زندگی در فرانسه
رویال مهاجرت می 6, 2023

زندگی در فرانسه

در صورتی که قصد زندگی در یک کشور اروپایی را دارید، گزینه‌های مختلفی پیش روی شما وجود دارد. در این بین فرانسه یکی از بهترین کشورها در اروپا به حساب می‌آید. اگر قصد زندگی در فرانسه را دارید، نیاز است تا دید کاملی در مورد این کشور داشته و به چند نکته مهم توجه داشته باشید. در همین راستا در این مطلب از سایت رویال مهاجرت قصد داریم تا به بررسی کشور فرانسه برای زندگی پرداخته و در مورد نکات مهمی که برای زندگی در فرانسه باید به آن توجه داشته باشید توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید.

زندگی در فرانسه

در صورتی که قصد دارید تا کشور فرانسه را برای مهاجرت و زندگی انتخاب کنید نیاز است تا دید خوبی در مورد وضعیت این کشور داشته باشید. در وهله اول باید گفت که فرانسه یکی از قدیمی‌ترین کشورهای جهان به حساب می‌آید. از نظر موقعیت جغرافیایی این کشور در غرب اروپا قرار دارد. به دلیل شرایط خوب زندگی در فرانسه، بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت دارند، این کشور را انتخاب می‌کنند. پایتخت کشور فرانسه، شهر زیبا پاریس است. در این بین اما اگر قصد دارید تا در سایر شهرهای فرانسه زندگی کنید، مناطقی نظیر نیس، مارسی، لیل و لیون نیز گزینه مناسبی برای زندگی در فرانسه برای ایرانیان به حساب می‌آیند.

اگر قصد دارید تا در کشور فرانسه کار کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که فرانسه در صنایع مختلف یکی از برترین کشورهای دنیا به حساب می‌آید. این کشور در حوزه هسته‌ای رتبه دو دنیا بوده و همچنین در زمینه صنایع هوایی نیز برترین کشور اروپا است.

همچنین به دلیل جاذبه‌های توریستی جذابی که در کشور فرانسه وجود دارد، هر ساله بیش از ۹۰ میلیون توریست از سراسر دنیا به این کشور سفر می‌کنند و حوزه گردشگری نیز یکی از برترین حوزه‌ها در این کشور به حساب می‌آید.

اگر بخواهیم شما را با همسایه‌های این کشور آشنا کنیم باید گفت که فرانسه با مراکش و اسپانیا مرز آبی داشته و همچنین با کشورها آلمان، ایتالیا، لوکزامبورگ، اسپانیا، موناکو، سوئیس و بلژیک نیز مرز خاکی دارند. همچنین این کشور با دریا شمال، اقیانوس اطلس، دریای مانش و دریای مدیترانه نیز همسایه است و رشته‌کوه‌های آلپ نیز در فرانسه وجود دارد. همسایگی این کشور با آلمان باعث شده تا یکی از سؤالات افراد این باشد که فرانسه برای زندگی بهتر است یا المان؟ در پاسخ باید گفت که شرایط زندگی در هر یک از این کشورها متفاوت است. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که برای آن که متوجه شوید که زندگی در فرانسه چگونه است، تجربیات خاطرات زندگی در فرانسه و آلمان را بررسی کنید. توجه به تجربیات زندگی در فرانسه و آلمان باعث می‌شود تا دید کاملی در مورد این کشورها داشته باشید.

درباره زندگی در فرانسه

اگر قصد مهاجرت به فرانسه را دارید، نیاز است تا دید کاملی در مورد این کشور داشته باشید و بررسی کنید که فرانسه برای زندگی خوب است یا خیر؟ اگر بخواهیم شما را با نحوه زندگی در این کشور آشنا کنیم باید گفت که واحد پول این کشور یورو است. همچنین مردم این کشور به زبان فرانسوی تکلم می‌کنند، البته اکثر افراد به انگلیسی نیز مسلط هستند. همچنین کشور فرانسه در حوزه‌های کشاورزی، عطرسازی، کشتی‌سازی، خودروسازی و مواد غذایی جز کشورهای برطرف دنیا به حساب می‌آید.

برای زندگی در فرانسه باید بدانید که این کشور نظام پیشرفته‌ای در بخش بهداشت و سلامت دارد. از سوی دیگر در حوزه آموزش و پرورش نیز فرانسه جز یکی از برترین کشورهای دنیا است. تمامی این ویژگی‌ها باعث شده تا کیفیت زندگی در فرانسه بالا باشد و بسیاری از افراد این کشور را برای مهاجرت انتخاب کنند. از نظر شرایط آب‌وهوایی و اقلیمی، فرانسه جز کشورهایی در قاره اروپا است که اقلیم‌های متفاوتی دارد. اگر بخواهیم در این زمینه اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم باید گفت که قسمت‌های غربی این کشور آب و هوای اقیانوسی دارند. . همچنین مردم این کشور اهمیت بسیار زیادی به سینما رفتن می‌دهند و یکی از مهم‌ترین تفریحات آن‌ها به حساب می‌آید.

بهداشت و آموزش فرانسه

شرایط زندگی در فرانسه

همان طور که در آغاز این مطلب نیز گفتیم فرانسه یکی از کشورهایی است که نزدیکی فرهنگی زیادی با ایران دارد و از دیرباز تاکنون، مردم ایران به این کشور سفر می کنند. از این رو شرایط زندگی در فرانسه برای ایرانیان بسیار مناسب می باشد. مردم کشور فرانسه همچون ایرانیان، مهمان نواز و خونگرم بوده و و با مهاجران رفتار بسیار خوبی دارند.

ایرانیان در سال های گذشته از طریق تحصیل، کار و سرمایه گذاری در فرانسه توانسته اند به کشور فرانسه مهاجرت کنند. اگر شما هم علاقه دارید تا از طریق کار وارد کشور فرانسه شوید، به این نکته توجه داشته باشید که تسلط بر زبان فرانسوی و داشتن مدرک تحصیلی و سابقه کار کافی یکی از الزامات می باشد. همچنین برای مهاجرت فرانسه برای زندگی و تحصیل نیز متقاضیان باید به زبان فرانسه یا انگلیسی مسلط باشند.

به طور کلی شرایط زندگی در فرانسه برای ایرانیان بسیار مطلوب است و حتی از نظر آب و هوایی نیز این کشور یکی از بهترین نقاط کره زمین می باشد. اگر شما هم قصد دارید ادامه زندگی خود را در یک کشور توسعه یافته و با رشد اقتصادی تجربه کنید، کشور فرانسه را به شما پیشنهاد می دهیم. همچنین مادر رویال مهاجرت در تمامی مراحل مهاجرت به کشور فرانسه در کنار شما هستیم.

هزینه های زندگی در فرانسه

کشور فرانسه در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی شرایط مناسبی را از نظر هزینه های زندگی دارد. متقاضیان برای این که مهاجرت موفقی به کشور فرانسه داشته باشند، باید از هزینه های زندگی در این کشور باخبر باشند. یکی از موارد مهم برای بررسی هزینه زندگی در فرانسه ۲۰۲۳ موضوع اجاره خانه می باشد. چنانچه متقاضی بخواهد در کشور فرانسه خانه ای را اداره کند، باید بین ۴۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو در ماه بپردازد.

البته هزینه اجاره ملک در کشور فرانسه تا حدود زیادی بسته به شهری که انتخاب می کنید متفاوت می باشد. همچنین قیمت اجاره خانه ویلایی در مقایسه با آپارتمان های یک خوابه در مرکز و حومه شهر متفاوت است. همچنین شما می توانید با اجاره کردن آپارتمان در شهرهایی به غیر از پاریس که جمعیت کمتری دارند، در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

اخذ پذیرش تحصیلی فرانسه

به عنوان مثال شما می توانید یک آپارتمان یک خوابه را در مرکز شهر استراسبورگ با قیمت ۵۳۰ یورو در ماه اجاره کنید. اغلب خانه ها و منازلی  که در فرانسه برای اجاره قرار داده می شوند، مبله هستند. از این رو متقاضیان نیازی به خرید وسایل منزل تا حدود زیادی نخواهند داشت و می توانند از این نظر در هزینه های خود صرفه جویی کنند. همچنین دانشجویان می توانند با اجاره کردن خوابگاه و اتاق های دانشجویی از پرداخت هزینه های اجاره خانه معاف شوند.

از دیگر بخش های هزینه های زندگی در فرانسه می توان به هزینه خورد و خوراک و رفت و آمد اشاره کرد. این موضوع نیز بسته به سبک زندگی افراد متفاوت بوده و حدود ۶۰۰ تا ۹۰۰ یورو در ماه هزینه خواهد داشت.

هزینه زندگی در پاریس فرانسه

پاریس یکی از شاعرانه ترین و رمانتیک ترین شهرهای دنیا است که تعداد زیادی از مهاجران بین المللی آرزوی زندگی در این شهر زیبا را دارند. این شهر برای زندگی دانشجویی، کار و سرمایه گذاری بسیار مناسب می باشد. هزینه زندگی در پاریس فرانسه تابع عواملی همچون؛ اجاره خانه، خورد و خوراک، رفت آمد و غیره است. برای اجاره کردن یک خانه ویلایی در پاریس باید ماهانه ۱۲۰۰ یورو بپردازید.

همچنین قیمت اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز این شهر حدود ۶۵۰ یورو در ماه می باشد. افرادی که علاقه دارند تا خانه ای را در این شهر زیبا خریداری کنند، باید برای خرید یک خواب آپارتمان یک خوابه در مرکز پاریس ۵۰ هزار یورو پرداخت کنند. البته شما می توانید آپارتمان های ارزان تری را در حومه شهر پاریس نیز پیدا کنید. هزینه زندگی یک فرد در این شهر ماهانه حدود ۸۰۰ یورو می باشد.

شما می توانید برای صرفه جویی و کنترل هزینه های خود از وسایل نقلیه عمومی از جمله دوچرخه و مترو استفاده کنید. البته ناگفته نماند که هزینه زندگی در استراسبورگ فرانسه یا دیگر شهرهای این کشور تا حدودی با هزینه های پاریس متفاوت می باشد. به عنوان مثال هزینه های زندگی در شهر نیس فرانسه، کمتر از پاریس است. لذا شما می توانید برای کاهش هزینه ها، شهرهایی به غیر از پاریس را برای سکونت خود انتخاب کنید.

برترین کشورها برای مهاجرت

مهاجرت به آلمان   مهاجرت به کانادا  مهاجرت به ترکیه   مهاجرت به فرانسه   مهاجرت به انگلستان  مهاجرت به اسپانیا  مهاجرت به سوئد  مهاجرت به دانمارک  مهاجرت به اتریش مهاجرت به مجارستان مهاجرت به آمریکا مهاجرت به ایتالیا مهاجرت به هلند 

هزینه های زندگی دانشجویی در فرانسه

فرانسه یکی از کشورهایی است که دانشجویان زیادی سالانه با هدف ادامه تحصیل وارد آن می شوند. از این رو در بسیاری از زمینه ها تلاش شده تا هزینه های زندگی دانشجویی در فرانسه تعدیل شود. همانطور که در بخش های قبلی گفتیم دانشجویان می توانند با اجاره خوابگاه ها و اقامتگاه های دانشجویی در زمینه محل سکونت خود هزینه کمتری را بپردازند.

همچنین اغلب فروشگاه های کشور فرانسه تخفیف های خوبی را برای دانشجویان ارائه می کنند تا به این ترتیب دانشجویان بتوانند مواد غذایی و خوراکی های مورد نیاز خود را با قیمت کمتری خریداری نمایند. در جدول زیر هزینه های زندگی یک دانشجو را در بخش های مختلف، از جمله حمل و نقل، خرید اینترنت و هزینه های جانبی مشاهده می کنید.

Column1Column2
یک وعده غذای رستوران متوسط25 یورو
1 لیتر شیر0.87 یورو
12 عدد تخم مرغ13 یورو
موز2.56 یورو
1 کیلوگرم گوجه فرنگی2.75 یورو
حمل و نقل 
بلیط یک ماه1.30 یورو
تاکسی1.7 یوور برای هر یک کیلومتر
1 لیتر بنزین1.50 یورو
پوشاک 
لباس فروشگاهی55 یورو
لباس تابستانی23 یورو
کفش کتان ورزشی75 یورو
کفش چرمی مردانه133 یورو
تفریح و سرگرمی 
باشگاه ورزشی31 یورو
اجاره زمین تنیس5 یورو برای یک ساعت
بلیط سینما10 یورو
شارژ و اینترنت 
هزینه انرژی های مصرفی برای یک خانه 85 متری135 یورو
اینترنت22.50 یورو
هزینه های جانبی 
بستگی به نوع زندگی افراد دارد. به طور متوسط200 یورو در ماه
مسکن 
اجاره آپارتمان یک خوابه در شهر648 یورو ماهیانه
اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر583 یورو

قوانین زندگی در کشور فرانسه

در صورتی که قصد دارید تا تجربه زندگی در فرانسه را برای خودتان لذت‌بخش کرده و کمترین چالش را داشته باشید، پیشنهاد ما این است که حتماً دید کاملی در مورد قوانین زندگی در کشور فرانسه داشته باشید.

با توجه به روشی که از طریق آن قصد مهاجرت به کشور فرانسه را دارید، نیاز است تا قوانین این کشور را بررسی کنید. شما می‌توانید با کمک مشاورین مهاجرت آگاهی کاملی در مورد این قوانین بدست بیاورید.

همچنین موضوع مهمی که باید به آن توجه کنید این است که فرانسه یک کشور دموکراتیک است که از مهم‌ترین قوانین این کشور می‌توان به احترام به حقوق شهروندی و حقوق بشر، آزادی سیاسی و مذهبی، برابری جنسیتی و تعادل بین زندگی و کار اشاره کرد.

کشور فرانسه از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن است. در صورتی که اقامت این کشور را دریافت کنید، به شما این امکان داده می‌شود تا بتوانید بدون نیاز به ویزا به ۲۶ کشور دیگر سفر کنید. اگر بخواهیم شما را با برخی از قوانین جالب کشور فرانسه آشنا کنیم باید گفت که در فرانسه سیگار کشیدن در مکان‌های عمومی مثل رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها و پارک‌ها ممنوع است.

روش‌های اقامت برای زندگی در فرانسه

اگر قصد مهاجرت و زندگی در فرانسه را دارید، گزینه‌های مختلفی برای مهاجرت پیش روی شما وجود دارد. از مهم‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تحصیل
 • کار
 • ایجاد استارتاپ و نوآفرینی
 • سرمایه گذاری
 • ازدواج
 • پناهندگی

روش‌های مهاجرت به کشور فرانسه

ارزان‌ترین شهر فرانسه برای زندگی

یکی از سؤالات مهمی که افراد به منظور مهاجرت به کشور فرانسه مطرح می‌کنند این است که ارزان‌ترین شهرهای فرانسه برای زندگی کدام هستند؟ اگر بخواهیم شما را با ارزان‌ترین و بهترین شهرهای فرانسه برای زندگی آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

شهر مارسی

مارسی یکی از شهرهای قدیمی و کهن در کشور فرانسه بوده و بهترین شهر فرانسه برای زندگی در کنار پاریس به حساب می‌آید. از نظر مساحت، مارسی دومین شهر بزرگ در فرانسه به حساب می‌آید. مارسی در جنوب فرانسه قرار گرفته و از نظر مسکن و خدمات درمانی یکی از بهترین شهرهای فرانسه به حساب می‌آید. همچنین لازم به ذکر است که مارسی یکی از امن‌ترین شهرهای فرانسه به حساب می‌آید. قیمت ارزان مسکن در این شهر باعث شده تا افراد بتوانند با پرداخت حدود ۶۰۰ یورو در ماه قادر یک آپارتمان یک خوابه در این شهر اجاره کنند.

شهر مارسی

شهر گرونوبل

شهر گرونوبل از دیگر شهرهای ارزان در فرانسه به حساب می‌آید. گرونوبل در جنوب شرقی فرانسه قرار دارد. به دلیل قرارگیری این شهر در دامنه‌های کوه آلپ، شاهد محیط بسیار زیبا و دیدنی در این شهر هستیم. همچنین گرونوبل شهری است که در آن خدمات درمانی باکیفیت و همچنین سیستم حمل‌ونقل مناسب هستیم.

شهر لیل

لیل یکی از شهرهایی است که در شمال فرانسه قرار دارد. این شهر در کنار این که یکی از ارزان‌ترین شهرهای فرانسه است، در آن شاهد معماری منحصربه‌فرد و غذاها بسیار خوشمزه هستیم. متوسط هزینه زندگی در شهر لیل در صورتی که خانه داشته باشید در ماه ۷۵۰ یورو است. همچنین شما می‌توانید با پرداخت ۶۳۰ یورو یک آپارتمان تک خواب در این شهر اجاره کنید.

شهر تولوز

از دیگر شهرهای ارزان‌قیمت در کشور فرانسه، می‌توان به شهر تولوز اشاره کرد. این شهر برای علاقه‌مندان به تاریخ و هنر جز برترین مناطق به حساب می‌آید. از نظر وسعت و بزرگی، تولوز به‌عنوان چهارمین شهر در کشور فرانسه به حساب می‌آید.

با وجود این که این شهر ۲ هزار سال قدمت دارد، با این حال تولوز به نسبت پاریس شهرت کمتری دارد، اما همچنان شما می‌توانید در تولوز جاذبه‌های گردشگری فوق‌العاده‌ای را مشاهده کنید. متوسط هزینه زندگی در این شهر بدون پرداخت اجاره در حدود ۸۰۰ یورو در ماه است. امکان اجاره یک آپارتمان تک خواب در این شهر با 600 یورو در ماه وجود دارد. البته اگر آپارتمانی در خارج از شهر اجاره کنید، هزینه شما ۵۰۰ یورو در ماه خواهد شد.

مزایای زندگی در فرانسه

پس از بررسی معایب زندگی در فرانسه، حال نیاز است تا شما را با مهم‌ترین مزایای زندگی در فرانسه آشنا کرده و در این زمینه نیز اطلاعات کاملی را به شما ارائه دهیم. از مهم‌ترین مزایا زندگی فرانسه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

خدمات درمانی فوق‌العاده

یکی از مهم‌ترین مزایای زندگی در فرانسه، دسترسی به سیستم پزشکی و خدمات درمانی این کشور است. در این کشور شما می‌توانید با استفاده از بیمه‌های دولتی بین 75 تا 100 درصد از هزینه‌های مختلف درمانی خود را دریافت کنید. همچنین شما می‌توانید با حداقل 3 ماه سکونت قانونی در فرانسه، بیمه دولتی این کشور را دریافت کنید.

طبیعت بکر فرانسه

از دیگر مزایای زندگی در فرانسه می‌توان به طبیعت بکر این کشور اشاره کرد. فرانسه کشوری فرهنگی، تاریخی و جذاب از نظر توریستی است و این موضوع باعث شده تا در طول سال بتوانید از زیبایی‌های این کشور استفاده کنید.

امکان سفر آزادانه بدون ویزا

به واسطه توافقی که بین فرانسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شنگن وجود دارد، شما می‌توانید با داشتن کارت اقامت و یا ویزای شنگن فرانسه، به‌راحتی و بدون نیاز به دریافت ویزا به 26 کشور مختلف مثل آلمان، اسپانیا، پرتغال، ایتالیا، سوئد و سوئیس سفر کنید.

فرانسه حمل و نقل

غذاهای خوشمزه

از نظر آشپزی، کشور فرانسه یکی از برترین کشورهای دنیا است. در این کشور شما می‌توانید غذاها و نوشیدنی‌های خوشمزه را میل کنید.

حمل‌ونقل گسترده و پیشرفته

سیستم حمل‌ونقل در کشور فرانسه گسترده و بسیار پیشرفته است. در این کشور شاهد خیابان‌ها و اتوبان‌های استاندارد، فرودگاه‌های بین‌المللی متعدد، شبکه قطارهای سریع‌السیر و… هستیم. این سیستم حمل‌ونقل باعث می‌شود تا جابه‌جایی بین شهرهای مختلف این کشور راحت و سریع باشد.

تنوع بالا ملک برای اجاره

اگر قصد اجاره ملک در کشور فرانسه را دارید، یکی از مزایای زندگی در فرانسه این است که شما می‌توانید با تنوع بالایی اقدام به اجاره خانه کنید. این تنوع بالا باعث می‌شود تا بتوانید خانه مناسبی را اجاره کنید.

معایب زندگی در فرانسه

در صورتی که قصد زندگی در کشور فرانسه را دارید، باید به این نکته توجه کنید که از مهم‌ترین معایب زندگی در فرانسه، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاغذبازی و بوروکراسی اداری

فرانسه یکی از کشورهای بسیار بوروکراتیک است و برای انجام کارهای اداری در این کشور نیاز است تا وقت بسیار زیادی را صرف کنید. اگر به زبان فرانسوی تسلط نداشته باشید نیز کار شما سخت‌تر خواهد شد.

به دلیل شرایط خاص اداری، برای دریافت پاسخ از سوی ارگان‌های دولتی در این کشور نیاز است تا مدت زمان طولانی را صرف کنید و این مسئله می‌تواند برای بسیاری از افراد سخت باشد.

روند طولانی تمدید اعتبار ویزا

در صورتی که قصد تمدید اعتبار ویزا فرانسه را دارید، نیاز است تا به واسطه بوروکراسی پیچیده و ناکارآمد این کشور 6 ماه پیش از اتمام اعتبار ویزا، برای تمدید آن اقدام کنید.

نرخ بالا مالیات

یکی از مهم‌ترین ایرادات زندگی در فرانسه نرخ بالا مالیات است. فرانسه جزو ده کشور اول دنیا از نظر میزان مالیات دریافتی است. البته این مالیات باعث شده تا خدمات درمانی دولتی و تحصیل رایگان در این کشور وجود داشته باشد.

بر اساس جدیدترین قانون، میزان مالیات ‌بر درآمد در فرانسه 46 درصد شود و در کنار آن، شما باید برای خانه، تلویزیون و حتی اضافه‌حقوق نیز مالیات پرداخت کنید.

نیاز به یادگیری زبان فرانسوی

اغلب کشورهای اروپایی به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، اما فرانسه جز کشورهایی است که برای زندگی در آن نیاز است تا زبان فرانسوی را یاد بگیرید. به منظور زندگی در این کشور اگر به زبان فرانسوی به خوبی مسلط نباشید، با مشکلات مختلفی در این کشور مواجه خواهید شد.

چالش‌های موجود در بازار کار

از دیگر معایب زندگی در فرانسه می‌توان به وضعیت نامناسب بازار کار اشاره کرد. به دلیل شرایط مالیاتی و بوروکراسی در فرانسه، بسیاری از شرکت‌های بزرگ علاقه‌ای به فعالیت در فرانسه ندارند و به همین دلیل پروسه پیدا کردن کار در فرانسه سخت است.

زندگی در فرانسه

اعتصابات گسترده

فرانسوی‌ها برای اعتراض به تصمیمات دولت همواره اعتصابات گسترده‌ای انجام می‌دهند. در واقع اعتصاب بخشی از فرهنگ فرانسه است و در طول سال ممکن است بارها با اعتصابات سراسری در این کشور مواجه شوید.

گرانی سفرهای داخلی

اگر چه در کشور فرانسه شاهد شبکه پیچیده‌ای از مسیرهای مخصوص قطارهای سریع‌السیر هستیم، با این حال هزینه استفاده از این قطارها بسیار بالا است. حتی ممکن است در برخی از روزهای سال هزینه سفر به خارج از هزینه سفر داخلی در فرانسه ارزان‌تر شود.

وجود خانه‌های قدیمی

به‌صورت کلی فرانسوی‌ها اعتقادی به خراب کردن خانه‌های قدیمی و نوسازی ندارند. این مسئله باعث شده تا در شهرهای مختلف فرانسه خانه‌های قدیمی بسیار زیادی وجود داشته باشد. این خانه‌ها مشکلات بسیار زیادی دارند و اگر بخواهید در چنین محیط‌هایی زندگی کنید، با مشکلات مختلفی روبه‌رو خواهید بود.

مشکلات زندگی در فرانسه چیست؟

پس از بررسی مزایا و معایب زندگی در فرانسه، اگر بخواهیم شما را با مشکلات زندگی در این کشور آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بوروکراسی اداری
 • روند طولانی تمدید ویزا
 • نرخ بالا مالیات
 • نیاز به یادگیری فرانسوی
 • چالش‌های بازار کار
 • اعتصابات گسترده

مشاوره تخصصی برای زندگی در فرانسه با رویال مهاجرت

اگر قصد زندگی در کشور فرانسه را دارید، برای آن که بدون مشکل مهاجرت کنید، نیاز است تا دید کاملی در مورد قوانین مهاجرت داشته باشید. برای رسیدن به این هدف، شما می‌توانید از تیم ما در مجموعه رویال مهاجرت کمک بگیرید. کارشناسان و تیم وکلا ما به خصوص وکیل مهاجرت به فرانسه به شما کمک می‌کنند تا بتوانید با توجه به شرایط خود، به بهترین شکل ممکن اقدام به زندگی در فرانسه کنید. همچنین کارشناسان ما به شما کمک می‌کنند تا بتوانید مشخص کنید که کدام شهر فرانسه برای زندگی بهتره و می‌توانید بدون مشکل در کدام شهر در فرانسه زندگی کنید.

محل تصویر: ما در مجموعه رویال مهاجرت در کنار شما هستیم تا بتوانید به راحتی به فرانسه مهاجرت کنید.

حرف آخر

در این مطلب شما را با زندگی در فرانسه، شرایط، هزینه، مزایا و معایب آن آشنا کرده و تلاش کردیم تا مهم‌ترین اطلاعاتی که برای زندگی در این کشور باید به آن توجه داشته باشید آشنا کردیم. بررسی موارد گفته شده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا با کمترین چالش بتوانید اقدام به مهاجرت به فرانسه کنید.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت