مهاجرت کاری به فرانسه

مهاجرت کاری به فرانسه

دریافت ویزای کاری یکی از روش های مناسب، برای مهاجرت به فرانسه می باشد. فرانسه جزو کشورهای توسعه یافته بوده که بخش صنعت آن رشد بسیار زیادی داشته است. از این رو نیاز زیادی به نیروی کار در این کشور احساس می شود.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید 

درخواست فوری مشاوره

  به همین دلیل مهاجران می توانند از طریق ویزای کار در فرانسه، وارد این کشور شده و به کسب درآمد و زندگی بپردازند. اگر شما هم علاقه دارید تا با شرایط مهاجرت کاری به فرانسه آشنا شوید، در این مقاله با ما همراه باشید. ما قصد داریم در این مقاله، بر اساس جدیدترین اطلاعات به همه سوالات شما پیرامون مهاجرت کاری به فرانسه پاسخ دهیم.

  مهاجرت کاری به فرانسه با شرایط و هزینه مهاجرت

  بسیاری از افراد علاقه دارند تا از طریق مهاجرت به یک کشور دیگر، به کسب درآمد بپردازند. فرانسه یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت کاری محسوب می شود زیرا این کشور در کنار برخورداری از جاذبه های توریستی و صنعت گردشگری قدرتمند، صنایع بزرگ و توسعه یافته ای نیز دارد که باعث شده تا شرایط کاری مناسبی برای شهروندان آن وجود داشته باشد.

  در سال های گذشته، متقاضیان می توانستند از دو روش برای مشغول به کار شدن در فرانسه اقدام کنند. در روش اول، متقاضی می بایست ویزای جاب سیکر یا جستجوی کار را دریافت کرده و وارد این کشور می شد تا بتواند در یک مدت شش ماهه به کاریابی بپردازد. در حال حاضر ویزای جاب سیکر فرانسه صادر نمی شود.

  از این رو همه افرادی که به دنبال مهاجرت به فرانسه از طریق کار هستند، باید از روش دوم یعنی دریافت ویزای کار فرانسه اقدام کنند. در این روش متقاضی باید قبل از ورود به خاک این کشور، فرصت شغلی خود مناسب خود را پیدا کرده و در مرحله بعد برای دریافت ویزا اقدام کند. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که کارفرمایان فرانسوی نیز در زمینه جذب نیروی کار خارجی محدودیت هایی دارند.

  مهاجرت کاری به فرانسه

  این افراد باید تست بازار کار را انجام دهند تا بتوانند فردی را خارج از فرانسه و اتحادیه اروپا استخدام کنند. منظور از تست بازار کار این است که کارفرما موقعیت شغلی مورد نیاز خود را به مدت سه ماه در فرانسه آگهی کرده و چنانچه کارمند مناسب خود را پیدا نکند، باید به مدت سه ماه دیگر این فرصت شغلی را در اتحادیه اروپا آگهی کند.

  چنانچه باز هم کارفرما نتواند کارمند مناسبی پیدا کند، آنگاه می تواند خارج از اتحادیه اروپا فردی را به استخدام در بیاورد. با این حال بسیاری از مشاغل هستند که کار فرمایان فرانسوی ترجیح می دهند تا برای انجام آنها از نیروی کار خارجی استفاده کند. در این زمینه ها شما می توانید با اطلاع از قوانین و شرایط مهاجرت به فرانسه برای کار وارد این کشور شده و درآمد بسیار خوبی داشته باشید.

  یکی از مهم ترین شرایط برای مهاجرت به این کشور و دریافت ویزای کار فرانسه، داشتن جاب آفر یا دعوتنامه کاری از سوی یک کارفرما در این کشور می باشد. در ادامه متقاضی می تواند با استفاده از دعوت نامه کاری یا قراردادی که با کارفرما امضا نموده، ویزای کار فرانسه را اخذ کند.

  ویزای بلند مدت فرانسه

  انواع ویزای کار در فرانسه

  افرادی که می خواهند در کشور زیبای فرانسه مشغول به کار شوند، باید در مرحله اول انواع ویزای کار این کشور را بشناسند تا بتوانند ویزای مورد نیاز خود را دریافت کنند. به طور کلی تمامی افرادی که با هدف اقامت فرانسه از طریق کار وارد این کشور می شوند، باید بدانند که به ویزای بلند مدت کاری این کشور نیاز دارند. ویزای بلند مدت بیشتر از سه ماه اعتبار داشته و به متقاضی اجازه کار در این کشور را می دهد.

  اما مدت زمان اعتبار این نوع ویزا حداکثر یک سال می باشد. همچنین متقاضیان برای کار در فرانسه، علاوه بر ویزا به مجوز کار نیز نیاز دارند. به طور کلی انواع ویزای کاری فرانسه عبارت است از:

  • ویزای کاری بلند مدت: همانطور که گفتیم این نوع ویزا برای افرادی است که می خواهند بیشتر از سه ماه در فرانسه کار کنند.
  • ویزای نیروی کار حقوق بگیر: افرادی که می خواهند تا سقف یک سال در فرانسه کار کنند، باید قرارداد کاری خود را به تایید DIRECCTE رسانده باشند.
  • ویزای فرانسه جهت راه اندازی تجارت: در مواردی که فرد بخواهد یک بیزنس یا استارتاپ را راه اندازی کند، می تواند با اثبات توانایی مالی کافی این نوع ویز را دریافت کند.
  • ویزای بلند مدت برای ورزشکاران: برخی از ورزشکاران که قصد اقامت یک ساله را در کشور فرانسه دارند و می خواهند فعالیت های حرفه ای ورزشی انجام دهند، می توانند این ویزا را دریافت کنند.

  عموما وقتی درباره ویزای کار فرانسه صحبت می کنیم، منظورمان همان ویزای کاری بلند مدت می باشد. هزینه دریافت این ویزا تقریباً ۱۰۰ یورو است که متقاضی باید در سفارت این مبلغ را پرداخت کند. در ادامه این مطلب شما را با شرایط مهاجرت کاری به فرانسه و دیگر هزینه های آن بیشتر آشنا می کنیم.

  اگر شما هم علاقه دارید که برای مهاجرت کاری به فرانسه اقدام کنید، می توانید تمامی مراحل پیدا کردن کار و دریافت ویزای این کشور را به وکلای با تجربه من در موسسه رویال مهاجرت محول کنید. کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن مراحل مهاجرتی شما را انجام خواهند داد.

  در صورتی که علاقمند به تحصیل دندانپزشکی در فرانسه هستید می توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت تماس بگیرید.

  شرایط اخذ ویزای کار در فرانسه

  یکی از مهم ترین مواردی که برای مهاجرت کاری به فرانسه، باید در نظر بگیرید شرایط دریافت ویزای کار این کشور می باشد. کشور فرانسه در سال های گذشته تلاش کرده تا سیاست های خود را در زمینه جذب نیروی کار خارجی تعدیل کند. همانطور که گفتیم کارفرماهای این کشور در صورتی که ثابت کنند نیروی کار مورد نیاز خود را نتوانسته اند در فرانسه یا اتحادیه اروپا پیدا کنند، می توانند برای جذب نیروی کار خارج از اتحادیه اروپا اقدام کنند.

  شرایط ویزای کار فرانسه برای ایرانیان و مردم دیگر کشورهای دنیا که خارج از اتحادیه اروپا قرار گرفته اند عبارت است از:

  • داشتن جاب آفر یا دعوت نامه کاری از سوی کارفرما
  • تسلط به زبان فرانسوی
  • مدرک تحصیلی مرتبط با کار مورد نظر
  • سابقه کار کافی
  • تمکن مالی برای پرداخت هزینه های اولیه زندگی تا زمان پرداخت اولین حقوق

  مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در فرانسه

  یکی از اقدامات پر اهمیتی که متقاضیان مهاجرت کاری به فرانسه باید انجام دهند، جمع آوری تهیه و ترجمه مدارکی است که که باید برای سفارت این کشور ارسال شود. قبل از این مرحله نیز لازم است تا متقاضی رزومه خود را برای کارفرماهای مختلف فرانسه ارسال کرده تا بتواند را جاب آفر یا دعوتنامه کاری دریافت کند.

  بعد از این که دعوت نامه کاری برای متقاضی ارسال شد، متقاضی باید مدارک مورد نیاز را برای دریافت ویزا به سفارت فرانسه ارسال نماید. مهم ترین مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای کاری فرانسه عبارت است از:

  • پاسپورت معتبر و مدت دار
  • عکس پاسپورتی
  • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
  • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ترجمه
  • دعوتنامه کاری
  • مدارک و سوابق شغلی
  • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
  • گواهی تمکن مالی
  • گواهی داشتن محل سکونت در فرانسه

  اخذ ویزای همراه جهت کار در فرانسه

  از جمله مزایای مهم و پر اهمیت ویزای کاری فرانسه، امکان درخواست ویزای همراه می باشد. چنانچه شما بتوانید در کشور فرانسه فرصت شغلی پیدا کنید این امکان را دارید تا برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود نیز ویزای همراه دریافت کنید.

  از دیگر مزایای ویزای همراه این است که همسر و فرزندان شما نیازی به ارائه مدرک زبان یا سایر مدارک مضاعف ندارند. همچنین فرزند شما از تحصیلات رایگان برخوردار می شود. همسر شما نیز امکان کار در فرانسه را خواهد داشت. برای دریافت این ویزا کافی ست تا فرم درخواست ویزای همراه را تکمیل کرده و به همراه مدارک همسر و فرزندان خود را برای سفارت فرانسه ارسال نمایید.

  میزان حقوق در فرانسه برای کار

  یکی از فاکتورهای بسیار مهمی که در مهاجرت کاری باید به آن توجه کنید میزان حقوق و دستمزدها در کشور مقصد می باشد. اگر میزان حقوق و دستمزدها کفاف زندگی در یک کشور را ندهد، مهاجرت کاری به آن کشور چندان هوشمندانه نیست. بر اساس آخرین آمارها، حداقل دستمزدها در فرانسه حدود ساعتی 9 یورو در سال ۲۰۱۹ بوده است. این مبلغ در سال ۲۰۲۱ به تقریباً ساعت ۱۰ یورو رسید.

  حداقل دستمزدها در کشور فرانسه

  ناگفته نماند که حداقل حقوق دریافتی در فرانسه یکی از بالاترین میزان دستمزد ها در اتحادیه اروپا می باشد. به طور کلی دولت فرانسه تلاش می کند تا با توجه به شرایط زندگی کارمندان هرساله حداقل حقوق را تعیین کند. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که حداقل حقوق و دستمزدها بر اساس شغل و حتی شهر محل سکونت نیز متفاوت می باشد. با این حال حتی کارگران ساده نیز حداقل حقوق و دستمزد کافی برای پرداخت هزینه زندگی در فرانسه دارند.

  مشاغل مورد نیاز فرانسه برای مهاجرت کاری

  تعداد زیادی از افرادی که علاقه مند به مهاجرت کاری هستند می پرسند که کشور فرانسه به چه مشاغلی نیاز دارد؟ ما با داشتن چه مهارت هایی می توانیم وارد کشور فرانسه شویم؟ برای این که بتوانید فرصت های شغلی خوبی در کشور فرانسه پیدا کرده و در سریعترین زمان ممکن ویزای کار دریافت کنید، لازم است تا لیست مشاغل مورد نیاز این کشور را بررسی نمایید.

  در فرانسه برای برخی از مشاغل فرصت های شغلی بیشتری وجود دارد. به همین دلیل شما می توانید با کسب مهارت و تخصص در این حوزه ها شانس خود را برای دریافت ویزای کاری افزایش دهید. در جدول زیر تعدادی از محبوب ترین و پرطرفدارترین مشاغل در فرانسه را که موقعیت های خوبی برای مهاجران هستند، مشاهده می کنید.

  Column1Column2
  برق کارپژوهشگر
  نجار تحلیلگر مالی
   دامپزشکدندانپزشک
  پزشک متخصصمتخصص بهداشت و درمان
   کارگر ساختمانی پرستار
  نقشه بردارمتخصص کامپیوتر
  متخصصان در زمینه های فناوری، مهندسی و ریاضیمعلم
  متخصصان در زمینه آی تی و کامپیوترهوش مصنوعی

  موسسات کاریابی در فرانسه

  همانطور که در ابتدای این مطلب نیز گفتیم در حال حاضر ویزای جاب سیکر فرانسه صادر نمی شود. یکی از سوالاتی که متقاضیان می پرسند این است که در این شرایط چگونه می توانیم فرصت های شغلی مختلف را در فرانسه پیدا کرده یا با کارفرمایان مصاحبه شغلی برگزار کنیم؟ شما می توانید به کمک موسسات کاریابی مختلفی که وجود دارد، با کارفرما های حاضر در کانادا ارتباط برقرار کرده و حتی مصاحبه کاری برگزار کنید تا در نهایت بتوانید موقعیت های شغلی مناسبی را پیدا کنید.

  این موسسات بر اساس توانایی و رزومه شما، مشاغل مختلفی را پیشنهاد می دهند که می توانید از میان آن ها شغل مورد نظر خود را انتخاب کنید. برخی از معتبرترین و بهترین موسسات کاریابی در فرانسه عبارت اند از:

  • سرویس استخدام اروپا EURES
  • The Local France برای مشاغل به زبان انگلیسی
  • Monster
  • Indeed France
  • XpatJobs
  • Recrut
  • ABG
  • IAPA
  • Keljob
  • Cardremploi
  • Les Jeudis
  • L’Etudiant

  نرخ بیکاری در فرانسه

  اگر علاقه مند به مهاجرت کاری به فرانسه هستید حتما به این موضوع توجه داشته باشید که نرخ بیکاری یکی از شاخص های تاثیر گذار برای پیدا کردن کار در هر کشور از جمله فرانسه می باشد. در حال حاضر فرانسه دومین اقتصاد قدرتمند در قاره سبز محسوب می شود. با این حال نرخ بیکاری در این کشور حدود ۹ درصد است. بر اساس آمارها، نرخ بیکاری در فرانسه در سال های اخیر روند نزولی را طی کرده است.

  این موضوع نشان می دهد که سیاست های این کشور در راستای اشتغال زایی با موفقیت انجام شده و در حال حاضر این کشور با مشکل بیکاری مواجه نمی باشد. همچنین فرانسه با کمبود نیروی کار ماهر مواجه می باشد؛ لذا افرادی که در یک زمینه خاص تخصص و تبهر داشته باشند می توانند از طریق ویزای کار فرانسه وارد این کشور شده و به کسب درآمد بپردازند. شما نیز می توانید بر اساس توانایی سوابق کاری و علایق خود نسبت به مهاجرت به فرانسه از طریق کار، اقدام کرده و وارد این کشور شوید.

  میزان مهارت زبان برای مهاجرت کاری به فرانسه

  یکی از دغدغه های مهم افرادی که برای دریافت ویزای کار اقدام می کنند، میزان مهارت ها و تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی است. به طور کلی با توجه به این که زبان رسمی کشور فرانسه، فرانسوی است افرادی که قصد کار کردن در این کشور را دارند باید به زبان فرانسوی مسلط باشند.

  در برخی از رده های شغلی، متقاضی می تواند با تکیه بر دانش و مدرک زبان انگلیسی خود ویزا بگیرد. با این حال که شانس این افراد بسیار کم است؛ بنابراین توصیه می کنیم اگر علاقه مند به مهاجرت کاری به فرانسه هستید، حتماً مهارت زبان فرانسوی خود را تقویت کنید تا بتوانید به خوبی با محیط کاری خود ارتباط برقرار کنید. شما می توانید تا زمانی که مراحل پیدا کردن کارفرما و دعوتنامه کاری را انجام می دهید، در زمینه زبان فرانسوی نیز به تسلط برسید و رزومه خود را تکمیل کنید.

  اخذ اقامت از طریق مهاجرت کاری به فرانسه

  دریافت اقامت فرانسه، یکی از آرزوهای دیرینه بسیاری از مهاجران است. خوشبختانه شما می توانید بعد از مهاجرت به فرانسه از طریق کار، برای دریافت اقامت دائم این کشور نیز اقدام کنید. البته دریافت اقامت این کشور تحت شرایط خاصی ممکن است.

  در این روش، متقاضی باید حداقل به مدت ۵ سال در این کشور مشغول به کار شده و مالیات خود را به طور منظم پرداخت کند. از دیگر الزامات برای دریافت اقامت دائم فرانسه از طریق کار، حضور مداوم در خاک این کشور و نداشتن سوء سابقه کیفری است. در نهایت متقاضی این امکان را دارد تا شانس خود را برای دریافت اقامت دائم فرانسه امتحان کند.

  نرخ بیکاری در کشور فرانسه

  اخذ تابعیت فرانسه با کار

  دریافت تابعیت فرانسه، مزایای بسیار زیادی برای افراد به همراه دارد. از جمله مزایای اخذ تابعیت و شهروندی فرانسه، برخورداری از پاسپورت این کشور و امکان سفر به کشورهای مختلف دنیا بدون نیاز به ویزا می باشد. از این رو بسیاری از افراد تمایل دارند تا تابعیت و شهروندی این کشور را دریافت کنند.

  برای دریافت تابعیت فرانسه باید ابتدا اقامت دائم این کشور را دریافت کرده باشید. همچنین باید نشان دهید که با فرهنگ فرانسه خو گرفته اید و به زبان این کشور نیز مسلط هستید. در حال حاضر یکی از روش های خوب برای دریافت تابعیت فرانسه، اقدام برای اخذ ویزای کاری می باشد. بعد از ورود به خاک این کشور و اقامت طولانی در آن، می توانید تابعیت و شهروندی فرانسه را نیز دریافت کنید.

  کاریابی اتحادیه اروپا

  فرانسه تنها یکی از کشورهای اتحادیه اروپا می باشد که شرایط خوبی را از نظر کاری برای مهاجران فراهم کرده است. با این حال شما می توانید شانس خود را برای کاریابی در دیگر کشورهای اتحادیه اروپا نیز امتحان کنید. حداقل دستمزد یک کارگر ساده در این قاره حدود ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو در ماه می باشد.

  برای کاریابی در اتحادیه اروپا نیز می توانید از آژانس ها و وب سایت های کاریابی کمک بگیرید. این آژانس ها روزانه فرصت های شغلی مختلفی را به شما معرفی می کنند تا بتوانید بر اساس مهارت ها و سوابق شغلی خود کار مورد نظرتان را پیدا کنید. از جمله مشاغل مورد نیاز در کشورهای اتحادیه اروپا جوشکاری، نجاری، پرستاری، آشپزی، مهندسی، مدیریت، حسابداری و غیره می باشد.

  مالیات بر درآمد جهت مهاجرت کاری به فرانسه

  احتمالا بارها شنیده اید که یکی از موضوعات مهم برای کار و سرمایه گذاری در فرانسه، مسئله مالیات می باشد. در کشورهای اروپایی از جمله فرانسه پرداخت مالیات اهمیت بسیار زیادی دارد و افرادی که مالیات خود را پرداخت نکنند دچار جریمه های سنگینی می شوند. نرخ مالیات بر درآمد در این کشور تابع عواملی همچون وضعیت تاهل، داشتن یا نداشتن فرزند، تعداد فرزندان، میزان درآمد یا از مشاغل آزاد فرد بستگی دارد. بر اساس این فاکتورها میزان مالیاتی که فرد از محل درآمد خود باید پرداخت کند، تعیین می شود.

  ساکنان این کشور مالیات خود را طبق درامد جهانی پرداخت می کنند که شامل درآمد حاصل از سرمایه گذاری، اشتغال، سود سهام سود بانک، اموال و حقوق بازنشستگی می شود. میزان مالیات بر درآمد در فرانسه در سال ۲۰۲۱ را در جدول زیر مشاهده می کنید. بر اساس این جدول هرچه درآمد فرد بیشتر شود، میزان مالیات پرداختی نیز افزایش پیدا می کند.

  میزان درآمددرصد مالیات
  تا ۱۰۸۴ یورو۰.۰۰%
  ۱۰۸۵ یورو – ۲۵۷۱۰ یورو۱۱.۰۰%
  ۲۵۷۱۱ یورو – ۷۳۵۱۶ یورو۳۰.۰۰%
  ۷۳۵۱۷ یورو – ۱۵۸۲۲۲ یورو۴۱.۰۰%
  بیشتر از ۱۵۸۲۲۳+ یورو۴۵.۰۰%

  سخن پایانی

  به طور کلی در سال های اخیر و با وجود بحران های مالی ناشی از پاندمی کرونا، کشور فرانسه همچنان توانسته نرخ بیکاری خود را کاهش دهد و شرایط خوبی را برای نیروی کار خارجی فراهم نمایند. از این رو ویزای کار فرانسه برای ایرانیان یک فرصت طلایی برای مهاجرت محسوب می شود.

  اگر علاقه مند به مهاجرت به فرانسه از طریق کار هستید، می توانید با کارشناسان ما در رویال مهاجرت تماس گرفته و سوالات خود را مطرح کنید. ما توسط وکیل مهاجرت به فرانسه تمامی مراحل مهاجرت کاری به فرانسه را در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما انجام می دهیم تا بتوانید به اهداف خود برسید.

  سؤالات متداول درباره مهاجرت کاری به فرانسه 

  متقاضی باید ضمن دریافت دعوتنامه کاری از سوی کارفرما به زبان فرانسوی نیز مسلط باشد.

  حداقل دستمزد ها در این کشور دو تا سه هزار یورو می باشد.

  هزینه صدور این نوع ویزا حدود ۱۰۰ یورو می باشد.

   افرادی که مدرک زبان فرانسوی نداشته باشند شانس کمی برای مهاجرت کاری به این کشور دارند.

  بله متقاضی می تواند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود درخواست ویزای کاری بدهد.

  آخرین مقالات وبسایت

  سرمایه گذاری در دانمارک

  سرمایه گذاری در دانمارک

  سرمایه گذاری در دانمارک به شما و بیزنستان شرایط خوب و مناسبی را ارائه می دهد. بنابراین، اگر قصد راه‌اندازی یک کسب‌ و کار یا …

  تحصیل پزشکی در دانمارک

  تحصیل پزشکی در دانمارک

  از این رو که دانمارک شادترین کشور دنیا شناخته شده و با شرایط فوق العاده ی زندگی نظیر اقتصاد قوی و رفاه اجتماعی فوق العاده …

  مهاجرت کاری به دانمارک

  مهاجرت کاری به دانمارک

  بخاطر شرایط مطلوب زندگی در دانمارک، همواره افراد بسیاری به این کشور مهاجرت می کنند. به عنوان یکی دیگر از دلایل مهم مهاجرت به دانمارک …

  وکیل مهاجرت به دانمارک

  وکیل مهاجرت به دانمارک

  از آنجایی که هر ساله افراد زیادی تصمیم به مهاجرت به دانمارک می گیرند، تصمیم گرفتیم تا درباره ی وکیل مهاجرت به دانمارک اطلاعاتی را …

  تحصیل در دانمارک

  تحصیل در دانمارک

  دانمارک یکی از کشورهای پیشرو در اروپا در زمینه تحصیلات بین ‌المللی است. با داشتن سیستم آموزشی مدرن و امکانات بسیار عالی، دانمارک یکی از …

  کشور دانمارک

  کشور دانمارک

  دانمارک کشوری توسعه یافته با استانداردهای بالای زندگی و یکی از اعضای موسس ناتو، شورای شمال اروپا، OECD، OSCE و سازمان ملل و بخشی از …

  مهاجرت به دانمارک

  مهاجرت به دانمارک

  دانمارک که یک کشور با سطح بسیار بالا و رفاه زندگی در اروپا می باشد، با توجه به امکاناتی که برای مردم فراهم کرده باعث …

  نظر خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره رایگان مهاجرت