مهاجرت کاری به ترکه

مهاجرت کاری به ترکیه

بسیاری از افراد دنیا تمایل دارند تا کاری، مرتبط با تخصص خود پیدا کرده و در یک کشور دیگر مشغول به کار شوند. یکی از بهترین کشورها، برای مهاجرت کاری و کسب درآمد ترکیه می باشد. در سال های اخیر زمزمه هایی برای پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا شنیده شده و همین امر باعث شد تا محبوبیت این کشور نزد مهاجران بین المللی افزایش پیدا کند.ترکیه دارای دو بخش است که بخش بزرگتر آن در آسیا و قسمتی از آن در قاره اروپا واقع شده است. اگر شما هم متقاضی مهاجرت به ترکیه از طریق کار هستید و می خواهید با شرایط اقامت کاری ترکیه آشنا شوید، این مقاله از بلاگ رویال مهاجرت را از دست ندهید. ما در این نوشتار شما را با تمامی شرایط ویزای کار در ترکیه، هزینه ها و قوانین و مقررات آن آشنا خواهیم کرد.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید 

درخواست فوری مشاوره

  مهاجرت کاری به ترکیه + ویزا کار ترکیه

  ترکیه یکی از کشورهایی است که از نظر کاری شرایط خوبی داشته و مردم آن با مهاجران رفتار مناسبی دارند و همین موضوع نیز باعث شده تا بسیاری از ایرانیان در سال های اخیر با هدف مهاجرت کاری ترکیه را انتخاب کنند. در تمامی این سال ها ویزای کار ترکیه برای ایرانیان با سهولت صادر شده است.شما می توانید با داشتن یک دعوت نامه کاری از سوی یک کارفرما در کشور ترکیه، ویزای کار این کشور را دریافت کنید. بر اساس آخرین آمار ها از نظر اقتصادی ترکیه رتبه ۲۰ را در دنیا به خود اختصاص داده است. همچنین نرخ بیکاری در این کشور حدود ۱۴ درصد می باشد.

  نرخ بیکاری در ترکیه

  افرادی که به دنبال ویزای کار ترکیه برای ایرانیان هستند، باید به این نکته توجه داشته باشند که نرخ بیکاری ترکیه در حال حاضر بالا می باشد. با این حال هنوز هم افرادی که دارای مهارت، تخصص و تحصیلات خوب باشند می توانند در این کشور شغل مناسب خود را پیدا کرده و از این طریق اقامت کاری در ترکیه دریافت کنند.

  مهاجرت به ترکیه از طریق کار

  یکی از موارد مهمی که متقاضیان کاریابی در دیگر کشورها علی الخصوص کاریابی در ترکیه باید به آن توجه کنند، نرخ بیکاری کشور مورد نظر می باشد. اگر نرخ بیکاری در کشوری که قصد دارید وارد آن شوید، بالا باشد این امر نشان دهنده آن است که فرصت های شغلی زیادی در کشور مقصد برای شما وجود ندارد. کم بودن نرخ بیکاری نشان می دهد که فرصت های شغلی زیادی برای متقاضیان وجود دارد، که می توانند یکی از آنان را برای کسب درامد انتخاب کنند.

  اقتصادکشور ترکیه

  همان طور که گفتیم در حال حاضر نرخ بیکاری در ترکیه حدود ۱۴ درصد می باشد. بر اساس همین آمارها می توانیم متوجه شویم که تعداد افراد بیکار در ترکیه زیاد هستند. از این رو ما توصیه می کنیم قبل از درخواست ویزای کار در ترکیه یا ورود به خاک این کشور، حتماً قرارداد کاری خود را با کارفرمای موردنظرتان امضا کنید تا به این ترتیب نسبت به شرایط کاری خود در این کشور اطمینان خاطر داشته باشید.

  ما در موسسه رویال مهاجرت، در مرحله اول با توجه به مهارت های شما کارفرمای مناسبی را در کشور ترکیه پیدا کرده و برای شما قرارداد کاری امضا می کنیم تا به این ترتیب با خیالی آسوده وارد ترکیه شده و نگران شرایط ویزای کار خود نباشید.

  شرایط مهاجرت کاری به ترکیه

  یکی از مهم ترین مواردی که افراد معمولاً به دنبال آن هستند، شرایط اقامت در ترکیه از طریق کار می باشد. همواره جدیدترین شرایط مهاجرت به ترکیه برای کار، توسط اداره مهاجرت این کشور اعلام می شود. ممکن است این شرایط در طول سال های مختلف، دستخوش تغییراتی شوند؛ بنابراین توصیه می کنیم قبل از هرگونه اقدام در زمینه مهاجرت کاری به ترکیه از آخرین شرایط و قوانین در این زمینه با خبر شوید. مهم ترین شروط برای دریافت ویزای کار ترکیه عبارت است از:

  • داشتن دعوت نامه کاری از سوی یک کارفرما در ترکیه
  • تحصیلات و رزومه کاری مرتبط
  • تسلط به زبان ترکی یا انگلیسی
  • رعایت شرط سنی زیر ۴۵ سال
  • ارائه تمکن مالی ارائه
  • گواهی عدم سوء پیشینه

  نحوه اخذ ویزای کار ترکیه

  اگر شما هم همواره به دنبال مهاجرت به ترکیه برای کار بوده اید و علاقه دارید تا در این کشور خوش آب و هوا به زندگی و کسب درآمد بپردازید، باید به این نکته توجه داشته باشید که ویزای کاری ترکیه تنها تحت شرایط خاصی صادر می شود. از این رو شما باید مراحل دریافت ویزای کاری ترکیه را با موفقیت سپری کنید تا بتوانید وارد خاک این کشور شده و مشغول به کار شوید.

  برای دریافت ویزای کاری این کشور شما باید در مرحله اول از سوی یک کارفرما در ترکیه دعوت نامه کاری داشته باشید. امضا کردن قرارداد همکاری باعث می شود تا با خیالی آسوده وارد این کشور شوید. در مرحله بعد باید فرم درخواست ویزای کار ترکیه را تکمیل کرده و به همراه سایر مدارک خود برای سفارت این کشور ارسال نمایید. در سفارت این کشور، پرونده شما مورد بررسی قرار گرفته و چنانچه همه چیز درست باشد، ویزای کار ترکیه برای شما صادر می شود. این ویزا معمولاً دو سال اعتبار دارد و شما می توانید به صورت قانونی اقامت ترکیه از طریق کار را دریافت کنید.

  اخذ اقامت ترکیه از طریق کار

  یکی از سوالاتی که معمولاً افراد می پرسند این است که با توجه به نرخ بیکاری نسبتاً بالایی که در ترکیه وجود دارد آیا امکان دریافت اقامت در ترکیه از طریق کار همچنان وجود دارد؟ در پاسخ باید بگوییم که ترکیه بخش زیادی از درآمدهای خود را از صنعت توریسم و گردشگری دریافت می کند. از این رو همچنان در مشاغلی که مرتبط با توریسم و گردشگری باشد، امکان پیدا کردن فرصت های شغلی خوبی وجود دارد. از سوی دیگر افرادی که در حوزه های فنی تخصص داشته باشند یا پزشک پرستار ماما و غیره باشند، نیز می توانند با پیدا کردن فرصت های شغلی برای اخذ ویزای کار ترکیه اقدام کنند.

  در واقع برای اینگونه مشاغل هنوز فرصت های بسیار خوبی در ترکیه وجود دارد. متقاضیان می توانند بعد از دریافت جاب آفر و ویزای کار ترکیه اقامت دو ساله این کشور را دریافت کنند. این افراد اقامت ترکیه از طریق کار را به سه شیوه دریافت کنند:

  • دریافت کارت فیروزه ای
  • دریافت کار موقت در ترکیه
  • پیدا کردن کار دائمی یا راه اندازی یک کسب و کار در ترکیه

  هر یک از روش های گفته شده شرایط و جزئیات خاص خود را دارند، که متقاضی می تواند با دریافت مجوز ذکرشده در این کشور مشغول به کار شده و اقامت دریافت کند. اخذ اقامت کاری ترکیه از روش های یاد شده مستلزم شناخت قوانین مهاجرتی و اطلاع از مراحل اداری آن می باشد.

  مهاجرت کاری به ترکیه با کارت فیروزه ای

  همانطور که در بخش قبل گفتیم یکی از روش های دریافت اقامت و کار در ترکیه اخذ کارت فیروزه ای می باشد. افرادی که دارای تحصیلات دانشگاهی مهارت و سابقه شغلی بالایی هستند این امکان را دارند تا از اداره کار ترکیه کارت فیروزه ای دریافت کنند. کارت فیروزه ای مزایای بسیار زیادی از جمله اجازه کار دائمی را برای دارنده آن به دنبال دارد. دارنده این کارت از تمامی مزایا و حقوق شهروندی شهروندان ترکیه همچون بیمه بیکاری و بیمه سلامت بهره مند خواهد شد. به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال دریافت کارت فیروز های ترکیه هستند.

  کارت فیروزه ای ترکیه

  شرایط کار موقت در ترکیه

  از دیگر روش های گرفتن اجازه اقامت در ترکیه برای کار، کار موقت در این کشور می باشد. در واقع مجوزی با نام کار موقت در ترکیه وجود دارد که تحت شرایط خاصی صادر شده و مهاجران می توانند از آن استفاده کنند. از جمله شرایط کار موقت در ترکیه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • این مجوز فقط از سوی کارفرمایان و موسسات واسطه برای متقاضی صادر می شود.
  • متقاضیان نمی توانند برای دریافت مجوز کار موقت در ترکیه مستقیماً درخواست دهند.
  • در مرحله اول اجازه کار موقت در ترکیه یک ساله می باشد.
  • بعد از گذشت یک سال و چنانچه شرایط کاری متقاضی مثبت ارزیابی شود، مجوز کار موقت وی دو سال دیگر نیز تمدید می شود.
  • این مجوز تا زمانی که متقاضی نزد کارفرمای خود مشغول به کار باشد، امکان تمدید شدن دارد.

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا کار ترکیه

  یکی از موارد مهم برای کسانی که به دنبال اطلاع از شرایط اقامت کاری در ترکیه هستند، تهیه کردن مدارک مورد نیاز برای سفارت می باشد. در واقع یکی از مهم ترین مراحل برای دریافت ویزای کار ترکیه و مهاجرت کاری به این کشور، مدارکی است که باید به درستی تهیه شده و برای سفارت این کشور ارسال شود.

  مهم ترین مدارک برای دریافت ویزای کار ترکیه عبارت است از:

  • مدارک هویتی متقاضی اصل و کپی پاسپورت معتبر و مدت دار
  • اصل و کپی مجوز اداره کار و وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه
  • بیمه معتبر
  • ۴ قطعه عکس پاسپورتی
  • آدرس محل سکونت در ترکیه
  • رزومه کاری
  • مدرک زبان
  • پرداخت هزینه های ویزا
  • قرارداد کاری بین متقاضی و کارفرما
  • تمکن مالی
  • سوابق تحصیلی

  میزان درآمد در ترکیه برای کارگران

  از جمله موارد پر اهمیت برای متقاضیان مهاجرت کاری به ترکیه، اطلاع از میزان حقوق و دستمزدها در این کشور می باشد. این مورد را با بررسی حداقل دستمزدها در این کشور شروع می کنیم. ناگفته نماند که میزان درآمد هر فرد در ترکیه، بسته به موقعیت شغلی، سابقه کاری و حتی شهر محل سکونت متفاوت می باشد. بر اساس قانون اداره کار این کشور، حداقل درآمد یک کارگر در ترکیه ۲۵۵۰ لیر می باشد. طبیعتاً درآمد سالانه مشاغلی همچون مهندسی مکانیک و مهندسی نرم افزار به مراتب بالاتر بوده و سالانه ۲۴ هزار دلار می باشد. مشاغل دیگری همچون مدیر پروژه و مدیریت بازاریابی نیز دست کم ۴۰ هزار دلار در سال درآمد خواهند داشت.

  قانون اداره کار ترکیه

  مشاغل مورد نیاز ترکیه

  برای افرادی که به دنبال اطلاع از جدیدترین شرایط مهاجرت به ترکیه از طریق کار هستند، اطلاع از مشاغل پردرآمد و محبوب یا مورد نیاز این کشور نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. شما می توانید با مطالعه لیست مشاغل مورد نیاز ترکیه بر اساس مهارت های خود شغل مورد نظرتان را پیدا کرده و برای درخواست ویزا اقدام کنید. البته اگر مهارت و تخصص شما در لیست یاد شده نیست، جای هیچ گونه نگرانی ندارد زیرا باز هم می توانید با ارائه رزومه خود به کارفرمایان مختلف شانستان را برای دریافت فرصت های شغلی مختلف امتحان کنید.

  برای دریافت اقامت از طریق کار در ترکیه حتما باید شغلی در این کشور داشته باشید. لذا اطلاع از مشاغل مورد نیاز این کشور بسیار مهم می باشد. لیست مشاغل مورد نیاز ترکیه عبارت است از:

  • استاد و معلم آموزش زبان انگلیسی
  • مهندس
  • مدیر فروش
  • مدیر زنجیره تامین
  • مشاغل در زمینه مالی، سرمایه گذاری در ترکیه و دارایی
  • مشاغل در زمینه
  • پزشک و پرستار

   چنانچه شما در یکی از زمینه های یاد شده مهارت و تخصص کافی را داشته باشید، می توانید با ارائه سابقه شغلی و مدرک تحصیلی مرتبط اقامت کاری ترکیه را دریافت نمایید.

  اخذ اقامت دائم ترکیه از طریق کار

  دریافت اقامت دائمی کشور آرزوی بسیاری از افرادی است که مهاجرت کرده اند. در سال های گذشته نیز بسیاری از افرادی که از طریق مهاجرت کاری به ترکیه وارد شده اند، به دنبال راهی برای دریافت اقامت دائم ترکیه بودند. خوشبختانه در حال حاضر امکان دریافت اقامت دائم ترکیه از طریق کار وجود دارد. در این روش متقاضی باید حداقل به مدت ۵ سال مداوم در کشور ترکیه کار کرده و مالیات خود را به صورت منظم پرداخت نموده باشد. همچنین نداشتن سوء سابقه کیفری یکی از الزامات برای دریافت اقامت دائم این کشور می باشد. متقاضی باید تمکن مالی کافی برای تامین هزینه زندگی در ترکیه خود و اعضای خانواده اش را ارائه دهد، تا بتواند اقامت دائم آن را دریافت کند.

  اخذ تابعیت ترکیه از طریق کار

  دریافت تابعیت یک کشور مزایای بسیار زیادی را برای مهاجران به دنبال دارد. به عنوان مثال متقاضی می تواند از تمامی حقوق شهروندی شهروندان کشور مقصد بهرمند شود. از این رو مهاجران بین المللی همواره به دنبال راهی برای اخذ تابعیت ترکیه از طریق کار هستند. به این منظور شما باید بعد از گذشت حداقل ۵ سال از اقامت خود در ترکیه و بعد از دریافت اقامت دائم برای دریافت تابعیت اقدام کنید. از جمله الزامات برای دریافت تابعیت ترکیه تسلط به زبان ترکی، نداشتن سوء سابقه کیفری و آمیختگی با فرهنگ این کشور می باشد. افرادی که تابعیت ترکیه را داشته باشند از مزایای فراوانی هم چون سفر به تعداد زیادی از کشورهای دنیا بدون نیاز به ویزا برخوردار می شوند.

  هزینه مهاجرت به ترکیه از طریق کار

  یکی از سوالاتی که همواره متقاضیان می پرسند این است که هزینه ویزای کار ترکیه چقدر است؟ هزینه ویزای کار ترکیه با توجه به شرایط شما و در سال های مختلف متفاوت می باشد. بسته به این که شما بخواهید ویزای کار یک ساله، ویزای کار دائم یا مستقل دریافت کنید هزینه های پرداختی متفاوت می باشد. در جدول زیر قیمت ویزای کار ترکیه را مشاهده می کنید.

  ویزا هزینه
  هزینه کارت اقامت برای کلیه ویزاهای کاری72 لیر
   ویزای کار موقت یک ساله615.70 لیر
  ویزای کار دائم615.70 لیر
   ویزای کار مستقل6152.70 لیر

  مشاوره مهاجرت کاری به ترکیه با رویال مهاجرت

  با توجه به این که مهاجرت یک امر پیچیده و حساس است و همچنین کشورهای مختلف از جمله ترکیه در زمینه صدور ویزای کاری حساسیت زیادی را اعمال می کنند. بهترین کار دریافت مشاوره تخصصی در زمینه شرایط ویزای کار ترکیه و نحوه دریافت آن می باشد. چنانچه شما با یک وکیل مهاجرت به ترکیه با تجربه در این زمینه مشورت کنید، با تمامی شرایط روش ها و مراحل اخذ اقامت ترکیه از طریق کار آشنا شده و همچنین می توانید تمامی مراحل دریافت ویزای خود را به وکیل مورد نظر محول کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن مسیر مهاجرتی شما به سرانجام برسد. یکی از خدمات ما در موسسه رویال مهاجرت نیز ارائه مشاوره تخصصی در زمینه مهاجرت کاری به ترکیه می باشد. ما تمامی مراحل دریافت ویزای کار ترکیه را برای شما انجام می دهیم. همچنین چنانچه متقاضی دریافت ویزای کار آلمان از ترکیه باشید، می توانید با کارشناسان ما مشورت نمایید.

  سخن اخر

  ما در این نوشتار تلاش کردیم تا شما را با نحوه مهاجرت به ترکیه کار و هزینه مهاجرت کاری به ترکیه آشنا کنیم. اگر علاقه مند به کار کردن در ترکیه و کسب درآمد هستید می توانید با پیدا کردن فرصت های شغلی مناسب و دریافت ویزای کار ترکیه به این کشور زیبا مهاجرت کنید. ما ۰ تا ۱۰۰ مراحل دریافت ویزای کاری این کشور را برای شما انجام خواهیم داد. به این منظور تنها کافیست با مشاوران ما در رویال مهاجرت تماس حاصل فرمایید.

  سؤالات متداول درباره  مهاجرت کاری به ترکیه در سال 2023

  یکی از مهمترین شروط برای دریافت ویزای کاری ترکیه، داشتن دعوتنامه کاری از سوی یک کارفرما می باشد.

  متقاضی برای مهاجرت به این کشور باید به یکی از زبان های ترکی و انگلیسی مسلط باشد.

  متقاضی می تواند بعد از گذشت ۵ سال اقامت دائم ترکیه را دریافت کند.

  هزینه دریافت ویزای کاری ترکیه بسته به نوع آن حدود ۶۰۰ لیر می باشد.

  آخرین مقالات وبسایت

  سرمایه گذاری در دانمارک

  سرمایه گذاری در دانمارک

  سرمایه گذاری در دانمارک به شما و بیزنستان شرایط خوب و مناسبی را ارائه می دهد. بنابراین، اگر قصد راه‌اندازی یک کسب‌ و کار یا …

  تحصیل پزشکی در دانمارک

  تحصیل پزشکی در دانمارک

  از این رو که دانمارک شادترین کشور دنیا شناخته شده و با شرایط فوق العاده ی زندگی نظیر اقتصاد قوی و رفاه اجتماعی فوق العاده …

  مهاجرت کاری به دانمارک

  مهاجرت کاری به دانمارک

  بخاطر شرایط مطلوب زندگی در دانمارک، همواره افراد بسیاری به این کشور مهاجرت می کنند. به عنوان یکی دیگر از دلایل مهم مهاجرت به دانمارک …

  وکیل مهاجرت به دانمارک

  وکیل مهاجرت به دانمارک

  از آنجایی که هر ساله افراد زیادی تصمیم به مهاجرت به دانمارک می گیرند، تصمیم گرفتیم تا درباره ی وکیل مهاجرت به دانمارک اطلاعاتی را …

  تحصیل در دانمارک

  تحصیل در دانمارک

  دانمارک یکی از کشورهای پیشرو در اروپا در زمینه تحصیلات بین ‌المللی است. با داشتن سیستم آموزشی مدرن و امکانات بسیار عالی، دانمارک یکی از …

  کشور دانمارک

  کشور دانمارک

  دانمارک کشوری توسعه یافته با استانداردهای بالای زندگی و یکی از اعضای موسس ناتو، شورای شمال اروپا، OECD، OSCE و سازمان ملل و بخشی از …

  مهاجرت به دانمارک

  مهاجرت به دانمارک

  دانمارک که یک کشور با سطح بسیار بالا و رفاه زندگی در اروپا می باشد، با توجه به امکاناتی که برای مردم فراهم کرده باعث …

  نظر خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره رایگان مهاجرت