سرمایه گذاری در اسپانیا
رویال مهاجرت جولای 23, 2023

سرمایه گذاری در اسپانیا

اسپانیا در جنوب غربی اروپا به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرت سرمایه گذاری در جهان شناخته می شود. اسپانیا کشور پرجنب و جوشی است که به خاطر مناظر باشکوه و کیفیت عالی زندگی خود تحسین شده است و دارای تاریخ غنی و فرهنگ و سنت های منحصر به فرد است. در مقاله پیش رو ما مشاوران رویال مهاجرت سعی کرده ایم تا همه اطلاعات لازم در مورد سرمایه گذاری در اسپانیا در سال 2023 را ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

نمای کلی اقامت از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا

برنامه اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری که به عنوان ویزای طلایی اسپانیا نیز شناخته می شود، به متقاضیان خارجی این فرصت را می دهد که سرمایه گذاری قابل توجهی در این کشور انجام دهند و برای اخذ ویزای سرمایه گذاری اقدام کنند. اسپانیا یکی از مهم ترین اقتصادهای اروپا را دارد و همچنین عضو کامل اتحادیه اروپا و منطقه یورو و بهترین مکان برای سرمایه گذاری خارجی است. به متقاضیان موفق با اخذ ویزای سرمایه گذاری و خانواده های آن ها امکان رفت و آمد آزادانه و بدون اخذ ویزا به همه کشورهای منطقه شینگن اروپا اعطا می شود.

سرمایه گذاری در اسپانیا در سال 2023 در یک نگاه

 

حداقل سرمایه گذاری

500.000 یورو

مدت زمان پردازش ویزای سرمایه گذاری

در حدود 20 روز

امتیازهای کلیدی و مهم

حق کار، زندگی و تحصیل در اسپانیا و رفت و آمد آزادانه و بدون اخذ ویزا به کشورهای منطقه شینگن و کشورهای عضو اتحادیه اروپا

اعتبار برنامه اقامت اسپانیا با سرمایه گذاری

در رتبه هفتم از 26 برنامه در شاخص برنامه اقامت جهانی در سال 2023

امکان اخذ مجوز اقامت دائم اسپانیا

پس از 5 سال اقامت مداوم در اسپانیا

امکان اخذ تابعیت اسپانیا

پس از 10 سال با حفظ سرمایه گذاری

روش های سرمایه گذاری در اسپانیا

متقاضیان برای اخذ اقامت اسپانیا سرمایه گذاری باید از روش های مختلف در این کشور سرمایه گذاری انجام دهند. مدارک مستند سرمایه گذاری باید به عنوان بخشی از فرآیند درخواست ارائه شود. روش های سرمایه گذاري در اسپانیا برای متقاضیان بین المللی با هدف اخذ اقامت اسپانیا عبارت است از:

خرید املاک و مستغلات با حداقل سرمایه 500.000 یورو (متقاضی می تواند با این میزان سرمایه یک یا چند ملک را خریداری کند.)

سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری، سپرده های بانکی یا سهام شرکت های پذیرفته شده در موسسه های مالی اسپانیایی با حداقل سرمایه 1 میلیون یورو

 

سرمایه گذاری برای خرید اوراق قرضه دولتی با حداقل سرمایه 2 میلیون یورو

برترین کشور ها برای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در آلمان سرمایه گذاری در کانادا سرمایه گذاری در ترکیه سرمایه گذاری در فرانسه سرمایه گذاری در اسپانیا سرمایه گذاری در سوئد سرمایه گذاری در انگلیس سرمایه گذاری در دانمارک سرمایه گذاری در اتریش سرمایه گذاری در هلند سرمایه گذاری در ایتالیا سرمایه گذاری در آمریکا سرمایه گذاری در مجارستان 


برنامه اقامت اسپانیا با سرمایه گذاری در سال 2023

اسپانیا یکی از مطلوب ترین مقاصد مهاجرتی در سراسر جهان و مکانی بسیار مورد توجه سرمایه گذاران خارجی است. این کشور با طبیعت شگفت انگیز، سواحل زیبا، فرهنگ متنوع و تاریخ غنی، سالانه میلیون ها بازدید کننده را به خود جذب می کند. برای متقاضیانی که قصد مهاجرت به اسپانیا و اقامت در این کشور پر جنب و جوش را دارند، برنامه اقامت سرمایه گذاری اسپانیا کارآمدترین راه برای کسب چنین موقعیتی است. دولت اسپانیا تعداد قابل توجهی ویزا را برای متقاضیانی صادر می کند که مایل به سرمایه گذاری قابل توجه و واجد شرایط در این کشور هستند که موجب رونق اقتصادی اسپانیا می شوند. از طریق برنامه مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری، متقاضیان و اعضای نزدیک خانواده آن ها می توانند در کمتر از یک ماه ساکن اسپانیا شوند (از طریق اخذ مجوز اقامت موقت). با توجه به قوانین و الزامات عمومی مهاجرت، متقاضیان سرمایه گذار از طریق سرمایه گذاری می توانند پس از 5 سال اقامت مداوم در اسپانیا، مجوز اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. در نهایت نیز می توانند برای اخذ تابعیت اسپانیا اقدام کنند. برنامه اقامت اسپانیا با سرمایه گذاری در رتبه هفتم از 26 برنامه در شاخص برنامه اقامت جهانی 2023 قرار دارد.

برنامه اقامت اسپانیا با سرمایه گذاری
برنامه اقامت اسپانیا با سرمایه گذاری

مزایای مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

متقاضیان بین المللی که از طریق سرمایه گذاری و اخذ ویزای طلایی به کشور اسپانیا مهاجرت می کنند، از مزایای فراوانی برخوردار می شوند. از مهم ترین مزایای اخذ ویزای اقامت اسپانیا سرمایه گذاری موارد زیر را می توان نام برد:

زندگی، اقامت و تحصیل در اسپانیا و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا و یا منطقه شینگن

امکان اخذ ویزای همراه برای همسر یا شریک مجرد، فرزندان وابسته مالی در هر سنی (کودکان باید دانش ‌آموز تمام وقت باشند)، والدین وابسته مالی متقاضی اصلی و/ یا همسر متقاضی با دارا بودن ۶۵ سال و بالاتر

امکان دسترسی به سیستم های مراقبت های بهداشتی و آموزشی عمومی در کشور اسپانیا

زندگی و اقامت در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا و تحصیل رایگان فرزندان در این کشورها

زندگی در محیطی پرجنب و جوش با لذت از مناظر باشکوه اسپانیا

امکان اخذ اقامت دائم اسپانیا پس از 5 سال و اخذ تابعیت پس از 10 سال

امکان درخواست شهروندی اسپانیا پس از 2 سال اقامت مداوم برای یهودیان سفاردی و فرزندان آن ها و همچنین برای شهروندان کشورهای ایبروآمریکایی، آندورا، گینه استوایی، پرتغال و فیلیپین

امکان تحصیل فرزندان در مدارس عالی با شهریه مناسب و تحصیل به زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، ژاپنی و ماندارین

 

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات اسپانیا

اسپانیا به عنوان دومین کشور بزرگ اروپای غربی از نظر مساحت پس از فرانسه و با 7000 کیلومتر خط ساحلی، دارای یکی از بازارهای پر رونق املاک و مستغلات است. این کشور دارای 17 منطقه خودمختار و بسیاری از مکان های مختلف با ویژگی های جذاب خود می باشد. سرمایه گذاران املاک می توانند یک ویلای آفتابی در کنار دریای مدیترانه، یک آپارتمان دنج در مرکز پر جنب و جوش مادرید، یک خانه روستایی سنتی در منطقه سرسبز شمال، یا یک مخفیگاه در پیست اسکی پیرنه را انتخاب و خریداری کنند. علیرغم افزایش اخیر قیمت ها (با بیش از 1.6 درصد افزایش در سال 2020) میانگین قیمت املاک در اسپانیا 36 درصد کمتر از اوجحباب املاکدر اپریل 2007 است که در برخی از مناطق به 50٪ می رسد.

خرید خانه و ملک در اسپانیا در سال 2023 در یک نگاه

 

میزان سرمایه لازم

حداقل 500.000 یورو

نوع مالکیت

مالکیت کامل

مزایای خرید ملک

امکان سرمایه گذاری سودآور با 3% تا 5% درآمد از راه اجاره ملک

امکان اخذ اقامت دائم اسپانیا

با نگهداری خانه و ملک

آیا محدودیتی برای خرید املاک در اسپانیا توسط خریداران خارجی وجود دارد؟

متقاضیان و سرمایه گذاران خارجی می توانند بدون هیچ محدودیتی در اسپانیا خانه و ملک و مستغلات خریداری کنند. متقاضیان پس از دریافت شماره شناسایی مالیاتی محلی و افتتاح حساب بانکی در اسپانیا، می توانند برای اخذ وام برای خرید خانه و ملک نیز درخواست دهند.

آیا برای خرید خانه و ملک در اسپانیا نیاز به افتتاح حساب بانکی است؟

افتتاح یک حساب در یک بانک محلی اسپانیا برای تسویه قیمت توافقی ملک ضروری است، زیرا فروشنده برای انتقال مالکیت ملک به چک های بانکی به عنوان وسیله پرداخت نیاز دارد. علاوه بر این، یک حساب کاربری در اسپانیا برای تسهیل پرداخت کلیه هزینه ها و مالیات های مربوط به دارایی لازم است. افتتاح حساب بانکی در اسپانیا معمولاً چند هفته طول می کشد و نیاز به مدارکی در مورد متقاضی سرمایه گذار دارد (به عنوان مثال، گواهی حقوق و گواهی تمکن مالی). داشتن حساب در یک بانک اسپانیایی به متقاضی کمک می کند تا برای وام مسکن درخواست دهد. دریافت وام رهن برای متقاضیان خارجی در اسپانیا متداول است و ممکن است به 50 درصد ارزش ملک برسد.

هزینه های خرید خانه و ملک در اسپانیا

متقاضیان بین المللی جدا از دارا بودن هزینه های خرید خانه و ملک و سرمایه گذاری در این حوزه باید دیگر هزینه های خرد خانه و ملک در اسپانیا را بپردازند. خرید املاک و مستغلات در اسپانیا مستلزم هزینه ها و مالیات های زیر است:

سرمایه لازم برای خرید خانه و ملک: حداقل 500.000 یورو

 

مالیات نقل و انتقال ملک منطقه ای: مقدار آن بستگی به منطقه ای دارد که ملک در آن واقع شده است، اما ازتا 10٪ ارزش ملک متغیر است.

هزینه قانونی برای تنظیم سند خرید: در حدود 2000 یورو

هزینه دفتر اسناد رسمی: در حدود 2000 یورو

هزینه ثبت ملک برای ثبت نام متقاضی به عنوان مالک جدید: در حدود 1000 یورو

حداقل سرمایه گذاری در کشور اسپانیا
حداقل سرمایه گذاری در کشور اسپانیا

چارچوب زمانی اخذ ویزای سرمایه گذاری اسپانیا

درخواست سرمایه گذاری در اسپانیا و اخذ ویزای طلایی این کشور باید از طریق تکمیل فرم های تعیین شده انجام شود. علاوه بر این متقاضی باید دارای هزینه های مناسب و مدارک پشتیبانی باشد. مجوز اقامت سرمایه گذاري در اسپانیا معمولاً پس از یک دوره بررسی 20 روزه صادر می شود و مدت اعتبار اولیه آن 3 سال است که در صورت درخواست به مدت 5 سال قابل تمدید است، مشروط بر اینکه متقاضی حداقل سرمایه گذاری در اسپانیا را حفظ کرده باشد.

مراحل اخذ ویزای سرمایه گذاری اسپانیا

فرآیند درخواست ویزای سرمایه گذاری اسپانیا شامل دو مرحله است:

در مرحله اول، متقاضیان از کشور خود برای اخذ ویزای اقامت اسپانیا اقدام می کنند که به آن ها اجازه می دهد به مدت یک سال در اسپانیا اقامت و کار کنند.

در مرحله دوم، متقاضیان در داخل اسپانیا برای اخذ مجوز اقامت اسپانیا اقدام می کنند. اگر آن ها با ویزای توریستی معمولی به اسپانیا آمده باشند، می توانند مستقیماً برای اخذ مجوز اقامت درخواست دهند.

مجوز اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری به متقاضی اصلی، همسر یا شریک زندگی (از جمله همسر غیررسمی یا همجنس) و همه فرزندان وابسته از لحاظ مالی و اقتصادی اعطا می شود. حداقل شرط حضور برای حفظ وضعیت اقامت اسپانیا وجود ندارد اما با دریافت اولین مجوز اقامت متقاضی باید از اسپانیا دیدن کند.

خدمات موسسه رویال مهاجرت برای سرمایه گذاری در اسپانیا

هر سال بسیاری از متقاضیان ایرانی برای سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی و از جمله اسپانیا اقدام می کنند، اما درصد بسیار کمی از این متقاضیان می توانند با موفقیت ویزای اقامت از طریق سرمایه گذاری را دریافت کنند و بیشتر این متقاضیان باید دوباره روند اپلای و درخواست را طی کنند. توصیه ما مشاوران موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت به همه این متقاضیان این است که به جای صرف پول و وقت فراوان و بدون گرفتن نتیجه درست با وکلا و مشاوران آگاه به این حوزه مشاوره کنید. مشاوران موسسه ما با آگاهی از جدیدترین قوانین و شرایط اقامت سرمایه گذاری اسپانیا، مهاجرت به اسپانیا بدون سرمایه گذاری و اخذ ویزای طلایی اسپانیا کمک می کنند تا در کمترین زمان ممکن و با پایین ترین هزینه ویزای اقامت سرمایه گذاری اسپانیا را دریافت کنید. از جمله خدمات موسسه مهاجرتی ما برای مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری راهنمایی برای ارائه درخواست، فراهم کردن شرایط سرمایه گذاری در اسپانیا و ارائه مزایای سرمایه گذاری در این کشور را می توان نام برد. همین حالا با وکلا و مشاوران موسسه ما تماس بگیرید و برای مهاجرت سرمایه گذاری به اسپانیا در سال 2024 آماده شوید.

ویزای طلاییSpain Golden Visa سرمایه گذاری چیست؟

اسپانیا برنامه ویزای طلاییSpain Golden Visa خود را در سال 2013 راه اندازی کرد. سرمایه گذاری 500.000 یورویی در املاک و مستغلات و اخذ ویزای طلایی، امتیاز اقامت خانواده متقاضی در اسپانیا را به همراه دارد. ویزای سرمایه گذاری اسپانیا یا ویزای طلاییSpain Golden Visa هر 2 سال یکبار قابل تمدید است. پس از 5 سال امکان اخذ اقامت دائم و پس از 10 سال تابعیت اسپانیا وجود دارد. برای حفظ و تمدید ویزای اقامت، نیازی به زندگی در اسپانیا و شرط حضور نیست.

از چه روش هایی می توان ویزای طلایی اسپانیا را دریافت کرد؟

متقاضیان خارجی برای اخذ ویزای طلایی اسپانیا می توانند از بین 6 گزینه سرمایه گذاری گزینه مناسب را انتخاب کنند. حداقل سرمایه گذاری برای اخذ ویزای طلایی سرمایه گذاری اسپانیا در حدود 500.000 یورو است. متقاضیان سرمایه گذار مجبور نیستند در آزمون های زبان و مصاحبه شرکت کنند. گزینه های سرمایه گذاری که در نهایت به اخذ ویزای طلایی منتهی می شود، عبارت اند از:

خرید املاک و مستغلات در اسپانیا

خرید اوراق قرضه دولتی اسپانیا

خرید سهام شرکت های اسپانیایی

سپرده گذاری پول در یک بانک اسپانیایی

سرمایه گذاری در یک تجارت

سرمایه گذاری در واحدهای صندوق سرمایه گذاری

برای اخذ ویزای طلایی
برای اخذ ویزای طلایی

ویزای طلایی اسپانیا از طریق سرمایه گذاری در سال 2023 در یک نگاه

 

میزان سرمایه گذاری

حداقل 50.000 یورو

نوع سرمایه گذاری

خرید املاک و مستغلات، اوراق قرضه، سهام، سپرده گذاری در بانک و تجارت

 
 

مزایای اخذ ویزای طلایی

اقامت در کشورهای اتحادیه اروپا و دسترسی بدون ویزا به کشورهای منطقه شینگن

امکان اخذ تابعیت اسپانیا

پس از 10 سال

نیاز به حضور در اسپانیا

بدون نیاز به شرط حضور

مزایای ویزای طلایی اسپانیا

مزایای اصلی ویزای طلایی اسپانیاSpain Golden Visa بدون شک سرعت صدور مجوز اقامت و هزینه نسبتا پایین تمدید آن است. اسپانیا بیشتر با همسایه خود پرتغال و موفقیت این کشور در برنامه ویزای طلایی پرتغال مقایسه می شود. در حالی که مبلغ سرمایه گذاری در املاک و مستغلات با 500.000 یورو تقریباً دو برابر برنامه ویزای طلایی پرتغال است، اما انتخاب های بسیار بیشتری برای خرید ملک در اسپانیا وجود دارد. سرمایه گذاری در خرید خانه و ملک در اسپانیا بدون هیچ محدودیتی جز حداقل محدودیت سرمایه گذاری از بهترین برنامه های اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری است. از مهم ترین مزایای اخذ ویزای طلایی اسپانیا از طریق خرید املاک و مستغلات موارد زیر را می توان نام برد:

بالا بودن سرعت صدور مجوز اقامت

حداقل سرمایه گذاری 500000 یورو

مجاز برای متقاضیان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا

امکان اخذ اقامت کامل خانوادگی، فرزندان وابسته و اعضای خانواده وابسته

بدون نیاز به انجام مصاحبه و بدون نیاز به ارائه مدرک آزمون زبان

پایین بودن هزینه های دولتی و پایین بودن هزینه های تمدید مجوز اقامت

انتخاب یکی از گزینه های فراوان و متنوع املاک و مستغلات

امکان سفر بدون ویزا به همه کشورهای منطقه شینگن و اتحادیه اروپا

امکان اخذ ویزای همراه برای خانواده شامل همسر و فرزندان و والدین

اخذ ویزای اقامت با ویژگی های قابل انعطاف و بدون حداقل اقامت

نحوه دریافت ویزای طلایی اسپانیا

پس از سرمایه گذاری 500.000 یورویی برای خرید املاک در اسپانیا، فرآیند دریافت ویزای طلایی اسپانیا نسبتاً ساده و سریع است. متقاضیان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای اخذ ویزای طلایی اسپانیا از طریق سرمایه گذاری باید دارای شرایط زیر باشند:

دارا بودن گواهی عدم سوء پیشینه و سوابق جرم و جنایت

دارا بودن تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی در اسپانیا

دارا بودن بیمه درمانی و مراقبت های بهداشتی برای پوشش مدت اقامت

دارا بودن سرمایه لازم حداقل 500.000 یورو برای خرید املاک و مستغلات

 

عدم رد و ریجکتی ویزای شینگن قبلی

نحوه درخواست ویزای طلایی اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

متقاضیان خارجی برای سرمایه گذاری در خرید املاک و مستغلات در اسپانیا و اخذ ویزای طلایی باید مراحل زیر را طی کنند:

مرحله 1

ابتدا برای مشاوره در مورد مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری و اخذ ویزای سرمایه گذاری اسپانیا و دیگر برنامه های ویزای طلایی با مشاوران موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت تماس بگیرید تا مناسب ترین گزینه برای خود و خانواده شما را ارائه دهند.

مرحله 2

برای مشاهده گزینه های املاک و مستغلات و انتخاب سرمایه گذاری خود با انتصاب یک وکیل مهاجرت به اسپانیا برای مراقبت از انتقال سرمایه به اسپانیا سفر کنید.

مرحله 3

پس از سرمایه گذاری با خرید املاک و مستغلات، می توانید برای اخذ ویزای طلایی اقدام کنید. این کار را می توان در اسپانیا یا از کنسولگری اسپانیا در کشور خود انجام داد و معمولاً صدور ویزای موقت اولیه یک ساله بیش از یک ماه طول نمی کشد.

مرحله 4

در نهایت می توانید برای تکمیل درخواست ویزای طلایی و دریافت مجوز اقامت که در ابتدا برای 2 سال صادر می شود، از اسپانیا دیدن کنید. این ویزا را می توان هر 5 سال یکبار تمدید کرد، مشروط بر اینکه سرمایه گذاری خود را حفظ کنید.

ویزای طلایی اسپانیا از طریق سرمایه گذاری املاک

قیمت املاک در اسپانیا پس از رسیدن به پایین ترین سطح در سال 2015، به طور پیوسته از حدود 1.450 یورو متر مربع در سال 2015 به حدود 1.700 یورو متر مربع در سال 2022 افزایش یافت که با رشد ملی 2 درصد در هر سال همراه است. با این حال، قیمت‌ ها زیر اوج 2.101 یورویی در سال 2008 باقی ‌ماندند و با قیمت‌ های امروزی املاک در اسپانیا ممکن است ارزشی را در آینده ارائه دهند. سرمایه گذاری 500.000 یورویی برای درخواست ویزای طلایی الزامی است.

وضعیت اقتصادی اسپانیا برای سرمایه گذاری

کشور اسپانیا علیرغم اینکه پس از بحران مالی جهانی در سال 2008 دچار رکود شدید اقتصادی شد، چند سال است که به طرز چشمگیری بهبود یافته است. این کشور حتی سال ‌های متوالی رشد تولید ناخالص داخلی را که بالاتر از میانگین اتحادیه اروپا است، ثبت کرده است. اقتصاد اسپانیا چهارمین اقتصاد بزرگ منطقه یورو است و در شاخص سهولت انجام تجارت در سال 2020 رتبه 30 از 190 را به خود اختصاص داده است. صنایع این کشور قوی است و صنعت نساجی و پوشاک (از جمله کفش) آن پیشرو جهانی در فضای مد می باشد. اقتصاد اسپانیا پویا و به سرعت در حال رشد است و سرمایه گذاری خارجی در این کشور برای سرمایه گذاران سودآور است و موجب رونق اقتصادی اسپانیا نیز می شود.

 

شرایط مالیاتی جذاب برای سرمایه گذاران

متقاضیان خارجی با سرمایه گذاری در اسپانیا در زمره ساکنان مشمول مالیات محسوب نمی شوند، مگر اینکه بیش از 183 روز در سال را در اسپانیا اقامت کنند. طبق مقررات مربوط به «پیمان مالیاتی» که ممکن است منجر به کاهش نرخ مالیات بر سود سهام، بهره، حق امتیاز و سود سرمایه شود، متقاضیان غیر مقیم در اسپانیا فقط بر درآمد منشأ اسپانیایی مشمول مالیات هستند. مالیات در اسپانیا بستگی به ماهیت درآمد و وضعیت اقامت مالیاتی سرمایه گذار دارد. یک مقررات جدید (قانون بکهام the Beckham Rule) نرخ مالیات ثابتی را برای مشمولان مالیاتی اسپانیا که در 6 سال اول اقامت از خارج از اسپانیا به این کشور مهاجرت کرده اند، ارائه می دهد.

وضعیت خانه و ملک در اسپانیا در سال 2023

پس از یک دهه کاهش، قیمت ملک از سال 2017 در اسپانیا افزایش یافت و اکنون بهترین زمان برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری در خرید خانه و ملک است. بر اساس نرخ بهره پایین در اروپا و بهبود اقتصادی در اسپانیا انتظار می رود قیمت خانه و ملک در سال های آینده در این کشور افزایش یابد. امکان درآمد بالا از خانه های اجاره ‌ای نیز به دلیل اجاره‌ های کوتاه ‌مدت توریستی و گرایش فزاینده مردم محلی به سمت مسکن اجاره‌ای در اسپانیا یک مزیت محسوب می شود. از نظر تاریخی، تنها 22 درصد از مسکن های دائمی در اسپانیا اجاره داده شده است، در حالی که این رقم در آلمان 49 درصد و در فرانسه 36 درصد است. دولت‌ مشوق ‌هایی را برای تشویق مردم به اجاره مسکن‌ در نظر گرفته‌ است.

امکان اخذ اقامت دائم اسپانیا از طریق مهاجرت سرمایه گذاری

متقاضیان با سرمایه گذاری در اسپانیا و پس از 5 سال اقامت در این کشور می توانند برای اخذ مجوز اقامت دائم اسپانیا اقدام کنند. اگرچه مجوز اقامت موقت (ویزای طلایی) را می توان به راحتی بدون اقامت در این کشور تمدید کرد، اما مسیر اقامت دائم و شهروندی مستلزم اقامت متقاضی سرمایه گذار و خانواده اش در اسپانیا است. به همین دلیل، برنامه ویزای طلایی اسپانیا برای آن دسته از متقاضیانی که یا مایل به اقامت تمام وقت در اسپانیا هستند یا دارای مجوز اقامت دوم در اروپا هستند، محبوب و مناسب است.

امکان اخذ تابعیت اسپانیا از طریق مهاجرت سرمایه گذاری

متقاضیان با مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری فقط در سال دهم اقامت خود در اسپانیا می توانند برای اخذ تابعیت و شهروندی درخواست دهند. با این حال، یهودیان سفاردی و شهروندان گینه استوایی، آمریکای لاتین و فیلیپین می توانند پس از 2 سال اقامت مدوام در اسپانیا برای اخذ تابعیت و شهروندی اسپانیا درخواست دهند. محدودیت های تابعیت دوگانه برای بیشتر متقاضیان بین المللی اعمال می شود. در واقع متقاضیان با اخذ تابعیت اسپانیا باید تابعیت فعلی خود را ترک کنند. تابعیت دو گانه در اسپانیا به رسمیت شناخته نمی شود.

 

سخن آخر

در این مقاله در مورد سرمایه گذاری در اسپانیا در سال 2023 اطلاعات جالبی ارائه شد. علاوه بر این در مورد شرایط و هزینه سرمایه گذاری در این کشور توضیحات لازم ارائه شد. متقاضیان ایرانی برای درخواست ویزای سرمایه گذاری اسپانیا می توانند با مشاوران موسسه رویال مهاجرت مشاوره کنند. مشاوران موسسه ما با ارائه خدمات مشاوره ای رایگان بهترین گزینه را برای مهاجرت به این کشور و حتی ارائه روش های مهاجرت به اسپانیا بدون سرمایه گذاری به متقاضیان پیشنهاد می دهند.

 

سؤالات متداول درباره  

خرید املاک و مستغلات با حداقل سرمایه 500.000 یورو (متقاضی می تواند با این میزان سرمایه یک یا چند ملک را خریداری کند.) امکان پذیر است.

سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری، سپرده های بانکی یا سهام شرکت ها با حداقل سرمایه 1 میلیون یورو امکان پذیر است.

حداقل سرمایه گذاری برای خرید اوراق قرضه دولتی سرمایه 2 میلیون یورو است.

بله. پس از 5 سال با حفظ سرمایه گذاری امکان پذیر است.

بله. پس از 10 سال با حفظ سرمایه گذاری امکان پذیر است.

مقالات مرتبط

وکیل مهاجرت به اسپانیا

یکی از موارد مهم در اخذ ویزای اسپانیا انتخاب مشاور و وکیل مهاجرت به اسپانیا است که نقش مهمی در دریافت اقامت اسپانیا ایفا می‌کند. …

ثبت شرکت در اسپانیا

ثبت شرکت در اسپانیا

اسپانیا کشور ایده­آلی برای خارجی­های سراسر جهان جهت راه اندازی شرکت خود می­باشد. زیرساخت‌های ایده‌آل، استعدادهای جهانی و اکوسیستم کارآفرینی شهرهایی مانند بارسلونا یا مادرید، …

خرید ملک در اسپانیا

خرید ملک در اسپانیا

اسپانیا یک مقصد محبوب برای سرمایه گذاران املاک است. این کشور دارای آب و هوای گرم، فرهنگ غنی و مناظر خیره کننده است. قیمت املاک …

مهاجرت کاری به اسپانیا

مهاجرت کاری به اسپانیا

مهاجرت همواره به‌عنوان یکی از راه‌های افزایش فرصت‌های شغلی و بهبود شرایط زندگی انتخاب می‌شود. اسپانیا یکی از مقاصد محبوب برای مهاجرت کاری است. با …

تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

دندانپزشکی یکی از مشاغل موردنیاز و محبوب در تمام جهان است. تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا به‌دلیل فرصت‌های شغلی و حقوق بالا یکی از رشته‌های موردعلاقه …

سرمایه گذاری در اسپانیا

سرمایه گذاری در اسپانیا

اسپانیا در جنوب غربی اروپا به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرت سرمایه گذاری در جهان شناخته می شود. اسپانیا کشور پرجنب و جوشی …

زندگی در اسپانیا

زندگی در اسپانیا

اسپانیا کشوری در جنوب غربی اروپا است که به دلیل آب و هوای مدیترانه ای، فرهنگ غنی و تاریخ طولانی خود شناخته شده است. این …

بورسیه تحصیلی اسپانیا

بورسیه تحصیلی اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که دارای سیستم آموزشی با کیفیت و هزینه‌های نسبتاً پایین است. این کشور همچنین دارای بورسیه‌های تحصیلی متعددی برای …

مشاغل مورد نیاز اسپانیا

مشاغل مورد نیاز اسپانیا

اسپانیا به‌عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا فرصت‌های شغلی مختلفی را ارائه می‌دهد. مشاغل مورد نیاز اسپانیا بیشتر در بخش‌های ساخت‌وساز، گردشگری، فناوری اطلاعات و …

مهاجرت کاری به اسپانیا

ویزای کار اسپانیا

اسپانیا با فرصت‌های شغلی غنی، فضای آزاد، مساعد و استانداردهای بالای زندگی، هر ساله به‌عنوان مقصد شمار زیادی از متقاضیان مهاجرت کاری به اسپانیا را …

دانشگاه های اسپانیا

دانشگاه های اسپانیا

تا یکی دو دهه قبل اگر از دانشجویانی که قصد مهاجرت داشتند مقصدشان را سوال می¬کردید، احتمالا اکثر آن¬ها پاسخشان آمریکا، کانادا و تعداد اندکی …

مزایا و معایب زندگی در اسپانیا

مزایا و معایب زندگی در اسپانیا

اسپانیا یک گزینه عالی برای مهاجرت است، زیرا از نظر حقوقی، اخذ اجازه اقامت برای زندگی و کار در این کشور کاملاً قابل دسترس است. …

تحصیل پزشکی در اسپانیا

تحصیل پزشکی در اسپانیا

اسپانیا مقصد خوبی برای دانشجویانی است که برای تحصیل پزشکی با هزینه مناسب می‌خواهند به خارج از کشور بروند. برای گرفتن مشاوره در خصوص تحصیل …

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت