارائه مدرک زبان
   • ایجاد بستر مناسب برای تحصیل رایگان فرزندان در دانمارک و سایر کشور‌های حوزه شینگن یا اتحادیه اروپا پس از دریافت مجوز اقامت
   • استفاده از خدمات درمانی رایگان
   • دسترسی به ثبات اقتصادی و امنیت اجتماعی مطلوب

   شرایط خرید ملک در دانمارک

   براساس قانون، محدودیت‌های برای خرید خانه در دانمارک توسط شهروندان خارج از اتحادیه اروپا تعریف شده است. اما شهروندان عضو اتحادیه اروپا و دارندگان مجوز اقامت دائم در دانمارک از این قاعده استثنا هستند. برای خرید ملک در این منطقه نیازمند دریافت مجوز‌های لازم از وزارت دادگستری خواهید بود.

   دریافت مجوز یک روند تشریفاتی نیست. پس افراد مقیم و شهروندان باید از طریق ارائه مستندات لازم، تأیید وزارت دادگستری را دریافت کنند. افراد غیرمقیم تنها در صورتی قادر به سرمایه‌ گذاری در دانمارک و خرید ملک هستند که واجد شرایط زیر باشند:

   • متقاضی باید حداقل پنج سال در دانمارک اقامت داشته باشد.
   • تبعه اتحادیه اروپا محسوب شود و در این کشور مشغول به‌کار باشد.
   • برای اتباع کشور‌هایی غیر از اتحادیه اروپا یا شهروندان این کشور، خرید ملک تنها از طریق ارائه مجوز اقامت بلندمدت امکان‌پذیر خواهد بود.

   افراد واجد یکی از شرایط فوق، برای دریافت مجوز‌های لازم از دادگستری باید اثبات کنند که هدف آن‌ها از خرید ملک استفاده شخصی و اقامت در آنجا است. موارد دیگری مانند تاهل، داشتن شغل ثابت، علاقه‌مندی به فرهنگ مردم Denmark، تولد یا تحصیل فرزندان در این کشور در تسریع فرایند صدور مجوز و خرید خانه در دانمارک تأثیر مثبت دارد.

   قیمت خرید خانه در شهر‌های مختلف دانمارک

   طبق اطلاعات به‌دست‌آمده میانگین قیمت خرید هر متر مربع خانه در این کشور حدود ۱۵۵۰۰ کرون است. اما، در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، قیمت مسکن حدود ۷ درصد کاهش یافته است. برخی افراد پیش‌بینی می‌کنند که تا پایان امسال قیمت خانه حدود ۱۰ درصد کاهش داشته باشد. عوامل مختلفی مانند متراژ، شهر و محل ملک در تعیین قیمت خرید آن نقش کلیدی دارد.

   برای خرید خانه در کشور دانمارک به سرمایه‌ای بیش از ۲۵۰ هزار کرون نیاز دارید.

    

   برای خرید خانه در شهر فردریکسبرگ به سرمایه بالاتری نیاز دارید. زیرا، میانگین قیمت هر متر مربع خانه در این شهر ۷۲۳۷۰ کرون تعیین شده است. شهر‌های گنتافته، کپنهاگ و رودرسدال در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

   اگر به‌دنبال یک شهر ارزان برای خرید خانه هستید شهر لولند را در اولویت قرار دهید. شهر‌های مورسو و لانگلند نیز مقصد مناسبی برای انتخاب خانه‌های ارزان قیمت به‌حساب می‌آیند. با مطالعه جدول زیر می‌توانید اطلاعات کافی درباره قیمت و خرید خانه در دانمارک به‌دست بیاورید:

   شهرقیمت هر متر مربع خانهشهرقیمت هر متر مربع خانه
   کپنهاگ51250 کرونآرموس38495 کرون
   فردریکسبرگ57486 کرونآلبورگ22000 کرون
   گنتافته47631 کروناودنسه24299 کرون
   هده هوسن25950 کرونراسکیله29995 کرون
   گلادساکس34400 کرونراندرز10800 کرون

    

   ارزان‌ترین شهر‌ها برای خرید خانه در دانمارک

   قیمت هر متر مربع خانه در ارزان‌ترین شهر‌های دانمارک در جدول زیر آمده است:

   نام شهرقیمت هر متر مربع خانه
   لولند4497 کرون
   مورسو4900 کرون
   لانگلندکمتر از 5000 کرون

   خرید ملک در بوداپست

   پایتخت Denmark محبوب‌ترین شهر برای سکونت در این کشور به‌حساب می‌آید. هر ساله مهاجرت زیادی از سراسر جهان این شهر زیبا را برای زندگی یا کار انتخاب می‌کنند. این عوامل در کنار هم باعث افزایش قیمت خرید یا اجاره مسکن در کپنهاگ شده است.

   میانگین قیمت خرید یا اجاره ملک در پایتخت به عواملی مانند متراژ، نوع ملک و مکان آن وابسته خواهد بود. در حالت کلی برای اجاره خانه یک خوابه در این شهر به سرمایه‌ای بین 15 تا 20 هزارکرون نیاز دارید. برای خرید آپارتمان در این شهر نیز دو گزینه وجود دارد.

   گزینه اول، انتخاب آپارتمان‌های واقع در مرکز شهر هستند که قیمت خرید این نوع خانه‌ها بالاتر است. برای خرید هر مترمربع از این خانه‌ها باید سرمایه‌ای بیش از ۵۷ هزار کرون داشته باشید. گزینه دوم، انتخاب آپارتمان‌های واقع در حاشیه یا خارج شهر است. قیمت این خانه‌ها پایین‌تر است. شما می‌توانید با پرداخت مبلغ ۳۸۸۰۰ کرون برای هر مترمربع در فرایند خرید خانه در دانمارک موفق شوید.

   اقامت دانمارک با خرید ملک

   اگر هدف شما از خرید خانه و مهاجرت به دانمارک دستیابی به مجوز اقامت است رعایت برخی نکات اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. بر اساس قانون، متقاضی نمی‌تواند تا پنج سال بعد از خرید ملک آن را بفروشد. اعتبار مجوز اقامت صادرشده در این برنامه نیز حدود یک سال است. اما نگران نباشید، می‌توان این مجوز را تا پنج سال دیگر تمدید کرد. با گذشت این مدت و پرداخت مالیات محدودیتی برای ثبت درخواست اقامت دائم ندارید.

   برای دریافت مجوز اقامت به ارائه مدارک زیر نیاز دارید:

   • اصل و نسخه کپی پاسپورت
   • اصل و نسخه کپی تمام مدارک هویتی مانند شناسنامه
   • عکس پرسنلی
   • کپی و اصل سند مالکیت
   • اثبات تمکن مالی
   • کپی تمام قرارداد‌ها و فعالیت‌های کاری در طول دوره اقامت
   • عدم نیاز متقاضی به دریافت وام یا کمک مالی از سوی دولت

   کارشناسان ما در موسسه رویال مهاجرت، فرآیند خرید و اقامت را به راحت‌ترین شیوه برای شما پیش خواهند برد. کافی است با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید.

   حداقل هزینه خرید ملک در دانمارک برای دریافت اقامت

   برای محاسبه حداقل هزینه خرید خانه در دانمارک باید به شهر و محل خرید خانه دقت کنید. اگر برای اقامت پایتخت را انتخاب کرده‌اید، به سرمایه‌ای بیش از ۴۰۰ هزار کرون نیاز دارید. اما این مبلغ برای شهر‌های ارزان مانند لولند کمتر است. برای مثال با پرداخت ۲۰۰ هزار کرون یا کمتر می‌توانید در لولند صاحب‌خانه شوید. در چنین شرایطی محدودیتی برای دریافت مجوز اقامت دائم ندارید.

   زمانی خرید آپارتمان در دانمارک به دریافت اقامت دائم و تابعیت منجر می‌شود که متقاضی در ۵ سال اقامت موقت خود شغل ثابتی داشته باشد و مالیات پرداخت کند.

   مراحل خرید ملک در دانمارک

   کشور Denmark قوانین سختگیرانه‌ای برای صدور مجوز تابعیت دانمارک و اقامت دائم دارد. اما روند خرید ملک در این سرزمین کمی ساده‌تر است. اقدامات لازم برای خرید ملک شامل موارد زیر است:

   بررسی پیشنهادات

   برای بررسی پیشنهادات و انتخاب خانه یا آپارتمان باید از طریق وب سایت‌های اخصاصی مانند boligsiden. dk یا boliga. dk و مطبوعات محلی اقدام کنید. اطلاعاتی مانند سال ساخت، مساحت، تعداد اتاق‌ها و قیمت در هر یک از آگهی‌ها وجود دارد.

   تایید اعتبار و تمکن مالی خریدار برای خرید خانه در دانمارک

   در این مرحله باید به بانک بروید و بودجه لازم برای خرید ملک را تعیین کنید. بعد از انتخاب مکان موردنظر و ارائه پیشنهاد به فروشنده باید تاییدیه اعتبار بانکی خود را ارائه کنید. این مرحله در تعیین قدرت خرید ما موثر است.

   خرید خانه در دانمارک؛ دریافت وقت مشاوره از آژانس املاک

   بعد از دریافت تایید اعتبارمالی و انتخاب ملک نوبت تعیین وقت از کارشناسان یک آژانس املاک می‌رسد. برای تسهیل فرایند تصمیم‌گیری به‌منظور خرید خانه در کشور دانمارک بررسی کنید که ملک موردنظر نیاز‌های شما یا خانواده‌تان را تامین می‌کند.

   کارشناس آژانس املاک موظف است تمام قسمت‌های ساختمان را به شما نشان دهد. ما توصیه می‌کنیم که قبل از خرید نهایی حتما ملک موردنظر را به کمک یک کارشناس فنی دوباره ارزیابی کنید.

   درخواست دریافت وام بانکی برای خرید خانه در دانمارک

   زمانی که تصمیم شما برای خرید ملک جدی باشد می‌توانید اقدامات لازم برای دریافت وام بانکی را انجام دهید. مسئولیت رد یا تایید درخواست وام بر عهده کارشناسان بانک خواهد بود. در صورت بالابودن مبلغ وام یا موقعیت مکانی نامناسب ملک احتمال دارد بانک درخواست وام متقاضی را رد کند.

   آماده‌سازی توافق نامه خرید یا فروش

   در این مرحله نماینده آژانس املاک تمام اسناد و مدارک به همراه توافقنامه خرید یا فروش را آماده می‌کند. سپس، برای امضای نهایی آن را به‌دست خریدار و فروشنده می‌رساند. تمام بند‌های مربوط به امور بانکی و مشاوره باید در قرارداد نوشته شود. بند‌های درج‌شده در قرارداد برای افزایش امنیت فرایند خرید خانه در دانمارک و حمایت از خریدار است.

   ارائه تضمین پیش‌پرداخت به بانک

   در این مرحله، بانک ضمانت نامه خریدار را تایید می‌کند. فروشنده پیش‌پرداخت را دریافت می‌کند و به متقاضی می‌دهد.

   بررسی تمام اسناد و مدارک توسط وکیل دادگستری

   پس از امضای قرارداد توسط طرفین، وکیل دادگستری متمم مستندات مربوط به ملک را بررسی خواهد کرد. بررسی قرارداد و ارائه پاسخ قانونی حدود یک هفته طول می‌کشد. بعد از ارائه پاسخ شما موظف به پرداخت حق الزحمه وکیل هستید.

   امضای قرارداد در دفتر اسناد رسمی آخرین مرحله خرید خانه در دانمارک

   این مرحله بخشی از وظایف وکیل شما یا نماینده رسمی آژانس املاک است. متقاضی باید قبل از امضای قراردادی مبلغی معادل ۶ درصد ارزش کل ملک به اضافه ۱۶۶۰ کرون را به‌حساب دولت واریز کند. انجام تمام مراحل فوق به معنی انتقال مالکیت ملک به متقاضی است.

   بعد از امضای قرارداد برای تغییر مالکیت و ثبت مالک جدید، وکیلتان باید کلیه اسناد و مدارک را به دادگستری تحویل دهد. نماینده بانک نیز در این مرحله شرایط دریافت و بازپرداخت وام را ثبت خواهد کرد. تملک خانه بعد از اتمام مسیر امضای قرارداد و خرید خانه در دانمارک نیز با حضور فروشنده، خریدار و نماینده آژانس املاک انجام می‌شود.

   برترین کشور ها برای سرمایه گذاری

   سرمایه گذاری در آلمان سرمایه گذاری در کانادا سرمایه گذاری در ترکیه سرمایه گذاری در فرانسه سرمایه گذاری در اسپانیا سرمایه گذاری در سوئد سرمایه گذاری در انگلیس سرمایه گذاری در دانمارک سرمایه گذاری در اتریش سرمایه گذاری در هلند سرمایه گذاری در ایتالیا سرمایه گذاری در آمریکا سرمایه گذاری در مجارستان 

   وکیل خرید ملک در دانمارک

   دریافت مشاوره از شخصی مسلط به امور قانونی در حوزه خرید ملک و مهاجرت تنها راه برای موفقیت شما خواهد بود. بدون دانش کافی در این زمینه دریافت اقامت بسیار پیچیده می‌شود. زیرا بدون دریافت ویزا و برخورداری از برخی شرایط خاص هیچ شانسی برای خرید ملک در Denmark ندارید.

   در مواردی که بتوانید بدون پیش شرط‌ها، ملکی در این کشور بخرید احتمال دریافت مجوز اقامت صفر خواهد بود. توصیه ما این است که قبل از هر اقدامی حتما از تجربه و دانش وکیل مهاجرت دانمارک استفاده کنید. یک مشاور مجرب به شما کمک می‌کند در بهترین زمان و با کمترین هزینه یک ملک مناسب بخرید.

   به‌علاوه، او از تمام ارتباطات خود برای تسهیل مسیر اقامت دائم شما کمک می‌گیرد. استفاده از راهنمایی‌های چنین فردی نقش مهمی در کاهش هزینه‌های جانبی در مسیر دریافت ویزا، خرید خانه در دانمارک و اقامت شما دارد.

   استفاده از دانش و تجربه وکیل مهاجرت تنها راه برای موفقیت در مسیر مهاجرت و تابعیت است.

   جمع‌بندی

   تیم موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت به‌خوبی با چالش‌های مسیر سرمایه‌گذاری، خرید خانه و اقامت دائم در دانمارک آشنا هستند. به‌همین دلیل، این موسسه بستر مناسبی فراهم کرده است تا تمام هموطنان شانس دریافت خدمات مشاوره از وکلای مجرب را داشته باشند. کارشناسان این مجموعه بعد از بررسی شرایط و میزان سرمایه هر یک از متقاضیان بهترین روش برای خرید ملک را پیشنهاد می‌کنند. علاوه‌بر این، آن‌ها در تمام مسیر تا زمان دستیابی به مجوز اقامت دائم و تابعیت کشور دانمارک در کنار شما خواهند بود.

   سؤالات متداول

   در فرایند خرید ملک میزان وام دریافتی از بانک‌های دانمارک چقدر است؟

   بر اساس قانون، دولت دانمارک حدود ۸۰ درصد کل مبلغ ملک را به شهروندان این کشور یا اتحادیه اروپا وام می‌دهد. اما این مبلغ برای افراد مقیم تنها ۱۰ تا ۴۰ درصد قیمت ملک خواهد بود.

   شرایط برای دریافت مجوز اقامت دائم از طریق خرید خانه در دانمارک وجود دارد؟

   این فرایند کمی پیچیده است. در صورت پرداخت مالیات در دوره پنج ساله و عدم فروش ملک در این دوره زمانی، ممنوعیت برای ثبت درخواست تابعیت وجود ندارد.

   مالیات تعیین شده بر املاک از سوی دولت Denmark چقدر است؟

   میزان مالیات بر اساس ارزش ملک تعیین می‌شود. برای املاک با ارزش کمتر از ۳۰۰ هزار کرون میزان مالیات حدود یک درصد است. اما برای سایر املاک حدود ۳ درصد ارزش ملک خواهد بود.

   ارزان ‌ترین و بهترین شهر دانمارک برای زندگی کدام است؟

   کپنهاگ بهترین و یکی از گران‌ترین شهر‌های کشور دانمارک محسوب می‌شود. اما شهر‌های لانگلند، مورسو و لولند بهترین گزینه برای خرید خانه با بودجه محدود هستند.

   مقالات مرتبط

   مشاغل مورد نیاز دانمارک

   مشاغل مورد نیاز دانمارک

   دانمارک یکی از کشورهای پیشرفته در شمال اروپا است که با سیستم اقتصادی پویا و زیرساخت‌های مدرن خود، فرصت‌های شغلی فراوانی برای افراد علاقه‌مند به‌کار …

   تابعیت دانمارک

   تابعیت دانمارک

   متقاضیان برای دریافت تابعیت دانمارک باید براساس قانون اقدام کنند. بازدید، کار، تحصیل و زندگی در کشور دانمارک آسان است، اما اخذ تابعیت این کشور …

   تحصیل پزشکی در دانمارک

   تحصیل پزشکی در دانمارک

   از این رو که دانمارک شادترین کشور دنیا شناخته شده و با شرایط فوق العاده ی زندگی نظیر اقتصاد قوی و رفاه اجتماعی فوق العاده …

   مهاجرت کاری به دانمارک

   مهاجرت کاری به دانمارک

   بخاطر شرایط مطلوب زندگی در دانمارک، همواره افراد بسیاری به این کشور مهاجرت می کنند. به عنوان یکی دیگر از دلایل مهم مهاجرت به دانمارک …

   زندگی در دانمارک

   زندگی در دانمارک

   دانمارک یک کشور نوردیک در شمال اروپا است که به‌دلیل کیفیت زندگی بالا، سیستم رفاه اجتماعی فعال و سیاست‌های پیشرو اجتماعی شناخته می‌شود. زندگی در …

   وکیل مهاجرت به دانمارک

   وکیل مهاجرت به دانمارک

   از آنجایی که هر ساله افراد زیادی تصمیم به مهاجرت به دانمارک می گیرند، تصمیم گرفتیم تا درباره ی وکیل مهاجرت به دانمارک اطلاعاتی را …

   تحصیل در دانمارک

   تحصیل در دانمارک

   دانمارک یکی از کشورهای پیشرو در اروپا در زمینه تحصیلات بین ‌المللی است. با داشتن سیستم آموزشی مدرن و امکانات بسیار عالی، دانمارک یکی از …

   دانشگاه های دانمارک

   دانشگاه های دانمارک

   دانمارک از نظر سیستم آموزش عالی‌رتبه پنجم را در مقایسه با 50 کشور دیگر در جهان دارد. دانشگاه های دانمارک بیش از 600 دوره را …

   ثبت شرکت در دانمارک

   ثبت شرکت در دانمارک

   دانمارک به‌دلیل برخورداری از اقتصاد قوی و زیرساخت‌های مناسب، مقصد ایده‌آلی برای سرمایه‌گذاری به‌حساب می‌آید. بر اساس قانون، کارآفرینان بین‌المللی حتی با مبلغی در حدود …

   تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

   تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

   دندانپزشکی یکی از رشته‌های پرتقاضا و محبوب در سراسر جهان است. کشورهایی مانند دانمارک نیز دوره‌های تحصیلی باکیفیت عالی در این زمینه ارائه می‌دهند. دانشجویان …

   خرید خانه در دانمارک

   خرید خانه در دانمارک

   کیفیت بالای زندگی، رفاه اجتماعی، آزادی، سیستم بهداشت و درمان پیشرفته، نظام آموزشی مدرن در کنار زیرساخت‌های شهری توسعه‌یافته دلایل اصلی افزایش تقاضای ایرانیان برای …

   مهاجرت کادر درمان به دانمارک

   مهاجرت کادر درمان به دانمارک

   بدون شک مهاجرت کادر درمان به دانمارک یکی از گزینه‌های محبوب و پرطرفدار به‌حساب می‌آید. برای موفقیت در این مسیر، برخورداری از بخشی پیش‌شرط‌ها در …

   سرمایه گذاری در دانمارک

   سرمایه گذاری در دانمارک

   سرمایه گذاری در دانمارک به شما و بیزنستان شرایط خوب و مناسبی را ارائه می دهد. بنابراین، اگر قصد راه‌اندازی یک کسب‌ و کار یا …

   نظر خود را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   مشاوره رایگان مهاجرت