مهاجرت به کانادا

تعداد افرادی که برای کار، تحصیل در خارج از کشور و مهاجرت به کانادا می‌روند هر ساله همچنان در حال افزایش است. در واقع کانادا دومین کشور موردعلاقه برای مهاجرت بعد از آمریکا در نظر گرفته می‌شود. کانادا در مقایسه با سیاست‌های مهاجرتی کشورهایی مانند ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا همچنان یک نگرش سازگار، باز و مدارا را حفظ می‌کند و تعداد مهاجران آن هر سال به‌طور قابل‌توجهی افزایش می‌یابد. تیم مشاوران رویال مهاجرت اطلاعات مربوط دراین‌خصوص را در اختیارتان قرار می‌دهند.

میزان مهاجرین

23 درصد از کل جمعیت

جمعیت

40 میلیون نفر

شاخص رفاه اجتماعی

15

میانگین هزینه زندگی

2262 دلار برای هر نفر

درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   مهاجرت به کانادا

   کانادا همواره یکی از محبوب‌ترین کشورها برای مهاجران بوده است. آب‌وهوای خوب، تحصیلات، رفاه، کیفیت زندگی، تنوع اجتماعی و غیره مهاجران زیادی را از سراسر جهان به این کشور جذب می‌کند. طبق داده‌های مختلف مهاجرت و برنامه‌های مهاجرتی آتی منتشرشده توسط اداره مهاجرت کانادا، برنامه مهاجرتی کانادا از 456 هزار مهاجر جدید به 500 هزار مهاجر در سال 2023-2025 افزایش خواهد یافت. کانادا با مشکلات اجتماعی جدی پیری جمعیت و نرخ پایین زادوولد مواجه است که مشکلات اجتماعی و مالی سنگینی را برای کشور به‌همراه خواهد داشت و حتی باعث ایجاد بحران می‌شود. دولت کانادا مهاجران جدید را تشویق می‌کنند تا با مهاجرت به کانادا به‌طور موثر موقعیت‌های خالی در بازار کار کانادا را تکمیل سازند.

   اقامت کانادا

   دولت کانادا سالانه به هزاران شهروند خارجی اقامت اعطا می‌کند. چند مسیر مختلف وجود دارد که می‌توانید برای دریافت اقامت طی کنید. اکسپرس اینتری، مهاجرت تجاری، مهاجرت برای الحاق خانواده و کلاس تجربه کانادایی تنها چند گزینه رایج برای این افراد هستند. الزامات و مراحل فرآیند بسته به مسیری که برمی‌گزینید تفاوت دارد. اما برخلاف وضعیت اقامت موقت در کانادا، وضعیت اقامت دائم منقضی نمی‌شود.

   مزایای مهاجرت به کانادا

   در سطح جهانی، کانادا یک مقصد مهاجرتی بسیار محبوب است. بسیاری از افراد برای دستیابی به فرصت‌های شغلی و زندگی بهتر، مهاجرت به این کشور را انتخاب می‌کنند. در ادامه به بررسی مزایای مهاجرت به کشور کانادا می‌پردازیم و علت محبوبیت این کشور در بین مهاجران را بررسی می‌کنیم:

   زندگی با کیفیت بالا

   مهاجران در کانادا می‌توانند از کیفیت زندگی بالایی برخوردار باشند. کانادا کشوری توسعه‌یافته با زیرساخت‌های عمومی کامل و سیستم مراقبت‌های بهداشتی سالم است. در کانادا، مردم این امکان را دارند تا از هوای پاک، مناظر زیبا و منابع طبیعی فراوان لذت ببرند. محیط طبیعی کانادا مکان‌های بسیار خوبی را برای انواع فعالیت‌های خارج‌ازمنزل مانند پیاده‌روی، اسکی، شنا و غیره فراهم می‌کند. این عوامل زندگی مردم را سالم‌تر و شادتر می‌سازد.

   نظام جامع رفاه اجتماعی

   از دیگر مزایای مهاجرت به کانادا باید اشاره کرد که این کشور دارای یک سیستم رفاه اجتماعی جامع است که طیف وسیعی از مزایا و امنیت را برای ساکنان فراهم می‌کند. مهاجران در کانادا این امکان را دارند تا از مزایای بسیاری مانند بیمه درمانی، بیمه بیکاری و مستمری برخوردار شوند. این مزایا به افراد کمک خواهد کرد تا با حوادث و مشکلات کنار بیایند و از نیازهای اساسی زندگی خود محافظت کنند. سیستم رفاه اجتماعی کانادا نیز بر عدالت اجتماعی تمرکز دارد. کانادا حقوق و منزلت برابر افراد را بدون درنظرگرفتن سن، جنسیت، نژاد یا جنبه‌های دیگر تشویق و حمایت می‌کند. این فضای اجتماعی برابری و مدارا باعث می‌شود مردم در کانادا احساس امنیت و راحتی بیشتری داشته باشند.

    سیستم آموزشی با کیفیت بالا

   کانادا یک سیستم آموزشی باکیفیت بالا دارد که فرصت‌های یادگیری و فضای توسعه گسترده‌ای را برای دانش‌آموزان فراهم می‌کند. سیستم آموزشی کانادا از شهرت جهانی برخوردار است و بسیاری از دانشگاه‌های آن در سطح جهانی شناخته می‌شوند. مهاجرت به کانادا این امکان را به فرزندان شما می‌دهد که تحصیلات باکیفیت دریافت کنند. تحصیل در مدارس کانادا دوره‌ها و فعالیت‌های متنوعی را برای پرورش خلاقیت، تفکر انتقادی و همکاری دانش‌آموزان ارائه می‌دهند. درعین‌حال، تحصیل در کالج ‌های کانادا نیز دارای برنامه‌های کمک‌هزینه تحصیلی و بورسیه‌های زیادی هستند تا به دانشجویان کمک کنند بار مالی خود را کاهش دهند. در سطح جهانی، کانادا یک مقصد مهاجرتی بسیار محبوب است.

   محیط چندفرهنگی

   کانادا کشوری است که به چندفرهنگی بودنش شناخته می‌شود. مهاجرت به این کشور به شما این امکان را می‌دهد که با افرادی از سراسر جهان ملاقات و ارتباط داشته باشید. این کشور محیط اجتماعی متنوع و بردباری را تشویق می‌کند که در آن مردم بتوانند به تفاوت‌های فرهنگ‌های مختلف احترام بگذارند. یک محیط چندفرهنگی به افراد فرصت می‌دهد تا از یکدیگر بیاموزند و با هم رشد کنند. مهاجرت به کشور کانادا، این امکان را فراهم می‌کند تا غذا، موسیقی، هنر و جشنواره‌های فرهنگ‌های مختلف را تجربه کنید و افق دید خود را گسترش دهید.

   شرایط مهاجرت به کانادا

   شرایط موردنیاز برای مهاجرت به کشور کانادا بستگی به نوع برنامه مهاجرتی دارد که شما انتخاب می‌کنید. برای مهاجرت به این کشور محدودیت‌هایی از نظر سن، زبان، تحصیلات و غیره وجود خواهد داشت. در ادامه این موارد بیشتر توضیح داده شده‌اند:

   شرط سنی

   سیاست‌های مهاجرتی مختلف از شرایط سنی متفاوتی برخوردار هستند. برای پروژه‌های مهاجرتی مشاغل تخصصی مانند ویزای اسکیل ورکر کانادا بالاترین امتیاز سنی (سیستم امتیازدهی جامع CRS) بین 20 تا 29 سال است و با افزایش سن، امتیاز به تدریج کاهش می‌یابد. زمانی که متقاضی به سن 45 سالگی برسد، امتیاز اضافی برای سن تعلق نمی‌گیرد. برای پروژه‌های مهاجرت اقتصادی، متقاضیان بین 25 تا 35 سال در مرحله امتیازدهی نمرات بالاتری دریافت خواهند کرد. در مورد پروژه مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا، به‌دلیل گپ تحصیلی هر چه زودتر آماده شوید، بهتر است. متقاضیان بالای 30 سال در معرض خطر ریجکت ویزای تحصیلی کانادا هستند.

   زبان موردنیاز

   سرویس مهاجرت به کانادا مجموعه‌ای از استانداردها به نام معیارهای زبان کانادایی (CLB) را برای ارزیابی و اشاره به مهارت انگلیسی مهاجران جدید یا متقاضیان مهاجر در هنگام زندگی یا کار در کانادا ایجاد کرده است. از آنجایی‌که هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی‌زبان‌های رسمی کانادا هستند، زبان اول و زبان دوم در درخواست مهاجرت به این کشور از هم متمایز می‌شوند. البته متقاضیان مجاز به استفاده از زبان با نتایج بهتر در انگلیسی یا فرانسوی به‌عنوان زبان اول خواهند بود.

   الزامات تحصیلی

   حداقل شرایط تحصیلی برای مهاجرت به کشور کانادا عموما دیپلم دبیرستان است که شامل مدارک معادل دبیرستان یا فنی و حرفه‌ای می‌شود و هیچ محدودیتی برای حداکثر شرط وجود ندارد. مانند شرایط سنی، شرایط خاص برای مدارک تحصیلی به پروژه مهاجرتی خاص بستگی دارد. به‌عنوان‌مثال برخی از نامزدهای استانی نیز دارای برنامه‌های مهاجرتی ماهر در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا هستند که فقط با داشتن این دو مدرک می‌توان برای آن‌ها اقدام کرد.

   شرایط سابقه کار

   هنگام درخواست مهاجرت به کانادا، دولت این کشور از متقاضیان می‌خواهد که مدرکی مبنی بر تجربه کاری ارائه دهند که شرایط لازم را داشته باشند. این تجربه کاری باید بر اساس طبقه‌بندی مشاغل کانادا (NOC) به رسمیت شناخته شود. پروژه‌های مهاجرتی مختلف مانند ویزای کار کانادا نیز نیازمندی‌های متفاوتی برای تجربه کاری از جمله عواملی مانند سطح، مدت‌زمان و ارتباط دارند. بنابراین، هنگام تهیه اسناد گواهینامه تجربه کاری، باید موارد مربوطه را باتوجه‌به الزامات پروژه خاص ارائه دهید. به‌طورکلی، سه نکته اصلی برای تجربه کاری وجود دارد: شغل، مدت‌زمان و ماهیت (تمام‌وقت یا پاره‌وقت).

   معاینه فیزیکی مهاجرت

   طبق قوانین مهاجرت به کشور کانادا، اگر متقاضی از مشکلات سلامتی مانند بیماری‌های واگیردار و غیره رنج می‌برد و اگر مهاجرت بار پزشکی زیادی برای کانادا به‌همراه داشته باشد (بیش از مقدار تعیین‌شده توسط دولت)، اداره مهاجرت می‌تواند از صدور حکم ویزای مهاجرتی خودداری کند. قبل از اقدام برای مهاجرت به کانادا، متقاضی باید معاینات پزشکی مشخص‌شده توسط این کشور را پشت‌سر بگذارد. حتی اگر اعضای خانواده او را همراهی نکنند، باز هم باید تحت معاینه پزشکی قرار گیرد. به‌طورکلی، استانداردهای معاینه پزشکی تعیین‌شده توسط اداره مهاجرت کانادا نسبتا ساده هستند. وب سایت رسمی وزارت مهاجرت یک صفحه برای بررسی موسسات معاینه فیزیکی ارائه می‌دهد. متقاضیان می‌توانند آدرس و اطلاعات تماس مرکز معاینه فیزیکی را باتوجه‌به کشور و منطقه‌ای که در آن قرار دارند بررسی کنند.

   نداشتن سابقه کیفری

   به‌منظور اطمینان از حفظ و حفاظت از امنیت و نظم جامعه کانادا و مستثنی ساختن فعالیت‌های مربوط به جاسوسی، خرابکاری یا تروریسم، اداره مهاجرت کانادا تصریح می‌کند که هر متقاضی اقامت دائم و اعضای خانواده 18 سال به بالا باید گواهی عدم سو پیشینه کیفری داشته باشند. گواهی عدم سو پیشینه که به‌عنوان گواهی فعالیت‌های غیر مجرمانه نیز شناخته می‌شود، برای اثبات نداشتن سابقه کیفری لازم است. شرایط موردنیاز برای مهاجرت به این کشور بستگی به نوع برنامه مهاجرتی دارد که شما انتخاب می‌کنید.

   روش‌ های مهاجرت به کانادا

   روش‌های زیادی برای درخواست مهاجرت به کشور کانادا وجود دارد و سیاست‌های مهاجرتی مختلف در هر زمان تغییر می‌کند. این روش‌ها عبارتند از تحصیل در کانادا، مهاجرت سرمایه‌گذاری، کار در کانادا در استان‌های مختلف و… . شما اگر می‌خواهید با برنامه سرمایه گذاری در کانادا به این کشور مهاجرت کنید، نه‌تنها باید شرایط خود را در نظر بگیرید، بلکه باید در جریان تغییرات سیاست‌های مهاجرتی کانادا باشید. اگر تصمیم دارید راهی سریع‌تر برای مهاجرت به کانادا پیدا کنید با ما در رویال مهاجرت در ارتباط باشید تا مناسب‌ترین راه را برای مهاجرت به این کشور بیابید. راه های مهاجرت به کانادا

   مهاجرت تحصیلی به کانادا

   نسبت بالایی از دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه‌ های کانادا مشغول به تحصیل هستند. تحصیل و مهاجرت به کانادا یک پروژه مهاجرتی محبوب به‌شمار می‌آید. دولت کانادا به‌شدت دانشجویان بین‌المللی ممتاز را تشویق می‌کند که پس از فارغ‌التحصیلی برای ویزای کار درخواست دهند و در این کشور مشغول به کار شوند. برای این‌منظور، دولت‌های فدرال و استانی کانادا برنامه‌های مهاجرتی ویژه‌ای برای دانشجویان بین‌المللی دارند. پس از اینکه دانشجویان بین‌المللی مجوز کار فارغ‌التحصیلی را دریافت کردند، بدون درنظرگرفتن تجربه کاری، چرخه بررسی، انتخاب شغل و سایر شرایط، برای اقامت دائم کانادا و در نهایت اخذ تابعیت اقدام می‌کنند.
   5 دانشگاه برتر رشته‌های پرطرف‌دار برای ادامه تحصیل در کشور کانادا تعداد دانشجویان بین‌المللی
   دانشگاه تورنتو دانشگاه بریتیش کلمبیا دانشگاه مک گیل دانشگاه مک گیل کانادا دانشگاه آلبرتا کانادا علوم کامپیوتر پزشکی مهندسی حقوق حسابداری 807705

   هزینه تحصیل در مقاطع مختلف در کانادا

   در جدول زیر هزینه‌های تحصیلی مقاطع مختلف در کشور کانادا ذکر شده است:
   مقطع تحصیلی هزینه سالانه به دلار کانادا
   کارشناسی 5000 – 30000
   کارشناسی ارشد 2500 – 18000
   دکترا 2500 – 18000

   مهاجرت کاری به کانادا

   در برنامه مهاجرت کاری به کانادا، اگر متقاضی یک متخصص بسیار ماهر و دارای تخصص موردنیاز در کانادا باشد، به سادگی در این کشور پذیرفته می‌شود. پروسه اداری روش‌هایی مانند ویزای ICT کانادا ممکن است مدت‌زمان زیادی طول بکشد، زیرا کنسولگری باید اصل و کپی‌های تایید و ترجمه‌شده کلیه گواهی‌ها، مدارک تحصیلی و سوابق کاری را تایید کند. برخورداری از سطح دانش بالای زبان انگلیسی و داشتن پیشنهاد فعلی از یک کارفرمای کانادایی از جمله شرایط اجباری برای شرکت در برنامه‌های مهاجرتی هستند. در جدول زیر روش‌های مهاجرت به کانادا از طریق کار توضیح داده شده‌اند:
   روش‌های مهاجرت از طریق کار توضیحات
   جاب آفر با داشتن جاب آفر از کارفرما کانادایی می‌توان برای ویزا کار درخواست داد.
   اسکیل ورکر فدرال و کلاس تجربه کانادایی ویزای اسکیل ورکر به افرادی اعطا می‌شود که تخصص آن‌ها در لیست مشاغل موردنیاز کانادا باشد.
   اسکیل ترید فدرال در این روش تخصص و مهارت فرد متقاضی باید مورد قبول دولت کانادا باشد. داشتن دو سال سابقه کاری مرتبط با تخصص نیز اجباری است.
   مشاغل معاف از نیاز به LMIA برنامه تحرک بین‌المللی به کارفرما اجازه می‌دهد تا یک نیروی کار موقت را بدون ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) استخدام کند.
   ویزای کار استانی (PNP) هر یک از استان‌های کانادا برنامه‌های مختلفی برای جذب نیرو کار دارند. در صورت داشتن دانش و تخصص لازم، می‌توان از این طریق ویزا دریافت کرد.

   سرمایه ‌گذاری در کانادا

   کشور کانادا به‌منظور ارتقا توسعه اقتصاد، فرهنگ، هنر و ورزش و فعال‌کردن اقتصاد این کشور پروژه‌های مهاجرتی مختلف مانند ویزای کارآفرینی ایجاد کرده است. دولت این کشور از تجار و کارآفرینان موفق باتجربه برای مهاجرت به کانادا استقبال و برای آنها فرصتی برای تجارت در کانادا فراهم می‌کند. برنامه‌های سرمایه‌ گذاری مختلفی مانند ویزای استارتاپ کانادا برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. به‌طورکلی می‌توان انواع آن را به روش‌های زیر دسته‌بندی کرد:
   روش‌های مهاجرت سرمایه‌گذاری به کانادا هزینه
   سرمایه‌گذاری استانی 500 تا 600 هزار دلار آمریکا
   استارتاپ 100 تا 200 هزار دلار آمریکا
   خرید بیزینس 150 تا 350 هزار دلار آمریکا
   خوداشتغالی 100 تا 200 هزار دلار آمریکا
   ثبت شرکت در کانادا 100 تا 200 هزار دلار آمریکا
   توجه داشته باشید در برخی از روش‌های سرمایه‌گذاری مانند خرید ملک در کانادا نمی‌توان مستقیما اقامت گرفت. لذا باتوجه‌به تنوع برنامه‌های موجود برای اطلاع از شرایط دقیق هر روش، این امکان را دارید تا با ما در رویال مهاجرت در ارتباط باشید. البته باید گفت روش ثبت شرکت در کانادا یک روش ایمن و موثر در مسیر مهاجرت و سرمایه گذاری در این کشور خواهد بود که مراحل خاص خود را دارد. در این خصوص بهتر است با کارشناسان رویال مهاجرت مشورت کنید. سرمایه گذاری در کشور کانادا

   هزینه زندگی در کانادا

   هنگام درنظرگرفتن برنامه مهاجرت به کانادا باید به هزینه زندگی در این کشور توجه داشت. حداقل مقدار هزینه لازم برای زندگی در این کشور در حال حاضر 900 تا 1000 دلار کانادا برای هر نفر در ماه است و صندوق‌های امدادی دولت، مستمری‌ها، کمک‌های دانشجویی مانند بورسیه تحصیلی کانادا، مزایای بیکاری و سایر یارانه‌ها اساسا از این استاندارد پیروی می‌کنند. با درنظرگرفتن زندگی یک خانواده سه نفره که به کانادا مهاجرت می‌کنند، حداقل هزینه‌های زندگی ماهانه عمدتا شامل موارد زیر می‌شود:
   اجاره (دو اتاق‌خواب و یک اتاق نشیمن) 800-1000 دلار کانادا
   هزینه‌های غذا 600-800 دلار کانادا
   هزینه حمل‌ونقل عمومی 180-200 دلار کانادا
   هزینه ارتباط تلفنی اینترنتی 100 دلار کانادا
   سایر موارد 100-400 دلار کانادا
   برای مهاجرت به کانادا به‌عنوان یک خانواده، باید حداقل 1800-2500 دلار کانادا در ماه هزینه کنید. این مقدار ساده‌ترین استاندارد برای غذا، اقامت و حمل‌ونقل، مسافرت، فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی، معاشرت، غذا خوردن در بیرون از خانه و موبایل است. این مقدار، هزینه تلفن، سرگرمی‌های شخصی، لباس، مبلمان، لوازم برقی و غیره را شامل نمی‌شود. البته هزینه بسته به شهری که مهاجرت در آن نهایی می‌شود بسیار متفاوت خواهد بود!

   مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا

   برای دریافت ویزای کانادا لیست خاصی از شرایط لازم وجود دارد. این مدارک برای دریافت هر نوع مجوز ورود یکسان است اما بسته به شرایط تغییر خواهند کرد. با مدارک زیر می‌توانید برای ویزای کانادا اقدام کنید:
   • پاسپورت خارجی که حداقل 6 ماه پس از بازگشت شما به ایران معتبر خواهد بود.
   • فتوکپی صفحه اول گذرنامه ملی با اطلاعات شخصی
   • یک عکس رنگی و یک عکس سیاه‌وسفید به ابعاد 3.5 در 4.5 سانتی متر که حداکثر شش ماه قبل از ارسال درخواست گرفته شده است.
   • فرم درخواست تکمیل‌شده به زبان فرانسوی یا انگلیسی که پس از تکمیل در یک نسخه چاپ می‌شود.
   • شناسنامه فرزند
   • اسنادی که مالکیت آپارتمان یا زمین، ویلا، گاراژ، گواهی ثبت‌نام خودرو را تایید می‌کند.
   • گواهی دردسترس‌بودن بودجه برای سفر
   • گواهی اشتغال به کار که نشان‌دهنده موقعیت، حقوق و مدت‌زمان کار باشد.
   • مدارک رزرو بلیت و هتل
   • دعوت‌نامه‌ای از کانادا که نام، شماره‌تلفن و آدرس طرف دعوت‌کننده را نشان می‌دهد.
   • تایید وضعیت طرف دعوت‌کننده: فتوکپی پاسپورت یا مدرکی که شهروندی کانادا را مورد تایید قرار دهد.
   • تایید تمکن مالی طرف دعوت‌کننده مانند نامه‌ای از کارفرما مبنی بر حقوق دریافتی

   هزینه بررسی پرونده‌ های اقامت موقت کانادا

   در جدول زیر می‌توانید هزینه‌های مربوط به پرونده‌های اقامت موقت در کشور کانادا را بررسی کنید.
   درخواست‌کننده هزینه پردازش به دلار کانادا
   درخواست‌کننده اصلی 1625 دلار
   همسر 850 دلار
   فرزند تحت تکفل زیر 22 سال یا فرد تحت تکفل بالای 22 سال که به دلیل شرایط جسمی یا روحی قادر به تأمین مالی خود نیست. 230 دلار به ازای هر فرد

   هزینه مهاجرت به کانادا

   هزینه‌های مهاجرتی به کشور کانادا بسته به روش انتخابی متفاوت خواهد بود. در جدول زیر هزینه‌های معمول برای مهاجرت به کشور کانادا آورده شده است.
   هزینه گیرنده پروژه
   300-330 دلار آیلتس آیلتس
   280 دلار مسئول CELPIP SPEP
   150 دلار سازمان صدور گواهی گواهی تحصیلی
   نسخه انگلیسی 150 دلار کنسولگری ویزای تحصیلی
   220 دلار کنسولگری مجوز کار باز
   150 دلار (شامل تمدید ویزا) کنسولگری ویزای کار
   150 دلار ویزای بازدیدکننده
   100 دلار برای تمدید کنسولگری اجازه اقامت موقت
   65 دلار وزارت کار LMIA
   80 دلار مرکز جمع‌آوری اطلاعات بیومتریک بیومتریک
   1000 دلار اداره مهاجرت درخواست برای اقامت دائم
   85 دلار برای هر نفر بیمارستان تعیین‌شده هزینه معاینه فیزیکی
   515 دلار اداره مهاجرت کارت اقامت
   220 دلار اداره مهاجرت ویزای اقامت
   هزینه‌های مهاجرتی بر اساس روش مهاجرتی نیز عبارتند از:
   هزینه‌ها درخواست‌کننده پروژه مهاجرتی
   850 دلار متقاضی اصلی دسته اقتصادی (شامل EE، AIPP، CEC، پرستار بچه، PNP، RNIP، QSW و غیره)
   850 دلار همسر همراه
   230 دلار کودکان
   570 دلار متقاضی اصلی مهاجرت پرستاران
   570 دلار همسر
   155 دلار کودکان
   1625 دلار متقاضی اصلی مهاجرت تجاری (فدرال، کبک، خوداشتغالی، SUV)
   850 دلار همسر
   230 دلار کودکان
   75 دلار هزینه اسپانسر اتحاد خانواده (زوج، فرزندان، والدین و سایر اقوام)
   490 دلار متقاضی اصلی حمایت‌شده
   75 دلار بچه‌های حمایت‌شده
   570 دلار همسر
   155 دلار کودکان
   570 دلار متقاضی اصلی افراد محافظت‌شده و دسته‌های بشردوستانه
   570 دلار همسر
   155 دلار کودکان
   335 دلار متقاضی اصلی مهاجرت با اقامت موقت
   هزینه های مهاجرتی کشور کانادا

   قوانین مهاجرت به کانادا

   دولت کانادا به‌طور منظم تغییرات و به‌روزرسانی قوانین مهاجرتی را برای ساده‌سازی فرآیند مهاجرت و اقامت دائم اعلام و اجرا می‌کند. این تغییرات تاثیر مهمی بر متقاضیانی خواهد داشت که برای اقامت دائم کانادا در سال جاری اقدام می‌کنند. طبق قوانین مهاجرتی کانادا، رده‌های مختلف مهاجرت برای متقاضیان شرایط متفاوتی دارند. در اینجا برخی از الزامات رایج مهاجرت به کشور کانادا آورده شده است:
   • شرایط سنی: اکثر مهاجران باید بین 18 تا 49 سال سن داشته باشند.
   • الزامات زبان: متقاضیان باید امتحان زبان انگلیسی یا فرانسه را بگذرانند تا نشان دهند که تسلط کافی به زبان دارند.
   • الزامات تحصیلی: برخی از مقوله‌های مهاجرتی متقاضیان را ملزم به داشتن پیشینه تحصیلی خاصی مانند مدرک لیسانس یا مدرک فنی حرفه‌ای می‌کند.
   • شرایط تجربه کاری: بسیاری از مهاجران باید تجربه کاری مرتبط داشته باشند.
   • الزامات مالی: برخی از مقوله‌های مهاجرت به کانادا متقاضیان را ملزم به داشتن منابع مالی کافی برای خودکفایی پس از مهاجرت می‌کند.

   مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا

   شما برای مهاجرت به کشور کانادا باید نتایج آزمون زبان را از یک سازمان مجاز ارائه دهید. در حال حاضر دو ارائه‌دهنده آزمون مجاز به زبان انگلیسی به نام‌های سیستم بین‌المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) و برنامه شاخص مهارت زبان انگلیسی کانادا (CELPIP) وجود دارد. تا پایان سال 2023، آزمون انگلیسی پیرسون (PTE) نیز برای مهاجرت به کشور کانادا پذیرفته می‌شود. PTE یک آزمون انگلیسی جدید به‌شمار می‌رود که توسط پیرسون برای برآورده‌کردن الزامات مهارت زبان IRCC برای متقاضیان مهاجرت به این کشور ایجاد شده است. اگر می‌خواهید در آزمون زبان فرانسه شرکت کنید، باید در Test d’évaluation de français (TEF) یا Test de connaissance du français (TCF) شرکت کنید. IRCC تست ترجیحی ندارد. ازآنجایی‌که نتایج هر سه آزمون معتبر هستند در هر کدام که برای شما راحت‌تر است می‌توانید شرکت کنید. البته مهم نیست در کدام آزمون زبان شرکت می‌کنید؛ اما نتایج باید در دو سال گذشته (24 ماه) باشد. IELTS، CELPIP، PTE و TEF همگی برای هر یک از چهار توانایی زبانی یعنی شنیدن، خواندن، نوشتن و صحبت‌کردن، امتیازی به خود اختصاص می‌دهند.

   برنامه ‌های استانی کانادا

   برنامه‌های مهاجرت استانی به استان‌ها و مناطق کانادا این امکان را می‌دهند که به‌طور مستقل افرادی را انتخاب کنند که مایل به مهاجرت به کانادا و اقامت در استان مربوطه خود هستند. هر استان کانادا (به غیر از کبک که سیستم انتخاب خاص خود را دارد) و دو منطقه کانادا برنامه‌های مهاجرتی خود را دارند. این استان‌ها با سرویس مهاجرت فدرال کانادا توافق‌نامه‌هایی داشته که به آنها اجازه می‌دهد مهاجران را انتخاب و معیارها و شرایط انتخاب خود را تعیین کنند. دولت‌های استانی و منطقه‌ای از این برنامه‌ها برای جذب موثرتر مهاجران واجد شرایط به قلمرو خود استفاده می‌کنند. هر یک از این برنامه‌ها به نیازهای خاص بازار کار محلی می‌پردازد تا اطمینان حاصل شود که مهاجران جدید می‌توانند بیشترین سهم را در اقتصاد منطقه داشته باشند.

   مهاجرت پزشکان به کانادا

   کانادا با کمبود شدید پزشکان آموزش‌دیده در تخصص‌های مختلف مواجه است. برآوردها نشان می‌دهد که بین سال‌های 2022 تا 2031، حتی با ورود پزشکان و جراحان تازه فارغ‌التحصیل به نیروی کار و مهاجرت به کانادا، احتمال دارد تا 40 درصد از فرصت‌های شغلی جدید در پزشکی تکمیل نشده باقی بماند. در تمام استان‌های کانادا، چشم‌انداز شغلی ۱۰ ساله برای پزشکان خوب یا بسیار خوب پیش‌بینی می‌شود، به این معنی که فرصت‌های شغلی زیادی برای پزشکان خارجی در این کشور وجود خواهد داشت. مشاغل پزشکی از جراح تا پزشک متخصص در لیست مشاغل موردتقاضا در بسیاری از استان‌ها قرار دارند و دولت‌های فدرال و استانی هر دو در تلاش هستند تا پزشکان خارج از کشور را برای اقامت و کار در کانادا تشویق کنند.

   برنامه مهاجرتی کشور کانادا

   کانادا باهدف پذیرش بیش از 450 هزار مقیم دائم در سال 2024، اهداف جدید رکوردشکنی را برای مهاجرت تعیین کرده است. از هم اکنون تا سال 2024، بیش از یک میلیون نفر از سراسر جهان کانادایی خواهند شد. دانشجویان بین‌المللی اولویت اصلی در اهداف جدید مهاجرت به کانادا هستند و جریان‌های مهاجرتی که درخواست‌های آن‌ها را برآورده می‌کنند، بیش از نیمی از ساکنان دائمی جدید را تشکیل می‌دهند. کانادا در حال گسترش برنامه مهاجرتی خود برای پذیرش تعداد بیشتری از افراد مقیم دائم جدید است. این امر به معنای فرصت‌های بیشتر برای دانشجویان بین‌المللی در این کشور خواهد بود تا پس از فارغ‌التحصیلی از موسسات آموزش عالی کانادا در این کشور بمانند. کانادا باهدف پذیرش بیش از 450 هزار مقیم دائم در سال 2024، اهداف جدید رکوردشکنی را برای مهاجرت تعیین کرده است.

   اداره مهاجرت کانادا

   اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (به انگلیسی: Immigration, Refugees and Citizenship Canada، فرانسوی: Immigration, Réfugiés et Citoyanneté Canada، به نام IRCC) یک اداره دولتی است که وب‌سایت‌های مهاجرت به کانادا، پناهندگی و شهروندی غیررسمی را مدیریت می‌کند. این دپارتمان در سال 1994 تاسیس شد و بیش از 20 سال سابقه دارد و از زمان سوگند وزیر جان مک کالوم در نوامبر 2015، اداره “شهروندی و مهاجرت کانادا” به اداره فدرال مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا تغییر نام داد. اداره فدرال مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا شبکه بزرگی از “مراکز شهروندی و مهاجرت” را در سراسر کانادا و در بسیاری از سفارتخانه‌ها، کمیسیون‌های عالی و کنسولگری ایجاد کرده است. اداره فدرال مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا مسئول توسعه سیاست و رسیدگی به ویزای اقامت دائم و موقت، حمایت از پناهندگان و درخواست‌های شهروندی خواهد بود.

   سایت اداره مهاجرت کانادا

   وب‌سایت‌های بسیاری از آژانس مهاجرت و پناهندگی کانادا در اینترنت وجود دارد. اما وب سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا کدام یک است؟
   • وب سایت رسمی سرویس مهاجرت به کانادا:
   https://www.canada.ca/en/services/immigration-citizenship.html
   • اطلاعات تماس در وب سایت رسمی خدمات شهروندی و مهاجرت کانادا:
   https://www.cic.gc.ca/english/contacts/web-form.asp
   • درخواست تماس آنلاین وب سایت مهاجرت کانادا (فرم وب):
   https://secure.cic.gc.ca/enquiries-renseignements/canada-case-cas-eng.aspx

   فرم ثبت‌نام مهاجرت به کانادا

   هنگام درخواست مهاجرت به کشور کانادا، پر کردن فرم درخواست اولین و مهم‌ترین مرحله است. موارد زیر نکاتی محسوب می‌شود که باید برای پرکردن دقیق فرم مهاجرت کانادا رعایت کنید.
   • هیچ قسمتی را خالی نگذارید و هر بخش از فرم درخواست باید پر شود. اگر گزینه‌ای در مورد شما صدق نمی‌کند، در آنجا بنویسید “غیرقابل‌اجرا”.
   • شما باید دستورالعمل‌ها را دنبال کنید تا بدانید چه مدارکی برای نوع دیگری از فرم مهاجرت موردنیاز است. زیرا چندین نوع فرآیند مهاجرت به کانادا وجود دارند و هر کدام به مدارک مختلفی نیاز خواهند داشت. بنابراین، بسته به نوع مهاجرت، متقاضیان باید انواع مختلفی از مدارک مانند ریزنمرات تحصیلی، شناسنامه، کپی پاسپورت، رزومه و غیره را ضمیمه کنند.
   • گاهی اوقات چنین موقعیتی ممکن است رخ دهد که شما نتوانید یک یا چند سند را ارائه دهید. در چنین مواردی، یک نامه پوششی (عمدتا مانند رزومه خود) بنویسید تا افسر مهاجرت بداند که چرا نمی‌توانید آنها را ارائه دهید.
   • شما باید تمام کپی‌های سند ارسالی خود را همراه با فرم درخواست مهاجرت نگه دارید و فرم درخواست مهاجرت را کپی کنید.
   • برای جلوگیری از هرگونه نادرستی و اطمینان از اینکه همه چیز به‌درستی پر شده است، این امکان را دارید تا با یک وکیل مهاجرتی مجوزدار تماس بگیرید.

   فرم ثبت ‌نام مهاجرت به کانادا برای افغان ‌ها

   دولت کانادا متعهد است که از پناه‌جویان افغان در کانادا استقبال کند. کانادا از طریق این طرح حداقل 40 هزار پناه‌جوی افغان را اسکان خواهد داد. در این راستا متقاضیان باید فرم مهاجرت مخصوص اتباع افغانستان را پر کنند. اطلاعاتی که این دسته از عزیزان در این فرم ارائه می‌دهند تحت اختیارات قانون حفاظت از مهاجرت و پناهندگان (IRPA) جمع‌آوری می‌شود. طبق مفاد قانون حفظ حریم خصوصی و قانون دسترسی به اطلاعات، افراد حق حفاظت و دسترسی به اطلاعات شخصی خود را دارند. عدم ارائه پاسخ کامل و دقیق به تمام سوالات باعث تاخیر خواهد شد و احتمال دارد منجر به رد درخواست ویزای این دسته از متقاضیان شود.

   وکیل مهاجرت کانادا

   ازآنجایی‌که کانادا برنامه‌های مهاجرتی زیادی دارد و سیاست‌های مهاجرتی پیچیده و در حال تغییر هستند، هر استان برنامه‌ها و مسیرهای مهاجرتی منحصربه‌فرد خود را دارد. متقاضیان می‌توانند به‌تنهایی درخواست دهند یا یک مشاور مهاجرت حرفه‌ای برای کمک به درخواست پیدا کنند. درخواست از وکیل مهاجرت به کانادا برای کمک به برنامه، میزان موفقیت را تا حد زیادی بهبود می‌بخشد. در این راستا انتخاب صحیح  وکیل و مشاور دارای مجوز بسیار مهم است. در انتخاب وکیل مهاجرت باید میزان موفقیت وی را در رسیدگی به پرونده‌های مشابه در نظر داشته باشید. اگر می‌خواهید به‌راحتی وکلا و مشاوران مهاجرتی حرفه‌ای کانادا را پیدا کنید که در رسیدگی به پرونده درخواست مهاجرت شما خوب عمل کنند، لطفا با تیم ما در رویال مهاجرت تماس بگیرید.

   مهاجرت به کانادا یا استرالیا

   کانادا و استرالیا دو مقصد جذاب برای مهاجرت به خارج از کشور هستند. به‌صورت کلی سطح زندگی این دو کشور بالا است. بااین‌حال موارد زیادی این کشورها را متمایز می‌کند؛ مانند فرهنگ، آداب‌ورسوم، آب‌وهوا و غیره. شما می‌توانید پس از سه سال اقامت دائم در کانادا و پس از چهار سال در استرالیا برای شهروندی اقدام کنید. در هر دوی این کشورها شما این فرصت را دارید که از اولین شهروندی خود صرف‌نظر نکنید. قبل از اقدام برای مهاجرت به استرالیا، باید مدارک صلاحیتی را نیز از یک سازمان ارزیابی ویژه دریافت کنید. در کانادا فقط مدرک موردنیاز است. هم در استرالیا و هم در کانادا، فقط با دعوت از مقامات محلی مهاجرت می‌توانید برای شهروندی درخواست دهید. برای دریافت این دعوت‌نامه ابتدا باید یک درخواست آنلاین را پر کنید و منتظر بمانید. اما این تضمین نمی‌کند که برای شما دعوت‌نامه ارسال شود. در نهایت در پاسخ به این سوال که مهاجرت به کدام یک از این کشورها بهتر است پاسخ قطعی وجود ندارد. شما باید صرفا بر اساس توانایی‌ها و ترجیحات شخصی خود عمل کنید. شرایط مهاجرت به استرالیا کمی سخت‌تر است. اما آن‌قدر هم سخت نیست که ایده زندگی در آنجا را کنار بگذارید. کانادا و استرالیا دو مقصد جذاب برای مهاجرت به خارج از کشور هستند.

   اخذ تابعیت کانادا

   پس از تایید درخواست شما برای مهاجرت به کانادا و دریافت ویزای مهاجرتی، باید قبل از اتمام اعتبار ویزا وارد کشور کانادا شوید. پس از ورود به کانادا با حفظ شهروندی کشور خود، مقیم دائم می‌شوید. شما شهروند کانادا نمی‌شوید و باید از پاسپورت صادرشده در کشور مبدا استفاده کنید. پس از ورود به کانادا، به‌عنوان یک مقیم دائم، باید برای کارت اقامت دائم (PRC) اقدامات لازم را انجام دهید. این به شما امکان می‌دهد به‌راحتی در داخل یا خارج از این کشور به سفر بروید. اولین قدم برای شهروندی، اخذ تابعیت کانادا است. بااین‌حال، یک فرد می‌تواند تمام زندگی خود را در کانادا به‌عنوان مقیم دائمی زندگی کند و نیازی به درخواست شهروندی نداشته باشد. به‌عنوان یک مقیم دائم، شما حق ورود و زندگی در کانادا را دارید. شما دارای اکثر حقوق شهروندان کانادایی بر اساس منشور حقوق و آزادی‌های کانادا هستید. با این‌حال، تا زمانی که شهروندی کانادا را دریافت نکنید، نمی‌توانید برای مناصب سیاسی نامزد شوید یا در انتخابات شرکت کنید.

   شرایط دریافت شهروندی کانادا

   پس از برنامه مهاجرت به کانادا، مقیم دائم این کشور بدون توجه‌به مدت زمانی که در کانادا زندگی می‌کند تا زمانی که درخواست دهد و تابعیت کشور کانادا را بگیرد، شهروند کشور دیگر باقی می‌ماند. کانادا تابعیت مضاعف و چند تابعیتی را به رسمیت می‌شناسد. بنابراین شما مجبور نخواهید بود که تابعیت خود را رها کنید، مگر اینکه قوانین کشور مبدا به شهروندان اجازه بیش از یک شهروندی را ندهد. برای دریافت شهروندی کانادا باید:
   • دارای وضعیت اقامت دائم باشید.
   • شما باید حداقل 3 سال در کانادا زندگی کنید.
   • باید دانش زبان انگلیسی، آداب‌ورسوم و قوانین کانادا را بدانید.
   • شما باید بالای 18 سال سن داشته باشید.
   • شما باید شخصا در مراسم شهروندی کانادا شرکت کنید (سوگند یاد کنید).
   افراد زیر 18 سال نیز واجد شرایط دریافت شهروندی کانادا هستند، اما لازم نیست به مدت سه سال به‌طور مداوم در کانادا اقامت داشته باشند یا مهارت زبان انگلیسی را نشان دهند. درخواست از طرف والدین ارسال می‌شود.

   جمع‌بندی

   دولت کانادا برای جذب مهاجران متخصص و پر کردن فرصت‌های شغلی موردنظر خود سیاست‌های مهاجرتی آسانی را وضع کرده است. ازاین‌رو هر ساله افراد زیادی برای مهاجرت به کانادا اقدام می‌کنند. باتوجه‌به امتیازهای برتر کانادا برای زندگی و رفاه مردم، این کشور مقصد مناسبی برای مهاجران در نظر گرفته می‌شود.

   سؤالات متداول

   برنامه‌های مهاجرت به کانادا چیست؟

   بیش از 80 پروژه مهاجرتی کانادا از جمله فدرال، نامزدی استانی و غیره وجود دارد. برای متقاضیانی که تسلط کمی به زبان دارند، پروژه‌های آزمایشی شمال فدرال و منطقه کشاورزی وجود دارد.

   آیا برنامه‌های مهاجرتی در کانادا وجود دارد که اصلا نیازی به تسلط به زبان انگلیسی نداشته باشد؟

   خیر. تنها فردی که به‌هیچ‌وجه برای مهاجرت به کانادا نیازی به تسلط به زبان انگلیسی ندارد، مهاجران خانواده (همسر/فرزندان خردسال/والدین/پدربزرگ و مادربزرگ) هستند.

   نامزدی استانی کانادا چیست؟

   نامزدی استانی یک پروژه مهاجرت به کشور کانادا است که در آن هر استان در کانادا آستانه‌ها و سهمیه‌هایی را بر اساس نیازهای شغلی خود تعیین می‌کند.

   اکسپرس اینتری کانادا چیست؟

   سیستم اکسپرس اینتری که به‌طور رسمی توسط دولت فدرال کانادا در سال 2015 راه‌اندازی شد، یک روش مهاجرت سریع است و افراد با این روش، به اقتصاد محلی کانادا کمک می‌کنند.

   کانادا در سال 2024 چه تعداد مهاجر از سراسر جهان می‌پذیرد؟

   این کشور در سال آینده پذیرای 450 هزار نفر برای مهاجرت به کشور کانادا است.

   مقالات مرتبط

   پیکاپ ویزا کانادا

   پیکاپ ویزا کانادا

   هم‌وطنان ایرانی به‌منظور سفر به کشور کانادا باید دارای ویزای معتبر باشند. افراد برای اخذ و طی مراحل ویزا باید به سفارت این کشور مراجعه …

   تحصیل دندانپزشکی در کانادا

   تحصیل دندانپزشکی در کانادا

   سیستم آموزشی در کشور کانادا یکی از بهترین‌های دنیا محسوب می‌شود. دانشگاه‌های دندانپزشکی این کشور دارای زیرساخت‌های بسیار شگفت‌انگیز و آزمایشگاه‌های مدرن مجهز به آخرین …

   ویزای خود حمایتی کانادا

   ویزای خود حمایتی کانادا

   یکی از روش‌هایی که از طریق آن می‌توانید به کشور کانادا مهاجرت کنید، دریافت ویزای خود حمایتی کانادا است. استفاده از این خدمات با نام …

   تحصیل پزشکی در کانادا

   تحصیل پزشکی در کانادا

   کانادا یکی از کشور‌های پیشگام در ارائه خدمات آموزشی باکیفیت برای دانشجویان بومی و بین‌المللی به‌حساب می‌آید. رشته پزشکی نیز در دسته رشته‌های پرمتقاضی و …

   تحصیل در کالج‌های کانادا

   تحصیل در کالج‌های کانادا

   ورود به کالج‌های کانادا به عنوان نقطه آغاز مسیر زندگی در این کشور به حساب می‌آید و اگر قصد دارید تا به سرعت در خارج …

   بورسیه تحصیلی کانادا

   بورسیه تحصیلی کانادا

   کانادا یکی از پر طرفدار ترین کشور های جهان به عنوان مقصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی به شمار می رود. دلایلی همچون سیستم آموزشی …

   مهاجرت از طریق تحصیل داروسازی در کانادا

   تحصیل داروسازی در کانادا

   تحصیل در کانادا یکی از بهترین گزینه های موجود برای دانشجویان بین المللی است که طرفداران بسیاری نیز دارد. از طرفی رشته داروسازی نیز از …

   بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

   بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

   از همان ابتدای رونق گرفتن مهاجرت ایرانیان به کشورهای خارجی، کشور کانادا جزو محبوب­ترین مقاصد برای ایرانی­ها بوده و اکنون نیز در صدر کشورهای محبوب …

   خرید ملک در کانادا

   خرید ملک در کانادا

   خرید خانه در یک کشور خارجی برای بسیاری از افراد ممکن است چالش‌برانگیز و پراسترس باشد. این موضوع باعث شده تا افرادی که قصد خرید …

   ارزان ترین دانشگاه های کانادا

   ارزان ترین دانشگاه های کانادا

   کانادا یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی است که می خواهند تحصیلات عالی را در کشوری با کیفیت، چند فرهنگی و امن دنبال کنند. …

   مزایا و معایب زندگی در کانادا

   مزایا و معایب زندگی در کانادا

   کشور کانادا در صدر مقاصد محبوب ایرانیان برای مهاجرت و زندگی می­باشد. این اتفاق از زمانی پر رنگ­تر شد که کشور آمریکا محدودیت­های سختگیرانه­ای برای …

   ویزای استارتاپ کانادا

   ویزای استارتاپ کانادا

   افرادی که کارآفرین یا بیزینس من هستند، بر اساس قوانین کشور کانادا این امکان را دارند تا بتوانند با داشتن شرایط و پیش‌نیازهای خاصی اقدام …

   مشاور مهاجرت به کانادا

   مشاور و وکیل مهاجرت به کانادا

   یکی از موضوعاتی که برای متقاضیان مهاجرت به کانادا بسیار مهم تلقی می شود، انتخاب موسسه مهاجرتی معتبر و وکیل مهاجرت به کانادا مجرب و …

   تحصیل در مقطع دکترا در کانادا

   افرادی که قصد دارند تا در مقطع دکترا تحصیل کنند، ترجیح می‌دهند تا برای ادامه تحصیل به سراغ بهترین دانشگاه‌های دنیا بروند. در بین کشورهای …

   ثبت شرکت در کانادا

   ثبت شرکت در کانادا

   ثبت شرکت یکی از روش های مهاجرت به کانادا می باشد که سرمایه گذاران بسیاری در سراسر دنیا را به خود جذب کرده است. برای …

   ویزای کارآفرینی کانادا

   ویزای کارآفرینی کانادا

   یکی از روش های مطمئن برای اخذ اقامت دائم کانادا، اخذ ویزای کاری می باشد. انواع ویزای کاری با شرایط مختلف توسط دولت کانادا برای …

   ویزای اسکیل ورکر کانادا

   ویزای اسکیل ورکر کانادا

   با توجه به نیازی که به نیروی کار ماهر و متخصص در کشور های مختلف جهان از جمله کانادا وجود دارد، این کشور ها برای …

   تابهیت و شهروندی کانادا

   تابعیت و شهروندی کانادا

   کانادا یکی از بهترین کشور ها برای مهاجرت می باشد و اغلب مردم در سراسر دنیا آرزوی زندگی در این کشور پیشرفته را دارند. می …

   ددلاین دانشگاه های کانادا

   ددلاین دانشگاه های کانادا

   ددلاین دانشگاه کانادا آخرین مهلتی است که متقاضیان می توانند درخواست پذیرش خود را برای تحصیل در یک دانشگاه کانادایی ارسال کنند. ددلاین های دانشگاه …

   مشاغل مور دنیاز کانادا

   مشاغل مورد نیاز کانادا

   کانادا برنامه‌های مهاجرتی بسیار موثری دارد که به‌طور خاص برای جذب جویندگان کار با مهارت‌های کمیاب در این کشور طراحی شده است. هر کسی می‌تواند …

   مهاجرت کاری به کانادا

   مهاجرت کاری به کانادا

   مهاجرت کاری به کانادا، به دلیل هزینه هایی پایینی که نسبت به شیوه های دیگر مهاجرت دارد گزینه مناسبی برای مهاجرت به این کشور می …

   تحصیل در مدارس کانادا

   تحصیل در مدارس کانادا

   کانادا به عنوان کشوری پیشرفته و جذاب، همواره به عنوان اولین اولویت برای افرادی است که قصد تحصیل در کشور های خارجی را دارند. هر …

   خرید سهام در کانادا

   خرید سهام در کانادا

   یکی از رایج ترین روش های سرمایه گذاری در کانادا خرید سهام در این کشور می باشد. بازار سهام کانادا تا چند سال پیش در …

   دانشگاه های کانادا

   دانشگاه های کانادا

   دانشگاه های معتبر زیادی در کانادا وجود دارد که دانشجویان در سدد اخذ پذیرش از آن دانشگاه ها می باشند. این دسته از دانشگاه ها …

   دانشگاه های تورنتو

   دانشگاه های تورنتو

   تورنتو مرکز استان انتاریو و پرجمعیت ترین شهر کانادا با 3 میلیون نفر جمعیت است که حدود نیمی از آن ها مهاجر هستند. به همین …

   ویزای ICT کانادا

   ویزای ICT کانادا

   یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا ویزای ICT کانادا است. ICT مخفف کلمه Intra-Company Transfer و به معنای انتقال درون شرکتی است. این ویزا برای …

   مشاوره رایگان مهاجرت