مهاجرت کاری به روسیه
تیم نویسندگان رویال مهاجرت جولای 9, 2024

مهاجرت کاری به روسیه

کمبود فرصت‌های شغلی و پایین بودن دستمزدها همواره سبب شده است که مهاجران زیادی از آسیا و تمام نقاط دنیا، روسیه را برای اشتغال انتخاب کنند. حتی بعد از جنگ اوکراین همچنان روسیه مقصد مهمی برای بسیاری از کارگران ماهر و افراد متخصص است. از طرفی اقتصاد روسیه به‌شدت به جذب مهاجر کاری وابسته است. به همین دلیل همواره سیاست‌هایی برای بهبود وضعیت مهاجرت کاری به روسیه طراحی می‌شود. مهاجرانی که به دنبال گرفتن تابعیت روسیه هستند و یا کار موقت می‌خواهند؛ به این کشور سفر می‌کنند. مهاجران کار روسیه درصورتی‌که 5 سال در این کشور اقامت کنند و در آزمون زبان روسیه قبول شوند؛ می‌توانند تابعیت روسیه را دریافت کنند.

از سال 2010 مهاجرت کاری به روسیه افزایش پیدا کرد. به‌طوری که در این سال، 5 میلیون نفر به روسیه مهاجرت کردند و آمار مهاجرت از این کشور هم کاهش پیدا کرد. بیشتر مهاجران روسیه از کشورهای قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان، ارمنستان، آذربایجان و اوکراین وارد این کشور می‌شوند.

انواع ویزا مهاجرت به روسیه

توریستی

کسب‌وکار

دانشجویی
شخصی
ترانیزیت

بازه زمانی برای دریافت ویزا کارحدود 20 روز
اعتبار مجوز3 سال
لزوم تمدید مجوز اقامت موقت

داشتن دانش زبانی

پاسپورت معتبر

اثبات آدرس محل سکونت

مدارک لازم برای دریافت اجازه اقامت

عدم سوپیشینه

داشتن پاسپورت معتبر

گواهی اقامت

تست ایدز

بازه زمانی برای اخذ اقامت دائم حدود 6 ماه
جمعیت150 میلیون نفر
تعداد مهاجران روسیهبیش از 32 میلیون نفر
تعداد مهاجران کاری در روسیه2.400.000 نفر
حداقل حقوق کارگری در روسیه290 هزار دلار
بهترین مشاغل روسیهجراح قلب، وکیل، قاضی، مدیر اجرایی، مدیر بانک، معلم زبان، اکثر مشاغل خدماتی

مشاغل مورد نیاز روسیه

اقتصاد روسیه در سال‌های اخیر تحت تاثیر صادرات نفت و گاز رشد چشمگیری داشته است. به‌طوری که ظرف یک مدت کوتاه این کشور می‌تواند با کشورهای توسعه یافته رقابت کند. به‌همین خاطر است که دولت روسیه همواره تلاش می‌کند تا نیروهای متخصص و ماهر را استخدام کند. حضور نیروی کار خارجی و سرمایه‌گذاران خارجی به رشد و پویایی این کشور کمک می‌کند. مشاغل زیر از اولویت‌های دولت روسیه برای جذب نیروی کار خارجی است:

 • مهندسی صنایع
 • برنامه‌نویسان
 • مترجمان
 • مهندسان و متخصصان IT
 • حسابداران
 • مهندسان عمران
 • بازاریابی
 • پرستاران و فارغ‌التحصیلان علوم پزشکی در رشته‌های مختلف
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسین ساختمان
 • صنایع نفت و گاز
 • صنعت خودروسازی
 • مهندسان عمران
 • صنعت هوافضا
 • مدیران مالی
 • مهندسی الکترونیک
 • پزشکان
 • داروسازان
 • معمارها

مهاجرت کاری به روسیه

روش‌های مهاجرت کاری به روسیه

متقاضیان مهاجرت کاری به روسیه شامل سه دسته مختلف می‌شوند. هر کس به نسبت شرایطی که دارد؛ در هر کدام از این دسته‌ها جای می‌گیرد.

متقاضی برای مشخص کردن روش مهاجرت کاری خود می‌تواند از مشاوره‌های وکیل مهاجرت روسیه استفاده کند:

 • متخصصان و کارگران ماهر: این افراد می‌توانند در زمینه‌های مختلف حوزه کاری خود فعالیت کنند. متقاضیان این دسته از مهاجرت کاری روسیه از تحصیلات و سابقه کاری مرتبط برخوردار هستند. این افراد سالانه بیش از 22 میلیون دلار حقوق دریافت می‌کنند.
 • کارکنان دارای سهمیه اضافه: این افراد می‌توانند در یکی از مشاغل لیست شغل‌های مورد نیاز روسیه که هر ساله تغییر می‌کند؛ مشغول به کار شوند. درآمد این افراد در سال کمتر از 22 میلیون دلار است.
 • کارکنان دارای سهمیه: مشاغل این افراد جز مشاغل مورد نیاز روسیه نیست و هر مجموعه برای استخدام این افراد باید سهمیه اضافه در نظر بگیرد. این افراد نیز حقوق سالانه کمتر از 22 میلیون دلار دارند.

شرایط مهاجرت کاری به روسیه

شرایط مهاجرت کاری به روسیه

همه اتباع خارجی که راهی روسیه می‌شوند؛ نیاز به ویزای کاری روسیه دارند. این افراد برای دریافت ویزا کاری نیز به جاب‌آفر از یک شرکت روسی نیاز دارند. پیشنهاد شغلی یک مجوز ایجاد می‌کند تا شرکت بتواند اتباع خارجی را استخدام کند. تعداد مشاغل برای اتباع خارجی دراین حد و حدود مشخص است و بودجه کلی هر ساله مشخص می‌شود. عموما ویزاهای کار موقت تنها 90 روز اعتبار دارند؛ اما شرط ورود و خروج از کشور در آن‌ها رعایت شده است. ازطرفی مجوزهای کاری موقت برای مدت قرارداد صادر می‌شوند. اما در صورت نیاز می‌توان آن‌ها را سالانه تمدید کرد. مجوزهای موقت برای 3 سال اعتبار دارند. بعد از این مدت می‌توان برای اقامت دائم اقدام کرد. با گذشت 5 سال از اقامت دائم نیز آن‌ها می‌توانند برای درخواست شهروندی اقدام کنند. از مهم‌ترین شرایط اخذ ویزا کار روسیه عبارت‌اند از:

 • مدرک زبان: اثبات مهارت زبان انگلیسی یا روسی برای افرادی که قرار است با ویزای یک ساله به این کشور مهاجرت کنند؛ الزامی است.
 • شرایط سنی: روسیه به متقاضیان تا 55 سال اجازه مهاجرت کاری به روسیه را می‌دهد. با این‌حال متقاضیان کمتر از 5 سال شانس بیشتری برای این منظور دارند.
 • سوابق کاری و تحصیلی: هرچه رزومه کاری و تحصیلی متقاضی قوی‌تر باشد؛ شانس بیشتری برای دریافت ویزا کاری دارد.
 • تمکن مالی: از دیگر شرایط ضروری برای مهاجرت کاری به روسیه اثبات تمکن مالی است. تمکن مالی تعیین شده در روسیه درمقایسه با دیگر کشورها بیشتر است.

هزینه مهاجرت کاری به روسیه

هزینه مهاجرت به روسیه از طریق کار

مهاجرت کاری به روسیه معمولا شامل هزینه‌های مختلفی مانند دریافت ویزا کوتاه مدت، دریافت ویزا بلند مدت، مجوز کار، دریافت بیمه در روسیه و غیره است. همچنین هزینه‌هایی مانند ترجمه مدارک، استخدام وکیل مهاجرت، هزینه‌های سفر و اقامت هم به این موارد اضافه می‌شود.

ویزا کاری روسیه معمولا تا 100 روز اعتبار دارد و با هزینه 1086 دلار صادر می‌شود. هر کدام از ویزاهایی که در پروسه اشتغال و زندگی در روسیه دریافت می‌کنید؛ هزینه مشخصی دارند:

 • ویزای کاری سینگل: ۱۶۹ دلار
 • تبدیل ویزا به ویزای مولتی: ۱۲۹ دلار
 • هزینه دریافت مجوز کار: ۱۲۹ دلار
 • ویزای کاری بلند مدت: ۲۷۱ دلار

به‌علاوه درهنگام ورود به روسیه برای دریافت مجوز کار، باید یک هزینه جداگانه معادل 11 هزار دلار روسیه پرداخت کنید.

