مهاجرت به کانادا

کانادا یکی از کشور های پیشرفته و مهاجر پذیر است که سالانه میزبان بسیاری از مهاجران از سراسر جهان می باشد. تقریبا 22 درصد جمعیت این کشور را مهاجران تشکیل می دهند و این نشان از شرایط مناسب زندگی در کانادا دارد. مهاجرت به کانادا از روش های مختلفی امکان پذیر است که افراد باید بسته به شرایطی که دارند، از یکی از این راه ها اقدام نمایند.

همکاران ما در موسسه مهاجرتی آوام این مطلب را برای ارائه اطلاعات در زمینه مهاجرت و اقامت کانادا به شما عزیزان تهیه کرده اند. مشاورین موسسه ما اطلاعاتی را در اختیار شما می گذارند که هیچ یک از موسسات آن را در اختیار تان نمی گذارند. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید 

درخواست فوری مشاوره

  اقامت کانادا و خدمات موسسه رویال مهاجرت

  انتخاب بهترین روش برای مهاجرت کانادا، بستگی به مهارت ها، تحصیلات و میزان سرمایه متقاضی دارد. افراد برای آگاهی از روش های مهاجرتی و مدارک مورد نیاز، بهتر است از یک متخصص در این زمینه کمک بگیریند. مشاوره تخصصی از مشاورین ما می تواند تاثیر مستقیمی روی سرنوشت شما بگذارد همین امر نیز موجب دقت بیشتر ما بر روی استخدام مشاورین شده است و تلاش کرده ایم بهترین و مجرب ترین مشاورین را برای پاسخگویی به شما در نظر بگیریم. شما می توانید به صورت تلفنی و یا با مراجعه مستقیم به موسسه، از کارشناسان ما مشاوره دریافت کنید. کارشناسان ما تا انتهای مسیر مهاجرت و دریافت ویزا کنار شما خواهند بود و راهکار های مورد نیاز را در اختیار شما خواهند گذاشت.

  روش های مهاجرت به کانادا

  برای مهاجرت به این کشور روش های مختلفی وجود دارد که عبارتند از:

  • مهاجرت تحصیلی به کانادا
  • مهاجرت کاری به کانادا
  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا

  مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

  مهاجرت تحصیلی یکی از ساده ترین راه های مهاجرت به کانادا می باشد، که مورد توجه دانشجویان بسیاری قرار گرفته است. تحصیل در کانادا در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی کانادا امکان پذیر است. دانشجویان می توانند حین تحصیل مشغول به کار شوند و بخشی هزینه های خود را پوشش دهند. افراد همچنین می توانند با داشتن شرایط لازم، اقدام به دریافت بورسیه نموده و از این طریق نیز هزینه های خود را کاهش دهند. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند مشغول به کار شده و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند و پس از مدتی درخواست اقامت دائم نمایند.

  مهاجرت به کانادا از طریق کار

  کشور کانادا همواره با کمبود نیروی کار مواجه است و بخش زیادی از نیاز خود را از طریق مهاجران تامین می کند. افراد با مهاجرت کاری به این کشور می توانند، اقامت کانادا را به دست آورند. متقاضیان می توانند از برنامه های متنوعی همچون جاب آفر، اسکیل ورکر، خود اشتغالی، برنامه های استانی و … اقدام به تکمیل فرم ثبت نام نمایند. افراد می توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز به همراه خود به این کشور ببرند و پس از چند سال اقدام و با داشتن شرایط لازم، به اخذ اقامت دائم نمایند.

  مهاجرت به کشور کانادا از طریق اکسپرس اینتری  (Express Entry)

  یکی از برنامه های مهاجرت کاری به کانادا، سیستم اکسپرس اینتری می باشد. برنامه اکسپرس اینتری یک سیستم امتیاز بندی است که بر اساس معیار های مختلفی به متقاضیان امتیاز می دهد. در صورتی که افراد در هر دوره قرعه کشی اکسپرس اینتری بیشترین امتیاز را کسب کنند، می توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

  کشور کانادا حدود 60 درصد از مهاجران را از طریق این برنامه پذیرش می کند و افراد شانس بالایی برای دریافت اقامت از این طریق خواهند داشت. معیار های امتیازبندی در این سیستم عبارتند از: سن، میزان تحصیلات، سابقه کاری، مهارت های زبان انگلیسی و یا فرانسوی، داشتن پیشنهاد شغلی و انطباق پذیری.

