رویال مهاجرت جولای 19, 2023

مهاجرت سرمایه گذاری به انگلیس

انگلیس یکی از برترین اقتصادهای دنیا است که ساکنان آن از کیفیت بالای زندگی، خدمات آموزشی، بهداشتی و درمانی بهره‌مند هستند. به همین دلیل بسیاری از افراد علاقه‌مند به مهاجرت سرمایه گذاری به انگلیس و دریافت اقامت این کشور می‌باشند. اگرچه دولت انگلیس برنامه‌‌های ویژه‌‌ای را برای سرمایه‌گذاران خارجی تدوین کرده است تا سرمایه‌گذاران بتوانند به کسب سود بپردازند اما در حال حاضر هیچکدام از این برنامه‌ها برای افرادی که خارج از انگلستان ساکن هستند منجر به اخذ اقامت انگلستان از طریق سرمایه‌ گذاری نمی‌شود. ما در ادامه این مقاله از موسسه رویال مهاجرت، قصد داریم شرایط سرمایه ‌گذاری انگلستان را مورد بررسی قرار دهیم. اگر شما نیز علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در این کشور هستید با ما همراه باشید.

درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   روش های سرمایه گذاری در انگلیس و شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلیس

   انگلستان کشوری با حدود ۵۵ میلیون نفر جمعیت بوده که پایتخت آن لندن و زبان رسمی آن انگلیسی است. این کشور عمدتاً آب و هوای سردسیر و بارانی دارد و واحد پول آن پوند می‌باشد. اقتصاد کشور انگلیس یکی از باثبات‌ترین و قوی‌ترین اقتصادهای دنیا به شمار می‌رود. به همین دلیل تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران بین‌المللی مشتاق سرمایه‌گذاری در این کشور هستند.

   افرادی که سرمایه‌گذاری در کشور انگلیس را انتخاب می‌کنند، در مدت زمان کوتاهی شاهد سودآوری سرمایه خود خواهند بود. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که در حال حاضر انگلستان برای اهدای اقامت انگلیس با سرمایه گذاری برنامه‌ای ندارد و از این رو دریافت ویزای سرمایه گذاری انگلستان تنها برای افرادی ممکن است که در انگلستان به تحصیل پرداخته‌اند و یا اقامت این کشور را از پیش دریافت کرده‌اند. بنابراین سایر افراد تنها می‌توانند با سرمایه‌گذاری در این کشور به کسب سود بپردازند. برای سرمایه‌گذاری در کشور انگلیس باید شرایطی را داشته باشید. از جمله مهم‌ترین شرایط سرمایه گذاری در انگلستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

   • متقاضی باید حداقل سرمایه مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در انگلستان را دارا باشد.
   • ویزای سرمایه گذاری انگلیس تنها برای افرادی که خارج از منطقه اقتصادی اروپا و کشور سوئیس باشند وجود دارد.
   • متقاضی باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد.
   • متقاضی باید ثابت کند که مالکیت کامل سرمایه مورد نظر را دارد.
   • همچنین باید ثابت کند که دسترسی به سرمایه و امکانات تصرف در آن وجود دارد.
   • افتتاح یک حساب بانکی در انگلیس

   برترین کشور ها برای سرمایه گذاری

   سرمایه گذاری در آلمان سرمایه گذاری در کانادا سرمایه گذاری در ترکیه سرمایه گذاری در فرانسه سرمایه گذاری در اسپانیا سرمایه گذاری در سوئد سرمایه گذاری در انگلیس سرمایه گذاری در دانمارک سرمایه گذاری در اتریش سرمایه گذاری در هلند سرمایه گذاری در ایتالیا سرمایه گذاری در آمریکا سرمایه گذاری در مجارستان 

   البته چنانچه شما بخواهید در انگلیس سرمایه گذاری کنید باید شروط دیگری را نیز رعایت کنید. به عنوان مثال چنانچه قصد دارید در این کشور کسب و کاری راه اندازی کنید باید بیزینس پلن یا طرح تجاری مورد قبولی ارائه دهید تا دولت انگلیس برای اهدای مجوز ثبت شرکت به شما مجاب شود.

   شرایط سرمایه گذاری در انگلستان

   اگر علاقه‌مند به کسب سود در انگلیس از طریق سرمایه گذاری هستید حتماً باید با شرایط سرمایه‌گذاری در این کشور آشنایی داشته باشید. به طور کلی انگلیس از آن دست کشورهایی است که تلاش می‌کند تا سرمایه‌گذاران برتر را به بخش‌های مختلف خود جذب کند. از این رو باید نشان دهید که ضمن داشتن سرمایه کافی، از سوابق کاری و تجربیات فراوان در این زمینه برخوردار هستید. شرایط لازم برای سرمایه گذاری در کشور انگلستان در جدول زیر ارائه شده است:

   حداقل سرمایه مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در انگلستان دو میلیون پوند

   متقاضی باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد

   متقاضی باید ثابت کند که مالکیت کامل سرمایه مورد نظر را دارد

   باید ثابت کند که دسترسی به سرمایه و امکانات تصرف در آن وجود دارد

   افتتاح یک حساب بانکی در انگلیس

   انواع روش های سرمایه گذاری در انگلیس

   کشور انگلیس بخش‌های متنوعی در اقتصاد خود دارد به همین دلیل مهاجران می‌توانند بر اساس صلاحدید خود، سرمایه‌شان را وارد یکی از این بخش‌ها کنند؛ بنابراین روش‌های متنوعی برای سرمایه گذاری در انگلیس وجود دارد. مسیر مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری پستی‌ها و بلندی‌های فراوانی دارد، برای اینکه بتوانید این مسیر را به بهترین شکل ممکن طی کنید و دچار اتلاف وقت یا ضرر و زیان مالی نشوید باید روش‌های مختلف سرمایه گذاری انگلستان را شناخته و بر اساس آن بهترین روش را انتخاب کنید. در جدول زیر انواع روش های سرمایه گذاری در انگلیس را مشاهده می کنید.

   توضیحات

   روش ها

   حداقل سرمایه لازم ۵۰ هزار پوند

   سطح زبان آیلتس 4.5 یا ۵

   ارائه طرح تجاری یا بیزینس پلن نوآورانه

   امکان دریافت ویزای همراه برای اعضای خانواده

   حق تحصیل رایگان برای فرزندان زیر ۱۸ سال

   سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی

   متقاضی باید سهام شرکتی را که در آن کار می کند خریداری کند

   سرمایه مورد نیاز ۵۵ هزار پوند

   30 تا 40 هزار پوند آن بازگردانده می شود

   سرمایه‌گذاری از طریق کار شرکت

   قیمت هر متر مربع آپارتمان در انگلستان ۴۳۰۰ پوند

   قیمت ملک در انگلستان از دیگر کشورهای اروپایی گران تر است

   سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک

   سرمایه مورد نیاز ۵۰ الی ۱۰۰ هزار پوند

   مدت زمان اقامت سه ساله

   سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت

   حداقل سرمایه لازم ۲ میلیون پوند

    امکان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان

   اقامت معمولاً دو الی سه ساله

   سرمایه‌گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

   سرمایه گذاری در انگلستان از طریق کار آفرینی

   همانطور که در بخش قبل گفتیم کارآفرینی یکی از انواع روش‌های سرمایه گذاری انگلیس است. در این روش متقاضی باید سرمایه‌ای به مبلغ ۵۰ هزار پوند داشته باشد. دولت انگلیس ارزیابی‌هایی را انجام می‌دهد تا مطمئن شود که کسب و کار شما سودآور است. این روش سرمایه گذاری برای افرادی که خارج از انگلیس اقامت دارند منجر به اخذ اقامت انگلیس از طریق سرمایه گذاری نمی‌شود اما دانشجویانی که در انگلستان تحصیل می‌کنند می‌توانند پس از اتمام تحصیل خود از طریق کارآفرینی در انگلستان ویزای کارآفرینی دریافت کرده و اقامت خود را در این کشور تمدید کنند. مدت زمان اقامت با ویزای کارآفرینی 3 ساله است.

   شرایط سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در انگلستان

   کارآفرینی یا ارائه طرح تجاری خلاقانه

   نوع سرمایه‌گذاری

   ۵۰ هزار پوند

   حداقل سرمایه مورد نیاز

   آیلتس با نمره حداقل 4.5

   مدرک زبان

   سرمایه گذاری در انگلستان از طریق  post-study work

   این نوع ویزا یکی از انواع ویزاهای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی انگلیس است که فقط برای افرادی که مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه‌های این کشور دریافت کرده‌اند صادر می‌شود. برای اخذ این ویزا متقاضی باید در یک سیستم امتیازبندی، امتیاز ۹۵ را به دست بیاورد. به این منظور متقاضی باید ۵۰ هزار پوند سرمایه نقد داشته باشد یا بتواند این سرمایه را از سازمان‌ها و موسسات معتبر انگلیس دریافت کند.

   داشتن این مقدار سرمایه، ۷۵ امتیاز را برای متقاضی به دنبال خواهد داشت. همچنین برای دریافت این ویزا تسلط بر زبان انگلیسی و داشتن مدرک آیلتس با حداقل نمره ۴ الزامی است و ۱۰ امتیاز به همراه دارد. اعتبار ویزایی که در این روش صادر می‌شود 3 سال و 4 ماه است و چنانچه مبلغ ۵۰ هزار پوند دیگر در حساب فرد موجود باشد وی می‌تواند دو سال دیگر ویزای خود را تمدید کند.

   سرمایه گذاری در انگلستان از طریق ثبت شرکت

   ثبت شرکت روشی دیگر برای سرمایه‌گذاری در انگلیس است. در این روش متقاضی باید با رعایت تشریفات اداری و قانونی نسبت به ثبت یک شرکت در انگلیس اقدام کند. مدت زمان راه‌اندازی یک تجارت در انگلیس به طور میانگین ۱۳ روز است. در واقع شما با سرعت بسیار بیشتری می توانید شرکت و در نهایت کسب و کار خود را در انگلیس راه‌اندازی کنید. حداقل سرمایه لازم برای ثبت یک شرکت در انگلیس ۵۰ الی ۱۰۰ هزار پوند می باشد و اقامتی که از این طریق دریافت می‌کنید 3 ساله است. در حال حاضر اجازه ثبت شرکت در انگلیس تنها به افرادی که در انگلستان زندگی می‌کنند داده می‌شود و امکان تمدید اقامت برای افراد خارجی مقیم انگلستان از این طریق وجود دارد.

   ویزای INNOVATOR انگلیس

   این ویزا برای افرادی است که شهروند خارج از اتحادیه اروپا هستند و می خواهند در کشور انگلستان تجارتی راه اندازی کنند. برای دریافت این نوع ویزا متقاضی باید طرح تجاری خلاقانه ارائه دهد و به سرمایه حدود ۵۰ الی ۱۰۰ هزار نیاز دارد. طرح تجاری یا ایده خلاقانه یکی از مهم‌ترین مدارکی است که متقاضی باید ارائه دهد. دولت انگلیس نیز با دقت این طرح را مطالعه می‌کند تا نسبت به سودآور بودن کسب و کار مورد نظر اطمینان حاصل کند.

   برای دریافت ویزای innovator متقاضی باید اقامت موقت انگلستان را از طریق ویزای کاری یا تحصیلی به دست بیاورد و سپس با راه‌اندازی یک کسب و کار خلاقانه ویزای خود را به این ویزا تغییر دهد. مدت زمان این ویزا سه ساله است و بعد از ۵ سال امکان دریافت پاسپورت انگلیس برای سرمایه‌گذاران وجود دارد.

   ۵۰ هزار پوند تا ۱۰۰ هزار پوند

   سرمایه مورد نیاز

   برای همسر و فرزندان وابسته

   ویزای همراه

   سه سال

   مدت زمان اعتبار ویزا

   ویزای START-UP انگلیس

   در روش استارت آپ نیز ارائه بیزینس پلن یا طرح تجاری نوآورانه الزامی است. در این روش متقاضی باید طرحی را ارائه دهد که قبل از آن در انگلیس اجرا نشده باشد. همچنین متقاضی باید سابقه کار مرتبط با طرح مورد نظر را داشته باشد. ارائه مدرک زبان انگلیسی و داشتن کارت اقامت انگلستان نیز برای دریافت ویزای استارت آپ انگلیس الزامی است.

   سرمایه مورد نیاز برای این روش بسته به طرح تجاری شما دارد. در بسیاری از موارد اگر ایده استارت آپی شما به اندازه کافی جذاب و تازه باشد هیچ نیازی به سرمایه اولیه ندارید؛ زیرا سرمایه‌گذاران داخلی انگلیس شما را ساپورت می‌کنند. با این حال ممکن است تا مبلغ ۵۰ هزار پوند سرمایه اولیه نیاز داشته باشید. ویزایی که در این روش برای شما صادر می شود معمولاً دو سال اعتبار دارد و غیر قابل تمدید است. در بسیاری از موارد افراد به جای این ویزا برای دریافت ویزای اینویتور اقدام می‌کنند.

   شرایط ویزای استارتاپ انگلیس

   داشتن طرح تجاری یا بیزینس پلن خلاقانه

   مدرک زبان سطح  B2

   سرمایه حدود ۵۰ هزار پوند

   مدت زمان اعتبار ویزا حدود دو سال و غیرقابل تمدید

   ویزای TIER1 انگلیس

   سرمایه‌گذارانی که حداقل سرمایه‌ای به مبلغ ۲ میلیون پوند را به مدت 5 سال در انگلیس سرمایه‌گذاری کنند، می‌توانند این نوع ویزا را دریافت کنند. این ویزا برای افراد غیر اروپایی که در انگلستان زندگی می‌کنند و توانایی مالی کافی دارند، روشی مناسب جهت تمدید اقامت در انگلیس از طریق سرمایه‌گذاری است. همچنین چنانچه متقاضی مبلغ ۵ میلیون پوند را در یکی از بخش‌های کشور انگلیس سرمایه‌گذاری کند، می‌تواند در عرض 3 سال اقامت دائم کشور انگلیس را دریافت کند.

   دو میلیون پوند

   حداقل سرمایه لازم

   بالای ۱۸ سال

   محدودیت سنی

   حدود سه ماه

   مدت زمان صدور ویزا

   تقریبا ۱۶۰۰ پوند

   هزینه صدور ویزا

   ۵ سال قابل تمدید

   مدت زمان اعتبار ویزا

   ویزای SOLE REPRESENTATIVE انگلیس

   آن دسته از متقاضیانی که در یک کشور دیگر، شرکت فعالی دارند می‌توانند یک شعبه از شرکت خود را در انگلستان نیز تأسیس کنند. به این منظور ویزای SOLE REPRESENTATIVE برای آنها صادر می‌شود. البته با توجه به این که تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران و صاحبان شرکت‌های بین‌المللی متقاضی دریافت این نوع ویزا هستند، احتمال ریجکت شدن در این روش بالا می‌باشد. یکی از شروط مهم برای دریافت این ویزا ارائه گردش مالی بالای نیم میلیون پوند است. همچنین سهام شما و خانواده‌تان در شرکت مورد نظر نباید کمتر از ۴۹ درصد باشد.

   تمکن مالی حدود نیم میلیون پوند

   گردش مالی سهام شرکت ۴۹ درصد مالکیت

   مدت زمان اعتبار ویزا سه ساله قابل تمدید

   مدرک زبان مورد نیاز سطح a2

   ویزای اینوویتور و استارت آپ برای isle of man انگلیس

   یک روش دیگر برای افرادی که به دنبال اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری هستند این است که ویزای استارت آپ یا اینوویتور Isle of man را دریافت کنند Isle of man در واقع یک جزیره و دولت مستقل از کشور انگلیس است که افرادی که ویزای سرمایه‌گذاری آن را داشته باشند می‌توانند اقامت انگلیس را دریافت کنند.

   این کشور کوچک مزایای بسیار زیادی برای متقاضیان به همراه دارد. به عنوان مثال مالیات در این کشور نصف انگلستان است. آمار بیکاری بسیار پایین و موقعیت‌های شغلی فراوانی در آن وجود دارد. همچنین مالیات بیزینس در این جزیره صفر است. بنابراین افرادی که متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه‌ گذاری هستند می‌توانند این گزینه را به عنوان یک روش غیرمستقیم برای دریافت اقامت انگلیس از طریق سرمایه ‌گذاری در نظر بگیرند.

   ویزای سرمایه گذاری انگلیس از طریق خرید ملک

   بازار املاک در انگلیس جزو حوزه‌های سودآور این کشور است. بر اساس آمارها نیز قیمت املاک در انگلیس نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بالاتر است. در حال حاضر قیمت هر متر مربع آپارتمان در انگلستان حدود 4300 پوند می‌باشد. البته متقاضیان می‌توانند املاک ارزان‌تری را در خارج از مرکز شهر پیدا کنند.

    لازم به ذکر است که خرید ملک در انگلستان برای افرادی که خارج از این کشور زندگی می‌کنند یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری برای کسب سود است و منجر به اخذ اقامت انگلستان نمی‌شود. همچنین یکی از ایده‌های خوب برای سرمایه‌گذاری در حوزه املاک در انگلستان این است که افراد در زمینه بازسازی املاک کهنه، فرسوده و قدیمی وارد شوند. به این منظور متقاضی باید بیزینس پلن یا طرح تجاری ارائه کند و برنامه خود را برای بازسازی املاک قدیمی ارائه دهد.

   سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در انگلستان

   روش بعدی برای سرمایه‌گذاری در انگلستان، سرمایه‌گذاری در بورس اوراق بهادار است. در این روش متقاضی می‌تواند سهام شرکت‌های مختلف را خریداری کرده و به این ترتیب به کسب سود بپردازند. همچنین خرید اوراق قرضه دولتی روشی دیگر برای سرمایه‌گذاری در این کشور خوش آتیه است. در این روش متقاضی باید سرمایه‌ای حدود ۵ تا 10 میلیون پوند ارائه دهد. از جمله مزایای این روش برای افرادی که ساکن انگلستان هستند این است که علاوه بر کسب سود از بازار بورس و سهام جهانی، امکان اخذ ویزای سرمایه‎گذاری و تمدید اقامت در انگلستان را برای خود، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال را دارند.

   هزینه ویزای سرمایه گذاری انگلیس

   هزینه دریافت ویزای سرمایه‌گذاری چقدر است؟ بسیاری از افرادی که به دنبال اخذ اقامت انگلیس از طریق سرمایه‌گذاری هستند می‌خواهند بدانند که هزینه دریافت ویزا در در این روش چقدر است. هزینه‌های دریافت ویزا بسته به شرایط متقاضی و روشی که برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کند متفاوت خواهد بود.

   همچنین در نظر داشته باشید که ویزای سرمایه گذاری انگلستان برای افرادی که خارج از این کشور هستند صادر نمی‌شود و اقامت سرمایه گذاری انگلستان تنها برای افرادی ممکن است که در حال حاضر با یک نوع ویزای دیگر در انگلستان زندگی می‌کنند. اما به طور کلی با در نظر گرفتن هزینه‌های دولتی و هزینه‌های اخذ وکیل مهاجرتی برای دریافت ویزای سرمایه گذاری انگلیس، هزینه این ویزا حدود ۱۶۰۰ یورو می‌باشد. البته به ازای هر یک از همراهان هزینه جداگانه‌ای دریافت خواهد شد.

   برای این که اطلاعات دقیقی درباره نحوه مهاجرت سرمایه گذاری انگلیس و هزینه‌های آن داشته باشید، می‌توانید با وکلای باتجربه ما در موسسه رویال مهاجرت تماس حاصل فرمایید و مشاوره تخصصی دریافت کنید. در جدول زیر هزینه‌های صدور ویزا و مدت زمان اخذ اقامت دائم انگلیس را مشاهده می‌کنید.

   مدت زمان اخذ اقامت دائم

   هزینه صدور ویزا

   سرمایه لازم

   روش سرمایه‌گذاری

   5  سال

   1638 پوند

    5 میلیون پوند

   ویزای سرمایه‌گذاری Tier 1

   3  سال

   1036 پوند

    50 هزار پوند

   ویزای نوآوری انگلیس

   5 سال

   378 پوند

   نیاز به سرمایه اولیه ندارد

   ویزای استارت آپ انگلیس

   2 الی 5 سال

   1292 پوند

    200 هزار پوند

   ویزای کار آفرینی انگلیس

   لیست مدارک مورد نیاز برای سرمایه گذاری انگلستان

   تهیه مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای سرمایه گذاری انگلیس، یکی از مهم‌ترین مراحلی است که متقاضیان باید طی کنند. مدارک لازم برای اقامت سرمایه گذاری انگلیس با توجه به روشی که برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنید، تعیین می‌شود. با این حال برخی از مدارک بین تمامی روش‌ها مشترک است که عبارتند از:

   • مدارک هویتی متقاضی از جمله پاسپورت، شناسنامه و مدارک هویتی همراهان
   • مدرکی که نشان دهد متقاضی مالکیت کامل سرمایه مورد نظر را دارد.
   • مدارک افتتاح حساب بانکی در انگلیس به نام متقاضی
   • گواهی عدم سوء پیشینه
   • گواهی معاینات پزشکی و سلامتی کامل شخص از جمله عدم ابتلا به بیماری‌هایی مانند سل
   • مدارکی همچون ثبت شرکت یا خرید سهام یا خرید ملک و غیره در انگلیس

   شرایط اقامت اعضای خانواده با ویزای سرمایه گذاری انگلستان

   در بسیاری از موارد فرد سرمایه‌گذار تمایل دارد تا برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود نیز ویزای انگلیس را دریافت کند. باید به این نکته توجه داشته باشید که هزینه صدور ویزا به ازای هر نفر از همراهان افزایش پیدا می‌کند. همچنین متقاضی تنها در صورتی می‌تواند برای اعضای خانواده ویزای همراه دریافت کند که در انگلستان اقامت داشته باشد. در برخی از روش‌ها امکان دریافت ویزای همراه برای فرزندان بالای ۱۸ سال نیز وجود دارد.

   مزایا و معایب سرمایه گذاری در انگلیس

   سرمایه گذاری در انگلیس یکی از بهترین اقداماتی است که افراد می‌توانند برای آینده خود و فرزندانشان انجام دهند؛ اما مزایا و معایب سرمایه‌گذاری در این کشور چیست؟ از جمله مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

   • عدم نیاز به سوابق کاری زیاد
   • عدم نیاز به دانش زبان انگلیسی سطح بالا
   • حمایت دولت از سرمایه‌گذاران و کارآفرینان

   برای افرادی که ساکن انگلستان هستند و تمایل به سرمایه‌گذاری در این کشور دارند نیز مزایای زیر را به همراه دارد:

   • امکان دریافت اقامت دائم بعد از ۵ سال
   • امکان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان
   • بهره‌مندی فرزندان از تحصیل رایگان در انگلیس
   • امکان دریافت شهروندی و تابعیت انگلیس بعد از گذشته چند سال
   • زندگی در یک کشور توسعه یافته، امن و آزاد

   از نظر معایب نیز طبیعتاً سرمایه‌گذاری در انگلیس همچون سرمایه‌گذاری در دیگر کشورها معایبی به همراه دارد. البته معایب این روش با توجه به شرایط افراد مشخص می شود؛ به عنوان مثال ممکن است سرمایه‌گذاری شما با شکست مواجهه شود یا به دلایلی نتوانید اقامت خود را تمدید کنید. به همین دلیل باید معایب این روش را نیز در نظر داشته باشید. اما به طور کلی سرمایه گذاری در انگلیس روشی هوشمندانه برای کسب سود به شمار می‌رود.

   بهترین روش سرمایه گذاری در انگلستان

   بهترین سرمایه گذاری در انگلیس کدام روش است؟ این سوالی است که بسیاری افراد از وکلای مهاجرتی ما می‌پرسند. برای پاسخ به این سوال باید شرایط هر فرد و میزان سرمایه وی کاملاً مشخص شود. ممکن است برای یک فرد روش خرید ملک مناسب باشد و برای یک شخص دیگر خرید سهام بهترین روش در نظر گرفته شود.

    بنابراین افرادی که به دنبال سرمایه گذاری انگلستان هستند باید با توجه به شرایط، محدودیت‌ها و بودجه مالی خود بهترین روش را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنند تا بتوانند از این طریق آینده خود و خانواده‌شان را در انگلیس بنا نهند.

   استاندارد های سرمایه گذاری در انگلیس
   اگر تصمیم خود را برای سرمایه گذاری در انگلیس قطعی کرده‌اید وقت آن است که شاخص‌ها و استانداردهای سرمایه‌گذاری در این کشور را به خوبی ارزیابی کنید. با توجه به این که سرمایه‌گذاری یک روش مهاجرتی بسیار حساس و پیچیده است، بدون ارزیابی کشور مقصد نمی‌توان مراحل مهاجرت و سرمایه‌گذاری را انجام داد. از جمله استانداردهای سرمایه گذاری در انگلیس می‌توان به شاخص‌های همچون شاخص خطر سلب مالکیت در انگلستان اشاره کرد.

   این شاخص در حال حاضر در بهترین حالت خود قرار دارد و نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بین‌المللی با مشکل سلب مالکیت در این کشور مواجه نیستند. شاخص نرخ فساد مالی نیز از جمله مواردی است که برای سرمایه‌گذاری باید مورد ارزیابی قرار گیرد. این شاخص در حال حاضر در کمترین میزان خود در چند سال اخیر قرار گرفته است؛ بنابراین سرمایه‌گذاران بین‌المللی می‌توانند با اطمینان خاطر نسبت به انتقال سرمایه خود به انگلیس اقدام کنند.

   نحوه تمدید ویزای سرمایه گذاری انگلیس
   اغلب ویزاهایی که در روش سرمایه گذاری انگلیس برای متقاضی صادر می‌شود اعتبار موقت ۲ الی ۳ ساله دارند که متقاضی می‌تواند آن را تمدید کند. برای تمدید ویزای سرمایه‌گذاری متقاضی باید مدارکی همچون تمکن مالی پاسپورت و غیره را به اداره مهاجرت این کشور برده و درخواست تمدید ویزا کند.

   در بسیاری از موارد متقاضیان بعد از گذشت ۵ سال می‌توانند اقامت دائم و در نهایت تابعیت انگلیس را نیز دریافت کنند. البته در نظر داشته باشید که در مواردی که فرد اقدام به راه‌اندازی استارتاپ، کارافرینی یا ثبت شرکت در انگلیس کرده باشد، باید نشان دهد که کسب و کار یا تجارت وی سودآوری خوبی داشته است تا به این ترتیب بتواند اقامت خود را تمدید کند.

   خدمات موسسه رویال مهاجرت برای اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلیس

   موسسه رویال مهاجرت سال‌هاست که در زمینه اخذ ویزای کشور انگلیس فعالیت می‌کند. شما می توانید برای اطلاع از شرایط ویزای کار انگلیس ۲۰۲۳ و دریافت مشاوره تخصصی با وکلای با تجربه رویال مهاجرت تماس حاصل فرمایید. وکیل مهاجرت به انگلیس به خوبی می‌تواند شما را برای سرمایه‌گذاری راهنمایی نماید.

   سخن پایانی

   در این مقاله مهاجرت سرمایه گذاری به انگلیس را مورد بررسی قرار دادیم. به طور کلی کشور انگلیس یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت شما و خانواده‌تان می‌باشد. اما چنانچه تصمیم دارید از طریق سرمایه‌گذاری به انگلیس مهاجرت کنید باید بدانید که انگلستان در حال حاضر برنامه‌ای برای اهدای اقامت به افراد خارج از کشور انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری نداشته و امکان دریافت ویزا از این روش وجود ندارد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم کشورهای دیگر را برای اخذ اقامت سرمایه‌گذاری انتخاب نمایید. ما در موسسه رویال مهاجرت با تکیه بر سال‌ها تجربه و فعالیت خود در زمینه اخذ ویزای سرمایه‌گذاری‌، تمامی مراحل سرمایه‌گذاری و دریافت ویزا را برای شما انجام خواهیم داد. به این منظور می‌توانید با مشاورین و کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

   سؤالات متداول درباره  مهاجرت سرمایه گذاری در انگلیس

   متقاضیان باید آشنایی نسبی با زبان انگلیسی داشته باشند در بسیاری از موارد ارائه آیلتس با نمره 4.5 کفایت می کند.

   حداقل سرمایه لازم ۵۰ هزار پوند می باشد.

   متقاضیان باید سن بالای ۱۸ سال داشته باشند.

    بله متقاضیان می توانند از طریق سرمایه گذاری اقامت دائم و تابعیت انگلیس را دریافت کنند.

   نظر خود را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   مشاوره رایگان مهاجرت