خرید سهام در فرانسه
رویال مهاجرت آوریل 16, 2023

خرید سهام در فرانسه

سرمایه گذاری در کشور فرانسه، یکی از روش های محبوب برای مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت آن می باشد. در این میان خرید سهام در فرانسه به عنوان یکی از روش های سرمایه گذاری طرفداران بسیار زیادی دارد. بر اساس آمارها بورس اوراق بهادار کشور فرانسه رشد بسیار خوبی را تجربه کرده و به سرمایه گذاران این اجازه را داده تا سرمایه خود را چندین برابر کنند. اگر شما هم تمایل دارید تا در کنار مهاجرت به کشور فرانسه، سرمایه گذاری پر سودی نیز داشته باشید، این مقاله از رویال مهاجرت را از دست ندهید. ما در این نوشتار شما را با قیمت سهام در فرانسه و دیگر شرایط خرید آن آشنا می کنیم.

خرید سهام در فرانسه

یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در فرانسه، خرید سهام شرکت های مختلف می باشد. به این ترتیب متقاضی با یک تیر دو نشان می زند. هم اقامت کشور فرانسه را دریافت می کند و هم در یک بستر مناسب و سودآور سرمایه گذاری خواهد کرد. برای اخذ اقامت از طریق خرید سهام، لازم است شناخت درستی از بازار بورس و اوراق بهادار کشور فرانسه داشته باشید و در عین حال سرمایه کافی برای خرید سهام را نیز تامین کنید.

شرایط خرد سهام در فرانسه برای مهاجران

شناخت شرکت ها و کمپانی های رو به رشد و خرید به موقع سهام از دیگر الزامات برای یک سرمایه گذاری پرسود در کشور زیبای فرانسه محسوب می شود. یکی از مهم ترین مزایای خرید سهام در فرانسه، امکان دریافت اقامت کوتاه مدت و در نهایت اقامت دائم این کشور می باشد. به این منظور شما باید استانداردهای سرمایه گذاری و شاخص های اقتصادی و رشد اقتصادی این کشور را به خوبی ارزیابی کنید تا بتوانید سرمایه خود را با خرید سهام های آینده دار و رو به رشد افزایش دهید.

آشنایی با بازار بورس و اوراق بهادار فرانسه

فرانسه یکی از کشورهای پر نفوذ در اتحادیه اروپا محسوب می شود. اقتصاد این کشور مبتنی بر بازار آزاد است و در سال ۲۰۱۹ توانسته رتبه هفتمین اقتصاد بزرگ دنیا را به خود اختصاص دهد. سال های گذشته مواردی همچون افزایش میزان تولید ناخالص داخلی، افزایش صادرات تعاملات اجتماعی و اقتصادی مناسب باعث شده تا این کشور رشد اقتصادی بی سابقه ای را تجربه کند. البته عواملی همچون مشکلات تولید و کسری بودجه نیز به نوبه خود باعث شده اند تا آهنگ رشد اقتصادی فرانسه کند شود؛ اما در حال حاضر اقتصاد این کشور یکی از بزرگترین و قدرتمندترین اقتصاد های دنیا محسوب می شود.

یکی از شاخص های مهم در بازارهای مالی کشور فرانسه، شاخص  CAC 40 می باشد. این شاخص شامل یک فهرست از ۴۰ شرکت برتر پذیرفته شده در یورونکست پاریس می باشد که در آن ارزش بازار، وضعیت دارایی، نقدینگی و فعالیت های تجاری هر یک ارزیابی شده است. CAC 40 کلیدی ترین شاخص بورسی موجود در بازار بورس و اوراق بهادار فرانسه می باشد. افرادی که به دنبال خرید سهام در فرانسه هستند نیز می توانند شاخص CAC 40 شرکت مورد نظر خود را بررسی کرده و به این ترتیب میزان سودآوری و دیگر فعالیت های تجاری آن را بسنجند. امکان حضور شرکت های چند ملیتی در لیست CAC 40 نیز وجود دارد. همین موضوع باعث شده تا CAC 40 از نظر اقتصاددانان و فعالان بورس پاریس، ارزش بالایی داشته باشد.

شاخص های بورس ترکیه

بورس فرانسه چگونه شکل گرفت؟

بورس کشور فرانسه که به یورونکست معروف است، در سال ۲۰۱۹ با بیش از ۱۵۰۰ شرکت فعال با ارزش مالی 4.1 تریلیون یورو، توانست لقب بزرگترین بازار مالی قاره اروپا را به خود اختصاص دهد؛ اما آیا بورس کشور فرانسه از ابتدا همین ساختار و قدرت را داشته است؟ بازار بورس و اوراق بهادار کشور فرانسه در سال های مختلف تغییرات زیادی را تجربه کرده است. از سال ۱۹۸۰ به بعد بازار بورس این کشور با چهار موسسه مالی مهم دیگر ادغام شد و یک نهاد مالی بزرگ به نام Paris Bourse SBF SA ایجاد شد. تمامی معاملات خرید و فروش سهام اوراق قرضه کالا و مشتقات در این بازار انجام می شد. در سال ۲۰۰۰ نیز به منظور تشکیل اولین بورس یکپارچه اروپایی، بورس کشور فرانسه با بورس های بروکسل و آمستردام ادغام شد و بازار یورونکست را خلق کرد.

برترین کشور ها برای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در آلمان سرمایه گذاری در کانادا سرمایه گذاری در ترکیه سرمایه گذاری در فرانسه سرمایه گذاری در اسپانیا سرمایه گذاری در سوئد سرمایه گذاری در انگلیس سرمایه گذاری در دانمارک سرمایه گذاری در اتریش سرمایه گذاری در هلند سرمایه گذاری در ایتالیا سرمایه گذاری در آمریکا سرمایه گذاری در مجارستان 

یورونکست در طول روزهای کاری هفته از دوشنبه تا جمعه، از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ و ۳۰ عصر به وقت گرینویچ فعال بوده و در آن معاملات مختلف انجام می شود. همچنین در این بازار هیچ وقت استراحت یا استاپ معاملاتی وجود ندارد.  چنانچه شما هم به دنبال پیدا کردن سهام های ارزشمند و قیمت سهام در کشور فرانسه هستید و می خواهید از این طریق اقامت دائم این کشور را دریافت کنید، می توانید با کارشناسان و وکلای برجسته ما علی الخصوص وکیل مهاجرت به فرانسه در رویال مهاجرت مشورت نمایید. ما تمامی مراحل خرید سهام در فرانسه و دریافت ویزای این کشور را برای شما انجام خواهیم داد.

خرید سهام در فرانسه برای مهاجران بین الملل

شاخص های اقتصادی و میزان رشد فرانسه

تمامی افرادی که به دنبال قیمت سهام در فرانسه و خرید آن در این کشور هستند باید شاخص های اقتصادی این کشور را به خوبی بشناسند تا بتوانند به درستی و در محل مناسب سرمایه گذاری کنند. از جمله شاخص های اقتصادی که سرمایه گذاران بین المللی باید به آن توجه کنند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تولید ناخالص داخلی
  • نرخ مالیات
  • نرخ کنترل فساد

GDP یا میزان تولید ناخالص داخلی

از جمله مواردی که قبل از خرید سهام در فرانسه باید به آن دقت کنید، سرانه تولید ناخالص داخلی در کشور فرانسه می باشد. این شاخص نمایانگر رشد اقتصادی کشورهاست. در حال حاضر آمارها نشان می دهد که از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ نرخ تولید ناخالص داخلی کشور فرانسه با رشد بسیار خوبی رو به رو بوده است. این نشان می دهد که سرمایه گذاری در اقتصاد این کشور با سودآوری همراه خواهد بود. چنانچه نرخ تولید ناخالص داخلی یک کشور بالاتر از ۳۵ هزار باشد نشان می دهد که کشور مورد نظر از نظر اقتصادی پیشرفته می باشد. در حال حاضر GDP برای کشور فرانسه برابر با ۳۹ هزار است.

نرخ مالیات

از دیگر شاخص های مهمی که سرمایه گذاران بین المللی باید به آن توجه کنند، نرخ مالیات بر درآمد و مالیات بر سود یک شرکت می باشد. هر چه میزان مالیات ها در یک کشور کمتر باشد سرمایه گذاران تمایل بیشتری برای سرمایه گذاری در آن خواهند داشت. در حال حاضر میزان مالیات بر درآمد و مالیات بر سود در کشور فرانسه GDP در مقایسه با دیگر کشورها مناسب تر بوده و به همین علت سرمایه گذاران بین المللی علاقه زیادی به خرید سهام و ورود به بازار بورس در این کشور دارند.

استانداردهای سرمایه گذاری از طریق خرید سهام در فرانسه

به عنوان یک سرمایه گذار باید استانداردهای سرمایه گذاری در کشور فرانسه از طریق خرید سهام را به خوبی بررسی کنید تا در عین برخورداری از مزایای خرید سهام در این کشور GDP با مشکلات و مخاطرات مالی مواجه نشوید. در برخی از کشورها سرمایه گذاران خارجی شرایط سختی را دارند و ممکن است مورد بی عدالتی واقع شوند. یکی از استاندارد هایی که باید در این زمینه به آن دقت کنید نرخ مصادره اموال می باشد.

نرخ مصادره اموال، توسط بانک مرکزی جهانی و با در نظر گرفتن فاکتورها و معیارهای بسیار مهمی تعیین می شود و به هر کشور عددی بین ۱ تا ۷ اختصاص داده خواهد شد. کشوری که در این سیستم عدد ۱ را دریافت کنند کمترین ریسک مصادره اموال و کشوری که عدد ۷ را بگیرد بالاترین ریسک مصادره اموال را خواهد داشت. نرخ مصادره اموال در یک کشور خارجی به معنای نقض قرارداد سرمایه گذار خارجی توسط دولت یا برخوردهای خارج از عرف سیستم قضایی با سرمایه گذاران بین المللی می باشد.

طبیعتاً اگر کشوری نرخ مصادره اموال بالایی داشته باشد، سرمایه گذاران بین المللی احساس امنیت نکرده و تمایلی برای سرمایه گذاری در آن کشور نخواهند داشت. از سال ۲۰۱۴ تاکنون نرخ مصادره اموال در کشور فرانسه برابر عدد ۱ بوده است. این بهترین امتیازی است که یک کشور می تواند در زمینه مصادره اموال از بانک مرکزی دریافت کند. این موضوع نشان می دهد که سرمایه گذاران بین المللی با خیالی راحت می توانند به سرمایه گذاری از طریق خرید سهام یا دیگر روش ها در فرانسه بپردازند.

خدمات موسسه رویال مهاجرت در خرید سهام در فرانسه

مهاجران بین المللی می توانند با خرید سهام در فرانسه، علاوه بر کسب سود و افزایش سرمایه خود، ویزای فرانسه را نیز دریافت کنند. با توجه به این که سرمایه گذاری در بازارهای مالی و بورس و اوراق بهادار دیگر کشورها نیازمند سواد و اطلاعات گسترده می باشد، توصیه می کنیم در این زمینه از افراد متخصص و با تجربه کمک بگیرید تا سرمایه شما در خطر نیفتد. اگر قصد مهاجرت به فرانسه را دارید یکی از خدمات رویال مهاجرت نیز ارائه مشاوره درباره قیمت سهام در فرانسه و دریافت اقامت این کشور از طریق خرید سهام می باشد. همچنین شما می توانید تمامی مراحل خرید سهام را به وکلای مهاجرتی با تجربه در این زمینه محول کنید تا سرمایه گذاری شما به بهترین شکل ممکن انجام شود.

سخن پایانی

ما در این مقاله تلاش کردیم تا به همه سوالات شما پیرامون خرید سهام در کشور فرانسه پاسخ دهیم. اگر به دنبال یک روش جذاب و منحصر به فرد برای سرمایه گذاری و دریافت اقامت کشور فرانسه هستید، ما خرید سهام را به شما پیشنهاد می کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرکت های سودآور و سهام های پرفروش در کشور فرانسه می توانید با کارشناسان ما در موسسه رویال مهاجرت تماس حاصل کرده و سوالات خود را مطرح کنید.

سوالات متداول در مورد خرید سهام در فرانسه در سال 2023

مهاجران با داشتن سرمایه کافی می توانند برای خرید سهام در این کشور اقدام کنند.

قیمت هر سهم در بازار بورس های کشور متفاوت می باشد.

بله متقاضیان می توانند از طریق خرید سهام اقامت فرانسه را دریافت کنند.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت