تحصیل پزشکی در ایتالیا
تیم نویسندگان رویال مهاجرت دسامبر 31, 2023

تحصیل پزشکی در ایتالیا

تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های خارج از کشور به ویژه در آمریکا و اروپا رویای بسیاری از دانشجویان این رشته است اما از آنجایی که دوره‌های پزشکی خارجی عموما دارای شهریه زیادی هستند، داوطلبان از این کار صرف نظر می‌کنند. تحصیل پزشکی در ایتالیا فرصت ارزان و بی نظیری است که دانشجویان با پرداخت شهریه‌ی کم می‌توانند تحصیل در برترین دانشگاه‌های جهان را تجربه کنند. ایتالیا از سیستم آموزشی با کیفیت، هزینه‌های پایین زندگی و فرهنگ غنی برخوردار است و تحصیل در دانشگاه‌های پزشکی این کشور نیازمند قبولی دانشجویان در آزمون‌های ورودی IMAT می‌باشد. کارشناسان خبره موسسه رویال مهاجرت مطالب مفیدی را درباره این موضوع برای شما تهیه کرده‌اند. با ما همراه باشید.

تعداد دانشگاه های پزشکی کشور ایتالیا44
تعداد کل دانشجویان پزشکی این کشور11 هزار نفر
تعداد دانشجویان بین المللی رشته‌های پزشکی در ایتالیا3 هزار نفر
میانگین درآمد پزشکان در این کشورحدود 4300 تا 14600 یورو در ماه

مزایای تحصیل پزشکی در ایتالیا

متقاضیانی که برای تحصیل در ایتالیا در رشته‌های پزشکی راهی این کشور می‌شوند، امکان برخورداری از مزایای زیادی را دارند که برخی از آنها عبارتند از:

 • هزینه‌های پایین زندگی در این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی
 • پرداخت شهریه‌های بسیار کم در دانشگاه‌های دولتی
 • امکان تحصیل در دانشگاه‌های دارای رنکینگ برتر جهانی
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی و ایتالیایی
 • امکان برخورداری از بورسیه‌های تحصیلی گوناگون
 • شانس بالای متقاضیان برای دریافت ویزا
 • امکان رفت و آمد آسان به کشورهای حوزه شینگن
 • دریافت مدرک معتبر پزشکی از یک کشور اروپایی
 • تحصیل در یک نظام آموزشی استاندارد و با کیفیت

دانشگاه های پزشکی ایتالیا

مسلما برای هر کسی که قصد مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل پزشکی را دارد مهم است که بداند دانشگاه مقصد دارای چه جایگاهی در سطح بین المللی می‌باشد. دانشگاه های ایتالیا دوره‌های پزشکی و رشته‌های مرتبط با آن را به هر 2 زبان انگلیسی و ایتالیایی ارائه می‌دهند و دانشجویانی که به زبان ایتالیایی مسلط باشند، شانس قبولی در دانشگاه‌های دولتی و رایگان این کشور را دارند. در این قسمت به معرفی برترین مراکز آموزش پزشکی ایتالیا می‌پردازیم:

نام دانشگاهرنکینگ در ایتالیارنکینگ جهانی
دانشگاه ساپینزا رم (Sapienza University of Rome)1110 – 97
دانشگاه بولونیا (University of Bologna)2125 – 110
دانشگاه پلی تکنیک میلان polytechnic university of milan))3150 – 125
دانشگاه بالگونا (University of Bologna)4150 – 110
دانشگاه پیزا (University of Pisa)5170 – 150
دانشگاه میلان (University of Milan)6200 – 170
دانشگاه پادوا (University of Padua)7230 – 200
دانشگاه پلی تکنیک تورین (University of Turin)8250 – 230
دانشگاه فلورانس (University of Florence)9270 – 250
دانشگاه ناپولی فدریکو (University of Naples Federico)10300 – 270
دانشگاه جنوا (University of Genova)11325 – 300

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران در ایتالیا

آگاهی از آینده‌ی شغلی یک رشته‌ی تحصیلی برای دانشجویان بسیار مهم است. افرادی که با مهاجرت به ایتالیا قصد تحصیل پزشکی در این کشور را دارند، اگر از دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران مدرک خود را دریافت کرده باشند به راحتی و بدون دردسر می‌توانند پس از بازگشت به کشور به طبابت مشغول شوند و به کسب درآمد بپردازند. در جدول زیر لیستی از این دانشگاه‌های مورد تایید را فراهم کرده‌ایم:

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران
دانشگاه برشادانشگاه بولونیادانشگاه پیمونت شرقی
دانشگاه آمدئو آووگادرو پیدمونتدانشگاه کاتولیکادانشگاه پلی تکنیک مارکه
دانشگاه چیه تی پسکارادانشگاه باریدانشگاه گابریل د آنونسیو
دانشگاه مگنا گروشیادانشگاه کامرینودانشگاه کاتانیا
دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران
دانشگاه سالرنودانشگاه کاسینودانشگاه ترنتو
دانشگاه بولزانو ایتالیادانشگاه پارما ایتالیادانشگاه کافوسکاری ونیز ایتالیا
دانشگاه کاتولیکادانشگاه پیزادانشگاه فرارا
دانشگاه مولیسهدانشگاه بولونیادانشگاه پلی تکنیک میلان
دانشگاه پلی تکنیک توریندانشگاه فلورانسدانشگاه جنوا
دانشگاه میلاندانشگاه پاویادانشگاه برگامو ایتالیا
دانشگاه پادوا ایتالیادانشگاه داموسدانشگاه فوجیا

تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های دولتی ارزان تر است اما دانشجویان باید به زبان ایتالیایی مسلط باشند

هزینه تحصیل پزشکی در ایتالیا

هزینه‌های تحصیل پزشکی در ایتالیا به فاکتورهای مختلفی از جمله نوع دانشگاه مقصد، ملیت دانشجویان، وضعیت اقتصادی آنها و … بستگی دارد. شهریه دانشگاه‌های دولتی این کشور از 156 تا 4000 یورو متغیر است و در صورتی که درآمد سالانه خانواده‌ی دانشجویان کمتر از 23000 یورو باشد، آنها موظف به پرداخت کمترین شهریه هستند. همچنین شهریه دانشگاه‌های خصوصی کشور ایتالیا چیزی در حدود 15 تا 20 هزار یورو در سال است و دانشجویان می‌توانند به زبان انگلیسی در این مراکز درس بخوانند.

دانشگاه های ایتالیامیانگین شهریه سالانه
دانشگاه مسینا800 یورو
دانشگاه رم2000 یورو
دانشگاه باری2000 یورو
دانشگاه پادوا2500 یورو
دانشگاه پاویا2500 تا 2900 یورو
دانشگاه ساپینزا رم2000 تا 3000 یورو
دانشگاه بولونیا3300 یورو
دانشگاه پلی تکنیک تورین3500 تا 4000 یورو
دانشگاه میلان4000 یورو
دانشگاه کاتولیک قلب مقدس16000 یورو
دانشگاه سنت کامیلوس20000 یورو

شرایط تحصیل پزشکی در ایتالیا

دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های پزشکی این کشور و دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا لازم است تا 2 مورد مهم را حتما رعایت کنند:

1. دانشجویان حتما باید 12 سال تحصیل در مدرسه را با موفقیت گذرانده باشند.

2. داوطلبان حتما باید در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های این کشور از جمله آزمون IMAT نمره قابل قبولی کسب کرده باشند.

افرادی که واجد این 2 شرط باشند، صلاحیت لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی پزشکی را دارند و سپس باید برای ادامه‌ی روند پذیرش اقدام کنند. در ادامه به شرح دیگر شرایط و مقررات لازم برای گرفتن پذیرش پزشکی می‌پردازیم:

 • شرایط سنی: به طور کلی شرایط سنی خاصی برای دانشجویان از سوی دانشگاه‌های این کشور لحاظ نشده است اما زمان طلایی برای اخذ پذیرش بازه‌ی سنی 18 تا 25 سال می‌باشد.
 • مدرک زبان انگلیسی و یا ایتالیایی: با توجه به اینکه زبان تدریس در دانشگاه مورد نظر دانشجویان، انگلیسی یا ایتالیایی است، متقاضیان باید مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه را تهیه کنند و در هنگام ارسال درخواست پذیرش به دانشگاه ارائه دهند. به طور معمول زبان رایج در دانشگاه‌های دولتی این کشور ایتالیایی و در دانشگاه‌های خصوصی انگلیسی می‌باشد.
 • شرط معدل: همانطور که در قسمت‌های قبل هم اشاره کردیم، شرکت در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های ایتالیا از شروط لازم برای تحصیل در انها می‌باشد اما برخی از دانشگاه‌ها علاوه بر نمره‌ی آزمون، معدل دیپلم و نمرات پایانی دبیرستان دانشجویان رانیز برای پذیرش آنها لحاظ می‌کنند. دانشجویانی که در آزمون ورودی موفق شوند و معدل دیپلم آنها نیز بین 16 تا 20 بوده باشد، شانس بیشتری برای اخذ پذیرش دارند.

برترین کشورها برای تحصیل پزشکی

تحصیل پزشکی در آلمان   تحصیل پزشکی در کانادا    تحصیل پزشکی در ترکیه   تحصیل پزشکی در فرانسه    تحصیل پزشکی در اسپانیا   تحصیل پزشکی در انگلیس تحصیل پزشکی در دانمارک تحصیل پزشکی در سوئد تحصیل پزشکی در مجارستان تحصیل پزشکی در هلند تحصیل پزشکی در آمریکا تحصیل پزشکی در اتریش

تحصیل پزشکی در ایتالیا با مدرک دیپلم

متقاضیان علاقه مند به تحصیل پزشکی در ایتالیا حتما باید مقطع دبیرستان خود را به پایان رسانده باشند و مدرک دیپلم خود را دریافت کرده باشند. ورود به دانشگاه‌های پزشکی این کشور بدون شرکت در آزمون‌های ورودی مربوط به هر دانشگاه امکان پذیر نیست و چه دانشگاه‌های دولتی چه دانشگاه‌های غیردولتی نمره‌ی این آزمون‌ها را برای پذیرش دانشجویان بین المللی لحاظ می‌کنند. مشاوره گرفتن از یک وکیل مهاجرت به ایتالیا به شما کمک می‌کند تا به اطلاعات دقیقی از شرایط و قوانین تحصیل در این کشور دسترسی داشته باشید و روند مهاجرت تحصیلی شما با سرعت بیشتری طی شود. وکلای باتجربه موسسه رویال مهاجرت با آگاهی داشتن از به روز ترین اخبار مهاجرت، پاسخگوی تمامی سوالات متقاضیان هستند.

مدت زمان تحصیل پزشکی در ایتالیا

مدت زمان دوره تحصیل پزشکی در کشور ایتالیا 6 سال است. در سال‌های اولیه‌ی این دوره دانشجویان با دروس و مفاهیم پایه مانند بیوشیمی، فیزیولوژی بدن انسان، آناتومی و … آشنا می‌شوند و عموما در نیمه‌ی دوم دوره پزشکی دانشجویان باید دروس خود را به صورت عملی در بیمارستان‌ها در قالب کارورزی بگذرانند و روش‌های ارتباط با بیماران و درمان بیماری‌ها را بیاموزند. پس از اتمام تحصیلات نیز دانشجویان باید به مدت 6 ماه دوره آموزش کلینیکال را بگذرانند و پس از آن پروانه طبابت و مجوزهای لازم را برای شروع کار در ایتالیا دریافت می‌کنند. افرادی که مایل به ادامه زندگی در ایتالیا باشند، با داشتن مدرک پزشکی به راحتی می‌توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهند و اقامت این کشور را دریافت کنند.

مدرک پزشکی دانشگاه‌های ایتالیا در سطح جهانی معتبر است

آزمون ورودی پزشکی در ایتالیا

آزمون‌های ورودی مختلفی در ایتالیا برای ورود به دانشگاه‌های پزشکی این کشور وجود دارند که در ادامه مهم‌ترین آنها را معرفی می‌کنیم:

 • آزمون ورودی بین المللی پزشکی یا IMAT:

یکی از معتبرترین آزمون‌ها برای ورود به د‌وره‌های پزشکی ایتالیا این آزمون است که نهاد برگزار کننده‌ی آن سازمان سنجش و اندازه گیری عالی ایتالیا می‌باشد. سوالات این آزمون به صورت تست‌های چند گزینه‌ای هستند و مهارت‌های مختلفی از جمله مهارت‌های عمومی، دانش علمی و تحلیلی و توانایی‌های حل مسئله دانشجویان را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. برای ثبت نام در این آزمون داوطلبان در ابتدا باید به چند دانشگاه درخواست پذیرش ارسال کنند و در صورت موافقت آنها، مراحل نام نویسی در IMAT را طی کنند. آزمون IMAT در ماه سپتامبر هر سال برگزار می‌شود.

 • آزمون سنجش عمومی TOLC:

این آزمون علاوه بر سنجش داوطلبان پزشکی، به عنوان آزمون ورودی رشته‌های دیگر از جمله علوم اجتماعی، مهندسی و … نیز در نظر گرفته می‌شود. سوالات آن در حوزه‌ی ریاضیات، شیمی، فیزیک، زیست شناسی و مهارت‌های حل مسئله هستند.

 • آزمون ورودی دانشگاه ساپینزا

این آزمون برای سنجش و بررسی سطح علمی دانشجویان برگزار می‌شود و داوطلبان علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه باید نمره‌ی مورد نظر را کسب کنند. در این آزمون هم از مباحثی مانند علوم پایه، شیمی، فیزیک و … سوالات چند گزینه‌ای طرح می‌شود.

بورسیه پزشکی در ایتالیا

دانشجویان بین المللی که دارای وضعیت اقتصادی نامناسبی هستند و توانایی تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور را ندارند می‌توانند از انواع مختلفی از بورسیه تحصیلی ایتالیا استفاده کنند. بورسیه‌های ارائه شده در این کشور یا توسط دانشگاه تامین می‌شوند یا توسط سازمان‌ها و نهادهای عام المنفعه دیگر و میزان کمک هزینه‌ای که به دانشجویان اعطا می‌کنند بسته به عملکرد تحصیلی و وضعیت اقتصادی دانشجویان متفاوت است. برخی از بورسیه‌های رایج در ایتالیا عبارتند از:

 • بورسیه دولتی و منطقه‌ای MACI: این نوع بورسیه سالانه مبلغ 9000 یورو را به دانشجویان کارشناسی ارشد تا 28 سال و دانشجویان دکتری تا 30 سال اعطا می‌کند و از جمله شرایط لازم برای دریافت آن، می‌توان به تسلط به زبان انگلیسی اشاره کرد.
 • بورسیه بولونیا: این بورسیه به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که در آزمون‌های GRE و یا SAT نمرات بسیار خوبی کسب کرده باشند بنابراین ماهیت این بورسیه، رقابتی می‌باشد و دانشجویان واجد شرایط می‌توانند تا سقف 11000 یورو در سال دریافت کنند.
 • بورسیه دولتی و منطقه‌ای DSU: از جمله شروط لازم برای برخورداری از این بورسیه این است که درآمد خانواده دانشجویان از 50 هزار یورو در سال کمتر باشد. میزان کمک هزینه‌ای که بورسیه DSU به دانشجویان اعطا می‌کند تا سقف 6000 یورو است.

تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

از دیگر رشته‌های پرطرفدار در میان ایرانیان برای تحصیل در خارج از کشور تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا می‌باشد. تحصیل در این رشته نیز درست مانند پزشکی نیازمند این است که داوطلبان مدرک دیپلم خود را با معدلی قابل قبول دریافت کرده باشند و در آزمون IMAT و یا آزمون ورودی مخصوص هر دانشگاه نمره‌ی مد نظر را کسب کنند. رشته دندانپزشکی در دانشگاه‌های ایتالیا هم به زبان انگلیسی و هم به زبان ایتالیایی برگزار می‌شود. واحدهای ارائه شده در این رشته نیز هم به صورت تئوری و بصورت عملی هستند و دانشجویان موظف به گذراندن دوره‌های کارورزی در بیمارستان هستند.

تحصیل داروسازی در ایتالیا

داوطلبانی که علاقمند به تحصیل داروسازی در کشور ایتالیا هستند در وهله‌ی اول باید به سطح قابل قبولی از زبان انگلیسی و یا ایتالیایی مسلط باشند و سپس در آزمون TOLC شرکت کنند و نمره‌ی مورد نیاز دانشگاه مقصد را بدست آورند. این آزمون شامل سوالات چند گزینه‌ای می‌باشد و در موضوعات مختلفی همچون فیزیک، شیمی، علوم پایه، منطق، زبان انگلیسی و … داوطلبان را به چالش می‌کشد. دانشگاه‌های ایتالیا برای پذیرش دانشجویان در رشته‌های پیراپزشکی این آزمون را به عنوان معیار در نظر می‌گیرند. افرادی که موفق به کسب نمره‌ی خوب در این دانشگاه شوند، ممکن است در مراحل بعدی از آنها خواسته شود تا در مصاحبه‌های حضوری و آزمون‌های داخلی دانشگاه نیز شرکت کنند.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش پزشکی در ایتالیا

دانشگاه‌های مختلف ایتالیا در هنگام ثبت نام دانشجویان برای اخذ پذیرش ممکن است مبلغی را به عنوان اپلیکیشن فی از آنها دریافت کنند بنابراین پیشنهاد می‌کنیم قبل از ارسال درخواست، حتما به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید و از این موضوع مطلع شوید. مدارک لازم برای درخواست پذیرش پزشکی عبارتند از:

 • ارائه مدرک دیپلم دبیرستان
 • ارائه مدرک پیش دانشگاهی
 • ارائه ریزنمرات سال‌های آخر دبیرستان
 • ارائه مدرک زبان ایتالیایی و یا انگلیسی (بسته به زبان دانشگاه مورد نظر)
 • ارائه پاسپورت و مدارک هویتی دیگر
 • ارائه مدرک قبولی در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ها

برای تحصیل در رشته‌های پیراپزشکی ایتالیا نیز دانشجویان باید در آزمون‌های ورودی شرکت کنند

کار حین تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا

دانشجویان بین المللی برای تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی خود در این کشور می‌توانند در حین تحصیل کار کنند. البته توجه به این نکته لازم است که ایتالیا نسبت به این موضوع قوانین سختگیرانه‌ای دارد و اگر کار در حین تحصیل به عملکرد تحصیلی دانشجویان لطمه‌ای وارد کند، مجوز آنها باطل خواهد شد. بر طبق قوانین این کشور دانشجویان مجازند تا سقف 20 ساعت در هفته‌های عادی و 40 ساعت در هفته‌های تعطیل کار کنند. کارهای دانشجویی متنوعی برای متقاضیان وجود دارد از جمله فروشندگی در فروشگاه‌های مختلف، پرستاری از کودکان و یا سالمندان، کار در کافه یا رستوران و … و در بهترین حالت دانشجویان می‌توانند تا حدود 500 یورو در هفته درآمد داشته باشند. این در حالیست که میانگین هزینه‌های زندگی دانشجویی در این کشور تقریبا 1000 یورو در ماه است.

درآمد پزشکان در ایتالیا

جراحان و پزشکان جزء آن دسته از مشاغلی هستند که بیشترین درآمد را در میان شغل‌های دیگر در کشور ایتالیا دارند.

همچنین این افراد از جایگاه اجتماعی خوبی نیز در میان مردم برخوردارند. طبق تخمین‌ها، میانگین درآمد پزشکان چیزی در حدود 6500 تا 21000 یورو در ماه و میانگین درآمد دندانپزشکان از 3500 تا 11400 یورو در ماه است.

رشته‌های مختلف پزشکیمیزان درآمد ماهانه
پزشک عمومی8120 یورو
متخصص داخلی12400 یورو
متخصص مغز و اعصاب11000 یورو
متخصص قلب و عروق14500 یورو
چشم پزشک7690 یورو
دندانپزشک11400 یورو

اقامت ایتالیا از طریق تحصیل پزشکی

بسیاری از افرادی که به تحصیل پزشکی در ایتالیا مشغولند، مایل به ادامه‌ی زندگی در این کشور پس از پایان تحصیلات خود هستند. به فارغ التحصیلان پزشکی پس از اتمام دوره دانشگاهی یک ویزای 6 ماهه داده می‌شود تا در این مدت بتوانند موقعیت شغلی مناسب خود را پیدا کنند و به کسب درآمد بپردازند. پس از اینکه دانشجویان بتوانند مشغول به کار شوند ویزای آنها از نوع تحصیلی به کاری تغییر می‌کند. متقاضیان با داشتن ویزای کاری ایتالیا، پس از 5 سال اقامت در این کشور می‌توانند برای دریافت اقامت دائم ایتالیا به اداره مهاجرت این کشور اقدام کنند. چند سال بعد نیز تابعیت و پاسپورت این کشور به آنها اعطا می‌شود.

سخن پایانی

رقابت برای قبولی در رشته پزشکی دانشگاه‌های ایتالیا در میان دانشجویان بین المللی بسیار زیاد است چرا که این کشور دارای هزینه‌های پایین زندگی، کیفیت بالای سیستم آموزشی، تاریخ فرهنگ و هنر پربار و … است و مدرک دانشگاه‌های ایتالیا در بسیاری از کشورهای جهان معتبر است. مسیر مهاجرت تحصیلی همواره دشوار و پر چالش است و دانشجویانی که از افراد با تجربه و کاربلد مشاوره می‌گیرند، این مسیر را راحت‌تر طی می‌کنند. موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت از صفر تا صد مسیر مهاجرت به ایتالیا را در کنار دانشجویان است و با آگاهی از تمام قوانین تحصیلی این کشور، مسیر دریافت ویزای دانشجویی را برای آنها تسهیل می‌کند. شما می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی موجود در سایت با کارشناسان ما در تماس باشید.

سؤالات متداول

1- آیا تحصیل پزشکی در ایتالیا رایگان است؟

خیر. تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های دولتی این کشور به صورت 100% رایگان نیست و دانشجویان باید شهریه کمی بپردازند.

2- آیا داوطلبان می‌توانند بدون کنکور از دانشگاه‌های پزشکی ایتالیا پذیرش بگیرند؟

خیر. تحصیل در دانشگاه‌های پزشکی این کشور نیازمند قبولی دانشجویان و کسب نمره قابل قبول در آزمون‌های ورودی است.

3- آیا دانشجویان بین المللی تحصیل پزشکی در ایتالیا می‌توانند همزمان با تحصیل کار کنند؟

بله. دانشجویان بین المللی می‌توانند تا سقف 20 ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کنند.

4- آیا آزمون IMAT فقط در کشور ایتالیا برگزار می‌شود؟

خیر. این آزمون در 35 نقطه‌ی مختلف از جهان برگزار می‌شود.

5- آیا دانشجویان پزشکی ایتالیا می‌توانند از بورسیه‌های تحصیلی بهره مند شوند؟

بله این کشور کمک هزینه‌های مختلفی را در قالب بورسیه‌های تحصیلی به دانشجویان اعطا می‌کند.

مقالات مرتبط

تحصیل پزشکی در ایتالیا

تحصیل پزشکی در ایتالیا

تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های خارج از کشور به ویژه در آمریکا و اروپا رویای بسیاری از دانشجویان این رشته است اما از آنجایی که دوره‌های …

زندگی در ایتالیا

زندگی در ایتالیا

ایتالیا کشوری در جنوب اروپا است که جمعیت آن در سال 2023 حدود 60 میلیون نفر است. این کشور از نظر جمعیت 23مین کشور جهان …

مشاغل مورد نیاز ایتالیا

مشاغل مورد نیاز ایتالیا

کشورهایی که می‌توانند با فرهنگ ایتالیا رقابت کنند، خیلی کم هستند. بنابراین جای تعجب ندارد که این کشور در بین مهاجران و گردشگران محبوبیت زیادی …

تابعیت ایتالیا

تابعیت ایتالیا

تابعیت کشور ایتالیا به معنای داشتن ارتباط قانونی و دائمی با کشور ایتالیا است. شهروندان ایتالیایی از حقوق و مزایای کاملی در کشور ایتالیا برخوردارند، …

وکیل مهاجرت ایتالیا

وکیل مهاجرت ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا، همانند هر کشور دیگری، تابع قوانین و مقرراتی است که بر اساس سیاست های داخلی و بین المللی تنظیم می شوند. ایتالیا …

مهاجرت کاری به ایتالیا

مهاجرت کاری به ایتالیا

نام و آوازه‌ی کشور ایتالیا به دلیل تاریخ و فرهنگ غنی آن در سراسر جهان پیچیده است و این کشور اروپایی به دلیل داشتن هزینه‌های …

دانشگاه های ایتالیا

دانشگاه های ایتالیا

ایتالیا یکی از مقاصد بسیار محبوب برای تحصیلات عالی در دنیا است. این کشور دارای دانشگاه‌ های با تاریخچه ‌های باستانی و مدرن، تخصص‌ های …

تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا فرصتی منحصربه‌فرد برای تجربه سفر تحصیلی غنی در قلب تاریخ هنر و علم دندانپزشکی است. این کشور با سابقه‌ای دیرینه در …

بورسیه تحصیلی ایتالیا

بورسیه تحصیلی ایتالیا

بورسیه تحصیلی ایتالیا یک فرصت بی‌نظیر برای دانشجویان جهان است که به‌دنبال ارتقاء دانش و تجربه‌های آموزشی خود هستند. این بورسیه‌ها، برای آن‌ها امکان ادامه …

سرمایه گذاری در ایتالیا

سرمایه گذاری در ایتالیا

ایتالیا یکی از بزرگ ترین بازارهای اتحادیه اروپا و همچنین دارای موقعیت استراتژیک، در تقاطع بین اروپا، شمال آفریقا و خاورمیانه است. این کشور طیف …

زندگی در ایتالیا

زندگی در ایتالیا

ایتالیا یک کشور مدیترانه‌ای زیبا است که زندگی در آن می‌تواند یک تصمیم عالی باشد. این کشور طبیعت مثال‌زدنی و تاریخ غنی دارد. ایتالیایی‌ها سهم …

مهاجرت کادر درمان به ایتالیا

مهاجرت کادر درمان به ایتالیا

در سال‌های اخیر، مهاجرت کادر درمان به ایتالیا به موضوعی مهم تبدیل شده است. این کشور، با جمعیت سال‌خورده و کمبود متخصصان پزشکی آموزش دیده، …

خرید خانه در ایتالیا

خرید خانه در ایتالیا

خرید خانه در ایتالیا آغاز یک ماجراجویی فرهنگی و زندگی در کشوری مدرن است. ایتالیا با تاریخ غنی، فرهنگ پویا و طبیعت زیبا، مقصدی محبوب …

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت