تحصیل در فرانسه

 

کشور زیبا و مدرن فرانسه یکی از محبوب‌ترین مقاصد محبوب دانشجویان بین‌المللی برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه است. هر ساله دانشجویان زیادی به دلایل مختلفی از جمله کیفیت بالای آموزش، هزینه‌های تحصیلی بسیار پایین، شرایط اقتصادی و اجتماعی و سبک زندگی عالی در فرانسه این کشور را برای تحصیل و زندگی انتخاب می‌کنند.

درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

    تحصیل در فرانسه

    به‌طورکلی سیستم آموزشی فرانسه شامل سه مرحله آموزش ابتدایی، آموزش متوسطه و آموزش عالی است. از نظر کیفیت آموزشی تحصیل در فرانسه می‌توان گفت که دانشگاه‌ها و کالج‌های زیادی در فرانسه وجود دارند که در رتبه‌های جهانی جایگاه خوبی را به خود اختصاص داده‌اند. این مراکز آموزشی با استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا، سیستم آموزشی پیشرفته، وجود اساتید بسیار عالی همواره مورد تأیید و توجه بسیار از افرادی است که با دنیای علم و آموزش ارتباط نزدیکی دارند.

    مزایای تحصیل در فرانسه

    تحصیل رایگان، برگزاری کلاس‌های زبان فرانسه برای دانشجویان بین‌المللی، ارائه بهترین بورسیه‌های تحصیلی در برخی دانشگاه‌های فرانسه و خدمات درمانی رایگان از جمله خدماتی است که دولت فرانسه به دانشجویان خارجی ارائه می‌شود. از مزایای مهاجرت تحصیلی به فرانسه می‌توان به این نکات اشاره کرد:

   • تحصیل رایگان در برخی رشته‌ها و دانشگاه‌ها به دو زبان فرانسوی و انگلیسی
   • هزینه تحصیل و زندگی نسبتاً کمتر از برخی کشورهای اروپایی و انگلیس
   • دریافت کمک هزینه‌های زندگی و مسکن (حدود ۴۰درصد هزینه مسکن یا خوابگاه از سوی دولت به دانشجویان کمک هزینه داده می‌شود)
   • اعطای بورسیه‌های تحصیلی با کمک هزینه‌های تحصیل برای دانشجویان
   • تحصیل در مقطع دکتری در فرانسه شغل محسوب می‌شود و دانشجویان حقوق ماهیانه دریافت می‌کنند.
   • نرخ پایین بیکاری و فراهم شدن شرایط خوب اقتصادی برای پیداکردن شغل مناسب بعد از فارغ‌التحصیلی

    بهترین دانشگاه‌های فرانسه

    سیستم آموزش عالی فرانسه یکی از بهترین‌ها در اروپا و جهان است. 14 دانشگاه در فرانسه در رتبه‌بندی جهانی زیر رتبه 500 قرار دارند. به‌طورکلی فرانسه مهد بسیاری از بهترین مدارس و مراکز آموزشی است که هر ساله نخبگان زیادی از این دانشگاه‌ها فارغ‌التحصیل می‌شوند.

   نام دانشگاه

   رتبه بندی در QS

   دانشگاه پلی تکنیک پاریس در پاریس

   48

   دانشگاه سوربن در پاریس

   60

   دانشگاه اکول نرمال سوپریور در لیون

   111

   دانشگاه پاریس تک

   174

   دانشگاه پاریس سیته

   248

   دانشگاه PSL در پاریس

   26

   دانشگاه CentraleSupélec

   13

    

    بهترین رشته‌ها برای تحصیل در فرانسه

    دانشگاه‌های فرانسه در بسیاری از رشته‌ها مانند هنر، فلسفه، رشته‌های مرتبط با فناوری، مد و فشن و علوم اقتصادی هر ساله دانشجویان بین‌المللی زیادی جذب می‌کند. در واقع مهاجرت تحصیلی به فرانسه فرصتی استثنایی برای راه‌گشایی به دنیای پیشرفت و موفقیت می‌باشد. در زیر می‌توانید فهرستی از بهترین رشته‌ها برای تحصیل در فرانسه را ببینید:

   • رشته هنر و گرافیک
   • رشته موسیقی
   • رشته علوم رایانه
   • رشته‌های مرتبط با فناوری اطلاعات
   • طراحی مد
   • فیلم‌سازی
   • علوم سیاسی
   • تئاتر
   • علوم اقتصاد
   • پزشکی و دندانپزشکی
   • رشته‌های پیراپزشکی
   • مدیریت کسب‌وکار
   • مدیریت بازرگانی
   • تجارت بین‌الملل
   • مهندسی فناوری‌های نوین
   • رشته‌های علوم پایه
   • جامعه‌شناسی
   • داروسازی

   برترین کشورها برای تحصیل

   تحصیل در آلمان   تحصیل در کانادا   تحصیل در ترکیه   تحصیل در فرانسه   تحصیل در انگلستان    تحصیل در سوئد   تحصیل در مجارستان تحصیل در اسپانیا تحصیل در دانمارک تحصیل در اتریش تحصیل در ایتالیا تحصیل در آمریکا تحصیل در هلند

    هزینه تحصیل در فرانسه

    هزینه تحصیل در کشور فرانسه در تمام مقاطع نسبت به امکانات و شرایط عالی که در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد، بسیار عالی و مقرون‌به‌صرفه است. متقاضیانی که قصد تحصیل به زبان فرانسوی در دانشگاه‌های فرانسه را دارند، مبلغ شهریه آن‌ها کمتر از کسانی است که برای تحصیل به زبان انگلیسی اقدام می‌کنند. شهریه دانشگاه‌ها در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی متفاوت می‌باشد. جدول زیر راهنمای کاملی برای هزینه‌های تحصیل در فرانسه می‌باشد.

   تحصیل در مقاطع مختلف

   مبلغ شهریه و هزینه تحصیل

   تحصیل در کالج های فرانسه

   به طور میانگین 6000 یورو در سال

   تحصیل در مدارس فرانسه

   مدارس بین الملل: 4000 تا26000 یورو

   تحصیل در مقطع کارشناسی

   به زبان فرانسوی: 200  تا 300 یورو

   به زبان انگلیسی: حداکثر تا 18 هزار یورو در سال

   دانشگاه های خصوصی: 15000 تا 18000 یورو در سال

   تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

   به زبان فرانسوی: 3770  یورو

   به زبان انگلیسی: 11000 تا 37000 یورو در سال

   دانشگاه های خصوصی: 4000 تا 10000 یورو در سال

   تحصیل در مقطع دکتری

   به هر دو زبان فرانسوی و انگلیسی: 380 یورو

    

    تحصیل در مقاطع مختلف فرانسه

    کشور فرانسه با کاهش هزینه‌های تحصیل فرصت‌های زیادی را برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان فراهم می‌کند تا علاوه بر تحصیل در رشته‌های گوناگون فرصت‌های شغلی مناسب را نیز از دست ندهند و بتوانند مسیری رو به جلو برای آینده خود ترسیم کنند. شرایط تحصیل در مقاطع مختلف فرانسه به قوانین هر دانشگاه و شرایط خود متقاضی بستگی دارد.

   امکان تحصیل در تمام مقاطع در کشور فرانسه وجود دارد.

    تحصیل کارشناسی در فرانسه

    امکان تحصیل در فرانسه به‌صورت رایگان یا با هزینه‌های بسیار پایین برای متقاضیان این مقطع وجود دارد. به‌طورکلی مدت‌زمان تحصیل در این مقطع 3 سال می‌باشد و دانشجویان اجازه کارکردن به‌صورت نیمه‌وقت نیز دارند. از مهم‌ترین شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور فرانسه داشتن مدرک زبان فرانسوی در حد B2، انگلیسی حداقل آیلتس 6 یا تافل 90 در کنار رزومه تحصیلی با معدل قابل‌قبول می‌باشد. در صورت نداشتن مدرک زبان با عدم تسلط کافی به یکی از زبان‌های لازم برای تحصیل، متقاضی می‌تواند ابتدا دوره‌های زبان را در یکی از کالج‌های این کشور گذرانده و سپس برای پذیرش در رشته و دانشگاه دلخواه خود اقدام نماید.

    تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه

   مدت‌زمان تحصیل در فرانسه برای مقطع کارشناسی ارشد معمولاً دو سال می‌باشد. طبق اصول و روند آموزشی این کشور، کارشناسی ارشد فرانسوی به واحدهای آموزشی یا TU سازماندهی می‌شوند تا متقاضی بر موضوعات مختلف در یک حوزه خاص تمرکز کنند که در این روند کارگاه‌های عملی، بحث‌های نظری و پروژه‌های مستقل برگزار می‌شوند. در فرانسه 4 نوع دیگر مدرک کارشناسی ارشد وجود دارد که متقاضیان بر اساس شرایط و زبان تحصیل بعد از فارغ‌التحصیلی یکی از آن‌ها را دریافت می‌کنند.

   نوع مدرک

   توضیحات تکمیلی

   Master Spécialisé (MS)

   این مدرک برای دوره های تحصیلات تکمیلی ایجاد شد که چهار تا پنج سال می باشند. برای دریافت این مدرک، دوره های Master Spécialisé بر اساس نیازهای حرفه ای، ساعات درسی و طول دوره تحصیل(حداقل دو ترم)، گذراندن دوره کارآموزی و در نهایت ارائه پایان نامه ارزیابی می شوند.

   Master en Science (MSc)

   این مدرک  بیشتر به دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی را دارند، اعطا می شود. برای دریافت این مدرک متقاضیان باید پایان نامه تحقیقاتی خود را به پایان برسانند.

   کارشناسی ارشد هنر (MA)

   دانشجویان علاقه مند به  رشته هنر موضوعاتی را در حوزه تخصصی هنر و مطالب مربوط به پیرامون آن مطالعه می کنند. در نتیجه مدرکی که دریافت می کنند با مدرک رشته های علوم انسانی متفاوت می باشد. رشته هنر اغلب به زبان انگلیسی تدریس می شود و نیاز به پایان نامه تحقیقاتی نیز دارد.

    

    تحصیل در مقطع دکترا در فرانسه

    برنامه‌های آموزشی مقطع دکتری در ادامه برنامه‌های مقطع کارشناسی ارشد هستند. در این مقطع که 3 تا ۴ساله می‌باشد، دانشجویان بیشتر بر روی فعالیت‌های تحقیقاتی و آزمایشگاهی مرتبط با رشته خود تمرکز می‌کنند.

    برای پذیرش در این مقطع داشتن سوپروایزر یا استاد راهنما از ضروریات می‌باشد. همچنین عنوان پایان‌نامه دوره کارشناسی ارشد، سطح زبان (فرانسوی یا انگلیسی)، معدل بالا، سوابق پژوهشی یا مقالات علمی تأثیر زیادی در افزایش شانس قبولی دارد. سایر مدارک و شرایط موردنیاز مانند مقاطع قبل می‌باشد. علاوه بر موارد گفته شده، دانشگاه‌های مختلف و دولت فرانسه برای این مقطع بورسیه‌های خوبی نیز در نظر گرفته است. پیشنهاد می‌کنیم اگر شرایط تحصیلی و رزومه خوبی دارید، حتماً برای دریافت این بورسیه‌ها شانس خود را امتحان کنید.

    تحصیل در کالج‌های فرانسه

    برای شهروندان فرانسوی تحصیل در تمام مدارس و کالج‌های دولتی آن رایگان می‌باشد؛ اما زمانی که صحبت از متقاضیان و دانش‌آموزان غیربومی و بین‌المللی باشد، شرایط کمی فرق می‌کند. معمولاً بستگی به دولتی یا خصوصی‌بودن کالج و شرایط دانشگاه، هزینه و شهریه‌ها متفاوت خواهد بود.

    کالج‌های فرانسه دو گرده رده سنی را پذیرش می‌کند. گروه اول دانش‌آموزان 11 تا ۱۵ساله هستند که پس از اتمام دوره تحصیلی خود مدرک brevet des collèges دریافت می‌کنند. همچنین برای سه آخر دبیرستان بعد از قبولی در آزمون نهایی مدرکی تحت عنوان baccalauréat یا همان دیپلم دریافت می‌کنند که با این مدرک می‌توانند وارد دانشگاه شوند.

    تحصیل در مدارس فرانسه

    درحالی‌که مهدکودک در سیستم آموزشی فرانسه اجباری نیست؛ اما از سن 6 سالگی تا 18 سالگی آموزش اجباری و تحصیل آغاز می‌شود. از این سن تمام والدین موظف هستند کودکان خود را در مدرسه ثبت‌نام کنند. دوره تحصیلی ابتدایی ۵ساله می‌باشد. از سن 11 تا 15 سالگی نیز وارد دوره اول کالج یا راهنمایی می‌شوند. در پایان این دوره سطح علمی دانش‌آموزان در دروسی مانند ریاضی، زیست، فیزیک، تاریخ و جغرافیا و زبان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. در این بازه زمانی دانش‌آموزان ملزم به یادگیری مهارت‌های کامپیوتری هستند و در کنار آن باید سطح زبان خود را تا A2 در یک‌زبان خارجی برسانند. بعد از سپری‌کردن این دوره دانش‌آموزان از سن 15 تا 18 سالگی در دبیرستان تحصیل‌کرده و خود را برای ورود به دانشگاه آماده می‌کنند.

   تصویری از مدارس فرانسه

    تحصیل پزشکی در فرانسه

    هرچند که پزشکی همواره یکی از رشته‌های بسیار محبوب در بین تمام افراد محصل می‌باشد؛ اما چالش‌ها و سختی‌ها خود را نیز دارد. برای رسیدن به یک تخصص در زمینه پزشکی مسیر طولانی و پر پیچ و خمی در انتظار متقاضی می‌باشد. باتوجه‌به تاریخچه پزشکی در فرانسه می‌توان با اطمینان گفت این کشور در حوزه پزشکی در سطح جهانی بسیار پیشرفته می‌باشد و راه روشن در پیش روی فارغ‌التحصیلان باز می‌کند. تحصیل در فرانسه در رشته پزشکی نیاز به آزمون ورودی ندارد؛ اما متقاضی ملزم به شرکت در دوره‌های کالج و پیش پزشکی به‌منظور افزایش دانش موردنیاز در این رشته و ارتقا زبان فرانسوی می‌باشد. هر چند بعد از پایان دوره در کالج آزمونی جهت ارزیابی سطح دانش متقاضی برگزار می‌شود که نمره آن تأثیر مستقیم در پذیرش یا عدم‌پذیرش در رشته پزشکی دارد. سایر شرایط و موارد مهم تحصیل پزشکی در فرانسه عبارت‌اند از:

   • دو سال اول تحصیل در فرانسه شامل دروس پایه‌ای می‌شود که برنامه درسی آن برای تمام دانشجویان رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی یکسان می‌باشد. سپس دانشجویان باید در آزمون PACES شرکت کنند و در صورت قبولی وارد ترم‌های بعدی شوند.
   • بخش دوم تحصیلی DCEM نام دارد که 4 سال طول می‌کشد. در این مدت‌زمان دانشجویان بر روی دروس کمی تخصصی‌تر، سمینارها و مباحث عملی تمرکز کرده و در نهایت با دوره کارآموزی این 4 سال را به پایان می‌رسانند. بعدازاین دانشجویان پزشک عمومی خواهند بود.
   • برای دریافت تخصص، متقاضی باید دوره تحصیلی DES را شروع کنند. این چرخه تحصیلی دو سال است و متقاضی در یک زمینه پزشکی تخصص خواهد گرفت.

    تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

    رشته دندانپزشکی نیز مانند رشته پزشکی در فرانسه، از کیفیت آموزشی بسیار بالایی برخوردار است و دانشجویان را ملزم به گذراندن دوره‌های PASS یا L.AS در سال اول تحصیل می‌کند. دوره دندانپزشکی در کشور فرانسه، به زبان فرانسه ارائه می‌شود و شش سال طول می‌کشد.

   • متقاضیان رشته دندانپزشکی در دوره اول تحصیل در فرانسه به بررسی اصول پایه دندانپزشکی می‌پردازند و دانش لازم درباره پیشگیری، درمان و بیماری‌های مرتبط با دندان و دهان، فک و صورت، آناتومی دندان، سروصورت کسب می‌نمایند.
   • در مابقی سال‌های تحصیل، دانشجویان به دانش تخصصی درباره سلامت دهان و دندان، بیهوشی و داروهای بی‌حسی و در نهایت دوره کارآموزی را می‌گذرانند.
   • برای پذیرش در این رشته ابتدا بر اساس شرایط خود چندین مؤسسه آموزشی را انتخاب کنید، سپس وارد سایت‌های دانشگاه‌ها شده و شرایط پذیرش برای دانشجویان بین‌المللی را به‌دقت مطالعه و مطابق آن مدارک لازم را ارسال نمایید. بعد از پذیرش در دانشگاه سایر مدارک موردنیاز برای اخذ ویزا را تهیه و یک‌وقت مصاحبه از سفارت دریافت کنید.

    تحصیل داروسازی در فرانسه

    کشور فرانسه در رشته داروسازی برنامه های و اصول درسی پیشرفته ای را در نظر دارد. در این کشور ۲۴ دانشکده داروسازی وجود دارد که ظرفیت پذیرش دانشجویان در این رشته، بسته به نوع دانشگاه و برنامه‌های تحصیلی متفاوت است. به طور کل تحصیل در فرانسه برای رشته داروسازی بین 6 تا 9 سال به طول می‌انجامد.

   • از مهم‌ترین دروسی که در این رشته تدریس می‌شود می‌توان به مباحث علوم پایه، دروس مرتبط با داروشناسی، مباحث مختلف شیمی و شیمی دارویی، فارماکولوژی، مراحل ساخت داروها، فرمولاسیون داروها، عوارض جانبی داروها، آگاهی از انواع بیماری و درمان آن‌ها با دارو می‌باشند.
   • برای اخذ مدرک دکتری داروسازی (de Docteur en Pharmacie)، متقاضیان ابتدا باید دوره‌های ابتدایی PASS یا AS را سپری کنند. سپس در پایان سال سوم با دریافت مدرک دیپلم آموزش عمومی علوم دارویی (DFGSP) وارد سال‌های تخصصی‌تر تحصیل خود می‌شوند.
   • داشتن مدرک دیپلم و معدل بالای ۱۶، از شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه‌های برتر فرانسه در رشته داروسازی است. همچنین تحصیل در این رشته، به دو زبان انگلیسی و فرانسوی امکان‌پذیر است.

    شرایط تحصیل در فرانسه

    برای تحصیل در فرانسه در هر مقطع و رشته‌ای که می‌خواهید، دارابودن چندین شرط و مدرک از ضروریات می‌باشند که در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم:

   • علاوه بر مدرک زبان تافل یا آیلتس برخی دانشگاه‌ها مدارک زبان دیگری از جمله GRE، GMAT یا LSAT را از شرایط پذیرش اعلام می‌کنند.
   • شرایط تحصیل در هر مقطع با یکدیگر فرق می‌کند. همچنین هر دانشگاهی برای رشته‌های متفاوت، مقررات خاص خود را دارند. برای اطلاعات دقیق بهتر است به سایت دانشگاه موردنظر مراجعه کنید.
   • داشتن معدل بالا و رزومه تحصیلی مناسب برای هر مقطع لازم می‌باشد و در کنار آن رزومه های علمی و پژوهشی می‌تواند تأثیر زیادی در افزایش شانس قبولی داشته باشد.
   • برای پذیرش در دانشگاه‌های فرانسه حتماً چندین دانشگاه را مورد بررسی قرار دهید و برای 3 دانشگاه درخواست دهید تا شانس قبولی در یکی از آن‌ها را داشته باشید.
   • نامه تمکن مالی نیز برای دانشجویان بین‌المللی از ضروریات می‌باشند. مبلغ آن بستگی به دانشگاه موردنظر دارد.

   از مهم ترین شرایط تحصیل در فرانسه نامه تمکن مالی و مدرک زبان می باشد.

    نحوه اپلای و پذیرش در دانشگاه‌های فرانسه

    مهم‌ترین قدم برای اپلای و پذیرش در دانشگاه‌های فرانسه، پذیرش در یکی از دانشگاه‌ها و جمع‌آوری و ارسال به موقع مدارک می‌باشد. مراحل زیر خلاصه‌ای از نحوه اپلای می‌باشد:

   • بعد از انتخاب دانشگاه مورد نظر به سایت دانشگاه مراجعه کرده و تمام مدارک موردنیاز را به‌دقت بررسی کنید. همچنین برای افزایش شانس قبولی می‌توانید برای دو یا سه دانشگاه مدارک ارسال کنید.
   • سپس مدارک موردنیاز به همراه ترجمه رسمی آن‌ها جمع‌آوری کنید. در ددلاین‌های مشخص شده توسط دانشگاه مدارک را ارسال کرده و منتظر نتیجه باشید.
   • بعد از قبولی در یکی از دانشگاه‌ها، برای اخذ ویزا تحصیلی اقدامات لازم از جمله نامه تمکن مالی، محل اقامت مانند خوابگاه یا اجاره‌خانه و سایر مدارک را انجام داده و یک درخواست در سفارت ثبت کنید.
   • بعدازاین مرحله سفارت یک قرار مصاحبه برای شما تعیین می‌کند که بر اساس مدارک شما و نتیجه آن مصاحبه برای شما ویزا صادر می‌کنند.

   ویزای تحصیلی فرانسه

   برای تحصیل در فرانسه با توجه به مدت زمانی که در این کشور قصد تحصیل دارید، نوع ویزایی که برایتان صدر می شود متفاوت خواهد بود.

   نوع ویزا

   شرایط اخذ ویزا

   ویزای دانشجویی کوتاه مدت

   این ویزا برای دوره تحصیلی کمتر از 3 سال صادر می شود که معمولا برای متقاضیانی است که برای گذراندن یک دوره آموزشی کوتاه مدت قصد سفر به فرانسه را دارند.

   ویزای اقامت طولانی مدت موقت

   این ویزای برای دانشجویانی است که مدت زمان تحصیل آن ها بین 3 تا 6 است.

   ویزای اقامت بلند مدت

   این ویزا متعلق به متقاضیانی است که مدت زمان تحصیل آن بیش از 6 سال می باشد. به عبارتی دیگر کسانی که بیش از 6 سال در فرانسه بمانند بعد از ان به راحتی می توانند برای اخذ اقامت دائم اقدام کنند.

    مراحل دریافت ویزای تحصیلی فرانسه

    اخذ ویزای تحصیلی فرانسه فرصتی تکراری نشدنی برای هر دانشجویی است که آرزوی تحصیل در یکی از کشورهای پیشرفته دنیا را دارد. برای اخذ ویزای تحصیلی و پذیرش در دانشگاه‌های فرانسه جمع‌آوری مدارک زیر الزامی می‌باشد.

   • مدرک مقطع قبل به همراه ریزنمرات و ترجمه رسمی (معادل مربوطه)
   • مدرکی که نشان می‌دهد می‌توانید از نظر مالی از خود حمایت کنید (تأییدیه تمکن مالی)
   • کپی و اصل تمام مدارک شناسایی و هویتی به همراه ترجمه
   • ارائه انگیزه‌نامه و توصیه‌نامه
   • فرم درخواست پذیرش و رسید پرداخت هزینه‌ها
   • ارائه مدرک زبان معتبر با کسب حداقل نمره قبولی مانند آیلتس یا تافل
   • در صورت نیاز ارائه مدارک دیگر زبان مانند GRE ،PTE ، Duolingo

    مهاجرت تحصیلی به فرانسه

    روش‌های مختلفی برای مهاجرت به فرانسه وجود دارد که هر ساله متقاضیان زیادی یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کنند. مهاجرت تحصیلی به فرانسه یکی از راه‌های بسیار محبوب برای تحصیل و در نهایت اخذ اقامت در کشور فرانسه می‌باشد.

    تحصیل در فرانسه رایگان است و همچنین بدون مدرک زبان امکان تحصیل در کشور فرانسه وجود دارد. ازآنجاکه متقاضی با اخذ اقامت فرانسه امکان ورود به کشورهای حوزه شنگن را دارید، همه به دنبال راهی برای اقامت در این کشور می‌باشند. شرایط مناسب تحصیل رایگان در کشور فرانسه، حضور در دانشگاه‌های برتر و معتبر جهانی و اخذ ویزای تحصیلی فرانسه در کمترین زمان، این کشور را به مقصد عالی و رؤیایی برای متقاضیان و دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده است.

    اقامت تحصیلی فرانسه

    یکی از ویژگی‌های تحصیل در فرانسه این است که دانشجویان بعد از فارغ‌التحصیلی این فرصت را دارند تا با پیداکردن شغل مناسب بتوانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهند. با این کار مقدمات اخذ اقامت دائم و سپس شهروندی خود را فراهم می‌کنند. اگر بعد از فارغ‌التحصیلی به هر دلیلی متقاضی پس از مدتی موفق به پیداکردن کار نشد، می‌تواند درخواست مجوز موقت APS یا اجازه موقت دهد. این اقامت 12 ماه اعتبار دارد و در این زمان متقاضی فرصت دارد تا در شرکت‌ها و سایت‌های کاریابی به دنبال شغل مناسب باشد.

   امکان اخذ اقامت از روش مهاجرت تحصیلی به کشور فرانسه وجود دارد.

    خدمات مؤسسه مهاجرتی رویال مهاجرت

    مؤسسه رویال مهاجرت با کارشناسان و تیم حرفه‌ای در زمینه انواع روش‌های مهاجرتی، آماده ارائه خدمات و مشاوره به متقاضیان عزیز می‌باشد. ما در تیم رویال مهاجرت تمام هدف خود را بر رسیدن شما به رؤیاها و اهدافتان بنا کرده‌ایم.

    کارشناسان ما با سال‌ها تجربه و پرونده‌های موفق مهاجرتی با بررسی شرایط و توانایی مالی شما و همچنین آنالیز رزومه تحصیلی و سایر مدارک متقاضی، بهترین دانشگاه‌های فرانسه را به شما معرفی می‌کنند. برای برقراری ارتباط و کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت تحصیلی به فرانسه می‌توانید با مشاورین ما در تماس باشید.

   سؤالات متداول

   به طور کلی 3 نوع ویزای موقت، ویزای طولانی مدت موقت و ویزای بلند مدت وجود دارد.

   بله، بعد از فارغ التحصیلی متقاضی می تواند با پیدا کردن شغل مناسب زمینه مناسب برای اخذ اقامت را فراهم کند.

   مقالات مرتبط

   مشاغل مورد نیاز فرانسه

   مشاغل مورد نیاز فرانسه

   در فرانسه، صنایع مختلف فرصت های شغلی را در بخش های مختلف ارائه می دهند. البته در فرانسه نیز مانند همه نقاط دنیا، بازار کار...
   تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

   تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

   تحصیل دندانپزشکی در فرانسه یکی از مسیرهای پرچالش و پرمسئولیت در حوزه علوم پزشکی است. در فرانسه، سیستم آموزش دندانپزشکی بسیار حرفه‌ای محسوب می‌شود و...
   همه چیز درباره ثبت شرکت در فرانسه

   ثبت شرکت در فرانسه

   فرانسه از جمله مقاصد محبوب برای مهاجرت است که در غرب اروپا واقع شده است. این کشور با جمعیتی بالغ بر 66 میلیون نفر پنجمین...
   وکیل و مشاوره مهاجرت به فرانسه

   وکیل و مشاور مهاجرت به فرانسه

   استخدام وکیل مهاجرت به فرانسه، روند مهاجرت و اخذ اقامت به این کشور را ساده‌تر می‌کند، زیرا یک وکیل حرفه‌ای با همه قوانینی که شانس...
   سرمایه گذاری در فرانسه

   سرمایه گذاری در فرانسه

   افرادی که قصد مهاجرت به کشور فرانسه را دارند، همواره این سؤال بسیار مهم را مطرح می‌کنند که آیا امکان مهاجرت به فرانسه از طریق...
   روش‌های اخذ شهروندی و تابعیت فرانسه + شرایط و هزینه

   تابعیت فرانسه

   طبیعی است کشور فرانسه را بنا به دلایل خاصی برای ادامه تحصیل، کار یا زندگی انتخاب کنید. اقتصاد و سیستم آموزشی خوب در کنار طبیعت...
   ویزای خودحمایتی فرانسه

   ویزای خودحمایتی فرانسه

   بسیاری از افراد دنیا آرزوی مهاجرت به کشور فرانسه را در ذهن خود می پرورانند. از طرفی روش های متنوعی برای ورود به خاک کشور...
   ویزای استارتاپ فرانسه

   ویزای استارتاپ فرانسه

   پیشرفت روزافزون تکنولوژی و رونق بازار های مربوط به آن، باعث شده تا ایده پردازی و راه اندازی کسب و کارهای مبتنی بر ایده های...
   کاریابی در کشور فرانسه

   کاریابی در کشور فرانسه

   مردم کشور فرانسه به خوبی توانسته اند، بین زندگی و کار تعادل برقرار کنند. از این رو در این کشور، شاهد رفاه بالا و ارزش...
   تحصیل در مقطع دکترا در فرانسه در سال 2023-2024

   تحصیل دکترا در فرانسه

   دانشجویان مقطع دکترا در کشور فرانسه از امکانات آموزشی پیشرفته دانشگاه های جهانی و سیستم آموزش عالی بهره می برند. فرانسه چهارمین برنده جایزه نوبل...
   تحصیل در کالج‌های فرانسه

   تحصیل در کالج های فرانسه

   کشور فرانسه یکی از کشورهایی است که همواره بسیاری از دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در خارج از کشور خود، آن را به‌عنوان مقصد انتخاب می‌کنند.به‌...
   بورسیه تحصیلی فرانسه

   بورسیه تحصیلی فرانسه

   کشور فرانسه که در قاره اروپا قرار دارد یکی از بهترین کشورهای دنیا برای تحصیل به حساب می‌آید. در واقع کیفیت بالا دانشگاه‌های این کشور...
   تحصیل در مدارس فرانسه

   تحصیل در مدارس فرانسه

   فرانسه یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان در تمام کشورهای اروپایی به شمار می‌رود. این کشور به علت جاذبه‌های فراوان توریستی و شرایط...

   کارآفرینی در فرانسه

   بسیاری از افراد در سراسر دنیا، تمایل دارند تا بعد از مهاجرت نیز کسب و کار خود را اداره کرده و از این طریق به...
   خرید ملک در فرانسه

   خرید ملک در فرانسه

   بدون شک فرانسه یکی از زیباترین کشورهای دنیا می باشد که بسیاری از افراد علاقه دارند تا برای ادامه زندگی خود به آن مهاجرت کنند....
   زندگی در فرانسه

   زندگی در فرانسه

   در صورتی که قصد زندگی در یک کشور اروپایی را دارید، گزینه‌های مختلفی پیش روی شما وجود دارد. در این بین فرانسه یکی از بهترین...
   حقوق کارگر در فرانسه چقدر است؟

   حقوق کارگر در فرانسه چقدر است؟

   فرانسه یکی از بهترین بازارهای کار را در کشورهای جهان دارد. اقتصاد پرقدرت و نرخ بیکاری پایین و نیز میزان حقوق و مزایای شغلی بسیار...
   شرایط و هزینه زندگی در فرانسه

   شرایط و هزینه زندگی در فرانسه

   فرانسه یکی از بزرگترین کشورهای اتحادیه اروپا بوده که از گذشته تا کنون یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی برای ایرانیان محسوب می شود. بسیاری...
   مهاجرت تحصیلی به فرانسه

   مهاجرت تحصیلی به فرانسه

   مهاجرت تحصیلی به فرانسه یکی از روش های دریافت اقامت دائم این کشور به صورت غیر مستقیم می باشد. در حال حاضر کشور فرانسه، کالج...
   مهاجرت کاری به فرانسه

   مهاجرت کاری به فرانسه

   دریافت ویزای کاری یکی از روش های مناسب، برای مهاجرت به فرانسه می باشد. فرانسه جزو کشورهای توسعه یافته بوده که بخش صنعت آن رشد...
   تحصیل داروسازی در فرانسه

   تحصیل داروسازی در فرانسه

   داروسازی یکی از رشته های محبوب در سراسر دنیا می باشد، که بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان تمایل دارند این رشته را تحصیل کنند....
   خرید سهام در فرانسه

   خرید سهام در فرانسه

   سرمایه گذاری در کشور فرانسه، یکی از روش های محبوب برای مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت آن می باشد. در این میان خرید...
   رشته های تحصیلی در فرانسه

   رشته های تحصیلی در فرانسه

   فرانسه یکی از پیشرفته‌ترین و مهم‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا است. این کشور به دلایل گوناگون به یک مقصد جذاب برای مهاجرت تحصیلی برای بسیاری از...
   دانشگاه های فرانسه

   دانشگاه های فرانسه

   فرانسه یکی از بهترین گزینه‌های برای مهاجرت تحصیلی برای ایرانیان به شمار می‌رود. دانشگاه‌های خوب و سیستم آموزشی باکیفیت و نیز هزینه بالایی که دولت...
   حقوق پناهندگی در کشور فرانسه

   حقوق پناهندگی در فرانسه

   کشور فرانسه یکی از کشورهای مهاجر پذیر است و به همین دلیل می‌توان با آگاهی کامل نسبت به شرایط اقدام به مهاجرت کرد. اگر قصد...
   کار دانشجویی در فرانسه

   کار دانشجویی در فرانسه

   افرادی که قصد تحصیل در کشور فرانسه را دارند، یکی از موضوعات بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشند، امکان کار دانشجویی در...
   مشاوره رایگان مهاجرت