مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه یکی از موضوعات مهمی که در چند سال اخیر برای شهروندان ایرانی اهمیت پیدا کرده است. شما می‌توانید با کسب اطلاعات کافی در این زمینه، روش مهاجرتی مناسب خود را انتخاب کنید. ما در این مقاله از رویال مهاجرت قصد داریم تا شرایط اقامت و هزینه‌های زندگی در این کشور را به شما معرفی کنیم.

درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   راه های مهاجرت به ترکیه

   برای دریافت ویزای ترکیه و مهاجرت به این کشور راه‌های مختلفی پیش روی شما قرار دارد. انتخاب روش مناسب برای مهاجرت به ترکیه کاملا به شرایط شخصی شما بستگی دارد. اگر به زبان ترکی مسلط بوده و امکان تحصیل را دارید، بهتر است از راه مهاجرت تحصیلی اقدام کنید. در ادامه راه‌های دریافت ویزای ترکیه را به شما معرفی خواهیم کرد:

   • مهاجرت کاری
   • مهاجرت تحصیلی
   • مهاجرت سرمایه گذاری
   • مهاجرت از طریق ازدواج
   • مهاجرت از طریق تولد
   • مهاجرت پناهندگی
   • مهاجرت از طریق خرید ملک

   روش های مهاجرت به ترکیه

   هزینه مهاجرت به ترکیه

   هزینه مهاجرت کاملا به روش مهاجرتی شما بستگی دارد. در نتیجه یک هزینه اولیه‌ای باید بپردازید. به عنوان مثال اگر مهاجرت تحصیلی بوده، شهریه دانشگاه های ترکیه، اگر خرید ملک بوده؛ هزینه‌های خرید و ثبت ملک را در پیش دارید. علاوه بر این هزینه‌های زندگی در این کشور را هم باید محاسبه کنید. علاوه بر این هزینه‌های ورود به خاک کشور ار هم باید بپردازید.

   هزینه خرید بلیط هواپیما
   هزینه حمل و نقل از فرودگاه تا محل اقامت
   هزینه کارهای اداری و ثبتی
   هزینه بیمه در ترکیه
   هزینه راه اندازی اولیه شغل
   هزینه ماهیانه زندگی و سکونت

    

   هزینه زندگی در ترکیه

   هزینه زندگی در ترکیه شامل هزینه اجاره یا خرید خانه، پرداخت قبوض، خورد و خوراک ماهیانه، هزینه قبوض، لباس و پوشاک، تفریحات و ورزش می‌شود.

   اجاره ماهیانه آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر2100 لیر
   هزینه یک پرس غذا در یک رستوران ارزان قیمت35 لیر
   یک دست لباس تابستانی200 لیر
   کرایه تاکسی برای یک کیلومتر4 لیر
   هزینه‌های عمومی مانند برق، گاز، آب، زباله2000 لیر
   اجاره ماهیانه آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر5800 لیر

   شرایط مهاجرت به ترکیه

   شرایط مهاجرت به نوع روش دریافت ویزا وابسته است. اما شرایط عمومی تمام برنامه‌های مهاجرت به ترکیه شباهت دارند. اصلی‌ترین پیش‌شرط‌های تعیین‌شده از سوی دولت ترکیه شامل موارد زیر است:

   تمکن مالی

   فرد باید از طریق ارائه مدارک معتبر مانند گردش حساب به اداره مهاجرت ثابت کند که از عهده تامین مخارج زندگی خود و خانواده‌اش در این کشور بر می‌آید. البته، در موردی که متقاض موفق به یافتن شغلی با درآمد بالا شود اثبات تمکن مالی ضرورت دارد.

   مدرک زبان

   برای برقرای ارتباط با شهروندان و کارفرما تسلط به زبان ترکی استانبولی ضرورت دارد. ارائه مدارک مبنی بر تایید مهارت‌های زبانی متقاضی شرط مهم دیگر برای دریافت ویزا به‌حساب می‌آید.

   البته شرایط مهاجرت تنها به این موارد محدود نمی‌شود. بلکه متقاضی اصلی برای دریافت ویزا موظف به ارائه گواهی سلامت، عدم سابقه کیفری، بیمه درمانی، پاسپورت معتبر، مدارک هویتی، تحصیلی و سابقه کار خواهد بود.

   مدارک لازم برای مهاجرت به ترکیه

   عنوان مدرکتوضیحات
   پاسپورت یا گذرنامهشما باید گذرنامه معتبر ایران را به هراه داشته باشید و تاریخ انقضای آن نیز حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
   عکس پاسپورتیبرای مهاجرت به ترکیه، باید عکسی داشته باشید که از نظر اندازه و کیفیت با عکس پاسپورت برابری کند و در چند ماه اخیر عکس برداری شده باشد.
   مدارک مروبط به آدرس اقامتشما باید مدارکی را جهت اقامت خود در ترکیه نشان دهید. ممکن است این آدرس نشانی خانه دائم شما باید و یا فقط یک محل اسکان موقت باشد تا بعد از دریافت اقامت به محل اصلی نقل مکان کنید.
   دیگر مدارک هویتی و تحصیلیدر صورتی که مدارک دیگری مانند سوابق تحصیلی، کاری و یا هرگونه اسنادی که مربوط به شما می‌شود را در اختیار دارید، باید هنگام بررسی پرونده خود ارائه کنید.
   تمکن مالییکی از اسناد بسیار مهم، میزان درآمد ماهیانه شما در کشور مبدا است. با نشان دادن گواهی از بانک این سند را آماده خواهید کرد.
   فیش‌های پرداختیباید اسناد و مدارک مربوط به فیش‌ها و هزینه‌های انجام شده برای بررسی پرونده مهاجرتی خود را نیز تحویل دهید.
   بیمه سلامتباید برای اقامت خود در ترکیه بیمه تهیه کرده باشید و اینکار را زودتر از موعد به اتمام رسانده باشید تا در زمان مهاجرت، همه چیز آماده باشد.
   سو پیشینهبرای شفافیت بیشتر در پرونده و همینطور اطمینان از پاک بودن سابقه کیفری فرد، باید یک گواهی عدم سو پیشینه از خود ارائه دهید.

   مهاجرت تحصیلی به ترکیه

   یکی از راه‌های کسب اقامت، مهاجرت تحصیلی به ترکیه است. به دلیل کیفیت بالای تحصیل، سهولت دریافت پذیرش، ارائه بورسیه‌های تحصیلی متنوع برای دانشجویان بین المللی و همچنین تدریس هم به زبان ترکی و هم انگلیسی، می‌توان این کشور را مقصد تحصیلی مناسبی معرفی کرد.

   برای ایرانیان دریافت ویزای دانشجویی ترکیه آسان است. هزینه زندگی در ترکیه هم نسبت به دیگر کشورهای اروپایی ارزان‌تر بوده، بنابراین می‌توانید با کار در حین تحصیل هزینه‌های زندگی خود را پوشش دهید. البته که نباید فراموش کنیم بعد از تحصیل می‌توانید کار پیدا کرده و اقامت دائم این کشور را کسب کنید.

   مهاجرت کاری به ترکیه

   یکی دیگر از شرایط مهاجرت به ترکیه، دریافت اقامت کاری است. مهاجرت کاری به ترکیه به چند روش مختلف امکان پذیر بوده و باید در حوزه‌های مشخص شده کار کنید. یک موضوعی که در مورد کار در ترکیه وجود دارد این است که افراد خارجی در بسیاری از مشاغل نمی‌توانند فعالیت کنند. به طور کلی سه مجوز برای کار در ترکیه وجود دارد:

   • اجازه کار دائمی یا مستقل در ترکیه
   • کار با کارت فیروزه‌ای
   • کار موقت در ترکیه

   اگر به مدت 5 سال زندگی در ترکیه را تجربه نمایید، می‌توانید برای دریافت مجوز کار مستقل یا دائم اقدام کنید. با دریافت این مجوز قادر خواهید بود تا به صورت دائم در این کشور کار و زندگی کنید. پس راهی نیست که در بدو ورود به این کشور در دسترس شما قرار داشته باشد.

   یکی دیگر از راه‌های مهاجرت ترکیه کار با کارت فیروزه‌ای است. متقاضیانی که تحصیلات دانشگاهی خوبی داشته و مهارت و سابقه شغلی داشته باشند، می‌توانند با مراجعه به اداره کار ترکیه این مجوز را دریافت کنند. با دریافت کارت فیروزه‌ای می‌توانید از تمام مزایا و حقوق شهروندی ترکیه هم بهره‌مند شوید.

   در نهایت هم مجوز کار موقت است. این مجوز مستقیما از سوی کارفرما به متقاضیانی که شرایط کاری مناسبی دارند، اعطا می‌شوند. طبق مجوز شما می‌توانید تا حداکثر یک سال در این کشور کار کنید. در صورتی که در پایان سال اول ارزیابی شما مثبت باشد، یک مجوز کار دو ساله برای شما صادر می‌شود.

   مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

   سرمایه گذاری در ترکیه یکی از روش‌های دریافت اقامت این کشور است. البته همانطور که از نام آن هم مشخص بوده، نیاز به سرمایه زیادی دارید. با سرمایه گذاری در صندوق املاک و مستغلات به ارزش 500 هزار دلار می‌توانید اقامت این کشور را دریافت کنید. علاوه بر صندوق املاک و مستغلات، می‌توانید در صندوق سرمایه گذاری خطر پذیر هم سرمایه گذاری کنید. همچنین روش‌هایی مانند سپرده بانکی، خرید سهام، خرید اوراق قرضه و کارآفرینی هم وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

   سرمایه‌گذاری از طریق سپرده بانکی

   یکی دیگر از روش‌های سرمایه گذاری و دریافت اقامت ترکیه این است که در این کشور سپرده بانکی داشته باشید. طبق قوانین قدیمی هر فرد خارجی باید حداقل 3 میلیون دلار در یکی از بانک‌های ترکیه سرمایه گذاری می‌کرد تا اقامت این کشور به او داده شود. با این حال براساس تغییراتی که اخیرا اعمال شده، این رقم کاهش پیدا کرده و به 500 هزار دلار رسیده است.

   بنابراین فقط کافی است تا به مدت 3 سال مبلغ 500 هزار دلار را در یکی از بانک‌های ترکیه سپرده بانکی کنید. بعد از گذشت مدت زمان سه سال، تابعیت دائم این کشور را دریافت خواهید کرد. این روش نسبت به دریافت ویزای کاری و تحصیلی، زحمت کمتری دارد اما هزینه بیشتری را خواهد داشت. بنابراین حتما باید به ارزش پولی که قرار است سه سال در بانک سپرده باشد، توجه کنید.

   سرمایه‌گذاری از طریق خرید اوراق قرضه

   روش‌ها و مدارک لازم برای اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری متنوع است. یکی دیگر از این راه‌ها خرید اوراق قرضه است. براساس قوانین جدید در صورتی که مایل به مهاجرت به ترکیه باشید، می‌توانید اوراق قرضه دولتی را خریداری کنید. بنابراین حداقل باید 500 هزار دلار آمریکا را برای خرید اوراق قرضه دولتی پرداخت کنید. این سرمایه گذاری باید به مدت سه سال ادامه داشته و حق فروش این اوراق را ندارید. علاوه بر این حتما باید سرمایه گذاری شما توسط وزارت خزانه داری ترکیه تایید شده باشد.

   سرمایه‌گذاری از طریق خرید سهام

   یکی از روش‌های دریافت کارت اقامت خرید سهام در ترکیه است. در این حالت هم باید حداقل به مبلغ 500 هزار دلار سهام خریداری کرده باشید. این مبلغ هم طبق قوانین قدیم 2 میلیون دلار بود که اخیرا تغییر کرده است. بنابراین اگر قصد دارید تا از طریق خرید سهام به ترکیه مهاجرت کنید، بهتر است همین حالا اقدام کنید. سرمایه گذاری شما باید از جانب وزارت صنایع و فناوری ترکیه تایید شود. در این صورت دیگر مشکلی برای دریافت کارت اقامت نخواهد داشت.

   مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

   در این روش باید ملکی حداقل به ارزش 250 هزار دلار در خاک ترکیه خریداری کنید و آن را به مدت 3 سال هم نگه دارید. بنابراین امکان خرید قسطی برای شما وجود ندارد و کل مبلغ آن باید یکجا پرداخت شود. در این حالت بعد از 5 سال شهروندی و پاسپورت این کشور را دریافت می‌کنید. در همان بدو ورود هم اقامت ترکیه را به دست می‌آورید. شرایط خاصی برای خرید خانه در ترکیه مانند محله یا متراژ آن وجود ندارد، تنها موضوع حائز اهمیت این است که ملک شما حداقل 250 هزار دلار ارزش داشته باشد.

   مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت

   اداره مهاجرت ترکیه، روش دیگری هم برای دریافت اقامت برای افراد خارجی را در این کشور تعیین کرده است. ثبت شرکت در ترکیه یکی از این راه‌ها است که منجر به دریافت اقامت این کشور خواهد شد. 7 نوع شرکت وجود دارد که شما می‌توانید کسب‌وکار خود را براساس قوانین آن ثبت کنید. هریک از این روش‌ها حداقل سرمایه متفاوتی نیاز داشته و عنوان خاص خود را دارد. در ادامه به معرفی انواع شرکت‌ها و میزان سرمایه آن‌ها می‌پردازیم.

   • شرکت‌های آنونیم با حداقل سرمایه 50 هزار لیر
   • شرکت‌های سازمانی با حداقل سرمایه 100 هزار لیر
   • شرکت‌های لیمیتید با حداقل سرمایه 10 هزار لیر
   • شرکت‌های کوپراتیف و غیر سازمانی بسته به اساسنامه شرکت
   • شرکت‌های کولکتیف و کوماندیت بدون حداقل سرمایه

   ثبت شرکت شخصی در ترکیه توسط یک شخص حقیقی ثبت شده و شماره مالیاتی برای شما صادر می‌شود. بنابراین از طرف اداره مهاجرت استانبول، اقامت خود را دریافت می‌کنید.

   مهاجرت به ترکیه از طریق کارآفرینی

   یکی دیگر از شرایط اقامت، از طریق کارآفرینی در ترکیه است. ایجاد شغل‌های جدیدی از طریق وزارت کار و خدمات اجتماعی این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد تا اجازه اقامت دریافت کنید. البته برای دریافت اقامت از این طریق یک شرط هم وجود دارد و آن این بوده که بتوانید با کسب‌وکار خود حداقل 50 شغل جدید در ترکیه ایجاد کنید.

   برای کارآفرینی حتما باید وضعیت سرمایه و عملکرد شما، حساب‌ها و تراز پرداخت‌ها و همچنین وضعیت انتقال حساب‌ها و نقدینگی میان شرکای داخلی و خارجی مشخص باشد. پروسه ثبت شرکت حدودا 2 الی 3 روز طول کشیده و باید طی 5 سال از افراد ترک استخدام کنید. در نهایت می‌توانید اقامت دائم ترکیه را دریافت کنید.

   مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

   مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج با یک شهروند ترکیه‌ای امکان پذیر است. در این صورت باز هم شرایطی وجود دارد که حتما باید رعایت شود. در غیر این صورت به دلیل مشکلات و سواستفاده‌هایی که از این راه صورت می‌گیرد، مهاجرت کمی سخت می‌شود.

   شخص متقاضی از طریق ازدواج باید 18 سال تمام داشته باشد در غیر این صورت باید برگه رضایت والدین را به همراه داشته باشد. علاوه بر این ازدواج شما باید به صورت رسمی ثبت شده باشد تا اداره مهاجرت درخواست را بررسی کند. همچنین این فرآیند در حدود 3 تا 5 سال طول کشیده و بعد از آن می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید.

   مهاجرت به ترکیه از طریق تولد فرزند

   براساس قوانین کشورها برای ارائه اقامت از طریق تولد فرزند، دو نوع اقامت ارائه می‌شود:

   • اقامت از طریق خاک
   • اقامت از طریق خون

   در روش اقامت از طریق خاک که در کشورهای کانادا و ایالات متحده وجود داشته، در صورتی که کودکی در خاک کشوری به دنیا بیاید، شهروند آن کشور محسوب می‌شود. این در حالی است که حتی والدینش هم ممکن است شهروندی آن کشور را نداشته باشند.

   اقامت از طریق خون که در بیشتر کشورهای دنیا وجود داشته، ارائه تابعیت به کودکی که تازه متولد شده فقط در صورتی ممکن است که یک یا هر دو والد او تابعیت آن کشور مقصد را داشته باشند. ترکیه هم از همین قانون تبعیت می‌کند.

   بنابراین اگر شما قصد داشته باشید از طریق تولد فرزند به این کشور مهاجرت کنید باید بدانید که ابتدا شما یا همسرتان باید تابعیت دریافت کند. در این صورت کیملیک ترکیه هم به شما ارائه می‌شود. در این حالت باید به اداره ثبت احوال ترکیه مراجعه کنید و مدارک اقامتی خود را به همراه اصل و کپی مدارک شناسایی، سند ازدواج، فرم درخواست اخذ اقامت ترکیه و هزینه ثبت مشخصات نوزاد را بپردازید.

   مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی

   پناهندگی یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به ترکیه بوده که اتفاقا خیلی هم خطرناک است. مساله مهمی که وجود دارد این است که وقتی می‌توانید از روش‌های دیگر اقامت ترکیه را دریافت کنید، بهتر است به سراغ پناهندگی نروید. اساسا پناهندگی به این دلیل است که افرادی که زندگیشان در خطر بوده برای نجات جان خود از آن استفاده کنند. در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم تا زمانی که واقعا جانتان در خطر نیست به سراغ این روش نروید.

   با این حال دولت از پناهنده‌ها حمایت کرده و آن‌ها به حقوق پناهندگی در ترکیه دسترسی دارند. برای برخورداری از روند حمایت ترکیه، پناهجو باید به صورت مشخص به اداره کل امور مهاجرت استانی مراجعه کند. بعد از ثبت نام در شهری که برای پناهجو تعیین شده اقامت کنید.

   مهاجرت به ترکیه برای هنرمندان

   برای دریافت اقامت ترکیه برای هنرمندان، شما باید مدارکی را به این کشور ارائه دهید که نشان دهنده موفقیت‌های شما در حوزه‌های هنری باشد. بنابراین می‌توانید اقامت 2 ساله این کشور را دریافت کنید. این اقامت قابلیت تمدید شدن را داشته و در صورتی که 5 سال متوالی در ترکیه اقامت کنید امکان دریافت اقامت دائم را هم خواهید داشت.

   شما به عنوان یک هنرمندی که قصد دریافت اقامت دائم ترکیه را دارد، باید به تاریخ و فرهنگ این کشور آشنا باشید. با سپری کردن آزمون شهروندی می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. همچنین باید به زبان ترکی مسلط باشید. بنابراین قبل از مهاجرت بهتر است در کلاس‌های زبان ترکی شرکت کنید.

   ویزای توریستی ترکیه

   هزینه مهاجرت به ترکیه

   به‌دلیل تنوع روش‌های مهاجرت هزینه دریافت ویزا در هر روش متفاوت است. برای اطلاع از هزینه‌ها به جدول زیر دقت کنید:

   روش مهاجرتیهزینه
   مهاجرت تحصیلی148 تا 33860 دلار
   مهاجرت از طریق ازدواج500 دلار به ازای هر نفر
   سرمایه‌گذاری در ترکیه250 هزار دلار یا بیشتر
   خرید ملک در ترکیه60هزار تا 400هزار دلار
   ثبت شرکت25هزار دلار

   هزینه دریافت ویزای کاری

   برای دریافت این ویزای کاری و مهاجرت به ترکیه به یک پیشنهاد شغلی از کارفرمایی معتبر نیاز دارید. سپس، نوبت به ارسال درخواست به سفارت می‌رسد. از طریق ارسال رزومه و سابقه‌کاری باید ثابت کنید گزینه مناسبی برای شغل موردنظر هستید.

   بعد از دریافت جواب حدود 6 ماه برای سفر به ترکیه فرصت دارید. هزینه ویزای کاری بر اساس مدت اعتبار آن فرق می‌کند. برای اطلاع از هزینه مجوزهای کار جدول زیر را بررسی کنید:

   نوع مجوزهزینه به دلار
   مجوز کار موقت یا یک ساله125 دلار
   مجوز کار دو ساله251 دلار
   مجوز کار سه ساله376 دلار
   مجوز کار دائمی1254 دلار
   مجوز کار مستقل1254 دلار
   هزینه کاغذ برای صدور مجوز15 دلار

   هزینه ویزای تحصیلی برای مهاجرت به ترکیه

   برای دریافت ویزای تحصیلی به نامه پذیرش از دانشگاه نیاز دارید. ارائه نامه مبنی بر شرکت در دوره‌های آموزشی نیز برای دریافت ویزای تحصیلی کافی خواهد بود. هزینه ویزای تحصیلی 45 دلار و مدت زمان رسیدگی به درخواست نیز سه ماه خواهد بود.

   البته به این مبلغ باید شهریه دانشگاه را اضافه کنید. شهریه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی ترکیه حدود 1000 یورو است. اما برای تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی باید سالانه مبلغ 20 هزار یورو بپردازید. سایر هزینه‌ها عبارتند از:

   مدارس دولتی266 دلار در سال
   مدارس خصوصی800 تا 7400 دلار در سال
   مدارس بین‌المللی2300 تا 33850 دلار در سال
   شهریه کالج180 تا 3800 دلار
   هزینه مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های خصوصی4300 تا 19500 دلار
   هزینه مقطع ارشد دانشگاه‌های خصوصی2500 تا 24500 دلار
   هزینه دانشگاه‌های دولتی300 تا 8000 دلار
   هزینه دوره‌های زیان1100 تا 8500 دلار

   هزینه مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری

   بر اساس قوانین جدید سرمایه لازم برای مهاجرت به ترکیه از یک میلیون دلار به 250 هزار دلار کاهش یافته است. در این روش، دارایی متقاضی در بازه زمانی سه ساله به سرمایه‌گذاری در یکی از روش‌های خرید سهام، خرید اوراق قرضه یا سپرده‌گذاری در بانک اختصاص می‌یابد. همان‌طور که گفتیم با خرید ملکی به ارزش 50 هزار دلار نیز مجوز اقامت در این کشور را دریافت می‌کنید.

   کاهش سرمایه لازم برای ورود به حوزه سهام یا اوراق قرضه شانس مهاجرین برای دریافت مجوز اقامت دائم را افزایش می‌دهد

   هزینه دریافت ویزا برای مهاجرت

   برخلاف اینکه ایرانی‌ها برای سفر توریستی به ترکیه نیازمند دریافت ویزا نیستند اما پرداخت هزینه‌های زیر در سایر روش های مهاجرتی ضرورت دارد:

   نوع ویزاهزینه به دلار
   ویزای یک بار ورود55 دلار
   ویزای دو بار ورود110 دلار
   ویزای چند بار ورود180 دلار

    

   بهترین راه مهاجرت به ترکیه برای ایرانیان

   از آن جایی که ایرانیان برای ورود به خاک ترکیه نیاز به ویزا ندارند، می‌توانند از روش‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور استفاده کنند. مساله مهم و اساسی این است که شرایط شما با کدام یک از روش‌های معرفی شده در بالا همخوانی دارد. در صورتی که سرمایه زیادی دارید، مشخصا خرید خانه و کارآفرینی می‌تواند روش‌های مناسبی باشد. این در حالی است که اگر بودجه زیادی ندارید، شاید بهتر باشد مهاجرت تحصیلی به ترکیه را انتخاب کنید. پس نمی‌توان یک روش را به عنوان بهترین راه مهاجرت معرفی کرد بلکه کاملا بستگی به عوامل و متغیرهای مختلف دارد.

   ارزان ترین راه اقامت ترکیه

   در قسمت قبل اشاره کردیم که روش‌های متعددی برای مهاجرت و زندگی در کشور ترکیه وجود دارد. با بررسی جدول هزینه‌ها به این نتیجه می‌رسیم که دو راه ارزان برای اقامت در این کشور وجود دارد. راه اول، مهاجرت تحصیلی است.

   در این روش بعد از اتمام دوره تحصیلی از طریق دریافت مجوز و ورود به بازار کار ممنوعیت برای اقامت نخواهید داشت. دومین روش ارزان برای مهاجرت به ترکیه، ازدواج با یکی از شهروندان ترکیه خواهد بود. در این روش باید از طریق ارائه مدارک به دولت ثابت کنید که این ازدواج واقعی است و هدف شما دستیابی به مجوز اقامت نیست.

   اخذ اقامت و تابعیت ترکیه

   روش‌های متنوعی در خصوص مهاجرت به ترکیه بیان شد که با پیگیری آن روش‌ها می‌توانید اقامت ترکیه را دریافت کنید. معمولا برای دریافت تابعیت ترکیه لازم است که بین 3 تا 5 سال در داخل خاک ترکیه باشید و طبق قوانین جدید اداره مهاجرت ترکیه، هر سال نیز چیزی در حدود 180 روز را با ارائه مدرک در این کشور زندگی کرده باشید.

   پس از طی این مدت زمان، تابعیت ترکیه را دریافت خواهید کرد. در صورتی که تمایل به دریافت حق شهروندی ترکیه را هم داشته باشید، کافی است در آزمون شهروندی این کشور شرکت کرده و در صورت قبولی، یک شهروند ترک به حساب خواهید آمد. در این آزمون باید به زبان ترکی مسلط بوده و از طرفی در مورد فرهنگ و ملیت کشور ترکیه مطالعه کرده باشید.

   بهترین روش مهاجرت به ترکیه

   باید این موضوع را در نظر داشته باشید که فرد به فرد، روش‌های مهاجرتی متفاوت خواهد بود و مسیری که برای یک فرد ایده‌آل است، ممکن است برای فرد دیگری فاقد اهمیت باشد و یا جزو بدترین روش‌ها قرار بگیرید. با این حال با در نظر گرفتن شرایط جدید اقامت ترکیه و همینطور بررسی پارامترهایی مشخص، می‌توان به یک نتیجه نهایی در این خصوص رسید. در صورتی که برای مهاجرت به ترکیه به دنبال بهترین روش هستید، می‌توانید مهاجرت از طریق خرید ملک را مد نظر داشته باشید.

   در این روش سرعت سفر شما افزایش پیدا کرده و در زمان محدودی پروسه شما تکمیل خواهد شد. از طرفی شما صاحب یک ملک خواهید شد که اختیار آن با خودتان بوده و می‌توانید هرکاری که بخواهید با آن انجام دهید. از طرفی بعد از مدتی شهروندی این کشور را بدست خواهید آورد و می‌توانید تا آخر عمر در آنجا ساکن شوید. از دیگر نکات مثبت این روش می‌توان به امکان اخذ اقامت ترکیه برای دیگر اعضای خانواده خود اشاره کرد.

   کیمیلک ترکیه

   زمانی که در مورد اقامت ترکیه حرف می‌زنیم، یکی از مهم‌ترین موارد مربوط به کیملیک کارت یا همان کارت اقامت ترکیه می‌شود. همانند تمام ایرانیان که کارت ملی دارند، تمام ایرانیان و خارجی‌هایی که قصد دارند بیشتر از 3 ماه در ترکیه اقامت کنند، باید این مجوز را دریافت کرده و همراه خود داشته باشند. هزینه کیملیک ترکیه با توجه به شرایط و موارد دیگر، متفاوت خواهد بود. معمولا هزینه دریافت آن در حدود 5000 لیر است.

   روی این کارت تمام اطلاعات هویتی و اقامت فرد ذکر شده تا بتوان به سرعت احراز هویت هر فرد را انجام داد. کیملیک نامبر یکی ازمهم‌ترین کدهای شناسایی است که در اکثر موارد مربوط به مهاجرت خود به آن نیاز خواهید داشت. این کارت دارای تاریخ اعتباری مشخص است و باید دقت داشته باشید که قبل از اتمام اعتبار این کارت، اقدام به تمدید آن کنید.

   مزایا و معایب مهاجرت به ترکیه

   زمانی که بخواهید برای مهاجرت به ترکیه تصمیم نهایی را بگیرید، بهتر است با مزایا و معایب آن آشنا شده و دقیقا بدانید که با چه چیزی روبرو هستید. در زیر این موارد را معرفی کرده و می‌توانید خلاصه‌ای از تمام نکته‌های خوب و بد این کشور را مشاهده کنید.

   مزایا

   • شباهت جغرافیایی به ایران و داشتن آب و هوای معتدل که برای همه افراد مطلوب است
   • هزینه‌های زندگی مناسب در مقایسه با دیگر کشورهای منطقه و اروپا
   • وجود خدمات اجتماعی و پزشکی مناسب
   • امکان خرید مسکن با قیمت مناسب حتی برای اقشار ضعیف جامعه
   • امکان کاریابی در ترکیه با دستمزدهای منصفانه
   • وجود فرصت‌هایی برای افتتاح کسب و کار خودتان
   • امکان مهاجرت سریع و همینطور وجود سیستم مهاجرتی شفاف و ساده

   معایب

   • در صورتی که تازه وارد باشید، برای پیدا کردن کار باید بیشتر تلاش کنید
   • بالا بودن قیمت برخی کالاهای خاص، مانند الکل
   • یادگیری زبان ترکیه‌ای به عنوان زبان سوم
   • نرخ مالیات و بنزین بالا
   • وجود فرهنگ متعصب و مذهبی در برخی از افراد محلی
   • عدم رعایت صحیح قوانین راهنمایی و رانندگی همانند مردم ایران

   سریع ترین راه مهاجرت به ترکیه کدام است؟

   اگر روش‌های مختلف مهاجرت به ترکیه را در کنار هم بررسی کنیم، هر یک دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. برخی از آن‌ها هزینه بسیار زیادی داشته و برخی دیگر مسیر بسیار طولانی دارند. هر فرد با توجه به شرایط خاص خودش تصمیم می‌گیرد که به چه روشی دوست دارد که مهاجرت کند. در صورتی که تنها پارامتر مورد نظر شما برای اینکار، سرعت مهاجرت کردن باشد، آن‌گاه می‌توان به یک نتیجه قطعی رسید.

   در اینجا منظور ما از سریع‌ترین روش، دریافت اقامت ترکیه نیست، بلکه مسیریست که با استفاده از آن بتوانید در کوتاه‌ترین زمان، خود را به ترکیه رسانده و در آنجا زندگی کنید. اخذ اقامت از طریق خرید ملک یکی از سریع‌ترین راه‌هایی است که می‌توانید یک زندگی جدید در ترکیه بسازید. با سوال از اداره مهاجرت انکارا نیز می‌توانید از این موضوع مطلع شوید. به طور کلی با بستن قرارداد و خرید یک خانه در ترکیه، تنها در چند روز کارت اقامت دریافت کرده و می‌توانید با این روش به یک کشور پیشرفته و خوب سفر کنید.

   وکیل مهاجرت و مشاوره رایگان مهاجرت به ترکیه

   همانطور که مشاهده کردید، برای مهاجرت به ترکیه روش‌های گوناگونی وجود دارد و ایرانیان زیادی به کمک همین مسیرها، زندگی جدیدی را آغاز کرده و اقامت ترکیه را دریافت کرده‌اند. برای انجام اینکار نیاز است که تجربه و دانش مهاجرتی خوبی داشته باشید و بدانید که در چه زمانی باید چه کاری را انجام داد. یکی از بهترین گزینه‌ها، استفاده از مشاوره رایگان در خصوص قانون جدید اقامت در ترکیه است.

   با شرکت در چنین مشاوره‌ای، اصل اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کرده و می‌توانید روشی که بهتر از همه برای شما صدق می‌کند را برگزینید. یک وکیل مهاجرت به ترکیه می‌تواند به خوبی به کمک شما آمده و شرایطی را مهیا کند که منفعت شما در آن بوده و با کمترین هزینه ممکن و در کوتاه‌ترین زمان، به نتیجه مطلوب خود برسید.

   سخن پایانی

   ما در این مقاله به صورت کامل در مورد شرایط و هزینه‌های کسب اقامت ترکیه پرداختیم. شما می‌توانید روشی را انتخاب کنید که با شرایط شما همخوانی داشته باشد. در این صورت آینده‌ای روشن در پیش روی شما قرار خواهد داشت. برای راهنمایی‌های بیشتر می‌توانید فرم ارزیابی رایگان رویال مهاجرت را تکمیل کنید.

   سؤالات متداول

   روش‌های مهاجرت به کشور ترکیه چیست؟

   شما می‌توانید از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری، خرید ملک و… به کشور ترکیه مهاجرت کنید.

   سریع‌ترین روش مهاجرت به کشور ترکیه چیست؟

   شما می‌توانید با خرید ملک در کشور ترکیه، فرآیند مهاجرت به این کشور را با سرعت طی کنید.

   مدارک لازم برای اخذ ویزا ترکیه شامل چه مواردی می‌شود؟

   اصل و کپی پاسپورت، برگه راند دو، برگه تعیین مکان اقامت و ارائه مدارک مورد نیاز با توجه به نوع ویزا مدارک لازم برای اخذ ویزا ترکیه است.

   امکان مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج وجود دارد؟

   در صورت ازدواج با یک فرد ترک، پس از چند سال می‌توانید اقامت ترکیه را دریافت کنید.

   کم هزینه‌ترین روش مهاجرت به کشور ترکیه کدام است؟

   مهاجرت تحصیلی به ترکیه، کم هزینه‌ترین روشی بوده که پیش رو دارید.

   سریع‌ترین روش اخذ اقامت ترکیه کدام است؟

   خرید ملک و زمین سریع‌ترین روش اخذ اقامت کشور ترکیه است.

   آیا می‌توان از طریق ازدواج، اقامت ترکیه را دریافت کرد؟

   بله، با رعایت شرایط می‌توانید با ازدواج با یک شهروند ترکیه اقامت این کشور را دریافت کنید.

   ترکیه در دو دهه اخیر در زمینه آموزش پزشکی گام‌های بلندی برداشته است. دانشگاه‌های کشور ترکیه در میان بهترین دانشگاه‌های اروپا قرار دارند. دلایل اصلی تحصیل پزشکی در ترکیه هزینه‌های تحصیلی ارزان و استانداردهای آموزشی بالا هستند. به علاوه، دانشجویان خارجی می‌توانند…
   به دلیل سطح بالای آموزش در ترکیه، سالانه بسیاری از دانشجویان بین‌المللی این کشور را به منظور تحصیل و حتی ورود به بازار کار بین‌المللی انتخاب می کنند. تحصیل در ترکیه مناسب ترین فرصت برای متقاضیانی است که قصد دارند تا به کشور های اروپایی رفته و به تحصیل یا کار بپردازند…
   مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به ترکیه یکی از بهترین راه های مهاجرت به این کشور است و طبق قوانین ترکیه می تواند منجر به اخذ تابعیت این کشور شود. در سال های اخیر متقاضیان فراوانی از ایران برای سرمایه گذاری در کشور ترکیه اقدام کرده اند و موفق به اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه…
   ترکیه یکی از کشورهایی است که به دلایل گوناگون، از دیرباز میزبان مهاجران ایرانی پرشماری بوده است. این کشور به دلیل هم مرز بودن با ایران و نزدیکی فرهنگ و آداب و رسوم مردم به ایران، همراه مقصد مهم برای گردشگری و مهاجرت مردم ایران است. به علاوه این کشور به دلیل این که بر سر راه غرب و اروپا قرار دارد، مانند پلی برای مهاجرت ایرانیان به سایر کشورها بوده است.
   بسیاری از افراد دنیا تمایل دارند تا کاری، مرتبط با تخصص خود پیدا کرده و در یک کشور دیگر مشغول به کار شوند. یکی از بهترین کشورها، برای مهاجرت کاری و کسب درآمد ترکیه می باشد. در سال های اخیر زمزمه هایی برای پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا شنیده شده و همین امر باعث شد تا محبوبیت این کشور نزد مهاجران بین المللی افزایش پیدا کند.ترکیه دارای…

   مقالات مرتبط

   کارآفرینی در ترکیه

   کارآفرینی در ترکیه

   در سال های اخیر، شاهد داغ شدن کارآفرینی و ظهور شرکت های فناوری نوین و استارت آپ های جدید برای ایجاد و توسعه کسب و …

   مهاجرت سرمایه گذاری در ترکیه در سال 2023

   مهاجرت سرمایه گذاری در ترکیه

   مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به ترکیه یکی از بهترین راه های مهاجرت به این کشور است و طبق قوانین ترکیه می تواند منجر به …

   حقوق پناهندگی در ترکیه در سال 2023

   حقوق پناهندگی در ترکیه

   ترکیه همچنان میزبان بیشترین تعداد پناهندگان در سراسر جهان است، زیرا تعداد افرادی که به اجبار در سراسر جهان به دلیل درگیری، خشونت و آزار …

   خرید ملک در ترکیه

   خرید و قیمت ملک در ترکیه

   کشور ترکیه یکی از محبوب‌ترین کشور­های خاورمیانه است. عوامل مهمی مانند موقعیت استراتژیک، تاریخ غنی، معماری زیبا و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ترکیه را جز برترین …

   تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

   تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

   پیچیدگی‌های قبولی در کنکور سراسری ایران و شرایط مطلوب تحصیل دندانپزشکی در ترکیه سالانه تعداد زیادی دانشجوی ایرانی و بین‌المللی را به سمت این کشور …

   تحصیل کارشناسی در ترکیه و کارشناسی ارشد در ترکیه + شرایط پذیرش

   تحصیل کارشناسی و ارشد در ترکیه

   مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه به ویژه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در میان دانشجویان ایرانی بسیار رایج شده است. پس از پیوستن کشور …

   حقوق کارگری در ترکیه

   حقوق کارگری در ترکیه

   ترکیه به عنوان یکی از بزرگترین اقتصادهای منطقه، جایگاه قوی و مهمی در بازار جهانی دارد. به همین دلیل هم بسیاری از افراد تمایل دارند …

   اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه + شرایط و روش های اخذ تابعیت ترکیه

   اخذ شهروندی و تابعیت ترکیه

   این روزها کمتر کسی پیدا می‌شود که آوازه‌ی پیشرفت اقتصادی کشور ترکیه به گوشش نرسیده باشد. از آنجایی که پاسپورت ترکیه دارای رده‌بندی خوبی در …

   خرید سهام در ترکیه

   خرید سهام در ترکیه

   سرمایه گذاری در ترکیه می تواند یکی از راه های بهبود معیشت و سطح زندگی باشد. به خصوص با وجود تحریم های مختلف ایران، به …

   تحصیل پزشکی در ترکیه

   تحصیل پزشکی در ترکیه

   ترکیه در دو دهه اخیر در زمینه آموزش پزشکی گام‌های بلندی برداشته است. دانشگاه‌های کشور ترکیه در میان بهترین دانشگاه‌های اروپا قرار دارند. دلایل اصلی …

   تحصیل داروسازی در ترکیه + شرایط و هزینه تحصیل داروسازی

   تحصیل داروسازی در ترکیه

   رشته داروسازی در ترکیه یکی از رشته های محبوب گروه تجربی است که داوطلبان زیادی دارد. ترکیه به دلیل نزدیکی به ایران و دارا بودن …

   بورسیه تحصیلی ترکیه

   بورسیه تحصیلی ترکیه

   بورسیه تحصیلی همواره جزو برنامه های محبوب میان دانشجویان بین المللی بوده است زیرا دانشجویان به این ترتیب می توانند بخش زیادی از هزینه های …

   زندگی در ترکیه

   زندگی در ترکیه

   اگر به دنبال زندگی باکیفیت، به صرفه، مدرن و به دور از احساس غربت هستید زندگی در ترکیه می‌تواند برای شما انتخاب مناسبی باشد. اگر …

   لیست مشاغل مورد نیاز ترکیه + نرخ بیکاری در ترکیه

   لیست مشاغل مورد نیاز ترکیه

   برای اینکه درباره مشاغل مورد نیاز ترکیه اطلاعاتی بدست آورید، لازم است تا در ابتدا با روند کاریابی و استخدام شهروندان خارجی در این کشور …

   همه چیز درباره وکیل مهاجرت در ترکیه

   وکیل مهاجرت ترکیه

   ترکیه یکی از کشورهایی است که به دلایل گوناگون، از دیرباز میزبان مهاجران ایرانی پرشماری بوده است. این کشور به دلیل هم مرز بودن با …

   اقامت دائم ترکیه

   در سال های اخیر تعداد زیادی از ایرانیان، به ترکیه مهاجرت کرده اند. برای این دسته از افراد اطلاع از از روش ها و نحوه …

   شرایط و هزینه زندگی در ترکیه

   شرایط و هزینه زندگی در ترکیه

   یکی از عوامل موثر بر انتخاب یک کشور برای مهاجرت، موضوع هزینه های زندگی می باشد. کشور ترکیه به دلیل رشد اقتصادی خوب، فرهنگ مهاجر …

   ددلاین دانشگاه های ترکیه

   ددلاین دانشگاه های ترکیه

   تقریباً هیچ شهری در ترکیه وجود ندارد که یک یا دو دانشگاه در آنها نباشد. بیش از 200 دانشگاه در ترکیه وجود دارد که از …

   تحصیل در کالج های ترکیه ۲۰۲۳-۲۰۲۴

   تحصیل در کالج های ترکیه

   ایده تحصیل در ترکیه همزمان با فراگیری مهارت های شغلی و کسب آمادگی برای کار و اشتغال پس از فارغ التحصیلی مقدمه تحصیل در کالج …

   انواع بیمه در ترکیه

   انواع بیمه در ترکیه

   بیمه سلامت ترکیه برای همه شهروندان مقیم ترکیه و همچنین برای متقاضیان خارجی که در این کشور اقامت و زندگی می کنند، اجباری است. در …

   مهاجرت کاری به ترکه

   مهاجرت کاری به ترکیه

   بسیاری از افراد دنیا تمایل دارند تا کاری، مرتبط با تخصص خود پیدا کرده و در یک کشور دیگر مشغول به کار شوند. یکی از …

   ثبت شرکت در ترکیه در سال 2023

   ثبت شرکت در ترکیه

   یکی از رایج ترین روش های سرمایه گذاری و مهاجرت به ترکیه برای متقاضیان ایرانی ثبت شرکت های تجاری در این کشور است. ثبت و …

   کاریابی در ترکیه

   کشور ترکیه به‌ دلیل موقعیت جغرافیایی مناسب و نزدیکی فرهنگی به کشور ما از مقاصد محبوب ایرانیان است. یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور، …

   مشاوره رایگان مهاجرت