رویال مهاجرت می 15, 2023

تحصیل در مقطع دکترا در کانادا

افرادی که قصد دارند تا در مقطع دکترا تحصیل کنند، ترجیح می‌دهند تا برای ادامه تحصیل به سراغ بهترین دانشگاه‌های دنیا بروند. در بین کشورهای مختلفی که می‌توانید برای ادامه تحصیل به سراغ آن‌ها بروید، دانشگاه‌های کانادا جز برترین‎‌ها بوده و جایگاه علمی ویژه‌ای دارند، به همین دلیل شما می‌توانید با خیال آسوده برای تحصیل در مقطع دکترا در کانادا به سراغ دانشگاه‌های این کشور بیایید.

در این بین افرادی که قصد دریافت را دارند، ممکن است سؤالات مختلفی در ذهنشان شکل بگیرد. در همین راستا در این مطلب از سایت رویال مهاجرت قصد داریم تا شما را روند تحصیل در مقطع دکترا در کانادا آشنا کرده و در این نحوه تحصیل در این مقطع اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

تحصیل دکترا کانادا با جدیدترین شرایط و هزینه

تحصیل در کشور کانادا در بین دانشجویان بین‌المللی همواره جایگاه ویژه‌ای داشته و دانشگاه‌های

مزایا مختلفی که تحصیل در دانشگاه‌ها و کالج های کانادا دارند، یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت این کشور است. به منظور بررسی این مزایا باید گفت که در وهله اول دانشگاه‌های بین‌المللی کانادا جز برترین دانشگاه‌های جهان به حساب می‌آیند.

قدمت و سابقه برخی از دانشگاه‌های کانادا حتی به قرن هفدهم بر می‌گردد. البته در کنار سابقه طولانی این دانشگاه‌ها، شاهد دستاوردهای تحقیقاتی فوق‌العاده‌ای در دانشگاه‌های این کشور نیز هستیم و به همین دلیل 6 دانشگاه در کشور کانادا جزو لیست 150 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

ویژگی دیگری که باعث شده تا بسیاری از افراد به سراغ تحصیل در مقطع دکترا در کانادا بیایند، هزینه‌های مناسب برای تحصیل در این کشور است. به نسبت سایر کشورها مثل آمریکا، هزینه‌های تحصیل دکترا در کشور کانادا پایین است. همچنین شما می‌توانید با دریافت بورسیه فول فاند دکتری کانادا به صورت رایگان در این مقطع ادامه تحصیل دهید.

موضوع دیگری که باید به آن توجه کنید این است که اگر شما اقدام به تحصیل در مقطع دکتری در کانادا کنید، پس از دریافت دکتری این امکان برای شما وجود دارد تا بتوانید با کار و زندگی در این کشور، طی 3 سال اقامت دائم یا تابعیت کشور کانادا را دریافت کنید.

شرایط تحصیل دکترا در کانادا

کشور کانادا یکی از برترین سیستم‌های آموزشی را در دنیا دارد. سیستم آموزشی فوق‌العاده این کشور باعث شده تا بسیاری از افراد برای دریافت مدرک دکترا و ادامه تحصیل کانادا را به‌عنوان کشور مورد نظر خود انتخاب کنند.

اگر بخواهیم شما را با شرایط پذیرش دکترا در کانادا و پذیرش پسا دکتری در کانادا آشنا کنیم باید گفت که در گام اول شما باید مدرک معتبر کارشناسی ارشد داشته باشید و این مدارک را به دانشگاه‌های این کشور ارائه دهید.

همچنین اگر بورسیه و فاند دکتری کانادا را دریافت نکرده اید، برای تحصیل در این مقطع در این کشور نیاز است تا ثابت کنید که تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های تحصیل در مقطع دکترا را دارید. از سوی دیگر شما باید مدرک زبان انگلیسی و یا مدرک زبان فرانسوی را داشته باشید تا بتوانید برای اپلای به کشور کانادا اقدام کنید.

نحوه اخذ پذیرش دکترا در کانادا

اگر بخواهیم شما را با روند دریافت اپلای دکتری کانادا آشنا کنیم باید گفت که برای دریافت مدرک دکتری باید در ابتدا ثابت کنید که مدرک ارشد خود را از یک دانشگاه معتبر دریافت کرده اید.

همچنین مرحله دیگری که برای دریافت پذیرش دکتری در کانادا باید طی کنید، دریافت و ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی است. به منظور پذيرش دكتري در كانادا نیاز است تا حداقل نمره 7 را از آزمون آیتلس دریافت کرده باشید.

یکی دیگر از شرایط تحصیل دکترا در کانادا این است که به استاد راهنما خود اثبات کنید که هدفتان برای ورود به دانشگاه‌های این کشور انجام فعالیت‌های علمی است.

محل تصویر: برای اخذ پذیرش دکترا در کانادا داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی الزامی است.

از آن جایی که نیاز است تا استاد راهنما با توجه به رزومه و پروسه تحصیلی دانشجو روند پذیرش او را در تکمیل کند، این مسئله اهمیت بسیار زیادی دارد. همچنین به هر میزانی که در مقطع کارشناسی ارشد کارهای تحقیقاتی و فعالیت‌های علمی داشته باشید، به همان اندازه شانس شما برای تحصیل در کانادا در مقطع دکترا افزایش پیدا می‌کند.

ادامه تحصیل کانادا

هزینه تحصیل دکتری در کانادا

افرادی که قصد دارند تا اقدام به ادامه تحصیل در کانادا در مقطع دکترا کنند، یکی از سؤالات مهمی که مطرح می‌کنند این است که هزینه تحصیل دکترا در کانادا چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که اگر قصد دارید تا دو ترم در مقطع دکترا تحصیل کنید، نیاز است تا مبلغی بین ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار پرداخت کنید. همچنین موضوع دیگری که باید به آن توجه کنید این است که اگر پس از دو ترم و اتمام یک سال تحصیلی نتوانستید مدرک دکترا را دریافت کنید، مجددا نیاز است تا هزینه دو ترم را بپردازید تا بتوانید در کلاس‌های دکتری در کانادا تحصیل کنید.

برترین کشورها برای تحصیل

تحصیل در آلمان   تحصیل در کانادا   تحصیل در ترکیه   تحصیل در فرانسه   تحصیل در انگلستان    تحصیل در سوئد   تحصیل در مجارستان تحصیل در اسپانیا تحصیل در دانمارک تحصیل در اتریش تحصیل در ایتالیا تحصیل در آمریکا تحصیل در هلند

مدارک لازم جهت تحصیل در دکترا

در صورتی که قصد دارید تا اقدام به تحصیل دکترا در کانادا کنید، نیاز است تا ویزا تحصیلی این کشور را دریافت کنید. مدت ویزا که برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور به شما ارائه می‌شود برای تحصیل در مقطع دکترا 1 سال بوده و شما می‌توانید در صورت نیاز ویزا خود را تمدید کنید. اگر قصد دارید تا ویزا کشور کانادا را دریافت کنید، برای انجام این کار نیاز است تا مدارک زیر را ارائه دهید:

 • پذیرش دانشگاه
 • مدارک هویتی
 • پاسپورت
 • قطعه عکس
 • مدارک تمکن مالی
 • انگیزه نامه و ذکر دلایل تحصیل در مقطع دکترا و دلیل انتخاب کشور کانادا
 • مدرک زبان مورد نیاز

برترین دانشگاه‌ها برای تحصیل دکترا کانادا

پس از آن که شما را با شرایط پذیرش دانشگاه‌های کانادا در مقطع دکترا آشنا کرده و در مورد روند تحصیل در مقطع دکترا در کانادا اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه کردیم، حال نیاز است تا شما را با بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل phd در کانادا آشنا کنیم.

اگر قصد دارید تا پذیرش دکترا کانادا را از برترین دانشگاه‌های این کشور دریافت کنید، پیشنهاد ما این است که برای دریافت پذیرش دکتری کانادا به سراغ دانشگاه‌های زیر آمده و اقدام به دریافت پذیرش این دانشگاه‌ها کنید:

دانشگاه هارتبه در بین دانشگاه‌های کانادارتبه جهانی
تورنتورتبه 1رتبه 25 جهانی
مک گیلرتبه 2رتبه 31 جهانی
بریتیش کلمبیارتبه 3رتبه 45 جهانی
مونترالرتبه 4رتبه 118 جهانی
آلبرتارتبه 5رتبه 119 جهانی
مک مستررتبه 6رتبه 114 جهانی
واترلورتبه 7رتبه 166 جهانی
وسترنرتبه 8رتبه 203 جهانی
کویینزرتبه 9رتبه 246 جهانی
کلگریرتبه 10رتبه 246 جهانی

طول مدت تحصیل در کانادا

یکی از مهم ترین مواردی که برای تحصیل دکترا در کانادا باید به آن توجه داشته باشید، طول مدت تحصیل در دانشگاه‌های کانادا است. به‌صورت کلی، در کشور کانادا شاهد تنوع رشته‌های تحصیلی هستیم، به همین دلیل تحصیل در مقطع دکترا می‌تواند با توجه به نوع رشته شما سه یا چهار سال طول بکشد.

البته موضوع مهمی که باید بدانید این است که در صورت داشتن معدل خوب و رزومه عالی می‌توانید مدت زمان تحصیل در دانشگاه‌های کانادا را کاهش داده و به‌صورت فشرده در مقطع دکترا در کشور کانادا تحصیل کنید. البته برخی از رشته‌های تحصیلی به نحوی هستند که برای دریافت مدرک دکترا باید حتی ۵ تا ۶ سال زمان صرف کنید.

شرایط اخذ ویزای همراه برای تحصیل دکترا در کانادا

یکی از نکاتی که در مورد تحصیل در مقطع دکترا در کانادا باید به آن توجه داشته باشید این است که کشور کانادا امکانی را به وجود آورده تا افرادی که اقدام به دریافت پذیرش دکتری در کانادا کرده باشند، بتوانند ویزای همراه را نیز برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ خود اخذ کنند.

در صورتی که شما بتوانید ویزای همراه کانادا را برای همسر و فرزندان خود دریافت کنید، آن‌ها می‌توانند تا پایان تحصیل شما، در کشور کانادا اقامت کنند. برای گرفتن ویزای همراه کانادا نیاز است تا در گام اول ابتدا ویزای تحصیلی خود را دریافت کرده و سپس برای دریافت ویزای همراه کانادا اقدام کنید.

دانشجویان متاهل

همچنین موضوع مهمی که برای دریافت ویزا همراه باید به آن توجه داشته باشید این است که برای دریافت و اخذ این ویزا باید خانواده و فرزندان مدارک زیر را به سفارت کانادا ارائه دهند:

 • پاسپورت
 • یک قطعه عکس
 • تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی و فردی
 • مدارک مربوط به تمکن مالی

کار پس از تحصیل دکترا در کانادا

یکی از مواردی که برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل دکترا باید به آن توجه داشته باشید این است که دولت کانادا امکانی را به وجود آورده تا شما بتوانید پس از تحصیل دکترا در کانادا، در این کشور کار پیدا کرده و از این طریق اقامت این کشور را دریافت کنید.

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که اگر با داشتن شرایط پذیرش دکترا در کانادا، وارد دانشگاه‌های این کشور شده و روند تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را طی کنید، شما می‌توانید به مدت ۳ سال برای پیدا کردن شغل در کشور کانادا اقدام کنید. اگر کارفرمایی تقاضا شما را قبول کند، شما می‌توانید ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزا کاری کرده و سپس با گذشت چند سال، اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که در کانادا شاهد نرخ بیکاری پایینی هستیم و شما می‌توانید به همین واسطه پس از تحصیل در مقطع دکترا و پست دکترا در کانادا، در این کشور کار پیدا کرده و اقامت دائم کانادا را از این طریق دریافت کنید.

بورسیه‌های تحصیل دکترا کانادا

به منظور کاهش هزینه تحصیل دکتری در کانادا این امکان به وجود آمده تا شما بتوانید با دریافت فاند دکترا در کانادا، به این هدف دست پیدا کنید. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما می‌توانید با دریافت بورسیه فول فاند دکترا کانادا، هزینه تحصیل در این کشور را کاهش داده و به‌صورت رایگان تحصیل کنید. اگر بورسیه فول فاند را دریافت نکنید، باز هم شما می‌توانید با دریافت بورسیه‌های مختلف هزینه دکترا در کانادا را کاهش دهید.

فول فاند دکتری کانادا

اگر قصد دارید تا بورسیه فول فاند دکتری کانادا را دریافت کنید، نیاز است تا جز دانشجویان برتر باشید. دانشجویانی که دارای اختراع ثبت شده هستند، شانس بالایی دارند تا از طریق دریافت بورسیه فول فاند، هزینه دکتری در کانادا را صفر کرده و به‌صورت رایگان در این کشور تحصیل کنند.

اگر شما جز دانشجویان شوید که بورسیه فول فاند دکترا کانادا را دریافت می‌کنند، تنها کافی است تا هزینه کتاب و یا هزینه‌های جانبی را برای تحصیل پرداخت کنید.

شرایط فاند دکترا در کانادا

اگر شرایط اپلای دکتری کانادا را دارید، پیشنهاد ما این است که برای کاهش هزینه‌های تحصیل دکترا در کانادا، برای دریافت فاند دکترا اقدام کنید. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که دانش آموختگانی که مدرک زبان معتبر داشته و همچنین رزومه فوق‌العاده‌ای دارند، می‌توانند برای دریافت فاند تحصیل دکترا در کانادا اقدام کنند. البته لازم به ذکر است که افرادی می‌توانند فاند دکتری کانادا را دریافت کنند که نخبه بوده و یا دارای اختراع ثبت شده هستند.

محل تصویر: شما می‌توانید با دریافت ویزا فول فاند، هزینه تحصیل خود را رایگان کنید

برای دریافت فاند دانشجو باید درخواستی تنظیم کرده و درخواست خود را به گروه مورد تایید دانشگاه مورد نظر خود ارسال کند. پس از بررسی وضعیت شما، در نهایت این گروه اعلام می‌کند که آیا شما می‌توانید برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا فاند دریافت کنید یا خیر.

پس از بررسی این مسئله، اگر بخواهیم شما را با برخی از فاندهای تحصیل دکترا در کانادا آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بورسیه دانشگاه کوین الیزابت

دانشگاه کوین الیزابت، بورسیه‌های مختلفی را برای دانشجویان بین‌المللی مشخص کرده است. پیشنهاد ما این است که اگر قصد دارید تا در دانشگاه‌های کوین الیزابت تحصیل کنید، حتما شرایط دریافت فاند دانشگاه کوین الیزابت را مطالعه کرده تا در صورت داشتن شرایط تحصیل دکتری در کانادا، بتوانید با کمک این فاند، هزینه‌های تحصیل خود را کاهش دهید.

مرکز جوایز دکترا و تحقیق IDRC

مرکز جوایز دکترا و تحقیق IDRC یک بورسیه و فاند تا 20 هزار دلار را برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته است. البته موضوع مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است که فاند مرکز جوایز دکترا و تحقیق IDRC برای دانشجویانی است که از کشورهای پیشرفته به کانادا می‌آیند و دریافت آن برای دانشجویان ایرانی بسیار سخت است.

بورسیه مرکز جوایز تحقیق

مرکز جوایز تحقیق تا 40 هزار دلار برای افرادی که قصد تحصیل دکترا در کانادا را دارند به‌عنوان فاند در نظر گرفته است.

بورسیه دکترا ترودو

دانشجویان دکترا که قصد تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا را دارند، به‌عنوان یکی از فاندها و بورسیه‌ها می‌توانند به سراغ بورسیه دکترا ترودو آمده و از این فاند استفاده کنند.

بورسیه‌های دانشگاه وانیر

دانشگاه وانیر در کشور کانادا برای دانشجویان بین‌المللی که در رشته‌های علوم پزشکی، علوم طبیعی، مهندسی و علوم انسانی تحصیل می‌کنند، تا 50 هزار دلار فاند و بورسیه تحصیلی کانادا در نظر گرفته است.

مشاوره تحصیل دکترا کانادا با رویال مهاجرت

به دلیل شرایط خاص و جایگاه علمی که کشور کانادا دارد، تحصیل دکترا در کانادا محبوبیت بسیار زیادی در بین دانشجویان بین‌المللی پیدا کرده است. در این بین اما اگر شرایط و پیش نیازهای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را داشته باشید، باز هم ممکن است به منظور هنوز در این کشور با چالش‌های مختلفی مواجه شوید.

به منظور از بین بردن این چالش ها، شما می‌توانید از تیم مشاورین ما در مجموعه رویال مهاجرت کمک بگیرید و از طریق مشاوره با تیم رویال مهاجرت، به بهترین شکل ممکن روند دریافت پذیرش دانشگاه‌های کانادا را طی کنید.

در صورتی که هرگونه سؤال و ابهامی در زمینه تحصیل دکترا در کانادا دارید، می‌توانید از مشاورین کارآزموده ما کمک بگیرید و در کوتاه ترین زمان ممکن، پاسخ پرسش‌های خود را دریافت کنید.

حرف آخر

با مطالعه این مطلب، اگر جز افرادی هستید که طالب تحصیل دکتری در کانادا هستید، می‌توانید به بهترین شکل ممکن دید کاملی در مورد تحصیل دکترا در کانادا پیدا کنید. ما در این مطلب تلاش کردیم تا هر آن چه برای حضور در مقطع دکترا کانادا باید به آن توجه داشته باشید را به شما ارائه دهیم. همچنین همان طوری که بیان کردیم شما می‌توانید با کمک ما در تیم رویال مهاجرت، روند حضور در دانشگاه‌های کشور کانادا را برای خود هموار کرده و به بهترین شکل ممکن در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سؤالات متداول درباره تحصیل دکترا کانادا

برای دریافت فاند، شما باید رزومه قابل قبولی داشته باشید و رزومه شما توسط مسئولین دانشگاه مربوطه تایید شود. در صورت داشتن رزومه عالی، شما باید معدل بالا و مقاله بین‌المللی داشته باشید.

برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا در مقطع دکتری باید ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار کانادا پرداخت کنید.

دانشجویان متاهل اجازه دارند تا همسر و فرزندان خود را به کشور کانادا بروند. در این بین دانشجویان مجرد نمی‌توانند با خود همراهی را به کشور کانادا بروند.

شما می‌توانید پس از تحصیل با پیدا کردن کار در کشور کانادا، اقدام به دریافت اقامت دائم کانادا کرده و پس از آن پاسپورت کشور کانادا را دریافت کنید.

از بهترین دانشگاه‌های کانادا می‌توان به تورنتو، مک گیل، بریتیش کلمبیا، مونترال، آلبرتا، مک مستر، واترلو، وسترن، کویینز و کلگری اشاره کرد.

سؤالات متداول درباره  

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت