رویال مهاجرت می 14, 2023

زندگی در انگلستان

یکی از کشورهای پرطرفدار برای زندگی در بین مهاجرین، کشور انگلستان است. ویژگی‌ها و مزایا مختلفی که کشور انگلیس دارد باعث شده تا بسیاری از افرادی که قصد دارند تا محل زندگی خود را تغییر دهند، به سراغ این کشور آمده و برای مهاجرت به انگلیس اقدام ‌کنند. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا شما را با مزایا و معایب زندگی در انگلیس آشنا کرده و در مورد نکاتی که برای زندگی در این کشور باید به آن توجه داشته باشید، اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید.

مزایا و معایب زندگی در انگلیس

پیش از آن که بخواهیم شما را با مزایا و مشکلات زندگی در انگلستان آشنا کنیم، نیاز است تا به بررسی و معرفی این کشور پرداخته و شما را با انگلستان آشنا کنیم. انگلیس یکی از کشورهایی است که در قاره اروپا قرار دارد. به صورت کلی انگلستان جز کشورهای پیشرفته بوده و همچنین جزو شش اقتصاد برتر دنیا نیز به حساب می‌آید.

علاوه بر شرایط مناسب صنعتی و اقتصادی در انگلستان، این کشور تاریخی غنی نیز دارد و این تاریخ تاثیر بسیار زیادی بر روی معماری و فرهنگ مردم این کشور گذاشته است. به همین دلیل است که انگلیس حتی در بین توریست‌ها نیز محبوبیت بسیار زیادی دارد.

اگر بخواهیم شما را با برخی از مهم‌ترین مزایا زندگی در این کشور آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وجود صنایع مختلف در این کشور
 • وجود دانشگاه‌های معتبر
 • سیستم بهداشت ملی با کیفیت و طرح بیمه ملی

البته این موارد تنها بخشی از مزایای زندگی در انگلیس به حساب می‌آید و در بخش‌های بعدی نگاهی کامل به مزایا زندگی خواهیم انداخت و به صورت کامل در این زمینه صحبت خواهیم کرد:

مزایای زندگی در انگلیس

اگر بخواهیم شما را با مهم‌ترین مزایای زندگی در انگلستان آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

وجود دانشگاه‌های معتبر

یکی از مهم‌ترین مزایای زندگی در انگلیس وجود دانشگاه‌های معتبر در این کشور است. وجود این دانشگاه‌ها باعث شده تا بسیاری از دانشجویان بین المللی انگلیس را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند. به منظور بررسی شرایط و اپلای به دانشگاه‌های انگلیس باید گفت که در کشور در انگلستان بیش از ۱۳۰ دانشگاه وجود دارد

 • University of Oxford
 • University of Cambridge
 • Imperial College London
 • University of St Andrews
 • University of Durham
 • University of Warwick
 • University of Bath
 • University of Bristol
 • University of Exeter
 • University of Manchester

برترین دانشگاه‌های جهان در انگلیس

سرویس بهداشت ملی و بیمه ملی

در کشور انگلستان شاهد یک سرویس بهداشت ملی هستیم. این سازمان وظیفه رسیدگی به سلامت مردم و پوشش خدمات درمانی آن‌ها را بر عهده دارد. در کشور انگلستان بخش عظیمی از مردم تحت پوشش بیمه سازمان‌های دولتی قرار گرفته اند. این ویژگی باعث شده تا هزینه‌های درمان در این کشور بسیار مقرون به صرفه باشد. همچنین شما می‌توانید برای کاهش بیشتر هزینه‌های درمان خود، اقدام به خرید بیمه‌های درمانی خصوصی کنید.

امنیت بالا

از دیگر مزایای زندگی در انگلستان، امنیت بالا در این کشور است. این موضوع باعث شده تا مردم بتوانند با خیال آسوده به فعالیت‌های مختلف مشغول شده و بتوانند به راحتی در انگلستان زندگی کنند. به صورت کلی در انگلستان شاهد نرخ پایین جرم و جنایت بوده و همچنین نیروهای پلیس این کشور قدرت بالایی برای حفظ امنیت دارند. همچنین در این کشور سازمان امنیت داخلی MI5 و سازمان اطلاعاتی دولت انگلستان، مسئول حفظ کامل امنیت در این کشور به حساب می‌آیند.

کیفیت بالای زندگی

همان طوری که بیان کردیم، انگلستان یکی از 5 قدرت برتر اقتصادی دنیا به حساب می‌آید. همچنین این کشور نیز جز پرقدرت‌ترین کشورهای قاره اروپا محسوب می‌شود. تمامی این موارد باعث شده تا شاهد ثبات مالی و سیاسی در این منطقه باشیم و به همین واسطه سرانه درآمدی، اشتغال و کیفیت زندگی شهروندان در این کشور بسیار بالا است.

شرایط مساعد کار

به واسطه وجود صنایع مختلف در کشور انگلستان، شاهد بازار کار عالی در این کشور هستیم. این ویژگی باعث شده تا افرادی که در حوزه خاصی مهارت دارند، بتوانند به سرعت در این کشور کار پیدا کرده و از این طریق کسب درآمد کنند. همچنین به منظور جذب سرمایه گذاری در انگلیس، دولت انگلیس از راه اندازی استارت آپ در این کشور حمایت کرده و کمک‌های دولتی متعددی در این کشور به کسب و کارهای نوپا ارائه می‌شود.

زیرساخت‌های توسعه یافته

یکی دیگر از مزایای زندگی در انگلیس، زیرساخت‌های توسعه یافته در این کشور است. شما می‌توانید در هر شهر بزرگ و کوچکی زیرساخت‌های مختلفی نظیر پارک، میدان، زمین بازی، شبکه حمل و نقل، سیستم جمع آوری زباله، خدمات شهری و… مشاهده کرده و تمامی این زیرساخت‌ها باعث تسهیل زندگی مردم در کشور انگلستان شده است.

به عنوان مثال کیفیت شبکه حمل و نقل عمومی در این کشور به قدری است که شما نیازی ندارید تا برای جا به جایی در شهرها از وسیله شخصی استفاده کنید، بلکه به راحتی قادر خواهید بود تا از طریق حمل و نقل عمومی ارزان به نقاط مختلف کشور انگلستان رفت و آمد کنید.

مشکلات زندگی در انگلیس

اگر چه زندگی در کشور انگلیس مزایا بسیار زیادی برای شما به همراه دارد، با این حال در کنار این موارد، شاهد مشکلات مختلفی نیز در این کشور هستیم. در همین راستا اگر بخواهیم شما را با معایب زندگی در این کشور آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

هزینه بالای زندگی در انگلستان به نسبت ایران

به صورت کلی یکی از مهم‌ترین مشکلات زندگی در انگلستان، به خصوص برای مهاجرینی که از کشورهایی با اقتصاد ضعیف به انگلیس مهاجرت می‌کنند، هزینه‌های بالای زندگی است. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که اگر جز قشر مرفه در جامعه ایران هستید، انگلیس را برای مهاجرت انتخاب کنید.

استرالیا

هزینه بالا تحصیل در انگلیس

اگر چه کشور انگلستان سیستم آموزشی بسیار قدرتمندی دارد، اما یکی از معایب زندگی در انگلستان برای دانشجویان، هزینه بالا تحصیل در انگلستان است. به همین دلیل اگر قصد دارید تا کشور انگلستان را برای تحصیل انتخاب کنید، نیاز است تا برای دریافت فاند اقدام کرده تا از این طریق بتوانید هزینه‌های تحصیل خود را کاهش دهید. بر اساس آمارهای منتشر شده، میانگین هزینه های زندگی دانشجویی در این کشور در حدود 795 پوند در ماه یا 183 پوند در هفته است.

ترافیک‌های سنگین

یکی دیگر از مهم‌ترین مشکلات زندگی در انگلستان، وجود ترافیک‌های سنگین در این کشور است. این موضوع برای افرادی که قصد دارند تا از وسایل شخصی خود برای جا به جایی در شهر استفاده کنند، می‌تواند مشکل ساز باشد. البته شما می‌توانید از وسایل حمل و نقل عمومی پیشرفته در انگلیس استفاده کرده و با این کار در وقت خود صرفه جویی کرده و درگیر ترافیک در کشور انگلستان نیز نشوید.

چالش‌های مربوط به دریافت ویزا

از دیگر معایب زندگی در انگلستان، وجود مقررات سخت گیرانه در این کشور برای اعطا ویزا است. این موضوع باعث شده تا روند مهاجرت به انگلیس سخت شود. البته شما می‌توانید با کمک یک مجموعه معتبر در حوزه مهاجرت روند دریافت ویزا را سریع و با کمترین چالش انجام دهید.

دولت انگلستان همواره در تلاش است تا توجه و نظارت دقیقی بر صدور ویزا داشته باشد و فارغ از آن که قصد دارید تا از چه طریقی به این کشور مهاجرت کنید، نیاز است تا وضعیت و کیس شما به صورت دقیق مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

شرایط خاص آب و هوایی

به دلیل موقعیت قرارگیری کشور انگلستان، شاهد شرایط خاص آب و هوایی در این کشور هستیم. در صورتی که عاشق گرما خورشید هستید به احتمال زیاد کشور انگلیس گزینه مناسبی برای شما به حساب نمی‌آید. در واقع در اکثر روزهای سال آب و هوا کشور انگلستان ابری و بارانی بوده و همچنین آب و هوای انگلیس خیلی زود تغییر می‌کند. این تغییرات سریع آب و هوایی، در کنار شرایط مه آلود در اکثر مواقع سال از دیگر معایب زندگی در انگلیس محسوب می‌شود.

رقابت شدید در بازار کار

با وجود این که در کشور انگلستان شاهد بازار کار گسترده و همچنین نرخ پایین بیکاری هستیم، اما یکی از مشکلات زندگی در انگلستان، رقابت شدید در بازار کار است. در واقع انگلیس مثل اکثر کشورهای اروپایی به صورتی است که برای پیدا کردن کار در یک صنعت خاص و شناخته شده در فضا آن، نیاز است تا رقابت کرده و مهارت‌های خود را افزایش دهید تا بتوانید در بازار کار در این کشور جایگاه ویژه ای کسب کنید.

در صورتی که از افراد متخصص، مجرب با تحصیلات مرتبط و سابقه حرفه ای باشید قادر خواهید بود تا بتوانید حقوق بالا و مزایای عالی دریافت کنید.

چالش‌های مربوط به برکزیت

در سال‌های اخیر پس از کش و قوس‌های فراوان در نهایت دولت انگلیس تصمیم گرفت تا از اتحادیه اروپا خارج شود. این خروج که اصطلاحاً به آن برکزیت گفته می‌شود، چالش‌های بسیاری را برای انگلستان به همراه داشته است. تغییرات در قوانین و مقررات تجاری، تغییرات در قوانین مهاجرت، تغییرات در قوانین حقوق کارگران، تغییرات در قوانین حقوق شهروندان و… تنها برخی از چالش‌هایی است که پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا برای این کشور ایجاد شده است.

هزینه‌های زندگی در انگلستان

همان طوری که بیان کردیم، یکی از مشکلات زندگی در انگلستان، هزینه‌های بالا زندگی در این کشور است. در واقع اگر قصد زندگی در انگلیس را دارید، باید به این نکته توجه داشته باشید که انگلستان یکی از گران‌ترین کشورهای دنیا محسوب می‌شود.

به صورت کلی اگر بخواهیم اقدام به مقایسه هزینه‌های زندگی در این کشور کنید، باید گفت که هزینه زندگی در لندن ۱۳۵.۷۵٪ بیشتر از تهران است. همچنین در صورتی که خانه نداشته باشید و نیاز باشد تا در این کشور خانه اجاره کنید، هزینه شما به ۱۷۱.۱۷٪ افزایش پیدا می‌کند. البته با توجه به بالا بودن کیفیت زندگی در انگلیس می‌توان گفت این هزینه‌ها غیر منطقی نیست. در کنار بررسی این مسئله، اگر بخواهیم شما را با لیست هزینه‌های معمول در کشور انگلستان آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

عنوانقیمت براساس پوند
یک وعده غذایی دو نفره در رستوران معمولی۵۰ پوند
یک وعده غذایی تک نفره در رستوران ارزان۶ پوند
شیر یک لیتری۰.۹۵ پوند (۹۵ پنی)
نان سفید ۵۰۰ گرمی۱ پوند
برنج سفید یک کیلوگرمی۱.۳۶ پوند
بسته تخم مرغ ۱۲ عددی۲ پوند
پنیر محلی یک کیلوگرمی۵.۷۲ پوند
فیله مرغ یک کیوگرمی۵.۵۰ پوند
گوشت قرمز یک کیلوگرمی۸.۵۱ پوند
بطری آب ۱.۵ لیتری۰.۹۷ پوند (۹۷ پنی)
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)۲.۵۰ پوند
کرایه تاکسی۳ پوند
بلیط یک نفره سینما۱۰ پوند
یک دست لباس تابستانی۲۹.۸۱ پوند
اجاره خانه تک خوابه در مرکز شهر۸۸۲.۷۱ پوند
اجاره خانه تک خوابه در حومه شهر۶۵۸.۲۷ پوند
اجاره خانه ۳ خوابه در مرکز شهر۱۶۰۳.۹۹ پوند
اجاره خانه ۳ خوابه در حومه شهر۱۱۷۲.۴۱ پوند

پیشنهاد ما این است که برای مقایسه هزینه زندگی در ایران با انگلیس، میزان درآمد خود و قدرت خریدتان را بررسی کنید تا بتوانید دید قابل توجهی نسبت به هزینه‌های زندگی در این کشور داشته باشید.

مهاجرت به انگلستان با موسسه رویال مهاجرت

پس از بررسی مزایا و معایب زندگی در انگلیس، حال نیاز است تا شما را با یکی از برترین مجموعه‌های فعال در حوزه مهاجرت آشنا کنیم. موسسه رویال مهاجرت از ابتدا تا انتها روند مهاجرت در کنار شما است و وکیل مهاجرت به انگلیس در این مجموعه با معرفی کامل مزایا و معایب زندگی در این کشور دید کاملی در مورد زندگی در این کشور به شما ارائه می‌دهد. این موضوع باعث می‌شود تا بتوانید با آگاهی کامل در مورد چالش‌هایی که به منظور زندگی در انگلستان ممکن است با آن‌ها مواجه شوید، در نهایت با کمترین مشکل به این کشور مهاجرت کنید. به کمک کارشناسان ما در این مجموعه، به بهترین شکل ممکن ابهامات خود را برطرف کنید.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت