خرید ملک در ترکیه
رویال مهاجرت می 7, 2023

خرید و قیمت ملک در ترکیه

کشور ترکیه یکی از محبوب‌ترین کشور­های خاورمیانه است. عوامل مهمی مانند موقعیت استراتژیک، تاریخ غنی، معماری زیبا و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ترکیه را جز برترین کشور­های جهان قرار داده است. اگر به دنبال اخذ اقامت ترکیه هستید، خرید ملک در ترکیه یکی از گزینه­های مناسب برای شما است. در این مقاله از موسسه رویال مهاجرت شرایط و هزینه خرید ملک در ترکیه را بررسی خواهیم کرد.

شرایط جدید خرید ملک در ترکیه

 در سال­های اخیر شرایط جدیدی برای خرید و پیش­ خرید خانه در استانبول و شهر­های مهم دیگر ترکیه به وجود آمده است که افراد را تشویق به مهاجرت به ترکیه کرده است. مهم­ترین شرایط خرید ملک شامل موارد زیر می­شوند:

 • پرداخت هزینه­ ها و مالیات به صورت کامل
 • امکان خرید هر نوع ملک ( خانه، زمین و مجتمع تجاری) برای ایرانیان
 • ثابت کردن تمکن مالی توسط خریدار
 • امکان دریافت اقامت همسر و فرزندان

قوانین خرید ملک در ترکیه

دولت ترکیه قوانین مشخصی را برای خرید ملک ترکیه صادر کرده است. مهم­ترین قوانین خرید خانه در ترکیه شامل موارد زیر می­شوند:

 • ­ممنوع بودن خرید ملک در مناطق نظامی
 • امکان خرید حداکثر 30 هکتار
 • داشتن حداقل 18 سال سن
 • نداشتن اقامت غیر­قانونی در ترکیه

اخذ اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه

 برای دریافت اقامت از طریق خرید خانه شرایطی وجود دارد که باید توسط متقاضیان رعایت شود، مهم­ترین شرایط خرید ملک در ترکیه جهت اخذ اقامت شامل موارد زیر می­شوند:

 • خرید ملک با قیمت 400 هزار دلار
 • حفظ خانه و ملک برای ۳ سال
 • پرداخت هزینه اخذ اقامت
 • واقع نشدن ملک در مناطق روستایی و نظامی
 • قرار گرفتن ملک در محدوده شهرداری منطقه
 • خرید ملک از یک فرد ترکیه

سن خرید ملک ترکیه

اخذ اقامت ترکیه با اجاره خانه

طبق قوانین ترکیه شما با اجاره خانه در ترکیه و ثبت یک اجاره­نامه قانونی می­توانید اقامت یک ساله ترکیه را به دست آورید. برای اخذ اقامت ترکیه از طریق اجاره خانه، قبل از انجام هر کاری باید از طریق آژانس­های مهاجرتی مناسب یک ملک را به صورت قانونی اجاره کنید. پس از آن باید مدارک ذکر شده در زیر را به سامانه الکترونیکی اداره مهاجرت ترکیه ارسال کنید.

 حدود 20 روز الی 2 ماه طول می­کشد تا درخواست شما بررسی و وقت مصاحبه شما مشخص شود. پس از انجام مصاحبه طی نود روز تایید یا عدم تایید درخواست شما از طریق ایمیل اعلام می­شود. مدارک مورد نیاز جهت ارسال به اداره مهاجرت شامل قرارداد اجاره ملک، فرم درخواست مصاحبه، اصل شناسنامه متقاضی به همراه ترجمه آن و اصل پاسپورت است. به یاد داشته باشید، بیمه نامه زلزله ملک را نیز به همراه مدارک ارسال کنید. در ادامه مراحل تکمیلی اجاره خانه در ترکیه را به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

مرحله اول، دریافت شماره مالیات در ترکیه است. پس از آن باید یک حساب بانکی در ترکیه باز کنید. مهم‌ترین بانک­های بین­المللی ترکیه جهت افتتاح حساب شامل زراعت بانک، گارانتی بانک و آک بانک هستند. در مرحله سوم قراراداد اجاره بین مالک و مستاجر نوشته می­شود. در این مرحله، شما باید مبلغ پیش پرداخت را به مالک خانه بپردازید. کلیه مراحل ذکر شده باید به شکل قانونی طی شوند تا در انتها شما بتوانید اقامت خود را به دست آورید. از آنجایی که در سال­های اخیر میزان کلاهبرداری در زمینه اجاره و خرید ملک افزایش یافته است. پیشنهاد می‌شود،  برای دریافت اقامت ترکیه از طریق اجاره خانه به املاک و شرکت­های مهاجرتی معتبر مراجعه کنید.

اخذ تابعیت از طریق خرید خانه در ترکیه

امکان دریافت شهروندی و تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک وجود دارد. کشور ترکیه به افراد خارجی که مبلغ 400 هزار دلار در املاک این کشور سرمایه گذاری کرده باشند، تابعیت اعطا می­کند. در این روش همسر متقاضی و فرزندان زیر سن قانونی نیز تابعیت ترکیه را کسب می­کنند. آگاهی از شرایط و قوانین دریافت تابعیت ترکیه از این طریق بسیار مهم است. اولین شرط مهم در این روش این است که فرد متقاضی باید حداقل 400 هزار دلار در املاک ترکیه سرمایه­گذاری کند. شما می­توانید در کلیه حوزه مرتبط به املاک مانند ملک مسکونی، تجاری و زمین سرمایه­گذاری کنید. توجه داشته باشید، باید حداقل 3 سال از خرید ملک گذشته باشد تا بتوانید از طریق آن درخواست تابعیت بدهید. بعد از اتمام مراحل اخذ تابعیت  می­توانید ملک خود را به فروش برسانید. به یاد داشته باشید، در زمان پرداخت هزینه ملک حتما از نقل و انتقالات بانکی استفاده کنید و به هیچ وجه به صورت نقدی اقدام به پراخت هزینه نکنید.

در صورتی که شرایط ذکر شده را داشته باشید می‌توانید با طی کردن مراحل اخذ تابعیت شهروندی ترکیه را کسب کنید. در ابتدا، باید یک ملک یا خانه مناسب را پیدا کنید که دو ویژگی مهم داشته باشد. اولین ویژگی 400 هزار دلار قیمت و دومین تعلق ملک به یک شهروند ترک است. پس از آن لازم است کد مالیاتی ترکیه را دریافت کنید. به این ترتیب، معاملات رسمی شما سریع­تر انجام می‌شود. پس از آن نیاز به راه اندازی یک حساب بانکی و پرداخت هزینه ملک دارید. در مرحله آخر، باید ملک خریداری شده را در اداره ثبت اسناد ترکیه ثبت کنید. پس از گذشت 1 الی 3 ماه  می‌توانید تابعیت ترکیه را کسب کنید. همچنین، مدارک و اسناد مشخصی برای درخواست تابعیت باید ارائه کنید. مدارک اصلی شامل اصل شناسنامه،گواهی اقامت و پاسپورت هستند. علاوه بر این، مدارک دیگری نظیر بیمه درمانی، عکس بیومتریک و سند ازدواج (در صورت وجود) نیز لازم هستند. اگر قصد دریافت اقامت فرزندان خود را نیز دارید باید گواهی تولد فرزندان خود را هم ارسال کنید.

مهم­ترین مزیت دریافت تابعیت ترکیه داشتن اخذ پاسپورت معتبر این کشور است. پاسپورت ترکیه به شما امکان سفر به کشور­های مختلف جهان را می­دهد. علاوه بر این، با کسب تابعیت ترکیه شهروند قانونی آن محسوب می­شوید و امکان کار و تحصیل در ترکیه را دارید.

برترین کشور ها برای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در آلمان سرمایه گذاری در کانادا سرمایه گذاری در ترکیه سرمایه گذاری در فرانسه سرمایه گذاری در اسپانیا سرمایه گذاری در سوئد سرمایه گذاری در انگلیس سرمایه گذاری در دانمارک سرمایه گذاری در اتریش سرمایه گذاری در هلند سرمایه گذاری در ایتالیا سرمایه گذاری در آمریکا سرمایه گذاری در مجارستان 

مراحل خرید ملک در ترکیه

 برای خرید یک ملک قانونی در ترکیه لازم است مراحل  مشخصی توسط خریدار و فروشنده طی شود. شاید از خود بپرسید چه لزومی دارد که مراحل خرید ملک در ترکیه را بدانم؟ آگاهی از کلیه مراحل و نکات باعث عدم سردرگمی در مسیر شما و آشنایی با قدم بعدی خرید است. به علاوه، با شناخت کامل این مراحل هیچکس نمی­تواند از شما کلاهبرداری کند. به دلیل اهمیت، این موضوع در ادامه کلیه این مراحل را به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

در مرحله اول، باید از ملک موردنظر بازدید کنید و کلیه جزییات آن را بررسی کنید. بازدید نزدیک از ملک باعث آشنایی با ملک و درج کلیه اطلاعات در سند می‌شود.

مرحله دوم، عقد قرارداد ملک است. پس از انتخاب ملک مورد نظر قراردادی بین شما و فروشنده ملک تنظیم می­شود. در این قرارداد کلیه اطلاعات ملک، خریدار و فروشنده درج می­شود. مهم­ترین موردی که باید در قرارداد ذکر شود تاریخ ثبت سند به نام خریدار است.

در مرحله سوم، انتقال سند انجام می­شود. قبل از ثبت سند در سازمان ثبت اسناد لازم است مالک ملک درخواست انتقال سند دهد. عدم ارسال این درخواست باعث ایجاد مشکلاتی در ثبت سند می‌‌شود.

در مرحله چهارم، هزینه ملک توسط خریدار پرداخت می­شود. همانطورکه قبلا ذکر شد این مبلغ باید از طریق بانک پرداخت شود.

قیمت و هزینه خرید آپارتمان در ترکیه

قیمت آپارتمان در ترکیه به عوامل بسیاری بستگی دارد. مهم­ترین عامل تفاوت قیمت، شهر مورد نظر و کیفیت خانه مدنظرتان است. به عنوان مثال، قیمت آپارتمان در استانبول از سایر شهرها بالاتر است.

        قیمت به تومانقیمت خرید خانه ۵۰ متری به لیر       نام شهر
           ۲ میلیارد تومان               ۹۰۰۰۰۰      استانبول
           ۲ میلیارد تومان              ۹۰۰۰۰۰        ازمیر
           ۲ میلیارد و نیم               ۱۲۰۰۰۰        آنتالیا
           ۱ میلیارد و نیم               ۷۵۰۰۰۰       آنکارا
            ۱ میلیارد               ۴۰۰۰۰۰       سامسون

قیمت خانه در ترکیه

حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اقامت چقدر است؟

 سعی کنید،  همواره با هزینه متوسط اقدام به خرید ملک در ترکیه کنید. در جدول زیر حداقل قیمت خرید ملک در شهر­های ترکیه را مشاهده می­کنید.

    قیمت به لیر( به ازای هر متر مربع)                 نام شهر
                        4700                استانبول
                        3800                 ازمیر
                        4500                 آنتالیا
                        3300                 آنکارا
                        1800                 دنیزلی
                        3700                 بدروم

مالیات خرید خانه در ترکیه چقدر است؟

هنگام خرید ملک در ترکیه برای دریافت سند مالکیت باید مالیات دارایی ترکیه را بپردازید. در جدول زیر جزییات مالیات خرید ملک ترکیه را مشاهده می­کنید.

  در شهر­های کوچک  در شهر­های بزرگ      نوع ملک
0.1%0.2%      مسکونی
0.2%0.4%       تجاری
0.1%0.2%      کشاورزی
0.3%0.6%        زمین

خرید خانه در کدام شهر ترکیه؟

در سراسر ترکیه شهر­های زیبایی وجود دارد که هر کدام امکانات و مزیت­های خاص خود را دارند. در جدول زیر نام بهترین شهر­های ترکیه برای خرید خانه را مشاهده می­کنید.

                                        توضیحات       نام شهر
پرجمعیت­ترین شهر ترکیه با موقعیت سرمایه­گذاری مناسب در املاک      استانبول
پایتخت ترکیه و مناسب­ترین شهر برای خرید ملک تجاری      آنکارا
مناسب برای زندگی آسوده و آرام با موقعیت مناسب برای تجارت دریایی      ازمیر
مناسب برای شروع تجارت توریستی      آنتالیا
بزرگ­ترین شهر در شرق ترکیه با پیشینه تاریخی قدیمی      وان

 

خرید آپارتمان در استانبول

قیمت آپارتمان در استانبول از 250 هزار دلار شروع می­شود. هر­چه آپارتمان امکانات و مساحت بیشتری داشته باشید، قیمت آن نیز افزایش پیدا می­کند. در مناطق مختلف استانبول قیمت خانه و آپارتمان متفاوت است. به عنوان مثال، در منطقه غرب استانبول قیمت یک آپارتمان 70 متری حدود 900 هزار لیر ( 2 میلیارد تومان) است. البته در صورت جستجوی مناسب امکان خرید خانه در استانبول با 100 هزار لیر نیز وجود دارد.

مناطق بیلیک دوزو، عمرانیه و آتاکوی مهم­ترین مناطق جهت خرید خانه در استانبول هستند. همچنین، مناسب­ترین مناطق جهت خرید ویلا در استانبول، زیتون، مسلک و شیشلی هستند. یکی از راه­های پیدا کردن ملک مناسب در استانبول استفاده از سایت خرید ملک در استانبول است. از جمله مهم­ترین سایت­های معتبر یافتن ملک مناسب در ترکیه می‌توان به وبسایت turk.estate،  skyturk.property و zingat اشاره کرد.

 طبق قانون، به دلیل تراکم اتباع خارجی امکان خرید ملک در برخی مناطق استانبول وجود ندارد. بنابراین، هنگام خرید خانه در استانبول حتما به این نکات توجه داشته باشید.

خرید خانه در کارادنیز ترکیه

منطقه کارادنیز یکی از زیبا­ترین مناطق توریستی ترکیه است. طبیعت بکر و دیدنی این منطقه افراد زیادی را علاقه‌مند به زندگی در کارادنیز کرده است. آب و هوای دلپذیر و دریاچه­های بسیار از جذابیت­های دیگر این منطقه هستند. تقریبا 70 درصد جمعیت این منطقه در روستا زندگی می­کنند. بنابراین، اگر علاقه­مند به زندگی در یک محیط آرام و آسوده هستید، پیشنهاد ما به شما کارادنیز ترکیه است. از دیگر مزیت­های مهم زندگی در کارادنیز هزینه زندگی پایین نسبت به شهر­های بزرگ مانند استانبول است. شما همچنین می‌توانید برای سکونت در این شهر خانه اجاره کنید که هزینه اجاره نیز بسیار مقرون به صرفه است. این هزینه حدودا 700 الی 2000 لیر است.  به دلیل جاذبه­های زیاد این منطقه پروژه­های مسکونی زیادی در کارادنیز انجام شده است. پروژه­های زیاد دیگری نیز در حال انجام است. شما از طریق سایت­های شرکتی می­توانید ملک مسکونی مورد نظر خود را در یکی از این پروژه­های بزرگ پیش خرید کنید.

خرید خانه در آنکارا

در واقع، آنکارا مرکز اصلی اقتصاد و سیاست ترکیه است. به دلیل قیمت مناسب ملک در این شهر و وجود مراکز دانشگاهی متعدد افراد زیادی خواهان خرید خانه در آنکارا هستند. قیمت خانه در مناطق مختلف آنکارا متفاوت است. همچنین، توسعه مسکن در سال‌های اخیر باعث افزایش قیمت پروژه­های مسکونی این شهر شده است. به عنوان مثال، قیمت یک آپارتمان 3 خوابه در آنکارا حدود 500 هزار لیر است. قیمت ساختمان­های قدیمی­تر کمتر است. به عنوان مثال، در منطقه قاضی عثمان پاشا قیمت یک منزل 3 خوابه حدود 350 هزار لیر است. مهم­ترین مناطق مسکونی آنکارا چانیکا، یئنی محله، گول­باشی ، ماماک و پورساکلار هستند.

خرید خانه در ازمیر

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه است که موقعیت بندری، تجاری و صنعتی منحصر به فردی دارد. این شهر حدودا 4 میلیون نفر جمعیت دارد. این شهر آب و هوای مدیترانه­ای دارد و شهری چهار فصل محسوب می‌شود. قیمت خانه و آپارتمان ازمیر در مناطق مختلف این شهر متفاوت است. به عنوان مثال، قیمت یک آپارتمان 100 متری حدود 1 میلیون و 447 هزار لیر است. مهم­ترین مناطق برای خرید خانه در ازمیر شامل بورنوا، ماوی، اتاشهیر و کارشیاکا هستند. علاوه بر این، مناطق برگاما، ادمیش و کیراز در دسته مناطق ارزان ترکیه قرار دارند. اگر با خرید خانه در ازمیر قصد زندگی در این شهر را دارید باید از هزینه­های زندگی در این شهر خبر داشته باشید. هزینه زندگی در این شهر برای یک نفر در ماه حدود 3 هزار لیر است.

خرید خانه در آنتالیا

شهر آنتالیا در جنوب غربی ترکیه واقع شده است. این شهر جز مقاصد مهم گردشگران خارجی است. مراکز خرید، رستوران­های لوکس و سواحل زیبا فضای مناسبی را برای گردشگران به وجود آورده‌اند. جمعیت این شهر حدود 2 میلیون است. حداقل هزینه لازم برای خرید آپارتمان در آنتالیا حدود 500 هزار لیر است. قیمت آپارتمان در مناطق آنتالیا متفاوت است. منطقه آلانیا یکی از مهم­ترین مناطق آنتالیا است و افراد زیادی اقدام به خرید ملک در آنالیا می­کنند. مهم­ترین مناطق مسکونی آنتالیا شامل لارا، کنیالتی، بلک، و کمر هستند. منطقه مراد پاشا ( Muratpasa ) یکی از مناطق مناسب برای زندگی در آنتالیا است. این منطقه حدود 1 ساعت با مرکز شهر آنتالیا فاصله دارد.

نرخ ملک استانبول

خانه در ترابزون ترکیه

شهر ترابزون در کنار دریای سیاه واقع شده است. این شهر در سال 2012 جمعیتی حدود 760 هزار نفر داشته است. ترابزون آب و هوای مرطوب و گرمسیری دارد. به دلیل جذابیت بالای این شهر گردشگران زیادی به ترابزون سفر می­کنند و هتل­های زیادی در این شهر وجود دارد. قیمت مناسب ملک در این شهر باعث شده افراد زیادی  خواهان خرید خانه در ترابزون باشند.

شما می­توانید زمین مناسبی را در این شهر خریداری کنید و شخصا ساخت و ساز خانه خود را شروع کنید. همچنین، خرید یک آپارتمان آماده در این شهر نیز قابل انجام است. هزینه یک آپارتمان 3 خوابه تقریبا 66 هزار دلار است. با خرید ملک در این شهر می­توانید اقامت ترکیه را به دست آورید. مهم­ترین محله­های ترابزون برای خرید خانه شامل Mira rezidans ، Merbella وVakfikebir می­شود.

مدارک لازم جهت خرید ملک در ترکیه

در روند خرید ملک در ترکیه به عنوان یک فرد خارجی لازم است مدارک و اسناد مشخصی را ارائه دهید. این مدارک در اداره مهاجرت یا در املاک مهاجرتی بررسی می­شوند. پس از آن صلاحیت شما برای خرید ملک در ترکیه مشخص می­شود.  یکی از مهم­ترین مدارک مورد نیاز جهت خرید ملک ترکیه پاسپورت است. پاسپورت شما باید اعتبار کافی را داشته باشید تا به راحتی بتوانید به ترکیه رفت و آمد کنید. در صورتی که متاهل هستید باید سند ازدواج ترجمه شده خود را نیز آماده کنید. شناسنامه، بیمه با اعتبار یک ساله و عکس بیومتریک از جمله مدارک مهم دیگر هستند. عکس بیومتریک یک سند شناسایی بین­المللی است که هنگام ورود به یک کشور دیگر بررسی می­شود. همچنین، شما باید مدارکی مبنی بر اثبات اقامت در ترکیه ارائه دهید. برای این منظور می­توانید از اجاره ­نامه استفاده کنید. توجه داشته باشید، مدارک مربوط به حساب بانکی و گزارش ارزیابی مسکن را هم آماده کنید.

مزایای خرید خانه در ترکیه

در واقع، با خرید ملک در ترکیه شما صاحب یک خانه نمی‌شوید بلکه یک سرمایه­گذاری مطمئن در یک کشور پیشرفته اروپایی- آسیایی انجام می‌دهید. افراد با مقاصد متفاوت اقدام به خرید ملک در ترکیه می‌کنند. دانشجویان زیادی برای سکونت در ترکیه اقدام به خرید یا اجاره خانه می­کنند. سرمایه­گذاران تجاری املاک مناسب در ترکیه را خریداری می­کنند. مهم­ترین مزایایی که باعث افزایش متقاضیان خرید ملک در ترکیه شده شامل هزینه زندگی پایین، اجازه اقامت و پاسپورت معتبر است. علاوه بر این، شما می‌توانید ارزان­ترین املاک اروپا را در ترکیه خریداری کنید. تشابه فرهنگی و تاریخی بسیاری که بین ترکیه و ایران وجود دارد باعث شده ترکیه مناسب­ترین مقصد ایرانیان برای مهاجرت باشد. با زندگی در ترکیه به بازار­های پررونق آسیا و اروپا دسترسی دارید و می­توانید مشغول خرید و فروش در آنها شوید. یکی از بهترین امتیازات خرید خانه در ترکیه، امکان گرفتن اقامت برای اعضای خانواده است.

معایب خرید ملک در ترکیه

مانند هر کشور دیگری خرید ملک ترکیه هم چالش­ها و مشکلات خاص خود را دارد. به عنوان مثال، یکی از مهم­ترین معایب خرید ملک آماده در ترکیه عدم امکان خرید اقساطی است. شما باید هزینه خرید ملک را به طور کامل پرداخت کنید. ممکن است پس از خرید خانه متوجه ایرادات و جزییاتی که امکان تغییر آنها وجود ندارد، شوید. حتی ممکن است هزینه بالایی برای تغییر به خود اختصاص دهید. مالیات یکی از مهم­ترین مشکلات خرید ملک در ترکیه است. اگرچه، قیمت اولیه خرید ملک در ترکیه پایین است اما مالیات باعث افزایش قیمت خانه می‌شود. هزینه­های اضافی دیگری مانند هزینه املاک و ثبت سند نیز از معایب خرید ملک در ترکیه هستند.

افزایش خرید و فروش املاک در سال­های اخیر باعث شده کلاهبرداری­های زیادی در این زمینه صورت بگیرد. نداشتن اطلاعات کافی و عدم  آشنایی با قوانین خرید ملک در ترکیه باعث شده، افراد زیادی در دام کلاهبرداران بیفتند. بنابراین، استفاده از خدمات یک موسسه مهاجرتی معتبر باعث حفظ سرمایه شما می‌شود. علاوه بر این، احتمال لغو قرارداد خرید در ترکیه وجود دارد. در صورتی که ملک شما توسط سازمان­ها و دولت ترکیه تایید نشود، قرارداد شما ارزش قانونی ندارد و باطل است.

وکیل مهاجرت خرید ملک در ترکیه با موسسه رویال مهاجرت

ما در موسسه رویال مهاجرت با بهره­گیری از کادر حرفه­ای و کارشناسان متخصص در کل مسیر خرید ملک در ترکیه در کنار شما هستیم تا تجربه خرید رضایت­بخشی را داشته باشید. همانطور که مشاهده کرده‌اید خرید ملک در ترکیه یک فرآیند دقیق و مهم است. به همین علت، عدم مشورت با وکیل مهاجرت به ترکیه حرفه ­ای باعث انتخاب نادرست و از دست رفتن سرمایه شما می­شود. شما می­توانید از طریق تلفن­های تماس موجود در سایت با ما در ارتباط باشید. کارشناسان ما مشاوره­های تخصصی در این زمینه ارائه می‌کنند. موسسه رویال مهاجرت سال­ها در زمینه اخذ پاسپورت، اخذ اقامت دائم ترکیه فعالیت داشته است. تلاش ما در این مجموعه ارائه خدمات مهاجرتی باکیفیت به شما هموطنان عزیز است.

شرایط اعطای وام به سرمایه­ گذاران خارجی برای خرید ملک در ترکیه

مانند بسیاری از کشورها اکثر مردم در ترکیه برای خرید خانه نیاز به وام مسکن دارند. ترکیه وام­های محدود و اصلی زیادی را در اختیار سرمایه­گذاران خارجی قرار می­دهد. وام مسکن اصلی وام‌هایی هستند که در آنها مبلغ ثابتی به فرد اعطا می­شود. حداکثر درصد وام داده شده به سرمایه­گذاران خارجی 70% است. به عنوان مثال، اگر ملکی که قصد خرید آن را دارید 100 هزار دلار قیمت داشته باشد، مبلغ 70 هزار دلار وام به شما داده می­شود.

علاوه بر این، حداقل مقدار پیش پرداخت وام مسکن بین 30 الی 35 درصد قیمت کل ملک است. به همین خاطر، مبلغ وام نسبت به کشور­های اروپایی و غربی بسیار مناسب­تر است. نکته مهم دیگر تغییر مداوم نرخ بهره وام در ترکیه همچون کشور­های دیگر است. در حال حاضر، بهره وام مسکن در ترکیه 12.5 درصد است.

سؤالات متداول درباره  

اگر با خرید ملک قصد دریافت تابعیت در ترکیه را دارید، قیمت ملک شما باید حداقل 400 هزار دلار باشد.

در شهر­هایی مانند استانبول، آنکارا و آنتالیا میزان خرید ملک از سایر شهرها بالاتر است و افراد متقاضی ترجیح می­دهند در این شهرها ملک خریداری کنند.

بله، در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید می­توانید وام مسکن 70 درصدی دریافت کنید.

برای خرید ملک در ترکیه باید حداقل 18 سال داشته باشید.

بله، در صورت داشتن شرایط لازم می­توانید از این طریق تابعیت ترکیه را به دست آورید.

بله، در این روش با کسب اقامت ترکیه، همسر و فرزندان( زیر 18 سال) شما نیز اقامت ترکیه را کسب می­کنند.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت