تحصیل در اتریش

مقدمه

 اتریش با مساحتی حدود 84.000 کیلومترمربع و جمعیت تقریباً 9 میلیون‌نفری، شامل 1.5 میلیون شهروند خارجی است و به طور متوسط بیش از 2 میلیون نفر باسابقه مهاجرت در اتریش زندگی می‌کرده‌اند که حدوداً 25 درصد کل جمعیت اتریش را شامل می‌شود.

 این کشور با فراهم‌کردن سیستم آموزشی تقریباً رایگان، ارائه سطح بالای کیفیت آموزش در دانشگاه‌های خود و همچنین، فرصت‌های شغلی مناسب برای فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها، یکی از گزینه‌های پرتقاضا در حوزه مهاجرت تحصیلی به شمار می‌رود.

 اتریش دارای بیش از 70 مؤسسه آموزش عالی است. سه نوع مؤسسات آموزش عالی در اتریش وجود دارد:

 • 35 دانشگاه دولتی و خصوصی؛
 • 21 دانشگاه علوم کاربردی (که آموزش ارائه شده در این دانشگاه‌ها بیشتر از سایر دانشگاه‌ها بر دانش و آموزش عملی تمرکز دارد)؛
 • 14 کالج تربیت‌معلم

 ساختار مدارک تحصیلات عالی در اتریش دارای سه سطح است: لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا. حدوداً 29 درصد از کل دانشجویان اتریش را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند که نشان‌دهنده علاقه زیاد دانشجویان سایر کشورها به تحصیل در اتریش است. عمده دانشجویان بین‌المللی اتریش از کشورهای ایتالیا، بوسنی و هرزگوین، ترکیه، مجارستان و صربستان هستند.

 سال تحصیلی در اتریش، به طور معمول، از اول اکتبر (9 مهر) آغاز می‌شود و در 30 سپتامبر (8 مهر) سال بعد به پایان می‌رسد. این سال تحصیلی شامل دو ترم است: ترم زمستانی (9 مهر تا 10 بهمن)، ترم بهاری (11 اسفند تا 8 مهر). تعطیلات تحصیلی نیز شامل تعطیلات کریسمس، تعطیلات بین ترم و تعطیلات تابستان است.

درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   مزایای تحصیل در اتریش

    از جمله مزایای تحصیل در اتریش می‌توان به مواردی همچون تحصیل در سطح جهانی در دانشگاه‌های مشهور، کیفیت بالای زندگی با هزینه‌های مقرون‌به‌صرفه، و شهریه بسیار پایین برای دانشجویان بین‌المللی را نام برد. با بسیاری از دانشگاه‌ها و صدها رشته تحصیلی به زبان انگلیسی برای انتخاب، این کشور در اروپای مرکزی یکی از گزینه‌های همیشگی علاقه‌مندان به مهاجرت تحصیلی است.

   از جمله مزایای تحصیل در اتریش می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

   • طبیعت بسیار زیبا و جاذبه‌های شهری متعدد
   • امکان تحصیل در شهر زیبای وین
   • عدم نیاز به محدودیت سن
   • عدم نیاز به مدرک زبان
   • ارائه دوره‌های درسی به زبان انگلیسی
   • هزینه‌های بسیار پایین آموزش در دانشگاه‌های دولتی
   • امکان کار تمام‌وقت برای فرد همراه دانشجو
   • امکان کار حین تحصیل برای فرد دانشجو

   بهترین دانشگاه‌های اتریش

    تعدادی از بهترین دانشگاه‌های جهان در اتریش قرار دارد. در سال 2023، هشت دانشگاه اتریش در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS گنجانده شدند که شش مؤسسه در بین 500 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفتند. دانشگاه وین، قدیمی‌ترین و معروف‌ترین دانشگاه اتریش با قدمت ۸۰۰ساله، با حدود 94.000 دانشجو بالاترین رتبه (151) را به خود اختصاص داد که دانشجویان ممتازی همچون زیگموند فروید و اروین شرودینگر را در تاریخچه تحصیلی خود داشته است. این دانشگاه یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های اروپا است و دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد را از سراسر جهان جذب می‌کند.

    بااین‌حال، چشم‌انداز دانشگاه‌های اتریش نسبتاً جوان و مدرن است: بیش از نیمی از مؤسسات از سال 1960 به بعد تأسیس شده‌اند و بسیاری از آنها نیز رتبه بالایی دارند؛ به‌عنوان‌مثال، دانشگاه لینز (تأسیس در 1966) یا آلپن آدریا (تأسیس در سال 1970) از این نمونه‌اند. بسیاری از دانشگاه‌های کوچک‌تر بر رشته‌های خاصی تمرکز می‌کنند؛ بنابراین، شما می‌توانید طیف وسیعی از دانشکده‌های بازرگانی، پزشکی، دانشکده‌های دیگر شاخه‌ها را پیدا کنید که دوره‌های موردنظر شما را ارائه می‌دهند.

    سایر دانشگاه‌های اتریش دارای رتبه جهانی عبارت‌اند از:

   عنوان دانشگاه

   رتبه جهانی QS (2023)

   رتبه جهانی THE (2022)

   رتبه جهانی ARWU (2022)

   دانشگاه وین (University of Vienna)

   151

   137

   151

   دانشگاه تی یو وین (TU Wien)

   179

   401

   301

   دانشگاه فناوری گراتز (Graz University of Technology)

   284

   601

   801

   دانشگاه اینسبروک (University of Innsbruck)

   308

   401

   301

   دانشگاه لینز (Johannes Kepler University Linz)

   350

   601

   801

   دانشگاه آلپین آدریا (Alpen-Adria-Universität Klagenfurt)

   486

   351

   901

   دانشگاه گراتز (University of Graz)

   651

   601

   601

   دانشگاه سالزبورگ (University of Salzburg)

   751

   701

   دانشگاه پزشکی گراتز (Medical University of Graz)

   196

   501

   دانشگاه پزشکی اینسبروک (Medical University of Innsbruck)

   201

   401

    در جدول بالا، معیار رتبه‌بندی‌ها بر اساس اطلاعات زیر طبقه‌بندی شده‌اند:

    – رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS یکی از مهم‌ترین رتبه‌بندی‌هایی است که بیشترین مرجع را دارد. رتبه‌بندی QS به‌شدت به نظرسنجی دانشگاهی خود بستگی دارد و از هزاران نفر از دانشگاهیان در سراسر جهان در مورد شهرت دانشگاه‌ها سؤال می‌کند.

    – رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی آموزش عالی تایمز (THE) طیف گسترده‌ای از آمار را جمع‌آوری می‌کند، از جمله وزن کیفیت تدریس، تعالی پژوهش و تأثیر پژوهش از طریق مستندات (اینکه چقدر در جاهای دیگر به تحقیقات یک دانشگاه ارجاع داده می‌شود).

    – رتبه‌بندی دانشگاهی دانشگاه‌های جهان توسط دانشگاه شانگهای جیائو تونگ (رتبه‌بندی شانگهای یا ARWU) بر روی خروجی و کیفیت تحقیقات تمرکز دارد؛ به‌عنوان‌مثال، با تعداد مقالات علمی منتشر شده و استناد شده و تعداد کارکنان یا فارغ‌التحصیلان برنده جایزه نوبل یا مدال فیلدز اندازه‌گیری می‌شود.

   بهترین رشته‌ها برای تحصیل در اتریش

    اتریش دارای سنت طولانی در زمینه تحصیلات و مطالعات تحقیقاتی درجه یک در دانشگاه‌های خود است. در بیش از 70 مؤسسه آموزش عالی، این کشور حدود 2000 دوره تحصیلی ارائه می‌دهد. دانشگاه وین قدیمی‌ترین دانشگاه کشور است که در سال 1365 میلادی تأسیس شده است. به‌این‌ترتیب این مؤسسه حدود 200 برنامه تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی در اختیار دانشجویان خود دارد که بسیاری از آنها به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند.

    در میان محبوب‌ترین دوره‌های تحصیلی در دانشگاه‌های اتریش، رشته‌های علوم‌انسانی از جمله حقوق، ارتباطات، تاریخ، آموزش‌وپرورش و مطالعات زبان وجود دارد. دانشجویان بین‌المللی در اتریش نیز برای تحصیل پزشکی، تجارت، روان‌شناسی و همچنین علوم ارتباطات این کشور را انتخاب می‌کنند.

   هزینه تحصیل در اتریش

    تحصیل در دانشگاه‌های اتریش برای دانشجویان اتحادیه اروپا که از حداقل مدت برنامه تحصیلی خود به‌اضافه دو ترم تجاوز نکرده باشند، رایگان است. برای سایر دانشجویان کشورهای ثالث، 7 هزینه‌ای حدود 726 یورو در هر ترم موردنیاز است. دانشگاه‌های علمی کاربردی حق دارند برای همه دانشجویان شهریه دریافت کنند که بین مؤسسات مختلف، رقم آن متفاوت است. حق عضویت در اتحادیه دانشجویی و هزینه بیمه حوادث دانشجویی حدود 20 یورو در هر ترم است و برای همه دانشجویان اجباری است.

   برترین کشورها برای تحصیل

   تحصیل در آلمان   تحصیل در کانادا   تحصیل در ترکیه   تحصیل در فرانسه   تحصیل در انگلستان    تحصیل در سوئد   تحصیل در مجارستان تحصیل در اسپانیا تحصیل در دانمارک تحصیل در اتریش تحصیل در ایتالیا تحصیل در آمریکا تحصیل در هلند

   هزینه زندگی در اتریش

    اگرچه اتریش جزو ثروتمندترین کشورهای جهان به‌حساب می‌آید، اما هزینه عمومی زندگی در اتریش در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی چندان بالا نیست.

   در فهرست زیر متوسط هزینه‌های زندگی ماهانه برای دانشجویان تخمین زده شده است که لزوماً قطعی نیستند:

   • محل اقامت تقریباً 450 یورو
   • غذا (به‌استثنای کالاهای لوکس و تنباکو) تقریباً 350 یورو
   • مطالعات و نیازهای شخصی (کتاب، فرهنگ، تفریح): تقریباً 400 یورو

   لذا، متوسط هزینه زندگی ماهانه یک دانشجو در اتریش تقریباً 1200 یورو است. این ممکن است بسته به محل تحصیل شما کمی متفاوت باشد – برای مثال، هزینه‌های اقامت و سایر هزینه‌های زندگی ممکن است در وین و سایر شهرهای بزرگ‌تر بیشتر از شهری همچون وینر نویشتات باشد. البته، مقدار پولی که شما نیاز خواهید داشت تا حد زیادی به میزان اقتصادی زندگی شما بستگی دارد.

   تحصیل در مقاطع مختلف اتریش

    سازماندهی امور پذیرش در آموزش عالی اتریش توسط خود مؤسسات آموزشی انجام می‌شود. برای پذیرش در یک برنامه آموزش عالی، ابتدا باید موسسه‌ای که این برنامه را ارائه می‌دهد، انتخاب کنید. سپس، ما در مؤسسه رویال مهاجرت به شما می‌گوییم که دقیقاً کدام شرایط پذیرش برای برنامه انتخابی شما اعمال می‌شود. اتریش در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا اقدام به پذیرش دانشجو می‌کند که در ادامه آنها را بررسی می‌کنیم.

   تحصیل کارشناسی در اتریش

    امکان تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریش به‌صورت رایگان و نیمه رایگان وجود دارد. برای تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی، عموماً شرایط زیر مورد درخواست قرار می‌گیرد:

   برای دانش‌آموزان با گواهی پایان تحصیلات اتحادیه اروپا:

   • مدرک ملیت (عکس پاسپورت شما)؛
   • گواهی پایان تحصیلات متوسطه با امکان پذیرش تحصیلات دانشگاهی در کشور خودتان؛
   • تسلط به زبان آلمانی (گواهی پایان دوره متوسطه با تأیید دروس آلمانی حداقل 4 سال یا مدرک زبان آلمانی یا مدارک مشابه دیگر).

   برای دانش‌آموزان دارای گواهی پایان تحصیلات غیر اتحادیه اروپا:

   • مدرک ملیت (عکس پاسپورت شما)؛
   • گواهی پایان دوره متوسطه معادل؛
   • تسلط به زبان آلمانی (گواهی پایان دوره متوسطه با تأیید دروس آلمانی حداقل 4 سال یا مدرک زبان آلمانی یا مدارک مشابه دیگر).

   برای اکثر برنامه‌های تحصیلی در دانشگاه‌های علمی کاربردی، باید به‌صورت آنلاین درخواست دهید. شرایط ضروری برای پذیرش در مقطع لیسانس به شرح زیر است:

   – مدرک عمومی ورودی دانشگاه یا گواهی پایان دوره متوسطه معادل یا صلاحیت حرفه‌ای مرتبط؛

   برخی از رشته‌ها نیز به مدرکی مبنی بر دانش کافی از زبان آلمانی نیاز دارند. علاوه بر این، همه متقاضیان باید مراحل ورود را طی کنند. معمولاً باید مدارک کتبی ارائه دهید، آزمون‌های کتبی یا شفاهی را پشت سر بگذارید و در مصاحبه شرکت کنید.

   همچنین، مدت‌زمان تحصیل در مقطع کارشناسی بسته به نوع رشته تحصیلی ممکن است بین 4 الی 5 سال طول بکشد.

   تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش

   مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش بین 2 تا 4 ترم است که عموماً بین 1 الی 2 سال طول می‌کشد. رشته‌هایی همچون شاخه‌های مهندسی، علوم و حقوق در بین سایر رشته‌های این مقطع، کمی محبوب‌تر هستند. از مزیت‌های تحصیل در این مقطع می‌توان به هزینه تحصیلی اندک، امکان موفقیت در یافتن شغل و کیفیت آموزشی بالای آن اشاره کرد.

   تحصیل در مقطع دکترا در اتریش

   همه دانشجویان اتحادیه اروپا می‌توانند به‌صورت رایگان در مقطع دکترا در کشور اتریش تحصیل نمایند. اما هزینه دانشجویان غیراروپایی نیز بسیار اندک بوده و در حدود 1.500 یورو در هر سال است. این میزان شهریه در دانشگاه‌های علمی کاربردی کمی متفاوت است و بسته به رشته انتخابی و ملیت دانشجو، متغیر است.

   تحصیل در کالج‌های اتریش

    هدف از تحصیل در کالج‌های اتریش، آماده‌سازی دانشجویان به‌منظور ورود به مؤسسات آموزش عالی است. طول دوره آموزشی کالج‌های اتریش عموماً بین 1.5 تا 2 سال بوده و از هزینه تحصیل در آنها نسبت به مؤسسات آموزش عالی کمتر است. از کالج‌های مطرح اتریش می‌توان به نمونه‌های زیر اشاره کرد:

   • کالج بین‌المللی سالزبورگ
   • مدرسه بین‌المللی گردشگری و مدیریت ITM
   • کالج بین‌المللی آمادئوس وین
   • کالج بین‌المللی سنت گیلگن

   تحصیل در مدارس اتریش

    سیستم آموزشی کشور اتریش به‌صورت دولتی و البته رایگان است. همچنین، مدت زمان 9 سال آموزش ابتدایی در این کشور اجباری است. در واقع، در این کشور، کودکان از سن 5 سالگی وارد دوره‌های آمادگی شده و از سن 6 سالگی آموزش ابتدایی خود را آغاز می‌کنند. مدت زمان این دوره 4 سال بوده و پس از گذراندن این دوره، به مدت 4 سال نیز در دوره متوسطه عمومی آموزش می‌بینند. دانش‌آموزانی که علاقه‌مند به ادامه تحصیل باشند، پس از گذراندن دوره متوسطه عمومی می‌توانند وارد کالج شده و به مدت 4 سال نیز در رشته موردعلاقه خود در کالج‌ها تحصیل کنند.

   تحصیل پزشکی در اتریش

    رشته پزشکی به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی در دنیا، در کشور اتریش نیز بسیار پر طرف‌دار است. برای پذیرش در این رشته باید سطح مدرک زبان آلمانی شما حداقل C1 باشد. دوره تحصیل پزشکی عموماً 6 سال به طول می‌انجامد.

   از جمله دانشگاه‌های برتر پزشکی در اتریش می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

   عنوان دانشگاه

   رتبه QS (2023)

   دانشگاه علوم پزشکی وین

   66

   دانشگاه علوم پزشکی گراتز

   201 الی 250 (بسته به گرایش)

   دانشگاه علوم پزشکی اینسبروک

   201 الی 250 (بسته به گرایش)

    

   تحصیل پزشکی در اتریش

   تحصیل دندانپزشکی در اتریش

   رشته دندانپزشکی نیز یکی از رشته‌های محبوب تحصیلی در اتریش است و هزینه تحصیل در این رشته نیز تقریباً رایگان (حدوداً بین 700 الی 1400 یورو در سال) است. دانشجویان فارغ‌التحصیل در این رشته می‌توانند شغلی با درآمد متوسط 9.000 یورو در ماه پیدا کنند که تقریباً 3 برابر سطح درآمد عمومی سایر مردم است.

   تحصیل داروسازی در اتریش

    برای پذیرش در رشته داروسازی در کشور اتریش، متقاضیان باید در آزمون ورودی مربوطه قبول شوند. همچنین، مدرک زبان آلمانی با حداقل سطح C1 و در برخی موارد، حداقل سطح B2 موردنیاز است. همچنین، دانشجویان تا سن 45 سالگی مجاز به انتخاب و تحصیل در این رشته هستند که گزینه خوبی برای انتخاب این رشته در اتریش است.

   شرایط تحصیل در اتریش

    متقاضیان تحصیل در اتریش با محدودیت سنی 18 تا 35 سالگی و با دارابودن مدرک آیلتس بین 6 الی 7 و در برخی مواقع، مدرک زبان آلمانی بین B2 تا C1، امکان تحصیل در این رشته را دارند. متوسط تمکن مالی برای متقاضیان تحصیل در اتریش باید حدود 900 یورو در ماه باشد. این مقدار برای دانشگاه‌های دولتی بوده و برای دانشگاه‌های خصوصی، هزینه‌های تحصیل بسیار بالاتر است. همچنین، متقاضیان تحصیل در اتریش باید دارای پوشش بیمه درمانی تا مبلغ 30.000 یورو باشند.

   نحوه اپلای و پذیرش در دانشگاه‌های اتریش

    شرایط اپلای در دانشگاه‌های اتریش در هر مقطع تحصیلی متفاوت است که در توضیحات هر مقطع تحصیلی به آنها اشاره کردیم. همچنین، هر دانشگاه ممکن است بسته به نوع ملیت دانشجو و رشته انتخابی، شرایط دیگری برای پذیرش داشته باشد که در هنگام مشاوره برای مهاجرت تحصیلی، موارد لازم از طریق کارشناسان مؤسسه رویال مهاجرت به شما توضیح داده می‌شود.

   ویزای تحصیلی اتریش

    ویزای تحصیلی اتریش در دو نوع کوتاه‌مدت و بلندمدت ارائه می‌شود. ویزای کوتاه‌مدت (ویزای نوع C)، ۳ماهه بوده و ویزای بلندمدت (ویزای نوع D)، ۶ماهه است که پس از دریافت آن، امکان تغییر آن به مجوز اقامت دانشجویی وجود دارد. متقاضیان تحصیل در اتریش عموماً باید ویزای بلندمدت تهیه نمایند. مدت زمان صدور ویزای تحصیلی اتریش عموماً بین 2 الی 4 هفته است.

   مراحل دریافت ویزای تحصیلی اتریش

    برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش، مدارک زیر لازم و ضروری است:

   • مدارک پذیرش از دانشگاه
   • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
   • عکس متناسب
   • ارائه محل اقامت در اتریش
   • اثبات تمکن مالی
   • برنامه دقیق سفر
   • پوشش بیمه درمانی
   • برگه درخواست ویزا
   • سوابق دانشگاهی گذشته
   • پرداخت هزینه تحصیلی

   لذا، در ابتدا باید یک دانشگاه در اتریش پیدا کرده و از آن پذیرش بگیرید، برگه درخواست ویزا را پر نموده و مدارک ضروری را تهیه کنید. سپس، وقت سفارت گرفته و خود را برای مصاحبه آماده کنید.

   مهاجرت تحصیلی به اتریش

    باتوجه‌به توضیحاتی که داده شد، امکان اخذ مهاجرت تحصیلی در اتریش برای متقاضیان وجود دارد. البته شرایط اخذ مهاجرت تحصیلی در هر مقطع تحصیلی متفاوت است که باتوجه‌به درخواست متقاضی قابل‌بررسی است از جمله آنها دارابودن مدرک تحصیلی مقطع قبلی، تمکن مالی و دارابودن مدرک زبان مرتبط است.

   مهاجرت تحصیلی به اتریش

   اقامت تحصیلی اتریش

    طبق قوانین دولت اتریش، افرادی که نه شهروند منطقه اقتصادی اروپا هستند و نه اهل کشور سوئیس، و یا به هر دلیل دیگری حق اقامت در اتریش را ندارند، برای تحصیل در اتریش نیاز به اجازه اقامت خواهند داشت.

   خدمات رویال مهاجرت

    چنانچه قصد تحصیل در اتریش را دارید، مؤسسه رویال مهاجرت به شما کمک می‌کند تا در کمترین زمان ممکن و با هزینه مناسب، ویزای تحصیلی خود را تهیه نمایید. همچنین، کارشناسان ما برای دریافت مهاجرت تحصیلی در اتریش آماده ارائه خدمات مشاوره به شما عزیزان هستند.

   سؤالات متداول

   بله. اتریش دارای کیفیت آموزشی بالا، هزینه تحصیل تقریباً رایگان و دانشگاه‌های تراز اول بین‌المللی است.

   هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی اتریش با توجه‌به نوع رشته تحصیلی و ملیت دانشجو تقریباً رایگان و نهایتاً 1.500 دلار در سال است.

   بله. دانشجویان می‌توانند هم به‌صورت هم‌زمان و هم تمام‌وقت در اتریش مشغول کار شوند.

   دانشگاه وین، دانشگاه گراتز و دانشگاه اینسبروک از جمله دانشگاه‌های معتبر اتریش هستند.

   مقالات مرتبط

   بورسیه تحصیلی اتریش

   بورسیه تحصیلی اتریش

   بورسیه تحصیلی اتریش، فرصتی گرانبها برای دانشجویان جهت ادامه تحصیلات عالی در یکی از کشورهای پیشرو در حوزه آموزش عالی است. این بورسیه‌ها‌ از طریق...
   خرید خانه در اتریش

   خرید خانه در اتریش

   خرید خانه در اتریش یکی از تصمیمات مهم و جذاب در زندگی است که قطعا تاثیر عمیقی بر آینده و کیفیت زندگی شما دارد. اتریش...
   دانشگاه‌ های اتریش

   دانشگاه‌ های اتریش

   سالانه هزاران نفر از سراسر جهان در دانشگاه‌ های اتریش ثبت‌نام می‌کنند. اغلب تعداد دانشجویان خارجی و داخلی در دانشگاه‌های این کشور یکسان هستند؛ بنابراین...
   ثبت شرکت در اتریش

   ثبت شرکت در اتریش

   اتریش به یک مقصد محبوب برای انجام تجارت در اروپا تبدیل شده است. این کشور به‌دلیل استانداردهای بالای زندگی، اقتصاد پایدار و موقعیت استراتژیک، سرمایه‌گذاران...
   مشاغل مورد نیاز اتریش

   مشاغل مورد نیاز اتریش

   اتریش یک کشور اروپایی با اقتصاد پیشرفته و گسترده محسوب می‌شود که همواره به‌دنبال انتخاب مهارت‌ها و توانایی‌های متناسب با نیازهای بازار کار خود است....
   تحصیل پزشکی در اتریش

   تحصیل پزشکی در اتریش

   پزشکی پرطرفدارترین رشته بین داوطلبان گروه آزمایشی تجربی است. قبولی در این شاخه برخلاف سایر رشته‌ها بسیار سخت و پیچیده خواهد بود. شرایط و نابرابری‌های...
   زندگی در اتریش

   زندگی در اتریش

   مهاجرت یکی از سخت‌ترین تصمیم‌های زندگی است. انتخاب مقصد مناسب بزرگ‌ترین چالشی خواهد بود که با آن روبرو می‌شوید. کشور‌های اروپایی به‌دلیل رفاه مطلوب و...
   وکیل مهاجرت به اتریش

   وکیل مهاجرت اتریش

   در دنیای مدرن، بسیاری از مردم رویای تغییر محل زندگی خود و فرصتی برای شروع زندگی جدید در کشور دیگری را در سر می‌پرورانند. فرآیند...
   تحصیل دندانپزشکی در اتریش

   تحصیل دندانپزشکی در اتریش

   اتریش به‌عنوان یکی از کشورهای پیشرو در زمینه دانش و فناوری دندانپزشکی شناخته می‌شود. سیستم آموزشی دندانپزشکی در این کشور بر اساس استانداردهای بین‌المللی تنظیم...
   سرمایه گذاری در اتریش

   سرمایه گذاری در اتریش

   اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش یک فرصت منحصربه‌فرد برای زندگی در اروپا است. سرمایه‌گذاری در این کشور مزایای زیادی به‌همراه دارد. با کمک...
   تابعیت و شهروندی اتریش

   تابعیت و شهروندی اتریش

   اتریش به‌عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان طبقه‌بندی می‌شود. این کشور دارای بالاترین استانداردهای زندگی و یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در جهان است. همه...
   مهاجرت کاری به اتریش

   مهاجرت کاری به اتریش

   اتریش برای افرادی که به دنبال یک زندگی بهتر هستند، فرصت‌های شغلی مختلفی را ارائه می‌دهد. این کشور در حوزه اقتصادی و فناوری، پیشرو است...
   مشاوره رایگان مهاجرت