ویزای خودحمایتی فرانسه
رویال مهاجرت می 29, 2023

ویزای خودحمایتی فرانسه

بسیاری از افراد دنیا آرزوی مهاجرت به کشور فرانسه را در ذهن خود می پرورانند. از طرفی روش های متنوعی برای ورود به خاک کشور فرانسه وجود دارد که متقاضیان می توانند بسته به شرایط خود، یکی از این روش ها را انتخاب کنند. اخذ ویزای خود حمایتی فرانسه، یکی از روش های سریع و راحت برای ورود به خاک این کشور می باشد. ما در این مقاله از رویال مهاجرت، شما را با طرح خود حمایتی فرانسه، شرایط و مدارک مورد نیاز آن آشنا می کنیم.

تمکن مالی و خودحمایتی فرانسه با شرایط اقامت و هزینه ها

کشور فرانسه با جمعیتی حدود ۶۷ میلیون نفر یکی از کشور های پرجمعیت در اتحادیه اروپا محسوب می شود. شرایط اقتصادی فرانسه در سال های اخیر رو به رشد بوده و همین موضوع باعث شده تا مردم دیگر کشورها تمایل زیادی برای  زندگی در فرانسه داشته باشند. یکی از روش های مهاجرت به فرانسه، اثبات تمکن مالی و خود حمایتی می باشد.

در این روش متقاضی اعلام می کند که سرمایه و تمکن مالی کافی، برای زندگی در فرانسه را دارد و برای تامین هزینه های زندگی خود نیازی به کار کردن در این کشور نخواهد داشت. این روش برای افرادی که سرمایه کافی دارند یا از محله سرمایه گذاری های خود در کشور مبدا سود به دست می آورند، مناسب می باشد. افرادی که از طریق برنامه خودحمایتی فرانسه، وارد این کشور می شوند نیازی به ارائه مدرک زبان یا رعایت محدودیت سنی نخواهند داشت.

یکی از مواردی که افراد در زمینه ویزای خود حمایتی فرانسه، باید به آن دقت کنند این است که در این روش فرد باید ثابت کند که از محل سرمایه گذاری های خود مثل اجاره ملک یا سپرده بانکی، سودی به دست می آورد که می تواند زندگی شخص را در فرانسه تامین کند.

شرایط مهاجرت از طریق خودحمایتی فرانسه

همانطور که از نام این ویزا مشخص است، فرد باید از طریق تمکن مالی وارد کشور فرانسه شود. در برنامه خود حمایتی فرد از هیچگونه حمایت های مالی از سمت دولت فرانسه بهره مند نخواهد شد و در واقع با تکیه بر سرمایه خود به فرانسه مهاجرت می کند. به طور کلی برای این که فرد ویزای خودحمایتی فرانسه را دریافت کند، باید شروط زیر را داشته باشد:

Column1Column2
سرمایه اولیهشخص باید دست کم سرمایه اولیه ۴۰ هزار یورو برای خودش، ۲۰ هزار یورو برای همسر و به ازای هر فرزند 10 هزار یورو در حساب بانکی داشته باشد
حقوق ماهانه ثابتمتقاضی باید اثبات کند که ماهانه 1300 یورو حقوق ثابت دارد.
اجاره یا خرید یک خانه در فرانسهمتقاضی باید برای زندگی خود در فرانسه یک خانه خریداری یا اجاره نماید.

اخذ ویزای خودحمایتی فرانسه

یکی از نکات مهمی که افراد برای تامین مسکن در کشور فرانسه، باید مورد توجه قرار دهند این است که در روش خود حمایتی، ارزش خانه ای که فرد اجاره یا خریداری می کند اهمیتی ندارد، با این حال متراژ خانه مهم است. به ازای هر متقاضی در پرونده باید ۱۵ متر زیربنا وجود داشته باشد. به عنوان مثال یک خانواده ۴ نفره باید خانه ای با حداقل متراژ ۶۰ متر مربع خریداری یا اجاره کنند.

چنانچه فرد خانه ای در فرانسه خریداری کرده باشد تا زمان اخذ اقامت دائم نمی تواند ملک را اجاره دهد. همچنین متقاضی موظف است که به مدت ۵ سال مدارک منزل خریداری یا اجاره شده را به همراه فیش واریز حقوق ماهیانه به اداره مهاجرت ارائه داده تا بتواند کارت اقامت خود را تمدید کند.

قوانین اخذ اقامت خود حمایتی فرانسه

افراد برای دریافت اقامت کشور فرانسه از طریق خود حمایتی، باید ثابت کنند که تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی خود و اعضای خانواده شان را دارند. برخی افراد تصور می کنند که خودحمایتی فرانسه به معنای سرمایه گذاری در این کشور می باشد. در حالی که افراد نیاز به سرمایه گذاری در فرانسه ندارند و حتی الزامی برای انتقال سرمایه به بانک های فرانسه نیست.

فرد در این روش سرمایه خود را در حساب بانکی ایران نگه داشته و صرفاً با ارائه مدارک سودی که از طریق سرمایه خود دریافت می کند، می تواند اقامت دائم کشور فرانسه را دریافت کند. این روش یکی از کم ریسک ترین و مناسب ترین روش ها برای مهاجرت می باشد. از جمله مهم ترین قوانین در زمینه اخذ این نوع اقامت و ویزای خود حمایتی فرانسه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به ازای شخص اصلی باید چهل هزار یورو در حساب بانکی ایران وجود داشته باشد.
 • برای همسر متقاضی باید ۲۰ هزار یورو در حساب بانکی ایران وجود داشته باشد.
 • به ازای هر فرزند کمتر از ۱۷ سال باید 10 هزار یورو در حساب بانکی وجود داشته باشد.
 • سن متقاضیان در این زمینه محدودیتی ندارد.
 • متقاضیان الزامی به ارائه مدرک زبان ندارند.
 • حفظ اقامت متقاضی نیازی به حضور فرد در فرانسه ندارد.
 • اجاره یا خرید ملک در فرانسه الزامی و اجباری می باشد.
 • شخص باید حتماً قبلاً یک بار با ویزای توریستی به فرانسه رفته باشد یا پیش از انجام پروسه ویزای خود حمایتی از طریق ویزای توریستی به فرانسه سفر کند.

شرایط تمکن مالی فرانسه

بر اساس آخرین آمارها فرانسه در سال گذشته توانسته تولید ناخالص ملی خود را افزایش داده و با کاهش نرخ بیکاری نیز مواجه شده است. این عوامل باعث شده اند تا بسیاری از مردم دنیا، تمایل داشته باشند که برای کار، تحصیل یا زندگی وارد این کشور زیبا شوند. برای افرادی که نمی توانند از طریق تحصیل، کار یا دیگر روش های سرمایه گذاری وارد فرانسه شوند، برنامه خودحمایتی فرانسه یک برنامه جذاب و سریع می باشد.

در این روش فرد می تواند بدون انتقال سرمایه به فرانسه مهاجرت کند. یکی از نکات مثبت خود حمایتی فرانسه عدم نیاز به حضور مداوم در خاک این کشور می باشد. شرایط دریافت اقامت فرانسه خود حمایتی را در جدول زیر مشاهده می کنید.

شرایط تمکن مالی فرانسه
ارائه اسناد تمکن مالی به مبلغ تعیین شده
اثبات داشتن حقوق ماهانه ثابت به مبلغ حداقل 1300 یورو
خرید یا اجاره ملک با حداقل متراژ ۱۵ متر مربع به ازای هر متقاضی
سفر به فرانسه قبل از اقدام برای خود حمایتی به صورت توریستی

اخذ اقامت فرانسه فرانسه از طریق ویزای استارتاپ

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای خودحمایتی فرانسه

یکی از الزامات و مراحل مهم در زمینه دریافت اقامت فرانسه از طریق خود حمایتی، تهیه مدارک مورد نیاز و ارسال آن برای سفارت این کشور میباشد. متقاضیان باید با دقت فراوان مدارک مورد نیاز را تهیه و ارسال کنند تا در این زمینه با مشکلی مواجه نشوند. مهم ترین مدارک لازم برای برنامه خودحمایتی فرانسه عبارت است از:

 • انگیزه نامه که نشان دهد فرد با چه هدف و انگیزه ای می خواهد وارد کشور فرانسه شود.
 • پاسپورت متقاضی با حداقل ۱۳ ماه اعتبار
 • سند ازدواج فرد در صورت تاهل
 • مدارک شناسایی و هویتی از جمله کارت ملی و شناسنامه
 • رسید پرداخت هزینه های ویزا
 • مدارک و سوابق کاری
 • نامه تمکن مالی از بانک
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • قرارداد اجاره یا خرید ملک در فرانسه

برخی از مدارک گفته شده را باید زمانی که در ایران هستید تهیه کنید و برخی دیگر را نیز باید هنگامی که وارد خاک فرانسه شدید ارائه دهید. همچنین در برخی مواقع ممکن است اداره مهاجرت فرانسه مدارکی را از شما بخواهد که در این لیست وجود ندارد. شما می توانید در تمامی مراحل درخواست ویزای خود حمایتی فرانسه، با کارشناسان و وکلای ما در رویال مهاجرت مشورت نمایید. ما تمامی مراحل برنامه خود حمایتی کشور فرانسه را برای شما انجام می دهیم تا در سریع ترین زمان ممکن و بدون هیچ گونه نگرانی به نتیجه مطلوب برسید.

هزینه مهاجرت از طریق تمکن مالی به فرانسه

موضوع هزینه های مهاجرت یکی از موارد پر اهمیت برای افرادی است که تصمیم دارند به یک کشور دیگر مهاجرت کنند. در زمینه تمکن مالی نیز افراد باید از جزئیات هزینه ها و سرمایه مورد نیاز با خبر باشند. همانطور که تا اینجای مطلب گفتیم یکی از مهم ترین ارکان برنامه خودحمایتی فرانسه، ارائه تمکن مالی می باشد. فرد در این روش باید دست کم برای خود و همسرش ۶۰ هزار یورو سرمایه در حساب بانکی ایران داشته باشد. دیگر هزینه های لازم برای دریافت این نوع ویزا را در جدول زیر مشاهده می کنید.

Column1Column2
هزینه بررسی پرونده100 یورو به ازای هر نفر
هزینه بیمه۸۵۰ تا ۹۵۰ یورو در سال
هزینه صدور کارت اقامت برای هر نفر ۱۸۰ یورو سال اول ۲۶۱ یورو سال دوم

همچنین به هزینه های فوق، مبلغ اجاره یا خرید خانه را نیز باید اضافه کنید زیرا این موضوع یکی از الزامات برای دریافت ویزای خود حمایتی کشور فرانسه می باشد.

اگر علاقمند به کسب اطلاعات در خصوص ویزای استارتاپ فرانسه هستید می توانید به مقاله مربوط به آن در سایت رویال مهاجرت مراجعه نمایید.

مزایای ویزای خودحمایتی فرانسه

مهاجرت از طریق ویزای خود حمایتی، مانند همه روش های مهاجرتی دارای مزایا و معایبی می باشد. البته تا حدود زیادی مزایا و معایب هر روش را باید بسته به افراد و شرایط آنها بررسی کنیم. با این حال در این بخش برخی از مهم ترین مزایای تمکن مالی و خود حمایتی فرانسه را ذکر می کنیم:

 • امکان دریافت اقامت دائم بعد از گذشت ۵ سال
 • امکان دریافت پاسپورت فرانسه بعد از گذشت ۱۰ سال
 • عدم نیاز به حضور همیشگی در فرانسه (متقاضی می تواند صرفاً دو بار ورود به کشور فرانسه در سال داشته باشد و از این طریق اقامت خود را حفظ کند)
 • امکان تحصیل رایگان برای اعضای خانواده متقاضی
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان فرانسوی یا مدارک تحصیلی
 • دریافت ویزای شینگن و سفر به کشورهای اتحادیه اروپا
 • امکان راه اندازی کسب و کار برای متقاضی

همانطور که می دانید یکی از دغدغه های مهم افرادی که قصد مهاجرت دارند، یادگیری زبان کشور مقصد می باشد. خوشبختانه یکی از مزایای مهم این نوع ویزا این است که متقاضی نیازی به یادگیری زبان فرانسوی و ارائه مدرک زبان ندارد و این موضوع یکی از از مزایای این روش محسوب می شود.

مزایای ویزای خودحمایتی فرانسه

معایب ویزای خودحمایتی فرانسه

یکی از سوالاتی که افراد می پرسند این است که آیا برنامه خود حمایتی فرانسه معایبی هم دارد؟ بدون شک این روش هم خالی از نقص و ایراد نیست. در این بخش شما را با معایب خود حمایتی فرانسه آشنا میکنیم. از جمله مهم ترین معایب این روش، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • متقاضی در این روش حتماً باید یک خانه در فرانسه اجاره یا خریداری کند.
 • متقاضی از خدمات بیمه رایگان بهره مند نمی شود.
 • تا زمانی که فرد اقامت دائم و دریافت کند، باید هر سال تمکن مالی خود را اثبات کند.
 • تا زمان دریافت اقامت دائم کشور فرانسه، متقاضی امکان کار یا فعالیت اقتصادی در این کشور را نخواهد داشت.

وکیل مهاجرت از طریق خود حمایتی فرانسه

فرقی نمی کند که کدام یک از روش های مهاجرتی را برای ورود به کشور مقصد انتخاب کرده باشید، در هر صورت چنانچه در این زمینه اطلاعات و مهارت کافی نداشته باشید ممکن است فرایند مهاجرت شما با مشکلات زیادی مواجه شود. برای اجرای صحیح و دریافت ویزای خود حمایتی فرانسه، باید اطلاعات زیادی درباره قوانین مهاجرتی کشور فرانسه داشته باشید.

با توجه به این که این قوانین سالانه تغییر می کند توصیه می کنیم از وکلای با تجربه در این زمینه کمک بگیرید. ما در موسسه رویال مهاجرت جمعی از برترین وکلای مهاجرتی را گرد یکدیگر جمع کرده ایم تا در صورت لزوم، دقیق ترین و تخصصی ترین مشاوره ها را به شما ارائه دهیم. شما می توانید در این زمینه با وکلای ما مشورت کرده و به پاسخ سوالات خود برسید. وکیل مهاجرت از طریق برنامه خودحمایتی فرانسه، در تمامی مراحل شما را راهنمایی و همراهی می کند.

سخن آخر

ما در این نوشتار تلاش کردیم تا شما را با همه شرایط ویزای خود حمایتی فرانسه و و مزایا و معایب آن آشنا کنیم. شما می توانید با بررسی شرایط خود و مقایسه آن با مزایا و معایب این روش، تصمیم خود را قطعی کنید. همچنین چنانچه در این زمینه نیاز به راهنمایی و مشاوره یا کمک داشته باشید می توانید با وکلا و مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

سؤالات متداول درباره  ویزای خودحمایتی فرانسه 

 در این روش متقاضی باید اثبات کند که سرمایه و تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی خود در فرانسه را دارد.

 بله. متقاضی می تواند از تحصیل رایگان در این کشور برخوردار شود.

 بله متقاضی می تواند بعد از گذشت ۵ سال، اقامت دائم فرانسه را دریافت کند.

 خیر. متقاضی تا زمان دریافت اقامت دائم، حق کار و فعالیت های اقتصادی در فرانسه را ندارد.

 برای دریافت ویزای خود حمایتی نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی وجود ندارد.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت