تحصیل در کانادا

کانادا یکی از اصلی‌ترین مقاصد برای دانشجویان بین‌المللی که می‌خواهند در دانشگاه‌هایی ممتاز با سطح آموزشی بالا درس بخوانند می‌باشد. درواقع تحصیل در کانادا می‌تواند یک سکوی پرش بسیارخوب برای افرادی باشد که می‌خواهند در سطوح بالا آموزش‌دیده و سپس وارد بازار کار بین‌المللی شوند. به همین خاطر و با افزایش چشمگیر درخواست‌ها برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، در این مطلب به بررسی شرایط جدید تحصیل در این کشور خواهیم پرداخت.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید 

درخواست فوری مشاوره

  تحصیل در کانادا و مشاوره تحصیلی مؤسسه رویال مهاجرت

  باتوجه به پیچیدگی و سختی‌هایی که در پروسه مهاجرت تحصیلی به کانادا وجود دارند، مراجعه متقاضیان به فردی متخصص که از تمام قوانین و شرایط این‌کار باخبر بوده و تجربه‌های موفقی داشته باشد، تأثیر بسزایی در موفقیت آنها خواهد داشت. به همین منظور نیز مشاورین و کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی آوام همواره آماده هستند تا خدمات لازم را به بهترین شکل ممکن به شما ارائه دهند. متقاضیان می‌توانند از طریق شماره‌های مندرج در سایت با کارشناسان ما تماس گرفته و یا به شکل حضوری از راهنمایی‌های آنها بهره‌مند شوند.

  شرایط تحصیل در کانادا

  افرادی که متقاضی تحصیل در کشور کانادا هستند، باید شرایط خاصی را فراهم نمایند تا بتوانند به خواسته خود دست‌یابند. موارد بسیاری را می‌توان نام برد که شانس افراد را برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا و پذیرش تحصیلی در این کشور افزایش می‌دهند. از مهم‌ترین موارد می‌توان به تمکن‌مالی مطلوب، سن و نمره مدرک زبان متقاضی اشاره کرد. به این معنی که هرچه افراد نمره زبان بیشتری کسب کرده، وقفه میان‌ سال‌های تحصیلی آنها کمتر باشد و تمکن‌مالی موردنیاز کانادا را نیز فراهم نمایند، شانس بسیار بالایی برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل خواهند داشت.

  شرایط تحصیل در کانادا

  مقاطع تحصیلی در کانادا

  کانادا ازجمله کشورهایی است که نظام‌آموزش آن از بهترین متدهای آموزشی جهان پیروی می‌کند و به همین دلیل است که بسیاری از دانشجویان بین‌المللی، به دنبال دریافت ویزا دانشجویی کانادا هستند. علی‌رغم تفاوتی که میان سیستم‌های‌آموزشی استان‌های مختلف کانادا وجود دارد؛ اما آموزش اجباری در این کشور از سن 5 سالگی و از مقطع پیش‌دبستان شروع می‌شود.

  لازم به ذکر است که افراد می‌توانند کودکان 2 تا 5 ساله خود را به‌منظور آشنایی با محیط‌های عمومی به مهدکودک‌ها نیز بفرستند. مقاطع تحصیلی در کانادا، شامل پایه‌های پیش‌دبستان، دبستان، دو دوره دبیرستان و درنهایت دانشگاه می‌شوند که در ادامه به بررسی شرایط هریک از آنها خواهیم‌پرداخت.

  مقطع دبستان در کانادا

  پس از اتمام دوره پیش‌دبستانی، کودکان درحالی‌که 5 یا 6 سال دارند، وارد دبستان خواهند شد. دانش‌آموزان تا سن 11 سالگی به یادگیری آموزه‌های‌ابتدایی در مدارس دولتی یا خصوصی خواهند پرداخت. تدریس در مدارس کانادا اغلب به زبان انگلیسی انجام می‌شود و شهریه‌های این مدارس برای دانش‌آموزان بین‌المللی به مبلغی حدود 10 تا 25 هزار دلار در سال می‌رسد.

  بهترین مدارس خصوصی و دولتی کانادا

  برای تحصیل دانش آموزان بین‌المللی در دبستان‌های کانادا، والدین آنها باید مقیم دائم یا شهروند این کشور باشند و یا ویزای موقتی که یکی از والدین دارد، اجازه تحصیل به فرزند زیر 18 سال را بدهد. راه دیگری که وجود دارد این است که متقاضیان برای فرزند زیر 18 سال خود درخواست اپلای کرده و سپس به‌عنوان همراه با او بروند و یا فرزند خود را در یکی از مدارس شبانه‌روزی کانادا ثبت‌نام نمایند. لازم به ذکر است با توجه به اینکه هریک از ایالات 13 گانه کانادا سیاست‌های خود را برای سیستم‌آموزشی دارند، افراد باید پیش از هر اقدامی، به بررسی شرایط ایالت موردنظر خود بپردازند.

  مقطع دبیرستان در کانادا

  اگر دانش‌آموزان بتوانند دوره دبستان را با موفقیت پشت سر بگذارند، در سن 10 یا 11 سالگی وارد دوره اول دبیرستان خواهند شد. آنها در این مقطع به فراگیری پایه‌های تحصیلی 6 تا 8 پرداخته و پس از اتمام آن، وارد دوره دوم خواهند شد. در این دوره نیز دانش‌آموزان، پایه‌های 9 تا 12 را گذرانده و سپس با توجه به ایالت موردنظر، در یکی از سنین 16 یا 18 سالگی از مدرسه فارغ‌التحصیل خواهند شد. پس از اتمام دوره دبیرستان، افراد می‌توانند باتوجه به هدف خود وارد بازار کار شده و یا به دانشگاه بروند.

  برای اطلاع دقیق از شرایط سنی هریک از ایالات کانادا و هزینه‌های دریافتی مدارس در مقاطع مختلف، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی موجود با مشاوران و کارشناسان ما تماس گرفته و از راهنمایی‌های آنها استفاده نمایید.

  مقاطع دانشگاهی در کانادا

  تحصیل در دانشگاه‌های کانادا، مانند دیگر کشورها در 3 مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری انجام می‌شود.

  • کارشناسی

  دانش‌آموزان پس از اتمام دوره دبیرستان و با اخذ دیپلم 12 ساله خود، می‌توانند وارد دانشگاه شده و 3 الی 4 سال به تحصیل در مقطع کارشناسی بپردازند. از ملزوماتی که افراد باید برای ورود به دانشگاه‌های کانادا به همراه داشته باشند دیپلم معتبر، مدارک زبان، مدارک مربوط به پذیرش و… می‌باشد. لازم به ذکر است که کارشناسی در کانادا، به‌عنوان یکی از گران‌ترین مقاطع این کشور شناخته‌شده و هزینه آن به چیزی حدود 5500 تا 29000 دلار می‌رسد.

  • ارشد

  متقاضیان تحصیل مقطع کارشناسی‌ارشد برای پذیرش در دانشگاه‌های کانادا، حتماً باید مدرک لیسانس‌معتبر خود را ارائه دهند. گذراندن این مقطع تحصیلی در کانادا حدود 1 الی 2 سال به طول می‌انجامد. هزینه موردنیاز برای مقطع ارشد نیز مبلغی حدود 13000 تا 20000 دلار می‌باشد. لازم به ذکر است که دانشگاه‌های کانادا در مقاطع مختلف دانشگاهی دارای تنوع بالایی در رشته‌ها هستند و از این بابت نگرانی وجود ندارد.

  • دکتری

  افراد پس از اتمام مقاطع کارشناسی و ارشد، وارد دکتری می‌شوند که گذراندن آن 3 الی 6 سال به طول می‌انجامد. از مجموعه ملزوماتی که افراد برای اخذ پذیرش در این مقطع نیازدارند، می‌توان به مدارک معتبر کارشناسی و ارشد اشاره کرد. این مقطع تحصیلی در کانادا اغلب بر پایه تحقیقات صورت می‌گیرد و دانشجویان زمان کمتری را در کلاس درس سپری می‌کنند. هزینه موردنیاز برای مقطع دکتری در کانادا مبلغی حدود 10000 تا 20000 دلار می‌باشد. شما می‌توانید برای آگاهی کامل از مدارک موردنیاز برای پذیرش در هریک از مقاطع تحصیلی کانادا از طریق شماره تماس‌های موجود با مشاورین ما در این زمینه تماس بگیرید.

  تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در کانادا

  تحصیل پزشکی در کانادا همواره پرطرفدارترین رشته‌های دانشگاهی این کشور به شمار می‌روند. متقاضیان تحصیل پزشکی در کانادا، باید پیش از ورود به دانشگاه‌های این کشور، مدرک لیسانس یا معادل آن را در رشته‌های فیزیک، زیست و شیمی اخذ نموده و بعدازآن در آزمون MCAT شرکت نمایند.

  شرابط مورد نیاز برای تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در کانادا

  درصورت قبولی در آزمون مذکور، این افراد باید به یادگیری پیش‌نیازهای پزشکی در کانادا بپردازند. به‌منظور تحصیل دندانپزشکی در کانادا که یکی از زیرشاخه‌های پزشکی به شمار می‌رود، افراد باید دوره‌ای 4 ساله به تحصیل لیسانس علوم بپردازند. پس از پشت سر گذاشتن این دوره با موفقیت، متقاضیان باید در آزمون ورودی DAT شرکت نموده و نمره قبولی برای دانشگاه موردنظر خود را کسب نمایند.

  بهترین دانشگاه‌ها و کالج‌ها در کانادا

  بهترین کالج‌های کانادا و بهترین دانشگاه‌ های کانادا برای تحصیل عبارت‌اند از:

  • دانشگاه تورنتو
  • کالج ‌هامبر
  • کالج صدساله
  • کالج جورج براون
  • دانشگاه بریتیش کلمبیا
  • دانشگاه مک گیل
  • دانشگاه مک مستر
  • دانشگاه مونترال
  • دانشگاه آلبرتا
  • دانشگاه اتاوا
  • کالج رجیس تورنتو
  • دانشگاه ترینیتی کالج

  بورسیه‌های تحصیلی کانادا

  علی‌رغم اینکه امکان تحصیل رایگان در کانادا تنها برای شهروندان این کشور فراهم بوده و برای متقاضیان بین‌المللی ناممکن است؛ اما این افراد می‌توانند با دریافت انواع بورس‌های تحصیلی (درصورت داشتن شرایط موردنیاز)، اکثر هزینه‌های تحصیلی خود را پوشش دهند. بورسیه‌هایی که دانشگاه‌ها و دولت‌کانادا ارائه می‌دهند عبارت‌اند از:

  • جایزه بین‌المللی رهبر فردا کارن مک کلین در دانشگاه بریتیش کلمبیا
  • بورسیه‌های تحصیلی دانشگاهی
  • جوایز دکترای پژوهشی IDRC
  • بورس دانشجویی بین‌المللی دانشگاه یورک
  • بورس تحصیلی دکترا ترودو
  • بورس بین‌المللی Lester B. Pearson در دانشگاه تورنتو
  • بورس تحصیلی وینج کانادا
  • بورسیه بین‌المللی ورودی دانشگاه کلگری
  • بورسیه تحصیلی انتاریو
  • بورسیه رئیس دانشگاه وینیپگ برای رهبران جهان
  • کمک‌هزینه تحصیلی جوایز الماس ملکه الیزابت دوم

  برای آگاهی از هزینه‌های تحت پوشش و شرایط بورسیه تحصیلی کانادا می‌توانید از طریق شماره تماس‌های مندرج در سایت با کارشناسان ما در تماس باشید.

  مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

  مدارک موردنیاز به‌منظور اخذ ویزای تحصیلی کانادا عبارت‌اند از:

  • تمکن مالی موردنیاز برای پوشش هزینه تحصیلی در کانادا و زندگی در این کشور
  • رزومه تحصیلی و مقالات پژوهشی
  • پاسپورت معتبر
  • مدارک هویتی
  • انگیزه نامه و توصیه‌نامه
  • مدارک زبان با نمره مطلوب
  • ریزنمرات تمام مقاطع قبل
  • فرم تکمیل‌شده کاستودین (برای دانش‌آموزان زیر 18 سال)
  • عکس متقاضی (ترجیحاً جدید باشد)

  کار پس از تحصیل در کانادا

  دانشجویان می‌توانند پس از اتمام تحصیل خود در کانادا، به کار در این کشور بپردازند. اگر متقاضی درخواستی برای اخذ مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی بدهد، می‌تواند حداکثر 3 سال در کانادا مشغول شود. این مجوز غیرقابل تمدید بوده و تنها یک‌بار به هر فرد اعطا می‌شود. متقاضیان با داشتن این مجوز می‌توانند به شکل‌های تمام و پاره‌وقت کار کنند.

  سخن پایانی

  در این مطلب که با تلاش کارشناسان و متخصصین مؤسسه رویال مهاجرت گردآوری‌شده، تلاش کردیم تا مهم‌ترین نکات درمورد تحصیل در کشور کانادا را برای متقاضیان بازگو کنیم. شما می‌توانید برای آگاهی از اطلاعات‌تکمیلی و جزئیات موجود در این‌زمینه، با شماره تماس‌های موجود در سایت تماس گرفته و از راهنمایی‌های کارشناسان ما بهره‌مند شوید.

  سؤالات متداول درباره تحصیل در کانادا

  این اتفاق شانس افراد برای دریافت ویزای‌تحصیلی را تا حد زیادی کاهش می‌دهد؛ بنابراین بهتر است مدارک زبان ارائه شوند.

  خیر متقاضیان برای تحصیل در کانادا باید شهریه بپردازند و تنها راه برای کاهش هزینه‌ها، دریافت بورسیه می‌باشد.

  خیر محدودیت‌سنی ملاک نیست ولی گپ‌تحصیلی برای دانشگاه‌های کانادا بسیارمهم است.

  متقاضی باید دست‌کم یکی از مدارک‌معتبر IELTS، GRE، PTE و TOFEL را داشته باشد.

  بله دانشجویان می‌توانند 20 ساعت در هفته در حین‌تحصیل به کارهای پاره‌وقت مشغول‌شوند.

  مقالات مرتبط

  تحصیل در مقطع دکترا در کانادا

  افرادی که قصد دارند تا در مقطع دکترا تحصیل کنند، ترجیح می‌دهند تا برای ادامه تحصیل به سراغ بهترین دانشگاه‌های دنیا بروند. در بین کشورهای...
  مشاوره رایگان مهاجرت