کشور اسپانیا

اسپانیا به‌خاطر داشتن تاریخ غنی، جاذبه‌های فراوان همچون قلعه‌های سنگی، بناهای تاریخی متعدد و شهرهای پیشرفته خود شهرت فراوانی دارد. همه این ویژگی‌ها این کشور را به یک مقصد گردشگری محبوب تبدیل کرده‌اند. کشور اسپانیا با آب‌وهوای عالی، جغرافیای متنوع، تاریخ غنی، فرهنگ پرجنب‌وجوش و غذاهای خوش‌طعم، امکانات زیادی برای دیدن و انجام فعالیت‌های مختلف ارائه می‌دهد. به‌عبارت دیگر همه چیز درباره اسپانیا در تاریخ، فرهنگ و جاذبه‌های گردشگری آن خلاصه می‌شود.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید 

درخواست فوری مشاوره

  درباره اسپانیا

  Spain یا پادشاهی اسپانیا در جنوب اروپای غربی و شمال آفریقا از جوامع خودمختار و عضو اتحادیه اروپا است. کارشناسان ما در رویال مهاجرت تمام اطلاعات لازم برای آشنایی با این کشور اروپایی را بر اساس آخرین اطلاعات منتشرشده در جدول زیر به‌صورت خلاصه بیان کرده‌اند.

  شاخص‌های کلیدی برای  معرفی کشور اسپانیا
  نام رسمیپادشاهی اسپانیا
  شیوه مدیریتسلطنت مشروطه پارلمانی
  تاریخ استقلال1492 (تاسیس امپراتوری اسپانیا)
  پایتختمادرید (با جمعیت 6.7 میلیون نفر)
  مساحت504.782 کیلومترمربع
  جمعیت47 میلیون (2022 تا سال)
  توزیع قومیتی جمعیت86.5 درصد اسپانیایی، 1.7 درصد مراکشی، 1.3 درصد رومانیایی، 10.5 درصد دیگر
  تغییرات آب‌وهواییمناطق ساحلی در شمال دارای آب‌وهوای اقیانوسی بارانی در تمام دوره‌ها، مناطق داخلی دارای آب‌وهوای قاره‌ای در داخل و قسمت‌های جنوبی و شرقی سواحل مدیترانه دارای آب‌وهوای مدیترانه‌ای هستند.
  موقعیت جغرافیایییک کشور اروپای جنوب غربی است که تا حد زیادی توسط دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس شمالی احاطه شده است. همسایه‌های آن را در‌ شمال شرقی، فرانسه و در غرب، کشور پرتغال تشکیل می‌دهند.
  همسایه‌هاپرتغال (1224 کیلومتر)، فرانسه (646 کیلومتر)، آندورا (63 کیلومتر)، مراکش (18 کیلومتر، به دلیل مناطق آفریقای شمالی سئوتا و ملیلا در اسپانیا)، جبل‌الطارق (1.2 کیلومتر)، خط ساحلی (4964 کیلومتر)
  زباناسپانیایی (رسمی)، کاتالونیایی، گالیسیایی، باسکی (زبان‌های محلی به‌صورت خودمختار دارای وضعیت دومین زبان رسمی هستند.)
  دین70٪ مسیحی، 25٪ بی‌دین، 3٪ دیگر، 2٪ ناشناس
  میانگین طول عمر81.8 سال (2022)
  نرخ سواد98.3٪ (2022)
  واحد پولیورو
  درآمد ملی1,397,870 تریلیون دلار (2019 صندوق بین‌المللی پول)
  متوسط درآمد سرانه ملی29,961 دلار
  نرخ بیکاری15٪
  نرخ تورم
  نرخ رشد واقعی2.1٪
  نرخ فقر21٪
  صادرات محصولاتخودرو، روغن‌های نفتی، قطعات یدکی وسایل نقلیه جاده‌ای، داروسازی، وسایل نقلیه حمل‌ونقل، گوشت خوک، مرکبات، روغن‌زیتون، شراب، منسوجات، هواپیما
  واردات محصولاتقطعات یدکی خودرو، وسایل نقلیه جاده‌ای، داروها و واکسن‌های پزشکی، روغن‌ها و گازهای نفتی، تجهیزات تلفن، کامپیوتر، محصولات نساجی، مس، سیم‌ها و کابل‌های عایق، ترکیبات نیتروژن‌دار
  شرکای تجاری عمدهفرانسه، آلمان، ایتالیا، پرتغال، چین، بریتانیا، ایالات متحده آمریکا، هلند، بلژیک، ترکیه

  نقشه اسپانیا

  آیا می‌دانید اسپانیا در کدام قاره است و کشورهای همسایه اسپانیا کدام هستند؟ در نقشه زیر می‌توانید اطلاعات کافی درباره کشور اسپانیا را به دست آورید.

  نقشه اسپانیا

  استان‌ها و ایالت‌های کشور اسپانیا

  این کشور 50 استان و دو شهر خودمختار (سئوتا و ملیلا) دارد. این مرزبندی ارضی و اداری در قانون اساسی 1978 به رسمیت شناخته شد و منشا آن به تقسیم ارضی در سال 1833 برمی‌گردد. هر یک از 50 استان اسپانیا دارای مرکز استانی خاص خود هستند که در بسیاری از موارد نام استان خود را دارند.

  استانپایتختجامعه خودمختار
  آلواویکتوریناحیه باسک
  آلباستهآلباستهکاستیا لا مانچا
  آلیکانتهآلیکانتهجامعه والنسیا
  آلمریاآلمریااندلس
  آستوریاساویدوآستوریاس
  آویلاآویلاکاستیا و لئون
  باداجوزباداجوزاسترمادورا
  بالئاریک‌هاپالما د مایورکاجزایر بالئاریک
  بارسلونابارسلوناکاتالونیا
  بورگوسبورگوسکاستیا و لئون
  کاسرسکاسرساسترمادورا
  کادیزکادیزاندلس
  کانتابریاسانتاندرکانتابریا
  کاستیونکاستلینجامعه والنسیا
  شهر سلطنتیشهر سلطنتیکاستیا لا مانچا
  کوردوواکوردووااندلس
  لاکرونیالاکرونیاگالیسیا
  حوضهحوضهکاستیا لا مانچا
  خیروناخیروناکاتالونیا
  نارنجکنارنجکاندلس
  گوادالاخاراگوادالاخاراکاستیا لا مانچا
  گیپوسکوآسنت سباستینناحیه باسک
  هوئلواهوئلوااندلس
  هوئسکاهوئسکاآراگون
  جینجیناندلس
  شیر نرشیر نرکاستیا و لئون
  لیدالیداکاتالونیا
  لوگولوگوگالیسیا
  مادریدمادریدجامعه مادرید
  مالاگامالاگااندلس
  مورسیامورسیامنطقه مورسیا
  ناوارپامپلوناناوار
  اورنساورنسگالیسیا
  پالنسیاپالنسیاکاستیا و لئون
  کف دست هانخل های گرن قناریجزایر قناری
  پونتودراپونتودراگالیسیا
  ریوخالوگرونوریوخا
  سالامانکاسالامانکاکاستیا و لئون
  سگویاسگویاکاستیا و لئون
  سویلسویلاندلس
  سوریاسوریاکاستیا و لئون
  ترخوناترخوناکاتالونیا
  سانتا کروز تنریفسانتا کروز تنریفجزایر قناری
  تروئلتروئلآراگون
  تولدوتولدوکاستیا لا مانچا
  والنسیاوالنسیاجامعه والنسیا
  وایادولیدوایادولیدکاستیا و لئون
  بیسکاییبیلبائوناحیه باسک
  زامورازاموراکاستیا و لئون
  ساراگوساساراگوسا

  آراگون

  مهمترین شهرهای اسپانیا

  شهرهای بسیاری در این کشور وجود دارند که همگی دارای تاریخ و فرهنگ فراوان هستند. در میان این شهرها، برخی به‌دلیل اهمیت خود در سطح ملی، اروپایی و بین‌المللی برجسته‌تر شده‌اند.10 شهر مهم در این کشور عبارت‌اند از:

  • مادرید
  • بارسلون
  • بیلبائو
  • والنسیا
  • سویا
  • مالاگا
  • سانتیاگو د کامپوستلا
  • گرانادا
  • بورگوس
  • اویدو
  • سن سباستین

  تاریخچه کشور اسپانیا

  تاریخچه کشور اسپانیا

  در حدود 1100 قبل از میلاد، فنیقی‌ها شروع به ایجاد اولین سکونتگاه‌های خود در قلمرو این کشور کردند. سپس این منطقه تحت حاکمیت کارتاژنی‌ها قرار گرفت. در سال 202 قبل از میلاد، رومی‌ها کارتاژنی‌ها را از شبه‌جزیره ایبری بیرون کردند. از این تاریخ به بعد، امپراتوری روم توانست وحدت را در سراسر این کشور ایجاد کند و به ‌مرور زمان مسیحیت را در آنجا گسترش دهد. در قرن پنجم پس از میلاد، قبایل آلمانی آن را مورد حمله خود قرار دادند و پس از آلمان‌ها، ویزیگوت‌ها بر کشور تسلط یافتند.

  آب‌وهوای کشور اسپانیا

  این کشور به‌دلیل موقعیت جغرافیایی خود از آب‌وهوای متنوعی برخوردار است. به‌طورکلی کشور مذکور با آب‌وهوای معتدل شناخته می‌شود. تقریبا در همه مناطق آن، ماه‌های سرد و ماه‌های گرم وجود دارد. اقلیم‌های مختلف در منطقه مزبور معمولا به‌صورت اقیانوسی، مدیترانه‌ای، کوهستانی و نیمه‌گرمسیری طبقه‌بندی‌ شده‌اند.

  فرهنگ مردم اسپانیا

  فرهنگ مردم اسپانیا

  حضور تمدن‌های مختلف در دوره‌های متفاوت تاریخی به پیدایش فرهنگ‌هایی متنوع در این خطه اروپایی کمک کرده‌اند. این کشور در طول تاریخ خود مقر فرهنگ‌ها و تمدن‌هایی مانند مسلمانان، فنیقی‌ها، رومی‌ها، یونانی‌ها، کارتاژنی‌ها و ویزیگوتیک‌ها بوده است. همه این فرهنگ‌ها سهمی از خود را به‌جا گذاشتند و به‌همین دلیل اسپانیا از نظر فرهنگی، این کشور بسیار غنی و متنوع به‌شمار می‌رود. در طول سال در آن تعداد زیادی اجراهای هنری، جشن‌ها، فستیوال‌های غذا، موسیقی و رقص برگزار می‌شود.

  هر منطقه از این کشور هویت فرهنگی منحصربه‌فردی دارد که ساکنان به آن افتخار می‌کنند. بسیاری از فرهنگ‌هایی که به‌طور مشخص «اسپانیایی» تصور می‌شوند، اغلب منشا محلی یا منطقه‌ای دارند. برای مثال، سبک موسیقی و رقص فلامنکو از اندلس (جنوب آن) سرچشمه گرفته است.

  مردم آن نه‌تنها با یکدیگر بلکه با خارجی‌ها نیز بسیار دوستانه و خوش‌برخورد رفتار می‌کنند. آخر هفته زمان دیدار اعضای خانواده با یکدیگر است و پیاده‌روها محلی برای افراد مسن جهت انجام بازی چکرز خواهد بود.

  زبان و مذهب مردم اسپانیا

  اکثریت جمعیت اسپانیایی‌ها کاتولیک هستند. در گذشته حدود 90٪ از جمعیت به این دین اعتقاد داشتند، اما اکنون فقط حدود 60٪ از جمعیت آن را مسیحی‌های کاتولیک تشکیل می‌دهند. با این ‌حال، مذهب برای اسپانیایی‌ها موضوعی بسیار مهم تلقی می‌شود. زمانی که در این کشور به سر می‌برید، در همه‌جا کلیساها، لباس‌های مقدس و راهپیمایی‌های مذهبی را خواهید دید.

  تعطیلات و سنت‌های کاتولیک نیز در میان مردم از جایگاهی ارزشمند و محبوب برخوردار هستند. اگرچه درصد اسپانیایی‌های مذهبی روند کاهشی نشان می‌دهد، اما ادیان دیگری نیز در این کشور وجود دارند. به‌طور کلی جمعیت افراد غیرکاتولیک درصد کمی از مردم کشور را شامل می‌شود.

  زبان رسمی در این کشور اسپانیایی (کاستیلی) است که تقریبا در تمام جوامع خودمختار آن زبان غالب به‌شمار می‌رود. علاوه‌بر این، شش منطقه از شانزده جامعه خودمختار، علاوه بر اسپانیایی، زبان‌های رسمی مشترک خود را نیز به کار می‌برند.

  مردم والنسیا نیز به یک زبان رسمی دیگر به نام والنسیایی سخن می‌گویند. با این اوصاف، برخی از گروه‌های زبانی آن را یک گویش کاتالانی می‌دانند. البته در مقاصد گردشگری محبوب، مانند بارسلون یا مادرید، زبان انگلیسی به‌طور گسترده صحبت می‌شود.

  اقتصاد کشور اسپانیا

  اقتصاد این کشور در اتحادیه اروپا رتبه پنجم و در سطح جهانی رتبه سیزدهم را دارد. از نظر تاریخی، توسعه‌یافته‌ترین بخش‌های اقتصاد آن، کشاورزی، دامداری و ماهیگیری بودند. با وجود این‌ شرایط از دهه1950، توسعه صنعتی بزرگ در زمینه‌هایی مانند تولید مواد غذایی، نوشیدنی، خودرو، منسوجات و فلز در این کشور آغاز شد.

  یکی از فعالیت‌هایی که بیشترین درآمد را برای اسپانیایی‌ها دارد، صنعت گردشگری است. این کشور دومین منطقه پربازدید جهان به‌حساب می‌آید و سالانه بیش از 80 میلیون بازدیدکننده را در خود می‌پذیرد. واحد پول این کشور را نیز یورو تشکیل می‌دهد.

  شرایط زندگی در اسپانیا

  اسپانیا برای زندگی استانداردهای اروپایی را در نظر گرفته است. از نظر شاخص توسعه انسانی، این کشور در رتبه 25 قرار دارد. خدمات بهداشتی و آموزشی در آن به‌راحتی قابل‌دسترس عموم قرار می‌گیرد و نرخ بیکاری را نیز در آن در سطح متوسط 15 درصد می‌توان ملاحظه و برآورد کرد.

   در این کشور اروپایی به‌ازای هر 1000 نفر چهار تخت بیمارستانی وجود دارد و سه پزشک خدمت می‌کنند. بر اساس داده‌های Numbeo.com، هزینه‌های زندگی، کشور ماتادورها را در رتبه هجدهم کشورهای اروپایی جای می‌دهد. زندگی در کشوری که با لقب «پوست گاو نر» هم از آن یاد می‌شود نسبت به کشورهایی مانند انگلستان و فرانسه ارزان‌تر خواهد بود، اما نسبت به کشورهایی مانند لهستان و پرتغال شرایط و موقعیت‌های گران‌تری را فراهم می‌سازد.

  اگرچه هزینه‌های اقامت، حمل‌ونقل و بهداشت در سطح متوسطی ارزیابی می‌شود، اما این کشور به‌دلیل قیمت‌های پایین مواد خوراکی از دیگر کشورهای اروپایی متمایز به‌نظر می‌رسد. قیمت‌های اجاره‌خانه برای زندگی در این کشور به‌طور متوسط عبارت‌اند از:

  • اجاره ماهانه برای آپارتمانی یک‌اتاقه واقع در مرکز شهر حدود 647 یورو هزینه خواهد داشت.
  • هزینه اجاره هر ماه یک آپارتمان سه‌اتاقه در مرکز شهر را باید 1009 یورو در نظر گرفت.
  • مقدار اجاره ماهیانه آپارتمان‌هایی که تنها یک ‌اتاق دارند و دور از مرکز شهر قرار گرفته‌اند برابر است با 498 یورو
  • مبلغ هر ماه اجاره آپارتمانی با سه اتاق واقع در جایی دور از مرکز شهر 747 یورو خواهد بود.

  مهاجرت به اسپانیا با رویال مهاجرت

  شهروندان ایرانی که می‌خواهند برای مدت طولانی در این خطه اروپای غربی بمانند، ابتدا باید اقدامات لازم را برای دریافت اجازه اقامت کنسولگری و سپس برای نوعی از ویزای ملی انجام دهند که از آن با نام ویزای نوع D نیز یاد می‌کنند. بسته به روش انتخابی برای مهاجرت به اسپانیا اسناد و مدارک متفاوتی نیاز است.

  کارشناسان و مشاوران شرکت رویال مهاجرت با داشتن معلومات درباره کشور اسپانیا و پروسه مهاجرتی به این کشور شما را در این مسیر یاری خواهند کرد. ما در موسسه رویال مهاجرت همه چیز در مورد اسپانیا و جوانب مثبت و منفی زندگی در آن را به شما بازگو خواهیم کرد تا با اطلاعاتی کامل بهترین انتخاب را انجام دهید.

  بهترین مکان‌های گردشگری اسپانیا

  بهترین مکان‌های گردشگری اسپانیا

  با داشتن اطلاعات در مورد کشور اسپانیا که دامنه‌ای بسیار بیشتر از این دارد که اسپانیا در کدام قاره است یا موارد مشابه آن، حال درمی‌یابید که خیلی بیشتر از دو شهر معروف خود یعنی بارسلونا و مادرید جاذبه‌های گردشگری دارد. مکان‌هایی که با تاریخ و زیبایی خود، گردشگران را مجذوب خواهند کرد. در جدول زیر می‌توانید محبوب‌ترین و بهترین مکان‌های گردشگری سرزمین ماتادورها را مشاهده کنید. در هنگام سفر به این نقطه حتما بازدید از مناطق زیر را در برنامه‌های سفر خود بگنجانید:

  پارک رتیرورتیرو پارکی بی‌نظیر در مادرید با گونه‌های گیاهی کمیاب است.
  لا ساگرادا فامیلیایک بنای باشکوه معماری واقع در بارسلون به‌شمار می‌رود که ساخت آن از سال 1882 آغاز شد.
  پلازا مایورمیدان پلازا مایور را یکی از میدان‌های اصلی و زیبای شهر مادرید معرفی می‌کنند.

  کاخ الحمرا

   

  این کاخ که ساخت آن قرن‌ها به طول انجامید، میزبان بسیاری از سلاطین عرب بود. اکنون الحمرا را در شمار تاریخی‌ترین مکان‌های جهان قرار می‌دهند.
  میدان پلازادر این میدان تاریخی می‌توان هنر معماری رنسانس و اندلس را به چشم دید.
  شهر علم و هنر والنسیاامروزه این موزه یکی از زیباترین نمونه‌های معماری مدرن به‌شمار می‌رود. بیشتر افرادی که به والنسیا می‌روند از آن بازدید می‌کنند.
  کوردوباکوردوبا را شهری در جنوب اسپانیا با معماری شگفت‌انگیز، تاریخ باشکوه، دیوارهای سفیدرنگ شده و خیابان‌های پیچ‌درپیچ، سرزمین عجایب خواهید دید.
  مایورکامایورکا را به‌عنوان جزیره‌ای زیبا با تاریخ، معماری، دریا و خلیج‌های باشکوه باید توصیف کرد که می‌توانید در آن تعطیلات عالی را پشت سر بگذرانید.
  موزه گوگنهایم بیلبائواین موزه را باید یکی از بهترین موزه‌های بیلبائو و حتی در تمام اروپا نام برد. مجموعه‌های ارزشمندی که در آن وجود دارد، تجربه‌ای بی‌نظیر را برای هنردوستان به ارمغان می‌آورد.

  جمع‌بندی

  کشور اسپانیا از جمله مقاصد پرطرفدار توریستی در جهان است. این کشور واقع در قلب اروپا با مردمانی کاتولیک، اقتصاد خوب، آب‌وهوای متنوع، خدمات رفاهی مناسب و میزان تورم کم از جمله مقصدهای مناسب برای مهاجرت نیز در نظر گرفته می‌شود. در نهایت مشاوران ما در رویال مهاجرت تمام اطلاعات لازم و آنچه را که باید در مورد کشور اسپانیا و اخذ ویزای آن بدانید در اختیارتان قرار خواهند داد. برای دریافت مشاوره تلفنی و رایگان از طریق شماره تماس‌های موجود در سایت با ما ارتباط برقرار کنید.

  مقالات مرتبط

  وکیل مهاجرت به اسپانیا

  یکی از موارد مهم در اخذ ویزای اسپانیا انتخاب مشاور و وکیل مهاجرت به اسپانیا است که نقش مهمی در دریافت اقامت اسپانیا ایفا می‌کند....
  مشاوره رایگان مهاجرت