زندگی در قلمرو اسپانیا می تواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد، به ویژه برای افرادی که به دنبال شروعی تازه هستند. اسپانیا سبک زندگی را ارائه می دهد که بسیاری از مردم به دنبال آن هستند، به همین دلیل است که در حال حاضر حدود 6 میلیون مهاجر در شهرهای اسپانیا زندگی می کنند. مهاجران جذب آب و هوای آفتابی زیبا، سواحل بی نظیر و کیفیت بالای زندگی در این کشور می شوند. اگر به فکر بستن وسایل خود و نقل مکان به اسپانیا هستید، اما هنوز نمی دانید چگونه این کار را انجام دهید، مطالعه این مقاله به قلم مشاوران رویال مهاجرت به عنوان راهنمای مهاجرت به اسپانیا در سال 2023 و همچنین مشاوره های رایگان مشاوران این موسسه به شما کمک زیادی خواهد کرد. با ما همراه باشید.

درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   مهاجرت به اسپانیا از صفر تا صد

   اسپانیا که در جنوب غربی اروپا واقع شده است، به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد تعطیلات در جهان شناخته می شود. این کشور پرجنب و جوش که به خاطر مناظر باشکوه و کیفیت عالی زندگی خود تحسین شده، دارای تاریخ غنی و فرهنگ و سنت های منحصر به فرد است. اسپانیا یکی از مهم ترین اقتصادهای اروپا را دارد و عضو اتحادیه اروپا و منطقه یورو می باشد. در سال های اخیر متقاضیان بین المللی و از جمله ایرانی های فراوانی این کشور را برای مهاجرت و زندگی و کار انتخاب کرده اند. از حدود 6 میلیون نفر مهاجر در این کشور بیش از 30.000 نفر ایرانی هستند که نشان دهنده وضعیت مطلوب کار و زندگی در این کشور برای مهاجران است. متقاضیان ایرانی از روش های مختلف به اسپانیا مهاجرت می کنند که هر کدام شرایط و الزامات خاص خود را دارند.

   شرایط مهاجرت به اسپانیا

   شرایط مهاجرت به اسپانیا در سال 2023 برای هر یک از روش های مهاجرتی متفاوت است. مشخص است که مدارک و شرایط و الزامات خاص برای مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک با شرایط مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی یا تحصیل متفاوت است. در واقع انتخاب روش مناسب برای مهاجرت به شرایط زندگی و مالی متقاضی بستگی دارد. به طور کلی شرایط مهاجرت به اسپانیا برای هر روش مهاجرتی عبارت است از:
   روش های مهاجرتی به اسپانیا
   شرایط مهاجرت به اسپانیا در سال 2023
   مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل
   دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستان، دارا بودن مدرک زبان اسپانیایی یا انگلیسی، اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی
   مهاجرت به اسپانیا از طریق کار
   دریافت پیشنهاد کار از کارفرمای اسپانیایی، دارا بودن مهارت های حرفه ای و اخذ ویزای کار (ویزاهای مختلف کار اسپانیا)
   مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک
   دارا بودن سرمایه لازم در حدود 500.000 یورو، دارا بودن بیمه درمانی خصوصی با پوشش کامل در اسپانیا و گواهی عدم سوء پیشینه و سابقه کیفری
   مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری
   دارا بودن سرمایه لازم در حدود 500.000 یورو برای خرید ملک و خانه در اسپانیا. برای خرید سهام و یا اوراق قرضه نیاز به سرمایه بیشتری است.
   مهاجرت به اسپانیا از طریق گلدن ویزا
   دارا بودن سرمایه لازم در حدود 500.000 یورو، دارا بودن گواهی عدم سوء پیشینه و تمکن مالی کافی
   مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج
   ازدواج با شهروند اسپانیایی، دارا بودن تمکن مالی برای تامین هزینه های زندگی مشترک در اسپانیا
   مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد
   تبعیت از سیستم خون، دارا بودن تابعیت اسپانیا برای پدر یا مادر کودک
   مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی
   دارا بودن درآمد و حقوق کافی برای گذران زندگی در اسپانیا بدون داشتن شغل و کار در این کشور
   مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی
   ارائه درخواست پناهندگی و دارا بودن کیس پناهندگی
   شرایط مهاجرت به کشور اسپانیا بر اساس هر روش مهاجرت متفاوت است.

   چه متقاضیانی می توانند به اسپانیا مهاجرت کنند؟

   متقاضیان از کشورهای اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس می توانند چمدان های خود را بسته و بدون دریافت ویزای اسپانیا به این کشور نقل مکان کنند. آن ها می توانند 3 ماه در اسپانیا زندگی و کار کنند. اما اگر بخواهند بیش از 3 ماه در اسپانیا اقامت کنند، باید مراحل قانونی دیگری را انجام دهند. متقاضیان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا یا EEA و سوئیس اگر بخواهند بیش از 3 ماه در اسپانیا اقامت کنند، باید مجوز اقامت موقت دریافت کنند. این متقاضیان باید 5 سال مداوم در اسپانیا زندگی کنند تا بتوانند واجد شرایط اخذ مجوز اقامت دائم اسپانیا شوند.

   روش های مهاجرت به اسپانیا

   متقاضیان بین المللی و از جمله ایرانی ها بر اساس هدف از مهاجرت به اسپانیا باید نوع ویزای طولانی مدت و اجازه اقامت متناسب با هدف سفر خود را انتخاب کنند. برای درخواست اجازه اقامت این متقاضیان به ویزای طولانی مدت نیاز دارند. ویزای طولانی مدت یا ویزای نوع D به متقاضی امکان می دهد به صورت طولانی مدت در قلمرو اسپانیا اقامت کند. روش های مهاجرت به اسپانیا برای بیش از 3 ماه عبارت است از:

   مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

   مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل

   مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک

   مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

   مهاجرت به اسپانیا از طریق گلدن ویزا

   مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج و تولد

   مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی

   مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

   متقاضیان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا، نمی توانند به راحتی وارد اسپانیا شوند و در این کشور شغل پیدا کنند. اگر می خواهید به اسپانیا مهاجرت کنید و در مشاغل این کشور مشغول کار شوید، باید ویزای کار دریافت کنید. اسپانیا انواع ویزای کاری را بر اساس شرایط متقاضی ارائه می دهد. این کشور در جستجوی متقاضیان بسیار ماهر برای مشاغلی است که با کمبود آن ها مواجه است. متقاضیان حرفه ای و بسیار ماهر که می توانند موقعیت های شغلی اسپانیا با کمبود نیروی کاری را پر کنند، می توانند برای دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا نیز درخواست دهند. این روزها روند مهاجرت پزشکان به اسپانیا، دندانپزشکان و کادر درمان متخصص برای کار در اسپانیا رواج دارد که مهم ترین شرایط آن دارا بودن سوابق کاری درخشان و رزومه کاری حرفه ای قدرتمند است.

   مهاجرت به اسپانیا برای تحصیل

   برای دریافت ویزای تحصیلی و تحصیل در اسپانیا ابتدا باید در یک دانشگاه یا موسسه آموزشی معتبر در اسپانیا ثبت نام و سپس برای اخذ ویزای دانشجویی اسپانیا اقدام کنید. هنگامی که ویزای دانشجویی خود را دریافت کردید و وارد اسپانیا شدید، باید کارت شناسایی خارجی (TIE) را دریافت کنید، به عنوان مدرکی مبنی بر اینکه مجاز به اقامت قانونی بیش از 6 ماه در این کشور هستید. ویزای دانشجویی همچنین به شما اجازه می دهد که به صورت پاره وقت در این کشور مشغول کار و اشتغال شوید، تا زمانی که این کار دانشجویی بر تحصیل شما تأثیری نداشته باشد.

   مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک

   متقاضیان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا، می توانند مجوز اجازه اقامت در اسپانیا را با اعتبار 3 سال دریافت کنند، تا زمانی که ارزش ملکی که خریداری کرده اند، بیش از 500.000 یورو باشد. این بخشی از قانون محبوب کارآفرینان سال 2013 است که از همان ابتدا با هدف جذب استعدادها و سرمایه گذاری های خارجی در اسپانیا همراه بود. از زمان تصویب این قانون، بسیاری از متقاضیان خارجی و خانواده هایشان از طریق این روش مهاجرتی از اخذ ویزای اقامت اسپانیا بهره مند شده اند و با اقامت طولانی در این کشور مجوز اقامت دائم و حتی تابعیت اسپانیا را دریافت می کنند. شرط اصلی خرید یک خانه یا آپارتمان به ارزش 500 هزار یورو (یا بالاتر) است. متقاضی می تواند 2 یا 3 ملک را خریداری کند که ارزش افزوده آن ها بیش از حداقل مقدار برای دریافت اقامت اسپانیا باشد. به غیر از دارا بودن سرمایه لازم متقاضی باید دارای بیمه درمانی خصوصی با پوشش کامل در اسپانیا و گواهی عدم سوء پیشینه و سابقه کیفری باشد. میزان سرمایه لازم برای سرمایه گذاری

   مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

   برنامه اقامت اسپانیا با سرمایه گذاری در رتبه هفتم از 26 برنامه در شاخص برنامه اقامت جهانی 2023 قرار دارد. متقاضیان بین المللی با انتخاب کشور اسپانیا برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می توانند در نهایت مجوز اقامت دائم و سپس تابعیت این کشور را دریافت کنند. حداقل مبلغ سرمایه گذاری 500.000 یورو می باشد. با این مبلغ متقاضی می تواند ملک مسکونی یا تجاری در اسپانیا خریداری کند. میزان سرمایه لازم برای خرید سهام شرکت های اسپانیایی یا واحدهای صندوق سرمایه گذاری در حدود 1.000.000 یورو است.. برای دریافت ویزای طلایی اسپانیا از طریق سرمایه گذاری و برای خرید اوراق قرضه دولتی، متقاضی باید دو برابر بیشتر در حدود 2,000,000 یورو سرمایه گذاری کند. تحت برنامه اقامت با سرمایه گذاری، افراد و اعضای نزدیک خانواده آن ها می توانند در کمتر از یک ماه ساکن اسپانیا شوند (از طریق مجوز اقامت موقت). با توجه به قوانین و الزامات عمومی مهاجرت، ساکنان از طریق سرمایه گذاری می توانند پس از 5 سال اقامت مداوم در اسپانیا، اقامت دائم و پس از آن می توانند تابعیت اسپانیا را اخذ کنند.

   مهاجرت به اسپانیا از طریق گلدن ویزا

   اگرچه اسپانیا ویزای مشخصی برای بازنشستگی ندارد، اما راه های دیگری را ارائه می دهد که می تواند منجر به اخذ ویزای بازنشستگی شود. یکی از محبوب ترین راه های بازنشستگی در اسپانیا در بین بازنشستگان خارجی اخذ گلدن ویزا (ویزای طلایی) است که به عنوان ویزای سرمایه گذاری اسپانیا نیز شناخته می شود. به منظور واجد شرایط بودن برای اخذ ویزای بازنشستگی در اسپانیا، متقاضی باید دارای گواهی عدم سوء پیشینه و سوابق کیفری و همچنین دارای شرایط مالی و تمکن مالی کافی باشد. دارا بودن سرمایه لازم حداقل 500.000 یورو الزامی است. بنابراین، متقاضی باید از نظر مالی مستقل باشد و بودجه کافی برای تامین هزینه های زندگی و اقامت در اسپانیا را داشته باشد. نکته بسیار مهم در مورد گلدن ویزا (ویزای طلایی) اسپانیا این است که پس از 5 سال اقامت می تواند منجر به اخذ مجوز اقامت دائم اسپانیا شود. دسترسی به سیستم های مراقبت های بهداشتی و آموزشی عمومی در این کشور و امکان تحصیل فرزندان در مدارس عالی، با شهریه پایین به زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، ژاپنی و ماندارین با اخذ گلدن ویزا امکان پذیر است.

   مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج و تولد

   آیا می خواهید بدون نیاز به 10 سال صبر، ملیت اسپانیایی بگیرید و به این کشور مهاجرت کنید؟ مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج ممکن است راه حل مناسبی برای شما باشد. این نوع تابعیت به متقاضیانی اعطا می شود که به مدت 1 سال در کشور اسپانیا اقامت قانونی داشته و با یک شهروند اسپانیایی ازدواج کرده اند. بنابراین فرآیند آن ساده است. اول از همه، باید با یک شهروند اسپانیایی ازدواج کنید. پس از 12 ماه زندگی مشترک با همسر اسپانیایی، می توانید روند درخواست مجوز اقامت اسپانیا را شروع کنید. از آنجا که باید گواهی ازدواج خود را ارائه دهید، باید مطمئن شوید که ازدواج در اسپانیا ثبت شده است. بنابراین اگر در خارج از کشور ازدواج کرده اید، باید ازدواج خود را در اسپانیا نیز ثبت کنید. روش دیگر مهاجرت اسپانیا از طریق تولد است. اگر والدین کودکی که در اسپانیا متولد شده، تابعیت کشور خود را از دست داده باشند، قانون می گوید که کودک نمی تواند بدون تابعیت بماند. به همین دلیل، در صورتی که والدین درخواست کنند و ثابت کنند فرزندشان نمی تواند تابعیت جایگزین دریافت کند، به کودک تابعیت اسپانیا اعطا می شود. در مورد کودک متولد شده از افراد غیر مقیم اسپانیا، اگر کودک به مدت یک سال به طور قانونی در اسپانیا اقامت کند، حق دارد تابعیت اسپانیا را دریافت کند. همچنین، اگر والدین با ویزای توریستی وارد شده و تصمیم به داشتن فرزند در اسپانیا داشته باشند، پس از یک سال از گذشت مجوز اقامت، کودک می تواند تابعیت خود را دریافت کند. محل تصویر: ازدواج با شهروند اسپانیا از راحت ترین روش

   مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی

   بر اساس EUROSTAT، اولین متقاضیان پناهندگی در اسپانیا در ماه مارس 2023 در حدود 1.578.000 نفر بودند. از دیگر روش های اخذ اقامت اسپانیا پناهندگی است. موسسه رویال مهاجرت این روش را به متقاضیان مهاجرت به اسپانیا توصیه نمی کند و توضیح این روش در این مقاله برای آگاهی متقاضیان از همه روش های مهاجرت به اسپانیا می باشد و هدف دیگری ندارد. متقاضیان با اقامت در اسپانیا، می توانند در هر زمانی درخواست پناهندگی بدهند. با این حال، توصیه می شود این کار را در اسرع وقت و ترجیحاً ظرف یک ماه پس از ورود انجام دهند. همچنین در صورتی که شرایطی که مانع بازگشت متقاضی به کشورش می شود در زمان اقامت متقاضی در اسپانیا یا هر کشور خارجی دیگر رخ دهد، حتی اگر برای مدت طولانی متقاضی در خارج از کشور خود بوده باشد، می تواند درخواست پناهندگی اسپانیا را ارائه دهد.

   وکیل مهاجرت به اسپانیا

   بسیاری از متقاضیان ایرانی برای مهاجرت به کشورهای اروپایی مانند اسپانیا نمی دانند باید از کجا شروع کنند و چه روشی برای آن ها مناسب تر است. وجود وکیل و مشاور مهاجرت کمک می کند تا متقاضیان بر اساس شرایط زندگی، وضعیت تحصیلی، شرایط اقتصادی و مالی خود بهترین گزینه مهاجرت را انتخاب کنند. متقاضیان علاوه بر راهنمایی های لازم و مشاوره به اخذ ویزای اقامت اسپانیا از روش های مهاجرتی نیاز دارند. وجود وکیل و مشاور آگاه و باتجربه برای مهاجرت می تواند احتمال اخذ ویزا را تا حد زیادی افزایش دهد، به متقاضی در آماده سازی مدارک مورد نیاز کمک کند و پرونده مهاجرت را در مراحل مختلف بررسی کند. در واقع می توان گفت که وجود وکیل مهاجرتی می تواند به سهولت، سرعت و درستی ویزای اقامت اسپانیا کمک کند. وکلای مهاجرتی می توانند از طریق ارائه خدمات به متقاضیان واجد شرایط با قصد مهاجرت به کشور اروپایی اسپانیا کمک کنند. آگاهی از قوانین و مقررات مهاجرت و مطابقت با معیارها و جلوگیری از ریجکتی پرونده مهاجرت ضروری است. بر این اساس وظایف وکیل مهاجرت در موسسه های مهاجرتی و از جمله موسسه رویال مهاجرت عبارت است از:

   ارائه مشاوره های مهاجرتی به منظور تسریع در روند اخذ ویزای اقامت اسپانیا

   ارائه روش مناسب برای مهاجرت بر اساس شرایط متقاضی

   ارائه مشاوره های لازم در مورد تهیه مدارک مورد نیاز اخذ ویزای اقامت اسپانیا

   ارائه راهکارهای سودمند برای تقویت رزومه کاری و تحصیلی متقاضی و تهیه مدارک لازم

   ارائه مشاوره های لازم در مورد دریافت مدرک زبان انگلیسی، اسپانیایی و ترجمه رسمی مدارک

   ارائه مدارک مورد نیاز به سفارت اسپانیا در صورت ریجکتی پرونده و متقاعد کردن افسر پرونده ویزا

   مدارک لازم برای اخذ ویزای اقامت اسپانیا

   مدارک لازم برای ورود به خاک اسپانیا و اخذ اقامت قانونی این کشور در سال 2023 عبارت است از:

   گواهی تمکن مالی: متقاضی باید دارای گواهی تمکن مالی برای اثبات توانایی تامین هزینه های زندگی و اقامت در اسپانیا باشد. میزان تمکن مالی کافی برای هر متقاضی در هر روز در حدود 90 یورو است که البته این میزان بر اساس روش مهاجرت ممکن است کمتر یا بیشتر باشد.

   مدرک و آدرس اقامت: محل اقامت در اسپانیا از طریق دعوت نامه یک دوست یا خویشاوند، یا یک رزرو هتل یا آپارتمان توریستی که قبلاً پرداخت شده است، قابل اثبات است.

   بیمه درمانی معتبر: بیمه درمانی معتبر باید برای مدت اقامت در اسپانیا پوشش کامل ارائه دهد.

   بلیط رفت و برگشت: ارائه بلیط رفت و برگشت به کشور متقاضی از دیگر مدارک لازم اخذ اقامت اسپانیا می باشد.

   ویزای شینگن: متقاضی باید بررسی کند که آیا برای ورود به عنوان توریست به اسپانیا به ویزای شینگن نیاز دارد یا خیر. در صورت نیاز به دریافت این ویزا، باید این کار را در کنسولگری اسپانیا واقع در کشور مبدا خود انجام دهد، جایی که باید تمام الزامات و شرایط لازم را مد نظر قر ار داد. در صورتی که متقاضی به اخذ ویزای شینگن نیاز نداشته باشد، مدارک لازم را باید هنگام ورود به اسپانیا ارائه دهد.

   مکان اخذ ویزای همراه

   امکان اخذ ویزای همراه با مهاجرتبه اسپانیا

   اگر عضوی از خانواده متقاضی مقیم قانونی اسپانیا یا دارای مجوز اقامت دائم این کشور باشد، متقاضی می تواند با درخواست ویزای الحاق خانواده به آن ها در این کشور ملحق شود. با این حال، قبل از درخواست برای اخذ ویزای همراه خانواده، مقیم اسپانیا باید مجوز اقامت خود را تمدید کند. هنگامی که مقیم اسپانیا مجوز اقامت خود را تمدید کرد، می تواند برای اخذ ویزای همراه خانوادگی در نمایندگی های دیپلماتیک اسپانیا در کشور خود درخواست دهد.

   شرایط اخذ مجوز دائماسپانیا

   در صورتی که متقاضی موفق به اخذ مجوز اقامت قانونی در قلمرو اسپانیا از روش های مهاجرتی و اقامت به مدت 5 سال شود، می تواند مجوز اقامت دائم اسپانیا را دریافت کند. با این حال، برخی از متقاضیان می توانند قبل از تکمیل اقامت 5 ساله خود در اسپانیا، از حق اقامت دائم این کشور برخوردار شوند که شامل موارد زیر می باشد:

   متقاضیان خوداشتغالی که پس از توقف کار به سن بازنشستگی رسیده اند و بیش از 3 سال در اسپانیا زندگی کرده اند.

   متقاضیان خوداشتغالی که 12 ماه گذشته در اسپانیا کار کرده و بیش از سه سال در اسپانیا زندگی کرده اند، بازنشستگی پیش از موعد را آغاز می کنند.

   متقاضیان خوداشتغالی که بیش از 2 سال در اسپانیا اقامت داشته و به دلیل ناتوانی دائمی مجبور به ترک کار شده اند.

   متقاضیان خوداشتغالی که پس از 3 سال کار و زندگی در اسپانیا، در یک کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا به عنوان کارمند یا خوداشتغال کار کرده اند، اما همچنان اقامت خود را در اسپانیا حفظ می کنند.

   شرایط اخذ شهروندیاسپانیا

   اخذ شهروندی اسپانیا به تلاش بیشتری نسبت به اخذ مجوز اقامت دائم اسپانیا نیاز دارد. پس از 10 سال اقامت قانونی در اسپانیا با مجوز اقامت دائم، متقاضی به راحتی می تواند برای اخذ تابعیت و شهروندی اسپانیا اقدام کند. از روش های شهروندی و دریافت تابعیت اسپانیا مهاجرت کاری به اسپانیا، مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل، مهاجرت به اسپانیا از از طریق تولد و ازدواج و همچنین پناهندگی را می توان نام برد. حق شهروندی اسپانیا به متقاضیان حق رای می دهد. در پاسخ به پرسش برای دریافت شهروندی چقدر باید در اسپانیا زندگی کنم، باید گفت که این موضوع به وضعیت، روابط خانوادگی و کشور مبدا بستگی دارد:

   10 سال: بر اساس قانون کلی مهاجرت به اسپانیا

   5 سال: برای متقاضیان پناهندگی به اسپانیا

   2 سال: برای متقاضیان از هر کشور آمریکای لاتین، آندورا، گینه استوایی، فیلیپین یا پرتغال (اخذ تابعیت مضاعف)

   فقط 1 سال: برای متقاضیان مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج با یک تبعه اسپانیایی یا فرزندان و نوه های شهروندان اسپانیایی متولد شده در اسپانیا

   هزینه های مهاجرت به اسپانیا در سال

   هزینه مهاجرت به اسپانیا شامل هزینه های ریز و درشت فراوانی است. هزینه های درخواست، هزینه های اخذ ویزای اقامت، هزینه های ترجمه مدارک، هزینه های سرمایه گذاری در اسپانیا یا خرید ملک و یا شهریه دانشگاه ها از جمله مهم ترین هزینه های مهاجرت به اسپانیا محسوب می شوند. در ادامه به ارائه ریز هزینه مهاجرت به اسپانیا در سال 2023 می پردازیم:

   هزینه های اخذ ویزای اقامت اسپانیا

   ویزای اقامت اسپانیا
   نوع ویزا
   هزینه اخذ ویزا در سال 2023
   ویزای شینگن برای متقاضی
   کوتاه مدت
   80 یورو
   ویزای شینگن برای کودکان زیر 12 سال
   کوتاه مدت
   40 یورو
   ویزای شینگن برای کودکان زیر 6 سال
   کوتاه مدت
   رایگان
   ویزای دانشجویی
   بلند مدت
   80 یورو
   ویزای کار
   بلند مدت
   80 یورو
   ویزای خوداشتغالی
   بلند مدت
   80 یورو
   ویزای همراه
   بلند مدت
   80 یورو

   هزینه های مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

   نوع سرمایه گذاری
   هزینه سرمایه گذاری در سال 2023
   خرید خانه و ملک یا آپارتمان
   در حدود 500.000 یورو
   خرید سهام شرکت های معتبر اسپانیا
   در حدود 1.000.000 یورو
   خرید اوراق قرضه دولتی بانک های معتبر اسپانیا
   در حدود 2.000.000 یورو
   ثبت شرکت های تجاری در اسپانیا
   بر اساس نوع شرکت از حدود 3.000 تا 60.000 یورو

   میزان تمکن مالی برای ویزاهای اقامت اسپانیا در سال 2023

   نوع ویزا
   میزان تمکن مالی در سال 2023
   ویزای دانشجویی
   ماهانه در حدود 900 یورو
   ویزای کاری
   برای اقامت در حدود 10 روز در حدود 573.23 یورو
   ویزای تحصیلی
   برای اقامت در حدود 10 روز در حدود 573.23 یورو و برای بیشتر از 10 روز در حدود 707.7 یورو
    میزان تمکن مالی برای ویزای دانشجویی ا

   هزینه های زندگی در اسپانیا در سال

   هزینه های زندگی در اسپانیا در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی مقرون به صرفه تر و مناسب تر است. هزینه های زندگی در اسپانیا، هزینه های اجاره بهای خانه و آپارتمان و هزینه های کالاهای مصرفی و خورد و خوراک روزانه در اسپانیا در سال 2023 عبارت است از:

   هزینه های زندگی یک خانواده 4 نفره در اسپانیا در سال 2023 ماهانه 2.434 دلار (2.2751 یورو) بدون احتساب اجاره بها است.

   هزینه های زندگی یک متقاضی در اسپانیا در سال 2023 ماهانه 6.976 دلار (6.520 یورو) بدون احتساب اجاره بها است.

   متوسط حقوق ماهانه خالص (پس از کسر مالیات) در اسپانیا در حدود 1,780.93 یورو است.

   هزینه های زندگی در اسپانیا به طور متوسط 46.5 درصد بیشتر از ایران است.

   هزینه های اجاره خانه و آپارتمان در اسپانیا به طور متوسط 60.4 درصد بیشتر از ایران است.

   اقلام
   هزینه ها در سال 2023
   صرف غذا در یک رستوران معمولی
   12 یورو
   یک وعده غذای مک دونالد
   8 یورو
   یک بطری آب معدنی (0.33 لیتر)
   1.28 یورو
   یک لیتر شیر
   0.90 یورو
   یک قرص نان سفید (500 گرم)
   1.10 یورو
   یک کیلو برنج سفید
   1.24 یورو
   12 عدد تخم مرغ
   2.26 یورو
   یک کیلو پنیر محلی
   10.64 یورو
   یک کیلو فیله مرغ
   6.70 یورو
   یک کیلو گوشت گوساله
   11.25 یورو
   یک کیلو سیب
   1.86 یورو
   یک کیلو موز
   1.65 یورو
   یک کیلو پرتقال
   1.55 یورو
   یک کیلو گوجه فرنگی
   1.90 یورو
   یک کیلو سیب زمینی
   1.26 یورو
   یک پیاز
   1.38 یورو
   یک کیلو کاهو
   0.97 یورو
   یک بلیط یک طرفه حمل و نقل عمومی
   1.50 یورو
   کرایه تاکسی
   3.50 یورو
   انرژی (برق، آب، گرمایش، سرمایش، دفع زباله در هر ماه)
   129.64 یورو
   باشگاه ورزشی (ماهانه)
   38.08 یورو
   بلیط سینما
   8 یورو
   یک لباس تابستانی
   28.63 یورو
   اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر(ماهانه)
   737.90 یورو
   اجاره یک آپارتمان یک خوابه در خارج شهر (ماهانه)
   539.44 یورو
   اجاره 3 آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر(ماهانه)
   1.22.48 یورو
   اجاره 3 آپارتمان یک خوابه در خارج شهر (ماهانه)
   910.29 یورو

   خدمات موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت در مورد مهاجرت به اسپانیا

   هر روز به تعداد متقاضیانی که برای مهاجرت به کشورهای اروپایی مانند اسپانیا اقدام می کنند، افزوده می شود. اما برای اخذ ویزای اقامت کشورهای اروپایی متقاضیان خود به تنهایی نمی توانند اقدام کنند، چون پروسه اخذ ویزای اقامت اروپا و از جمله کشور اسپانیا با پیچیدگی های زیادی همراه است. مشاوران موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت با آگاهی از شرایط مهاجرت به اسپانیا راهنمایی های سودمندی به این متقاضیان ارائه می دهند. موسسه مهاجرتی ما با دارا بودن سوابق طولانی در اخذ ویزای اقامت کشورهای اروپایی مانند اسپانیا روند مهاجرت کاری به اسپانیا و دیگر روش های مهاجرتی را با اطمینان و قدرت طی می کند. موفقیت های پی در پی در روند اخذ ویزای تحصیلی، اقامتی، توریستی، سرمایه گذاری، کاری و خانوادگی نشان از تبحر و مهارت گروه کاری مجموعه مهاجرتی ما دارد. اگر شما نیز در آرزوی کار و اشتغال، تحصیل و یا سرمایه گذاری در کشور اروپایی اسپانیا هستید و می خواهید از مزایای اخذ ویزای اقامت این کشور برخوردار شوید، همین حالا با مشاوران موسسه مهاجرتی ما تماس بگیرید و آینده ای درخشان را برای خود در بهترین کشورهای جهان رقم بزنید. مشاوره های رایگان موسسه رویال مهاجرت راهگشای مهاجرت

   بهترین شهرهای اسپانیا برای مهاجرت

   زندگی در شهرهای بزرگ اسپانیا با مزیت های فراوانی همراه است. هر یک از شهرهای اسپانیا دارای چشم اندازهای متنوع، جذابیت های طبیعی فراوان و هزینه های زندگی متفاوت می باشند. برخی از محبوب ترین شهرهای اسپانیا برای مهاجرت عبارت است از:
   بهترین شهرهای اسپانیا برای مهاجران
   توضیحات
   بارسلونا Barcelona
   وقتی به فکر مهاجرت به شهری بین ‌المللی با دارا بودن بارها، رستوران ‌ها و موزه ‌های عالی هستید، قطعا بارسلونا شهر مناسبی است. این شهر مملو از مهاجران از سراسر جهان است و مکانی عالی برای زوج های دارای فرزند است. بارسلونا کیفیت عالی زندگی، جذابیت های طبیعی زیبا و معماری عالی را ارائه می دهد. با این حال، قبل از مهاجرت به بارسلونا، باید هزینه های زندگی را در نظر بگیرید، زیرا این شهر در مقایسه با دیگر شهرهای اسپانیا گران تر است.
   مادرید Madrid
   مادرید گزینه شماره یک برای مهاجرت متقاضیان بین المللی به اسپانیا است و برای این برتری دلایلی وجود دارد. این شهر شگفت انگیز همه چیزهایی را که برای داشتن یک
    زندگی راحت نیاز دارید، ارائه می دهد. مادرید به دلیل خدمات مراقبت های بهداشتی که از بهترین ها در این کشور محسوب می شوند، زیرساخت های عالی و به طور کلی یک سیستم حمل و نقل عمومی مقرون به صرفه و کارآمد شناخته شده است. چه دانشجو باشید، چه به دنبال شغل باشید یا با خانواده خود مهاجرت می کنید، مادرید گزینه ایده آل است.
   والنسیا Valencia
   اگر می خواهید در شهری اقامت کنید که شما را به فرهنگ اسپانیایی نزدیکتر کند، در والنسیا، مظهر یک زندگی اسپانیایی را خواهید یافت. والنسیا یک فضای امن، آب و هوای عالی و همه چیزهای لازم برای اقامت دلپذیر را به شما ارائه می دهد. این شهر دارای جامعه مهاجر قابل توجهی است، بنابراین ادغام در آن مشکلی نخواهد بود. یکی دیگر از مزایای مهاجرت به والنسیا هزینه های پایین زندگی و کیفیت عالی مراقبت های بهداشتی است. این شهر در مقایسه با دیگر شهرها و مناطق اسپانیا ارزان ‌تر است و همچنین یکی از سالم ‌ترین شهرها از نظر دسترسی به خدمات بهداشتی، کیفیت مراقبت‌ های بهداشتی و پاکیزگی محیط است.
   گرانادا Granada
   اگر می خواهید از ساحل دور شوید و در جنوب اسپانیا اقامت کنید، گراندا مکان مناسبی است. اگرچه گراندا شهر بزرگی نیست، اما یکی از بهترین شهرهای اسپانیا برای مهاجران است. بنابراین می توانید در حین زندگی در آنجا از یک سبک زندگی آرام لذت ببرید. علاوه بر ارائه سبک زندگی اسپانیایی جنوبی، این شهر دارای محیطی امن و تمیز و هزینه های زندگی مقرون به صرفه برای خارجی ها است.
   سویل Seville
   اگر معماری و رقص فلامینکو از علاقمندی های شماست، پس باید به شهر سویل بروید. سویل بزرگترین شهر در جنوب اسپانیا است که به دلیل معماری غنی، حمل و نقل قابل اعتماد و هزینه زندگی مقرون به صرفه شناخته شده است. این شهر دارای آب و هوای مدیترانه ای است، بنابراین حتی در ماه های سرد سال نیز آب و هوای خوبی خواهید داشت. سویل یکی از امن ترین شهرهای اسپانیا است و برای افرادی که به دنبال مکانی آفتابی و آرام هستند، به ویژه برای افرادی که قصد بازنشستگی در اسپانیا را دارند عالی است.
   هزینه های زندگی در اسپانیا در مقایسه با دیگر کشورهای

   مزایا و معایب مهاجرت به اسپانیا

   اگر هنوز به فکر این هستید که آیا مهاجرت به اسپانیا ایده خوبی است یا خیر، در این بخش برخی از مزایا و معایب مهاجرت به اسپانیا ارائه شده است تا به شما در تصمیم گیری کمک کند:

   دارا بودن یکی از بهترین سیستم های مراقبت های بهداشتی همگانی

   هزینه های سیستم مراقبت های بهداشتی اسپانیا توسط دولت تامین می شود و در رتبه هفتم بهترین ها در جهان قرار دارد. این کشور برای همه ساکنان، از جمله مهاجران، پوشش بیمه و مراقبت های پزشکی معتبر و جهانی ارائه می دهد.

   وجود فرصت های کاری نیازمند نیروی کار حرفه ای

   اسپانیا کشوری عالی برای متقاضیان حرفه ای است که می خواهند در خارج از کشور کار کنند. این کشور همچنین چشم انداز وسیعی از فرصت های شغلی در صنایع خاص و بخش های شغلی که به کارگران بسیار ماهر نیاز دارند، ارائه می دهد.

   پایین بودن هزینه های زندگی

   اسپانیا کشور گرانی برای زندگی نیست، اگرچه در شهرهای مختلف تفاوت هایی در هزینه های زندگی وجود دارد. متقاضی و همسرش می توانند با حدود 2.200 تا 2.400 دلار در ماه در اکثر شهرهای جنوب اسپانیا به راحتی زندگی کنند.

   وجود تفاوت های فرهنگی بسیار

   اسپانیا، ترکیبی عالی از فرهنگ ها، سنت ها و آداب و رسوم مختلف از کشورهای مختلف جهان است. این کشور از متقاضیان بین المللی استقبال می کند و مهاجران به سرعت می توانند در این کشور دوستان جدیدی پیدا کنند.

   رفت و آمد آزادانه به کشورهای اتحادیه اروپا

   پس از اینکه متقاضی از روش های مختلف به اسپانیا مهاجرت کرد و ساکن این کشور شد، حق رفت و آمد آزادانه به همه 26 کشور عضو منطقه شنگن را دارد. علاوه بر این متقاضی می تواند در هر کشور دیگری در اتحادیه اروپا کار و زندگی کند.

   دارا بودن نرخ پایین جرم و جنایت

   اسپانیا به عنوان سی و هشتمین کشور امن در جهان رتبه بندی شده است و نرخ جرم و جنایت نسبتا پایینی دارد.

   معایب مهاجرت به اسپانیا

   برخی از مهم ترین معایب و مشکلات اقامت و زندگی و کلاً مهاجرت به اسپانیا عبارت است از:

   موانع زبانی و دشواری فراگیری زبان اسپانیایی

   با وجود اینکه زبان انگلیسی یکی از محبوب ترین زبان های گفتاری در سراسر جهان است، اما همه مردم اسپانیا انگلیسی نمی دانند. برای برقراری ارتباط با مردم محلی این کشور به دارا بودن حداقل مهارت و تسلط به زبان اسپانیایی نیاز دارید.

   گرمای هوا در همه ماه های سال

   اگرچه هوای آفتابی در هر کشوری به عنوان نقطه مثبت آن کشور محسوب می شود، اما در اسپانیا، گرما می تواند یک نقطه ضعف بزرگ باشد. در طول ماه های تابستان، گرمای شدید هوا مانع از بیرون آمدن مردم از خانه هایشان می شود.

   مشکل بوروکراسی و کاغذبازی اداری

   اسپانیا کشوری است که دارای روال کاغذبازی های اداری و بوروکراسی می باشد. بنابراین در حین زندگی در این کشور ارائه مدارک متعدد برای هر کاری اجتناب ناپذیر است. بنابراین آماده باشید که در صف های طولانی منتظر بمانید، زیرا گاهی اوقات فرآیندهای ساده ممکن است روزها یا هفته ها طول بکشد.

   سخن آخر

   در این مقاله در مورد مهاجرت به اسپانیا در سال 2023 اطلاعات جالبی ارائه شد. علاوه بر این درباره شرایط مهاجرت به اسپانیا برای کار و مزایای مهاجرت کاری به اسپانیا و دیگر روش های مهاجرت به این کشور توضیحات لازم داده شد. اولین اصل مهم مهاجرت به اسپانیا برای متقاضیان ایرانی دارا بودن شرایط لازم بر اساس هر روش مهاجرتی است. علاوه بر این متقاضیان ایرانی باید به زبان این کشور آشنایی داشته باشند. برای آگاهی از شرایط مهاجرت به اسپانیا از طریق کار، تحصیل در دانشگاه ها و یا سرمایه گذاری و همچنین آگاهی از هزینه های زندگی در این کشور می توانید با مشاوران موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت مشاوره کنید. مشاوران موسسه ما با ارائه خدمات مشاوره ای رایگان شما را در مسیر مهاجرت به کشورهای اروپایی تنها نمی گذارند.

   سؤالات متداول

   هزینه های زندگی در اسپانیا در سال 2023 چقدر است؟

   هزینه های زندگی یک متقاضی در اسپانیا در سال 2023 ماهانه 6.976 دلار (6.520 یورو) بدون احتساب اجاره بها است.

   متوسط حقوق و درآمد در اسپانیا در سال 2023 چقدر است؟

   متوسط حقوق ماهانه خالص (پس از کسر مالیات) در اسپانیا در حدود 1,780.93 یورو است.

   آیا امکان اخذ ویزای همراه با مهاجرت به کشور اسپانیا وجود دارد؟

   بله. اگر عضوی از خانواده متقاضی مقیم قانونی اسپانیا یا دارای مجوز اقامت دائم باشد، می تواند با درخواست ویزای الحاق خانواده به وی در این کشور ملحق شود.

   شرایط اخذ مجوز دائم اسپانیا چیست؟

   در صورتی که متقاضی موفق به اخذ مجوز اقامت قانونی در قلمرو اسپانیا از روش های مهاجرتی و اقامت به مدت 5 سال شود، می تواند اقامت دائم اسپانیا را دریافت کند.

   آیا امکان مهاجرت به کشور اسپانیا از طریق خرید ملک وجود دارد؟

   بله. متقاضیان می توانند مجوز اجازه اقامت در اسپانیا را با اعتبار 3 سال دریافت کنند، تا زمانی که ارزش ملکی که خریداری کرده اند، بیش از 500.000 یورو باشد.

   اسپانیا مقصد خوبی برای دانشجویانی است که برای تحصیل پزشکی با هزینه مناسب می‌خواهند به خارج از کشور بروند. برای گرفتن مشاوره در خصوص تحصیل پزشکی در اسپانیا با ما در رویال مهاجرت در ارتباط باشید تا اطلاعات به‌روز را دریافت کنید.
   در اسپانیا به دلیل فرصت های بسیار مناسب برای تحصیل و همچنین وجود تنوع در رشته های مختلف، هزینه های تحصیلی، کیفیت بالای زندگی و از همه مهم تر امکان تحصیل به زبان انگلیسی باعث شده تا همواره یکی از مقاصد جذاب بین متقاضیان باشد.
   اسپانیا در جنوب غربی اروپا به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرت سرمایه گذاری در جهان شناخته می شود. اسپانیا کشور پر جنب و جوشی است که به خاطر مناظر باشکوه و کیفیت عالی زندگی خود تحسین شده است و دارای تاریخ غنی و فرهنگ و سنت های منحصر به فرد است.
   یکی از موارد مهم در اخذ ویزای اسپانیا انتخاب مشاور و وکیل مهاجرت به اسپانیا است که نقش مهمی در دریافت اقامت اسپانیا ایفا می‌کند. اسپانیا یکی از زیباترین کشورهای ساحل مدیترانه در غرب اروپا است و طی سال‌های اخیر به یکی از محبوب‌ترین مقصدهای مهاجرتی و گردشگری جهان تبدیل شده است.
   مهاجرت همواره به‌عنوان یکی از راه‌های افزایش فرصت‌های شغلی و بهبود شرایط زندگی انتخاب می‌شود. اسپانیا یکی از مقاصد محبوب برای مهاجرت کاری است. با زبان زیبا، فرهنگ پایدار و بازار کار پویا، این کشور به شما فرصت‌های بی‌شماری برای ساخت یک زندگی تازه را ارائه می‌دهد. مهاجرت کاری به اسپانیا یکی از سریع‌ترین روش‌ها برای اخذ اقامت این کشور خواهد بود.

   مقالات مرتبط

   بورسیه تحصیلی اسپانیا

   بورسیه تحصیلی اسپانیا

   اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که دارای سیستم آموزشی با کیفیت و هزینه‌های نسبتاً پایین است. این کشور همچنین دارای بورسیه‌های تحصیلی متعددی برای …

   مشاغل مورد نیاز اسپانیا

   مشاغل مورد نیاز اسپانیا

   اسپانیا به‌عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا فرصت‌های شغلی مختلفی را ارائه می‌دهد. مشاغل مورد نیاز اسپانیا بیشتر در بخش‌های ساخت‌وساز، گردشگری، فناوری اطلاعات و …

   مهاجرت کاری به اسپانیا

   ویزای کار اسپانیا

   اسپانیا با فرصت‌های شغلی غنی، فضای آزاد، مساعد و استانداردهای بالای زندگی، هر ساله به‌عنوان مقصد شمار زیادی از متقاضیان مهاجرت کاری به اسپانیا را …

   وکیل مهاجرت به اسپانیا

   یکی از موارد مهم در اخذ ویزای اسپانیا انتخاب مشاور و وکیل مهاجرت به اسپانیا است که نقش مهمی در دریافت اقامت اسپانیا ایفا می‌کند. …

   تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

   تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

   دندانپزشکی یکی از مشاغل موردنیاز و محبوب در تمام جهان است. تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا به‌دلیل فرصت‌های شغلی و حقوق بالا یکی از رشته‌های موردعلاقه …

   زندگی در اسپانیا

   زندگی در اسپانیا

   اسپانیا کشوری در جنوب غربی اروپا است که به دلیل آب و هوای مدیترانه ای، فرهنگ غنی و تاریخ طولانی خود شناخته شده است. این …

   خرید ملک در اسپانیا

   خرید ملک در اسپانیا

   اسپانیا یک مقصد محبوب برای سرمایه گذاران املاک است. این کشور دارای آب و هوای گرم، فرهنگ غنی و مناظر خیره کننده است. قیمت املاک …

   تحصیل پزشکی در اسپانیا

   تحصیل پزشکی در اسپانیا

   اسپانیا مقصد خوبی برای دانشجویانی است که برای تحصیل پزشکی با هزینه مناسب می‌خواهند به خارج از کشور بروند. برای گرفتن مشاوره در خصوص تحصیل …

   مهاجرت کاری به اسپانیا

   مهاجرت کاری به اسپانیا

   مهاجرت همواره به‌عنوان یکی از راه‌های افزایش فرصت‌های شغلی و بهبود شرایط زندگی انتخاب می‌شود. اسپانیا یکی از مقاصد محبوب برای مهاجرت کاری است. با …

   ثبت شرکت در اسپانیا

   ثبت شرکت در اسپانیا

   اسپانیا کشور ایده­آلی برای خارجی­های سراسر جهان جهت راه اندازی شرکت خود می­باشد. زیرساخت‌های ایده‌آل، استعدادهای جهانی و اکوسیستم کارآفرینی شهرهایی مانند بارسلونا یا مادرید، …

   مزایا و معایب زندگی در اسپانیا

   مزایا و معایب زندگی در اسپانیا

   اسپانیا یک گزینه عالی برای مهاجرت است، زیرا از نظر حقوقی، اخذ اجازه اقامت برای زندگی و کار در این کشور کاملاً قابل دسترس است. …

   دانشگاه های اسپانیا

   دانشگاه های اسپانیا

   تا یکی دو دهه قبل اگر از دانشجویانی که قصد مهاجرت داشتند مقصدشان را سوال می¬کردید، احتمالا اکثر آن¬ها پاسخشان آمریکا، کانادا و تعداد اندکی …

   سرمایه گذاری در اسپانیا

   سرمایه گذاری در اسپانیا

   اسپانیا در جنوب غربی اروپا به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرت سرمایه گذاری در جهان شناخته می شود. اسپانیا کشور پرجنب و جوشی …

   مشاوره رایگان مهاجرت