  مهاجرت کاری به کانادا

  مهاجرت سرمایه گذاری در کانادا

  ویزای سرمایه گذاری کانادا یکی از روش های مهاجرتی به این کشور می باشد که می تواند به دریافت اقامت منتهی شود. مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری نیز انواع مختلفی دارد که از جمله آن ها می توان به ویزای استارتاپ کانادا، ثبت شرکت، کارآفرینی، سرمایه گذاری استانی و خرید بیزینس اشاره کرد. هر کدام از این روش های سرمایه گذاری شرایط مخصوص به خود را دارند و همچنین هر یک از ایالت های کانادا نیز شرایط خاصی برای پذیرش مهاجران از طریق سرمایه گذاری خواهند داشت. لازم به ذکر است که همه روش های سرمایه گذاری در کانادا منجر به اقامت نخواهد شد.

  بررسی ثبت شرکت در کانادا

  ثبت شرکت کانادا نوعی سرمایه گذاری در این کشور محسوب می شود که می توان از این طریق به اقامت کشورکانادا رسید. صاحبان سرمایه برای مهاجرت از طریق ثبت شرکت باید شرایط و قوانین هر استان را بررسی کرده و برنامه خود را مطابق با ان جلو ببرند. یکی از مهم ترین الزامات برای ثبت شرکت ارائه بیزینس پلن یا همان طرح توجیهی می باشد که افراد باید از طریق آن دولت کانادا را مجاب کنند که طرح آن ها برای این کشور سودآوری مناسبی دارد.

  شرایط مهاجرت به کانادا

  متقاضیانی که قصد دارند به کانادا مهاجرت کنند، بایستی شرایط لازم را برای این کار فراهم نمایند. بسته به روش مهاجرتی افراد، این شرایط متفاوت خواهد بود. از مهم ترین شرایط می توان به سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان انگلیسی، سابقه کار، میزان سرمایه، ارائه عدم سوء پیشینه، ارائه برنامه مهاجرتی و … اشاره کرد. برخی از این معیار ها در برخی روش ها مهم هستند و در برخی دیگر اهمیتی ندارند.

  شما عزیزان می توانید با مراجعه به کارشناسان ما در مجموعه مهاجرتی رویال مهاجرت، از شرایط کامل برای روش های مختلف مهاجرتی مطلع شوید. وکلای مجرب ما در این موسسه با بررسی مدارک و شرایط شما، بهترین روش مهاجرتی را پیش رویتان قرار داده و شما را تا انتهای مسیر مهاجرت یاری می کنند.

  هزینه مهاجرت به کانادا

  مهاجرت رایگان به کانادا امکان پذیر نیست و افراد باید هزینه هایی را برای این کار در نظر بگیرند. هزینه مهاجرت به کانادا بسته به روش انتخابی متقاضی متفاوت خواهد بود، اما به طور کلی این هزینه به دو بخش اصلی تقسیم می شود:

  • هزینه های دولتی بررسی پرونده، سفارت، انگشت نگاری، آزمایش های لازم، صدور ویزا و اجازه اقامت
  • هزینه های وکیل، ترجمه مدارک، پیگیری پرونده و …

  بخش دیگر هزینه ها هم مربوط به هزینه زندگی در کانادا می باشد که برای هر نفر بسته به سبک زندگی، به طور ماهیانه حدود 1000 تا 2000 دلار کانادا خواهد بود.

  وکیل مهاجرت تورنتو رویال مهاجرت

  متقاضیان برای و دریافت اقامت باید با تمامی قوانین و ضوابط موجود آشنایی داشته باشند. در صورت عدم تسلط بر مقررات و شرایط برای مهاجرت، پرونده مهاجرتی افراد با شکست مواجه خواهد شد. وجود ریجکتی در پرونده مهاجرتی، کار متقاضی را برای دریافت ویزا برای بار دوم سخت تر می کند. از این رو استفاده از وکیل مهاجرت به کانادا، کمک بزرگی به افراد در این زمینه خواهد کرد. وکیل مهاجرتی کانادا در موسسه رویال مهاجرت با برخورداری از دانش و تجربه کافی، پرونده متقاضی را پیگیری کرده و در مواقع لزوم اقدامات لازم را انجام می دهد.

  مدارک لازم اخذ ویزای کانادا

  مدارک لازم برای مهاجرت به این کشور بسته به روش مهاجرتی متفاوت خواهد بود، اما به طور کلی مدارک مورد نیاز به شرح زیر می باشد:

  • پاسپورت معتبر
  • مدارک شناسایی (شناسنامه و کارت ملی)
  • گواهی سلامت پزشکی
  • ارائه تمکن مالی
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • سوابق تحصیلی و ریز نمرات برای مهاجرت تحصیلی
  • سوابق کاری برای مهاجرت کاری
  • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی

  مدارک مورد نیار برای مهاجرت به کانادا

  مدرک زبان مورد نیاز مهاجرت به کانادا

  یکی از الزامات اساسی، داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی می باشد. 3 نوع مدرک زبان برای مهاجرت به این کشور مورد تائید است که عبارتند از:

  • آیلتس (IELTS)
  • سلپیپ (CELPIP) که این آزمون توسط اداره مهاجرت کانادا تهیه شده و مختص مهاجرت به این کشور می باشد.
  • تف (TEF) که برای تعیین سطح زبان فرانسه طراحی شده است.

  حداقل نمره زبان برای روش های مهاجرتی مختلف متفاوت است. نمره تعیین سطح زبان بر اساس دو معیار CLB و NCLC ارزیابی می گردد. CLB از نمره 4 (ضعیف) تا 10 (عالی) سنجیده می شود.

  شرایط اخذ تابعیت کانادا

  شرایط دریافت تابعیت این کشور به شرح زیر می باشد:

  • داشتن اقامت کانادا
  • متقاضی در طول 5 سال گذشته، 3 سال را در کانادا زندگی کرده باشد.
  • پشت سر گذاشتن آزمون شهروندی کانادا
  • اثبات مهارت زبان
  • پرداخت مالیات به صورت منظم در صورت نیاز

  سخن پایانی

  در این مقاله در مورد مهاجرت و اخذ اقامت کانادا صحبت شد و شرایط مورد نیاز بررسی گردید. در صورتی که قصد مهاجرت به این کشور را دارید، می توانید به موسسه ما در رویال مهاجرت مراجعه کرده و پرونده خود را به وکیل مهاجرت کانادا در این موسسه بسپارید و با خیالی آسوده مقدمات سفر به کانادا را فراهم نمایید.

  سؤالات متداول درباره مهاجرت به کانادا

  بله. با دریافت اجازه کار و ویزای اقامت موقت کاری.

  مقالات مرتبط

  تحصیل در مقطع دکترا در کانادا

  افرادی که قصد دارند تا در مقطع دکترا تحصیل کنند، ترجیح می‌دهند تا برای ادامه تحصیل به سراغ بهترین دانشگاه‌های دنیا بروند. در بین کشورهای...
  ویزای اسکیل ورکر کانادا

  ویزای اسکیل ورکر کانادا

  با توجه به نیازی که به نیروی کار ماهر و متخصص در کشور های مختلف جهان از جمله کانادا وجود دارد، این کشور ها برای...
  مهاجرت کاری به کانادا

  مهاجرت کاری به کانادا

  مهاجرت کاری به کانادا، به دلیل هزینه هایی پایینی که نسبت به شیوه های دیگر مهاجرت دارد گزینه مناسبی برای مهاجرت به این کشور می...
  مشاوره رایگان مهاجرت