اقامت و مهاجرت به انگلیس +هزینه و شرایط مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلیس نه تنها یکی از گزینه‌های محبوب در میان ایرانیانی است که قصد مهاجرت به اروپا را دارند، بلکه سالانه هزاران نفر از سراسر جهان به این کشور اروپایی مهاجرت می‌کنند. بالا بودن استانداردهای زندگی، کیفیت بالای سطح آموزشی مدارس و دانشگاه‌ها، وجود فرصت‌های شغلی مناسب برای تخصص‌های مختلف، وضعیت آب و هوایی و منابع طبیعی خوب، همگی عواملی هستند که باعث می‌شود این کشور سالانه میزبان هزاران مهاجر از اقصی نقاط دنیا باشد. در این مقاله شرایط مهاجرت به انگلستان را برای شما عزیزان بررسی خواهیم کرد.

درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   شرایط عمومی مهاجرت به انگلستان

   همه افراد می‌توانند در سنین مختلف و به روش‌های متفاوتی مهاجرت به انگلستان را تجربه کنند اما هر یک از این شرایط باید متناسب با نیازها و اهداف هر متقاضی باشد. به طور کلی شرایط مهاجرت به انگلیس را می‌توان به صورت جدول زیر دسته بندی کرد:

   روش مهاجرت شرایط سنی متقاضیان ویزای مورد نیاز حداقل مدرک تحصیلی تمکن مالی
   مهاجرت دانشجویی محدودیت سنی ندارد ویزای تحصیلی انگلستان دیپلم 1015 پوند
   مهاجرت دانش آموزی بستگی به مقطع تحصیلی دارد ویزای تحصیلی انگلستان پایان مقطع ابتدایی و قسمتی از متوسطه
   پیدا کردن کار حداقل 18 ویزای کاری انگلستان کارشناسی 1270 پوند
   سرمایه گذاری حداقل 18 ویزای سرمایه گذاری انگلستان دیپلم 10 – 5 میلیون پوند
   ازدواج حداقل 18 ویزای ازدواج محدودیت ندارد به اندازه تامین هزینه های یک سال زندگی

   راه های اقامت و مهاجرت به انگلیس

   اگر مدام در ذهن خود با این سوال‌ها مواجه هستید که برای مهاجرت به انگلیس چقدر پول لازم است؟ و یا بهترین مسیر برای رفتن به انگلیس کدام روش است؟ و یا برای مهاجرت به انگلیس چه باید کرد؟ بهتر است این نکته را بدانید که همه چیز بستگی به شرایط فعلی شما و هدف شما از مهاجرت به این کشور اروپایی دارد. در ادامه روش‌های متفاوت مهاجرت به انگلستان را برایتان آورده‌ایم که در پاراگراف‌های بعدی بیشتر در  مورد هر کدام توضیح خواهیم داد:

   • مهاجرت تحصیلی به انگلستان
   • مهاجرت کاری به انگلیس
   • مهاجرت به روش سرمایه گذاری در انگلیس
   • مهاجرت از طریق ازدواج
   • مهاجرت با تولد فرزند در انگلیس
   • مهاجرت به روش پناهندگی

   مهاجرت تحصیلی به انگلیس

   انتخاب انگلیس برای مهاجرت تحصیلی یکی از گزینه‌های عالی برای دانش آموزان و دانشجویان است. زبان این کشور انگلیسی است و متقاضیان نیازی به تسلط به زبان دیگری ندارند. وجود دانشگاه‌های تراز برتری همچون دانشگاه کمبریج و دانشگاه آکسفورد در این کشور گویای این حقیقت است که سیستم تحصیلات عالی در انگلستان چقدر سطح بالا و باکیفیت است. سیستم آموزشی انگلستان در میان 10 کشور برتر در سراسر دنیا قرار دارد. همین 2 دلیل کافی است تا تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان به یکی از پرطرفدارترین مقاصد مهاجرتی دانشجویان ایرانی تبدیل شود. همچنین دانش‌آموزانی که والدینشان اقامت انگلستان را داشته باشند و یا در ایران باشند و تمکن مالی برای حمایت فرزندشان داشته باشند، می‌توانند از دبیرستان‌های این کشور پذیرش بگیرند.

   دانشجویان برای اخذ اقامت انگلستان باید ویزای تحصیلی دریافت کنند. ویزای Tier 4 یکی از انواع مختلف ویزاهای انگلیس است که اقامت تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان را پوشش می‌دهد. برای گرفتن ویزای تحصیلی انگلستان متقاضیان باید مدارک زیر را تهیه کنند:

   • گذرنامه
   • عکس تازه از متقاضیان
   • مدرک زبان انگلیسی و گرفتن حداقل نمره موردنیاز دانشگاه موردنظر
   • تاییدیه ویزای تحصیلی از سوی دانشگاه و یا موسسه آموزشی مورد نظر
   • تاییدیه تمکن مالی دانشجویان (اگر متقاضی ساکن شهرهای اطراف لندن باشد باید بتواند هزینه ماهانه 1300 پوند و اگر ساکن شهر لندن باشد 1500 پوند را تامین کند.)
   • داشتن تاییدیه ATAS از سمت نهاد فن آوری آکادمیک برای برخی از رشته‌های تحصیلی مانند زیست شناسی، مهندسی و …

   لندن

   مهاجرت کاری به انگلیس

   اولین قدم برای مهاجرت کاری به انگلستان نیز مانند مهاجرت کاری به سایر کشورها نیاز به یک جاب آفر و یا پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرما و یا شرکت انگلیسی دارد. متقاضیان با توجه به تحصیلات، تخصص‌ها و مهارت‌هایشان ممکن است در عناوین مختلفی در انگلستان مشغول به کار باشند. برای مثال به عنوان یک نیروی کار ماهر و باتجربه، یک نیروی کار موقت، یک نیروی کار در یک شغل خاص و منحصربفرد و …

   با توجه به نوع شغل و حرفه متقاضیان، ویزاهای متفاوتی به آنها برای مهاجرت کاری به انگلستان تعلق می‌گیرد:

   • ویزای گلوبال تلنت (Global Talent): این ویزا ویژه افرادی است که در یک زمینه خاص استعدادها و مهارت‌های بی‌نظیری دارند. ویزای گلوبال تلنت ممکن است شامل حال نخبگان علمی، هنرمندان باتجربه و یا دانشمندان شود.
   • ویزای Tier 1: این ویزا که به ویزای کارآفرینان نیز معروف است، به مهاجرانی تعلق می‌گیرد که قصد راه‌اندازی یک کسب و کار را در این کشور به صورت دائمی دارند.
   • ویزای Tier 2: این ویزا مخصوص نیروهای کار ماهر است؛ نیروهایی که با داشتن تخصص و مهارت زیاد در رشته‌های مختلف توانسته‌اند نظر کارفرمایان انگلیسی را به خود جلب کنند و از آنها جاب آفر دریافت کنند.
   • ویزای Tier 5: متقاضیانی که به مدت محدود و کمتر از 12 ماه قصد کار کردن در انگلستان را دارند می‌توانند از این ویزا برخوردار شوند.

   سرمایه گذاری در انگلیس

   از راحت‌ترین روش‌های مهاجرت به انگلستان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است. متقاضیانی که توانایی تامین حداقل هزینه برای سرمایه گذاری در انگلستان را داشته باشند می‌توانند به راحتی ویزای Tier 1 را دریافت کنند و اقامت موقت انگلیس و یا اقامت دائم آن را بگیرند. حداقل سن متقاضیان برای سرمایه گذاری در این کشور پیشرفته 18 سال و حداقل سرمایه لازم 5 میلیون پوند است.

   ثبت شرکت در انگلیس

   اگر متقاضیان بتوانند یک بیزینس پلن و یا طرح کسب و کار خلاقانه‌ای را به کشور انگلیس ارائه بدهند و این طرح توسط موسسات و مراکز تجاری که حامی کارآفرینی در این کشور هستند تایید شود، به آنها ویزای start-up تعلق می‌گیرد. ویزای استارتاپ اجازه ثبت شرکت در انگلیس را به متقاضیان می‌دهد و اقامت 2 ساله‌ای را برای آنها در نظر می‌گیرد. اما باید توجه داشت که این اقامت 2 ساله قابل تمدید نیست و متقاضیان برای تمدید اقامت خود باید نوع ویزا را تغییر دهند. همچنین داشتن تسلط بر روی زبان انگیسی در سطح B2 نیز لازم است. حداقل سرمایه لازم برای گرفتن این ویزا 50 هزار پوند است که هرچه این رقم بیشتر شود، شانس موافقت با طرح بیزنسی شما توسط مراکز مربوطه بیشتر خواهد بود.

   ویزای نوآفرینی انگلستان

   ویزای نوآفرینی مزایای بیشتری در مقایسه با ویزای استارتاپ دارد اما شرایط خاصی را نیز می‌طلبد. برای گرفتن ویزای نوآفرینی باید یک طرح خلاقانه ارائه دهید که موسسات مورد تایید انگلستان و یا همان endorsing body ها طرح شما را مورد حمایت خود قرار دهند. برای مهاجرت به انگلستان از این طریق لازم است که متقاضیان حداقل 50 هزار پوند را برای اجرایی کردن طرحشان سرمایه گذاری کنند. گاهی ممکن است افرادی این میزان سرمایه را داشته باشند ولی طرح خلاقانه‌ای نداشته باشند. در این صورت می‌توانند به کمک موسسات واسطه، طرح‌ها را از اشخاص ایده پرداز بخرند و به موسسات مربوطه ارائه دهند. با گرفتن ویزای نوآفرینی، 3 سال اقامت به افراد داده می‌شود که قابل تمدید است.

   خرید اوراق قرضه دولتی در انگلستان

   خرید اوراق قرضه دولتی انگلستان مبلغ بیشتری را برای سرمایه گذاری از متقاضیان دریافت می‌کند اما در عوض نیاز به هیچ طرح و ایده بیزینسی ندارد. در این روش، حداقل مبلغ لازم برای سرمایه گذاری 2 میلیون پوند است و با گرفتن ویزای مربوطه، پس از چند سال متقاضیان می‌توانند برای گرفتن اقامت دائم انگلستان اقدام کنند. کسانی که توان مالی لازم را داشته باشند و بخواهند زودتر اقامت دائم کشور انگلیس را بگیرند می‌توانند با سرمایه گذاری به مبلغ 5 میلیون پوند در بخش اوراق قرضه دولتی در انگلستان، پس از مدت زمان کمتری درخواست اقامت دائم انگلیس را به سفارت بدهند.

   ویزای INNOVATOR و START-UP در کشور ISLE OF MAN

   جزیرهٔ مَن یا کشور مَن یکی از جزایر ایرلند است که دارای حکومت مستقلی است و تحت نظر بریتانیا است. این جزیره حدود 86 هزار نفر جمعیت دارد و از نظر جذب نیروی کار با کشور انگلستان در رقابت است؛ به همین دلیل دولت این کشور برای جذب نیروی کار بیشتر تخفیفات بیشتری را نیز به مهاجران ارائه می‌دهد و سرمایه گذاران را با سرمایه‌های بسیار کمتری نسبت به کشور انگلستان می‌پذیرد. مالیات اشخاص در این کشور نسبت به انگلستان کمتر است و بیزینس‌ها و کسب و کارها نیز معاف از مالیات هستند.

   ویزای انگلیس

   مهاجرت نخبگان به انگلستان

   متقاضیانی که دارای استعدادهای خاص هنری، ورزشی و علمی هستند و یا در یکی از حوزه‌ها و رشته‌هایی که دولت انگلستان مشخص نموده است توانایی‌های منحصر به فردی دارند می‌توانند برای گرفتن ویزای گلوبال تلنت انگلستان اقدام کنند. ویزای گلوبال تلنت و یا ویزای هنری به اشخاصی که دارای استعداد ویژه‌ای در زمینه‌های علمی، هنری و ورزشی هستند تعلق می‌گیرد. افرادی هم که دارای پتانسیل استعداد شدن و پیشرفت در زمینه‌های گفته شده را داشته باشند می‌توانند این نوع ویزا را اخذ کنند.

   برای گرفتن ویزای گلوبال تلنت متقاضیان نیاز به گرفتن مدرک زبان ندارند و پس از مهاجرت هم می‌توانند دوره‌های زبان انگلیسی را در انگلستان بگذرانند. این ویزا نیاز به سرمایه اولیه نیز ندارد و متقاضی فقط با پرداخت هزینه درخواست ویزا برای خود و برای همراهانش می‌تواند با عنوان مهاجرت نخبگان به انگلیس مهاجرت کند. افراد واجد شرایط برای گرفتن ویزای هنری عبارتند از:

   • افراد نخبه در زمینه‌های علمی: اینگونه افراد با گرفتن پیشنهاد شغلی از سوی دانشگاه‌ها و یا موسسات آموزشی عالی رتبه در زمینه‌های پژوهشی و یا با گرفتن بورسیه‌های فردی و یا گرفتن کمک هزینه‌های تحقیقاتی می‌توانند برای گرفتن ویزای گلوبال تلنت درخواست بدهند.
   • نخبه‌های هنری: افرادی که دارای استعداد خاص در رشته‌های هنری از جمله موسیقی، معماری، فیلم سازی، عکاسی و … هستند و سابقه درخشانس در رزومه کاری خود دارند می‌توانند برای گرفتن این ویزا اقدام کنند.
   • نخبه‌های دنیای تکنولوژی: نخبگانی که در زمینه‌های دیجیتال و پردازش اطلاعات و داده‌ها فعال هستند نیز به راحتی می‌توانند درخواست ویزای هنری یا گلوبال تلنت بدهند.

   متقاضیانی که بتوانند این ویزا را اخذ کنند و از طریق مهاجرت نخبگان به انگلستان بروند، پس از چند سال می‌توانند اقامت خود را تمدید کرده و درخواست اقامت دائم انگلستان را بدهند. افرادی هم که دارای پتانسیل برای استعداد شدن هستند، زودتر از گروه اول می‌توانند برای اقامت دائم انگلستان اقدام کنند.

   مهاجرت از طریق ویزای هنری انگلستان

   کسانی که در زمینه‌های هنری فعال هستند و قصد مهاجرت به انگلستان را دارند، باید تعیین کنند که با چه هدفی به این کشور مهاجرت می‌کنند. دولت انگلستان برای هنرمندان سیستم امتیاز محور را در نظر گرفته است. یعنی هنرمندانی که قصد فعالیت در این کشور را دارند باید تحت سیستم مبتنی بر امتیازی که از قبل توسط دولت تعیین شده است در دسته بندی‌ها و کتگوری‌های خاص خود قرار بگیرند و با توجه به آن دسته بندی، ویزای مربوط به خود را دریافت کنند.

   اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت کوتاه مدت به انگلستان برای شرکت در یک جشنواره و یا رویداد هنری را دارید، ویزای بازدیدکننده می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. اما اکثر افرادی که در دسته بندی‌های دیگر قرار می‌گیرند و به اقامت طولانی‌تری نیاز دارند، در ابتدا باید با یک کارفرمای انگلیسی مذاکره کنند و نظر او را جلب کنند چرا که کارفرما موظف به حمایت مالی از هنرمندان است.

   هزینه درخواست ویزای بازدیدکنندگان برای هنرمندان 95 پوند است. هزینه دیگر ویزاها بستگی به طول اقامت هنرمندان در انگلستان دارد. متقاضیان برای اقامت 2 ساله 361 پوند، برای اقامت 5 ساله 655 پوند و برای اقامت 10 ساله 822 پوند باید بپردازند. علاوه بر هزینه ویزا، هنرمندان باید هزینه بیمه و خدمات بهداشتی را نیز در نظر بگیرند که مبلغ آن 624 پوند می‌شود.

   مهاجرت از طریق دعوت نامه به انگلستان

   داشتن دعوت نامه از سوی خویشاوندان، دانشگاه‌ها و یا کارفرماهای انگلیسی می‌تواند یک امتیاز مثبت برای گرفتن ویزا محسوب شود. فرقی ندارد که شما از طریق کدام یک از روش‌های مهاجرتی قصد رفتن به کشور انگلستان را دارید، داشتن دعوت نامه می‌تواند روند گرفتن ویزا را برای شما آسان‌تر کند. اگر دعوت‌نامه شما از سمت اعضای خانواده،  خویشاوندان و یا دوستانتان باشد، برای اینکه مورد تایید مامور سفارت قرار گیرد لازم است که آنها دارای شرایط زیر باشند:

   • شخص دعوت کننده دارای اقامت دائمی انگلستان و یا شهروند قانونی این کشور باشد.
   • شخص دعوت کننده حتما باید رابطه خویشاوندی و یا دوستی با دعوت شونده داشته باشد.
   • شخص دعوت کننده باید دارای یک خانه و یا آپاراتمان (یک مکان ثبت شده در انگلستان) باشد.

   مهاجرت از طریق تولد به انگلستان

   برای گرفتن تابعیت یک کشور از طریق تولد، همه کشورهای جهان 2 روش را در پیش گرفته‌اند. برخی از کشورها مانند برزیل، آمریکا و کانادا از قانون خاک پیروی می‌کنند. قوانین تابعیت از طریق تولد در این کشورها به این گونه است که نوزادی که در خاک آنها متولد می‌شود، صرف نظر از اینکه پدر و مادرش تابعیت آن کشورها را داشته باشد یا نه، تابعیت آنجا را می‌گیرد و از بدو تولد شهروند آن کشور محسوب می‌شود.

   اما کشورهای بسیاری نیز وجود دارند که از قانون خون پیروی می‌کنند. کشورهایی مانند ترکیه، به نوزادان متولد شده‌ای که حداقل یکی از والدین آنها شهروند ترکیه نباشد، تابعیت این کشور را اعطا نمی‌کند. شرط اعطای تابعیت به نوزادان خارجی متولد شده در کشور خودمان ایران نیز بدینگونه است که تابعیت ایران فقط به نوزادانی که پدر ایرانی دارند تعلق می‌گیرد.

   اما در کشور انگلستان هر دوی این قانون‌ها اجرا شده است. تا قبل از سال 1983 تمامی نوزادانی که در خاک کشور انگلستان به دنیا می‌آمدند تابعیت انگلستان را دریافت می‌کردند اما از آن پس، قوانین جدیدی تصویب شد که بر اساس آن برای دادن تابعیت به نوزادی که در انگلستان متولد شده است، یکی از والدین نوزاد باید از شهروندان قانونی این کشور باشد. اگر والدین اقامت دائمی انگلستان را داشته باشند و پاسپورت آن را نداشته باشند، در صورتی که دلیل منطقی برای اقامتشان در انگلیس به سفارت ارائه دهند، ممکن است با دادن تابعیت انگلستان به نوزاد موافقت شود.

   مهاجرت از طریق ازدواج به انگلستان

   ازدواج با یک شهروند بریتانیایی زمینه مهاجرت از طریق ازدواج را برای افراد فراهم می‌کند. اگر شخصی بتواند با یک فردی که انگلیسی تبار باشد و یا تابعیت بریتانیا را داشته باشد ازدواج کند می‌تواند ویزای انگلستان را دریافت کند. برای اینکه دولت انگلستان ازدواج متقاضیان را تایید کند لازم که آنها شرایط زیر را د اشته باشند:

   • حداقل سن لازم متقاضی باید 18 سال باشد.
   • متقاضی باید دارای سلامت روانی کامل باشد. یعنی بتواند آزادانه فکر کند و به طور مستقل قدرت تصمیم گیری داشته باشد.
   • متقاضی نباید دارای سوء پیشینه‌های کیفری باشد و تابغ قوانین و مقررات کشور انگلستان باشد.
   • سطح زبان متقاضی باید به حدی خوب باشد که بتواند به راحتی با دیگر شهروندان انگلیسی زبان ارتباط برقرار کند و از نظر فرهنگی، زندگی اجتماعی و رعایت قوانین و مقررات در سطح مطلوبی باشد.
   • همسر متقاضی باید درآمد کافی برای اداره زندگی را داشته باشد و بتواند هزینه‌های زندگی مشترک را در این کشور مدیریت کند.
   • همسر متقاضی یا باید تابعیت انگلستان را داشته باشد و یا اقامت دائم این کشور را دریافت کرده باشد. اگر همسر متقاضی در تاریخ مشخصی توسط دولت بریتانیا مجبور به ترک کشورهای این حوزه باشد، ازدواج آنها صورت نخواهد گرفت.

   تنها هزینه‌ای که متقاضیان مهاجرت به انگلستان باید پرداخت کنند، هزینه ثبت ازدواج در دفاتر ثبت سند ازدواج است که مبلغ آن 46 پوند است.

   ویزای گلوبال انگلیس

   مهاجرت از طریق پناهندگی به انگلستان

   پناهندگی یکی از گزینه‌های پر ریسک برای مهاجرت به انگلستان است و از روش‌های قانونی مهاجرت به انگلیس به شمار نمی‌رود. متاسفانه سالانه افراد بسیار زیادی به روش‌های مختلف و پرخطری به این کشور مهاجرت می‌کنند و درخواست پناهندگی می‌دهند. پناهندگان معمولا شرایط زندگی خوبی در کشور مقصد ندارند و تا بررسی پرونده مهاجرتی آنها باید در کمپ‌های پناهندگان ساکن شوند و وضعیت بلاتکلیفی خواهند داشت.

   بنا بر تعریف دقیقی که کنوانسیون ژنو در رابطه با پناهندگی ارائه داده است، افرادی که در کشورهای جنگ زده زندگی می‌کنند و یا در کشور خود به دلایل مختلف از جمله گرایش‌های سیاسی یا مذهبی مورد آزار و اذیت و یا حتی قتل قرار دارند، می‌توانند به کشورهای امن دیگر پناهنده شوند. متاسفانه در سالیان اخیر افراد بسیار زیادی از این فرصت سوء استفاده کرده و به دروغ و با فراهم کردن مدارک تقلبی اقدام به گرفتن پناهندگی از کشورهای توسعه یافته از جمله انگلیس کرده‌اند.

   پناهجویان پس از وارد شدن به خاک انگلیس باید به اداره‌های مهاجرت و یا پلیس این کشور رجوع کنند و برای درخواست پناهندگی اقدام کنند. پناهجویان تا زمان رسیدگی به پرونده‌ مهاجرتی‌شان باید در کمپ‌های پناهندگی مستقر شوند که این کمپ‌ها وضعیت خوبی ندارند. اگر با تقاضای پناهندگی آنها موافقت نشود، این افراد باید هر چه سریعتر خاک انگلستان را ترک کنند.

   هزینه مهاجرت به انگلستان

   هنگامی که تصمیم به مهاجرت به انگلستان می‌گیرید، حتما باید تخمینی از هزینه‌های مهاجرت داشته باشید تا بتوانید برای تامین هزینه‌های مهاجرت‌تان برنامه ریزی کنید. هزینه مهاجرت به انگلستان با توجه با هدف مهاجرت شما و نوع ویزایی که باید دریافت کنید متفاوت است. اگر به قصد مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری می‌خواهید اقامت انگلستان را دریافت کنید، علاوه بر سرمایه‌ای که برای اهداف بیزینس خود باید در حسابتان داشته باشید، باید هزینه‌های گرفتن ویزا و سفر خود را نیز تامین کنید. دانشجویان نیز باید تمکن مالی کافی برای مدیریت هزینه‌های زندگی دانشجویی خود در کشور انگلستان را داشته باشند.

   اینکه ویزای شما از نوع Tier  باشد و یا گلوبال تلنت و یا ویزای نوآفرینی، هزینه هر یک با دیگری متفاوت است. در اینجا هزینه هر یک از ویزاهای درخواستی از سمت متقاضیان را برایتان آورده‌ایم:

   نوع ویزای درخواستی از سوی متقاضیانهزینه صدور ویزا
   ویزای کار (نیروی کار ماهر)625 پوند
   ویزای Tier 1 (ویزای سرمایه گذاری)1638 پوند
   ویزای کارآفرینی1292 پوند
   ویزای نوآوری1036 پوند
   ویزای استارت آپ378 پوند
   ویزای تحصیلی Tier 4 General  (ویزای دانشجویی)363 پوند
   ویزای تحصیلی Tier 4 Child (ویزای دانش آموزی)363 پوند
   ویزای دوره زبان200 پوند
   ویزای توریستی100 پوند
   ویزای گلوبال تلنت623 پوند
   ویزای ازدواج + فامیلی1538 پوند

   تمامی هزینه‌های ذکر شده در جدول بالا فقط برای صدور ویزا هستند. مهاجرت به انگلستان هزینه‌های دیگری از جمله هزینه‌های زندگی روزمره را نیز شامل می‌شود که در قسمت بعد درباره آن توضیح خواهیم داد.

   هزینه های زندگی در انگلستان برای مهاجران

   از آنجایی که واحد پول انگلستان پوند است، همه افرادی که به این کشور مهاجرت می‌کنند تمام هزینه‌هایشان نیز به پوند است. اینکه مهاجران در کدام یک از شهرهای انگلستان زندگی می‌کنند، چه نوع اقامتی را برای خود انتخاب کرده‌اند وسبک زندگی‌شان به چه شکلی است، همه این عوامل بر میزان هزینه‌های زندگی در انگلستان تاثیر مستقیم دارند. برای مثال لندن گران‌ترین شهر انگلستان به شمار می‌رود و هزینه‌های زندگی و اجاره خانه در این کشور به مراتب گران‌تر از شهرهای دیگر است. بدون در نظر گرفتن اجاره خانه، می‌توان گفت که هزینه‌های زندگی یک خانواده 4 نفره در شهر لندن مبلغی حدود 3100 پوند است. اما همین هزینه‌ها در شهرهای دیگری مانند لیورپول به طور میانگین به 2300 پوند می‌رسد. اجاره بهای خانه ها نیز در شهر لیورپول بسیار کمتر از لندن است و هر خانواده به طور میانگین 65% کمتر اجاره بها می‌پردازد. خلاصه‌ای از هزینه‌های زندگی روزمره در کشور انگلستان به صورت زیر است:

   شرح مواردهزینه (پوند)
   حقوق ماهیانه خالصحدود 1800
   خرید آپارتمان در مرکز شهر3815 (به ازای هر متر مربع)
   خرید آپارتمان در اطراف شهر2826 (به ازای هر متر مربع)
   اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر700
   اجاره آپارتمان یک خوابه در اطراف شهر568
   اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر1191
   اجاره آپارتمان 3 خوابه در اطراف شهر923
   هزینه ماهیانه باشگاه‌های ورزشی30
   گازوئیل1.24 (به ازای هر لیتر)
   کرایه تاکسی1.71 (به ازای هر کیلومتر)
   بلیط یک طرفه حمل و نقل عمومی204
   غذا در رستوران های معمولی12
   کاپوچینو2.59
   آب معدنی (بطری کوچک)0.88
   شیر یک لیتری0.89
   برنج (هر کیلو)1.3
   تخم مرغ (شانه 12 عددی)1.86
   سیب (هر کیلو)1.79
   موز (هر کیلو)1.02
   پرتقال (هر کیلو)1.64
   گوجه فرنگی (هر کیلو)1.72
   سیب زمینی (هر کیلو)1.15

   راحت ترین راه مهاجرت به انگلستان

   در قسمت‌های قبلی انواع روش‌های مهاجرت به انگلستان را بررسی کردیم. حال ممکن است این سوال برای شما به وجود بیاید که بهترین مسیر برای رفتن به کشور انگلستان کدام روش است؟ در واقع باید بگوییم که نمی‌توان پاسخ قطعی به این سوال داد. این شما و اهداف و شرایط شما هستند که تعیین می‌کنند کدام روش راحت‌ترین راه مهاجرت به انگلستان برای شما باشد. اگر دانش آموز و یا دانشجویی هستید که نمرات خوبی گرفته‌اید و رزومه علمی درخشانی برای خود رقم زده‌اید، قطعا گرفتن ویزای تحصیلی بهترین گزینه برای شما خواهد بود. البته به شرطی که از سطح زبانی خوبی هم برخوردار باشید.

   اگر علاقه‌ای به ادامه تحصیل ندارید ولی در عوض عاشق راه اندازی کسب و کار و ارائه ایده‌های جذاب بیزینسی هستید، مطمئنا ثبت شرکت و یا گرفتن ویزای نوآفرینی بهترین گزینه برای شما خواهد بود. متقاضیانی که در حوزه هنر بسیار فعال هستند و استعداد ویژه‌ای در این زمینه دارند از طریق ویزای هنری می‌توانند برای گرفتن اقامت انگلستان اقدام کنند.

   بنابراین این شما هستید که با توجه به شرایط زندگی فعلی خود می‌توانید بهترین گزینه را برای مهاجرت به این کشور پیشرفته اروپایی انتخاب کنید. ولی به طور کلی با توجه به تجربه کارشناسان ما در حوزه مهاجرت، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری استارتاپی و نوآفرینی از رایج‌ترین روش‌های مهاجرت به انگلیس به شمار می‌روند.

   بهترین شهرهای انگلیس برای مهاجرت

   پس از اخذ ویزای مهاجرت به انگلیس ممکن است در انتخاب شهر مورد نظر خود دچار تردید شوید. انگلستان شهرهای خوب و بزرگی دارد که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند و با توجه به تمکن مالی و اولویت‌های زندگی‌تان می‌توانید هر یک از این شهرها را انتخاب کنید.

   لندن

   لندن پایتخت انگلستان و گران‌ترین شهر این کشور است. مهاجرت به لندن و شروع زندگی در این شهر رویایی می‌تواند چالش‌ها و ماجراجویی‌های قشنگی را همراه خود داشته باشد. افرادی که در این شهر بزرگ و پر هیاهو زندگی می‌کنند فرصت پیدا کردن موقعیت‌های شغلی خوب را پیدا می‌کنند و راه را برای پیشرفت حرفه خود باز می‌کنند. جمعیت عظیمی از سرتاسر دنیا در این کشور زندگی می‌کنند و پدیده چند فرهنگی در این شهر به وفور دیده می‌شود. از جمله مزایای زندگی در شهر لندن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

   • این شهر دارای جمعیت بسیاری با فرهنگ‌ها و آداب و رسوم متفاوت است به همین دلیل تنوع فرهنگی در این شهر به وفور قابل مشاهده است و با زندگی در این شهر با سنت‌های کشورهای مختلف می‌توان آشنا شد.
   • لندن دارای امکانات تفریحی و سرگرمی بسیار زیادی است. اگر بتوانید از پس هزینه‌های این مراکز تفریحی بربیایید، به راحتی می‌توانید خودتان را در این شهر شلوغ سرگرم کنید و از جاهای دیدنی و مراکز تفریحی آن لذت ببرید.
   • موزه‌ها و گالری‌های زیادی در این شهر وجود دارد که می‌تواند برای دوست‌داران تاریخ و هنر گزینه مناسبی باشد.
   • وجود مراکز ورزشی و ورزشگاه‌های بزرگ در لندن باعث جذب بسیاری از ورزشکاران و ورزش دوستان به این شهر شده است.
   • لندن دارای سیستم حمل و نقل عمومی بسیار پیشرفته است. این سیستم شامل شبکه راه آهن زیرزمینی، تاکسی‌های مشکی، اتوبوس‌های رودخانه‌ای، اجاره دوچرخه و تراموا است که به شهروندان اجازه می‌دهد با استفاده از هر یک از این وسایل حمل و نقل عمومی خود را به هر یک از 32 ناحیه شهر لندن برسانند.
   • لندن را به عنوان پایتخت مالی جهان می‌شناسند و سرمایه‌های مالی هنگفتی در این شهر در حال گردش است. بزرگ‌ترین بانک‌ها و کارگزاری‌های جهان در این شهر مستقر شده‌اند.

   همانطور که دیدید لندن درای ویژگی‌های بارز زیادی است که هر مهاجری را ترغیب به سکونت در این شهر می‌کند. اما یادتان باشد که این شهر رویایی معایبی نیز دارد که عبارتند از:

   • لندن گران ترین شهر انگلیس است و اجاره بهای خانه در این شهر نسبت به سایر شهرها حداقل 50% گران‌تر است.
   • شلوغی و ازدحام جمعیت در این شهر به شدت بالاست و خیابان‌ها همیشه دارای ترافیک هستند.
   • آلودگی هوا در این شهر زیاد است و در برخی مناطق این شهر مردم در وضعیت قرمز آلودگی زندگی می‌کنند.

   منچستر

   منچستر از دیگر شهرهای جذاب کشور انگلستان است. این شهر در قسمت شمال غربی انگلستان قرار گرفته و رشد اقتصادی و تجاری بی نظیری دارد. با توجه به اینکه هزینه زندگی و اجاره بهای خانه در این شهر نسبت به لندن بسیار مقرون به صرفه تر است، بسیاری از مهاجران این شهر را به عنوان محل زندگی خود انتخاب می‌کنند. همچنین منچستر دارای مراکز تفریحی و گردشگری زیادی است.

   بیرمنگام

   بعد از لندن بیرمنگام شلوغ ترین و پرازدحام‌ترین شهر انگلستان است. در این شهر اقتصاد رو به رشد است و هزینه اجاره مسکن منصفانه‌تر است. هزینه‌های زندگی مقرون به صرفه است و مدارس از کیفیت آموزشی خوبی برخوردارند. به همین دلیل بیرمنگام نیز مانند لندن تنوع فرهنگی زیادی دارد و مهاجران زیادی از سراسر دنیا در این شهر ساکن هستند.

   لیورپول

   لیورپول نیز مانند منچستر شهری زنده و پویا است و محیطی دوستانه دارد. دانشجویان زیادی در این شهر زندگی می‌کنند چرا که هزینه‌های زندگی در این شهر نسبت به سایر شهرها پایین‌تر است. وجود تیم فوتبال لیورپول در این شهر نیز بر سرزنده بودن نسل جوان این شهر تاثیر مضاعفی داشته است.

   شرایط اقامت و دریافت تابعیت پس از مهاجرت به انگلستان

   انواع روش‌های مهاجرت به انگلیس را بررسی کردیم. اما آیا به محض دریافت ویزاهای انگلیس می‌توان برای گرفتن تابعیت این کشور اقدام کرد؟ خیر. در قدم اول باید بدانید که برخی از انواع ویزا و اقامت منجر به دریافت اقامت دائم و تابعیت انگلستان نمی‌شود. مثلا اگر به قصد ادامه تحصیل در انگلستان به این کشور مهاجرت کرده‌اید، باید بدانید که پس از پایان تحصیلاتتان اقامت شما تمدید نمی‌شود و باید نوع ویزای خود را به ویزای کاری، سرمایه گذاری و یا ازدواج تغییر دهید.

   به طور میانگین باید 3 تا 8 سال از اقامت شما در انگلستان گذشته باشد تا بتوانید برای گرفتن اقامت دائم اقدام کنید. اگر موفق به گرفتن اقامت دائم شدید، پس از گذشت 2 سال می‌توانید برای گرفتن تابعیت و شهروندی انگلیس نیز درخواست دهید.

   مدارک لازم جهت اخذ ویزا انگلیس

   برای گرفتن ویزاهای مختلف انگلستان، مدارک خاص هر یک را باید به سفارت انگلستان تحویل بدهید. برای مثال برای گرفتن ویزای تحصیلی داشتن تاییدیه از دانشگاه مورد نظر و یا برای ویزای کاری داشتن دعوت‌نامه از کارفرمای انگلیسی مورد نیاز است. اما به طور کلی چه برای تحصیل، چه برای کار و چه برای گردشگری بخواهید برای گرفتن ویزای انگلیس اقدام کنید، مدارک زیر ضروری هستند:

   • داشتن پاسپورت
   • چند قطعه عکس که به تازگی گرفته شده باشد
   • مدرک زبان
   • داشتن تمکن مالی

   خدمات موسسه رویال برای مهاجرت انگلستان

   با توجه به اینکه روش‌های زیادی برای مهاجرت به انگلیس وجود دارد و هر کدام دارای مقررات خاص خود هستند، ممکن است طی کردن این مسیر به تنهایی برای متقاضیان چالش برانگیز باشد. به همین جهت اگر از خدمات موسسه‌های مهاجرتی معتبری همچون موسسه رویال مهاجرت برای پیمودن فرآیند ویزا و مهاجرتتان استفاده کنید، با خیال راحت‌تر و شانس بیشتری می‌توانید به انگلستان مهاجرت کنید. کارشناسان رویال مهاجرت افراد باتجربه در امر مهاجرت هستند و با صبر و حوصله زیادی آماده مشاوره دادن به متقاضیان عزیز هستند. وکیل مهاجرت به انگلیس میتواند در این راه کمک شایانی به شما نماید.

   سخن پایانی

   کشور انگلستان یک مقصد رویایی برای همه افرادی است که قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارند. سطح کیفیت بالای زندگی و داشتن اقتصاد پیشرو باعث شده است تا افراد زیادی تقاضای مهاجرت به این کشور پیشرفته اروپایی را داشته باشند. انواع روش‌های مختلفی برای مهاجرت به انگلیس وجود دارد که در این مقاله آن را با هم بررسی کردیم.

   سؤالات متداول

   آیا پس از گرفتن ویزای توریستی می‌شود اقامت خود را در انگلستان تمدید کنیم؟

   خیر. از جمله شرایطی که باعث می‌شود تا سفارت انگلستان با ویزای توریستی شما موافقت کند این است که مطمئن شود شما به قصد پیدا کردن کار و یا موارد دیگر به انگلستان سفر نمی‌کنید. در غیر این صورت ویزای شما ریجکت می‌شود.

   اگر بخواهیم از طریق سرمایه گذاری به انگلستان مهاجرت کنیم، چقدر طول می‌کشد تا ویزای ما صادر شود؟

   به طور میانگین ویزای سرمایه گذاری زودتر از ویزای تحصیلی صادر می‌شود و طی 10 هفته متقاضیان می‌توانند به انگلستان مهاجرت کنند.

   کدام روش‌ها جزء کم هزینه ترین روش‌های مهاجرت به انگلستان هستند؟

   اگر بتوانید از طریق تحصیل و یا داشتن جاب آفر از یک کارفرمای انگلیسی اقدام به مهاجرت کنید، نیازی به پرداخت هزینه زیادی ندارید.

   کشور انگلستان سالانه میزبان بیش از 300.000 دانشجو از بیش از 150 کشور مختلف جهان است. در واقع این کشور یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان ایرانی نیز محسوب می شود.
   با توجه به شرایط امروزه ی کشور، افراد بسیاری برای تحصیل سعی می کنند تا وارد کشورهای پیشرفته و جهان اولی شوند. یکی از مواردی که اخیرا بسیار مورد استقبال افراد بوده، تحصیل در انگلیس می باشد چرا که شما با تحصیل …
   انگلیس یکی از برترین اقتصاد های دنیا است که ساکنان آن از کیفیت بالای زندگی، خدمات آموزشی و بهداشتی و درمانی بهره مند هستند. به همین دلیل بسیاری از افراد علاقه مند به مهاجرت به این کشور و دریافت اقامت آن می باشند.
   کشور انگلستان از جمله کشورهایی است که متقاضیان بسیار زیادی برای مهاجرت خود آنجا را به عنوان مقصد انتخاب می‌کنند. این کشور از جمله کشورهای پیشرفته اروپایی است که کیفیت بالایی از نظر سطح رفاه زندگی، کار و تحصیل دارد. رقابت برای گرفتن ویزای انگلستان به شدت بالا است، بنابراین داشتن وکیل مهاجرت به انگلیس…
   یکی از کشورهای پرطرفدار برای زندگی در بین مهاجرین، کشور انگلستان است. ویژگی‌ها و مزایا مختلفی که کشور انگلیس دارد باعث شده تا بسیاری از افرادی که قصد دارند تا محل زندگی خود را تغییر دهند، به سراغ این کشور آمدهو برای مهاجرت به انگلیس اقدام ‌کنند. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا شما را با مزایا و معایب زندگی در انگلیس…

   مقالات مرتبط

   خرید ملک و خانه در انگلیس

   خرید خانه در انگلیس

   خرید ملک و خانه در انگلیس رویال مهاجرت نظرتان درباره داشتن خانه در انگلستان چیست؟ انگلیس کشوری خوش آب و هوا، با رشد اقتصادی بسیار زیاد …

   ثبت شرکت در انگلیس

   ثبت شرکت در انگلیس

   کشور انگلستان از نظر اقتصادی شرایط مطلوب و ایده آلی برای سرمایه گذاران خارجی دارد. به همین دلیل هم تعداد زیادی از سرمایه گذاران بین …

   تحصیل دندانپزشکی در انگلیس

   تحصیل دندانپزشکی در انگلیس

   اگر علاقه مند به تحصیل در رشته دندانپزشکی در انگلستان هستید، گزینه های مختلفی برای انتخاب وجود دارد اما تحصیل دندانپزشکی در انگلیس یک رشته …

   زندگی در انگلستان

   یکی از کشورهای پرطرفدار برای زندگی در بین مهاجرین، کشور انگلستان است. ویژگی‌ها و مزایا مختلفی که کشور انگلیس دارد باعث شده تا بسیاری از …

   وکیل مهاجرت به انگلیس

   کشور انگلستان از جمله کشورهایی است که متقاضیان بسیار زیادی برای مهاجرت خود آنجا را به عنوان مقصد انتخاب می‌کنند. این کشور از جمله کشورهای …

   اپلای به دانشگاه های انگلیس

   کشور انگلستان سالانه میزبان بیش از 300.000 دانشجو از بیش از 150 کشور مختلف جهان است. در واقع این کشور یکی از محبوب ترین مقاصد …

   اخذ شهروندی و تابعیت انگلستان

   اخذ تابعیت و شهروندی انگلستان یکی از پرطرفدارترین هدف‌های مهاجرتی در بین متقاضیان است. انگلستان کشوری بسیار پیشرفته و مرفه است که شهروندان آن از …

   مهاجرت کاری به انگلیس

   مهاجرت کاری به انگلیس

   متقاضیان ایرانی که به دنبال مهاجرت یا کار در خارج از کشور هستند، اغلب انگلستان را در فهرست نهایی خود قرار می دهند. در واقع، …

   مهاجرت سرمایه گذاری به انگلیس

   انگلیس یکی از برترین اقتصادهای دنیا است که ساکنان آن از کیفیت بالای زندگی، خدمات آموزشی، بهداشتی و درمانی بهره‌مند هستند. به همین دلیل بسیاری …

   مشاوره رایگان مهاجرت