تحصیل داروسازی در فرانسه
رویال مهاجرت آوریل 16, 2023

تحصیل داروسازی در فرانسه

داروسازی یکی از رشته های محبوب در سراسر دنیا می باشد، که بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان تمایل دارند این رشته را تحصیل کنند. کشور فرانسه نیز یکی ازبهترین مقاصد مهاجرتی برای دانشجویان می باشد. آمارها نیز نشان داده است که دانشجویان بین المللی رضایت کافی نسبت به شرایط تحصیلی خود در این کشور دارند. از این رو تحصیل داروسازی در فرانسه یکی از روش های بسیار مناسب برای مهاجرت و ادامه تحصیل محسوب می شود. ما در این مقاله از رویال مهاجرت قصد داریم تا شما را با شرایط و هزینه های تحصیل در رشته داروسازی در کشور فرانسه آشنا کنیم. اگر شما هم علاقه مند هستید تا این رشته پولساز را در یک کشور توسعه یافته و زیبا تحصیل کنید، این نوشته را از دست ندهید.

تحصیل داروسازی در فرانسه + شرایط و هزینه تحصیل

علاقه مندان به تحصیل داروسازی در فرانسه، باید شرایط عمومی تحصیل این رشته را در کشور فرانسه بدانند. بر اساس آخرین آمارها کشور فرانسه ۶۵ میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور زیبا از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا بوده و واحد پولی آن یورو می باشد. پاریس یکی از زیباترین شهرهای دنیا بوده و پایتخت فرانسه محسوب می شود. از دیگر شهرهای مهاجرپذیر کشور فرانسه که برای دانشجویان نیز مناسب است می توان به مارسی، لیون، لیل، منپولیه و استراسبورگ اشاره کرد. از نظر اقتصادی نیز کشور فرانسه شرایط خوبی را دارد و عمده اقتصاد آن بر پایه معادن، صنایع، گردشگری، ترابری و کشاورزی پایه گذاری شده است.

برای این که فرد بتواند رشته داروسازی را در این کشور تحصیل کند باید از یکی از دانشگاه های فرانسه پذیرش تحصیلی دریافت کرده باشد و بر اساس آن ویزای تحصیلی بگیرد. تحصیل داروسازی در کشور فرانسه، در سه مقطع DCEM، PCEM و رزیدنسی عمومی ارائه می شود که متقاضیان باید هر سه مقطع را با موفقیت سپری کنند. میزان هزینه های تحصیل این رشته نیز با توجه به دانشگاهی که انتخاب می کنید متفاوت می باشد. چنانچه بخواهید در دانشگاه های دولتی و به زبان فرانسوی داروسازی را بخوانید شهریه دانشگاه شما در مقایسه با دانشگاه های خصوصی کمتر خواهد بود. همچنین شما می توانید به زبان انگلیسی تحصیل کرده و یا از بورسیه های موجود در این کشور بهره مند شوید.

مقاطع تحصیلی رشته داروسازی در فرانسه

شرایط تحصیل داروسازی در فرانسه

افرادی که علاقه مند به تحصیل در فرانسه در رشته داروسازی هستند باید جدیدترین شرایط تحصیل این رشته را بدانند. با این که شرایط تحصیلی معمولاً در سال های مختلف تغییرات زیادی نمی کند؛ اما هر دانشگاه در کشور فرانسه ممکن است شرایط مخصوصی برای پذیرش دانشجویان بین المللی تعیین کرده باشد. از این رو توصیه می کنیم قبل از هرگونه اقدام، از جدیدترین شرایط تحصیل داروسازی در این کشور با خبر شوید. در جدول زیر شرایط تحصیل در رشته داروسازی را در کشور زیبایی فرانسه مشاهده می کنید.

شرایط تحصیل داروسازی در فرانسه
اخذ مدرک دیپلم ۱۲ ساله و داشتن معدل بالا
داشتن ریز نمرات خوب علی الخصوص در دروس زیست و شیمی
تسلط بر زبان فرانسوی سطح b۲ یا زبان انگلیسی با آیلتس حداقل 6.5
 داشتن تمکن مالی
ارائه انگیزه نامه و رزومه تحصیلی قوی
داشتن شرایط سنی زیر ۳۰ سال

دانشگاه های برتر برای تحصیل داروسازی در فرانسه

اگر شما هم همواره علاقه مند به رشته داروسازی بوده اید و حال قصد دارید این رشته جذاب و مفید را در کشوری همچون فرانسه تحصیل کنید، حتماً باید دانشگاه های برتر داروسازی در کشور فرانسه را بشناسید. بدون شک هر دانشجویی آرزو دارد تا تحصیلات خود را در یک دانشگاه معتبر و با رنکینگ عالی جهانی به پایان برساند. خوشبختانه در کشور فرانسه کالج ها و دانشگاه های با کیفیتی وجود دارد که دانشجویان بین المللی می توانند تحصیلات خود را در آنها انجام دهند. این کشور همواره مهد دانشگاه های پیشرفته و توسعه یافته بوده که جدیدترین متدهای آموزشی را در اختیار دانشجویان قرار داده اند. در جدول زیر پنج دانشگاه برتر فرانسه را که رشته داروسازی را ارائه می دهند مشاهده می کنید. شما می توانید برای تحصیل رشته داروسازی در این کشور یکی از دانشگاه های زیر را انتخاب کرده و برای مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل، اقدامات لازم را انجام دهید.

نام دانشگاهرتبه در فرانسهرتبه در جهان
Université de Paris1275
Université Grenoble Alpes2345
University of Bordeaux3425
Aix-Marseille University4511-520
Université Claude Bernard Lyon 15701-750

با توجه به این که مهاجرت تحصیلی، جزئیات و قوانین خاص خود را دارد. اگر شما هم علاقه مند به اخذ پذیرش تحصیلی در رشته داروسازی از دانشگاه های معتبر کشور فرانسه هستید، می توانید تمامی مراحل نگاشتن رزومه، دریافت پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای کشور فرانسه را به وکلای با تجربه ما در رویال مهاجرت محول کنید.

برترین کشورها برای تحصیل پزشکی

تحصیل پزشکی در آلمان   تحصیل پزشکی در کانادا    تحصیل پزشکی در ترکیه   تحصیل پزشکی در فرانسه    تحصیل پزشکی در اسپانیا   تحصیل پزشکی در انگلیس تحصیل پزشکی در دانمارک تحصیل پزشکی در سوئد تحصیل پزشکی در مجارستان تحصیل پزشکی در هلند تحصیل پزشکی در آمریکا تحصیل پزشکی در اتریش

رشته داروسازی در فرانسه

رشته داروسازی در کشور فرانسه آموزش های گسترده ای را به دانشجویان ارائه می دهد. این آموزش ها در بخش دانش نظری و آموزش های عملی در زمینه علوم دارویی می باشد. دانشجویان در این رشته، اطلاعات گسترده ای در زمینه شیمی، فیزیولوژی و بیوشیمی کسب می کنند. همچنین داروسازان باید علم و دانش گسترده ای در زمینه آناتومی و ساز و کار بدن انسان داشته باشند. این رشته همچون رشته پزشکی در فرانسه به سه بخش تقسیم می شود؛ اولین دوره به عنوان PCEM یا  Premier Cycle d’études  Médicales شناخته می شود. این دوره یک دوره پیش پزشکی می باشد که چنانچه دانشجو امتیاز خوبی در آن کسب کند می تواند وارد دانشگاه شده و به تحصیل در رشته داروسازی بپردازد.

دوره اول

دوره اول رشته داروسازی دو سال به طول می انجامد و شامل دروس پایه می باشد. اگر دانشجویان بتوانند مطالب سال اول را به خوبی فرا گرفته و در آزمون پایان سال اول پذیرفته شوند می توانند وارد سال دوم تحصیل داروسازی شوند.

دوره دوم

دوره دوم داروسازی، چهار سال به طول انجامیده و DCEM نامیده می شود. دروس این دوره تخصصی تر بوده و بعد از گذراندن آن دانشجویان وارد دوره های کارآموزی در بیمارستان ها می شوند. بعد از پایان سال چهارم، دانشجویان باید امتحانات را با موفقیت پشت سر بگذرانند تا بتوانند وارد دوره سوم داروسازی شوند.

دوره سوم یا DES

 دوره سوم به دو بخش پزشکی عمومی و پزشکی تخصصی تقسیم می شود. بخش اول آن سه ساله بوده و بخش دوم آن چهار الی پنج سال طول می کشد. بعد از تکمیل هر یک از دوره ها به دانشجویان دیپلم تخصصی اعطا می شود.

مدارک لازم برای تحصیل داروسازی در فرانسه

مهاجرانی که قصد تحصیل رشته داروسازی در فرانسه را دارند، باید از قبل توجه داشته باشند که شرایط لازم برای دریافت پذیرش تحصیلی را داشته باشند. همچنین همانطور که در بخش قبل گفتیم متقاضیان باید دوره آمادگی یا پیش پزشکی را در کشور فرانسه سپری کنند تا بتوانند وارد این رشته شوند. دوره های پیش پزشکی در کشور فرانسه معمولاً ۹ ماه تا یک سال به طول می انجامد و دانشجویان باید شرایط لازم برای ورود به آن را داشته باشند. از جمله مهمترین مدارکی که متقاضیان باید برای تحصیل داروسازی در فرانسه ارائه دهند عبارت است از:

 • مدرک دیپلم ۱۲ ساله
 • مدارک ریز نمرات تحصیلی
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • مدرک زبان فرانسوی حداقل B2

دوره های پیش پزشکی فرانسه

هزینه تحصیل داروسازی در فرانسه

دانشگاه های کشور فرانسه از سطح علمی بسیار بالایی برخوردارند و همین موضوع نیز باعث شده تا توجه دانشجویان بین المللی به این کشور و سیستم آموزشی آن جلب شود؛ اما یکی از دغدغه های مهم دانشجویان بین المللی هزینه تحصیل داروسازی در این کشور می باشد. خوشبختانه تحصیل داروسازی در فرانسه رایگان است. به این منظور دانشجویان می توانند در دانشگاه های دولتی فرانسه مشغول به تحصیل شوند. لازمه این امر، تسلط بر زبان فرانسوی و داشتن مدرک زبان فرانسوی b2 می باشد.

البته به این نکته توجه کنید که تحصیل داروسازی در دانشگاه های فرانسه، کاملاً رایگان نیست بلکه هزینه های آن آنقدر ناچیز است که تقریباً رایگان محسوب می شود. هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور تقریباً حدود ۱۵۰ الی ۴۰۰ یورو می باشد. تعداد بسیار زیادی از دانشگاه های کشور فرانسه این امکان را به وجود آورده اند تا حتی دانشجویان بین المللی بتوانند دوره های داروسازی را به زبان فرانسوی سپری کنند.

تعداد محدودی از کالج ها و دانشکده های پزشکی نیز وجود دارند که زبان آموزشی آنها انگلیسی می باشد. البته توجه داشته باشید که تحصیل داروسازی به زبان انگلیسی در کشور فرانسه، هزینه های بیشتری را برای متقاضی به همراه خواهد داشت. چنانچه تمایل دارید تا رشته داروسازی را به زبان انگلیسی تحصیل کنید، حتماً باید مدرک زبان آیلتس ۶ یا معادل آن را ارائه کنید.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان فرانسه میانگین ۹ الی ۱۰ هزار یورو در سال می باشد. به طور کلی هزینه تحصیل داروسازی در فرانسه در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه بوده و با توجه به این که دانشگاه های این کشور تراز علمی بسیار بالایی دارند، فرانسه یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل رشته داروسازی محسوب می شود.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه

افراد برای تحصیل در مقطع دکترا در فرانسه می توانند برای این کشور اقدام کنند.

بورسیه های تحصیلی برای تحصیل داروسازی در فرانسه

یکی از مزایای تحصیل در کشور فرانسه امکان برخورداری از بورسیه تحصیلی فرانسه می باشد. اغلب بورس های تحصیلی توسط دانشگاه ها یا دولت فرانسه اعطا می شود. کسانی که علاقه مند به دریافت بورسیه های تحصیلی هستند باید شرایط دریافت بورسیه ها را داشته باشند. یکی از شرایط دریافت بورسیه های تحصیلی سن زیر ۲۸ سال می باشد. بورسیه ها معمولاً به صورت کمک های مالی بین ۱۶۰۰ تا 5 هزار یورو در سال به دانشجو داده می شود. دانشجویان می توانند از این کمک هزینه ها برای تامین شهریه دانشگاه و پوشش هزینه های زندگی خود استفاده کنند. بورسیه های معروف در کشور فرانسه عبارت است از:

بورسیه اراسموس: این بورسیه به برخی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی داده می شود و تعدادی از دانشگاه ها و موسسات فرانسوی تحت شرایط خاصی این تسهیلات را به متقاضیان می دهند.

 بورسیه ایفل: این بورسیه معمولاً به دانشجویان مقطع کارشناسی اعطا شده و شامل هزینه های بهداشتی و درمانی و مسافرتی آنان می شود.

بورسیه موسسه گرنوبل فناوری: این بورسیه برای دانشجویانی است که در فرانسه مشغول به تحصیل هستند و هر ترم تحصیلی پنج هزار یورو به آنان اعطا می شود.

کار پس از تحصیل داروسازی در فرانسه

بر اساس آخرین پژوهش ها تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی علاقه دارند تا بعد از پایان تحصیلات خود در کشور فرانسه مشغول به کار شده و اقامت خود را تمدید کند. سوالی که پیش می آید این است که بازار کار داروسازی در کشور فرانسه چگونه است؟ آیا دانشجویان می توانند پس از فراغت از تحصیل در این کشور مشغول به کار شوند؟

به این منظور متقاضی باید بعد از پایان تحصیلات خود به کاریابی پرداخته و بعد از پیدا کردن کار، قرارداد امضا کند تا بتواند ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کند. میانگین درامد یک داروساز در فرانسه سالانه ۶۳ هزار یورو می باشد. محدوده حقوق نیز از ۳۰ هزار یورو تا ۹۹ هزار یورو می باشد. حقوق داروسازان در این کشور بر اساس سوابق کاری، میزان مهارت یا حتی موقعیت مکانی تعیین می شود. یک داروساز می تواند در کشور فرانسه در فرصت های شغلی زیر مشغول به کار شود:

 • ارزیاب داروشناس
 • دکتر داروساز
 • زیست شناس پزشکی دانشگاه
 • تحقیقات بالینی
 • نسخه نویسی
 • مدیریت آزمایشگاه
 • زیست شناسی
 • مسئولیت قانونگذاری و نظارت بر قوانین
 • مهندسی تولید در بیوتکنولوژی
 • مهندس تحقیقات بالینی
 • متخصص امور نظارت در شیمی
 • مدیر تضمین کیفیت

مشاوره تحصیل داروسازی در فرانسه با رویال مهاجرت

همان طور که در آغاز این مطلب نیز گفتیم داروسازی یکی از رشته های پرطرفدار در سراسر جهان می باشد. همین موضوع باعث شده تا رقابت زیادی برای تحصیل این رشته در دانشگاه های کشور فرانسه وجود داشته باشد؛ بنابراین اگر علاقه دارید تا در رشته داروسازی پذیرش تحصیلی بگیرید توصیه می کنیم از مشاوره تخصصی و راهنمایی افراد با تجربه در این زمینه بهره مند شوید. ما در موسسه رویال مهاجرت، همواره آماده پاسخ به پرسش های شما و انجام تمامی مراحل اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی فرانسه برای شما هستیم. مشاوره تحصیل رشته داروسازی در فرانسه به شما کمک می کند تا در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون هزینه های جانبی به هدف خود دست پیدا کنید.

سخن پایانی

ما در این نوشتار تلاش کردیم تا به همه سوالات شما پیرامون تحصیل داروسازی در فرانسه پاسخ دهیم. به طور کلی کشور فرانسه از نظر تحصیلی و کاری شرایط بسیار خوبی را دارد؛ از این رو اگر به دنبال تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه های معتبر دنیا هستید ما کشور فرانسه را به شما پیشنهاد می کنیم. وکلای برجسته ما در رویال مهاجرت صفر تا صد مراحل اخذ پذیرش تحصیلی و دریافت ویزای تحصیلی کشور فرانسه را برای شما انجام می دهند. به این منظور می توانید با شماره تلفن های ما تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول در مورد تحصیل داروسازی در فرانسه در سال 2023

متقاضی باید ضمن داشتن مدرک دیپلم ۱۲ساله رزومه خوب و مدرک زبان فرانسوی  b2 داشته باشد.

تحصیل داروسازی در دانشگاه های این کشور تقریباً رایگان محسوب می شود.

بله، متقاضی می تواند با پرداخت شهریه حدود سالانه ۸ هزار تا 10 هزار یورو داروسازی را به زبان انگلیسی تحصیل کند.

 میانگین درامد یک داروساز در کشور فرانسه ۶۳ هزار یورو در سال می باشد.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت