بازنشستگی و میزان حقوق و سن در فرانسه
رویال مهاجرت می 29, 2023

بازنشستگی و میزان حقوق و سن در فرانسه

فرانسه جزو کشورهایی است که بسیاری از مردم علاقه دارند تا برای ادامه زندگی وارد آن شوند. این کشور نیز همانند دیگر کشورهای دنیا قوانین مخصوص خود را درباره بازنشستگی دارد؛ بنابراین افرادی که تمایل دارند تا دوران بازنشستگی خود را در فرانسه سپری کنند، باید با شرایط و قوانین ویزای بازنشستگی فرانسه و میزان حقوق آن باخبر باشند.

اگر شما هم قصد مهاجرت، اقامت تحصیلی، کاری یا سرمایه گذاری دارید، کافیست با شماره 90003515 تماس گرفته تا وکلای مهاجرتی رویال شما را راهنمایی نموده و در کوتاه ترین زمان خدمات مهاجرتی را به شما ارائه دهند.

 از آنجا که قوانین و مقررات بازنشستگی در فرانسه در سال های اخیر تغییراتی داشته، ما تصمیم گرفته ایم در این مقاله از رویال مهاجرت، شما را با جزئیات و میزان حقوق بازنشستگی فرانسه آشنا کنیم.

حقوق بازنشستگی در فرانسه + میزان حقوق

فرانسه یکی از کشورهای توسعه یافته در قاره اروپاست که بر اساس تجربه، متوسط هزینه های زندگی در آن نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بالاتر می باشد. به عنوان مثال پایتخت این کشور شهر زیبای پاریس بوده که یکی از گران ترین شهرهای جهان است.

بنابراین افرادی که قصد دارند مراحل بازنشستگی خود را در این کشور سپری کنند، باید اطلاعات گسترده ای در زمینه قوانین و حقوق کار در فرانسه داشته باشند تا بتوانند از نظر مالی برای زندگی خود و خانواده و برنامه ریزی کنند. سیستم بازنشستگی کشور فرانسه به سه صورت اجرا می شود:

  • بازنشستگی دولتی
  • بازنشستگی تکمیلی یا اجباری
  • بازنشستگی خصوصی یا داوطلبانه

بر اساس قوانین کشور فرانسه، افراد در سن ۶۲ سالگی بازنشست می شوند. البته چنانچه کسی قبل از یک ژانویه ۱۹۵۱ متولد شده باشد می تواند در سن ۶۰ سالگی بازنشسته شود. همچنین کارگرانی که بعد از تاریخ یک ژانویه ۱۹۵۵ به دنیا آمده باشند تا سن ۶۷ سالگی امکان دریافت مستمری کامل دولتی را دارند. یکی از سوالاتی که معمولاً افراد در زمینه ویزای بازنشستگی فرانسه می پرسند این است که حقوق بازنشستگی در این کشور چقدر است؟

اگر به دنبال ویزای کار فرانسه هستید باید بدانید که برای این که افراد حداقل حقوق بازنشستگی در فرانسه را دریافت کنند، باید دستکم ۱۰ سال در این کشور کار کرده باشند. همچنین افراد تنها در صورت داشتن حداقل سن ۴۰ یا ۴۳ سال می تواند حداقل حقوق را دریافت کنند و زودتر از این سن امکان دریافت حقوق بازنشستگی وجود ندارد. البته تحت شرایطی امکان بازنشستگی پیش از موعد وجود دارد به عنوان مثال افرادی که دارای معلولیت باشند یا در محیط های ناسالم و پراسترس کار کنند می توانند از بازنشستگی زودتر از موعد استفاده کنند.

سن بازنشستگی در فرانسه ۶۲ سال است.

شرایط بازنشستگی در فرانسه

در معقوله مهاجرت به فرانسه برای این که افراد از حقوق کار در فرانسه استفاده کنند باید با شرایط بازنشستگی در این کشور آشنا باشند. همانطور که گفتیم افراد زودتر از سن ۴۰ تا ۴۳ سال امکان دریافت حداقل حقوق بازنشستگی را ندارند. همچنین بر اساس قوانین کشور، افرادی که معلولیت های خاصی دارند این امکان را دارند تا از ۵۵ تا ۵۹ سال بازنشست شوند.

البته کارمندان دولتی در این کشور در صورت داشتن شرایط جسمی و روحی مناسب می توانند در صورت رسیدن به سن بازنشستگی به کار ادامه دهند. چنانچه فرد بعد از رسیدن به این سن، همچنان مشغول به کار باشد به ازای هر سه ماه کار اضافه، بر حقوق بازنشستگی وی اضافه خواهد شد.

حقوق بازنشستگی در فرانسه چقدر است؟

حقوق بازنشستگی در فرانسه تحت تاثیر عوامل مختلفی تعیین می شود. به عنوان مثال تعداد سال هایی که فرد بیمه بازنشستگی پرداخت کرده باشد، از جمله عوامل موثر بر حقوقی است که فرد در این دوران دریافت می کند. همه افرادی که می خواهند از طریق ویزای بازنشستگی فرانسه دوران کهنسالی خود را سپری کنند، باید به جزئیات حقوق و قوانین بازنشستگی در این کشور آشنا باشند.

نظام بازنشستگی در فرانسه بر اساس سن و سابقه کاری تعیین می شود. میزان حقوق بازنشستگی نیز بر اساس میانگین دستمزد کارگران در طول دوره کاری آن ها و میانگین دستمزد کارکنان شاغل در صنعت کشور محاسبه می شود.

میزان مالیات بازنشستگان در فرانسه

اتباع خارجی که به کشور فرانسه مهاجرت می کنند باید مالیات بر حقوق بازنشستگی را پرداخت نمایند. بر اساس قوانین کشور فرانسه، حقوقی که افراد از طریق بازنشستگی دریافت می کنند نیز مشمول مالیات است و فرد باید مالیات آن را بپردازد؛ بنابراین حقوق بازنشستگی و مستمری های شغلی خصوصی مشمول ۱۰ درصد کسر مالیات می شود.

البته در این سیستم معمولاً افرادی که متاهل هستند مالیات کمتری پرداخت می کنند. مالیات هایی که بازنشستگان می پردازند بسته به گروه درآمدی آنها از ۱۴ درصد تا ۴۵ درصد متغیر است و همانطور که گفتیم همه اشکال درآمد مشغول مشمول مالیات خواهد بود.

از طرفی هزینه های اجتماعی نیز با نرخ ۷ درصد اعمال می شود. البته ناگفته نماند که برخی از افرادی که در فرانسه حقوق بازنشستگی دریافت می کنند از پرداخت مالیات و هزینه های اجتماعی معاف هستند؛ بنابراین اگر در فرانسه یا یکی از کشورهای اتحادیه اروپا حقوق بازنشستگی دارید به این موضوع توجه داشته باشید که قوانین مالیاتی در هر کشور متفاوت است و در نهایت هزینه های جانبی و مالیات از دریافتی شما کسر می شود.

به طور کلی نرخ مالیاتی که بر محل درآمدها و حقوق بازنشستگی اعمال می شود به گونه ای است که افراد بتوانند با استفاده از حقوق بازنشستگی در فرانسه هزینه های خود را بپردازند؛ بنابراین این کشور محل مناسبی برای گذراندن دوران بازنشستگی می باشد.

سن بازنشستگی در فرانسه

موضوع سن بازنشستگی در فرانسه یکی از موارد بسیار مهم برای شهروندان این کشور و حتی اتباع خارجی بوده است. افرادی که شرایط زیر را داشته باشند می توانند در این کشور بازنشسته شوند و از مزایای آن استفاده کنند:

  • سن ۶۲ سال برای زنان و ۶۴ سال برای مردان
  • 42 سال سابقه کار برای مردان و ۴۱ سال برای زنان
  • سن ۶۰ سال و با ۲۰ سال سابقه کار برای افرادی که در برخی شغل های خاص مشغول به کار بوده اند، مانند معلمان، پرستاران و همچنین فعالان سیاسی
  • بازنشستگی اختیاری در فرانسه برای افرادی است که حداقل ۶۲ سال دارند، اما نمی خواهند به فعالیت کاری خود پایان دهند.

خدمات موسسه رویال مهاجرت در اخذ ویزا بازنشستگی فرانسه

ویزای بازنشستگی فرانسه یکی از روش های مناسب برای مهاجرت به این کشور و دریافت اقامت دائم فرانسه است. همانطور که می دانید فرانسه یکی از کشورهای پیشرفته دنیاست که مهاجران می توانند از امکانات پیشرفته بهداشتی و درمانی آموزش و رفاه بالای زندگی در آن بهره مند شوند.

یکی از خدمات موسسه رویال مهاجرت نیز ارزیابی شرایط شما برای مهاجرت به فرانسه و دریافت ویزای بازنشستگی این کشور می باشد. ما تمامی مراحل دریافت ویزای بازنشستگی فرانسه را برای شما انجام می دهیم.

سخن پایانی

ما در این نوشتار تلاش کردیم تا شما را با حقوق بازنشستگی در فرانسه و ویزای بازنشستگی این کشور آشنا کنیم. در حال حاضر یکی از روش هایی که افراد می توانند زندگی خود را در کشور زیبای فرانسه سپری کنند، دریافت ویزای بازنشستگی است.

 این ویزا مزایای بسیار زیادی را برای دارندگان آن به دنبال خواهد داشت. از این رو توصیه می کنیم شرایط خود را برای دریافت این ویزا ارزیابی نمایید. کارشناسان و وکلای مهاجرتی ما در رویال مهاجرت، همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما و ارائه مشاوره تخصصی هستند.

سؤالات متداول درباره  بازنشستگی و میزان حقوق و سن در فرانسه 

در حال حاضر سن بازنشستگی، در کشور فرانسه

 

 

 

بله افراد می توانند تحت شرایط خاصی زودتر از موعد بازنشسته شوند.

حقوق بازنشستگی در کشور فرانسه تحت تاثیر عوامل مختلفی مثل دستمزد، سوابق کاری و غیره محاسبه می شود.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت