کشور دانمارک

دانمارک کشوری توسعه یافته با استانداردهای بالای زندگی و یکی از اعضای موسس ناتو، شورای شمال اروپا، OECD، OSCE و سازمان ملل و بخشی از منطقه شینگن است. دانمارک روابط نزدیک سیاسی، فرهنگی و زبانی با همسایگان اسکاندیناویایی خود دارد و زبان دانمارکی با نروژی و سوئدی تا حدی قابل درک است. در مقاله پیش رو ما کارشناسان موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت به ارائه اطلاعات بیشتری درباره کشور دانمارک می پردازیم.

اگر شما هم قصد مهاجرت، اقامت تحصیلی، کاری یا سرمایه گذاری در کوتاه ترین زمان را دارید، کافیست با شماره 90003515 تماس گرفته تا وکلای مهاجرتی رویال شما را راهنمایی نمایند

کشور زیبای دانمارک در یک نگاه

پایتخت

شهر کپنهاگ Copenhagen

نوع حکومت

پادشاهی

واحد پول

کرون دانمارک (یک دلار آمریکا معادل 6.769 کرون دانمارک)

مساحت

42.943 کیلومتر مربع

جمعیت

5.910.913 نفر

موقعیت جغرافیایی

 واقع در شمال اروپا، از بخش شمالی شبه جزیره یوتلند و مجمع الجزایری از 406 جزیره تشکیل شده است.

زبان رسمی

زبان رسمی دانمارکی است که ارتباط نزدیکی با زبان نروژی دارد به ویژه در شکل نوشتاری. زبان های آلمانی، انگلیسی، ترکی، عربی، آلمانی و سایر زبان های اقلیت ها نیز رواج دارد.

دین و مذهب

75.8% مسیحی

19.1% بدون دین

4.4% مسلمان

0.7% دیگر ادیان

تولید ناخالص داخلی

416.568 میلیارد دلار

گروه ها و اقوام مختلف

در اوایل قرن 21 اقلیت ‌های قومی مهم در این کشور شامل ترک ‌ها، آلمانی ‌ها، لهستانی‌ ها، عراقی ‌ها، سوئدی ‌ها، نروژی‌ ها، بوسنیایی ‌ها (مسلمانان بوسنی و هرزگوین)، ایرانی ‌ها و سومالیایی ‌ها هستند.

درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   تاریخچه دانمارک

   در 3000 سال قبل از میلاد، مزارع در زمین مسطح و حاصلخیز که اکنون دانمارک می نامیم، شروع به ظهور کردند. کشاورزان در ابتدا از ابزار و سلاح های سنگی و بعداً از برنز و آهن استفاده کردند. در زمان عصر آهن، دانمارکی ها با امپراتوری روم ارتباط تجاری برقرار کرده بودند و کالاهایی مانند پوست حیوانات و کهربا را تجارت می کردند. پادشاهی متحد این کشور در قرن هشتم پس از میلاد به عنوان یک قدرت دریایی ماهر در میان مبارزه برای کنترل دریای بالتیک ظهور کرد. در سال 1397، این کشور به نروژ و سوئد ملحق شد تا اتحادیه کالمار را تشکیل دهد. تصویب قانون اساسی دانمارک در 5 ژوئن 1849 به سلطنت مطلق پایان داد و نظام پارلمانی فعلی را معرفی کرد. این کشور که صادرکننده صنعتی محصولات کشاورزی در نیمه دوم قرن نوزدهم بود، اصلاحات اجتماعی و بازار کار را در اوایل قرن بیستم ارائه کرد که اساس مدل دولت رفاه کنونی و اقتصاد ترکیبی پیشرفته را تشکیل داد. دانمارک در طول جنگ جهانی اول بی طرف ماند و در سال 1973 به همراه گرینلند به عضویت اتحادیه اروپا در آمدند.

   جمعیت دانمارک

   جمعیت فعلی دانمارک در سال 2023 برابر با 5910913 نفر است که نسبت به سال 2022 افزایش 0.49 درصدی داشته است. جمعیت این کشور در سال 2022 برابر با 5,882,261 نفر بوده است که نسبت به سال 2021 در حدود 0.48% درصد افزایش داشته است. تراکم جمعیت فعلی این کشور در سال 2023 در حدود 137.72 نفر در هر کیلومتر مربع است که نسبت به سال 2022 افزایش 0.49 درصدی داشته است. بر اساس تجزیه و تحلیل سال 2020 توسط محقق دانمارکی تخمین زده می شود که 256.000 نفر در این کشور یعنی در حدود 4.4٪ از جمعیت این کشوردر ژانویه 2020 مسلمان بودند.

   ایالت های دانمارک

   دانمارک به 5 منطقه و ایالت تقسیم شده است. 5 منطقه این کشور به عنوان نهادهای اداری در سطحی بالاتر از شهرداری ‌ها و پایین ‌تر از دولت مرکزی در بخش عمومی به عنوان بخشی از اصلاحات شهرداری دانمارک در سال 2007 ایجاد شدند. ایالت ها یا مناطق پنج گانه این کشور عبارت است از:

   • منطقه پایتخت دانمارک Capital Region of Denmark
   • منطقه نیوزیلند Region Zealand
   • منطقه جنوب دانمارک Region of Southern Denmark
   • منطقه مرکزی دانمارک Central Denmark Region
   • منطقه شمال دانمارک Central Denmark Region

   شهرهای مهم دانمارک

   دانمارک دارای شهرهای زیبا و تاریخی است که ارزش دیدن را دارند. چه به تاریخ، حیات وحش، معماری، بازی های فضایی یا چیزهای کاملاً متفاوت علاقه مند باشید، مناظر و تجربیاتی که در 5 شهر برتر این کشور با آن ها روبرو خواهید شد، بدون شک شما را شگفت زده خواهند کرد:

   شهر کپنهاگ Copenhagen

   شهر کپنهاگ محبوب ترین مقصد گردشگری این کشور است. این پایتخت سالانه پذیرای حدود 9 میلیون بازدید کننده است که معادل 17 درصد کل صنعت گردشگری را تشکیل می دهد.

   شهر آرهوس Aarhus

   شهر فرهنگی آرهوس دومین شهر پربازدید این کشور است. گرچه در نزدیکی کپنهاگ قرار ندارد، اما تقریباً 5 میلیون بازدید در سال و درآمدی معادل یک میلیارد دلار از گردشگری دارد.

   شهر آلبورگ Aalborg

   آلبورگ محل برگزاری بزرگترین کارناوال در شمال اروپا است. این شهر گرچه کمپین های تبلیغاتی نسبتا کمی برای گردشگران خارجی دارد، اما به هر حال توریست های زیادی را به خود جذب می کند.

   وارده Varde

   Varde شهری در جنوب غربی دانمارک و یکی از بزرگترین و قدیمی ترین شهرها در این کشور است که به دلیل گذشته تجاری خود مشهور است.

   Ringkøbing-Skjern

   Ringkøbing-Skjern در بین گردشگران خارجی بسیار محبوب است و خارجی ها 84٪ از کل اقامت های رزرو شده را تشکیل می دهند.

   شهر کپنهاگ محبوب ترین مقصد گردشگری دانمارک سالانه پذیرای حدود 9 میلیون توریست است.

   آب و هوای دانمارک

   دانمارک آب و هوای متغیری را تجربه می کند زیرا در منطقه معتدل در نقطه تلاقی توده های هوای اقیانوس اطلس، قطب شمال و شرق اروپا قرار دارد. جریان گرم گلف استریم (جریان اقیانوس اطلس شمالی) آب و هوای این کشور را تعدیل می کند. دریاچه‌ ها ممکن است یخ بزنند و بارش برف اغلب در زمستان ‌های سرد وجود دارد، اما میانگین دما در فوریه، سردترین ماه سال، حدود 32 درجه فارنهایت (0 درجه سانتی‌گراد) است که تقریباً 12 درجه فارنهایت (7 درجه سانتی‌گراد) بالاتر از میانگین جهانی است. میانگین دما در جولای، گرم ترین ماه سال، تقریباً 60 درجه فارنهایت (16 درجه سانتیگراد) است. بارش در طول سال ادامه دارد اما در زمستان و بهار نسبتاً کم است و در حدود 810 میلی متر در جنوب غربی یوتلند تا حدود 405 میلی متر در بخش هایی از مجمع الجزایر متغیر است.

   برترین کشورها برای مهاجرت

   مهاجرت به آلمان   مهاجرت به کانادا  مهاجرت به ترکیه   مهاجرت به فرانسه   مهاجرت به انگلستان  مهاجرت به اسپانیا  مهاجرت به سوئد  مهاجرت به دانمارک  مهاجرت به اتریش مهاجرت به مجارستان مهاجرت به آمریکا مهاجرت به ایتالیا مهاجرت به هلند 

   اقتصاد دانمارک

   دانمارک دارای بالاترین استاندارد زندگی است و تولید ناخالص ملی سرانه آن در بین کشورهای جهان در بالاترین سطح قرار دارد. خدمات اجتماعی این کشور به خوبی توسعه یافته است و اقتصاد آن اساساً بر صنایع خدماتی، تجارت و تولید استوار است. تنها درصد کمی از مردم به کشاورزی و ماهیگیری مشغول هستند. دانمارک اولین کشور شمال اروپا (دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ و سوئد) بود که در سال 1973، همزمان با بریتانیا به EEC پیوست. در اقتصاد مختلط این کشور، مخارج بخش خصوصی بیش از نیمی از درآمد خالص ملی را تشکیل می دهد. هزینه های عمومی عمدتاً به سمت خدمات بهداشتی و اجتماعی، آموزش، امور اقتصادی، امور خارجی و دفاع ملی هدایت می شود. دولت این کشور درآمد قابل توجهی از تجارت و صنایع ندارد.

   دین و فرهنگ دانمارک

   آزادی مذهب اساساً یک ارزش غیرقابل چالش در دانمارک است. کلیساهای کاتولیک رومی و کنیسه های یهودی از دیرباز در شهرهای بزرگتر وجود داشته اند و اولین مسجد در کشور در سال 1967 ساخته شد. در اوایل قرن 21 اسلام به یک دین اقلیت مهم تبدیل شد و تعداد قابل توجهی از دانمارکی ها مذهبی نبودند. با این وجود، اکثریت قریب به اتفاق دانمارکی ها حداقل به طور اسمی اعضای کلیسای دولتی، کلیسای انجیلی لوتری مردم دانمارک (folkekirken) باقی ماندند. دانمارک علیرغم وسعتش، فرهنگ غنی و متنوعی دارد. خیلی ها وقتی به فرهنگ و سبک زندگی دانمارکی فکر می کنند، طراحی مبلمان، ادبیات و معماری در ذهنشان نقش می بندد. با این حال، امروزه دانمارک به همان اندازه به خاطر غذاهای خوب و فیلم هایش نیز معروف است. دانمارکی ها به مردمانی روشن فکر، تحصیل کرده و گشاده روی شهرت دارند. برابری یک کلمه مهم در فرهنگ این کشور است. اکثریت قریب به اتفاق مردم از طبقه متوسط هستند و درصد افراد فقیر پایین است.

   زندگی در دانمارک

   دانمارک یک مقصد محبوب برای مهاجرت است، زیرا بسیار امن و تمیز است و بیشتر دانمارکی‌ ها به خوبی انگلیسی صحبت می ‌کنند. اما مهاجرت به سرزمین وایکینگ ها و سیب زمینی اسکاندیناوی مانند هر کشور دیگری مزایا و معایب خود را دارد. اگر به دنبال هوای گرم و آفتابی هستید، دانمارک مکان مناسبی برای شما نیست. دانمارک بدترین مقصد برای پیدا کردن دوستان محلی است؛ در حدود 66٪ از مهاجران یافتن دوست در این کشور را سخت می دانند. زبان انگلیسی برای زندگی، تحصیل و حتی اقامت در دانمارک کافی است، پس موانع زبانی را فراموش کنید. حدود 85 درصد از مردم به زبان انگلیسی در سطوح مختلف تسلط دارند.

   هزینه زندگی در دانمارک

   هزینه های زندگی در دانمارک ماهانه از حدود 750 تا 900 یورو در ماه است. زندگی در کپنهاگ گرانتر از شهرهای کوچکتر این کشور است و هزینه های زندگی در این شهر ماهانه به 1.200 یورو می رسد. اگر می خواهید در یک شهر کوچکتر اقامت کنید، ممکن است هزینه های زندگی خود را تا حدود 650 یورو در ماه کاهش دهید. هزینه های زندگی در دانمارک در سال 2023 عبارت است از:

   • هزینه زندگی در کپنهاگ دانمارک حدود 1.528.25 تا 8.263.5 دلار در ماه برای یک زندگی معمولی در مقابل زندگی لوکس می باشد.
   • هزینه های زندگی یک خانواده 4 نفره بدون احتساب اجاره بها ماهانه 4.133.6 دلار (28.019.6 کرون) است.
   • هزینه های زندگی یک نفر بدون احتساب اجاره بها ماهانه 1.155.8 دلار (78.349 کرون) است.
   • هزینه های زندگی در دانمارک به طور متوسط 180.5 درصد بیشتر از ایران است.
   • هزینه های اجاره بها در دانمارک به طور متوسط 198.6 درصد بیشتر از ایران است.

   میزان درآمد در دانمارک

   حداقل حقوق در دانمارک در سال 2023 حدود 1.300 یورو در ماه و میانگین حقوق در این کشور در سال 2023 حدود 3.100 یورو در ماه است. هیچ حداقل حقوق رسمی در دانمارک وجود ندارد که توسط مقامات تنظیم شده باشد، اگرچه می توانید انتظار داشته باشید که پس از برداشتن مالیات، حقوق خالص حدود 1.300 یورو دریافت کنید. در اعداد ناخالص، حداقل حقوقی که در این کشور پرداخت می شود به 2600 یورو می رسد. در مورد متوسط حقوق، این میزان در مناطق و شهرهای توسعه ‌یافته مانند کپنهاگ می‌تواند به ۳۱۰۰ یورو برسد. حقوق در این کشور توسط انجمن های کارفرمایی و اتحادیه های کارگری به منظور ایجاد دستمزد عادلانه تعیین می شود. میانگین حقوق در دانمارک در سال 2023 حدود 3.100 یورو در ماه است.

   مهاجرت به دانمارک

   در سال 2022، در مجموع نزدیک به 127000 نفر به دانمارک مهاجرت کردند. بیشتر این افراد از اوکراین و دیگر کشورهای اروپایی بودند. به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا، شهروندان دیگر کشورهای عضو می توانند بدون درخواست مجوز کار یا اقامت در این کشور کار و زندگی کنند. اگر می خواهید برای کار به این کشور مهاجرت کنید، باید برای ویزای کار طولانی مدت اقدام کنید. فرآیند درخواست به صورت آنلاین از طریق آژانس بین المللی استخدام و ادغام دانمارکی – SIRI انجام می شود. هنگام درخواست ویزای کار، به طور خودکار برای اجازه اقامت نیز درخواست می دهید. قوانین جدید مهاجرتی از 1 اپریل 2023 در دانمارک اجرا شده اند:

   • قوانین جدید برای ویزای کاری مستلزم ایجاد یک طرح محدودیت پرداخت تکمیلی و یک مسیر محدودیت حقوق تکمیلی در برنامه Fast Track است که هر دو با حداقل حقوق سالانه 375,000 کرون می باشد.
   • علاوه بر این، برای ثبت یک شرکت به جای 20 نفر، متقاضی می تواند حداقل 10 کارمند تمام وقت به طور دائم را استخدام کند.
   • تغییرات مهاجرت تحصیلی، به فارغ التحصیلانی که دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری را در دانمارک تمام کنند، به طور خودکار یک مهلت جستجوی کار 3 ساله با حق کار به مدت 3 سال پس از تحصیل اعطا می شوند.

   خدمات موسسه مهاجرتی رویال برای مهاجرت به دانمارک

   در سال های اخیر بسیاری از متقاضیان ایرانی به منظور اخذ تابعیت کشورهای اروپایی و از جمله دانمارک اقدام می کنند، اما درصد بسیار کمی از این متقاضیان می توانند با موفقیت تابعیت و شهروندی را دریافت کنند و بیشتر این متقاضیان باید دوباره روند اپلای و درخواست را طی کنند. توصیه ما مشاوران موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت به همه این متقاضیان این است که به جای صرف پول و وقت فراوان و بدون گرفتن نتیجه درست با وکلا و مشاوران آگاه به این حوزه مشاوره کنید. مشاوران موسسه ما با آگاهی از جدیدترین قوانین و شرایط اخذ تابعیت و شهروندی دانمارک و همچنین روش های اخذ تابعیت این کشور اروپایی کمک می کنند تا در کمترین زمان ممکن و با پایین ترین هزینه اقامت دائم و در نهایت تابعیت این کشور را دریافت کنید. از جمله خدمات موسسه مهاجرتی ما برای اخذ شهروندی دانمارک، ارائه راهنمایی های لازم برای درخواست، فراهم کردن شرایط اقامت و ارائه مزایای اخذ تابعیت این کشور را می توان نام برد. همین حالا با وکلا و مشاوران موسسه ما تماس بگیرید و برای اخذ شهروندی و تابعیت دانمارک در سال 2024 آماده شوید.

   سخن آخر

   در این مقاله کوتاه و خلاصه به ارائه اطلاعات ضروری و همه چیز درباره کشور دانمارک پرداختیم. علاوه بر این در مورد جمعیت و آب و هوای این کشور نیز توضیحاتی ارائه دادیم. اگر قصد مهاجرت به دانمارک را دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، مشاوران و کارشناسان آگاه موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت مشاوره های مهاجرتی سودمندی به شما ارائه می دهند.

   سؤالات متداول 

   جمعیت فعلی دانمارک در سال 2023 برابر با 5910913 نفر است که نسبت به سال 2022 افزایش 0.49 درصدی داشته است.

   هزینه های زندگی در دانمارک ماهانه بین 750 تا 900 یورو در ماه است.

   حداقل حقوق در دانمارک در سال 2023 حدود 1300 یورو در ماه است. میانگین حقوق در دانمارک در سال 2023 حدود 3100 یورو در ماه است.

   دانمارک دارای بالاترین استاندارد زندگی است و تولید ناخالص ملی سرانه آن در بین کشورهای جهان در بالاترین سطح قرار دارد.

   شهر کپنهاگ محبوب ترین مقصد گردشگری در دانمارک است که سالانه پذیرای حدود 9 میلیون بازدید کننده است که معادل 17 درصد کل صنعت گردشگری را تشکیل می دهد.

   مقالات مرتبط

   زندگی در دانمارک

   زندگی در دانمارک

   دانمارک یک کشور نوردیک در شمال اروپا است که به‌دلیل کیفیت زندگی بالا، سیستم رفاه اجتماعی فعال و سیاست‌های پیشرو اجتماعی شناخته می‌شود. زندگی در...
   دانشگاه های دانمارک

   دانشگاه های دانمارک

   دانمارک از نظر سیستم آموزش عالی‌رتبه پنجم را در مقایسه با 50 کشور دیگر در جهان دارد. دانشگاه های دانمارک بیش از 600 دوره را...
   تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

   تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

   دندانپزشکی یکی از رشته‌های پرتقاضا و محبوب در سراسر جهان است. کشورهایی مانند دانمارک نیز دوره‌های تحصیلی باکیفیت عالی در این زمینه ارائه می‌دهند. دانشجویان...
   ثبت شرکت در دانمارک

   ثبت شرکت در دانمارک

   دانمارک به‌دلیل برخورداری از اقتصاد قوی و زیرساخت‌های مناسب، مقصد ایده‌آلی برای سرمایه‌گذاری به‌حساب می‌آید. بر اساس قانون، کارآفرینان بین‌المللی حتی با مبلغی در حدود...
   تابعیت دانمارک

   تابعیت دانمارک

   متقاضیان برای دریافت تابعیت دانمارک باید براساس قانون اقدام کنند. بازدید، کار، تحصیل و زندگی در کشور دانمارک آسان است، اما اخذ تابعیت این کشور...
   خرید خانه در دانمارک

   خرید خانه در دانمارک

   کیفیت بالای زندگی، رفاه اجتماعی، آزادی، سیستم بهداشت و درمان پیشرفته، نظام آموزشی مدرن در کنار زیرساخت‌های شهری توسعه‌یافته دلایل اصلی افزایش تقاضای ایرانیان برای...
   مشاغل مورد نیاز دانمارک

   مشاغل مورد نیاز دانمارک

   دانمارک یکی از کشورهای پیشرفته در شمال اروپا است که با سیستم اقتصادی پویا و زیرساخت‌های مدرن خود، فرصت‌های شغلی فراوانی برای افراد علاقه‌مند به‌کار...
   مهاجرت کادر درمان به دانمارک

   مهاجرت کادر درمان به دانمارک

   بدون شک مهاجرت کادر درمان به دانمارک یکی از گزینه‌های محبوب و پرطرفدار به‌حساب می‌آید. برای موفقیت در این مسیر، برخورداری از بخشی پیش‌شرط‌ها در...
   سرمایه گذاری در دانمارک

   سرمایه گذاری در دانمارک

   سرمایه گذاری در دانمارک به شما و بیزنستان شرایط خوب و مناسبی را ارائه می دهد. بنابراین، اگر قصد راه‌اندازی یک کسب‌ و کار یا...
   تحصیل پزشکی در دانمارک

   تحصیل پزشکی در دانمارک

   از این رو که دانمارک شادترین کشور دنیا شناخته شده و با شرایط فوق العاده ی زندگی نظیر اقتصاد قوی و رفاه اجتماعی فوق العاده...
   مهاجرت کاری به دانمارک

   مهاجرت کاری به دانمارک

   بخاطر شرایط مطلوب زندگی در دانمارک، همواره افراد بسیاری به این کشور مهاجرت می کنند. به عنوان یکی دیگر از دلایل مهم مهاجرت به دانمارک...
   وکیل مهاجرت به دانمارک

   وکیل مهاجرت به دانمارک

   از آنجایی که هر ساله افراد زیادی تصمیم به مهاجرت به دانمارک می گیرند، تصمیم گرفتیم تا درباره ی وکیل مهاجرت به دانمارک اطلاعاتی را...
   تحصیل در دانمارک

   تحصیل در دانمارک

   دانمارک یکی از کشورهای پیشرو در اروپا در زمینه تحصیلات بین ‌المللی است. با داشتن سیستم آموزشی مدرن و امکانات بسیار عالی، دانمارک یکی از...
   مهاجرت به دانمارک

   مهاجرت به دانمارک

   دانمارک که یک کشور با سطح بسیار بالا و رفاه زندگی در اروپا می باشد، با توجه به امکاناتی که برای مردم فراهم کرده باعث...
   مشاوره رایگان مهاجرت