مهاجرت تحصیلی به فرانسه

مهاجرت تحصیلی به فرانسه + شرایط و هزینه

مهاجرت تحصیلی به فرانسه یکی از روش های دریافت اقامت دائم این کشور به صورت غیر مستقیم می باشد. در حال حاضر کشور فرانسه، کالج ها و دانشگاه های معتبری دارد که متقاضیان می توانند بنابر علاقه خود در رشته مورد نظر شان به تحصیل بپردازند. اگر شما هم علاقه مند به دریافت اقامت فرانسه از طریق تحصیل هستید، این مقاله از رویال مهاجرت را از دست ندهید. ما در این نوشتار شما را با شرایط مهاجرت تحصیلی به فرانسه و هزینه های آن آشنا می کنیم.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید 

درخواست فوری مشاوره

  مهاجرت تحصیلی به فرانسه + مدارک لازم و هزینه تحصیل

  فرانسه یکی از کشورهای اروپایی بوده که با شش کشور آلمان، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئیس، ایتالیا و اسپانیا مرز مشترک دارد. کشور فرانسه دارای فرودگاه ها، بنادر و راه آهن های گسترده ای می باشد که باعث شده تا به آن لقب دروازه اروپا را بدهند. این کشور یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در میان مردم دنیا می باشد و در کنار جاذبه های طبیعی و توریستی که دارد از نظر آموزشی نیز یکی از پیشرفته ترین سیستم های دنیا را به خود اختصاص داده است.

  این کشور از ۲۲ استان یا ناحیه تشکیل شده که هر یک به چند بخش دیگر تقسیم می شوند. بر اساس آخرین آمارها، در این کشور زبان های فرانسوی و انگلیسی رایج هستند و مهاجران بین المللی این امکان را دارند تا به زبان انگلیسی نیز در این کشور زندگی می کنند. تحصیل در کشور فرانسه امکان بهره مندی از آموزش های با سطح بالا و با کیفیت را در دانشگاه ها و کالج های این کشور برای مهاجران فراهم می کند.

  در لیست برترین دانشگاه های دنیا، نام تعداد زیادی از دانشگاه های فرانسوی نیز به چشم می خورد. دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی این کشور، در بسیاری از حوزه ها از جمله صنایع در جهان پیش رو هستند. وجود فرصت های تحصیلی عالی، هزینه های زندگی مقرون به صرفه، آب و هوای خوب و جاذبه های طبیعی زیاد از جمله دلایلی هستند که باعث شده تا بسیاری از مردم دنیا به دنبال مهاجرت تحصیلی فرانسه باشند.

  یکی از موارد بسیار مهم برای مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل، هزینه ها و مدارک مورد نیاز می باشد. بخش زیادی از هزینه های مهاجرت تحصیلی به فرانسه، مربوط به هزینه های خورد و خوراک، اجاره مسکن، پوشاک و غیره می باشد. این هزینه ها بسته به سبک زندگی دانشجویان متفاوت است. بخش دیگری از هزینه ها مربوط به شهریه دانشگاه می باشد، شهریه دانشگاه نیز به مواردی همچون رشته و مقطع تحصیلی بستگی دارد.

  البته خوشبختانه متقاضیان می توانند با دریافت بورسیه های مختلف، هزینه های تحصیل خود در کشور فرانسه را تا حدود زیادی کاهش دهند. یکی از مدارک بسیار مهم برای مهاجرت تحصیلی فرانسه، داشتن مدرک زبان می باشد. متقاضیان می توانند با استفاده از مدرک زبان انگلیسی در این کشور تحصیل کنند؛ اما برای بهره مندی از تحصیلات رایگان باید به زبان فرانسوی مسلط باشید.

  شرایط مهاجرت تحصیلی به فرانسه

  اگر شما هم علاقه مند به مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل هستید، حتماً باید شرایطی که توسط اداره مهاجرت این کشور اعلام شده است را بدانید. با توجه به این که شرایط مهاجرت به کشور فرانسه از طریق تحصیل ممکن است سالانه تغییر کند، توصیه می کنیم جدیدترین شرایط مهاجرت به فرانسه برای تحصیل را از وبسایت اداره مهاجرت این کشور مطالعه کنید. در جدول زیر آخرین و بروزترین شرایط مهاجرت و دریافت اقامت تحصیلی کشور فرانسه را مشاهده می کنید.

  Column1
  داشتن نامه پذیرش تحصیلی از کالج دانشگاه یا مدرسه در فرانسه
   ارائه تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه های یکساله متقاضی در این کشور
  داشتن شرط سنی برای ورود به مقطع تحصیلی مورد نظر در کشور فرانسه
  ارائه مدرک زبان فرانسوی یا انگلیسی

  شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی فرانسه

  مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی

  بسیاری از کالج ها و دانشگاه های کشور فرانسه، برای مقطع کارشناسی برنامه های متنوعی را ارائه می دهند که دانشجویان بین المللی نیز می توانند در آنها شرکت کنند. متقاضیان برای این که بتوانند در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل شوند باید مدرک دیپلم ۱۲ ساله یا معادل آن را ارائه دهند. از دیگر شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور، تسلط به یکی از زبان های فرانسوی یا انگلیسی می باشد.

  سال تحصیلی در کالج ها و دانشگاه های این کشور، از سپتامبر تا ژوئن سال بعد می باشد. اگر تمایل دارید تا تحصیلات خود را در مراکز آموزش عالی این کشور آغاز کنید، باید حداقل سه ماه قبل از تاریخ شروع دوره های مورد نظر درخواستتان را ارسال کنید. خوشبختانه در حال حاضر تعداد زیادی از برنامه های آموزشی در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی ارائه می شود و بنابراین متقاضیان الزامی برای یادگیری زبان فرانسوی ندارند و می توانند با ارائه مدرک زبان آیلتس یا دیگر مدارک زبان انگلیسی وارد دانشگاه های این کشور شوند.

  مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور بسته به رشته مورد نظر متفاوت است و معمولاً بین سه تا چهار سال به طول می انجامد. البته برخی از موسسات در کشور فرانسه دوره های کوتاه مدت کارشناسی ارائه می دهند که حداقل 2 سال به طول می انجامد. این رشته ها معمولاً برای آماده سازی دانش آموزان انجام می شود تا بعد از گذراندن آنها متقاضی بتواند وارد رشته مورد علاقه خود شود. از جمله رشته های پرمتقاضی برای تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه می توان به رشته های تجارت، فرهنگ، فناوری اطلاعات، ادبیات طراحی، رسانه مهندسی و فناوری و علوم انسانی اشاره کرد.

  مهاجرت تحصیلی به فرانسه برای رشته انگلیسی زبان

  در ادامه متقاضی باید پاسپورت و عکس خود را برای دانشگاه ارسال نماید. بعد از ارسال فرم درخواست پذیرش تحصیلی و سایر مدارک مورد نیاز، مدارک شما توسط دانشگاه مورد نظر بررسی شده و چنانچه مورد تایید آنها باشد نامه پذیرش تحصیلی برای شما ایمیل می شود.

  مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

  تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی تصمیم می گیرند بعد از پایان مقطع کارشناسی خود برای تحصیل در مقطع ارشد به یک کشور دیگر مهاجرت کنند. در میان تمام گزینه های موجود، فرانسه یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل در مقطع ارشد محسوب می شود. طول دوره کارشناسی ارشد در این کشور دو سال است و ساختار تحصیلات در این مقطع به سال های تحصیلی جداگانه تقسیم می شود که دارای تعطیلات می باشد.

  سال تحصیلی در این کشور همان طور که گفتیم از سپتامبر آغاز شده و تا ژوئن پایان پیدا می کند. این دوره تحصیلی با تعطیلات کریسمس به دو ترم تقسیم می شود. دوره های امتحانی هم در پایان هر ترم برگزار می شود که دانشجویان باید امتحانات را با موفقیت سپری کرده و در نهایت پایان نامه یا پروژه تحقیقاتی خود را ارائه دهند. بسته به دوره تحصیلی که دانشجویی انتخاب می کند ممکن است ارائه مدرک زبان فرانسوی الزامی باشد.

  چنانچه متقاضی بخواهد در رشته هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شود، به تحصیل بپردازد باید مدرک زبان انگلیسی ارائه دهد. اگر شما هم همواره رویای مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل را در ذهن داشته اید، اکنون می توانید با کارشناسان ما در رویال مهاجرت مشورت کرده و به آرزوی دیرینه خود برسید. ما تمامی مراحل مهاجرت تحصیلی به فرانسه را برای شما انجام می دهیم.

  افرادی که متقاضی تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه هستند باید رزومه تحصیلی قوی و مدرک زبان متناسب ارائه دهند. دانشجویان می توانند به زبان های فرانسوی و انگلیسی دوران تحصیلی خود را سپری کنند. اگر شما متقاضی تحصیل رایگان در فرانسه هستید باید تحصیل به زبان فرانسوی را انتخاب کنید. برای تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور باید مدرک زبان B2 فرانسوی ارائه شود.

  اگر متقاضی بخواهد در دوره های یک ساله کارشناسی ارشد شرکت کند حتماً باید رشته انتخابی او با رشته مقطع لیسانسش یکسان باشد. چنانچه فرد بخواهد رشته متفاوتی را در مقطع ارشد تحصیل کند باید در دوره های دو ساله شرکت نماید.

  مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل در مقطع دکتری

  بر اساس آمارهای موجود، کشور فرانسه ۱۲ درصد از جمعیت دانشجویی جهان را در خود جای داده و رتبه چهارم را از نظر دانشجوپذیری بعد از کشورهای آمریکا، انگلستان و استرالیا به خود اختصاص داده است. از بین تمام دانشجویانی که در فرانسه در حال تحصیل هستند بخش زیادی از آن را دانشجویان مقطع دکترا تشکیل می دهند.

  دانشجویانی که اقدام به تحصیل در مقطع دکترا در فرانسه می کنند، باید در جلسات تدریس و سمینار های مختلف شرکت کنند. همچنین متقاضیان باید چندین جلسه آموزشی مرتبط با دوره تحصیلی خود را برگزار کنند. در کنار همه این موارد، متقاضی باید پروژه های تحقیقاتی متعددی را بررسی و ارزیابی کرده و در نهایت بتواند پایان نامه خود را با موفقیت سپری کند. طول دوره تحصیل دکترا در این کشور سه تا چهار سال می باشد.

  در رشته هایی همچون ریاضی فیزیک، شیمی، زیست شناسی، مهندسی و غیره معمولاً مقطع دکترا سه ساله بوده و امکان تمدید آن برای سال چهارم وجود دارد. برای این که بتوانید در مقطع دکترا در فرانسه مشغول به تحصیل شوید باید رزومه علمی معتبر و قابل قبولی ارائه دهید. همچنین داشتن مدرک زبان انگلیسی با حداقل نمره آیلتس 6.5  یا مدرک زبان فرانسوی با حداقل نمره c1 الزامی می باشد. چنانچه رزومه علمی شما قوی باشد، امکان بهره مندی از فاند و بورسیه های تحصیلی وجود دارد. همچنین بسیاری از دانشجویان این مقطع می توانند در پروژه های تحقیقاتی و پژوهش های مختلف شرکت کرده و به این ترتیب به کسب درآمد بپردازند.

  شرایط سنی مهاجرت تحصیلی به فرانسه

  شهریه دوره دکترا ۳۹۶ یورو در سال می باشد. دانشجویان در این دوره امکان دریافت بورسیه و فاند تحصیلی را دارند. میزان حقوق دریافتی دانشجویان دوره دکترا در فرانسه با توجه به رشته و دانشگاه انتخابی آنها متفاوت است اما به طور میانگین هر دانشجو حدود ۱۲۰۰ تا ۲۵۰۰ یورو در ماه درآمد خواهد داشت.

  مهاجرت از طریق تحصیل در مدارس فرانسه

  اگر متقاضی مهاجرت تحصیلی به فرانسه، زیر ۱۸ سال سن داشته باشد باید وارد مقطع مدرسه در این کشور شود. در حال حاضر در کشور فرانسه مدارس زیادی وجود دارد که متقاضیان می توانند با ثبت نام در آنها از تحصیلات با کیفیت بهره مند شوند. متقاضیان بسته به سن و مقطع تحصیلی خود، می توانند در دبستان ها یا مقطع راهنمایی یا دبیرستان های فرانسه مشغول به تحصیل شوند.

  متقاضیانی که بین سن ۶ تا ۱۱ سال هستند می توانند در دبستان ثبت نام کرده و به خواندن، نوشتن و یادگیری دروسی همچون ادبیات، جغرافیا، تاریخ و زبان انگلیسی بپردازند. مهاجران بین المللی برای تحصیل در مدارس دولتی فرانسه، هزینه پرداخت نمی کنند و برای تحصیل در این مدارس متقاضی باید زبان فرانسوی را بلد باشد.

  همچنین متقاضیان می توانند در مدارس بین المللی که در این کشور وجود دارد به تحصیل بپردازند. مدارس بین المللی آموزش های خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند و متقاضیان باید شهریه بپردازند. دانش آموزان بین ۱۲ تا ۱۵ سال نیز باید در دوره راهنمایی مشغول به تحصیل شوند. در این دوره دانش آموزان از نظر دانش ریاضی، زبان فرانسوی، تاریخ و جغرافیا ارزیابی شده و باید در زمینه مهارت های کامپیوتری و اینترنتی سطح خوبی را کسب کنند.

  افرادی که متقاضی مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل هستند و سن آنها بین ۱۵ تا ۱۸ سال است، باید در دبیرستان های این کشور ثبت نام کنند. سه سال آخر تحصیلات متوسطه در این کشور دبیرستان بوده و متقاضیان می توانند در دبیرستان های عمومی یا فنی و حرفه ای مشغول به تحصیل شوند.

  آموزش هایی که در این مقطع به دانش آموزان ارائه می شود، به آنها کمک می کند تا حرفه یا رشته تحصیلی خود را در آینده مشخص کنند. در این مقطع نیز دانش آموزان مهاجر این امکان را دارند که تحصیلات خود را به زبان فرانسوی یا انگلیسی سپری کنند.

  مهاجرت از طریق تحصیل پزشکی در فرانسه

  بسیاری از مهاجران بین المللی علاقه دارند تا به تحصیل رشته پزشکی در کشور مقصد خود بپردازند. در حال حاضر امکان دریافت اقامت فرانسه از طریق تحصیل پزشکی و رشته های مرتبط با آن وجود دارد. دانشگاه های دولتی کشور فرانسه در صورتی که متقاضی شرایط علمی مناسبی داشته باشد، اقدام به پذیرش دانشجو کرده و به این ترتیب هزینه تحصیلات وی رایگان خواهد بود. هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های خصوصی این کشور نیز حدود ۱۱ تا 80 هزار یورو در سال می باشد.

  یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور، تحصیل به زبان انگلیسی است. متقاضیان برای ورود به رشته های پزشکی و پیراپزشکی باید مدرک زبان بین المللی آیلتس ۶ یا معادل آن را ارائه کنند. اگر علاقه مند هستید تا تحصیلات شما در فرانسه رایگان باشد لازم است تا زبان انگلیسی را فرا گرفته و در دانشگاه های دولتی این کشور به تحصیل بپردازید. برای افرادی که قصد تحصیل به زبان فرانسوی را دارند، داشتن مدرک زبان فرانسوی در سطح  A2الزامی است.

  متقاضیان باید قبل از ورود به رشته های پزشکی و پیراپزشکی در این کشور دوره کالج را سپری کنند. در کالج، دروس پیش نیاز رشته های پزشکی و زبان فرانسوی به متقاضیان تدریس می شود. چنانچه متقاضی این دوره را با موفقیت سپری کند، می تواند وارد رشته پزشکی شده و به تحصیل رایگان بپردازد. همچنین ناگفته نماند که دولت فرانسه هزینه هایی را به دانشجویان بین المللی ارائه می کند تا به این ترتیب بتوانند هزینه های زندگی خود را پوشش دهند.

  شرایط و محدودیت سنی مهاجرت تحصیلی به فرانسه

  از جمله مهم ترین شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل، می توان به مواردی همچون؛ معدل، ریز نمرات تحصیلی و مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی اشاره کرد. علاوه بر موارد گفته شده، محدودیت های سنی نیز از جمله نکات مهم برای تحصیل در فرانسه می باشند. کشور فرانسه در زمینه شرایط سنی سخت گیری های زیادی را اعمال نمی کند؛ با این حال متقاضیان هنگام دریافت ویزا با محدودیت هایی در این زمینه مواجه می شوند.

  بر اساس قوانین موجود، شرایط سنی برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه برای مقطع لیسانس حداکثر تا سن ۲۳ سالگی و در مقطع فوق لیسانس نیز حداکثر تا سن ۲۷ سالگی می باشد. افرادی که سن آنها بالاتر از بازه ذکر شده باشد، می توانند برای دریافت پذیرش تحصیلی اقدام کنند اما تجربه نشان داده است که برای دریافت ویزا با مشکلات زیادی مواجه می شوند. همچنین افرادی که متقاضی تحصیل پزشکی در فرانسه هستند بهتر است در سنین کم اقدام کنند تا شانس دریافت ویزای آنها بالاتر باشد.

  اگر در زمینه دریافت ویزای تحصیلی فرانسه به راهنمایی و کمک نیاز دارید می توانید با شماره تلفن های ما در رویال مهاجرت، تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند.

  بورسیه های تحصیلی کشور فرانسه

  هزینه مهاجرت تحصیلی به فرانسه

  یکی از دغدغه های بسیار مهم افرادی که متقاضی مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل هستند، موضوع هزینه های مهاجرتی می باشد. هزینه های مهاجرت به فرانسه با توجه به رشته و دانشگاهی که انتخاب می کنید متفاوت است. به عنوان مثال رشته هایی همچون پزشکی و دندانپزشکی معمولاً شهریه بالاتری نسبت به دیگر رشته ها دارند. همچنین همانطور که گفتیم چنانچه متقاضی بتواند از یکی از دانشگاه های دولتی این کشور پذیرش تحصیلی دریافت کند، هزینه تحصیل وی رایگان خواهد بود.

  بنابراین هزینه های مهاجرتی تحت تاثیر عواملی همچون نوع دانشگاه، رشته شهر و مقطع تحصیلی مورد نظر تغییر می کند. به عنوان مثال چنانچه متقاضی بخواهد در شهر پاریس تحصیل کند، هزینه های بیشتری باید بپردازد. در جدول زیر متوسط هزینه زندگی در کشور فرانسه را به همراه شهریه دانشگاه های خصوصی این کشور مشاهده می کنید. همچنین ناگفته نماند که دانشگاه های دولتی کشور فرانسه نیز کاملاً رایگان نیستند و متقاضی باید حدود ۲۰۰ تا ۶۰۰ یورو در سال شهریه بپردازد. این مبلغ در قیاس با دانشگاه های خصوصی یا دانشگاه های دولتی دیگر کشور ها بسیار ناچیز و تقریباً رایگان محسوب می شود.

  شهریه دانشگاه های دولتی کشور فرانسه

  Column1Column2
  شهریه موسسات آموزش عالی و دانشگاه های خصوصیدانشگاه های خصوصی ۱۱ الی ۸۰ هزار یورو در سال
   مدارس تجاری ۵ تا ۳۰ هزار یورو در سال
  متوسط هزینه های زندگی در فرانسهشهر پاریس ۱۸۰۰ یورو در ماه
   شهرهای لیون تولوز یا بردو ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه

  مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی فرانسه

  اگر تصمیم خود را برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه قطعی کرده اید، یکی از مراحل مهم پیش روی شما تهیه مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کشور فرانسه می باشد. از جمله مهم ترین مدارکی که باید برای دریافت پذیرش تحصیلی کشور فرانسه ارائه دهید، آخرین مدرک تحصیلی شما به همراه ترجمه آن می باشد. سایر مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش تحصیلی از مراکز آموزشی این کشور عبارت است از:

  • ریز نمرات مقطع قبلی به همراه ترجمه
  • رزومه تحصیلی مورد تایید
  • انگیزه نامه
  • تمکن مالی
  • مدرک زبان فرانسوی یا انگلیسی
  • نامه پذیرش از دانشگاه
  • پاسپورت و مدارک هویتی متقاضی
  • عکس مخصوص پاسپورت
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • ارائه تمکن مالی
  • مدرک زبان متناسب با دوره تحصیلی
  • بیمه درمانی حدود ۲۰ تا ۵۰ یورو در ماه

  مدارک لازم جهت اخذ ویزا تحصیلی فرانسه

  از دیگر مراحلی که متقاضیان برای مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل، باید طی کند مرحله ارسال مدارک برای سفارت خانه این کشور و دریافت ویزای تحصیلی می باشد. به این نکته توجه داشته باشید که دریافت نامه پذیرش تحصیلی از سوی دانشگاه های کشور فرانسه به معنای اجازه ورود شما به خاک فرانسه نیست و شما باید بعد از دریافت نامه پذیرش، مدارک خود را برای سفارت این کشور ارسال کنید تا بتوانید ویزای تحصیلی دریافت کنید. مهم ترین مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی کشور فرانسه عبارت است از:

  • نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه های فرانسه
  • نامه تاییدیه از استاد راهنمای شما در فرانسه برای متقاضیان مقطع دکتری
  • ترجمه مدارک هویتی
  • سایر مدارک تحصیلی متقاضی به همراه ترجمه آنها
  • پاسپورت معتبر و مدت دار
  • عکس پاسپورتی
  • انگیزه نامه
  • گواهی تمکن مالی
  • بیمه
  • مدارک محل سکونت در فرانسه

  لیست برترین دانشگاه ها برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه

  تحصیل در یک دانشگاه معتبر و دارای رنگینگ جهانی خوب، تاثیر زیادی در آینده شغلی افراد دارد و به همین دلیل هم بسیاری از دانشجویان تمایل دارند تا در یکی از دانشگاه های معتبر و دارای رتبه جهانی خوب در کشور فرانسه مشغول به تحصیل شوند. از این رو ما در این بخش لیست برترین دانشگاه های کشور فرانسه را برای شما ما آورده ایم. شما می توانید با مراجعه به وبسایت های هر یک از این دانشگاه ها، شرایط پذیرش دانشجویان بین المللی را مشاهده کنید.

  دانشگاه2023QS 2023ARWU 2022
  Paris Sciences et Lettres دانشگاه تحقیقاتی PSL پاریس472640
  دانشگاه سوربن906043
  دانشگاه پاریس-ساکلی936916
  انستیتو پلی تکنیک پاریس9548301-400
  دانشگاه پاریس11424878
  École des Ponts ParisTech251-300
  دانشگاه اکس مارسی301-350490101-150
  دانشگاه بوردو301-350521-530201-300
  École Normale Supérieure de Lyon301-350111301-400

  بورسیه های تحصیلی فرانسه

  افرادی که قصد مهاجرت به فرانسه برای تحصیل را دارند می توانند در صورت داشتن شرایط مهاجرت تحصیلی به فرانسه، از بورسیه های تحصیلی نیز بهره مند شوند. وزارت تحصیلات عالی و تحقیقات کشور فرانسه بر اساس معیارهای اجتماعی خاصی بورس های تحصیلی را به دانشجویان خارجی اعطا می کند. فرد برای دریافت بورسیه، باید حداقل دو سال در فرانسه اقامت داشته و مالیات خود را پرداخت کرده باشد. مهمترین بورسیه های موجود برای دانشجویان بین المللی در کشور فرانسه عبارت اند از:

  ·        بورس های تحصیلی عالی
  ·        École Normale Supérieure International Selection
  ·        Ampere Scholarships of Excellence at ENS de Lyon
  ·        Emily Boutmy Scholarships at Sciences Po University
  ·        Université Paris-Saclay International Master’s Scholarships
  ·        Grenoble Institute of Technology Foundation Scholarships
  ·        INSEAD MBA Scholarships
  ·        HEC Paris MBA Scholarships

  کار پس از فارغ التحصیلی در فرانسه

  خوشبختانه برای پیدا کردن کار در کشور فرانسه، دانشجویان با مشکل زیادی مواجه نیستند و در صورت داشتن تخصص می توانند کار مناسبی را در این کشور پیدا کنند. دانشجویان چنانچه بخواهند در این کشور مشغول به کار شوند باید یک موقعیت کاری مناسب پیدا کرده و مدارک قرارداد کاری خود با کارفرما را برای اداره مهاجرت به فرانسه ارسال نمایند تا بتوانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.

  مهاجرت تحصیلی به کشور فرانسه و ویزای همراه

  چنانچه دانشجو بخواهد همسر یا فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به عنوان همراه به فرانسه ببرد باید از شرایط ویزای الحاق به خانواده فرانسه استفاده کند. البته در این زمینه مواردی همچون ملیت و نوع اقامت دانشجو و مدت زمان زندگی وی در فرانسه اهمیت زیادی دارد. فردی که قصد دارد همسر یا فرزندان را به عنوان همراه به فرانسه ببرد، باید مدارکی را که ثابت می کنند از تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی خانواده برخوردار است ارائه دهد. همچنین فرد باید اثبات کند که خانه و فضای کافی برای زندگی خانواده در اختیار دارد. بر اساس استانداردهای کشور فرانسه برای یک زن و شوهر دست کم باید یک خانه ۲۸ متری موجود باشد.

  اخذ تابعیت پس از فارغ التحصیلی در فرانسه

  افرادی که خواهان دریافت اقامت فرانسه بعد از فارغ التحصیلی هستند باید بتوانند بعد از فارغ التحصیلی یک شغل مناسب در فرانسه پیدا کنند. متقاضی دو ماه قبل از فارغ التحصیلی باید درخواست اقامت فرانسه را ارسال کرده باشد. بنابراین مهمترین شرط برای دریافت اقامت فرانسه بعد از پایان تحصیلات، پیدا کردن یک شغل در این کشور است. بعد از پیدا کردن کار، متقاضی می تواند کارت اقامت خود را به مدت ۱۰ سال تمدید کند و در نهایت بعد از اقامت کافی در فرانسه و نداشتن سوء سابقه کیفری، اقامت دائم را دریافت نماید.

  وکیل مهاجرت تحصیلی به فرانسه رویال مهاجرت

  مهاجرت یکی از سخت ترین و تاثیرگذارترین تصمیماتی است که هر فرد می تواند در زندگی خود اتخاذ کند. دریافت مشاوره تخصصی در این زمینه کمک بزرگی برای افرادی است که در زمینه مهاجرت تحصیلی تجربه و اطلاعات کافی ندارند. یکی از خدمات موسسه رویال مهاجرت، ارائه مشاوره تخصصی در زمینه مهاجرت تحصیلی به کشورهای مختلف از جمله فرانسه می باشد.

  وکیل مهاجرت تحصیلی به فرانسه کسی است که بارها و بارها مسیر مهاجرت تحصیلی به این کشور را طی کرده و توانسته برای افرادی با شرایط مشابه شما ویزای تحصیلی دریافت کند؛ بنابراین توصیه می کنیم قبل از هرگونه اقدام برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی با وکلای با تجربه ما در رویال مهاجرت مشورت نمایید.

  سخن آخر

  فرانسه یکی از مقاصد مهاجرت تحصیلی محبوب در سراسر دنیا می باشد و چنانچه شما نیز تصمیم دارید برای تحصیل در مقاطع مختلف به این کشور زیبا مهاجرت کنید، توصیه می کنیم در این زمینه از کمک ها و راهنمایی های افراد متخصص بهره مند شوید.  ما در این نوشتار تلاش کردیم تا شما را با تمامی شرایط مهاجرت تحصیلی به فرانسه مدارک مورد نیاز و هزینه های آن آشنا کنیم. اگر علاقه دارید تا در کشوری با آب و هوای خوب و شرایط اقتصادی عالی تحصیل کنید، فرانسه یکی از گزینه های مناسب پیش روی شما می باشد. ما نیز در تمامی مراحل مهاجرت تحصیلی به این کشور زیبا در کنار شما هستیم تا بتوانید به آسان ترین و راحت ترین حالت ممکن وارد این کشور شوید.

  سؤالات متداول درباره تحصیل در فرانسه

  1. آیا امکان تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان وجود دارد؟

  متقاضیان باید برای تحصیل در این کشور مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه دهند.

  2. هزینه تحصیل در دانشگاه های کشور فرانسه چقدر است؟

  هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور رایگان و در دانشگاه های خصوصی آن بین ۱۱ تا ۸۰ هزار یورو در سال می باشد.

  3. آیا امکان دریافت اقامت دائم فرانسه از طریق ویزای تحصیلی وجود دارد؟

  بله. متقاضی می تواند بعد از پایان تحصیلات خود در این کشور مشغول به کار شده و در نهایت اقامت دائم را دریافت کند.

  4. امکان دریافت ویزای همراه در روش تحصیلی وجود دارد؟

  بله. متقاضیان می توانند از طریق تحصیل در فرانسه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود ویزای همراه دریافت کنند.

  1. آیا امکان تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی وجود دارد؟

  بله متقاضیان می توانند در رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند به تحصیل بپردازند.

  1. آیا امکان تحصیل رایگان در فرانسه وجود دارد؟

  به طور کلی تحصیلات در فرانسه کاملا رایگان نمی باشد و دانشجویان می توانند در صورت نیاز از بورسیه های موجود در این کشور بهره مند شوند.

  1. مهمترین شروط برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه چیست؟

  برای مهاجرت تحصیلی به این کشور فرد باید از یکی از دانشگاه های معتبر فرانسه پذیرش تحصیلی دریافت کرده باشد.

  آخرین مقالات وبسایت

  سرمایه گذاری در دانمارک

  سرمایه گذاری در دانمارک

  سرمایه گذاری در دانمارک به شما و بیزنستان شرایط خوب و مناسبی را ارائه می دهد. بنابراین، اگر قصد راه‌اندازی یک کسب‌ و کار یا …

  تحصیل پزشکی در دانمارک

  تحصیل پزشکی در دانمارک

  از این رو که دانمارک شادترین کشور دنیا شناخته شده و با شرایط فوق العاده ی زندگی نظیر اقتصاد قوی و رفاه اجتماعی فوق العاده …

  مهاجرت کاری به دانمارک

  مهاجرت کاری به دانمارک

  بخاطر شرایط مطلوب زندگی در دانمارک، همواره افراد بسیاری به این کشور مهاجرت می کنند. به عنوان یکی دیگر از دلایل مهم مهاجرت به دانمارک …

  وکیل مهاجرت به دانمارک

  وکیل مهاجرت به دانمارک

  از آنجایی که هر ساله افراد زیادی تصمیم به مهاجرت به دانمارک می گیرند، تصمیم گرفتیم تا درباره ی وکیل مهاجرت به دانمارک اطلاعاتی را …

  تحصیل در دانمارک

  تحصیل در دانمارک

  دانمارک یکی از کشورهای پیشرو در اروپا در زمینه تحصیلات بین ‌المللی است. با داشتن سیستم آموزشی مدرن و امکانات بسیار عالی، دانمارک یکی از …

  کشور دانمارک

  کشور دانمارک

  دانمارک کشوری توسعه یافته با استانداردهای بالای زندگی و یکی از اعضای موسس ناتو، شورای شمال اروپا، OECD، OSCE و سازمان ملل و بخشی از …

  مهاجرت به دانمارک

  مهاجرت به دانمارک

  دانمارک که یک کشور با سطح بسیار بالا و رفاه زندگی در اروپا می باشد، با توجه به امکاناتی که برای مردم فراهم کرده باعث …

  نظر خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره رایگان مهاجرت