دانشگاه‌ های اتریش
تیم نویسندگان رویال مهاجرت نوامبر 23, 2023

دانشگاه‌ های اتریش

سالانه هزاران نفر از سراسر جهان در دانشگاه‌ های اتریش ثبت‌نام می‌کنند. اغلب تعداد دانشجویان خارجی و داخلی در دانشگاه‌های این کشور یکسان هستند؛ بنابراین فضای بین‌المللی در موسسات آموزشی اتریش به‌خوبی قابل‌مشاهده است و تحصیل در دانشگاه‌های آن برای هر خارجی مایه خرسندی خواهد بود.
درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   مزایای دانشگاه‌ های اتریش

   اگر در مورد تحصیل در کشور اتریش کاملا متقاعد نشده‌اید، دلایل زیر احتمال دارد به شما کمک کند نظر خود را تغییر دهید:

   آموزش با هزینه مقرون‌به‌صرفه

   هزینه یک ترم در دانشگاه‌های دولتی برای یک خارجی 780 دلار است. در ازای این مبلغ، دانشجو از مزایای دانشجویی نیز مانند ورود رایگان به موزه‌ها، تئاترها و کارت سفر با تخفیف برخوردار می‌شود.

   رتبه عالی دانشگاه‌ها

   دانشگاه‌ های اتریش به‌دلیل آموزش خوب در زمینه پزشکی و اقتصاد مشهور هستند. دانشگاه پزشکی گراتس و دانشگاه پزشکی وین به ترتیب در رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های جوان در رتبه‌های ۲۴ و ۲۷ قرار دارند. دانشگاه‌های اقتصاد آن نیز که یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان محسوب می‌شوند. در رتبه‌بندی بین‌المللی QS برای کیفیت تدریس اقتصاد، دانشگاه وین و دانشگاه اقتصاد وین در بین 150 دانشگاه برتر قرار گرفته‌اند.

   فرصت‌های اشتغال بعد از اتمام تحصیل

   میزان اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کشور اتریش بسیار چشمگیر است. به‌عنوان‌مثال، افراد دارای لیسانس دانشگاه اقتصاد و بازرگانی وین به‌طور میانگین در عرض 2.5 ماه پس از فارغ‌التحصیلی، شغل پیدا می‌کنند. فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد از همین دانشگاه حتی سریع‌تر در عرض یک ماه شغل پیدا خواهند کرد.علاوه‌بر این، مدارک تحصیلی از دانشگاه ‌های اتریش در بازار بین‌المللی بسیار ارزشمند هستند. شرکت‌های ملی و خارجی در سراسر جهان باکمال‌میل متخصصانی را با مدارک تحصیلی اتریش استخدام می‌کنند.

   زندگی فعال دانشجویی

   تقریبا همه دانشگاه‌های کشور اتریش دارای سازمان‌های دانشجویی و جوامع سرگرمی هستند. برای مثال، دانشگاه فنی گراتس دارای باشگاه‌هایی برای توسعه اتومبیل‌های مسابقه‌ای و برنامه‌نویسی ربات‌های جستجو و نجات است. دانشگاه اینسبروک نیز به طور دوره‌ای جشنواره‌های هفته‌ای و کنسرت‌های باز را میزبانی می‌کند.

   محیط آزاد

   دانشگاه ‌های اتریش در رویکرد خود فرآیند یادگیری کاملا انعطاف‌پذیر و آزاد دارند. کلاس‌ها بدون استرس و تنش برگزار می‌شوند و دانشجویان احساس آرامش می‌کنند و قاعدتا آزاداندیشی به یکی از ویژگی‌های جدایی‌ناپذیر شخصیت دانشجویان تبدیل می‌شود.

   برابری جنسیتی

   اتریش یک قانون برابری جنسیتی دارد که در مناطقی که زنان در آن حضور کمتری دارند، اقدام مثبت را الزامی می‌کند. این قانون برای تمام دانشگاه‌های دولتی اتریش اعمال می‌شود. برابری جنسیتی یک اصل و رسالت اصلی موسسات آموزش عالی آن به‌حساب می‌آید.دانشگاه ‌های اتریش به‌طور فعال تعداد زنان در پست‌های رهبری را افزایش می‌دهند، از محققان زن حمایت می‌کنند و کمک‌های مالی ویژه برای زنان ارائه می‌دهند. از دهه 1990، هر موسسه آموزشی دولتی در اتریش طبق قانون موظف شده است که “طرح پیشرفت زنان” را در اساسنامه خود داشته باشد. از سال 2015، قانون دانشگاه‌ها نیز هر دانشگاه دولتی را ملزم می‌کند تا «طرح برابری» خود را توسعه دهد.

   دانشگاه‌ های دولتی و خصوص اتریش

   اتریش دارای 22 دانشگاه دولتی است که قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین موسسات آموزشی در این کشور هستند. هر یک از آنها در روش تدریس و تحقیق متفاوت عمل می‌کنند. بنابراین، متقاضی باید از قبل با هر دانشگاه آشنا شود و مناسب‌ترین دانشگاه را برای خود انتخاب کند.به‌طور متوسط، حدود 75 درصد از کل دانشجویان در یکی از 22 دانشگاه دولتی ثبت‌نام می‌کنند. به‌همین‌دلیل، به‌درستی می‌توان آن‌ها را هسته اصلی آموزش عالی در اتریش دانست. دانشگاه‌های وین، گراتس، اینسبروک، کلاگنفورت، لینز و سالزبورگ طیف گسترده‌ای از برنامه‌های تحصیلی را پوشش می‌دهند.تمرکز دانشگاه‌های فنی و پزشکی کشور بر روی حوزه‌های بسیار تخصصی است. در دانشگاه ‌های اتریش، تحقیق و تدریس به‌عنوان یک کل جدایی‌ناپذیر در نظر گرفته می‌شوند. تنها 16 موسسه آموزش عالی خصوصی یا Privatuniversitäten در اتریش وجود دارد. آنها بودجه دولتی ندارند، بنابراین از همه دانشجویان فارغ از تابعیت شهریه دریافت می‌کنند. حدود هفت درصد از کل دانشجویان در دانشگاه‌های خصوصی این کشور مشغول به تحصیل هستند.برنامه‌های درسی دانشگاه‌های خصوصی شامل محتوا و ساختار سنتی است، اما از فرمت‌های آموزشی نوآورانه نیز استفاده می‌کنند. دانشگاه‌های Privatuniversitäten به‌طور مداوم کیفیت برنامه‌های خود را از طریق ارزیابی مداوم داخلی و خارجی تدریس و تحقیق توسعه می‌دهند و بهبود می‌بخشند.اتریش دارای 22 دانشگاه دولتی است که قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین موسسات آموزشی در این کشور هستند.

   کالج ‌های اتریش

   در کنار دانشگاه های اتریش، کالج‌های بین‌المللی در این کشور سالانه بسیاری از دانشجویان خارجی را می‌پذیرند. این کالج‌ها به دلیل تحصیلات باکیفیت و مدرکی که به دانشجویان اجازه ورود به دانشگاه‌های پیشرو در اروپا و جهان را می‌دهد محبوب هستند. کالج‌ها آموزشی معادل تحصیلات دبیرستانی ارائه می‌دهند.وظیفه اصلی آموزش‌وپرورش آمادگی برای ورود به دانشگاه است. کالج‌های اتریش به دانشجویان در برنامه‌های آموزشی مختلف آموزش می‌دهند. فضای عمومی در کالج‌های اتریش آرام است و اساتید همیشه مایل هستند به دانشجویان کمک کنند و به سوالات آن‌ها پاسخ دهند.دانش‌آموزان در گروه‌های کوچک در طول سمینارها و پروژه‌های تیمی کار می‌کنند و در سمینارها و سخنرانی‌های متخصصان دعوت‌شده شرکت به‌عمل می‌آورند. دفاتر بین‌المللی کالج‌ها سفرهایی را به شهرهای اطراف و مناطق اطراف سازماندهی می‌کنند و به دانشجویان خارجی اجازه می‌دهند تا با یک کشور و فرهنگ جدید سازگار شوند.موسیقی و هنر تاثیر زیادی بر فرهنگ و سنت‌های اتریش داشته است به همین دلیل کالج‌های بین‌المللی تعداد زیادی برنامه تحصیلی را به فرهنگ و هنر ارائه می‌دهند. این کالج‌ها طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها را در زمینه‌های مدیریت بازرگانی، علوم کامپیوتر، زبان‌شناسی، علوم سیاسی، روان‌شناسی و مهندسی ارائه می‌دهند.

   رتبه‌ بندی دانشگاه‌ های اتریش

   در بین موسسات آموزش عالی در اتریش، دانشگاه وین، دانشگاه فنی وین، دانشگاه اینسبروک و دانشگاه فنی گراتس در رتبه‌بندی QS 2023 در رتبه 300 قرار گرفتند. در رتبه‌بندی ARWU که دانشگاه‌ها را بر اساس پتانسیل علمی آنها ارزیابی می‌کند، 7 دانشگاه اتریش در بین 500 دانشگاه برتر قرار دارند.اخیرا موسسات آموزش عالی در اتریش شروع به ازدست‌دادن موقعیت خود در رتبه‌بندی ARWU کرده‌اند، تنها دانشگاه وین به‌طور مداوم در رتبه‌بندی ARWU باقی‌مانده است. از بسیاری جهات، این وضعیت نتیجه تغییر جهت دانشگاه‌های اتریش از فعالیت‌های علمی به دوره‌های عملی خواهد بود که شایستگی‌های لازم برای کار را به دانشجویان می‌دهد.

   شرایط پذیرش دانشگاه ‌های اتریش

   هیچ سیستم یکپارچه پذیرش دانشجو در اتریش وجود ندارد، بنابراین تمام اطلاعات مربوط به شرایط موردنیاز مستقیما در وب سایت خود دانشگاه‌ها قرار می‌گیرد. برای پذیرش در دانشگاه ‌های این کشور معمولا از متقاضی موارد زیر خواسته می‌شود:
   • کپی پاسپورت
   • گواهی دبیرستان، مدرک لیسانس یا فوق‌لیسانس
   • گواهی Studienplatznachweis (تایید اینکه دانشجو حق دارد در یک‌رشته تخصصی مشابه در دانشگاهی در کشور خود تحصیل کند)
   • مدرک دانش آلمانی یا انگلیسی (دیپلم تاییدکننده تحصیل به زبان آلمانی/انگلیسی یا مدرک زبان TestDaF / TOEFL / IELTS و غیره)
   • انگیزه‌نامه
   • توصیه‌نامه
   • پروپوزال تحقیقاتی (برای دکتری)
   برخی از دانشگاه‌ها آزمون‌های کتبی، شفاهی و مصاحبه را نیز ترتیب می‌دهند. از سال 2019، آزمون ورودی برای بیشتر برنامه‌های تحصیل در اتریش معرفی شده است. جزئیات پذیرش و آموزش را می‌توانید از کارشناسان ما در رویال مهاجرت جویا شوید.

   شهریه دانشگاه ‌های اتریش

   تحصیلات عالی در اتریش دارای هزینه است. تحصیل در این کشور بسیار ارزان‌تر از سایر کشورهای اروپایی تمام می‌شود. هزینه شهریه در دانشگاه‌های دولتی برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا 747.42 یورو در هر ترم (1495 یورو در سال) است. این مبلغ برای شهروندان اتحادیه اروپا به 20 یورو در سال می‌رسد. قیمت برای آموزش زبان آلمانی و انگلیسی یکسان خواهد بود.دانشجویانی که به‌طور هم‌زمان در چندین رشته تخصصی در دانشگاه‌های دولتی ثبت‌نام می‌کنند، تنها یک شهریه پرداخت خواهند کرد. یعنی در اتریش این امکان را دارید تا هم‌زمان با پرداخت 747 یورو در هر ترم دو مدرک تحصیلی عالی بگیرید.هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی اتریش بین یک تا 20 هزار یورو در سال است. اگر دانشجویی به‌صورت “مشروط” وارد دانشگاه شود، باید هزینه‌های بخش مقدماتی دانشگاه های اتریش را در نظر بگیرد. دوره‌های مقدماتی توسط سرویس تبادل اتریش OAD برگزار خواهد شد. هزینه یک ترم دوره‌های مقدماتی در گراتس 487 یورو یا در وین 1275 یورو است.بنابراین، هر چه یک دانشجوی خارجی زمان بیشتری را در کشور خود به مطالعه زبان آلمانی بپردازد، زمان و هزینه کمتری را صرف تحصیلات مقدماتی در اتریش خواهد کرد. 
   هزینه به یورو
   هزینه‌های تحصیلی مقدماتی و دانشگاه اتریش (سالانه)
   2360 یوروهزینه دوره آمادگی (سال اول)
   1500 یوروشهریه دانشگاه (سال‌های بعد)
    

   مبلغ به یورو

   هزینه‌های زندگی اتریش (ماهانه)
   320 – 470محل اقامت
   50بیمه سلامت
   15حمل‌ونقل
   200 – 300تغذیه و سایر هزینه‌ها
   585 – 835مجموع ماهانه
    تحصیلات عالی در اتریش دارای هزینه است. تحصیل در این کشور بسیار ارزان‌تر از سایر کشورهای اروپایی تمام می‌شود.

   بهترین دانشگاه‌ های اتریش

   مدارک تحصیلی از دانشگاه ‌های این کشور در 125 کشور در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است و کیفیت آموزش آن‌ها توسط رتبه بندی‌های بین‌المللی اثبات می‌شود. چندین دانشگاه اتریش در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی 2023 گنجانده شده‌اند. در سال تحصیلی 2022-2023، برترین دانشگاه‌های اتریش بر اساس QS به این صورت است: 
   رتبه جهانی 2023رتبه ملی 2023نام دانشگاه
   1511دانشگاه وین
   1792دانشگاه فنی وین
   283دانشگاه صنعتی گراتس
   3084دانشگاه اینسبروک
   3505دانشگاه یوهانس کپلر لینز
   4866دانشگاه کلاگنفورت
   651-7007دانشگاه کارل فرانزنس گراتس
   751-8008دانشگاه پاریس لودرون سالزبورگ

   دانشگاه وین

   دانشگاه وین معتبرترین موسسه آموزشی در بین دانشگاه‌ های اتریش است و در رتبه‌بندی موسسات آموزش عالی در جهان رتبه 151 را دارد. این دانشگاه بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین (تاسیس در سال 1365) دانشگاه آلمانی‌زبان در جهان به‌شمار می‌رود. 9 برنده جایزه نوبل در فیزیک، شیمی، اقتصاد و پزشکی از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند. حدود 30 درصد از کل دانشجویان این دانشگاه از 100 کشور جهان هستند.

   دانشگاه فنی وین

   دانشگاه فنی وین که در سال 1815 تاسیس شد، در میان 200 موسسه برتر آموزشی در جهان قرار دارد.  اگرچه بیشتر رشته‌های این موسسه مربوط به شاخه‌های علم و فناوری است، اما دانشجویان در اقتصاد و علوم اجتماعی نیز امکان کسب دانش در این دانشگاه را خواهند داشت.اتباع خارجی 20 درصد از کل دانشجویان دانشگاه فنی وین را تشکیل می‌دهند که نشان دهنده اعتبار این موسسه است.

   دانشگاه لئوپولد و فرانتس اینسبروک

   این دانشگاه در ایالت فدرال تیرول اینسبروک قرار دارد. دانشگاه مذکور از سال 1669 به‌صورت دانشگاه فعال است و از نظر تعداد دانشجویان، سومین موسسه آموزشی در بین دانشگاه‌ های اتریش به‌حساب می‌آید که حدود 45 درصد آن را شهروندان خارجی تشکیل می‌دهند.این دانشگاه به‌دلیل پیشرفت‌های علمی جدی در زمینه شیمی و زیست‌شناسی مولکولی شناخته شده است و در بین فارغ‌التحصیلان آن دو برنده جایزه نوبل در فیزیک و شیمی وجود دارند. رشته‌های تدریس‌شده در این موسسه آموزش عالی هم شامل علوم انسانی و هم علوم طبیعی می‌شوند.

   دانشگاه فنی گراتس

   این دانشگاه واقع در ایالت فدرال استایرا، در سال 1811 تاسیس شد و به همراه دانشگاه فنی وین، یکی از دو موسسه آموزش عالی فنی در اتریش است. از جمله مشهورترین فارغ‌التحصیلان آن می‌توان فیزیکدان نیکولا تسلا را نام برد. در حال‌حاضر حدود 12 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که 20 درصد آنها اتباع خارجی به شمار می‌روند.

   دانشگاه یوهانس کپلر در لینز

   این موسسه آموزش عالی در سال 1965 به‌عنوان “کالج علوم اجتماعی، اقتصاد و تجارت” تاسیس شد و در سال 1975 وضعیت دانشگاه را دریافت کرد. این دانشگاه در لینز واقع شده است و نام خود را به‌افتخار ستاره‌شناس معروف یوهانس کپلر دریافت کرد.در بین دانشگاه‌ های اتریش، این دانشگاه امکان انتخاب بیش از 70 برنامه تحصیلی در زمینه‌های مختلف مانند پزشکی، حقوق، مهندسی، علوم کامپیوتر، آموزش، علوم طبیعی، اجتماعی یا اقتصادی وجود دارد. دانشکده‌های اقتصاد و بازرگانی آن خیلی معروف هستند.یکی از ویژگی‌های متمایز این دانشگاه پردیس‌های بزرگ مدرن آن با ساختمان‌های دانشگاهی، پارک‌های علمی و یک کتابخانه است. امروزه حدود 20 هزار دانشجو در دانشگاه یوهانس کپلر تحصیل می‌کنند.

   دانشگاه کلاگنفورت

   دانشگاه کلاگنفورت در سال 1970 تاسیس شد و یک دانشگاه دولتی و مرکز تحقیقاتی در کرنتن است. این دانشگاه در دو شهر بزرگ اتریش یعنی وین و گراتس شعبه دارد. شایان‌ذکر است که در این دانشگاه این امکان را دارید تا به زبان انگلیسی در زمینه‌هایی مانند تجارت بین‌الملل و اقتصاد، هوش مصنوعی و امنیت سایبری، علوم کامپیوتر، ریاضیات و… نیز مدرک بگیرید.دانشگاه کلاگنفورت بیش از 11600 دانشجو دارد که تقریبا 20 درصد آنها دانشجویان بین‌المللی از بیش از 100 کشور جهان هستند و بسیاری از اساتید آن نیز متخصصان خارجی به‌شمار می‌روند. این دانشگاه ارتباطات بین‌المللی خوبی دارد و فعالانه در برنامه‌های تبادل بین‌المللی دانشجویان و کارکنان شرکت می‌کند.بهترین دانشگاه‌ های کشور اتریش

   ارزانترین دانشگاه ‌های اتریش

   تحصیل در خارج از کشور نسبت به تحصیل در کشور خودمان امری پرهزینه است. اگر شما توانایی پرداخت هزینه‌های دانشگاه‌های گران‌قیمت در اتریش را ندارید از دانشگاه‌های ارزان نیز می‌توانید ‌پذیرش بگیرید. در زیر چند مورد از ارزان‌ترین دانشگاه‌های اتریش را فهرست کرده‌ایم:
   • دانشگاه وین
   • دانشگاه پزشکی وین
   • دانشگاه اینسبروک
   • دانشگاه پزشکی گراتس
   • دانشگاه صنعتی وین
   • دانشگاه صنعتی گراتس

   برترین کشورها برای تحصیل

   تحصیل در آلمان   تحصیل در کانادا   تحصیل در ترکیه   تحصیل در فرانسه   تحصیل در انگلستان    تحصیل در سوئد   تحصیل در مجارستان تحصیل در اسپانیا تحصیل در دانمارک تحصیل در اتریش تحصیل در ایتالیا تحصیل در آمریکا تحصیل در هلند

   مدارک لازم جهت ثبت ‌نام در دانشگاه‌ های اتریش

   بسته مدارک برای پذیرش در تمامی دانشگاه ‌های اتریش مشابه است. اما شرایط ثبت‌نام و نحوه ارائه مدارک متفاوت خواهد بود. مدارک زیر معمولا از دانشجویان خارجی خواسته می‌شود:
   • کپی پاسپورت یا شناسنامه
   • گواهی پایان دوره متوسطه (دیپلم) به همراه ضمیمه و آپستیل با ترجمه به آلمانی
   • گواهی تایید حداقل سطح A2 از مهارت زبان آلمانی (گواهینامه‌های خاص مانند ÖSD، GOETHE، TestDaF)
   • بیانیه هدف
   در مدارک خواسته شده ممکن است از دانشجو نامه‌های انگیزشی، توصیه‌نامه و زندگی‌نامه نیز خواسته شود.

   دانشگاه ‌های پزشکی اتریش

   خدمات آموزش پزشکی در دانشگاه ‌های کشور اتریش توسط سه دانشگاه پزشکی دولتی (در وین، گراتس و اینسبروک) و دانشکده پزشکی دانشگاه لینز و سه دانشگاه خصوصی ارائه می‌شود. هر یک از آنها به‌صورت جداگانه برنامه‌های خود را برنامه‌ریزی می‌کنند، بنابراین امکان انتقال بدون مانع از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر وجود نخواهد داشت.دانشکده‌های ارائه‌دهنده آموزش پزشکی در اتریش در جامعه آکادمیک بین‌المللی و دنیای پزشکی با توافق‌نامه‌های اراسموس و تبادل مختلفی که امضا کرده‌اند، شناخته شده‌اند. علاوه بر این فرصت‌ها، آزمایشگاه‌های پزشکی و بیمارستان‌های پزشکی با کیفیت دانشکده‌های پزشکی این کشور نسبت مستقیم دارند. از این منظر، دانشکده‌های پزشکی دانشگاه ‌های اتریش فرصت‌های آموزشی بسیار گسترده‌ای به دانشجویان خود می‌دهند.اگر قصد تحصیل پزشکی در اتریش را دارید می‌توانید با مشاوران حرفه‌ای رویال مهاجرت برای تحصیل پزشکی اقدام کنید.علاوه بر دانشگاه‌های پزشکی، هشت دانشگاه کاربردی در اتریش وجود دارند که می‌توانید در رشته‌های تخصصی مانند فیزیوتراپی، زنان و زایمان، گفتار درمانی، رژیم غذایی، کاردرمانی، رادیولوژی، علوم زیست پزشکی و…  در آن‌ها تحصیل کنید. در این دانشگاه‌ها هیچ سهمیه‌ای وجود ندارد. شرایط پذیرش شامل گذراندن تحصیلات متوسطه، داشتن دانش زبان آلمانی در سطح B2.2 یا C1، قبولی در آزمون یا مصاحبه است.
   هزینه تحصیل پزشکی در اتریشمبلغ به یورو
   شهریه هر ترم726.72
   بیمه18
   شهریه هر ترم دوره‌های مقدماتی1180
    

   بورسیه تحصیلی دانشگاه ‌های اتریش

   بورسیه‌های تحصیلی نسبتا کمی برای دانشجویان غیر اتریشی وجود دارد که عمدتا به متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌شود. به‌عنوان‌مثال، دانشگاه اروپای مرکزی (CEU) به افرادی که می‌خواهند در زمینه‌های علوم اجتماعی و علوم‌انسانی پیشرفت کنند، بورسیه تحصیلی کامل ارائه می‌دهد.آموزش رایگان در دانشگاه وین و بورسیه تحصیلی اتریش در برنامه تحرک آکادمیک اراسموس ارائه می‌شوند؛ این بورسیه‌ها شامل تحصیل طولانی‌مدت در این دانشگاه نیستند. در اتریش بورسیه‌هایی برای حمایت از گروه‌های فردی نیز وجود دارد. به‌عنوان‌مثال، زنانی که در رشته‌های ریاضی و علوم کامپیوتر تحصیل می‌کنند، بودجه‌ای دریافت خواهند کرد که هزینه تحصیل سالانه آنها را پوشش می‌دهد.

   لیست دانشگاه ‌های رایگان اتریش

   تحصیل در دانشگاه‌های دولتی اتریش فقط برای شهروندان اتحادیه اروپا رایگان است. این دسته از دانشجویان اگر در بازه زمانی استاندارد فارغ‌التحصیل نشوند، دو ترم اضافی به آنها داده می‌شود و برای هر ترم باید مبلغ 412 دلار پرداخت کنند.سایر دانشجویان خارجی فقط با دریافت بورسیه‌های تحصیلی به تحصیل رایگان در دانشگاه ‌های اتریش دست خواهند یافت.

   اقامت تحصیلی اتریش

   ویزای تحصیلی اتریش از دسته ویزای شنگن D است. این ویزا به شما امکان می‌دهد بیش از 90 روز بدون خروج از کشور در این کشور بمانید. ویزای شنگن تحصیلی در ابتدا برای یک سال صادر می‌شود اما در صورت لزوم امکان تمدید تا 5 سال را فراهم می‌کند. روند درخواست ویزای تحصیلی اتریش به شرح زیر است:
   • شما باید مدارک لازم را جمع‌آوری کنید و به مرکز ویزا اداره کنسولی اتریش بفرستید.
   • پس از آن باید منتظر پاسخ مثبت باشید و در صورت دریافت موافقت باید برای ویزای بلندمدت دسته D اقدام کنید.
   • پس از دریافت ویزا یک مجوز اقامت دریافت خواهید کرد.
   ویزای تحصیلی در اتریش تنها فرصتی برای تحصیل در یک دانشگاه یا مدرسه خاص نیست. با این مدرک می‌توانید در هر ترم به مدت 3 ماه در اروپا سفر و تا 10 ساعت در هفته در این کشور کار کنید. برای دریافت اقامت تحصیلی در اتریش باید از یک وکیل مهاجرت به اتریش کمک گرفت تا احتمال ریجکت شدن ویزا را به حداقل برساند. زیرا اگر با درخواست ویزای تحصیلی شما موافقت نشود فرصت تحصیلی خود را از دست خواهید داد.ویزای تحصیلی اتریش از دسته ویزای شنگن D است. این ویزا به شما امکان می‌دهد بیش از 90 روز بدون خروج از کشور در این کشور بمانید.

   جمع‌بندی

   برتری دانشگاه ‌های اتریش در سراسر جهان معروف است. بسیاری از این دانشگاه‌ها در رنکینگ دانشگاه‌های بین‌المللی رتبه بالایی دارند و اگر تصمیم به تحصیل در این کشور داشته باشید، تحصیلات باکیفیت خوبی را برای شما تضمین می‌کنند. ما در رویال مهاجرت در انتخاب دانشگاه مناسب در اتریش و اخذ ویزای تحصیلی به شما کمک خواهیم کرد.

   سؤالات متداول

   برترین دانشگاه ‌های کشور اتریش کدام هستند؟

   برخی از دانشگاه‌های معتبر در اتریش عبارتند از دانشگاه صنعتی وین، دانشگاه پزشکی وین، دانشگاه وین، دانشگاه گراتس و دانشگاه اینسبروک و بسیاری دیگر.

   آیا تحصیل دانشگاهی در اتریش رایگان است؟

   دانشگاه‌های دولتی تحصیل رایگان در اتریش برای اتباع منطقه اقتصادی اروپا و اتحادیه اروپا ارائه می‌دهند. سایر دانشجویان بین‌المللی باید هزینه‌های تحصیل و هزینه‌های اضافی را بپردازند.

   آیا امکان اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه های اتریش وجود دارد؟

   بله. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در دانشگاه‌های این کشور بورسیه تحصیلی بگیرند.

   دانشگاه‌های پزشکی اتریش کدام هستند؟

   دانشگاه‌های علوم پزشکی وین، گراتس و اینسبروک و دانشکده پزشکی دانشگاه لینز

   مقالات مرتبط

   تحصیل پزشکی در اتریش

   تحصیل پزشکی در اتریش

   پزشکی پرطرفدارترین رشته بین داوطلبان گروه آزمایشی تجربی است. قبولی در این شاخه برخلاف سایر رشته‌ها بسیار سخت و پیچیده خواهد بود. شرایط و نابرابری‌های …

   بورسیه تحصیلی اتریش

   بورسیه تحصیلی اتریش

   بورسیه تحصیلی اتریش، فرصتی گرانبها برای دانشجویان جهت ادامه تحصیلات عالی در یکی از کشورهای پیشرو در حوزه آموزش عالی است. این بورسیه‌ها‌ از طریق …

   تحصیل دندانپزشکی در اتریش

   تحصیل دندانپزشکی در اتریش

   اتریش به‌عنوان یکی از کشورهای پیشرو در زمینه دانش و فناوری دندانپزشکی شناخته می‌شود. سیستم آموزشی دندانپزشکی در این کشور بر اساس استانداردهای بین‌المللی تنظیم …

   دانشگاه‌ های اتریش

   دانشگاه‌ های اتریش

   سالانه هزاران نفر از سراسر جهان در دانشگاه‌ های اتریش ثبت‌نام می‌کنند. اغلب تعداد دانشجویان خارجی و داخلی در دانشگاه‌های این کشور یکسان هستند؛ بنابراین …

   نظر خود را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   مشاوره رایگان مهاجرت