سرمایه گذاری در ایتالیا
تیم نویسندگان رویال مهاجرت دسامبر 6, 2023

سرمایه گذاری در ایتالیا

ایتالیا یکی از بزرگ ترین بازارهای اتحادیه اروپا و همچنین دارای موقعیت استراتژیک، در تقاطع بین اروپا، شمال آفریقا و خاورمیانه است. این کشور طیف وسیعی از مشوق‌های سرمایه گذاری، مانند اعتبار مالیاتی، کمک‌های بلاعوض، وام های یارانه ای و ضمانات را برای پروژه‌های نوآوری، تحقیق و توسعه، اقتصاد سبز، دیجیتالی سازی و تامین اجتماعی ارائه می دهد. ایتالیا به لطف اصلاحات در زمینه راه اندازی کسب و کار، رتبه خود را در شاخص سهولت انجام تجارت بانک جهانی، از رتبه 58 در سال 2020 به رتبه 51 در سال 2021 ارتقا داده است. در این مطلب به بررسی جامع سرمایه گذاری در ایتالیا و روش های مختلف آن می پردازیم.
درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

   ایتالیا سومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو و هشتمین اقتصاد بزرگ در جهان است که دارای یک اقتصاد متنوع، با بخش صنعتی قدرتمند و مهم و همچنین اکو سیستم صادراتی قوی و متنوع می باشد که سرمایه گذاری در ایتالیا را جذاب می کند. برخی از بخش های کلیدی برای سرمایه گذاری بخش های تولید، انرژی، غذا، نرم‌افزار و خدمات فناوری اطلاعات، هوافضا و خودرو می باشد. اگر علاقه مند به مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری هستید، چند گزینه برای انتخاب دارید. یکی از آن ها برنامه ویزای سرمایه گذار است که به شما امکان می دهد با انجام یک سرمایه گذاری در یکی از زمینه های زیر ویزای دو ساله قابل تمدید و در نهایت شهروندی ایتالیا را دریافت کنید:
   • اوراق قرضه دولتی صادر شده توسط جمهوری ایتالیا.
   • تاسیس یک شرکت محدود در ایتالیا.
   • تاسیس یک استارت آپ نوآورانه.
   • کمک خیرخواهانه و بشردوستانه در زمینه های فرهنگی، آموزشی، مدیریت مهاجرت، تحقیقات علمی، حفاظت از میراث فرهنگی و طبیعی.
   حداقل سرمایه مورد نیاز برای این برنامه ها در سال 2018 کاهش یافت و بسته به نوع سرمایه گذاری از 250000 یورو تا 1 میلیون یورو متغیر است. شما همچنین باید یک سابقه کیفری پاک داشته باشید و ثابت کنید که دارایی های مالی شما به طور قانونی به دست آمده و قابل انتقال است.

   مزایای سرمایه گذاری در ایتالیا

   برخی از مزایای سرمایه گذاری در ایتالیا عبارتند از:
   • ایتالیا با تولید ناخالص داخلی حدود 2 تریلیون دلار و جمعیتی بیش از 60 میلیون نفر یکی از اقتصادها و بازارهای برتر جهان است. این کشور دارای یک اقتصاد متنوع، با بخش صنعتی قوی و اکوسیستم صادراتی با کیفیت بالا است.
   • ایتالیا یک مرکز تدارکات استراتژیک است که بازارهای جهانی را در سراسر اروپا، آفریقا و خاورمیانه به هم متصل می کند. همچنین از دسترسی بدون عوارض گمرکی به بازار واحد اروپا سود می برد.
   • فرهنگ سرمایه گذاری در ایتالیا غنی است و اعتبارات مالیاتی و مشوق های مختلفی را برای پروژه های نوآور، تحقیق و توسعه، اقتصاد سبز، دیجیتالی سازی و تامین اجتماعی ارائه می دهد. همچنین دارای آژانس ویژه ای به نام InvestItalia است که سرمایه گذاران خارجی را پشتیبانی و راهنمایی می کند.
   • ایتالیا در تحقیق و توسعه و نوآوری برتری دارد و تعداد ثبت اختراعات و استارتاپ های زیادی دارد. این شرکت در بخش هایی مانند مد، طراحی، مبلمان، ماشین آلات، خودروسازی، هوافضا و داروسازی پیشرو جهانی است.
   • ایتالیا دارای نیروی کار ماهر و رقابتی، با سطح تحصیلات و آموزش بالا است. همچنین دارای میراث فرهنگی غنی، مناظر طبیعی متنوع، غذاهای معروف و سبک زندگی پر جنب و جوش است که گردشگران و سرمایه گذاران را از سراسر جهان به خود جذب می کند.
   با این حال، در نظر داشته باشید که چالش هایی مانند هزینه های بالای مالیاتی، فرآیندهای اداری کند، هزینه های نیروی کار، نابرابری های منطقه ای، فساد و جرایم سازمان یافته همچنان وجود دارند.

   روش های سرمایه گذاری در ایتالیا

   بسته به اهداف، بودجه، ریسک پذیری و بخش مورد علاقه شما، روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در ایتالیا وجود دارد. در اینجا برخی از روش های اصلی آورده شده است:روش های سرمایه گذاری در ایتالیا:
          1 – مستقیم: ثبت شرکت محدود – تاسیس شعبه
          2 – غیر مستقیم: اوراق قرضه دولتی – بورس اوراق بهادار ایتالیا – اعطای کمک مالی به طرح های بشردوستانه.
          3 – جایگزین: خرید املاک و مستغلات – سرمایه گذاری در صنایعی مثل توریسم، غذا و ...)

   سرمایه گذاری مستقیم:

   این روش شامل ایجاد یا گسترش عملیات تجاری شخصی در ایتالیا از طریق روش های زیر است:
   1. ثبت شرکت در ایتالیا
   2. افتتاح شعبه
   این روش به شما کنترل و مالکیت کامل کسب و کارتان را می دهد، اما به منابع، زمان و تحقیق بیشتری نیز نیاز دارد. برای تسهیل سرمایه گذاری مستقیم، ایتالیا طیف وسیعی از اعتبارات مالیاتی و مشوق ها را ارائه می دهد، مانند نوآوری، تحقیق و توسعه، اقتصاد سبز، دیجیتالی شدن و تامین اجتماعی. همچنین دارای آژانس ویژه ای به نام InvestItalia است که برای سرمایه گذاران خارجی پشتیبانی و راهنمایی می کند. برخی از مزایای سرمایه گذاری در ایتالیا به طور مستقیم عبارتند از:
   • کنترل و مالکیت کامل سرمایه و سود.
   • دسترسی به بازار بزرگ، متنوع و استراتژیک اتحادیه اروپا بدون عوارض گمرکی.
   • اعتبارات مالیاتی و مشوق های دولتی.

   سرمایه گذاری غیر مستقیم

   سرمایه گذاری در ایتالیا به شکل غیر مستقیم شامل سرمایه گذاری در سهام یا بدهی نهادهای دولتی ایتالیا است. این روش سهمی از سود و ریسک شرکت را به شما می دهد و در عین حال مشارکت و مسئولیت شما را کاهش می دهد. شما می توانید:
   1. در اوراق قرضه ایتالیایی مانند BTP (Buoni del Tesoro Poliennali) سرمایه گذاری کنید که اوراق بهادار دولتی بلند مدتی هستند که بازدهی جذاب و ریسک پایینی را ارائه می دهند.
   2. با اعطای کمک هزینه برای طرح های بشردوستانه در ایتالیا سرمایه گذاری نمایید.
   3. در شرکت های ایتالیایی فهرست شده در بورس اوراق بهادار سرمایه گذاری کنید.
   برخی از مزایای سرمایه گذاری غیر مستقیم در ایتالیا عبارتند از:
   • ریسک و مسئولیت کمتر.
   • انعطاف‌پذیری و نقدینگی بیشتر.
   • دسترسی به فرصت ها و مزایای اقتصاد و بازار ایتالیا بدون نیاز به حضور مستقیم.

   سرمایه گذاری جایگزین

   این روش شامل سرمایه گذاری در سایر دارایی ها یا بخش هایی است که مستقیماً با اقتصاد ایتالیا مرتبط نیستند، اما همچنان فرصت ها و مزایایی را ارائه می دهند. به عنوان مثال شما می توانید:
   1. در استارت آپ های ایتالیایی با ابتکارات و برنامه های مختلف، مانند مشوق های مالی برای سرمایه گذاری سهام در شرکت های غیرمالی با درآمدی بین ۵ تا ۵۰ میلیون یورو یا طرح وام تابعه («Fondo Patrimonio PMI») برای شرکت های متوسط، سرمایه گذاری کنید.
   2. در املاک و مستغلات، مثل خرید خانه در ایتالیا سرمایه گذاری کنید.
   3. در صنایعی مانند گردشگری یا غذا سرمایه گذاری کنید که از محبوب ترین و سودآورترین بخش ها برای سرمایه گذاران خارجی هستند.
   توجه داشته باشید که ایتالیا برای اعطای مستقیم اقامت از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات قانونی وضع نکرده است. برخی از مزایای سرمایه گذاری جایگزین در ایتالیا عبارتند از:
   • تنوع بازار و بازده سرمایه.
   • دسترسی به بازارها و نوآوری های تخصصی.
   • تأثیر بر اجتماع و زیست محیط.
    ایتالیا بخش های سرمایه گذاری متنوعی دارد و هر کدام دارای قوانین و شرایط مربوط به خود می باشد. برای این که یک سرمایه گذاری بدون ریسک داشته باشید، حتما با یک وکیل مهاجرت به ایتالیا مشورت نمایید. تیم رویال مهاجرت با بهره گیری از وکلای مجرب مهاجرت، مشاور افراد زیادی جهت سرمایه گذاری در کشورهای خارجی مثل ایتالیا بوده است.

   هزینه سرمایه گذاری در ایتالیا

   هزینه های سرمایه گذاری در ایتالیا به نوع و روش سرمایه گذاری و همچنین بخش و محل پروژه سرمایه گذاری بستگی دارد. با این حال، برخی از هزینه های عمومی که سرمایه گذاران باید در نظر بگیرند عبارتند از:مالیات: ایتالیا سیستم مالیاتی پیچیده و بالایی دارد که بر سرمایه گذاران داخلی و خارجی تاثیر می گذارد. این مالیات ها عبارتند از:
   • مالیات بر درآمد شرکت ها در ایتالیا 24 درصد
   • مالیات منطقه ای 3.9 درصد.
   • مالیات بر ارزش افزوده 12 تا 22 درصد.
   • مالیات بر درآمد شخصی بسته به گروه درآمد از 23 تا 43 درصد.
   • مالیات ساخت ساختمان های جدید یا ثبت املاک توسط خریداران جدید از 9 تا 33 درصد.
   • مالیات سالانه صاحبان املاک از 0.4 تا 0.76 درصد از ارزش کاداستر.
   همچنین مالیات های دیگری مانند مالیات بر دارایی، مالیات بر ارث، مالیات بر عایدی سرمایه و حق تمبر وجود دارد که ممکن است برای انواع مختلف سرمایه گذاری اعمال شود.هزینه های مالیاتی سرمایه گذاری در ایتالیا بالا استهزینه های دولتی: سرمایه گذارانی که در ایتالیا ملک می خرند یا کسب و کار ایجاد می کنند باید هزینه های مختلفی مانند هزینه های اسناد رسمی، هزینه های ثبت نام، هزینه های قانونی و هزینه های نمایندگی را بپردازند. با توجه به راهنمای خریداران خارجی، مبلغی حدود 15 درصد از مبلغ سرمایه گذاری نیز صرف این هزینه های قانونی می شود.سایر هزینه ها: سرمایه گذاران ممکن است با توجه به ماهیت و محدوده پروژه سرمایه گذاری در ایتالیا، هزینه های دیگری مانند هزینه نیروی کار، حمل و نقل، انرژی و نگهداری را نیز متحمل شوند. بر اساس بررسی اجمالی بازار، ایتالیا دارای هزینه های نیروی کار بالایی با متوسط هزینه کار 29.6 یورو در ساعت در سال 2020 می باشد. ایتالیا همچنین با میانگین قیمت برق 0.21 یورو به ازای هر کیلووات ساعت برای مصرف کنندگان صنعتی و 0.25 یورو به ازای هر کیلووات ساعت برای مصرف کنندگان خانگی در سال 2020، هزینه های انرژی بالایی دارد.آخرین هزینه هم میزان سرمایه گذاری می باشد که بسته به نوع سرمایه گذاری متفاوت است. در جدول زیر این هزینه ها آورده شده است. توجه داشته باشید فقط روش هایی که منجر به گرفتن اقامت ایتالیا می شوند در این جدول آورده شده است.
   روش سرمایه گذاری منجر به اقامتحداقل سرمایه (یورو)
   اوراق قرضه دولتی ایتالیا2 میلیون
   طرح بشردوستانه در زمینه های مختلف در ایتالیا1 میلیون
   ثبت شرکت محدود در ایتالیا500000
   استارتاپ نوآور ایتالیایی250000
    

   شرایط سرمایه گذاری در ایتالیا

   برای سرمایه گذاری در ایتالیا یک سری شرایط اصلی وجود دارد. اول از همه، عدم سو پیشینه کیفری می باشد. گزینه بعدی داشتن منابع مالی مکفی است. در صورتی که شما صاحب کسب و کار هستید و قصد سرمایه گذاری تجاری را دارید، باید سوابق کاری معتبر، رزومه مرتبط و همچنین یک بیزینس پلن شفاف و قدرتمند داشته باشید. شما باید ثابت کنید که طرح کسب و کار شما در کشور ایتالیا قابلیت درآمدزایی و سودآوری خواهد داشت.همچنین توجه داشته باشید که ایتالیا دارای قانون قدرت طلایی (Golden Power) می باشد. این بدان معناست که سرمایه گذاران خارجی هنگام سرمایه گذاری در بخش های استراتژیک مانند امنیت ملی، انرژی، حمل و نقل، مخابرات، زیرساخت های حیاتی، فناوری حساس، و فناوری هسته ای و فضایی باید از محدودیت ها و الزامات احتمالی آگاه باشند.

   مدارک لازم جهت سرمایه گذاری در ایتالیا

   اسنادی که برای سرمایه گذاری در ایتالیا باید تهیه کنید بسته به نوع و روش سرمایه گذاری و همچنین بخش و مبدا سرمایه گذار متفاوت می باشد. شما ابتدا باید نامه Nulla Osta دریافت کنید. برای درخواست این گواهی مدارک زیر نیاز است:
   • پاسپورت معتبر و کپی صفحات.
   • رزومه (CV) کاری و تحصیلی.
   • اسنادی که منبع، قابلیت انتقال و مشروعیت دارایی های مالی شما را که قرار است در ایتالیا سرمایه گذاری کنید، اثبات کند.
   • نامه شرح ماهیت و ویژگی های سرمایه گذاری.
   • گواهی عدم سابقه کیفری از کشور مبدا و هر کشور دیگری که در ده سال گذشته بیش از یک سال در آن اقامت داشته اید.
   پس از دریافت این گواهی باید برای ویزای سرمایه گذاری ایتالیا درخواست دهید. مدارک لازم جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری عبارت است از:
   • گواهی Nulla Osta.
   • پاسپورت معتبر.
   • عکس پاسپورتی.
   • مدارک اثبات منابع مالی.
   • مدارک مربوط به بخش سرمایه گذاری.
   • سایر فرم های مربوطه.

   ویزای سرمایه گذاری ایتالیا

   این یک ویزای دو ساله برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا جهت سرمایه گذاری در ایتالیا است. مزایای اصلی این ویزا عبارتند از:
   • اجازه کار، تحصیل و زندگی در ایتالیا و برخورداری از حقوق و مزایای دسترسی به مراقبت های بهداشتی، تحصیلی و تامین اجتماعی.
   • سفر بدون ویزا به 26 کشور حوزه شنگن.
   • بهره مندی از امتیازات و مشوق های مالیاتی.
   • امکان درخواست اقامت دائم پس از 5 سال و درخواست تابعیت کشور ایتالیا پس از 10 سال.
   پس از 5 سال سرمایه گذاری در ایتالیا امکان دریافت اقامت دائم و پس از 10 سال امکان درخواست تابعیت ایتالیا وجود داردپس از واجد شرایط بودن برای یکی از روش های سرمایه گذاری که در بخش های قبلی ذکر شد، فرآیند درخواست ویزای سرمایه گذار ایتالیا به دو مرحله تقسیم می شود:
   • ابتدا باید با تکمیل یک سری فرم ها و ارسال مدارک مورد نیاز به صورت الکترونیکی، برای دریافت Nulla Osta (گواهی نداشتن منع فعالیت) در وب سایت رسمی درخواست دهید. در صورت تایید درخواست شما، ظرف 30 روز Nulla Osta را دریافت خواهید کرد.
   • دوم، شما باید با ارائه Nulla Osta و نسخه های چاپی تمام مدارکی که به صورت آنلاین ارسال کرده اید، برای ویزا در سفارت یا کنسولگری ایتالیا در کشور محل اقامت خود اقدام کنید. همچنین ممکن است نیاز به ارائه مدارک اضافی مانند بیمه درمانی، مدرک اقامت و مدرک درآمد داشته باشید.
   پس از دریافت ویزا، می توانید وارد ایتالیا شوید و اجازه اقامت دریافت کنید که به شما اجازه می دهد تا دو سال در ایتالیا زندگی کنید. شما می توانید هر دو سال یکبار اجازه اقامت را تمدید کنید تا زمانی که سرمایه گذاری خود را ادامه دهید.

   اخذ اقامت و تابعیت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

   اگر علاقه مند به اخذ اقامت و شهروندی ایتالیا از طریق سرمایه گذاری هستید، این کشور به سرمایه گذاران خارجی اجازه می دهد تا از دو روش اقامت و تابعیت ایتالیا را از طریق سرمایه گذاری در این کشور کسب کنند.روش اول همانگونه که قبل تر هم عنوان شد، برنامه ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا می باشد. این یک ویزای دو ساله و قابل تمدید برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا است که سرمایه گذاری یا کمک مالی زیادی در ایتالیا در بخش های استراتژیک برای اقتصاد و جامعه انجام می دهند. حداقل سرمایه گذاری مورد نیاز 2 میلیون یورو در اوراق قرضه دولتی ایتالیا، 1 میلیون یورو در یک ابتکار بشردوستانه، 500،000 یورو در یک شرکت محدود ایتالیایی، یا 250،000 یورو در یک استارت آپ نوآورانه ایتالیایی است. سرمایه گذار می تواند پس از پنج سال اقامت قانونی در ایتالیا برای اقامت دائم و پس از ده سال اقامت برای شهروندی اقدام کند. سرمایه گذار همچنین می تواند از نظام مالیاتی ویژه ای بهره مند شود که امکان می دهد تا 15 سال مالیات ثابت 100000 یورو در سال بر درآمد خارجی را بدون در نظر گرفتن مقدار خالص آن پرداخت کند.گزینه دیگر برنامه اقامت انتخابی است که به شما امکان می دهد در صورت داشتن درآمد ثابت و داشتن املاک مسکونی در ایتالیا، اجازه اقامت طولانی مدت دریافت کنید. این برنامه نیازی به سرمایه گذاری خاصی ندارد، اما داشتن توانایی مالی کافی برای زندگی خود و خانواده بدون کار کردن و همچنین بیمه در ایتالیا الزامی است.هر دو برنامه به شما این امکان را می دهد که بدون ویزا به سایر کشورهای شینگن سفر کرده و پس از حداقل 10 سال اقامت در ایتالیا برای شهروندی ایتالیا درخواست دهید.

   برترین کشور ها برای سرمایه گذاری

   سرمایه گذاری در آلمان سرمایه گذاری در کانادا سرمایه گذاری در ترکیه سرمایه گذاری در فرانسه سرمایه گذاری در اسپانیا سرمایه گذاری در سوئد سرمایه گذاری در انگلیس سرمایه گذاری در دانمارک سرمایه گذاری در اتریش سرمایه گذاری در هلند سرمایه گذاری در ایتالیا سرمایه گذاری در آمریکا سرمایه گذاری در مجارستان 

   خدمات رویال مهاجرت

   سرمایه گذاری در کشورهای خارجی همیشه امری پر ریسک است و اگر به قوانین و شرایط کشور مورد نظر تسلط نداشته باشید، احتمال شکست شما بالا خواهد بود. پس بهره مندی از وکیل و مشاور سرمایه گذاری یک امر ضروری است. موسسه رویال مهاجرت با سابقه درخشان در حوزه سرمایه گذاری در کشورهای خارجی و در اختیار داشتن وکلای مجرب، تمامی خدمات مربوط به سرمایه گذاری در ایتالیا و مهاجرت از این طریق را از صفر تا صد برای مشتریان خود ارائه می دهد تا یک سرمایه گذاری موفق را تجربه نمایند.

   سخن پایانی

   در این مقاله به بررسی سرمایه گذاری در ایتالیا، شرایط، روش ها و هزینه های آن پرداختیم. ایتالیا فرصت های سرمایه گذاری جذاب و پر سودی را در بخش های مختلف برای مهاجران ارائه می دهد اما این مستلزم آگاهی به قوانین تجارت و اقتصاد این کشور است. در نتیجه حتما از تمام جوانب بررسی های لازم را انجام دهید تا در این مسیر موفق شوید.

   سؤالات متداول

   روش های سرمایه گذاری در ایتالیا چیست؟

   افتتاح شرکت محدود، اوراق قرضه دولتی، کمک به طرح بشردوستانه، کارآفرینی یا تاسیس استارت آپ، خرید ملک، خود حمایتی یا تمکن مالی.

   حداقل سرمایه گذاری برای اخذ اقامت ایتالیا چیست؟

   بسته به روش سرمایه گذاری متفاوت است اما کمترین میزان 250000 یورو است.

   آیا اقامت ایتالیا از طریق خرید ملک ممکن است؟

   به صورت مستقیم خیر.

   مقالات مرتبط

   دانشگاه های ایتالیا

   دانشگاه های ایتالیا

   ایتالیا یکی از مقاصد بسیار محبوب برای تحصیلات عالی در دنیا است. این کشور دارای دانشگاه‌ های با تاریخچه ‌های باستانی و مدرن، تخصص‌ های …

   زندگی در ایتالیا

   زندگی در ایتالیا

   ایتالیا کشوری در جنوب اروپا است که جمعیت آن در سال 2023 حدود 60 میلیون نفر است. این کشور از نظر جمعیت 23مین کشور جهان …

   تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

   تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

   تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا فرصتی منحصربه‌فرد برای تجربه سفر تحصیلی غنی در قلب تاریخ هنر و علم دندانپزشکی است. این کشور با سابقه‌ای دیرینه در …

   وکیل مهاجرت ایتالیا

   وکیل مهاجرت ایتالیا

   مهاجرت به ایتالیا، همانند هر کشور دیگری، تابع قوانین و مقرراتی است که بر اساس سیاست های داخلی و بین المللی تنظیم می شوند. ایتالیا …

   مهاجرت کاری به ایتالیا

   مهاجرت کاری به ایتالیا

   نام و آوازه‌ی کشور ایتالیا به دلیل تاریخ و فرهنگ غنی آن در سراسر جهان پیچیده است و این کشور اروپایی به دلیل داشتن هزینه‌های …

   بورسیه تحصیلی ایتالیا

   بورسیه تحصیلی ایتالیا

   بورسیه تحصیلی ایتالیا یک فرصت بی‌نظیر برای دانشجویان جهان است که به‌دنبال ارتقاء دانش و تجربه‌های آموزشی خود هستند. این بورسیه‌ها، برای آن‌ها امکان ادامه …

   مهاجرت کادر درمان به ایتالیا

   مهاجرت کادر درمان به ایتالیا

   در سال‌های اخیر، مهاجرت کادر درمان به ایتالیا به موضوعی مهم تبدیل شده است. این کشور، با جمعیت سال‌خورده و کمبود متخصصان پزشکی آموزش دیده، …

   سرمایه گذاری در ایتالیا

   سرمایه گذاری در ایتالیا

   ایتالیا یکی از بزرگ ترین بازارهای اتحادیه اروپا و همچنین دارای موقعیت استراتژیک، در تقاطع بین اروپا، شمال آفریقا و خاورمیانه است. این کشور طیف …

   خرید خانه در ایتالیا

   خرید خانه در ایتالیا

   خرید خانه در ایتالیا آغاز یک ماجراجویی فرهنگی و زندگی در کشوری مدرن است. ایتالیا با تاریخ غنی، فرهنگ پویا و طبیعت زیبا، مقصدی محبوب …

   مشاغل مورد نیاز ایتالیا

   مشاغل مورد نیاز ایتالیا

   کشورهایی که می‌توانند با فرهنگ ایتالیا رقابت کنند، خیلی کم هستند. بنابراین جای تعجب ندارد که این کشور در بین مهاجران و گردشگران محبوبیت زیادی …

   تحصیل پزشکی در ایتالیا

   تحصیل پزشکی در ایتالیا

   تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های خارج از کشور به ویژه در آمریکا و اروپا رویای بسیاری از دانشجویان این رشته است اما از آنجایی که دوره‌های …

   تابعیت ایتالیا

   تابعیت ایتالیا

   تابعیت کشور ایتالیا به معنای داشتن ارتباط قانونی و دائمی با کشور ایتالیا است. شهروندان ایتالیایی از حقوق و مزایای کاملی در کشور ایتالیا برخوردارند، …

   نظر خود را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   مشاوره رایگان مهاجرت