مراحل مهاجرت کاری به روسیه

بعد از اینکه جاب‌آفر دریافت کردید؛ باید مدارک مورد نیاز شامل مدارک هویتی، مدارک صلاحیت‌های شغلی، گواهی‌های پزشکی و رسید پرداخت هزینه‌ها را تهیه کنید. با این مدارک به کنسولگری روسیه در کشور خود یا سایت مهاجرت روسیه مراجعه کرده و برای دریافت ویزا درخواست دهید. در زمان مراجعه به سایت GUVM یا کنسولگری کشور روسیه ممکن است به نسبت شرایط شما، برخی مدارک دیگر هم از شما درخواست شود.

ویزای کار روسیه

نحوه اخذ ویزای کار روسیه

گرفتن ویزا کاری روسیه کمی پیچیده است. به همین علت است که در تمام فرایند دریافت ویزا شما به کمک و راهنمایی افراد متخصص نیاز دارید. آن‌ها کیس شما را بررسی کرده و اشتباهات احتمالی را به شما گوشزد می‌کنند تا بتوانید بدون ریسک مرجوع شدن درخواست، دراسرع‌وقت ویزا را دریافت کنید. درصورتی‌که شما هم قصد مهاجرت کاری به روسیه را دارید؛ وکلا ما در رویال مهاجرت می‌توانند به شما در این مسیر کمک کنند.

بعد از سفر به روسیه یک ویزا کاری برای شما صادر می‌شود که به‌واسطه آن می‌توانید به‌صورت موقت در این کشور بمانید. با دریافت ویزا می‌توانید به‌صورت موقت تا حداکثر سه سال در خاک روسیه مانده و به کار مشغول باشید. با این مجوز فرد اجازه زندگی در روسیه را دارد و می‌تواند در این مدت از روسیه خارج شده و دوباره به این کشور برگردد. این افراد می‌توانند به‌عنوان یک کارآفرین (IE) شروع به فعالیت کنند یا یک شرکت با مسئولیت محدود (LLC) افتتاح کنند. بعد از گذشت مدت سه سال از مهاجرت کاری به روسیه امکان تمدید ویزا وجود ندارد. اما متقاضی می‌تواند برای دریافت اقامت دائم درخواست بدهد. از نکات مهمی که در خصوص مهاجرت کاری به روسیه وجود دارد این است که منطقه مورد نظر برای مهاجرت بسیار مهم است. هر منطقه قوانین خاص خود برای کار و مهاجرت را دارد و شما باید به این قوانین توجه داشته باشید. برای کار در روسیه شما هم به ویزا و هم به مجوز کار نیاز دارید. انواع مختلفی از مجوز کار در روسیه وجود دارد:

برترین کشور ها برای مهاجرت کاری

مهاجرت کاری به آلمان  مهاجرت کاری به کانادا مهاجرت کاری به ترکیه مهاجرت کاری به فرانسه مهاجرت کاری به انگلستان مهاجرت کاری به اسپانیا مهاجرت کاری به سوئد مهاجرت کاری به اتریش مهاجرت کاری به مجارستان مهاجرت کاری به دانمارک مهاجرت کاری به آمریکا مهاجرت کاری به هلند مهاجرت کاری به ایتالیا

مجوز کار استاندارد روسیه

این مجوز کار عمومی است. بیشتر مهاجرانی که به روسیه سفر می‌کنند؛ برای شروع کار به این مجوز نیاز دارند. این مجوز در مدت قرارداد کاری معتبر است. درصورتی‌که شغل شما بیش از 1 سال طول بکشد؛ باید ویزا روسیه را تمدید کنید؛ چرا که این ویزا تنها برای یک سال اعتبار دارد.

مجوز کار روسیه برای افراد دارای مهارت

این مجوز برای کسانی صادر می‌شود که در کار مهارت بالایی دارند. افرادی که این مجوز را دریافت می‌کنند می‌توانند همسر و فرزندانشان را هم با خودشان به روسیه ببرند.

انواع ویزا کار روسیه

انواع ویزا کار در روسیه

افرادی که برای کار به روسیه مهاجرت کرده‌اند؛ هم به مجوز کار روسیه و هم به ویزا نیاز دارند تا بتوانند در روسیه به کار مشغول شوند. دو نوع ویزا کار در روسیه وجود دارد که عبارت‌اند از:

ویزا یک بار ورود

این ویزا تنها 90 ر وز اعتبار دارد و برای مشاغل موقت صادر می‌شود. کنسولگری روسیه براساس دعوتنامه روسیه این ویزا را صادر می‌کند که کارمندان بعد از دریافت مجوز کار می‌توانند این ویزا را دریافت کنند. این ویزا معمولا برای خبرنگاران، ورزشکاران، متخصصین خدمات و کارمندان صادر می‌شود.

ویزا کار مولتی

افرادی که پیش از این ویزا سینگل ورود دریافت کرده باشند و مهلت آن تمام شده باشد؛ می‌توانند برای ورود مجدد به روسیه از این ویزا استفاده کنند.

این ویزا دارای 1 سال اعتبار است و در مواردی می‌توان آن را تمدید کرد. افرادی که شهروندی یکی از کشورهای مشترک‌المنافع (CIS)هستند؛ برای ورود به روسیه نیازی به مجوز کار یا ویزا ندارند. آن‌ها با ویزای سینگل خود به روسیه مراجعه کرده و در یک مهلت 30 روزه از دفتر محلی GUVM برای تمدید آن درخواست می‌دهند. در این پروسه متقاضی تا 60 روز زمان دارد که کار پیدا کند. در این صورت ویزا تا 1 سال تمدید می‌شود و برای دفعه دوم هم قابل‌تمدید است. به‌این‌ترتیب متقاضی می‌تواند خارج از سهمیه دولتی کار کند و کارفرما هم به گرفتن مجوز استخدام نیازی ندارد. پروسه اعطا مجوز کار شامل اثبات مهارت زمان و اطلاعات کلی در خصوص تاریخ و فرهنگ روسیه است.

ویزای کار بلندمدت روسیه

افرادی که مهارت خاصی دارند؛ می‌توانند برای مهاجرت کاری به روسیه از ویزای کار بلند مدت استفاده کنند. این ویزا به افراد اجاز می‌دهد که تا 13 هزار دلار درآمد داشته باشند. پروسه دریافت این مجوز بسیار سریع است و تا 3 سال هم اعتبار دارد. فردی که این مجوز را دریافت می‌کند؛ می‌تواند همسر، فرزندان و والدین خود را هم به روسیه ببرد.

مدارک مهاجرت کاری روسیه

مدارک لازم برای ویزای کار روسیه

جمع‌آوری و آماده‌سازی مدارک برای مهاجرت کاری به روسیه پروسه پیچیده‌ای دارد. بهتر است در تمام مراحل به‌خصوص جمع‌آوری مدارک از وکلا مهاجرت روسیه کمک بگیرید. به‌این‌ترتیب احتمال ریجکت شدن کیس شما بسیار کمتر است. البته جزئیات و مدارک ممکن است در هر سفارت کمی متفاوت باشد:

 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • پاسپورت با 2 صفحه خالی برای ویزا و کارت مهاجرت
 • دو عکس پاسپورتی جدید
 • فرم درخواست ویزا صادر شده توسط مقامات روسی شامل اطلاعات شخصی شما و کارفرما
 • جاب‌آفر از یک شرکت یا سازمان روسی شامل جزئیاتی مانند دستمزد، مدت زمان کار، جزئیات مربوط به کار و غیره
 • گواهی پزشکی برای عدم ابتلا به بیماری‌های عفونی
 • گواهی ترخیص پلیس
 • اثبات تمکن مالی
 • مدارک سوابق کاری
 • بیمه برای مدت اقامت در روسیه
 • قرارداد کار شامل اطلاعات مالی

بعد از ثبت درخواست ویزا کار روسیه، ممکن است اطلاعات بیومتریک هم از شما خواسته شود. درصورتی‌که مشکلی وجود نداشته باشد؛ این ویزا 20 روزه صادر می‌شود.

کسب‌ وکار در روسیه

راه‌اندازی کسب‌وکار در روسیه

شما می‌توانید بعد از مهاجرت کاری به این کشور، کسب‌وکار خودتان را را‌ه‌اندازی کنید. این هدف با ویزا دائم یا موقت امکان‌پذیر است. مراحل کلی راه‌اندازی یک کسب‌وکار به شرح زیر است:

1. نوع کسب‌وکارتان را مشخص کنید.

2. کسب‌وکار به‌طور قانونی در خدمات مالیاتی فدرال ثبت شود.

3. باز کردن حساب بانکی و تهیه مدارک و مجوزهای لازم

4. ثبت‌نام کارکنان و رعایت مقررات

ویزای سرمایه‌گذاری روسیه

به جز ویزای کار، شما می‌توانید با ویزای سرمایه‌گذاری به‌عنوان سرمایه‌گذار یا کارآفرین به این کشور سفر کنید:

 • ویزای سرمایه‌گذاری برای کسانی که حداقل 2 میلیون پانصد و پنجاه هزار دلار برای سرمایه‌گذاری دارند؛ صادر می‌شود.
 • ویزای مبتکر برای کارآفرینانی است که حداقل 63 هزار دلار برای سرمایه‌گذاری در یک تجارت در روسیه دارند. ایده کسب‌و‌کار این شغل نیز باید توسط یک نهاد معتبر تایید شده باشد.
 • ویزای استارتاپ برای کارآفرینانی صادر می‌شود که کسب‌وکار آن‌ها توسط یک نهاد معتبر تایید شده باشد.

کاریابی روسیه

سایت‌های کاریابی روسیه

در پروسه استخدام اتباع خارجی، یک شرکت روسی باید اثبات کند که به کارگران خارجی نیاز دارد و نمی‌تواند نیاز به نیروی کار را با نیروی داخلی تامین کند. در این موارد آن‌ها مجوز استخدام اتباع خارجی را دریافت می‌کنند که در آن تعداد کارگران، ملیت آن‌ها و عناوین شغلی آن‌ها مشخص می‌شود.

شرایط اخذ ویزا کاری برای کارجویان ایرانی که تجربه مهاجرت کاری به روسیه را دارند؛ با کارجویان بین‌المللی متفاوت است. اصلی‌ترین شرط برای پذیرش در روسیه داشتن جاب‌آفر است. کارفرما همواره باید با قوانین ملی روسیه مجوز استخدام نیروی خارجی را دریافت کرده و سپس برای متقاضی جاب‌آفر ارسال کند. متقاضی برای یافتن فرصت‌های شغلی می‌تواند از سایت‌های کاریابی استفاده کند. درصورتی‌که متقاضی بتواند نظر کارفرما را جلب کند؛ اجازه سفر به روسیه را دریافت می‌کند. برخی از سایت‌های کاریابی روسیه عبارت‌اند از:

 • oficinaempleo
 • infoempleo
 • Jobs in Moscow
 • The Moscow Expat Site
 • Xpat Jobs
 • CareerJet
 • Indeed
 • Learn۴Good
 • IRR
 • JobRapido
 • Rabota
 • TrovitRussia
 • IAgora
 • AntalRussia
 • CEE-Legal
 • ExpatRu

اقامت روسیه

اخذ اقامت روسیه پس از مهاجرت کاری

در پروسه مهاجرت کاری به روسیه پیش از اینکه اقامت دائم را دریافت کنید؛ شما به مجوز اقامت موقت نیاز دارید. درصورتی‌که برای 3 ماه در روسیه کار کرده باشید؛ می‌توانید اقامت موقت را دریافت کنید. این اقامت اصولا تا 3 سال اعتبار دارد. بعد از گذراندن یک دوره 1 ساله با مجوز اقامت موقت شما می‌توانید برای دریافت اقامت دائم درخواست دهید. ضروری است که حداقل 6 ماه قبل از مهلت انقضای اقامت موقت، برای دریافت اقامت دائم درخواست دهید.

درصورتی‌که بعد از مهاجرت کاری به روسیه متقاضی در روسیه با یک شهروند روس ازدواج کند و صاحب فرزند شود؛ به‌صورت خودکار اقامت دائم این کشور را دریافت می‌کند. همچنین کارگران متخصص می‌توانند بعد از 2 تا 3 سال کار کردن در این کشور؛ اقامت روسیه را دریافت کنند.

خدمات رویال مهاجرت

دولت روسیه اقتصاد کشور خود را وابسته به جذب نیروی کار می‌داند. به همین علت است که همواره تلاش می‌کند نیروی کاری ماهر را از سراسر دنیا جذب کند و شرایط خوبی برای مهاجرت کاری به روسیه فراهم کند. از طرفی همواره فرصت‌های شغلی بیشماری در این کشور انتظار متقاضیان را می‌کشد. همه این موارد سبب شده است که مهاجرت به روسیه فرصت‌های خوبی برای متقاضیان ایجاد کند. حقوق و مزایا بالای مشاغل در روسیه نیز سبب شده است که این کشور محبوبیت بیشتری در دنیا داشته باشد.

به کمک وکلا مهاجرتی در موسسه رویال مهارت می‌توانید مسیر مهاجرت کاری به روسیه را برای خودتان همواره کنید. باتوجه به شرایط مناسبی که روسیه برای اتباع خارجی ایجاد کرده است؛ شما می‌توانید به‌سادگی به این کشور مهاجرت کنید.

سخن آخر

اگر قصد مهاجرت کاری به روسیه را دارید؛ باید ابتدا شرایط اقتصادی، مشاغل مورد نیاز روسیه، میزان درآمد و وضعیت اجتماعی این کشور را بشناسید.

از طرفی برای اینکه امکان ریجکتی کیس شما به حداقل برسد؛ لازم است که از یک وکیل مهاجرتی برای جمع‌آوری پرونده کمک بگیرید و ایرادات احتمالی کیس را برطرف کنید. به‌این‌ترتیب وکلا و کارشناسان ما در دفترخدمات رویال مهاجرت می‌توانند کیس شما را بررسی کرده و ایرادات آن را به شما بگویند. کارشناسان ما در تمام مراحل مهاجرت کاری به روسیه شما را همراهی می‌کنند. از مراحل جمع‌آوری مدارک تا طی کردن هر کدام از مراحل مهاجرت می‌توانید از کمک و راهنمایی این افراد استفاده کنید.

سؤالات متداول

ویزای کار روسیه قابل تمدید است؟

بله بعد از مهاجرت کاری به روسیه متقاضی می‌تواند ویزای کار یک ساله و سه ساله را به دفعات متعدد و نامحدود تمدید کند.

بعد از مهاجرت کاری به روسیه برای صدور ویزا روسیه چقدر زمان لازم است؟

صدور ویزا روسیه در عرض 1 روز تا 1 هفته اجرایی می‌شود.

آیا محدودیت سنی خاصی برای مهاجرت کاری به روسیه وجود دارد؟

خیر. اما افراد زیر 55 سال شانس بیشتری برای مهاجرت کاری دارند.

میانگین حقوق مشاغل در روسیه چقدر است؟

میانگین حقوق در کشور روسیه به موارد زیادی بستگی دارد؛ اما به‌طورکلی می‌تواند بین 1 هزار تا 15 هزار دلار متفاوت باشد.

اصلی‌ترین مشاغلی که در روسیه مورد نیاز است؛ کدام مشاغل هستند؟

متخصص IT، مهندس مکانیک، مهندس معدن و… از مهم‌ترین مشاغل مورد نیاز در روسیه هستند که در پروسه مهاجرت کاری به روسیه هم به آن‌ها توجه می‌شود.

مقالات مرتبط

ثبت شرکت در روسیه

ثبت شرکت در روسیه

روسیه کشوری با فرصت‌های گسترده برای کارآفرینانی است که مایل هستند چالش راه‌اندازی یک تجارت را قبول کنند. دلایل مختلفی وجود دارد تا بدانید چرا …

وکیل و مشاور مهاجرت روسیه کیست؟

وکیل و مشاور مهاجرت روسیه کیست؟

روسیه چهارمین مقصد مهاجرت بین‌المللی است. شرایط خوب این کشور سبب شده است که در سال‌های اخیر تقاضا برای استخدام وکیل مهاجرت روسیه افزایش پیدا …

مهاجرت کاری به روسیه

مهاجرت کاری به روسیه

کمبود فرصت‌های شغلی و پایین بودن دستمزدها همواره سبب شده است که مهاجران زیادی از آسیا و تمام نقاط دنیا، روسیه را برای اشتغال انتخاب …

مشاغل مورد نیاز روسیه

مشاغل مورد نیاز روسیه

بهبود و توسعه اقتصاد روسیه، وابسته به جذب نیروی متخصص و ماهر از کشورهای دیگر است. به‌همین دلیل است که دولت روسیه همواره از مهاجرت …

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت