رویال مهاجرت می 15, 2023

وکیل مهاجرت به انگلیس

کشور انگلستان از جمله کشورهایی است که متقاضیان بسیار زیادی برای مهاجرت خود آنجا را به عنوان مقصد انتخاب می‌کنند. این کشور از جمله کشورهای پیشرفته اروپایی است که کیفیت بالایی از نظر سطح رفاه زندگی، کار و تحصیل دارد. رقابت برای گرفتن ویزای انگلستان به شدت بالا است، بنابراین داشتن وکیل مهاجرت به انگلیس از جمله گزینه‌هایی است که شانس متقاضیان را برای گرفتن ویزا بالا می‌برد. اما از میان هزاران وکیل مهاجرتی که هیچ شناختی از پیشینه‌ی آنها نداریم، وکیل معتمد و حرفه‌ای را چگونه می‌توانیم تشخیص دهیم؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی ویژگی‌های یک وکیل مهاجرت به انگلیس باتجربه، وظایف ایشان و هزینه استخدام وکیل بپردازیم.

لزوم داشتن وکیل مهاجرت به انگلستان و مشاوره ویزای انگلیس

هر ساله بر تعداد افرادی که قصد مهاجرت به کشور انگلیس را دارند افزوده می‌شود و از تمام نقاط جهان متقاضیان بی‌شماری با دلایل متفاوت قصد مهاجرت به انگلیس را دارند. به همین دلیل دولت این کشور قوانین و مقررات سخت‌گیرانه‌ای را برای پذیرفتن افراد به کار می‌گیرد و فیلترهای زیادی را برای سنجش آنها در نظر می‌گیرد. اگر متقاضیان خودشان بخواهند به تنهایی تمامی روند گرفتن ویزا را بپیمایند، به دلیل استرس و تنش‌هایی که در این راه وجود دارد، ممکن است از برخی از جزییات غافل بمانند و همین غفلت باعث ریجکت شدن درخواست ویزای آنها شود.

کمک گرفتن از مشاوره‌های یک وکیل خوب برای مهاجرت به انگلیس از پند منظر به سود متقاضیان خواهد بود. از جمله:

 • وکیل مهاجرتی خوب از تمامی قوانین مربوط به مهاجرت اطلاع کافی دارد و با زیر نظر داشتن تمامی مراحل، از امکان ریجکت شدن پرونده متقاضیان جلوگیری می‌کند.
 • وکیل مهاجرتی موکل خود را در هر مرحله در جریان روند کار می‌گذارد و او را به طور مداوم پیگیری می‌کند.
 • در روند انجام کارهای مربوط به مهاجرت، گاهی ممکن است شرایطی پیش آید که برای متقاضیان پر ریسک باشد و با شرایط آنها همخوانی نداشته باشد. یک وکیل مهاجرت به انگلیس، این شرایط را شناسایی می‌کند و راه حلی انجام شدنی برای آن پیدا می‌کند.
 • داشتن وکیل مهاجرتی از نظر زمانی و مالی برای متقاضیان به صرفه است و وقت و پول زیادی را برای آنها ذخیره می‌کند.
 • با توجه به اینکه وکیل‌ها و مشاورهای مهاجرتی در جریان شرایط اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشور مقصد هستند، با آرامش امور مربوط به مهاجرت را پیگیری می‌کنند و در مدت زمان کم نتیجه بهتری را برای متقاضیان رقم می‌زنند.

چگونه وکیل خوب برای مهاجرت به انگلستان پیدا کنم؟

مسلما مسیر مهاجرت راه پر فراز و نشیبی است. دغدغه‌های عاطفی، مالی و ذهنی افراد باعث می‌شود تا احتمال خطای آنها نیز بیشتر شود. در گام اول بهترین گزینه‌ای که می‌تواند در متقاضیان آسودگی خاطر ایجاد کند، پیدا کردن یک وکیل خوب برای مهاجرت به انگلیس است. این امر به قدری مهم است که ارزش آن را دارد تا افراد چندین روز برای پیدا کردن یک مشاور خوب وقت بگذارند و فرد معتمدی را بیابند.

اگر از قبل کسی از دوستان و آشنایانتان تجربه موفق مهاجرت را داشته و از وکیل مهاجرتی کمک گرفته است، شما نیز می‌توانید به سراغ آن فرد بروید و پس از صحبت‌ها و بررسی‌های خودتان، از ایشان کمک بگیرید. اما اگر کسی را نمی‌شناسید، می‌توانید به سراغ موسسات مهاجرتی معتبر بروید و از سوابق آنها اطلاعات لازم را کسب کنید و درباره کیس‌های قبلی آنها به خوبی تحقیق کنید. استفاده از مشاوره‌ وکیل‌های باتجربه رویال مهاجرت کمک بزرگی در جهت انجام امور مربوط به مهاجرت به کشور پرطرفدار انگلیس به متقاضیان خواهد کرد.

وظایف وکیل مهاجرت در انگلستان

پس از اینکه وکیل مهاجرت به انگلیس قابل اعتمادی را پیدا کردید، حال لازم است تا با وظایف این وکیل نیز آشنا شوید تا بدانید که او در روند انجام کارهای مربوط به مهاجرت چه مسئولیت‌هایی بر عهده دارد.

 1. آشنا کردن متقاضیان با مسیر مهاجرت: بسیاری از کسانی که برای مهاجرت اقدام می‌کنند، هیچ پیش زمینه‌ ذهنی‌ای از مسیری که پیش روی آنها قراردارد ندارند. وکیل مهاجرتی تمام جزییات را به آنها شرح می‌دهد و تمامی مدارک لازم برای مهاجرت را از آنها طلب می‌کند و فرم‌های مربوطه را به آنها معرفی می‌کند و گام به گام با متقاضیان همراه خواهد شد.
 2. درخواست اخذ ویزا: با توجه به هدف افراد از مهاجرت به انگلستان، آنها می‌توانند برای ویزاهای مختلفی فرم پر کنند. انواع ویزاهای مختلف تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج و … برای مهاجرت به انگلیس وجود دارد که متقاضیان با توجه به هدف و شرایط خود می‌توانند برای هر یک اقدام کنند. هر یک از این ویزاها زیرمجموعه‌های خود را دارند که وکلای خوب مهاجرتی به تمامی این مقررات آگاهند. وظیفه یک وکیل خوب این است که شرایط موکلش را بسنجد و با توجه به آن برای ویزای مناسب درخواست دهد.
 3. گرفتن مجوز اسپانسری مشاغل مختلف: کسانی که برای کار می‌خواهند به انگلستان بروند، لازم است که از اداره کار این کشور مجوز اسپانسرشیپ داشته باشند. وظیفه یک وکیل مهاجرت برای انگلستان این است که با این روند آشنایی داشته باشد و برای انجام نامه نگاری‌ها و گرفتن مجوز اقدام کند.
 4. درخواست گرفتن اقامت و شهروندی: کمک گرفتن از یک وکیل صرفا مختص کسانی که برای بار اول اقدام به مهاجرت می‌کنند نیست. یک مشاور مهاجرتی می‌تواند متقاضیان باتجربه را نیز در روند انجام کارهایی مانند برطرف کردن ریجکتی ویزا، تمدید مدت زمان ویزا، درخواست اقامت دائم و یا شهروندی متقاضیان و تغییر ویزا به انواع دیگر همراهی کند.

