کشور اتریش

کشور Austria در قرن شانزدهم به‌عنوان قلب سلطنت هانسبورگ شناخته می‌شد. این سرزمین زیبا واقع در اروپای مرکزی، با کشور‌های مختلفی مانند جمهوری چک، آلمان، مجارستان، ایتالیا، سوئیس و لیختن اشتاین مرز مشترک دارد. زمین‌های حاصلخیز اطراف رود دانوب و دره‌های آلپ این منطقه را به بهشتی زیبا برای سکونت تبدیل می‌کند. اقتصاد صنعتی و پیشرفته در کنار فرهنگ غنی اتریش را مقصد مناسبی برای مهاجرت مبدل خواهد ساخت. موسسه رویال مهاجرت با شناخت روش‌های مختلف مهاجرتی بهترین مسیر برای دریافت ویزا و اقامت را پیشنهاد خواهد کرد.

درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   مساحت83879 کیلومتر مربع
   جمعیت8 میلیون و 877 هزار و 637 نفر
   پایتختوین
   بزرگترین شهروین
   نوع حکومتجمهوری پارلمان فدرال
   زبانآلمانی
   مذهبمسیحیت کاتولیک
   واحد پولیورو
   پیش شماره+43
   رتبه پاسپورت4
   رتبه شاخص رفاه اجتماعیپنجم

   تاریخچه اتریش

   بعد از عصر آهن، تمدن پادشاهی سلطنتی در این منطقه ایجاد شد. این سرزمین حدود ۱۵ سال قبل از میلاد مسیح به اشغال رومی‌ها درآمد. در آن دوره شهر‌های و خیابان‌های زیادی در آنجا بنا شد. دوران حکومت آن‌ها حدود ۵۰۰ سال طول کشید.

   تقریبا در قرن هشتم بعد از میلاد، با تسلط فرانسوی‌ها، شارلمان کنترل آنجا را به‌دست گرفتند. تمدن غنی قرون وسطایی Österreich مدیون خاندان بابنبرگ است. حدود قرن دوازدهم میلادی این خاندان شهر وین را به‌عنوان پایتخت انتخاب می‌کنند.

   با مرگ آخرین پادشاه خاندان بابنبرگ در سال ۱۲۴۶ مسیر برای سلطنت خاندان هابسبورگ در اواخر قرن سیزدهم فراهم شد. این خاندان نیز نقش مهمی در رونق اقتصادی این منطقه بازی کردند. در دوره رنسانس با تضعیف قدرت کلیسا، پادشاه این کشور مجبور به استعفا شد. وفاداری خاندان هابسبورگ به قدرت کلیسا زمینه برای ایجاد جنگ‌های سی ساله را فراهم کرد. در نتیجه این حوادث، شهر وین دو بار به اشغال عثمانی‌ها درآمد.

   دوره باروک و بعد از آن

   این دوره را می‌توان باشکوه‌ترین مرحله در تاریخ این کشور دانست. پیشرفت‌های هنری، اقتصادی، معماری و فرهنگی زمینه برای ورود به عصر روشنفکری را فراهم کرد. با ورود به قرن نوزدهم در اغلب کشور‌های اروپایی، انقلاب‌های متعددی برای از بین‌بردن سیستم‌های فئودالی شکل گرفت.

   سال ۱۹۱۹ این سرزمین زیبای کوهستانی به یک جمهوری واحد تغییر کرد. با روی کارآمدن دولت محافظه کار و قانون‌گذار، شرایط برای ایجاد یک حکومت فاشیست فراهم آمد. بی‌طرفی دولت در جنگ‌سرد باعث ایجاد پایگاه سازمان ملل در این کشور شد. رونق اقتصادی آن در دهه هفتم قرن بیستم مسیر بازگشت Österreich‌ها به شکوه گذشته را فراهم کرد. ورود به اتحادیه اروپا، استفاده از واحد پول یورو، ایجاد ساختار دولتی فدرال در کنار انتخاب رئیس جمهور و صدراعظم توسط مردم، مسیر جدیدی را برای ایجاد کشوری مدرن به وجود آورد.

   جمعیت اتریش

   بر اساس تحقیقات، مساحت این منطقه کوهستانی بیش از ۸۳۸۰۰ کیلومتر مربع برآورد شده است. از نظر مساحت می‌توان این سرزمین را با امارات یا یکی از استان‌های داخلی کشور مقایسه کرد. براساس آخرین آمار جمعیت آن نیز حدود ۸ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر تعیین شده است.

   ایالت ‌های اتریش

   این جمهوری فدرال ۹ ایالت دارد که در زبان رسمی با نام Lander شناخته می‌شوند. هر یک از ایالت‌ها دارای یک مجلس قانون‌گذاری، یک دولت و فرمانداری مجزا هستند. اعضای قانون‌گذاری هر ایالت توسط مردم برای یک دوره پنج ساله انتخاب خواهند شد. اطلاعات جدول زیر به شناخت شما درباره ایالت‌های ۹‌گانه کمک می‌کند:

   نام ایالتمرکزوسعتجمعیت
   وینوین415 کیلومتر مربعتقریبا 1میلیون و 795 هزار نفر
   نیدراسترایشزانکت پولتن19178 کیلومتر مربع1 میلیون و 636 هزار 230 نفر
   اوبراسترایشلینتس11982 کیلومتر مربع1 میلیون و 436 هزار و 700 نفر
   اشتایرمارکگراتس16401 کیلومتر مربع1 میلیون و 221 هزار نفر
   تیرولاینسبروک12648 کیلومتر مربع728 هزار و 500 نفر
   کرنتنکلاگن فورت9536 کیلومتر مربع557 هزار و 257 نفر
   زالتسبورگزالتسبورگ7145 کیلومتر مربع538 هزار و 258 نفر
   فورارلبرگبرگنتس2601 کیلومتر مربع378 هزر و 500 نفر
   بورگن لندآیزن اشتات3965 کیلومتر مربع288 هزار و 250 نفر

   شهر‌های مهم اتریش

   شناخت شهر‌های زیبای منطقه‌ای در قلب اروپا می‌تواند انتخاب موقعیتی هوشمندانه‌تر را برای زندگی در اتریش ایجاد کند.

   وین

   این پایتخت زیبا در قسمت شمال شرقی کشور و نزدیک رود دانوب قرار دارد. وین بزرگ‌ترین شهر این سرزمین و نهمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا محسوب می‌شود. جمعیت ساکنان آن نزدیک دو میلیون نفر است. بنا‌های تاریخی دوران باروک و کافه‌های دنج جذابیت آن را بیشتر می‌کند.

   آب‌وهوای معتدل، کاخ‌های باشکوه موزه‌های عظیم تنها بخشی از جاذبه‌های توریستی و طبیعی وین هستند. اگر برای خرید خانه در اتریش شهر وین را انتخاب کرده‌اید حتما به هزینه‌ها دقت بیشتری داشته باشید. زیرا، قیمت ملک در این شهر نسبتا بالا است.

   شهر وین به دلیل فرصت‌های شغلی فراوان مقصد مناسبی برای کار و سرمایه‌گذاری است.

   گراتس

   گراتس دومین شهر پرجمعیت Österreich محسوب می‌شود که در ایالت اشتایرمارک قرار دارد. اکثر جمعیت این شهر مهاجرپذیر را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. وجود چهار دانشگاه مطرح در حوزه صنعت، پزشکی، موسیقی و هنر‌های نمایشی، گراتس را مقصد مناسبی برای ادامه تحصیل تبدیل می‌کند.

   گراز

   قدمت این شهر تجاری، به قرن دوازدهم و دوران حاکمیت بابنبرگ‌ها باز می‌گردد. آسیب‌های ناشی از حمله عثمانی در دل این شهر ثبت شده است. تقریبا همزمان با آخرین روز‌های قرن بیستم این شهر تاریخی به‌عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شد. برج ساعت، معروف‌ترین نماد این شهر باشکوه به‌حساب می‌آید که از بالای تپه شلوسبرگ مشاهده می‌شود.

   سالزبورگ

   موزه گتریدگاس واقع در این شهر قدیمی، محل سکونت موسیقی‌دان بزرگ ولفگانگ آمادئوس موتزارت است. علاوه‌بر این موزه، دژ فشتونگ هوخن و معماری‌های دوره باروک سایر جاذبه‌های تاریخی سالزبورگ هستند. سالزبورگ در مرز شمالی کوه‌های آلپ قرار دارد و یکی از میراث جهانی ثبت‌شده در سازمان یونسکو محسوب می‌شود.

   اینسبروگ

   نام این شهر، یک واژه آلمانی محسوب می‌شود که به‌دلیل احداث پل روی دره‌ای در کوه آلپ در نظر گرفته می‌شود. این شهر باشکوه مرکز ایالت تیرول است و قدمت آن به قرن پانزدهم و دوره حکومت ماکسیمیلیان اول باز می‌گردد. پشت بام طلایی، نماد اصلی اینسبورگ در نظر گرفته می‌شود. این نماد ساختمانی سه طبقه در کشور Austria، پوششی شامل ۲۶۵۷ قطعه طلا در خود دارد.

   لینتس

   این شهر شمالی در حاشیه رود دانوب قرار دارد. بر اساس اسناد تاریخی قدمت این شهر به دوره روم باستان باز می‌گردد. جاذبه‌های تفریحی، طبیعی و گردشگری این منطقه، گردشگران زیادی را به لینتس جذب می‌کند. این شهر تاریخی یکی از مهم‌ترین مراکز یادگیری هنر‌های تجسمی جهان محسوب می‌شود.

   آب و هوای اتریش

   قرارگیری بین کوه آلپ، این منطقه را با زمستان‌های سرد و تابستان‌های گرم همراه می‌کند که سطح بارندگی متوسطی دارد. از طرفی، تابستان‌ها در مناطق جنوب شرقی طولانی‌تر و گرم‌تر خواهد بود. ضمن آنکه به آب‌وهوای مدیترانه‌ای شباهت خواهد داشت. قسمت غربی کشور بیشتر تحت تاثیر آب‌وهوای معتدل آتلانتیک قرار دارد. ماه ژانویه سردترین ماه سال است و تقریبا در اواخر ماه مارس هوا معتدل‌تر می‌شود.

   با شروع تابستان و آغاز ماه جولای هوا گرم‌تر خواهد شد. گاهی اوقات دمای هوا در این ماه به حدود ۳۵ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. مردم این کشور در تمام طول سال شاهد ریزش باران هستند. اما حجم بارش در ما‌های مه تا اواسط اکتبر کمتر از ماه های‌آوریل و نوامبر است. باران‌های تابستانه از ماه ژوئن تا آگوست با رعدو‌برق همراه خواهد بود.

   اقتصاد اتریش

   اقتصاد در حال رشد Austria فرصت‌های مناسبی برای اشتغال و سرمایه‌گذاری به‌وجود می‌آورد. بسیاری از شرکت‌ها و کمپانی‌های برجسته جهان این منطقه را مکانی مناسب برای تاسیس شعبه‌های اصلی یا فرعی خود می‌دانند. با پایان جنگ جهانی دوم مسیر برای رونق اقتصادی این سرزمین کوچک کوهستانی فراهم شد.

   عضویت در اتحادیه اروپا و استفاده از واحد پولی یورو، رفاه اقتصادی آن را دو برابر کرد. این دلایل باعث افزایش تقاضای بین‌المللی برای مهاجرت کاری به اتریش شد. جایگاه بیست‌ونهم در اقتصاد جهانی، سی‌ویکم در صادرات، بیست‌وهشتم در واردات، پانزدهم در سرانه ناخالص تولید ملی و نهم بر اساس شاخص‌های پیچیدگی اقتصادی برخی از عوامل مؤثر در رونق تجاری و رفاه این منطقه هستند.

   کاهش کسری دولت تا 2.6 درصد و رشد اقتصادی ۱.9 درصدی سایر عوامل نشان‌دهنده رونق اقتصادی در قلب اروپا است.

   رونق اقتصادی Austria در سه دهه اخیر به افزایش رفاه اجتماعی شهروندان و ارتقای رتبه آن در سطح جهان کمک کرده است.

   دین و فرهنگ اتریش

   بیش از ۹۹ درصد مردم این کشور، به زبان آلمانی صحبت می‌کنند. اما زبان انگلیسی نیز دومین زبان رایج اینجا محسوب می‌شود. بیش از ۸۹ درصد مردم پیرو دین مسیحیت و مذهب کاتولیک هستند. شلوغی صومعه‌ها و کلیسا‌ها نشان‌دهنده باور‌های مذهبی مردم است.

   به‌دلیل مهاجرپذیر بودن، مذاهب دیگری مانند اسلام، بودا، ‌یهودی و غیره نیز در اینجا وجود دارد. تنوع فرهنگی اینجا مشکلی برای پیروان ادیان مختلف بعد از اخذ تابعیت اتریش ایجاد نمی‌کند. فرهنگ و رسوم جذاب‌ترین بخش در هر منطقه محسوب می‌شود.

   پایبندی به جشن‌های کریسمس، خرید هدیه برای کودکان، تقدیس کودکان در روز‌های مختلف مانند رویش اولین دندان یا روز مدرسه بخش مهمی در فرهنگ آن‌ها به‌حساب می‌آید. بین مردم این کشور، خانواده جایگاه بالایی دارد.

   زندگی در اتریش

   قرارگیری در لیست ثروتمندترین کشور‌های جهان، نقش مهمی در ارتقا استاندارد‌های زندگی در این سرزمین سرد و کوهستانی دارد. سیستم آموزشی عالی، نظام بهداشتی هدفمند، زیرساخت‌های مطلوب، آب‌وهوای عالی، فرصت‌های شغلی و سرمایه‌گذاری متعددی در کنار هم این منطقه را به مقصد مناسبی برای زندگی و مهاجرت تبدیل می‌کند.

   سیر نزولی نرخ تورم بعد از پایان همه‌گیری کرونا نقش مهمی در افزایش قدرت خرید شهروندان داشته است. البته برای تحصیل در اتریش باید اطلاعات کافی درباره شهریه دانشگاه یا مدارس غیردولتی به‌دست آورید.

   هزینه زندگی در اتریش

   برای زندگی در هر شهر یا کشور بررسی مخارج زندگی اهمیت فراوانی دارد. این مرحله به مدیریت منابع مالی کمک می‌کند. برای تامین مخارج زندگی یک خانواده چهار نفری در این کشور به مبلغی در حدود ۳۱۰۰ یورو نیاز دارید.

   البته این هزینه بدون درنظرگرفتن اجاره مسکن است. هزینه مسکن نیز از ۸۸۵ یورو در ماه شروع می‌شود. برای محاسبه مخارج ماهانه زندگی به جدول زیر دقت کنید:

   نام کالا یا خدماتهزینه
   یک وعده غذا در رستوران45 یورو
   یک عدد ساندویچ7 یورو
   یک قرص نان1.5 یورو
   یک کیلو برنج1.78 یورو
   یک کلیو پنیر9.35 یورو
   یک شانه تخم مرغ3.06 یورو
   یک کیلو گوشت13 یورو
   یک کیلو میوه1.5 تا 2.5 یورو
   بلیط حمل‌ونقل عمومی2.2 یورو
   هزینه هر کورس تاکسی1.42 یورو

   برای اطلاع از هزینه اجاره‌خانه مطالعه جدول زیر مفید است:

   نوع آپارتماناجاره ماهانه
   آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر638 یورو
   آپارتمان یک خوابه در خارج شهر494.5 یورو
   آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر1279 یورو
   آپارتمان سه خوابه در خارج شهر1003 یورو

   میزان درآمد در اتریش

   میزان درآمد در شهر‌های مختلف با یکدیگر تفاوت دارد. عوامل دیگری نیز بر افزایش یا کاهش حقوق تاثیر مستقیم یا غیرمستقیم خواهند داشت. تحصیلات، جنسیت، سن، سابقه کاری و نوع شغل مهم‌ترین عوامل تعیین حقوق ماهانه به‌حساب می‌آیند. افرادی که تحصیلات عالی و سابقه کاری بیشتری دارند حقوق ماهانه بالاتری دریافت می‌کنند. بر اساس تمام موارد فوق، میانگین حقوق ماهانه در این منطقه ۳۸۲۰ یورو است.

   سرمایه‌گذاری یا راه‌اندازی استارتاپ دو روش بسیار مطمئن برای ورود به بازار اقتصادی Österreich است.

   مهاجرت به اتریش

   اگر تصمیم شما برای مهاجرت قطعی است، شناخت روش‌های مختلف ورود به قلب اروپا برایتان مفید خواهد بود. سیاست‌های تعریف‌شده از سوی دولت شرایط برای مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، خرید ملک و سرمایه‌گذاری را فراهم خواهد کرد.

   برای مهاجرت کاری به دریافت پیشنهاد شغلی از یک کارفرما نیاز دارید. البته، روش‌های آسان‌تر مانند ازدواج با یکی از شهروندان نیز مسیری برای مهاجرت به این کشور به‌شمار می‌آید. ضمن آنکه باید به دولت ثابت کنید که ازدواج واقعی است و هدف شما دستیابی به مجوز اقامت نخواهد بود.

   در روش سرمایه‌گذاری متقاضی اصلی باید به ازای هر یک از اعضای تحت سرپرستی خود سرمایه‌ای معدل ۲۰ هزار یورو داشته باشد. سایر موارد ضروری برای سرمایه ‌گذاری در اتریش در جدول زیر آمده است:

   روش سرمایه‌گذاریمیزان سرمایه اولیه
   راه‌اندازی استارتاپ50 هزار یورو
   خوداشتغالی20 تا 22 هزار یورو
   ثبت شرکت35 هزار یورو
   اقامت قرمز سفید قرمز100 هزار یورو

   خدمات موسسه مهاجرتی رویال

   در مسیر مهاجرت، دریافت ویزا، یافتن شغل و اقامت دائم با چالش‌های مختلفی روبرو خواهید شد. تنها راه برای موفقیت در این فرایند دشوار، استفاده از راهنمایی کارشناسان مجرب خواهد بود. با مراجعه به یک وکیل مهاجرت به اتریش در موسسه رویال مهاجرت تمام مراحل انتخاب بهترین روش مهاجرت، ثبت درخواست، آماده‌سازی و ارسال مدارک ساده خواهد شد.

   ضمن آنکه برای تعیین وقت مصاحبه، دریافت ویزا، خرید بلیط، انتخاب شغل، سرمایه‌گذاری، دریافت جاب آفر و دستیابی به مجوز اقامت دائم در قلب اروپا دریافت راهنمایی‌های یک کارشناس، کار شما را ساده‌تر خواهد کرد.

   سؤالات متداول 

   انتخاب روش مناسب به عوامل مختلفی مانند سن، سابقه کاری، تحصیلات و میزان سرمایه شما وابسته خواهد بود.

   انتخاب شهر تقریبا به سلیقه شما بستگی دارد. شهر گراتس برای مهاجرت تحصیلی گزینه مناسبی است. اما در وین فرصت‌های شغلی و سرمایه‌گذاری بیشتری وجود دارد.

   مهاجرت تحصیلی، ازدواج، تولد، پناهندگی، سرمایه‌گذاری، ثبت شرکت، خوداشتغالی و مهاجرت کاری اصلی‌ترین روش‌های ورود به این کشور هستند.

   متقاضی اصلی باید مبلغی حدود ۲۰ هزار یورو به ازای هر یک از افراد تحت سرپرستی خود داشته باشید. اما برای سرمایه‌گذاری یا ثبت شرکت به حداقل ۲۲ تا حداکثر ۱۰۰ هزار یورو نیاز دارید.

   مقالات مرتبط

   بورسیه تحصیلی اتریش

   بورسیه تحصیلی اتریش

   بورسیه تحصیلی اتریش، فرصتی گرانبها برای دانشجویان جهت ادامه تحصیلات عالی در یکی از کشورهای پیشرو در حوزه آموزش عالی است. این بورسیه‌ها‌ از طریق...
   خرید خانه در اتریش

   خرید خانه در اتریش

   خرید خانه در اتریش یکی از تصمیمات مهم و جذاب در زندگی است که قطعا تاثیر عمیقی بر آینده و کیفیت زندگی شما دارد. اتریش...
   دانشگاه‌ های اتریش

   دانشگاه‌ های اتریش

   سالانه هزاران نفر از سراسر جهان در دانشگاه‌ های اتریش ثبت‌نام می‌کنند. اغلب تعداد دانشجویان خارجی و داخلی در دانشگاه‌های این کشور یکسان هستند؛ بنابراین...
   ثبت شرکت در اتریش

   ثبت شرکت در اتریش

   اتریش به یک مقصد محبوب برای انجام تجارت در اروپا تبدیل شده است. این کشور به‌دلیل استانداردهای بالای زندگی، اقتصاد پایدار و موقعیت استراتژیک، سرمایه‌گذاران...
   مشاغل مورد نیاز اتریش

   مشاغل مورد نیاز اتریش

   اتریش یک کشور اروپایی با اقتصاد پیشرفته و گسترده محسوب می‌شود که همواره به‌دنبال انتخاب مهارت‌ها و توانایی‌های متناسب با نیازهای بازار کار خود است....
   تحصیل پزشکی در اتریش

   تحصیل پزشکی در اتریش

   پزشکی پرطرفدارترین رشته بین داوطلبان گروه آزمایشی تجربی است. قبولی در این شاخه برخلاف سایر رشته‌ها بسیار سخت و پیچیده خواهد بود. شرایط و نابرابری‌های...
   زندگی در اتریش

   زندگی در اتریش

   مهاجرت یکی از سخت‌ترین تصمیم‌های زندگی است. انتخاب مقصد مناسب بزرگ‌ترین چالشی خواهد بود که با آن روبرو می‌شوید. کشور‌های اروپایی به‌دلیل رفاه مطلوب و...
   وکیل مهاجرت به اتریش

   وکیل مهاجرت اتریش

   در دنیای مدرن، بسیاری از مردم رویای تغییر محل زندگی خود و فرصتی برای شروع زندگی جدید در کشور دیگری را در سر می‌پرورانند. فرآیند...
   تحصیل دندانپزشکی در اتریش

   تحصیل دندانپزشکی در اتریش

   اتریش به‌عنوان یکی از کشورهای پیشرو در زمینه دانش و فناوری دندانپزشکی شناخته می‌شود. سیستم آموزشی دندانپزشکی در این کشور بر اساس استانداردهای بین‌المللی تنظیم...
   سرمایه گذاری در اتریش

   سرمایه گذاری در اتریش

   اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش یک فرصت منحصربه‌فرد برای زندگی در اروپا است. سرمایه‌گذاری در این کشور مزایای زیادی به‌همراه دارد. با کمک...
   تابعیت و شهروندی اتریش

   تابعیت و شهروندی اتریش

   اتریش به‌عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان طبقه‌بندی می‌شود. این کشور دارای بالاترین استانداردهای زندگی و یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در جهان است. همه...
   مهاجرت کاری به اتریش

   مهاجرت کاری به اتریش

   اتریش برای افرادی که به دنبال یک زندگی بهتر هستند، فرصت‌های شغلی مختلفی را ارائه می‌دهد. این کشور در حوزه اقتصادی و فناوری، پیشرو است...
   مشاوره رایگان مهاجرت