مهاجرت کاری به ایتالیا
تیم نویسندگان رویال مهاجرت نوامبر 27, 2023

مهاجرت کاری به ایتالیا

نام و آوازه‌ی کشور ایتالیا به دلیل تاریخ و فرهنگ غنی آن در سراسر جهان پیچیده است و این کشور اروپایی به دلیل داشتن هزینه‌های پایین زندگی، ساعات کاری منعطف، امنیت شغلی، مرخصی تعطیلات و … هر ساله میزبان بسیاری از افراد علاقمند به مهاجرت کاری به این کشور می‌باشد. مهاجرت کاری به ایتالیا به روش‌های گوناگونی امکان پذیر است و هر یک از این روش‌ها شرایط خاص خود را دارد. در این مقاله کارشناسان موسسه رویال مهاجرت اطلاعات مفیدی را درباره این موضوع برای شما مخاطبان عزیز آماده کرده‌اند. در جدول زیر کمی با جزییات کشور ایتالیا آشنا می‌شویم:
پایتخت ایتالیارم
زبان رسمی کشورایتالیایی
بهترین مشاغل ایتالیا برای مهاجرتمشاغل مربوط به مهندسی، پزشکی و کادر درمان، برنامه نویسی، آموزش زبان انگلیسی، مدیریت
حداقل حقوق کارگری در ایتالیا920 یورو
جمعیت مهاجرین کاری به ایتالیا1375000 نفر
 
درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   مشاغل مورد نیاز ایتالیا

   برای دریافت هر چه راحت‌تر ویزای کاری ایتالیا شاید بهتر باشد تا متقاضیان در ابتدا با مشاغل مورد نیاز ایتالیا آشنایی داشته باشند و با توجه به مهارت‌ها و توانمندی‌های خواسته شده در هر شغل، برای موقعیت شغلی مورد نظر خود رزومه ارسال کنند. این کار باعث می‌شود تا شانس متقاضیان برای دریافت جاب آفر از سوی کارفرمای ایتالیایی افزایش یابد. در جدول زیر لیستی از مشاغل مورد نیاز در این کشور اروپایی و مهارت‌های لازم برای استخدام در هر یک از این مهارت‌های شغلی را بررسی می‌کنیم:
   عنوان شغلیمهارت های مورد نیاز
   مهندس رباتیکبرنامه نویسی، رباتیک، اتوماسیون فرایند
   مهندس ماشین لرنینگعلم داده، علوم کامپیوتر، ماشین لرنینگ
   آرشیتکت ابریخدمات وب، مایکروسافت آژور، رایانش ابری
   مهندس دادهApache Spark، Scala، Hadoop
   مدیریت پایداریتوسعه پایداری، مشاوره
   مشاور مدیریت دادهپایتون، ماشین لرنینگ، ETL
   تحلیلگر منابع انسانیتوسعه سازمانی، جذب نیرو، حل مسئله
   متخصص استعدادیابیمدیریت استعداد، جذب نیرو
   مدیریت حساب نرم افزاریرایانش ابری، نرم افزار سازمانی
   متخصص امنیت سایبریهک اخلاقی، امنیت سایبری، امنیت اطلاعات
   بانکداربانکداری خرد، مدیریت پورتفولیو
   توسعه دهنده بک اندGit، Docker، MongoDB
   توسعه دهنده فرانت اندSASS، Bootstrap، Git
   مدیریت محصولاسکرام، مدیریت محصول، مدیریت پروژه چابک
   مدیریت درمانگاهعملکرد خوب بالینی، انکولوژی، مدیریت کارآزمایی بالینی
   مشاور خرده فروشیSQL، رایانش ابری، حل مسئله
   توسعه دهنده کسب و کارمدیریت فروش، مذاکره، استراتژی بازاریابی
   مدیریت مشتریبرنامه ریزی کسب و کار، مدیریت ریسک، استراتژی بازاریابی
   مدیریت سرمایه گذاریسرمایه خصوصی، برنامه ریزی کسب و کار، امور مالی شرکت
   مهندس فول استکجاوا اسکریپت، جی کوئری، گیت
   معمار زیرسازهرایانش ابری، مجازی سازی، لینوکس
   کارشناس حقوق و دستمزدمنابع انسانی، حقوق و دستمزد ADP، قوانین استخدام
   برنامه ریزی منابع سازمانیSQL، هوش تجاری، فرایندهای تجاری
   متصدی خدمات مشتریپشتیبانی، حل مسئله، مذاکره
    

   روش های مهاجرت کاری به ایتالیا

   روش‌های متنوعی برای مهاجرت به ایتالیا از طریق کار وجود دارد که برای هر یک از این روش‌ها ویزای متفاوتی صادر می‌شود. رایج ترین انواع ویزای کاری کشور ایتالیا شامل موارد زیر می‌باشد:
   • ویزای کار فصلی
   • ویزای کار طولانی مدت
   • ویزای خود اشتغالی
   • ویزای استخدامی با حقوق (دریافت جاب آفر)
   • ویزای تعطیلات کاری
   • ویزای کارهای تحقیقاتی
   در ادامه به بررسی هر یک از این روش‌ها و شرایط دریافت هر یک از این ویزاها می‌پردازیم. 

   مهاجرت کاری از طریق کار فصلی

   در برخی از فصول سال کشور ایتالیا نیاز شدیدی به استخدام نیروهای خارجی در برخی از مشاغل مانند گردشگری و کشاورزی دارد به همین دلیل مسئولین این کشور افراد توانمند در این حوزه را برای مدت کوتاهی استخدام می‌کنند و ویزای کار فصلی را به آنها می‌دهند. مدت زمان اعتبار این نوع ویزا 20 روز الی 9 ماه است. 

   مهاجرت کاری از طریق کار فصلی طولانی مدت

   نوع دیگری از ویزای کار فصلی برای مهاجرت کاری به ایتالیا وجود دارد که با دریافت آن کارگران فصلی برای مدت زمان بیشتری می‌توانند در این کشور اقامت داشته باشند و در فصول مختلف مشغول به انجام کارهای فصلی و زندگی در ایتالیا شوند. مدت زمان اعتبار این ویزا 2 سال است. 

   مهاجرت کاری از طریق خود اشتغالی

   مهاجرت از طریق خود اشتغالی برای افرادی مناسب است که با داشتن سرمایه کافی و یک طرح تجاری و یا یک ایده استارتاپی منحصر به فرد و پولساز قصد گرفتن راه اندازی کسب و کار خود در کشور ایتالیا را دارند. برای این کار لازم است تا متقاضیان در ابتدا یک بیزینس پلن قابل اجرا و سودآور را به اداره مهاجرت ایتالیا تحویل دهند و در صورت موافقت دولت این کشور با طرح تجاری ارائه شده، متقاضیان می‌توانند به این کشور بروند. این نوع ویزا بلند مدت است و تا 2 سال اعتبار دارد. افراد فعال در حوزه‌های زیر می‌توانند برای دریافت این نوع ویزا اقدام کنند:
   • راه اندازی کسب و کار
   • استارت آپ
   • فریلنسر
   • فعالیت ورزشی
   • فعالیت هنری
   داشتن جاب آفر از مهم ترین شروط مهاجرت کاری به کشور ایتالیا می‌باشد.

   مهاجرت کاری از طریق جاب آفر

   این روش رایج ترین راه مهاجرت کاری به ایتالیا می‌باشد. در این روش متقاضیان رزومه و سوابق کاری خود را به کارفرماها و یا شرکت‌های ایتالیایی ارسال می‌کنند و در صورت داشتن پیشنهاد کار و بستن قرارداد با یک کارفرما و تعیین حقوق سالیانه مشخص، می‌توانند برای دریافت ویزای کاری ایتالیا اقدام کنند. این ویزا نیز از نوع بلندمدت است. 

   مهاجرت از طریق تعطیلات کاری

   این نوع ویزا فقط برای شهروندان کشورهای نیوزلند، استرالیا، کره جنوبی و کانادا صادر می‌شود و به مدت یک سال اعتبار دارد. دارندگان این ویزا می‌توانند به عنوان یک نیروی کار محلی در بازار این کشور مشغول به کار شوند. 

   مهاجرت کاری از طریق تحقیقات علمی

   این نوع ویزا اعتبار 6 ماهه تا یک ساله دارد و موسسات علمی و دانشگاه‌ها این ویزا را برای دانشجویانی که تحصیلات عالیه دارند و از دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اند صادر می‌کند تا متقاضیان بتوانند در مدت تعیین شده به جستجوی کار بپردازند. در طی این مدت دانشگاه از متقاضیان حمایت مالی می‌کند. 

   شرایط مهاجرت کاری به ایتالیا

   دولت ایتالیا برای موافقت با ورود متقاضیان کار به این کشور شرایط و قوانینی را وضع کرده است که هر کسی برای دریافت ویزای کاری لازم است تا واجد این شرایط باشد. از جمله:
   • داشتن حداقل سن 18 و حداکثر 55 سال
   • داشتن تمکن مالی کافی
   • ارائه ذزومه شغلی قوی
   • داشتن سابقه شغلی مرتبط و چشمگیر
   • تسلط به زبان ایتالیایی
   • ارائه مدارک تحصیلی مرتبط
   • داشتن مجوز کار از دولت ایتالیا
   • دریافت پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای ایتالیایی
   داشتن جاب آفر از یک کارفرمای ایتالیایی در صورتی قابل تایید وزارت کار این کشور می‌باشد که کارفرما یک سری شرایط را رعایت کرده باشد. در ابتدا لازم است تا کارفرما به منظور حمایت از نیروی کار داخلی در این کشور، 3 ماه آگهی استخدام را در سایت‌ها و نشریه‌های این کشور منتشر کند و اگر نیروی مناسبی برای موقعیت شغلی مد نظر یافت نشد، کارفرما باید به مدت 3 ماه دیگر این آگهی را در سایت‌های کاریابی تمامی کشورهای اتحادیه اروپا منتشر کند. در میان اتباع خارجی، اولویت استخدام با افرادی است که تبعه اتحادیه اروپا باشند. در صورت پیدا نشدن نیروی مناسب، کارفرمای ایتالیایی می‌تواند نامه استخدام و قرارداد کاری با افراد خارجی را به وزارت کار تحویل دهد.علاوه بر داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی، داشتن مهارت و تخصص در یک زمینه‌ی شغلی، احتمال دریافت جاب آفر را بالا می‌برد. درست است که مهاجرت کاری به ایتالیا مزایای زیادی برای افراد به همراه دارد اما بهتر است بدانید که به دلیل مشکلات اقتصادی این کشور و همچنین بالا بودن نرخ بیکاری، رقابت بر سر یافتن شغل مناسب بسیار بالاست و متقاضیان ممکن است حتی پس از ماه‌ها تلاش نتوانند جاب آفر دریافت کنند. توصیه ما این است که برای افزایش شانس دریافت ویزای کاری این کشور از مشاوره‌های یک وکیل مهاجرت به ایتالیا استفاده کنید و صفر تا صد انجام این پروسه‌ی پر چالش را به افراد باتجربه‌ای مانند کارشناسان ماهر موسسه رویال مهاجرت بسپارید. 

   هزینه مهاجرت به ایتالیا از طریق کار

   با اینکه مهاجرت از طریق کار به کشور ایتالیا از ارزان‌ترین روش‌های مهاجرتی محسوب می‌شود اما باز هم هزینه‌هایی وجود دارند که متقاضیان در طی فرایند دریافت ویزا لازم است تا آنها را پرداخت کنند. این هزینه‌ها عبارتند از:
   عنوان هزینه‌هامبلغ
   هزینه ویزای ورودی یا مجوز کار116 یورو
   هزینه اجازه اقامت (3 الی 12 ماه)40 یورو
   هزینه اجازه اقامت (12 الی 24 ماه)50 یورو
   هزینه مجوزهای اقامت بلند مدت100 یورو
   هزینه‌های اداری برای ارسال کیت پستی30 یورو
   هزینه تمبر مالیاتی16 یورو
   هزینه صدور30.46 یورو
    مهاجرت کاری به ایتالیا هزینه‌های متفاوتی را در بر دارد.

   قوانین مهاجرت کاری به ایتالیا

   افرادی که به دنبال پیدا کردن کار در کشور ایتالیا هستند لازم است تا در ابتدا با قوانین کار این کشور آشنا شوند. افراد شاغل و دارای بیمه در ایتالیا به طور متوسط حدود 36 ساعت در هفته کار می‌کنند. حداکثر زمان کار قانونی در این کشور 40 ساعت در هفته به اضافه 8 ساعت اضافه کار می‌باشد. مردم این کشور معمولا صبح‌ها از ساعت 8 الی 9 راهی محل کار خود می‌شوند و تا ساعت 1 بعد از ظهر کار می‌کنند و پس از یک استراحت 2 ساعته در بعد از ظهر، دوباره کار خود را شروع می‌کنند و تا 6 الی 7 بعد از ظهر به کار کردن ادامه می‌دهند. همه‌ی افراد شاغل در این کشور 4 هفته در سال را مرخصی با حقوق و 12 روز در سال را به عنوان تعطیلات رسمی دارند. 

   مراحل مهاجرت کاری به ایتالیا

   شاید شما هم جزء آن دسته افرادی باشید که نمی‌دانند برای اقدام به گرفتن ویزای کاری ایتالیا از کجا باید شروع کنند. در این بخش مراحل مهاجرت کاری به این کشور را بررسی می‌کنیم. متقاضیان باید توجه داشته باشند که هر یک از این مراحل را با دقت و درستی تمام انجام دهند تا اختلالی در روند مهاجرتی آنها پیش نیاید.
   1. در ابتدا باید موقعیت شغلی مورد نظر خود را از طریق یکی از روش‌های کاریابی پیدا کنید.
   2. رزومه شغلی مناسبی را تهیه کنید و به کارفرمای مربوطه ارسال کنید و جلسات مربوط به مصاحبه کاری را شرکت نمایید.
   3. در صورت قبولی در مصاحبه شغلی، نامه پیشنهاد شغلی را از کارفرمای ایتالیایی دریافت کنید.
   4. پس از گرفتن جاب آفر، با مراجعه به سایت سفارت ایتالیا، مدارک خواسته شده را تهیه، ترجمه و ارسال کنید.
   5. برای انجام مصاحبه در زمان تعیین شده در کنسولگری ایتالای حاضر شوید و سپس منتظر اعلام نتیجه ویزا بمانید. (معمولا 30 روز کاری طول می‌کشد)
   6. پس از دریافت ویزای کاری، می‌توانید به ایتالیا مهاجرت کنید.
   7. پس از ورود به ایتالیا 8 روز فرصت دارید تا برای امضای قرارداد کاری خود به کارفرمای ایتالیایی مراجعه کنید.
   8. سپس می‌توانید برای گرفتن مجوز اقامت به پلیس محلی ایتالای مراجعه کنید.
    

   نحوه اخذ ویزای کار ایتالیا

   افرادی که موفق به دریافت جاب آفر از یک کارفرمای ایتالیایی می‌شوند برای اینکه بتوانند زندگی در ایتالیا را به صورت قانونی ادامه دهند، در قدم بعدی باید برای دریافت ویزای کار اقدام کنند. برای این کار متقاضیان باید به سایت کنسولگری این کشور در ایران مراجعه کنند و فرم درخواست ویزا را تکمیل کنند و به همراه مدارک خواسته شده، ارسال کنند. در این هنگام از متقاضیان خواسته می‌شود تا زمانی را برای مصاحبه حضوری و انجام کارهای بیومتریک تعیین کنند. سپس متقاضیان باید در زمان تعیین شده به کنسولگری مراجعه کرده و با انجام انگشت نگاری و تصویربرداری از چهره اطلاعات بیومتریک خود را ثبت کنند. سپس با پرداخت هزینه ویزا و انجام مصاحبه باید منتظر اعلام نتیجه درخواست ویزا بمانند. به طور معمول بین 30 تا 45 روز کاری طول می‌کشد تا نتیجه به متقاضیان اعلام شود. 

   مدارک لازم برای ویزای کار ایتالیا

   در هنگام درخواست برای اخذ ویزای کاری ایتالیا لازم است تا متقاضیان مدارک لازم را به صورت کامل تهیه کنند و نسخه ترجمه شده آنها را به سفارت تحویل دهند. وجود هر گونه کاستی در این مدارک باعث ریجکت شدن پرونده مهاجرتی می‌شود که درخواست دوباره ویزا هزینه‌های مالی و زمانی زیادی را از متقاضیان می‌گیرد. مدارک لازم برای درخواست ویزای کار کشور ایتالیا عبارتند از:
   • ارائه کپی قرارداد کاری امضا شده توسط کارفرمای ایتالیایی
   • تکمیل و ارسال فرم درخواست ویزای کاری بلند مدت
   • ارائه پاسپورت دارای حداقل 3 ماه اعتبار
   • ارائه 2 قطعه عکس پاسپورتی که به تازگی از متقاضی گرفته شده باشد
   • اثبات تمکن مالی کافی
   • ارائه رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا
   • ارائه نسخه ترجمه شده از رزومه کاری فرد متقاضی
   • ارائه نسخه ترجمه شده از رزومه تحصیلی متقاضی
   • ارائه مدرکی مبنی بر رزرو محل اقامت در ایتالیا
    

   سایت‌های کاریابی ایتالیا

   یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای پیدا کردن کار در کشور ایتالیا مراجعه به سایت‌های کاریابی این کشور است. سایت‌های زیادی در این کشور وجود دارند که رزومه افراد خارجی را می‌گیرند و به کارفرماهای موقعیت‌های شغلی مرتبط معرفی می‌کنند. برای افزایش شانس گرفتن جاب آفر بهتر است تا رزومه قابل قبولی تهیه کنید و در نوشتن توانمندی‌هایتان اغراق نکنید. در ادامه به معرفی برخی از معروف‌ترین سایت‌های کاریابی این کشور می‌پردازیم:
   نام موسسه کاریابیآدرس وبسایت
   موسسه  Adamihttps://www.adamiassociati.com
   موسسه  Adeccohttps://www.adecco.it
   موسسه  Manpowerhttps://www.manpower.it
   موسسه  GIhttps://www.gigroup.it
   موسسه  Ali S.p.Ahttp://www.alispa.it
   موسسه  Michael Pagehttps://www.michaelpage.it
   موسسه  Hayshttps://www.hays.it
   موسسه  Randstadhttps://www.randstad.it
   موسسه  ETJCAhttps://www.etjca.it
   موسسه نیروی انسانی  NGAhttps://www.ngahr.com
   موسسه  Eurointerimhttps://www.eurointerim.it
   موسسه خدماتی  Kellyhttps://www.kellyservices.it
    سایت های کاریابی ایتالیا گزینه‌های مناسبی برای پیدا کردن کار در این کشور هستند.

   اخذ اقامت ایتالیا پس از مهاجرت کاری

   در کشور ایتالیا مهاجران می‌توانند 2 نوع اقامت موقت و دائم را دریافت کنند. افرادی که علاقمند به گرفتن اقامت دائم ایتالیا هستند در ابتدا لازم است تا مجوز اقامت موقت خود را دریافت کنند. مهاجرت کاری از جمله روش‌هایی است که اجازه‌ی اقامت موقت را به متقاضیان می‌دهد. افرادی که به مدت 5 سال بتوانند در این کشور زندگی کنند و درآمد داشته باشند، در صورتی که واجد شرایط لازم باشند می‌توانند برای دریافت اقامت دائم به اداره مهاجرت این کشور مراجعه کنند. از جمله شرایط لازم برای دریافت اقامت دائم عبارتند از پرداخت مالیات، تسلط به زبان ایتالیایی، احترام به قوانین این کشور و …شهروندان غیر اتحادیه اروپا در صورتی که بتوانند اقامت دائم این کشور را بدست آورند، پس از در مجموع 10 سال زندگی در این کشور اجازه‌ی گرفتن تابعیت ایتالیا را خواهند داشت. داشتن پاسپورت ایتالیا این مزیت را برای متقاضیان دارد که به راحتی می‌توانند به کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شینگن رفت و آمد داشته باشند و حتی در کشورهای دیگر عضو این حوزه کار پیدا کنند و در آنجا مشغول به کار شوند. طبیعتا افرادی که تحصیلات خود را در ایتالیا گذرانده باشند شانس بیشتری برای پیدا کردن کار و موقعیت شغلی مناسب در این کشور دارند اما این افراد باید بدانند که صرف تحصیل در ایتالیا منجر به گرفتن اقامت دائم این کشور نمی‌شود و در ابتدا باید نوع ویزای خود را به ویزای کاری و یا سرمایه گذاری تغییر دهند.

   برترین کشور ها برای مهاجرت کاری

   مهاجرت کاری به آلمان  مهاجرت کاری به کانادا مهاجرت کاری به ترکیه مهاجرت کاری به فرانسه مهاجرت کاری به انگلستان مهاجرت کاری به اسپانیا مهاجرت کاری به سوئد مهاجرت کاری به اتریش مهاجرت کاری به مجارستان مهاجرت کاری به دانمارک مهاجرت کاری به آمریکا مهاجرت کاری به هلند مهاجرت کاری به ایتالیا

   خدمات رویال مهاجرت

   فرایند مهاجرت به خودی خود روندی سخت و پیچیده است و چالش‌های زیادی را به همراه دارد. مهاجرت کاری به ایتالیا نیز به دلیل اینکه تسلط به زبان ایتالیایی برای دریافت جاب آفر ضروری است و نرخ بیکاری در این کشور بالاست، می‌تواند برای متقاضیان روندی پر از فراز و نشیب باشد. کارشناسان موسسه رویال مهاجرت با داشتن پرونده‌های مهاجرتی موفقیت آمیز در سابقه‌ی خود، اعتبار لازم برای جلب اعتماد و رضایت متقاضیان عزیز را دارند. برای صرفه جویی در زمان، انرژی و هزینه‌های صرف شده‌ی خود می‌توانید از مشاوره‌های وکلای مهاجرتی موسسه رویال مهاجرت استفاده کنید و با ذهنیت بازتری برای آینده‌ی خود تصمیم گیری کنید.

   سؤالات متداول

   ویزای کاری ایتالیا تا چه مدت اعتبار دارد؟

   اعتبار ویزای کاری بسته به مدت زمان قرارداد کاری متقاضیان می‌تواند متفاوت باشد اما بیشترین مدت اعتبار این نوع ویزا 2 سال است که تا 5 سال قابل تمدید می‌باشد.

   آیا برای مهاجرت کاری به ایتالیا داشتن مدرک زبان ضروری است؟

   بله. بسته به نوع شرکتی که قرار است در آن مشغول به کار شوید ممکن است از شما مدرک زبان انگلیسی و یا زبان ایتالیایی درخواست کنند.

   آیا با داشتن ویزای کاری ایتالیا می‌توان اقامت دائم این کشور را دریافت کرد؟

   بله. متقاضیان می‌توانند پس از 5 سال کار و زندگی در این کشور برای اقامت دائم و پس از 10 سال برای اخذ تابعیت ایتالیا اقدام کنند.

   دانشجویان خارجی دانشگاه‌های ایتالیا تا چه مدت پس از فارغ التحصیلی می‌توانند به دنبال کار در این کشور باشند؟

   معمولا این دانشجویان تا یک سال اجازه جستجوی کار در این کشور را دارند و پس از پیدا کردن موقعیت شغلی دلخواه ویزای آنها از تحصیلی به کاری تبدیل می‌شود.

   آیا متقاضیان کشورهای اتحادیه اروپا برای کار در ایتالیا نیاز به مجوز و یا ویزا دارند؟

   خیر. این افراد به راحتی می‌توانند در ایتالیا کار پیدا کنند و بدون نیاز به ویزا مشغول به کار شوند.

   مقالات مرتبط

   تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

   تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

   تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا فرصتی منحصربه‌فرد برای تجربه سفر تحصیلی غنی در قلب تاریخ هنر و علم دندانپزشکی است. این کشور با سابقه‌ای دیرینه در …

   دانشگاه های ایتالیا

   دانشگاه های ایتالیا

   ایتالیا یکی از مقاصد بسیار محبوب برای تحصیلات عالی در دنیا است. این کشور دارای دانشگاه‌ های با تاریخچه ‌های باستانی و مدرن، تخصص‌ های …

   زندگی در ایتالیا

   زندگی در ایتالیا

   ایتالیا کشوری در جنوب اروپا است که جمعیت آن در سال 2023 حدود 60 میلیون نفر است. این کشور از نظر جمعیت 23مین کشور جهان …

   مشاغل مورد نیاز ایتالیا

   مشاغل مورد نیاز ایتالیا

   کشورهایی که می‌توانند با فرهنگ ایتالیا رقابت کنند، خیلی کم هستند. بنابراین جای تعجب ندارد که این کشور در بین مهاجران و گردشگران محبوبیت زیادی …

   وکیل مهاجرت ایتالیا

   وکیل مهاجرت ایتالیا

   مهاجرت به ایتالیا، همانند هر کشور دیگری، تابع قوانین و مقرراتی است که بر اساس سیاست های داخلی و بین المللی تنظیم می شوند. ایتالیا …

   بورسیه تحصیلی ایتالیا

   بورسیه تحصیلی ایتالیا

   بورسیه تحصیلی ایتالیا یک فرصت بی‌نظیر برای دانشجویان جهان است که به‌دنبال ارتقاء دانش و تجربه‌های آموزشی خود هستند. این بورسیه‌ها، برای آن‌ها امکان ادامه …

   تابعیت ایتالیا

   تابعیت ایتالیا

   تابعیت کشور ایتالیا به معنای داشتن ارتباط قانونی و دائمی با کشور ایتالیا است. شهروندان ایتالیایی از حقوق و مزایای کاملی در کشور ایتالیا برخوردارند، …

   مهاجرت کادر درمان به ایتالیا

   مهاجرت کادر درمان به ایتالیا

   در سال‌های اخیر، مهاجرت کادر درمان به ایتالیا به موضوعی مهم تبدیل شده است. این کشور، با جمعیت سال‌خورده و کمبود متخصصان پزشکی آموزش دیده، …

   خرید خانه در ایتالیا

   خرید خانه در ایتالیا

   خرید خانه در ایتالیا آغاز یک ماجراجویی فرهنگی و زندگی در کشوری مدرن است. ایتالیا با تاریخ غنی، فرهنگ پویا و طبیعت زیبا، مقصدی محبوب …

   مهاجرت کاری به ایتالیا

   مهاجرت کاری به ایتالیا

   نام و آوازه‌ی کشور ایتالیا به دلیل تاریخ و فرهنگ غنی آن در سراسر جهان پیچیده است و این کشور اروپایی به دلیل داشتن هزینه‌های …

   زندگی در ایتالیا

   زندگی در ایتالیا

   ایتالیا یک کشور مدیترانه‌ای زیبا است که زندگی در آن می‌تواند یک تصمیم عالی باشد. این کشور طبیعت مثال‌زدنی و تاریخ غنی دارد. ایتالیایی‌ها سهم …

   سرمایه گذاری در ایتالیا

   سرمایه گذاری در ایتالیا

   ایتالیا یکی از بزرگ ترین بازارهای اتحادیه اروپا و همچنین دارای موقعیت استراتژیک، در تقاطع بین اروپا، شمال آفریقا و خاورمیانه است. این کشور طیف …

   تحصیل پزشکی در ایتالیا

   تحصیل پزشکی در ایتالیا

   تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های خارج از کشور به ویژه در آمریکا و اروپا رویای بسیاری از دانشجویان این رشته است اما از آنجایی که دوره‌های …

   نظر خود را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   مشاوره رایگان مهاجرت