مهاجران انگلیس

ویژگی وکیل و مشاور مهاجرت به انگلستان

وکیل تخصصی مهاجرت به انگلیس ویژگی‌هایی دارد که او را از یک وکیل معمولی متمایز می‌کند. این ویژگی‌ها عبارتند از:

 • اولین ویژگی یک وکیل مهاجرتی به انگلیس قابل اعتماد این است که دارای مجوز رسمی وکالت در کشور انگلستان باشد. متقاضیان می‌توانند با جستجوی نام وکیلانی که پروانه وکالت در شهر لندن دارند، به این افراد دسترسی پیدا کنند و با بررسی سوابق ایشان، دست به انتخاب بزنند. علاوه بر داشتن پروانه رسمی وکالت، داشتن دفتر رسمی نیز می‌تواند به اعتبار یک وکیل مجرب اضافه کند.
 • از دیگر ویژگی‌های یک وکیل مهاجرتی خوب این است که تعهد و صداقت در حرف‌ها و اعمال او مشخص است. در هنگام کار تنها به منافع موکلش فکر می‌کند و چیز دیگری جز موفقیت پرونده موکلش برای او اولویت ندارد.
 • آگاهی داشتن از جزئی‌ترین اطلاعات مربوط به قوانین مهاجرت به انگلستان از جمله ویژگی‌های یک وکیل خبره است. چرا که اطلاع نداشتن از مقررات ممکن است باعث یک خطای کوچک و در نتیجه باعث ریجکت شدن پرونده متقاضی شود.
 • داشتن حسن سابقه نیز از ویژگی‌های یک وکیل حرفه‌ای است. حتی الامکان سعی کنید با موکلان قبلی وکیل مورد نظر خود در ارتباط باشید و نظر آنها را نیز درباره او جویا شوید. داشتن رضایت موکلان می‌تواند خیال شما را راحت کند.
 • داشتن تجربه زیاد و تسلط کافی بر مسیر مهاجرت و انتخاب راه‌های کوتاه و زودبازده برای گرفتن ویزا از دیگر امتیازات مثبت برای یک وکیل متخصص محسوب می‌شود.
 • مسلط بودن به زبان انگلیسی و داشتن تحصیلات و دانش مربوط به مسائل حقوقی از دیگر شاخصه‌های یک وکیل خوب است. توانایی لازم برای ارتباط گرفتن با وکیلانی که در انگلستان هستند نیز جزئی از این ویژگی‌ها است.

وکیل مهاجرت به سایر کشور ها

وکیل مهاجرت به آلمان وکیل ماجرت به کانادا وکیل مهاجرت به مجارستان وکیل ماجرت به دانمارک وکیل مهاجرت به اسپانیا وکیل ماجرت به سوئد وکیل مهاجرت به فرانسه وکیل ماجرت به انگلستان وکیل مهاجرت به ترکیه وکیل مهاجرت به آمریکا وکیل مهاجرت به اتریش


نحوه استعلام وکیل مهاجرت انگلستان

برای اینکه به طور رسمی متوجه این شوید که وکیل مهاجرتی به انگلیس دارای سوء سابقه و یا حسن شهرت است، می‌توانید از پروانه وکالت او استعلام بگیرید. در صورتی‌که پروانه وکالت تایید شد، حال باید به سراغ دیگر موکلان او بروید. بهترین روش برای جستجوی موثر درباره یک وکیل مهاجرتی این است که میزان موفقیت او در پرونده‌های قبلی‌اش را بررسی کنید و با پرس و جو از موکلان قبلی‌اش، ببینید که آیا آنها نیز نظر مثبتی درباره او دارند یا خیر. در چنین شرایطی متوجه سابقه خوب یا بد وکیل مورد نظرتان خواهید شد.

هزینه وکیل مهاجرت به انگلستان

درست است که کمک گرفتن از یک وکیل مهاجرتی خبره شما را زودتر به مقصد می‌رساند و هم از لحاظ زمانی و هم از لحاظ اقتصادی برای شما به صرفه خواهد بود اما استخدام وکیل، هزینه دارد و شما موظفید تا در قبال خدماتی که از یک وکیل درخواست می‌کنید، دستمزد او را پرداخت کنید. هزینه وکیل مهاجرت به انگلستان به عوامل بسیاری بستگی دارد:

 • نوع ویزای درخواستی شما چه ویزای تحصیلی باشد چه ویزای کار یا سرمایه گذاری، هر یک پیچیدگی‌ها و مسیر خاص خودش را دارد. بنابراین نوع ویزا بر هزینه وکیل تاثیرگذار است.
 • میزان تبحر و تخصص وکیل نیز بر میزان درآمد وی موثر است.
 • میزان پیچیدگی پرونده، شرایط متقاضیان و مدت زمانی که برای پیگیری پرونده لازم است تعیین کننده میزان دستمزد وکیل مهاجرتی هستند.
 • اینکه وکیل مهاجرتی در کدام کشور باشد نیز بر هزینه دریافتی او موثر است. برای مثال وکیلی که در تهران است دستمزد متفاوت‌تری نسبت به وکیلی که در لندن است دریافت می‌کند.

وکیل برای مهاجرت به انگلیس با موسسه رویال مهاجرت

با توجه به میزان رقابتی که بین متقاضیان برای گرفتن ویزای انگلیس وجود دارد و همچنین قوانین سخت گیرانه‌ای که این کشور برای مهاجرت وضع کرده است، انجام یک اشتباه کوچک در تشکیل پرونده ممکن است ضررهای مالی و زمانی جبران ناپذیری را به افراد وارد کند. بنابراین مشاوره گرفتن از وکیل‌های خبره و حرفه‌ای موسسه رویال مهاجرت شانس گرفتن ویزا و مهاجرت به انگلستان را برای متقاضیان بیشتر می‌کند. شما مخاطبان عزیز می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با مشاوران ما در تماس باشید تا با توجه به شرایط شما، بهینه ترین راه را به شما معرفی کنند.

سخن پایانی

در این مقاله از چالش‌هایی که در مسیر مهاجرت به انگلستان وجود دارد و اهمیت کمک گرفتن از وکیل مهاجرت انگلیس صحبت کردیم. داشتن تجربه کافی، تسلط به تمامی قوانین مهاجرتی، داشتن مجوز وکالت در انگلستان، تسلط به زبان انگلیسی و … از ویژگی‌های یک وکیل خوب است. متقاضیان باید گزینه‌های موردنظر خود را با دقت تمام بررسی کنند چرا که انتخاب یک وکیل خبره مسیر رسیدن به ویزای انگلیس را برای آنها هموارتر می‌کند.

سؤالات متداول درباره وکیل مهاجرت به انگلیس

مبلغ دقیقی را به عنوان هزینه وکیل مهاجرتی نمی‌توان در نظر گرفت چرا که این هزینه به عوامل مختلفی مانند تجربه و سابقه وکیل، نوع ویزای درخواستی شما، روند مهاجرت و … دارد.

برای استعلام یک وکیل خوب ابتدا لازم است تا شماره پروانه وکالت او را پیگیری کنید و از اینکه او در لندن دارای مجوز وکالت است اطمینان حاصل کنید. از دیگر ویژگی‌های یک وکیل متخصص، داشتن دفتر رسمی است.

اینکه وکیل مهاجرتی مد نظر شما در تهران دفتر دارد و یا در لندن معیار درستی برای تشخیص تخصص او نیست. یک وکیل مهاجرتی حرفه‌ای دارای ویژگی‌هایی همچون تسلط به امور مهاجرت، داشتن دانش و ارتباطات کافی با دیگر وکلا، داشتن پروانه وکالت و … است که برای تشخیص خوب بودن یک وکیل می‌توانید این معیارها را در ذهن داشته باشید.

2نظرات

 • حسین
  ژانویه 2, 2024

  سلام
  آیا باداشتن گواهینامه پایه یک می توان در انگلستان مشغول به کار شد یا خیر ؟ ممنون

  • کارشناس مهاجرت
   ژانویه 8, 2024

   سلام روزتون بخیر
   برای دریافت ویزای کاری انگلستان، شرایط سنی و مدرک تحصیلی نیز اهمیت است. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد.می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل نمایید.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت