انواع بیمه در فرانسه
رویال مهاجرت آوریل 16, 2023

مهم ترین نکات درمورد انواع بیمه در فرانسه

همه افرادی که قصد دارند به یک کشور دیگر مهاجرت کنند، باید برای مقابله با خطرات و ریسک های موجود در مسیر خود، تدابیری بیندیشند. یکی از بهترین  اقدامات برای مقابله با مشکلات و ریسک ها، بیمه می باشد. اگر علاقه دارید که وارد کشور فرانسه شوید، حتماً باید نسبت به  شناخت ساختار و خدمات بیمه در این کشور آگاهی داشته باشید. کشور فرانسه، یکی از کشورهای پیشرو در زمینه بیمه سلامت و خدمات مراقبت های بهداشتی و سایر انواع بیمه می باشد. از طرفی با توجه به این که همه مهاجران، برای ورود به کشور فرانسه باید تحت پوشش یک بیمه باشند، ما در این مقاله از رویال مهاجرت شما را با انواع بیمه در فرانسه، شرایط خرید و قیمت آن ها آشنا می کنیم.

خدمات بیمه در فرانسه + بیمه اجباری و اختیاری در فرانسه

در حال حاضر ۲۸۵ شرکت بیمه در کشور فرانسه در حال فعالیت هستند و در آخرین گزارش ها درآمدهای بخش بیمه این کشور، حدود ۲۹۳ میلیون یورو تخمین زده شده است. فرانسه بعد از کشور انگلیس، پیشرفته ترین سیستم بیمه را در اروپا داشته و از نظر پیشرفته بودن سیستم بیمه، در جهان پنجمین کشور می باشد.

ساختار خدمات بیمه در فرانسه، توسط بانک ملی فرانسه و از طریق سازمان نظارت و بازرسی ACPR تنظیم می شود. همچنین اغلب شرکت های بیمه، تحت پوشش فدراسیون بیمه فرانسه هستند. بر اساس آخرین آمارها ۲۶۰ شرکت زیر چتر حمایتی این فدراسیون قرار گرفته اند. همانطور که گفتیم اطلاع از شرایط خرید بیمه در فرانسه برای مهاجران بین المللی، اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا تمامی افرادی که وارد خاک کشور فرانسه می شوند، ملزم به داشتن یک نوع بیمه می باشند.

در کشور فرانسه بیمه های مختلفی وجود دارد که متقاضیان می توانند براساس شرایط خود، بیمه مناسبی پیدا کنند. شما می توانید این کار را از طریق بیمه گزار یا به صورت آنلاین، انجام دهید. به طور کلی انواع بیمه در فرانسه، به دو دسته بیمه های اجباری و بیمه های اختیاری تقسیم بندی می شود. در ادامه هر یک انواع بیمه را به همراه جزئیات آنها معرفی می کنیم.

سیستم بیمه فرانسه دومین سیستم بیمه در اروپا است

سیستم بیمه در فرانسه چگونه است؟

کشور فرانسه، یک سیستم پرداخت مشارکتی را برای ارائه مراقبت های بهداشتی و بیمه در نظر گرفته است و اغلب مواقع هزینه های پزشکی از طریق بیمه های درمانی دولتی پرداخت می شود. همچنین بازپرداخت ها بسته به میزان خدماتی که بیمه ارائه می دهد، متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال چنانچه فرد به پزشک عمومی، دندانپزشک یا پزشک متخصص مراجعه کند، حدود ۷۰ درصد از مبلغ پرداختی به او بازگردانده می شود.

بازپرداخت برای افرادی که به بیمارستان های فرانسوی مراجعه می کنند حدود ۸۰ درصد از هزینه ها می باشد و همچنین برای داروهای تجویز شده نیز تا 100 در صد هزینه ها را پوشش می دهد. خرید بیمه در فرانسه، برای تمامی افرادی که وارد خاک این کشور می شوند از جمله دانشجویان الزامی می باشد. سیستم بیمه فرانسه به نحوی طراحی شده است تا مراقبت های تخصصی نیز به خوبی پوشش داده شوند.

در داروخانه های کشور فرانسه نیز به جای پرداخت کل مبلغ توسط متقاضی و سپس باز پرداخت بخشی از هزینه ها به او، صرفاً مبلغ کمی از هزینه توسط متقاضی پرداخت می شود و مابقی توسط سیستم بیمه پرداخت خواهد شد؛ بنابراین توصیه می کنیم چنانچه قصد دارید به کشور فرانسه مهاجرت کنید، با شناخت انواع بیمه، نسبت به خرید یک بیمه درمانی کامل و جامع اقدام کنید.

برترین کشورها برای مهاجرت

مهاجرت به آلمان   مهاجرت به کانادا  مهاجرت به ترکیه   مهاجرت به فرانسه   مهاجرت به انگلستان  مهاجرت به اسپانیا  مهاجرت به سوئد  مهاجرت به دانمارک  مهاجرت به اتریش مهاجرت به مجارستان مهاجرت به آمریکا مهاجرت به ایتالیا مهاجرت به هلند 

هزینه بیمه مسافرتی فرانسه چقدر است؟

تمامی افرادی که قصد مسافرت به کشور فرانسه را دارند، باید نسبت به خرید بیمه مسافرتی اقدام کنند. حال سوالی که پیش می آید این است که هزینه بیمه مسافرتی چقدر است؟ در جدول زیر انواع بیمه های مسافرتی کشور فرانسه را به همراه هزینه آن مشاهده می کنید. اگر شما هم به دنبال مهاجرت به فرانسه هستید و می خواهید یک بیمه معتبر و با خدمات دهی بالا خریداری کنید، می توانید با کارشناسان ما در موسسه رویال مهاجرت تماس حاصل کرده و راهنمایی تخصصی دریافت کنید.

بیمه های مسافرتی فرانسه
طرح نقره ای: همراه با پوشش بیماری از قبل ۳۰ هزار EUR
طرح نقره ای: بدون پوشش بیماری از قبل ۳۵ هزار EUR
طرح طلایی: همراه با پوشش بیماری از قبل ۶۰ هزار EUR
طرح طلایی: بدون پوشش بیماری

ساختار بیمه فرانسه

بیمه اختیاری در فرانسه کدام است؟

نوع دیگری از بیمه ها در کشور فرانسه، بیمه های اختیاری است. در این روش متقاضیان می توانند بنابر صلاحدید خود برای خرید این بیمه ها اقدام کنند. از جمله بیمه های اختیاری موجود در  فرانسه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خدمات بیمه عمر
 • بیمه شخص ثالث
 • بیمه حقوقی
 • بیمه بازرگانی
 • بیمه بازدیدکنندگان و توریست ها

خدمات بیمه عمر در فرانسه

به طور کلی در کشور فرانسه دو نوع بیمه عمر وجود دارد؛ بیمه زندگی و بیمه فوت. بیمه عمر یکی از بهترین و متداول ترین بیمه ها و روش های تامین آتیه است که مردم سراسر دنیا انجام می دهند. در این روش متقاضی، مبلغی را برای دوران بازنشستگی خود پس انداز می کند و در واقع یک نوع سرمایه گذاری بلند مدت محسوب می شود. همچنین چنانچه بیمه شونده قبل از پایان دوره بیمه نامه، فوت کند مبلغ سرمایه گذاری شده او به بازماندگان پرداخت خواهد شد. به همین دلیل هم بسیاری از افراد دنیا تمایل دارند تا در هر کشوری که هستند برای خود بیمه عمر خریداری کنند.

بیمه فوت نیز زمانی پرداخت می شود که فرد بیمه شونده فوت کند. در این حالت به دلیل از دست دادن درآمد، حق بیمه به خانواده متوفی پرداخت خواهد شد. خدمات بیمه در فرانسه، چنانچه بیمه شونده در پی یک حادثه فوت کند، مبلغی حدود ۲۰ یورو در ماه برای تامین هزینه های کل خانواده به بازماندگان پرداخت می شود؛ اما چنانچه مرگ فرد ناشی از بیماری باشد، حق بیمه پرداختی به مراتب بیشتر خواهد شد.

خدمات بیمه شخص ثالث در فرانسه

از دیگر انواع بیمه در فرانسه، بیمه شخص ثالث می باشد که اختیاری است. در این حالت چنانچه طی یک اتفاق، به افراد و اموال دیگران آسیب بزنید، بیمه شخص ثالث هزینه ها را پرداخت می کند. هزینه این نوع بیمه معمولاً ۱۶۰ یورو در سال می باشد.

خدمات بیمه حقوقی در فرانسه

بیمه حقوقی که شاید اسم آن را کمتر شنیده باشید، در شرایطی که فرد به وکیل مهاجرت به فرانسه نیاز داشته باشد یا دچار مشکلات قانونی شود، می تواند از خدمات این نوع بیمه استفاده کرده و برای خود وکیل اتخاذ کند. همچنین این بیمه، هزینه دادرسی و پیگیری های حقوقی را در دعاوی قضایی تامین می کند. شما می توانید برای خرید بیمه حقوقی، به صورت جداگانه اقدام کرده یا آن را به عنوان بخشی از بیمه خانه و اتومبیل خریداری نمایید.

خدمات بیمه بازرگانی در فرانسه

برای افرادی که قصد راه اندازی یک شغل را در کشور فرانسه دارند، خرید بیمه بازرگانی ضروری می باشد. این بیمه در راستای حفاظت از دارایی و اعتبار اشخاص ارائه شده است. بیمه های تجاری یا بازرگانی مختلفی در این کشور وجود دارد که برخی از آنها اجباری و برخی دیگر اختیاری هستند. اصلی ترین بیمه های بازرگانی موجود در کشور فرانسه عبارت اند از: بیمه مسئولیت شغلی، بیمه اماکن، تجهیزات و وسایل نقلیه و بیمه وقفه کسب و کار.

بیمه اماکن، تجهیزات و وسایل نقلیه

اگر در محل کارتان تجهیزات و وسایل نقلیه دارید، می توانید از این طریق آنها را بیمه کرده و در صورت بروز هر گونه آسیب و حادثه، خسارت های خود را از بیمه دریافت کنید .البته خرید بیمه برای تجهیزات و وسایل اجباری نیست، با این حال بسیاری از کارفرمایان برای محافظت از اموال خود در برابر سرقت یا خسارات ناشی از سیل، آتش سوزی، زلزله و غیره این بیمه ها را تهیه می کنند.

بیمه مسئولیت شغلی

افرادی که شغل آزاد دارند یا تاجر هستند، باید نسبت به خرید بیمه های مسئولیت شعبه اقدام کنند. این بیمه خسارت های احتمالی ناشی از فعالیت های کاری فرد را پوشش می دهد. همچنین شما در این بیمه باید مشخص کنید که چه نوع خدماتی می خواهید و فعالیت های شما شامل چه مواردی می شود.

بیمه وقفه کسب و کار

ممکن است شما در شرایطی قرار بگیرید که برای یک مدت طولانی، نتوانید کار کنید و به این ترتیب درآمد خود را از دست بدهید. بیمه وقفه کسب و کار، کمک می کند تا در زمانی که درآمدی ندارید بتوانید از کسب و کار خود حمایت کرده و درآمد داشته باشید.

بیمه های اجباری در فرانسه کدام اند؟

منظور از بیمه اجباری آن دسته از خدماتی هستند که افراد باید حتما نسبت به خرید آنها اقدام کنند. این بیمه ها معمولا در زمینه هایی که احتمال بروز حوادث و خطرات رایج است ارائه می شود. طرح های اجباری در این کشور عبارت از:

 • بیمه سلامت
 • بیمه خانه
 • بیمه کودکان مدرسه ای
 • بیمه اجتماعی
 • بیمه وسایل نقلیه موتوری

بیمه سلامت در فرانسه

همان طور که می دانید بیمه سلامت یکی از مهم ترین انواع بیمه هایی است که باید در سر تا سر دنیا برای خود خریداری کنید. از سال ۲۰۱۶ به بعد سازمان محافظت از بیماران فرانسه، ساکنان این کشور را تحت پوشش بیمه سلامت خود قرار داده است. این طرح مهاجران خارجی را که در این کشور مشغول هستند، شامل می شود. به طور کلی اگر متقاضی سه ماه متوالی در فرانسه، به صورت ثابت و منظم ساکن بوده باشد، شامل بیمه های درمانی ایالتی خواهد شد.

با توجه به این توضیحات این طرح ساکنان فرانسه از جمله مهاجران را شامل می شود. با این حال این این طرح محدودیت هایی دارد که باعث شده تا بسیاری از مهاجران و حتی شهروندان کشور فرانسه، از بیمه های خصوصی استفاده کنند. اگر شما هم از خدمات بیمه سلامت عمومی در این کشور رضایت خاطر ندارید، می توانید از شرکت های بزرگ بین المللی که بیمه درمانی سلامت ارائه می کنند، استفاده کنید. دو شرکت معتبر برای خرید بیمه سلامت در فرانسه، عبارت اند از:

 • سیگنا جهانی
 • آلیانز مراقبت

بیمه خانه در فرانسه

فرقی نمی کند که در فرانسه اقدام به اجاره خانه کرده باشید یا خانه خریداری کنید، در هر صورت قبل از مهاجرت باید بیمه نامه خانه را ارائه دهید. به طور کلی حدود ۹۰ درصد از صاحبان خانه در این کشور بیمه خانه دارند. بیمه خانه شامل مواردی همچون بیمه ساختمان، بیمه اموال، بیمه ساخت و ساز بیمه مسئولیت عمومی می شود. هزینه خدمات بیمه ساخت و ساز ممکن است، حدود ۱۰۰ الی ۴۰۰ یورو در سال باشد. البته به طور کلی بیمه مسکن بسته به ارزش ملک متراژ و میزان پوشش خدمات مختلف متفاوت می باشد.

بیمه مسکن در فرانسه

بیمه کودکان مدرسه ای در فرانسه

بیمه کودکان در مدرسه برای زمان هایی است، که فرزند شما در سنین مدرسه قرار داشته و به این ترتیب خسارت یا صدمه ای که به فرزندتان در مدرسه وارد شود را پوشش می دهد. برای ورود دانش آموزان به مدارس فرانسه، داشتن بیمه کودکان مدرسه اجباری نیست. با این حال چنانچه فرزند شما بخواهد در برنامه های خارج از مدرسه از جمله اردوهای علمی و سفرهای مدرسه شرکت کنند یا در کلاس های ورزشی حضور داشته باشد، باید بیمه کودکان مدرسه ای را برای او خریداری کنید. بیمه نامه های دیگر به طور خودکار این نوع بیمه را نیز در نظر می گیرند. اگر بیمه شما این خدمات را پوشش نمی دهد باید به صورت جداگانه آن را تهیه کنید.

بیمه وسایل نقلیه موتوری در فرانسه

بر اساس قوانین کشور فرانسه، تمامی وسایل نقلیه موتوری باید در برابر تصادف بیمه شده باشند. حتی اگر وسیله ای دارید که مورد استفاده قرار نمی گیرد، باز هم باید در برابر تصادف بیمه شده باشد. از دیگر نکاتی که در زمینه بیمه در فرانسه و بیمه وسایل نقلیه موتوری، باید در نظر بگیرید این است که باید بعد از خرید بیمه، کارت بیمه ماشین را به همراه داشته باشید. هر زمان که در حال رانندگی با وسیله هستید، در صورت لزوم باید بتوانید کارت بیمه را ارائه دهید. برچسب معاینه فنی ماشین نیز باید جلو شیشه خودرو شما نصب شده باشد.

بیمه تامین اجتماعی در فرانسه

یکی دیگر از انواع بیمه های موجود در کشور فرانسه، بیمه تامین اجتماعی می باشد. این بیمه به خصوص برای دانشجویانی که وارد کشور فرانسه می شوند اهمیت بسیار زیادی دارد. دانشجویان قبل از آن که وارد خاک کشور فرانسه شوند، باید بیمه تامین اجتماعی دانشجویان را برای خود خریداری کرده و مدارک آن را ارائه دهند. دانشجو در زمانی که این بیمه را خریداری می کند باید زیر ۲۸ سال سن داشته باشند وضعیت اقامت قانونی کشور فرانسه را احراز کرده باشد. علاوه بر دانشجویان افرادی که در حال کار در کشور فرانسه هستند نیز باید بیمه تامین اجتماعی داشته باشند. این نوع از بیمه شامل موارد زیر می شود:

 • معلولیت حوادث و بیماری
 • مرخصی والدین
 • بیکاری
 • مزایای بازماندگان
 • مزایای خانوادگی
 • حقوق بازنشستگی

لازم به ذکر است که معمولاً کارفرمایان کارمندان خود را در یک طرح تامین اجتماعی ثبت نام می کنند. با این حال مهاجران و کارگران مستقل، باید برای خرید بیمه خود اشتغالی اقدام کنند تا به این ترتیب بتوانند از مزایای آن بهره مند شوند.

طرح تأمین اجتماعی فرانسه

بیمه بازدیدکنندگان در فرانسه

یکی دیگر از انواع بیمه هایی که در کشورهای فرانسه وجود دارد بیمه بازدیدکنندگان می باشد. افرادی که کمتر از ۹۰ روز در فرانسه اقامت دارند و از طریق ویزای کوتاه مدت یا ویزای شینگن وارد این کشور شده اند باید بیمه بازدید کنندگان داشته باشند. به این منظور متقاضی باید بیمه ویزای شینگن را پرداخت نماید تا در صورت بروز بیماری، حادثه یا بستری شدن، بتواند از خدمات بیمه استفاده کرده و بیمه هزینه های سلامتی را پرداخت کند. به طور کلی این نوع بیمه مراقبت های بیمارستانی و اورژانسی را شامل می شود و تا مبلغ ۳۰ هزار یورو را پوشش می دهد.

مشاوره جهت مهاجرت به فرانسه

اطلاع از شرایط خرید بیمه در فرانسه، برای افرادی که به این کشور مهاجرت می کنند اهمیت بسیار زیادی دارد. برخورداری از بیمه های درمانی باعث می شود، در صورت بروز حوادث هزینه ها و خسارت های مالی پرداخت شود. اگر شما هم قصد خرید بیمه برای خود یا اعضای خانواده تان را دارید، توصیه می کنیم از مشاوره افراد متخصص بهره مند شوید. ما در موسسه رویال مهاجرت، همواره آماده ارائه مشاوره تخصصی در زمینه انواع بیمه در فرانسه و نحوه خرید آنها هستیم.

سخن پایانی

ما در این مقاله تلاش کردیم تا به همه سوالات شما پیرامون خرید بیمه در فرانسه، پاسخ دهیم. به طور کلی خرید بیمه در زمینه های مختلف یکی از موارد بسیار ضروری برای اقامت در کشور فرانسه می باشد. بدون داشتن بیمه شما متحمل هزینه های زیادی برای خدمات بهداشتی و درمانی، معاینه پزشک و خرید دارو خواهید شد. از این رو توصیه می کنیم در صورت تصمیم برای مهاجرت به فرانسه، اطلاعات خود را در زمینه بیمه کامل کرده و در اولین فرصت برای خود و خانواده تان بیمه تهیه کنید. اگر در زمینه مهاجرت به کشور فرانسه و روش های خرید بیمه سوالی دارید می توانید با کارشناسان ما در موسسه رویال مهاجرت تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول در مورد انواع بیمه در فرانسه در سال 2023

بیمه ها در کشور فرانسه به دو دسته اجباری و اختیاری تقسیم می شود.

بله یکی از الزامات ورود به کشور فرانسه خرید بیمه می باشد.

بله. متقاضیان در صورتی که بخواهند کمتر از ۹۰ روز در فرانسه اقامت داشته باشند، باید بیمه بازدیدکنندگان خریداری کنند.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت