تحصیل در کالج های ترکیه ۲۰۲۳-۲۰۲۴
رویال مهاجرت می 27, 2023

تحصیل در کالج های ترکیه

ایده تحصیل در ترکیه همزمان با فراگیری مهارت های شغلی و کسب آمادگی برای کار و اشتغال پس از فارغ التحصیلی مقدمه تحصیل در کالج های آموزشی و مهارتی ترکیه برای دانشجویان بین المللی محسوب می شود. در مقاله پیش رو ما مشاوران موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت تلاش کرده ایم تا همه اطلاعات ضروری و جزئیات لازم در مورد تحصیل در کالج های ترکیه در سال 2023-2024 را ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

بررسی اجمالی تحصیل در کالج های کشور ترکیه

بیشتر افراد با شنیدن نام کالج کلاس های کوچک و تعداد بسیار اندک دانشجویان و یا شاید ساختمان های قدیمی تغییر کاربری داده به محل تحصیل در ذهنشان تداعی می شود. کالج های کشور ترکیه دارای چنین ویژگی هایی همراه با محیط دوستانه و برنامه های درسی کمتر از دانشگاه می باشند. کالج های ترکیه در انواع کالج های آموزشی، حرفه ای و فنی، اجتماعی و گاهی مذهبی وجود دارند. کالج های کشور ترکیه مدرک فنی و حرفه ای و کاردانی به دانشجویان اعطا می کنند. برخی از کالج های کشور ترکیه دارای برنامه هایی برای یک رشته خاص مانند هنر، طراحی، مهندسی و گرافیک می باشند. بیشتر کالج های کشور ترکیه در زیر مجموعه دانشگاه های بزرگ این کشور فعالیت می کنند. در واقع دانشگاه های بزرگ ترکیه دارای کالج های آموزشی متعدد در حوزه های علمی و هنری مختلف می باشند.

کالج با دانشگاه چه تفاوتی دارد؟

دانشگاه ها موسسه های آموزشی بزرگ متشکل از چندین پردیس و تعداد دانشجویان زیاد می باشند. در حالی که کالج مدارس محلی و فنی برای آموزش مهارت های شغلی با تعداد دانشجویان کمتر می باشد. در بسیاری از کشورهای نام دانشگاه و کالج را به جای هم استفاده می کنند. کالج ها و دانشگاه های کشور ترکیه دارای برنامه های آموزشی و تحصیلی متفاوتی هستند و از این نظر با هم متمایز می باشند. به طور کلی کالج های کشور ترکیه به آموزش مهارت های شغلی و دروس عملی برای کسب آمادگی شغلی پس از فارغ التحصیلی می پردازند، در حالی که دانشگاه های ترکیه بیشتر بر آموزش علم و دانش نظری به دانشجویان تمرکز دارند.

شرایط لازم برای اخذ پذیرش در کالج های ترکیه

دانشجویان بین المللی و ایرانی ها برای تحصیل در کالج های کشور ترکیه باید واجد شرایط باشند. از مهم ترین شرایط اخذ پذیرش در کالج های کشور ترکیه موارد زیر را می توان نام برد:

 • از مهم ترین شرایط اخذ پذیرش در کالج های کشور ترکیه می توان به دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستان اشاره کرد.
 • از آن جا که دانشجویان برای کسب مهارت های شغلی قصد تحصیل در کالج های کشور ترکیه را دارند، دارا بودن مدرک یا گواهی دیپلم دبیرستان الزامی است، اما نیازی به ارائه مدرک دانشگاهی نمی باشد.
 • دارا بودن مدرک زبان ترکی یا تسلط به این زبان از دیگر شرایط اخذ پذیرش در کالج های کشور ترکیه است.
 • شرط مهم دیگر اخذ پذیرش تحصیلی کالج های کشور ترکیه شرکت در آزمون های ورودی و کسب نمره لازم است. یکی از آزمون های ورودی دوره های کالج ترکیه در سال هشتم دبیرستان و از طرف وزارت آموزش ملی ترکیه برگزار می شود.

تحصیل در کالج ترکیه

مدارک لازم برای اخذ پذیرش کالج های ترکیه

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به ترکیه و تحصیل در کالج های این کشور با مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه از خیلی جهات با هم شباهت دارند. به طور کلی تفاوت عمده مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی کالج های کشور ترکیه در مقایسه با دانشگاه های این کشور این است که همه مدارک مورد نیاز باید تاییدیه لازم را از دفتر آموزش و پرورش شهر استانبول و تاییدیه معادل سازی آموزشی دریافت کرده باشند. از مهم ترین مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی کالج های کشور ترکیه موارد زیر را می توان نام برد:

 • مدرک یا گواهی دیپلم دبیرستان و یا مدرک فنی حرفه ای
 • فرم تکمیل شده درخواست تحصیل در کالج
 • مدارک و اوراق هویتی و شناسایی
 • ریزنمره ها و معدل تحصیلی سال های قبل
 • پاسپورت با اعتبار کافی
 • بیمه درمانی معتبر
 • مدارک و سوابق تحصیلی با تایید مدیر دبیرستان
 • مدرک مهارت زبان ترکی و یا اثبات آشنایی با زبان ترکی
 • گواهی سلامت و سوابق پزشکی
 • رسید پرداخت هزینه ها و شهریه کالج
 • گواهی تمکن مالی و اثبات دارا بودن توانایی مالی برای تامین هزینه های زندگی و تحصیل در مدت اقامت تحصیلی در ترکیه

تحصیل در کالج های ترکیه به زبان انگلیسی

امکان تحصیل به زبان انگلیسی در کالج های کشور ترکیه برای دانشجویان بین المللی و ایرانی ها وجود دارد. برخی از کالج های زبان انگلیسی ترکیه از زیر مجموعه دانشگاه های برتر ترکیه و یا وابسته به این دانشگاه ها می باشند. امکان تحصیل به زبان انگلیسی و فراگیری این زبان در محیط علمی کمک می کند تا دانشجویان بتوانند خود را برای ورود به دانشگاه های برتر ترکیه و جهان آماده کنند. دانشجویان با آموزش دوره های زبان در کالج زبان انگلیسی در استانبول  و دیگر شهرهای ترکیه می توانند در آزمون های آیلتس و تافل و دیگر آزمون های معتبر زبان انگلیسی شرکت کنند و با اخذ نمره و مدرک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های ترکیه یا کشورهای اروپایی و آمریکا آمادگی های لازم را کسب کنند. علاوه بر این امکان تحصیل در دانشگاه های ترکیه با تحصیل در ترکیه و کالج های زبان این کشور وجود دارد.

برترین کشورها برای تحصیل

تحصیل در آلمان   تحصیل در کانادا   تحصیل در ترکیه   تحصیل در فرانسه   تحصیل در انگلستان    تحصیل در سوئد   تحصیل در مجارستان تحصیل در اسپانیا تحصیل در دانمارک تحصیل در اتریش تحصیل در ایتالیا تحصیل در آمریکا تحصیل در هلند

هزینه کالج زبان انگلیسی در ترکیه

هزینه کالج زبان انگلیسی در ترکیه بر اساس دوره های زبان، سطح دوره ها و دیگر امکانات آموزشی تعیین می شود. به طور کلی هزینه کالج زبان انگلیسی در ترکیه در شهرهای بزرگ مانند استانبول و آنکارا بیشتر از شهرهای کوچکتر است. هزینه کالج زبان در ترکیه برای یک دوره 3 ماهه زبان انگلیسی در حدود 2.000 لیر ترکیه می باشد.

بهترین کالج زبان انگلیسی در کشور ترکیه

بهترین کالج زبان ترکیه در بهترین دانشگاه های این کشور قرار دارد. در واقع دانشگاه های برتر و جهانی ترکیه دوره ها و کورس های زبان انگلیسی را برای متقاضیان بین المللی برگزار می کند که قصد ارتقا دانش زبان انگلیسی و اخذ مدرک لازم برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه و یا دیگر کشورهای جهان را دارند. کالج زبان انگلیسی در استانبول برای هر دوره از تعداد زیادی از متقاضیان بین المللی ثبت نام می کند. بهترین دوره های زبان انگلیسی کالج های زبان ترکیه در این دانشگاه های برتر ترکیه برگزار می شود:

 • کالج زبان در دانشگاه استانبول
 • کالج زبان در دانشگاه فنی استانبول
 • کالج زبان در دانشگاه فنی خاور میانه استانبول
 • کالج زبان در دانشگاه گالاتاسرای
 • کالج زبان در دانشگاه بغازیچی
 • کالج زبان آکادمی کمبریج

بهترین کالج های استانبول

شهرهای استانبول و آنکارا دارای دانشگاه ها و کالج های مطرح و معتبری با  رتبه های بالایی می باشند. در این میان در شهر استانبول کالج های بیشتری وجود دارد. از مهم ترین کالج ترکیه در شهر استانبول کالج رابرت، کالج گالاتاسرای، کالج Iasalle، کالج آناتولی و کالج بین المللی ITTC را می توان نام برد. شرایط تحصیل در هر یک از این کالج ها و همچنین امکانات آموزشی و الزامات تحصیلی متفاوت است.

·         کالج بین المللی ITTC

کالج ittc ترکیه به عنوان یک کالج بین المللی و از بهترین کالج های ترکیه می باشد. کالج ittc دارای شعبه های متعددی در شهرهای استانبول و آنکارا است. شعبه این کالج در شهر استانبول دارای همان کیفیت آموزشی شعبه اصلی این کالج در انگلستان است. کالج ittc ترکیه دارای امکانات آموزشی مدرن، استانداردهای تحصیلی در سطح بالا و امکان تحصیل به زبان انگلیسی می باشد. جالب است که هر ساله دانشجویان ایرانی بسیاری در این کالج پذیرفته می شوند و خود را برای تحصیل در دانشگاه های برتر ترکیه و دیگر کشورهای اروپایی آماده می کنند.

·         کالج آناتولی

کالج آناتولی از بهترین کالج هاي ترکیه در شهر استانبول قرار دارد. دانشجویان با تحصیل در این کالج به زبان های انگلیسی، ترکی و آلمانی و همچنین برنامه های آموزشی متنوع مهارت های عملی لازم برای کار و اشتغال پس از فارغ التحصیلی را می آموزند. این کالج از سال 1995 فعالیت آموزشی خود را شروع کرده است. فارغ التحصیلان کالج آناتولی در فرصت های شغلی بسیاری مشغول کار شده اند. در حدود 94% از فارغ التحصیلان کالج آناتولی به دانشگاه های برتر ترکیه راه یافته اند.

·         کالج رابرت ترکیه

کالج رابرت ترکیه از مهم ترین کالج های استانبول است که از جمله گرانترین کالج های کشور ترکیه نیز می باشد. هزینه تحصیل در کالج رابرت ترکیه برای سال تحصیلی 2023-2024 در حدود 17.750 دلار معادل 294.000 لیر ترکیه است. کالج رابرت استانبول در جایگاه اول در رتبه بندی کیفیت آموزشی در میان دیگر کالج های کشور ترکیه قرار دارد. تاکنون افراد برجسته سیاسی، هنری و فرهنگی زیادی از این کالج فارغ التحصیل شده اند. از جمله این افراد مهم می توان به اورهان پاموک؛ برنده جایزه نوبل ترکیه، 3 نخست وزیر ترکیه، 4 نخست وزیر کشور بلغارستان و وزیران کابینه ترکیه اشاره کرد.

·         کالج گالاتاسرای

کالج گالاتاسرای یکی از بهترین کالج های استانبول و از قدیمی ترین کالج های کشور ترکیه است. کالج گالاتاسرای در رتبه دوم پس از دانشگاه استانبول به عنوان مهم ترین موسسه آموزشی ترکیه شناخته می شود. امکان تحصیل به زبان ترکی و فرانسه موجب شده است تا بسیاری از فارغ التحصیلان این کالج از دانشگاه های کشور فرانسه پذیرش تحصیلی دریافت کنند.

·         کالج Iasalle

کالج Iasalle در فهرست بهترین کالج استانبول و بهترین کالج های ترکیه قرار دارد. زنان بین 26 تا 48 سال از متقاضیان تحصیل در این کالج برتر می باشند. این کالج که از سال 1993 فعالیت آموزشی خود را شروع کرده است، امروزه در بین بهترین کالج های طراحی جهان قرار دارد. اصلی ترین برنامه تحصیلی کالج Iasalle طراحی لباس، مد و فشن است. گرچه هزینه این کالج در ترکیه کمی بالا است، اما دارای برنامه های فشرده و فوق فشرده برای رشته هنر و مد است و هر ساله جشنواره های هنری را برای معرفی جدیدترین طراحی های لباس و هنر و مد برگزار می کند.

بهترین کالج های آنکارا

پس از شهر استانبول شهر دانشگاهی آنکارا دارای دانشگاه ها و کالج های برتر می باشد که همواره در رنکینگ های جهانی در جایگاه های برتر قرار دارند. کالج متروپل، کالج icl ترکیه و کالج پوزا آنکارا از مهم ترین کالج های شهر آنکارا می باشند.  هر یک از این کالج ها دارای شرایط تحصیلی و امکانات آموزشی ویژه هستند.

·         کالج متروپل ترکیه

کالج متروپل انکارا در ترکیه از سال 1995 فعالیت آموزشی خود را شروع کرده است این کالج برتر دوره های آمادگی YOS و SAT و همچنین دوره های آمادگی زبان ترکی را برگزار می کند. کالج متروپل انکارا ترکیه دارای شعبه های داخلی و خارجی است و به عنوان موفق ترین کالج آموزشی در دوره های آزمون یوس YOS می باشد. متقاضیان برای کسب نمره مورد نیاز در آزمون یوس و برای تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه و همچنین اخذ پذیرش رشته پزشکی (تحصیل پزشکی در ترکیه)در این کالج تحصیل می کنند. علاوه بر این دوره های آزمون SAT این کالج به متقاضیان کمک می کند تا برای پذیرش در دانشگاه های آمریکا و دیگر کشورهای برتر جهان آمادگی های لازم را کسب کنند. هزینه کالج متروپل ترکیه بر اساس دوره آموزشی متفاوت است. هزینه کالج متروپل ترکیه برای دوره یوس تا حدود 350 لیر ترکیه می باشد.

·         کالج icl ترکیه

یکی دیگر از کالج های برتر در شهر آنکارا کالج icl ترکیه نام دارد. این کالج از جمله کالج های بین المللی زبان است که به زبان های مختلف آموزش می دهد. کالج icl در شهر آنکارا مکانی برای آموزش زبان های بین المللی و کسب آمادگی برای تحصیل در دانشگاه های برتر ترکیه و کشورهای اروپایی می باشد.

·         کالج پوزا در آنکارا

کالج پوزا در ترکیه از کالج های معتبر و مطرح ترکیه در شهر آنکارا است. در این کالج دوره های آمادگی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های برتر ترکیه و جهان برگزار می شود. متقاضیان در کالج پوزا در انکارا ترکیه می توانند در دوره های زبان ترکی و انگلیسی، دوره های آمادگی برای اخذ پذیرش از رشته های علوم پزشکی و دوره های آمادگی برای پذیرش تحصیلی در دانشگاه های برتر کشورهای اروپایی و آمریکا شرکت کنند. کالج پوزا در ترکیه از بهترین کالج های کشور ترکیه برای برگزاری دوره های زبان آیلتس، تافل و زبان ترکی است. دوره های کالج پوزا در انکارا ترکیه شامل موارد زیر است:

 • دوره آمادگی برای آزمون یوس Yos: دوره های کسب آمادگی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی ترکیه در مقطع کارشناسی یا لیسانس
 • دوره آمادگی برای آزمون ACT: دوره های پیش دانشگاهی برای کسب آمادگی پذیرش در دانشگاه های برتر جهان با ارزیابی دانش متقاضی در حوزه های زبان انگلیسی، علوم، ریاضیات، خواندن و نوشتن
 • دوره آمادگی برای آزمون SAT: دوره های کسب آمادگی برای اخذ پذیرش رشته های علوم پزشکی دانشگاه های ترکیه
 • دوره آمادگی برای آزمون IMAT: دوره های کسب آمادگی برای اخذ پذیرش دوره های پزشکی دانشگاه های ایتالیا

خدمات موسسه رویال مهاجرت برای تحصیل در کالج های کشور ترکیه

هر سال بسیاری از متقاضیان ایرانی برای تحصیل در کالج های کشور ترکیه درخواست پذیرش تحصیلی ارائه می دهند. درصد بسیار کمی از این متقاضیان می توانند با موفقیت برای تحصیل به این کالج ها راه یابند و بیشتر این متقاضیان باید دوباره برای اخذ پذیرش تحصیلی تلاش کنند. توصیه ما مشاوران موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت به همه این متقاضیان این است که به جای صرف پول و وقت فراوان و بدون گرفتن نتیجه درست با وکلا و مشاوران آگاه به این حوزه مشاوره کنید. مشاوران موسسه ما با آگاهی از جدیدترین قوانین و شرایط مهاجرت تحصیلی به ترکیه و هزینه کالج در ترکیه کمک می کنند تا در کمترین زمان ممکن و با پایین ترین هزینه ویزای اقامت تحصیلی ترکیه را دریافت کنید. از جمله خدمات موسسه  مهاجرتی ما برای تحصیل در کالج ترکیه می توان به اخذ پذیرش کالج یوس در ترکیه، اخذ پذیرش کالج استانبول، اخذ پذیرش کالج icl ترکیه و اخذ پذیرش از بهترین کالج هاي ترکیه برای متقاضیان ایرانی توسط وکیل مهاجرت به ترکیه اشاره کرد. همین حالا با وکلا و مشاوران موسسه مهاجرتی ما تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان و سودمند آن ها برخوردار شوید.

تحصیل در کالج یوس ترکیه

YÖS آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه برای کسب آمادگی به منظور تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های دولتی ترکیه است. ذکر این نکته ضروری است که دارا بودن نمره آزمون یوس برای تحصیل در مقطع دکترا در ترکیه و کارشناسی ارشد دانشگاه های ترکیه الزامی نمی باشد. البته بیشتر دانشگاه های خصوصی ترکیه به زبان انگلیسی تدریس می کنند و نیاز به نمره آزمون یوس ندارند. آزمون YÖS به زبان های خارجی و بیشتر به زبان ترکی و انگلیسی در تاریخ های تعیین شده توسط هر دانشگاه ترکیه برگزار می شود. هر دانشگاه نتیجه آزمون YÖS خود و همچنین آزمون YÖS دانشگاه های دیگر را می پذیرد. دانشجویان برای کسب آمادگی برای شرکت در آزمون یوس باید در کالج یوس در ترکیه ثبت نام کنند تا بتوانند نمره لازم از این آزمون را دریافت کنند. دوره های یوس در کالج یوس ترکیه و در دانشگاه های برتر ترکیه به صورت حضوری و آنلاین برگزار می شود.

تحصیل در کالج زبان آلمانی ترکیه

دارا بودن مدرک زبان آلمانی و یا اثبات تسلط به این زبان از مهم ترین شرط تحصیل در دانشگاه های کشور آلمان است. بر این اساس دانشجویان ایرانی برای تحصیل در دانشگاه های آلمان و یا کار و اشتغال در این کشور و با هدف دریافت مدرک زبان آلمانی در کالج زبان آلمانی در ترکیه ثبت نام می کنند. تحصیل در کالج زبان ترکیه در رشته زبان آلمانی و فراگیری این زبان از شرایط مهم اخذ ویزای تحصیلی یا کاری آلمان است. بر این اساس و برای احتمال افزایش اخذ ویزای آلمان با سطح زبان بالاتر دانشجویان در دوره های کالج زبان آلمانی در ترکیه زبان آلمانی را از پایه فرا می گیرند. دانشجویان ایرانی با شرکت در دوره های 6 ماهه کالج زبان آلمانی در ترکیه و کسب مدرک زبان آلمانی می توانند وقت سفارت آلمان در ترکیه را برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان، ویزای جستجوی کار آلمان و ویزای کار آلمان رزرو کنند.

مزیت مهم تحصیل در کالج زبان آلمانی ترکیه

از مهم ترین مزایای گذراندن دوره های زبان آلمانی در کالج ترکیه این است که بر اساس قانون مهاجرتی آلمان متقاضی با دارا بودن مجوز اقامت در یک کشور دیگر به جز کشور خودش و اقامت 6 ماهه در آن کشور بدون بازگشت به کشور خود می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن وقت سفارت آلمان را رزرو و برای اخذ ویزای آلمان، ویزای جستجوی کار آلمان و ویزای تحصیلی آلمان اقدام کنند. دانشجویان با هدف اخذ مجوز اقامت آلمان و فراهم کردن شرایط لازم می توانند در مهم ترین کالج های کشور ترکیه به زبان آلمانی، کالج پوزا و کالج بین المللی بابیل زبان آلمانی را فرا گیرند.

هزینه تحصیل در کالج زبان آلمانی ترکیه

دانشجویان بین المللی با تحصیل زبان آلمانی در کالج های زبان آلمانی کشور ترکیه نه تنها در کوتاه ترین زمان ممکن به این زبان مسلط می شوند، بلکه با صرف هزینه ای کمتر در مقایسه با کشورهای اروپایی می توانند زبان آلمانی را فرا گیرند. هزینه های تحصیل در کالج های زبان آلمانی در ترکیه در سال ۲۰۲۳-۲۰۲۴ عبارت است از:

 • هزینه تحصیل در کالج ترکیه در کالج های زبان آلمانی برای هر دوره از حدود 500 تا 3.000 دلار است.
 • هزینه تحصیل در کالج زبان آلمانی در دانشگاه های ترکیه در حدود 1.500 تا 2.000 دلار می باشد.
 • هزینه تحصیل در کالج زبان آلمانی در مجارستان از حدود 5.000 تا 7.000 دلار است.

تحصیل در کالج آشپزی در ترکیه

دانشگاه های ترکیه دوره ها و برنامه های مختلف را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. کالج های آشپزی ترکیه از زیر مجموعه دانشگاه های ترکیه در رشته آشپزی دوره ها و برنامه های مختلفی دارند. تعداد دانشگاه ها و کالج آشپزی در ترکیه بسیار زیاد است و مدرک معتبر و بین المللی به متقاضیان ارائه می دهند. مهم ترین کالج آشپزی در ترکیه در دانشگاه های زیر قرار دارند:

 • کالج آشپزی دانشگاه بیکوز
 • کالج آشپزی دانشگاه گالاتا
 • کالج آشپزی دانشگاه خلیج
 • کالج آشپزی دانشگاه اوزیگین
 • کالج آشپزی دانشگاه اوکان
 • کالج آشپزی دانشگاه عدنان مندرس
 • کالج آشپزی دانشگاه آنادولو

مزایا و معایب تحصیل در کالج های کشور ترکیه

دانشجویان بین المللی و ایرانی ها با مهاجرت تحصیلی به ترکیه و  تحصیل در کالج های این کشور همانند تحصیل در دانشگاه های این کشور از مزایای فراوانی برخوردار می شوند. البته تحصیل در این کالج ها با مشکلات و معایبی نیز همراه است که در مقایسه با تاثیر زیاد مزایای تحصیلی از چشم ها دور مانده اند.  در ادامه به ذکر مزایا و معایب تحصیل در کالج های کشور ترکیه می پردازیم:

 • تمرکز بیشتر در مقطع کاردانی و کمتر بر تلاش‌ های تحقیقاتی
 • فراگیری زبان های انگلیسی، ترکی، آلمانی، فرانسوی و غیره
 • کسب آمادگی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های برتر ترکیه و دیگر کشورهای اروپایی
 • پایین بودن هزینه شهریه کالج های آموزشی
 • صرف زمان بیشتر در کالج‌ های دو ساله برای فراگیری مهارت های لازم شغلی با تکمیل الزامات آموزشی عمومی
 • ارائه آموزش های باکیفیت به دلیل تعداد کم دانشجویان و اندازه کوچک کلاس ها

معایب تحصیل در کالج های کشور ترکیه

 • محدود بودن برنامه های درسی و رشته های آموزشی کالج های دو ساله
 • کمبود تنوع برنامه تحصیلی و مسائل مربوط به عدم مشارکت دانشجو در کلاس درس
 • بالا بودن هزینه های آموزشی کالج های کوچک هنرهای لیبرال و نیاز به دریافت کمک های مالی بیشتر
 • کمبود منابع یا تنوع رشته ها و مطالعات

سخن آخر

در این مقاله در مورد تحصیل در کالج های کشور ترکیه در سال 2023-2024 اطلاعات جالبی ارائه شد و به این پرسش ها پاسخ داده شد که آیا امکان تحصیل در کالج ترکیه با ویزای اقامت ترکیه برای متقاضیان ایرانی وجود دارد؟ و آیا اقامت از طریق تحصیل در کالج های کشور ترکیه برای متقاضیان ایرانی امکان پذیر است؟ علاوه بر این در مورد شرایط تحصیل در کالج استانبول، شرایط تحصیل در کالج زبان انگلیسی در استانبول ترکیه و شرایط تحصیل و هزینه کالج در ترکیه توضیحات لازم ارائه شد. متقاضیان ایرانی برای اخذ ویزای تحصیلی ترکیه برای کالج ها و دانشگاه های این کشور می توانند با مشاوران موسسه رویال مهاجرت مشاوره کنند. مشاوران موسسه ما با ارائه خدمات مشاوره ای رایگان شما را در مسیر تحصیل در دبیرستان ها و سپس تحصیل در دانشگاه های علوم پزشکی، مهندسی و علوم انسانی خارج از کشور تنها نمی گذارند.

سؤالات متداول درباره  تحصیل در کالج های ترکیه

هزینه تحصیل زبان آلمانی در کالج ترکیه از حدود 500 تا 3.000 دلار اما در مجارستان از حدود 5.000 تا 7.000 دلار است.

 دانشجو می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن وقت سفارت آلمان را رزرو و برای اخذ ویزای آلمان، ویزای جستجوی کار آلمان و ویزای تحصیلی آلمان اقدام کند.

دوره های زبان آیلتس، تافل و زبان ترکی، یوس Yo، دوره آمادگی برای آزمون ACT، دوره آمادگی برای آزمون SAT و دوره آمادگی برای آزمون IMAT است.

هزینه کالج زبان در ترکیه برای یک دوره 3 ماهه زبان انگلیسی در حدود 2.000 لیر ترکیه می باشد.

کالج رابرت، کالج گالاتاسرای، کالج Iasalle، کالج آناتولی و کالج بین المللی ITTC می باشد.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت