مهاجرت کاری به دانمارک

مهاجرت کاری به دانمارک

بخاطر شرایط مطلوب زندگی در دانمارک، همواره افراد بسیاری به این کشور مهاجرت می کنند. به عنوان یکی دیگر از دلایل مهم مهاجرت به دانمارک از طریق کار می توان به نرخ پایین بیکاری اشاره کرد. شما برای ورود به این کشور و کار کردن نیاز به ویزای کاری دارید که پروسه ی اخذ آن را در ادامه برای شما عزیزان توضیح می دهیم. اگر قصد مهاجرت کاری به دانمارک را دارید، خواندن این مقاله می تواند به شما برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی هزینه مهاجرت کاری به دانمارک، شرایط مهاجرت کاری به دانمارک، روش های مهاجرت کاری به دانمارک و غیره کمک کند.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید 

درخواست فوری مشاوره

  جمعیت کشور دانمارک حدود 6 میلیون نفر می باشد که 8 درصد آن را مهاجرین این کشور تشکیل می دهند.

  بهترین مشاغل دانمارک

  درآمد (کرون)

  مشاغل حقوقی

  902000

  انرژی و محیط زیست

  867000

  خدمات مالی

  847000

  مدیریت اجرایی

  793000

  متوسط حقوق کارگری در دانمارک 47 هزار کرون یا 7 هزار دلار می باشد. این حقوق می تواند ماهانه تا 53 هزار کرون یا 7850 دلار هم بالا برود. میانگین حقوق ساعتی در این کشور معادل 110 کرون می باشد. حداقل ترین حقوق دانمارک 17 هزار کرون می باشد.

  مشاغل مورد نیاز دانمارک

  تمامی کشورها هر ساله لیستی را تحت عنوان مشاغل مورد نیاز جهت جذب نیروی کار انتشار می دهند. در این بخش قصد داریم لیست مشاغل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به دانمارک را بررسی کنیم.

  مشاغل

  حقوق سالانه به دلار

  کارگردان

  157000

  مدیر

  96000

  مدیر بازاریابی

  95000

  مدیر پروژه های IT

  94000

  مهندس نرم افزار

  85000

  توسعه دهنده نرم افزار

  80000

  مهندس مکانیک

  74000

  تحلیل گر مالی

  72000

  معمار

  71000

  مهندس

  68000

  روش های مهاجرت کاری به دانمارک

  روش های مهاجرت کاری به دانمارک متنوع بوده و در بخش زیر به آن ها اشاره می کنیم.

  لیست مثبت

  مشاغل پرطرفدار در لیست مثبت جای دارند. مشاغلی که با کمبود نیروی متخصص مواجه هستند در این لیست ذکر شده است. شما باید حداقل دارای مدرک لیسانس باشید تا موقعیتی در لیست مشاغل بدست آورید.

  شما برای دریافت این ویزا باید شرایط مهاجرت کاری به دانمارک را دارا باشید که در بخش زیر به آن اشاره کردیم:

  • دارا بودن قرارداد یا پیشنهاد کاری با حقوق و شرایط معین
  • دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی کارشناس به بالا

  EMPLOYED PHD

  افرادی که در مقاطع ارشد و دکتری فارغ التحصیل شده اند، می توانند بعد از تحصیل در این کشور کار کنند. این ویزا یک ماهه صادر می شود.

  درآمد مشروط

  در صورتی که پیشنهادات حقوقی بالا در دانمارک داشته باشید، می توانید بر اساس طرح محدودیت پرداخت برای اجازه کار و اقامت درخواست دهید. برای واجد شرایط بودن برای مجوز کار و اقامت در دانمارک تحت این طرح، باید پیشنهاد کاری از یک کارفرمای دانمارکی داشته باشید و این مبلغ نباید کمتر از 375000 کرون کرون در سال باشد.

  طرح گرین کارت

  شما با طرح گرین کار اجازه کار و زندگی در کشور دانمارک را اخذ می کنید. گرین کارت بر اساس امتیاز بوده و در صورتی که شما بتوانید حداقل امتیازات را اخذ کنید می توانید برای این طرح اقدام نمائید.

  FAST-TRACK SCHEME

  افرادی که پیشنهاد کاری از سمت کارفرمای دانمارکی دارند می توانند این ویزا را دریافت کنند. دقت کنید شرطی برای این ویزا وجود دارد و آن این است که باید 10 روز بعد از دریافت ویزا مشغول به کار شوند.

  روش های مهاجرتی به دانمارک متفاوت هستند و باید بر اساس شرایط شما انتخاب شود.

  شرایط مهاجرت کاری به دانمارک

  برای مهاجرت کاری به دانمارک باید بدانید که در کشور دانمارک بنا به محل کار کارمندان و نوع کارشان، مجوزهای اشتغال متفاوتی دریافت می کنند. ایرانیان و تمامی شهروندانی که از خارج از اتحادیه اروپا وارد این کشور می شوند باید برای کار کردن در دانمارک ویزا و اجازه کار بگیرند. به عنوان یک ایرانی تقریبا تنها راه مهاجرت کاری به دانمارک دریافت یک پیشنهاد کاری از کارفرمای دانمارکی می باشد که می تواند شانس ویزا گرفتن برای شما ایجاد کند.

  شرایط مهاجرت کاری به دانمارک برای هر شغلی متفاوت بوده و بهتر است که ابتدا شغل مدنظر خود را بنا به رزومه ی خود انتخاب کرده و سپس شرایط را بسنجید.

  هزینه مهاجرت به دانمارک از طریق کار

  شما برای دریافت ویزای کاری باید هزینه ای معادل 100 الی 150 یورو پرداخت نمائید. هزینه هایی نظیر بیمه، بلیط، دوره ی زبان و غیره برای هر فرد متفاوت است. از طرفی هزینه مهاجرت کاری به دانمارک وابسته به شرایط زندگی و کسب و کار است. در واقع شغل شما، شهر محل سکونت، تعداد افراد خانواده و غیره می توانند در تعیین هزینه ها موثر باشند. بنا به شغل شما، مالیات پرداختیتان هم می تواند متفاوت باشد.

  قوانین مهاجرت کاری به دانمارک

  قوانین مهاجرت کاری به دانمارک در سال های اخیر سخت گیرانه تر شده است. شما امکان اخذ ویزایی تحت عنوان جست و جوی کار در دانمارک را ندارید و از طرفی ترجیح کارفرما با استخدام یک فرد دانمارکی است.

  بهتر است شما برای کار در این کشور به زبان دانمارکی تسلط داشته باشید و تنها دانستن زبان انگلیسی نمی تواند کافی باشد.

  شما نباید هیچ گونه خلافی مرتکب شوید و مالیات های خود را باید به موقع پرداخت نمائید. 

  مراحل مهاجرت کاری به دانمارک

  بعد از این که شما مدارک را جهت ثبت درخواست ویزای کاری در دانمارک باید مراحل مهاجرت کاری به دانمارک را به ترتیب انجام دهید:

  1. شما باید در سایت SIRI آنلاین ثبت نام کنید.
  2. پس از آن باید طرح مورد نظر خود را بین ویزاها انتخاب کنید.
  3. شناسه پرونده خود را ایجاد کنید.
  4. هزینه های ویزا را پرداخت کنید.
  5. مدارک مورد نیاز بیان شده را آماده کرده و ارائه دهید.
  6. باید درخواست خود را ارسال کنید.
  7. بعد از 2 هفته از ارسال درخواست باید برای دریافت بیومتریک اقدام کنید. سپس به صورت آنلاین آن را برای یک نمایندگی در دانمارک ارسال کنید.
  8. در نهایت منتظر جواب درخواست باشید.

  نتیجه ی درخواست متغیر است که ممکن است 10 الی 30 روز به طول انجامد.

  نحوه اخذ ویزای کار دانمارک

  بر اساس قوانینی که پیش تر در دانمارک بود، مهاجرت کاری به دانمارک به واسطه ی اخذ ویزای کار دانمارک برای افراد مختلف ممکن بود. اما در حال حاضر بر اساس قوانین موجود افراد باید یک دعوتنامه از سمت کارفرمای دانمارکی که سازمان یا شرکت معتبری داشته باشد، برای فرد ارسال شود. بنا بر قوانین سابق افراد می توانستند که ویزای گرین کارت آمریکا را بر اساس سیستم امتیازی اخذ نمایند. حال بعد از اخذ دعوتنامه از سمت کارفرما باید یک پروسه ی پیچیده و دشوار شش ماهه را طی نمایند.

  جز این روش، می توان از طریق جاب آفر به کشور دانمارک مهاجرت کرد. بدین صورت که از سمت کارفرمایی از دانمارک برای وی دعوتنامه ارسال شود. این روش کمی دشوار به نظر می رسد چرا که کارفرما باید این فرصت شغلی را 3 ماه در این کشور آگهی کند، اگر شخصی در دانمارک برای این شغل پیدا نشد، سپس در کل اتحادیه اروپا آگهی می شود و در صورتی که مجدد شخصی برای آن پوزیشن پیدا نشود، کارفرما می تواند نیرویی را خارج از اتحادیه اروپا جذب کند. این روش با توجه به زمان بر بودن و دشوار بودن آن چندان پیشنهاد نمی شود.

  مدارک لازم برای ویزای کار دانمارک

  شهروندان اتحادیه اروپا برای ورود به این کشور نیازی به ویزا ندارند، اما همچنان باید در SIRI ثبت نام کنند. این کار شخصاً در یکی از شعبه های SIRI در کپنهاگ، اودنسه، آرهوس، آلبورد یا ابنرا انجام می شود. فقط حتما از قبل وقت رزرو کنید.

  اتباع اتحادیه اروپا ملزم به داشتن مدارک زیر هستند:

  گذرنامه یا شناسنامه ملی؛

  عکس اندازه پاسپورت دقیق؛

  کپی تکمیل شده درخواست برای OD1؛

  افرادی که از خارج از اتحادیه اروپا قصد مهاجرت کاری به دانمارک را دارند، باید مدارک زیر را ارائه دهند:

  • پاسپورت
  • عکس پاسپورتی
  • رسید پرداخت هزینه ها
  • کپی از همه ی صفحات پاسپورت
  • بیمه نامه
  • ارائه مدارک تحصیلی فرد متقاضی
  • در صورتی که وکلا یا دفاتر مهاجرتی پروسه را بر عهده دارند، ارائه ی فرم وکالت نامه تکمیل شده.
  • ارائه ی قرارداد کاری

  سایت های کاریابی دانمارک

  سایت های کاریابی دانمارک

  شما می توانید رزومه ی خود را به موسسات کاریابی ارائه داده و جهت جست و جوی کار و مهاجرت کاری به دانمارک اقدام نمائید. اغلب موسسات کاریابی در این کشور دارای سایت بوده و جذب نیروی خود را آگهی می کنند. شما می توانید در صورت انتخاب یکی از آن مشاغل با کارفرمای آن ارتباط برقرار کرده و در صورت تایید او می توانید جاب آفر دریافت کنید.

  برخی از این موسسات عبارت اند از:

  • Investindk
  • Sundhedsstyrelsen
  • Forstejob
  • Workindenmark

  شما می توانید در سایت های کاریابی دانمارک، جاب آفر دریافت کنید.

  اخذ اقامت دانمارک پس از مهاجرت کاری

  در صورتی که قصد دارید تا با استفاده از مهاجرت کاری به دانمارک اقدام به اخذ اقامت دائم این کشور کنید لازم است بدانید که شما با ویزای کاری فقط می توانید تا 4 سال در این کشور بمانید. در صورتی که قصد داشته باشید که مدت زمان بیشتری را در دانمارک سپری کنید، لازم است که ویزای خود را تمدید نمائید.

  روش دیگر این است که شما هشت سال در این کشور کار و زندگی کنید و مالیات خود را به صورت منظم پرداخت کنید.

  در این بین اگر شما در سنین 18 – 19 سالگی وارد دانمارک شده و تحصیل کنید یا کار تمام وقتی داشته باشید، می توانید در طی  چهار سال اقامت این کشور را اخذ نمائید.

  بعد از این که اقامت دائم خود را دریافت کردید، پس از گذشت یک سال می توانید پاسپورت و تابعیت این کشور را دریافت کنید.

  خدمات رویال مهاجرت

  مهاجرت کاری به دانمارک را در این مقاله به صورت مفصل مورد بررسی قرار دادیم. در صورتی که قصد دارید برای مهاجرت کاری به دانمارک اقدام نمائید، موسسه رویال مهاجرت در کنار شماست تا شما را همراهی کند.

  بهتر است قبل از انجام هر گونه پروسه جهت مهاجرت به دانمارک از طریق کار با کارشناسان ما در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید به بهترین روش این مسئله را پیش ببرید.

  علاوه بر این، با اطلاع هرچه بیشتر از قوانین و وضعیت کشور دانمارک مانند هزینه مهاجرت کاری به دانمارک، مالیات این کشور، روش های مهاجرت کاری به دانمارک و غیره می توانید تصمیم گیری بهتری اتخاذ کنید و حتی پس از گذشت چند سال برای اخذ تابعیت این کشور هم اقدام کنید.

  اگر همچنان سوالی در این زمینه دارید، می توانید در قسمت نظرات آن را مطرح کرده تا کارشناسان ما آن را پاسخ دهند یا با آن ها تماس حاصل کنید.

  سوالات متداول

  • آیا با مهاجرت به دانمارک از طریق کار می توان اقامت دائم این کشور را دریافت کرد؟

  بله، بعد از 3 سال کار در این کشور می توان درخواست اقامت داد.

  • شرایط مهاجرت کاری به دانمارک برای ایرانیان در دانمارک چگونه است؟

  ایرانیان باید برای کار در دانمارک یک پیشنهاد کاری از سمت یک کارفرمای دانمارکی دریافت کنند تا بتوانند ویزا بگیرند.

  • بعد از چند وقت می توان پاسپورت دانمارکی دریافت کرد؟

  شما می توانید یک سال بعد از اخذ اقامت دائم برای اخذ پاسپورت این کشور اقدام کنید.

  • برای دریافت مجوز کار در دانمارک، چقدر حقوق لازم است؟

  در حال حاضر، در صورتی که حقوق پیشنهادی بالاتر از 465000 کرون در سال باشد، می توان برای مجوز کار و اقامت بر اساس طرح محدودیت پرداخت اقدام کرد.

  • جمعیت مهاجران در دانمارک چقدر است؟

  دانمارک از نظر سهم مهاجران در جمعیت خود در رتبه 23 سازمان همکاری اقتصادی و توسعه قرار دارد و جمعیت مهاجران 8 درصد از کل جمعیت را تشکیل می دهند.

  سؤالات متداول  

  بله، بعد از 3 سال کار در این کشور می توان درخواست اقامت داد.

  ایرانیان باید برای کار در دانمارک یک پیشنهاد کاری از سمت یک کارفرمای دانمارکی دریافت کنند تا بتوانند ویزا بگیرند.

  شما می توانید یک سال بعد از اخذ اقامت دائم برای اخذ پاسپورت این کشور اقدام کنید.

  در حال حاضر، در صورتی که حقوق پیشنهادی بالاتر از 465000 کرون در سال باشد، می توان برای مجوز کار و اقامت بر اساس طرح محدودیت پرداخت اقدام کرد.

  دانمارک از نظر سهم مهاجران در جمعیت خود در رتبه 23 سازمان همکاری اقتصادی و توسعه قرار دارد و جمعیت مهاجران 8 درصد از کل جمعیت را تشکیل می دهند.

  آخرین مقالات وبسایت

  سرمایه گذاری در دانمارک

  سرمایه گذاری در دانمارک

  سرمایه گذاری در دانمارک به شما و بیزنستان شرایط خوب و مناسبی را ارائه می دهد. بنابراین، اگر قصد راه‌اندازی یک کسب‌ و کار یا …

  تحصیل پزشکی در دانمارک

  تحصیل پزشکی در دانمارک

  از این رو که دانمارک شادترین کشور دنیا شناخته شده و با شرایط فوق العاده ی زندگی نظیر اقتصاد قوی و رفاه اجتماعی فوق العاده …

  مهاجرت کاری به دانمارک

  مهاجرت کاری به دانمارک

  بخاطر شرایط مطلوب زندگی در دانمارک، همواره افراد بسیاری به این کشور مهاجرت می کنند. به عنوان یکی دیگر از دلایل مهم مهاجرت به دانمارک …

  وکیل مهاجرت به دانمارک

  وکیل مهاجرت به دانمارک

  از آنجایی که هر ساله افراد زیادی تصمیم به مهاجرت به دانمارک می گیرند، تصمیم گرفتیم تا درباره ی وکیل مهاجرت به دانمارک اطلاعاتی را …

  تحصیل در دانمارک

  تحصیل در دانمارک

  دانمارک یکی از کشورهای پیشرو در اروپا در زمینه تحصیلات بین ‌المللی است. با داشتن سیستم آموزشی مدرن و امکانات بسیار عالی، دانمارک یکی از …

  کشور دانمارک

  کشور دانمارک

  دانمارک کشوری توسعه یافته با استانداردهای بالای زندگی و یکی از اعضای موسس ناتو، شورای شمال اروپا، OECD، OSCE و سازمان ملل و بخشی از …

  مهاجرت به دانمارک

  مهاجرت به دانمارک

  دانمارک که یک کشور با سطح بسیار بالا و رفاه زندگی در اروپا می باشد، با توجه به امکاناتی که برای مردم فراهم کرده باعث …

  نظر خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره رایگان مهاجرت