مهاجرت کادر درمان به عمان
تیم نویسندگان رویال مهاجرت اکتبر 14, 2023

مهاجرت کادر درمان به عمان

در ایران موج مهاجرت هر روز ابعاد جدیدی به‌خود می‌گیرد. در حال‌حاضر نیز مقوله‌های پزشکی و مهاجرت کادر درمان در صدر فهرست درخواست‌های مهاجرت به خارج از کشور قرار دارد. عمان نیز از کشورهایی به‌حساب می‌آید که دسته‌ای از افراد علاقه‌مند به مهاجرت به آن هستند. البته مهاجرت کادر درمان به عمان شرایط خاصی دارد.

درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   مزایای انتخاب عمان برای مهاجرت کادر درمان

   عمان یکی از امن‌ترین کشورهای منطقه است و به‌دلیل نزدیکی به کشورهای عربی و ارزش پول آن، پزشکان زیادی به این کشور مهاجرت می‌کنند. افراد با مهاجرت کاری به عمان خواهند توانست حقوقی بیشتر از کشور خود داشته باشند. عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرصت‌های شغلی پزشکان در عمان می‌توانید با مشاورین رویال مهاجرت تماس بگیرند و از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید. برخی از مزایای زندگی در عمان عبارتند از:

   • عمان نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر هزینه زندگی پایین‌تری دارد.
   • هزینه مسکن در این کشور نسبتا مقرون‌به‌صرفه خواهد بود.
   • فرصت‌های شغلی زیادی برای خارجی‌ها به‌خصوص برای کادر درمان وجود دارد.
   • آب‌وهوا به‌طورکلی در تمام طول سال گرم و آفتابی است.
   • عمان کشوری بسیار امن با جرم و جنایت کم به‌حساب می‌آید.
   • بیشتر مردم آن به زبان انگلیسی تسلط دارند.

   روش ‌های مهاجرت کادر درمان به عمان

   روش‌های متفاوتی برای مهاجرت به عمان و امکان کار در کادر درمان این کشور وجود دارد. در ادامه دو روش متداول دراین‌خصوص برای متقاضیان توضیح داده می‌شود:

   اخذ ویزا برای مهاجرت کادر درمان به عمان

   تمامی کادر درمان از جمله پزشکان، دندانپزشکان، پرستاران و غیره که مایل به‌کار در این کشور هستند باید گواهی OMSB (هیئت تخصصی پزشکی عمان) را بگیرند. آنها باید در آزمون پرومتریک عمان شرکت کنند و مجوز از وزارت بهداشت بگیرند.

   این افراد می‌توانند این کار را فقط تحت برنامه اسپانسرشیپ ویزا انجام دهند. برای واجد شرایط‌بودن این برنامه، متقاضی باید بین 21 تا 60 سال سن داشته باشد و یک پیشنهاد شغلی تایید شده از بیمارستان یا کلینیک در عمان بگیرد. در این روش کارفرما اسپانسر ویزا است.

   تحصیل در عمان

   روش دیگر برای مهاجرت به‌عنوان کادر درمان تحصیل پزشکی در عمان خواهد بود. با این کار پس از اتمام تحصیل راحت‌تر خواهید توانست کارفرما پیدا کنید و نیازی به معادل‌سازی مدارک خود نخواهید داشت.

   کادر درمان مورد نیاز کشور عمان

   بر اساس اعلام وزارت بهداشت عمان، تا سال 2040، این کشور کمبودهای کادر پزشکی خود را از پزشکان و متخصصان خارجی تامین خواهد کرد. به‌طورکلی برای کار در این کشور به‌عنوان پزشک، پرستار و… باید ابتدا در آزمون‌های مربوطه شرکت کنید و در صورت داشتن صلاحیت لازم مشغول به‌کار شوید. در زیر می‌توانید برخی از مشاغل مورد نیاز برای مهاجرت کادر درمان به عمان را بررسی کنید.

   حوزه تخصصیمشاغل مورد نیاز
   متخصصین اتاق عملمتخصص بیهوشی، دستیار اتاق عمل، پرستار
   بهداشت دهان و دنداندندانپزشک
   پزشک عمومی، جراح و متخصصمتخصص اطفال، متخصص ارتپد، متخصص زنان، پزشک اورژانس، جراح و متخصص داخلی، داروساز، چشم‌پزشک، متخصص اورولوژی
   سایر مشاغل کادر درمانبینایی‌سنج، شنوایی‌سنج، روانپزشک، ماما، رادیولوژیست، کارشناسی آزمایشگاه بالینی، تکنسین رادیولوژی

   رشته ‌های مورد نیاز عمان در کادر درمان

   رشته‌های عنوان‌شده در زیر برای مهاجرت کادر درمان به عمان نیاز هستند:

   • اتاق عمل
   • بینایی سنج
   • پرستاری
   • مامایی
   • داروسازی
   • آلرژی و ایمونولوژی
   • بیهوشی
   • پوست
   • رادیولوژی تشخیصی
   • طب اورژانسی
   • اطفال
   • اورولوژی

   اگر مطمئن نیستید که حرفه شما در لیست شغل‌های مورد نیاز این کشور قرار دارد با کارشناسان ما در رویال مهاجرت تماس بگیرید تا اطلاعات لازم را کسب کنید.

   شرایط مهاجرت کادر درمان به عمان

   پزشکان و سایر کادر درمان در دو بخش دولتی و خصوصی، حق کار در کشور عمان را دارند. از جمله الزامات مورد نیاز برای مهاجرت کادر درمان به عمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

   • قدم اول ثبت‌نام در آزمون پرو متریک و اخذ ویزا جهت شرکت در آزمون مربوطه می‌شود.
   • مرحله دوم پس از گذراندن تست پرو متریک قبولی در مصاحبه حضوری است.
   • گام سوم نیز شامل یافتن شغل می‌شود. این دسته از افراد باید رزومه خود را به بیمارستان‌های دولتی و خصوصی بفرستند. اگر متقاضی بتواند جاب آفر بگیرد، کارفرما برای ویزای کار اقدام خواهد کرد و فرد اجازه اقامت دو ساله دریافت می‌کند.
   • پزشکان نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی یا عربی ندارند، بلکه باید دانش کافی زبان انگلیسی را داشته باشند. اگر فرد به زبان عربی مسلط باشد، شانس وی برای یافتن شغل بسیار بالا خواهد بود.

   شرایط مهاجرت پزشکان و پرستاران به عمان

   سابقه کار مورد نیاز کادر درمان

   داشتن سابقه کاری در حوزه تخصصی شغل مورد نظر یکی از الزامات لازم برای موفقیت در پیداکردن کار در این کشور در نظر گرفته می‌شود. بنابراین افراد در زمینه کاری خود باید حداقل سه سال سابقه کاری داشته باشند.

   مدارک لازم جهت مهاجرت از طریق کادر درمان

   برای مهاجرت کادر درمان به عمان مدارک زیر نیاز است:

   • داشتن پاسپورت قابل‌استفاده
   • گواهی صلاحیت از یک دانشگاه پزشکی معتبر
   • داشتن گواهی کارآموزی پزشک یا اقامت ادواری از بیمارستان یا مرکز بهداشت
   • گواهی تجربه کاری از بیمارستان یا بخش بهداشت ترجیحا حداقل سه سال در تخصص مورد نظر
   • مجوز کار
   • گواهی مبتنی بر تخصص پزشک

   اخذ مجوز کار برای درمان

   اسپانسر شدن برای یک فرد خارجی برای کار در عمان بیشتر بر عهده کارفرما است. کارفرما باید ویزای کار برای ورود به عمان، کارت اقامت برای ماندن در کشور و اجازه اقامت را برای متقاضی دریافت کند. در این کشور، تمام این مدارک برای کارمندان بین 21 تا 60 سال و دارای پیشنهاد شغلی از یک شرکت عمانی اعمال می شود.

   کارفرما برای گرفتن ویزا به متقاضی کمک می‌کند و اسپانسر ویزا می‌شود. معمولا شروع درخواست برای ویزا ها و مجوزهای لازم از وزارت نیروی انسانی شروع خواهد شد. اولین مرحله از پروسه اسپانسرشیپ این است که کارفرما مجوز کار از وزارت نیروی انسانی بگیرد تا بتواند یک کارمند خارجی را تحت استخدام قرار دهد. کارفرما فرم درخواست تدارکات را جهت ارسال به‌ریاست تخصصی وزارت نیروی انسانی می‌فرستد.

   کارمند پس از ورود به این کشور باید برای دریافت کارت اقامت ظرف 30 روز به اداره وضعیت مدنی پلیس سلطنتی عمان برود. فرد مورد نظر در یک مرکز پزشکی تحت آزمایش خون قرار می‌گیرد و برای انگشت‌نگاری هدایت می‌شود. پس از جمع‌آوری داده‌ها برای وی کارت اقامت صادر خواهد شد که دو سال اعتبار دارد.

   معادل ‌سازی مدرک پرستاری در عمان

   تمام متخصصان پرستاری که دوست دارند در این کشور کار کنند باید برای معاینه وزارت بهداشت عمان (PROMETRIC-RN) حاضر شوند و این آزمون را بگذرانند. پرستاران با مدرک کارشناسی با دو سال سابقه کار می‌توانند پس از این آزمون به‌عنوان تکنسین پرستار مشغول به‌کار شوند.

   داوطلبان باید یک هفته قبل از تاریخ مورد نظر در آزمون ثبت‌نام خود را انجام دهند. زمان، محل برگزاری و تاریخ دقیق آزمون یک روز قبل از برگزاری آن توسط کمیته آزمون اطلاع‌رسانی خواهد شد. آزمون مجوز پرستاری عمان آزمونی مبتنی بر نظریه پرستاری است که مهارت‌های افراد را در این حرفه ارزیابی می‌کند.

   معادل ‌سازی مدرک پزشکان در عمان

   افرادی که مدرک پزشکی دارند باید گواهینامه‌های تحصیلی خود را برای یافتن شغل در عمان معادل‌سازی کنند. اولین مرحله برای معادل‌سازی گواهی‌های پزشکی در این کشور، قبولی در آزمون پرومتریک محسوب می‌شود. این آزمون به زبان انگلیسی و در بسیاری از کشورها مانند امارات متحده عربی، سلطان‌نشین عمان، مالزی و ترکیه انجام می‌شود.

   افراد تا مرحله مجاز به شرکت در این آزمون هستند. پس از قبولی در آزمون پرومتریک، فرد گواهینامه‌های خود را برای ارزیابی ارسال می‌کند، سپس مصاحبه می شود و در صورت قبولی در مصاحبه می‌تواند مجوزهای لازم را بگیرد. افراد موفق پس از گرفتن شغل، واجد شرایط دریافت ویزای کار خواهند بود.

   میزان درآمد و حقوق کادر درمان در عمان

   حقوق کادر درمان در عمان با توجه‌به تخصص متفاوت است و منطقی نیست که حقوق یک جراح عمومی را با رادیولوژیست یا متخصص اطفال یکی دانست. در این ‌خصوص باید توجه داشته باشید که حقوق این افراد بسته به تخصص و بیمارستان تفاوت دارد.

   اما پزشک در عمان ماهیانه حدود 3 هزار ریال این کشور حقوق می‌گیرد در حالی‌که حقوق پزشک متخصص و جراح به 5 هزار ریال در ماه می‌رسد. در رابطه ‌با حقوق نکته‌ای وجود دارد که باید به آن اشاره کرد و آن مالیات‌بردرآمد افراد است. کشور عمان هیچ مالیاتی بر درآمد نیروی کار در کشور خود اعمال نمی‌کند.

   به طور کلی رنج درآمد کادر درمان پیراپزشکی بین 400 تا 900 ریال عمان برای سال اول و برای پزشکی بین 800 تا 1500 ریال است. البته اگر مهارت هایی مثل کاشت مو و … نیز انجام شود این درآمد قابلیت افزایش نیز خواهد داشت.

   هزینه مهاجرت کادر درمان به عمان

   هزینه مهاجرت کادر درمان به عمان تحت تاثیر عوامل مختلفی همچون هزینه‌های آزمون، ویزا و غیره خواهد بود. شرکت در آزمون مربوطه حدود 195 دلار هزینه دارد. پس از انجام آزمایش پرومتریک و بر اساس شرایط، پزشکان باید مدارک خود را برای ارزیابی ارسال کنند.

   مرحله ارزیابی حدود 54 دلار هزینه در پی خواهد داشت. این متخصصان حدود 50 دلار نیز باید برای مصاحبه بپردازند. علاوه‌بر هزینه‌های آزمون پر متریک، هزینه‌های اضافی مانند هزینه سفر به کشور مورد نظر نیز برای آزمون و مصاحبه نیز وجود دارد.

   هزینه مهاجرت پزشک، پرستار و... به کشور عمان تحت تاثیر عوامل مختلفی همچون هزینه‌های آزمون، ویزا و غیره است.

   اخذ اقامت عمان برای کادر درمان

   در کشورهای عربی به‌ویژه کشورهای حاشیه خلیج‌فارس مانند عمان اخذ اقامت دائم و تابعیت عمان از طریق کار اعطا نمی‌شود. این بدان معناست که پزشکان یا کادر درمان این کشور، حتی اگر سال‌ها در این کشورها کارکرده باشند، در نهایت اقامت دائم و تابعیت دریافت نمی‌کنند.

   به پزشکانی که در عمان مشغول به‌کار هستند معمولا در ابتدا اقامت برای یک دوره دو ساله اعطا می‌شود و پس از این مدت تمدید خواهد شد. افرادی که قصد کار در عمان را دارند در نظر داشته باشند برای اعضای خانواده خود (همسر و فرزندان زیر 21 سال) نیز می‌توانند ویزا بگیرند.

   مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای همراه در عمان به شرح زیر است:

   • پاسپورت متقاضیان
   • کپی کارت اقامت متقاضی
   • یک نسخه از قرارداد کار
   • ارائه صورت‌حساب بانکی مبنی بر امکان حمایت از خانواده
   • اثبات مسکن
   • سند ازدواج

   اگر در خصوص مهاجرت کادر درمان به عمان یا دیگر کشورها نیاز به مشاوره دارید با کارشناسان ما در رویال مهاجرت در ارتباط باشید تا اطلاعات لازم را به دست آورید.

   برترین کشور ها برای مهاجرت کاری

   مهاجرت کاری به آلمان  مهاجرت کاری به کانادا مهاجرت کاری به ترکیه مهاجرت کاری به فرانسه مهاجرت کاری به انگلستان مهاجرت کاری به اسپانیا مهاجرت کاری به سوئد مهاجرت کاری به اتریش مهاجرت کاری به مجارستان مهاجرت کاری به دانمارک مهاجرت کاری به آمریکا مهاجرت کاری به هلند مهاجرت کاری به ایتالیا

   جمع‌بندی

   مهاجرت کادر درمان به عمان به‌دلیل بالا بودن دستمزدها و رفاه و امنیت بالا مردم در این کشور در بین خیلی از افراد طرف‌دار دارد. متقاضیان برای کار به‌عنوان پزشک، پرستار و… باید برای معادل‌سازی مدرک خود اقدام کنند. در این راستا کسب موفقیت در آزمون خاصی به نام پرومتریک ضرورت دارد. داوطلبان پس از قبولی می‌توانند با داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای عمانی برای دریافت ویزا اقدام کنند.

   سؤالات متداول

   آیا کادر درمان برای کار در عمان باید مدرک زبان ارائه دهند؟

   خیر. پزشکان نیازی به ارائه مدرک به زبان انگلیسی یا عربی ندارند، اما باید دانش کافی به زبان انگلیسی یا عربی داشته باشند.

   مدت‌زمان اخذ مجوز کار برای پزشکان در عمان چقدر است؟

   این پروسه بین 4 تا 6 ماه به‌طول می‌انجامد.

   مدت‌زمان صدور اقامت برای کادر درمان در عمان چقدر است؟

   برای این افراد در ابتدا اقامت به مدت دو سال صادر می‌شود.

   آیا برای معادل‌سازی مدرک پزشکی و پرستاری در عمان شرکت و قبولی در آزمون پرو متریک لازم است؟

   بله. کسب موفقیت در آزمون مذکور لازم است.

   آزمون پرو متریک عمان به چه زبانی انجام می‌شود؟

   این آزمون به زبان انگلیسی برگزار می‌شود.

   مقالات مرتبط

   دانشگاه‌ های اتریش

   دانشگاه‌ های اتریش

   سالانه هزاران نفر از سراسر جهان در دانشگاه‌ های اتریش ثبت‌نام می‌کنند. اغلب تعداد دانشجویان خارجی و داخلی در دانشگاه‌های این کشور یکسان هستند؛ بنابراین …

   بورسیه تحصیلی اتریش

   بورسیه تحصیلی اتریش

   بورسیه تحصیلی اتریش، فرصتی گرانبها برای دانشجویان جهت ادامه تحصیلات عالی در یکی از کشورهای پیشرو در حوزه آموزش عالی است. این بورسیه‌ها‌ از طریق …

   تحصیل دندانپزشکی در اتریش

   تحصیل دندانپزشکی در اتریش

   اتریش به‌عنوان یکی از کشورهای پیشرو در زمینه دانش و فناوری دندانپزشکی شناخته می‌شود. سیستم آموزشی دندانپزشکی در این کشور بر اساس استانداردهای بین‌المللی تنظیم …

   مهاجرت کادر درمان به عمان

   مهاجرت کادر درمان به عمان

   در ایران موج مهاجرت هر روز ابعاد جدیدی به‌خود می‌گیرد. در حال‌حاضر نیز مقوله‌های پزشکی و مهاجرت کادر درمان در صدر فهرست درخواست‌های مهاجرت به …

   تحصیل پزشکی در اتریش

   تحصیل پزشکی در اتریش

   پزشکی پرطرفدارترین رشته بین داوطلبان گروه آزمایشی تجربی است. قبولی در این شاخه برخلاف سایر رشته‌ها بسیار سخت و پیچیده خواهد بود. شرایط و نابرابری‌های …

   نظر خود را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   مشاوره رایگان مهاجرت