تحصیل دندانپزشکی در دانمارک
تیم نویسندگان رویال مهاجرت نوامبر 29, 2023

تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

دندانپزشکی یکی از رشته‌های پرتقاضا و محبوب در سراسر جهان است. کشورهایی مانند دانمارک نیز دوره‌های تحصیلی باکیفیت عالی در این زمینه ارائه می‌دهند. دانشجویان با تحصیل دندانپزشکی در دانمارک آینده شغلی درخشانی در سراسر جهان خواهند داشت. مشاوران ما در رویال مهاجرت به شما در اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور کمک خواهند کرد.
تعداد دانشگاه‌های دندانپزشکی10
تعداددانشجویان بین‌المللی در رشته‌های دندانپزشکی در دانمارکاطلاعات موجود نیست
تعداد دانشجویاندندانپزشکی در دانمارکاطلاعات موجود نیست
متوسط درآمد دندانپزشک در دانمارک45 هزار یورو در سال
 
درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   مزایای تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

   مهم‌ترین مزایای تحصیل در دانشکده‌های دندانپزشکی دانمارک عبارتند از:
   • آموزش باکیفیت بالا: دانمارک و بسیاری از کشورهای اروپایی برای ارائه فرصت‌های آموزشی و تحقیقاتی باکیفیت بالا در زمینه دندانپزشکی شناخته شده‌اند. برنامه‌های دندانپزشکی اغلب ساختار خوبی دارند و به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که درک جامعی از علم و عمل دندانپزشکی به دانشجویان ارائه دهند.
   • تجربه بین‌المللی: تحصیل دندانپزشکی در دانمارک می‌تواند به دانشجویان بین‌المللی فرصتی برای تجربه فرهنگ، زبان و سیستم مراقبت‌های بهداشتی جدید ارائه دهد.
   • امکانات و فناوری پیشرفته: دانشکده‌های دندانپزشکی در دانمارک مجهز به امکانات مدرن، کلینیک‌های دندانپزشکی پیشرفته و فن‌آوری‌های پیشرفته هستند. این امکانات به دانشجویان آموزش‌های عملی و جدیدترین تکنیک‌های دندانپزشکی را ارائه می‌دهند.
   • فرصت‌های تحقیقاتی: دانشجویانی که تحصیل دندانپزشکی را در دانمارک دنبال می‌کنند به فرصت‌های تحقیقاتی و همکاری‌های دانشگاهی با کارشناسان و موسسات دندانپزشکی معروف دسترسی دارند.
   • چشم‌انداز شغلی: فارغ التحصیلی با مدرک دندانپزشکی از دانمارک فرصت‌های شغلی مختلفی را هم در دانمارک و هم در سطح بین‌المللی ایجاد می‌کند.
   • کیفیت زندگی: دانمارک به دلیل استاندارد بالای زندگی، سیستم مراقبت‌های بهداشتی عالی و محیط امن شناخته شده است که آن را به مقصدی جذاب برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل می‌کند.

   دانشگاه‌ های دندانپزشکی دانمارک

   دانشگاه‌های دندانپزشکی دانمارک شهرت بین‌المللی دارند و هر ساله در لیست برترین دانشگاه‌های جهان رتبه‌بندی می‌شوند. رنکینگ دانشگاه‌های برتر برای تحصیل دندانپزشکی در دانمارک به شرح زیر است:
   رتبه‌بندی در دانمارکرتبه‌بندی جهانی QSتخصص‌های درسیدانشگاه
   173دندانپزشکیدانشگاه کپنهاگ
   2133دندانپزشکیدانشگاه آرهوس
   3351-400دندانپزشکیدانشگاه سوترن دانمارک
   4401-450دندانپزشکیدانشگاه آلبورگ
   5451-500جراحی دنداندانشگاه آرهوس
   6501-550دندانپزشکیدانشگاه اودنسه
   7601-650دندانپزشکیدانشگاه راسکیلد
   8701-750تکنولوژی دندانپزشکیدانشگاه آلبورگ
   9701-750مدیریت دندانپزشکیکالج بازرگانی کپنهاگ
   10751-800علوم دندانپزشکیدانشگاه فنی دانمارک
    

   دانشگاه کپنهاگ

   دانشگاه کپنهاگ قدیمی‌ترین دانشگاه دانمارک و دومین دانشگاه قدیمی در اسکاندیناوی محسوب می‌شود. این دانشگاه توسط پادشاه کریستین اول دانمارک در سال 1479 تاسیس شد. امروزه دانشگاه کپنهاگ یک موسسه آموزشی و مرکز تحقیقاتی گسترده است. این دانشگاه همراه با دانشگاه‌های کمبریج، توکیو و ییل، یکی از اعضای اتحاد موسسات تحقیقاتی IARU است.دانشگاه کپنهاگ در درجه اول به‌عنوان یک مرکز قوی علوم پزشکی شناخته شده است که آن را در بین 25 دانشگاه برتر جهان قرار می‌دهد. دانشکده دندانپزشکی این دانشگاه عملکرد علمی بسیار بالایی در سراسر جهان دارد.

   دانشگاه آرهوس

   آرهوس شهری در ساحل غربی شبه‌جزیره یوتلند دانمارک است و پردیس دانشگاه آن در مرکز شهر قرار دارد. آرهوس نه‌تنها یک موسسه تحقیقاتی پیشرو بلکه یک دانشگاه شناخته‌شده برای رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی است.دانشگاه آرهوس در سال 1928 تاسیس شد و دومین دانشگاه قدیمی اما بزرگ‌ترین دانشگاه دانمارک است. این دانشگاه هر ساله از دانشجویان بین‌المللی بیشتری استقبال می‌کند. اگرچه بیشتر کلاس‌های رشته دندانپزشکی عمدتا به زبان دانمارکی است. اما این دانشکده با هدف مدرن‌کردن سیستم آموزشی خود کلاس‌هایی به زبان انگلیسی نیز دارد.تحصیل دندانپزشکی در دانمارک در این دانشگاه حول دانش عمومی، تحقیق، ارتباطات و بخش اخلاقی پزشکی است. دانشجویان این موسسه آموزش عالی تجربه عملی را در بیمارستان دانشگاه آرهوس کسب می‌کنند. دانشکده پزشکی در آرهوس در سال 1992 با دانشکده دندانپزشکی ادغام شد و اکنون نام رسمی آن دانشکده علوم بهداشتی یا کوتاه‌تر «سلامت» است.برترین دانشگاه‌های دندانپرشکی در دانمارک

   دانشگاه سوترن دانمارک

   این دانشگاه برتر دانمارکی، آموزش درجه یک را به دانشجویان ملی و بین‌المللی در تمام سطوح ارائه می‌دهد. دانشگاه سوترن یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل دندانپزشکی در سال 1998 تاسیس شد. امروزه روسای آن سخت در حال تلاش برای توسعه و حفظ روابط بین‌المللی هستند و بیشتر از قبل از دانشجویان خارجی استقبال می‌کنند.این موسسه یکی از معدود دانشگاه‌ها در دانمارک است که خوابگاه تضمینی و پشتیبانی کلی برای هر دانشجوی بین‌المللی ارائه می‌دهد. دانشکده بهداشت و علوم در حال ترویج یک ساختار جدید آکادمیک برای اطمینان از آمادگی فارغ‌التحصیلان برای کمک و ارتقا سلامت در کشور است.

   دانشگاه آلبورگ

   دانشگاه آلبورگ در سال 1974 و دانشکده دندانپزشکی آن در سال 2010 تاسیس شد. این دانشکده برای تحصیل دندانپزشکی در دانمارک نسبتا جوان است شیوه زندگی و آموزش جدید و مدرن را ترویج می‌کند. دانشگاه آلبورگ یک برنامه دندانپزشکی منحصربه‌فرد با تمرکز قوی بر یادگیری مبتنی بر پروژه ارائه می‌دهد. دانشجویان با تحصیل دندانپزشکی در این موسسه آموزش عالی اجازه دارند از همان ابتدا در پروژه‌های عملی شرکت کنند.

   دانشگاه راسکیلد

   دانشگاه راسکیلد یکی دیگر از دانشگاه‌های برتر برای تحصیل دندانپزشکی محسوب می‌شود. راسکیلد یک دانشگاه دولتی و یکی از بهترین دانشگاه‌های دانمارک برای دانشجویان بین‌المللی به‌حساب می‌آید. این دانشگاه بر اشکال نوآورانه آموزش دانشجو محور و محیط‌های تحقیقاتی چندرشته‌ای قوی متکی است. دانشگاه راسکیلد رویکرد مشترکی برای مقابله با چالش‌های عمده اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی دارد.

   دانشگاه ‌های مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران در دانمارک

   هر ساله لیستی از سوی وزارت بهداشت و علوم ایران مبنی بر دانشگاه‌های موردتایید در دانمارک منتشر می‌شود. دانشگاه‌های موردتایید برای تحصیل دندانپزشکی در کشور دانمارک در سال 2023 عبارتند از:
   • دانشگاه کپنهاگ
   • دانشگاه فنی دانمارک
   • دانشگاه آرهوس
   • دانشگاه آلبورگ
   • دانشگاه جنوب دانمارک
   • دانشگاه راسکیلد

   هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

   دانشگاه‌های دولتی دانمارک معمولا از دانشجویان اتحادیه اروپا که در برنامه‌های تمام‌وقت تحصیل می‌کنند، شهریه دریافت نمی‌کنند. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا برای برنامه‌های دندانپزشکی در دانشگاه ‌های دانمارک باید شهریه بپردازند.هزینه‌های تحصیل برای این دسته از افراد بسته به دانشگاه و برنامه خاص می‌تواند به‌طور قابل‌توجهی متفاوت باشد. هزینه تحصیل دندانپزشکی حدود 10 تا 20 هزار یورو در سال متغیر است. 
   نام دانشگاهشهریه به یورو
   دانشگاه کپنهاگ17000 در هر سال
   دانشگاه راسکیلد18000 در هر سال
   دانشگاه آرهوس15300 در هر سال
   دانشگاه آلبورگ7155 در هر سال
   دانشگاه سوترن دانمارکهر واحد درسی 125 تا 270 یورو
   دانشگاه فنی دانمارک7500 در هر ترم

   شرایط تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

   دانشجویان خارجی برای تحصیل دندانپزشکی باید شرایط زیر را داشته باشند:
   • مدارک تحصیلی: شما باید تحصیلات متوسطه خود را در رشته علوم تجربی یا ریاضی (معادل Gymnasium دانمارکی) با نمراتی که شرایط ورودی دانشگاه را برآورده می‌کند به پایان رسانده باشید.
   • مهارت زبان: ازآنجایی‌که اکثر برنامه‌های تحصیل پزشکی در دانمارک به زبان دانمارکی تدریس می‌شوند، باید مهارت خود را در زبان دانمارکی نشان دهید. برخی از دانشگاه‌ها احتمال دارد برنامه‌های دندانپزشکی را به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین‌المللی ارائه دهند، بنابراین این دسته از داوطلبان باید الزامات زبان برای برنامه خاصی را که به آن علاقه دارند بررسی کنند.
   • آزمون ورودی: متقاضیان برای تحصیل این رشته باید در آزمون مخصوصی شرکت کنند.
   • تاییدیه مدارک: افرادی که تحصیلات متوسطه خود را در خارج از دانمارک به دست آورده اند باید قبل از درخواست برای دانشگاه مورد نظر مدارک خود را توسط آژانس دانمارک برای آموزش بین‌المللی تایید کنند.
   • سلامت و الزامات واکسیناسیون: ازآنجایی‌که شما در یک زمینه پزشکی کار می‌کنید، احتمال دارد برای واجد شرایط‌بودن برای این برنامه نیاز به رعایت برخی از شرایط بهداشتی و واکسیناسیون داشته باشید.
   • ویزا و اجازه اقامت: دانشجویان بین‌المللی خارج از اتحادیه اروپا/EEA/سوئیس برای مهاجرت تحصیلی به دانمارک باید ویزای دانشجویی و اجازه اقامت دریافت کنند.

   شرایط سنی تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

   دانشگاه‌های این کشور هیچ سن خاصی را برای تحصیل در رشته دندانپزشکی مشخص نکرده‌اند. اما به‌صورت معمول متقاضیان می‌توانند از سن 18 سالگی برای اخذ پذیرش اقدام کنند.

   شرط معدل برای تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

   داوطلبان تحصیل در رشته دندانپزشکی بعد از اتمام تحصیلات دبیرستان باید معدلی معادل 6 دانمارکی یا بالاتر ارائه دهند. معدل متقاضیان خارج از کشورهای اتحادیه اروپا / EEA و سایر کشورهایی که امکان محاسبه به این صورت را ندارند در دانشگاه درخواستی ارزیابی می‌شود.دانشگاه موردنظر فرد تعیین می‌کند که آیا مدارک تحصیلی وی با معدلی معادل 6  قابل مقایسه است یا خیر. با انجام این کار، نمرات تمام مدارک تحصیلی شما مانند دیپلم دبیرستان، دیپلم کالج، مدرک لیسانس و هر دوره اضافی و تکمیلی بررسی خواهند شد.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدارک لازم برای پذیرش در آموزش عالی دانمارک می‌توانید با وکیل مهاجرت به دانمارک در رویال مهاجرت در ارتباط باشید.داوطلبان تحصیل در رشته دندانپزشکی بعد از اتمام تحصیلات دبیرستان باید معدلی معادل 6 دانمارکی یا بالاتر ارائه دهند.

   مدت ‌زمان تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

   ازآنجایی‌که دانمارک سرمایه‌گذاری زیادی در بخش آموزش انجام می‌دهد، یکی از کشورهایی است که بهترین نرخ آموزش را دارد. در دوره‌های تحصیل دندانپزشکی در کشور دانمارک، کلاس‌ها با پروژه‌ها و کارگروهی در گروه‌های آموزشی بسیار کوچک‌تر از معمول انجام می‌شوند. پشتیبانی خوب دانشجویان و دوره‌های ارائه‌شده به زبان انگلیسی، دانمارک را به مقصدی محبوب برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده است.برنامه تحصیلی برای مدرک دندانپزشکی در دانمارک شامل یک برنامه لیسانس (لیسانس علوم جراحی دندان) و یک برنامه کارشناسی ارشد (کارشناسی ارشد در جراحی دندان) است. دانشجویان با تکمیل هر دو برنامه می‌توانند حرفه دندانپزشکی را آغاز کنند. مجموع این دو دوره تحصیلی 6 سال زمان خواهد برد.این آموزش شامل دوره‌های بالینی و نظری می‌شود که مهارت‌های لازم را برای انجام دندانپزشکی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. دانشجویان توسط محققان در بخش و مربیان بالینی آموزش داده می‌شوند. دوره‌های تئوری از جلسات گروهی و دروس بالینی با درمان بیماران زیر نظر مربیان بالینی تشکیل شده‌اند.

   آزمون ورودی دندانپزشکی در دانمارک

   متقاضیان خارجی برای تحصیل دندانپزشکی در دانمارک باید در آزمون خاصی شرکت کنند. این آزمون به زبان دانمارکی است. این آزمون‌ها معمولا از دو بخش تشکیل می‌شوند. در یک بخش استعداد تحصیلی عمومی متقاضی ارزیابی می‌شود. متقاضیان در حوزه‌های «استدلال انتقادی»، «استدلال کمی» و «استدلال کلامی» مورد بررسی قرار خواهند گرفت.در بخش دیگر، دانش داوطلبان در موضوعات مرتبط با رشته تحصیلی مورد سنجش قرار می‌گیرند. فرم آزمون در هر دانشگاه متفاوت است اما به‌طور معمول، مصاحبه، نامه انگیزشی، آزمون کتبی یا موارد مشابه خواهد بود.

   بورسیه دندانپزشکی در دانمارک

   کشور دانمارک با ارائه بورسیه‌های مختلف تحصیلی دانشجویان را از سراسر جهان جذب می‌کند. مهم‌ترین بورسیه‌های تحصیل دندانپزشکی در دانمارک عبارتند از:
   • بورسیه‌های دولتی دانمارک: دولت دانمارک برای تحصیلات عالی به دانشجویان بسیار واجد شرایط غیر اتحادیه اروپا / EEA کمک هزینه تحصیلی ارائه می‌دهد. این بورسیه‌ها توسط دانشگاه‌های جداگانه به دانشجویان تعلق می‌گیرند. بنابراین باید در وب سایت دانشگاه انتخابی خود جزئیات خاص و مراحل درخواستی را بررسی کنید.
   • بورسیه‌های Erasmus Mundus: برنامه Erasmus Mundus بورسیه‌هایی را برای دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در اروپا از جمله دانمارک فراهم می‌کند. برخی از برنامه‌های تحصیل دندانپزشکی احتمال دارد واجد شرایط بودجه اراسموس موندوس باشند.
   • بورسیه‌های دانشگاهی: بسیاری از دانشگاه‌های این کشور برای دانشجویان برجسته بین‌المللی بورسیه تحصیلی و معافیت از شهریه ارائه می‌دهند. این بورسیه‌ها احتمالا مبتنی بر شایستگی، مبتنی بر نیاز یا به دانشجویان کشورهای خاص برای تحصیل دندانپزشکی در دانمارک ارائه شوند.
   • بورسیه‌های غیردولتی: سازمان‌ها، بنیادها و شرکت‌های خصوصی مختلف نیز به دانشجویان بین‌المللی که در دانمارک تحصیل می‌کنند، بورسیه می‌دهند. برخی از این بورسیه‌ها به‌طور خاص برای دانشجویان رشته دندانپزشکی خواهد بود.

   تحصیل رایگان دندانپزشکی در دانمارک

   تحصیل رایگان دندانپزشکی فقط برای دانشجویان اتحادیه اروپا در دانمارک امکان‌پذیر است. سایر دانشجویان با اخذ نمرات برتر و ممتاز می‌توانند بورسیه تحصیلی بگیرند و از شهریه دانشگاه برای تحصیل دندانپزشکی معاف شوند.

   تحصیل دندانپزشکی در دانمارک بدون آزمون

   تمام دانشجویان اروپایی و غیراروپایی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور دانمارک باید در آزمون شرکت کنند. درصورتی‌که دانشجو نمرات آزمون‌های معتبر بین‌المللی مانند SAT را ارائه دهد از شرکت در آزمون معاف خواهد شد.

   مدارک لازم برای اخذ پذیرش دندانپزشکی در دانمارک

   دانشگاه‌ها در دانمارک معمولا مدارک مشابهی را از دانشجویان خارجی درخواست می‌کنند. این مدارک عبارتند از:
   • ریز نمرات تحصیلی: ریز نمرات یا سوابق رسمی تحصیلات متوسطه شما که دروس گذرانده‌شده و نمرات کسب‌شده را نشان می‌دهد.
   • گواهی مدرسه متوسطه: کپی گواهی یا مدرک تحصیلی متوسطه شما که نشان می‌دهد تحصیلات متوسطه خود را به پایان رسانده‌اید.
   • گواهی مهارت زبان: اگر برنامه به زبان دانمارکی تدریس می‌شود باید مدرکی دال بر مهارت خود در زبان دانمارکی ارائه دهید. این مدرک می‌تواند به صورت یک نتیجه آزمون زبان مانند آزمون زبان دانمارکی برای آموزش عالی (Studieprøven i dansk) یا سایر گواهینامه‌های زبان شناخته شده باشد.
   • گواهی مهارت زبان انگلیسی: اگر برنامه به زبان انگلیسی تدریس می‌شود باید با ارائه مدرکی دال بر مهارت زبان انگلیسی خود مانند نمرات آیلتس یا تافل تسلط خود به این زبان را نشان دهید.
   • رزومه: متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در دانمارک باید رزومه مفصلی در خصوص سوابق تحصیلی، تجربیات کاری، فعالیت‌های فوق برنامه و هر دستاورد مرتبط ارائه دهند.

   دیگر مدارک لازم برای پذیرش دندانپزشکی

   • بیانیه هدف: بیانیه شخصی یا انگیزه نامه که علاقه شما را به برنامه دندانپزشکی بیان می‌کند و توضیح می‌دهد که چرا می‌خواهید در دانمارک در رشته دندانپزشکی تحصیل کنید.
   • توصیه نامه: به‌طورمعمول، دو یا چند توصیه نامه از معلمان، استادان یا کارفرمایان لازم است. این توصیه نامه باید توانایی‌ها و شخصیت علمی شما را نشان دهد.
   • کپی پاسپورت و ویزای تحصیلی دانمارک: کپی پاسپورت و ویزای تحصیلی معتبر یا سایر مدارک شناسایی نیاز است
   • اثبات بیمه درمانی: شواهدی مبنی بر اینکه شما در طول مدت تحصیل و زندگی در دانمارک از پوشش بیمه درمانی کافی برخوردار هستید.
   • اثبات تمکن مالی لازم: برخی از دانشگاه‌ها احتمال دارد از شما بخواهند که نشان دهید که بودجه کافی برای پوشش شهریه و هزینه‌های زندگی خود در حین تحصیل در دانمارک دارید.
   مدارک لازم برای پذیرش تحصیل دندانپزشکی از دانشگاه‌های کشور دانمارک

   تحصیل تخصص دندانپزشکی در دانمارک

   دندانپزشکان پس از کسب تجربه لازم می‌توانند در زمینه‌های مختلف دندانپزشکی مانند ارتودنسی، اندودنتیکس، پریودنتیکس، پروتز و غیره تخصص بگیرند. متخصص‌شدن در دانمارک نیاز به آموزش بیشتری دارد و البته منجر به پتانسیل درآمد بیشتر نیز خواهد شد.دندانپزشکان متخصص در دانمارک این امکان را دارند تا به‌طور قابل‌توجهی بیشتر از دندانپزشکان عمومی درآمد داشته باشند.

   کار حین تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانمارک

   برای دانشجویان خارجی در دانمارک علاوه‌بر اجازه اقامت دانشجویی، مجوز کار محدود (برچسب در پاسپورت) صادر می‌شود. اگر دانشجویی هنگام درخواست اجازه اقامت برای این مجوز درخواست نداده باشد از اداره مهاجرت دانمارک می‌تواند مجوز دریافت کند.دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل دندانپزشکی در دانمارک حداکثر 20 ساعت در هفته در طول دوره آموزشی منظم از سپتامبر تا مه و به صورت تمام‌وقت در ژوئن، جولای و آگوست می‌توانند کار کنند. کار بیش از 20 ساعت در دانمارک برای دانشجویان خارجی غیرقانونی است و منجر به اخطار، جریمه، لغو مجوز اقامت، اخراج و حتی زندان می‌شود.یافتن شغل در دانمارک همیشه آسان نیست و بیشتر دانشجویان بین‌المللی در بار یا رستوران‌ها شغل پیدا می‌کنند. بازاریابی تلفنی یا ترجمه نیز از دیگر مشاغل مناسب برای این دسته از افراد است. حداقل دستمزد برای دانشجویان به حدود 16 دلار در ساعت می‌رسد.البته بسیاری از دانشگاه‌ها دارای مراکز شغلی هستند که به دانشجویان در یافتن شغل کمک می‌کنند. علاوه بر این، وب سایت رسمی دانمارک برای استخدام بین‌المللی اطلاعاتی در مورد چگونگی یافتن شغل مناسب دانشجویی، نحوه نوشتن رزومه و نحوه رفتار در مصاحبه ارائه می‌دهد. فرصت‌های شغلی نیز در سایت درج شده‌اند.

   برترین کشورها برای تحصیل

   تحصیل در آلمان   تحصیل در کانادا   تحصیل در ترکیه   تحصیل در فرانسه   تحصیل در انگلستان    تحصیل در سوئد   تحصیل در مجارستان تحصیل در اسپانیا تحصیل در دانمارک تحصیل در اتریش تحصیل در ایتالیا تحصیل در آمریکا تحصیل در هلند

   درآمد دندانپزشکان در دانمارک

   پس از تحصیل دندانپزشکی در دانمارک بسیاری از فارغ‌التحصیلان این رشته به‌عنوان دندانپزشک عمومی کار می‌کنند و خدمات بهداشت دهان و دندان را به بیماران ارائه می‌دهند. فارغ‌التحصیلان دندانپزشکی پس از مهاجرت به دانمارک در کلینیک‌های دندانپزشکی خصوصی، مراکز بهداشت عمومی یا بیمارستان‌ها به‌کار مشغول شوند. حقوق یک دندانپزشک عمومی در دانمارک بسته به تجربه و محل از حدود 45 تا 80 هزار یورو در سال متغیر است.

   اقامت دانمارک از طریق تحصیل دندانپزشکی

   دولت دانمارک فعالانه دانشجویان بااستعداد را جذب می‌کند و همه شرایط را برای فارغ‌التحصیلان به‌منظور ادامه زندگی و کار در این کشور ایجاد می‌کند. یک خارجی پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه 6 ماه فرصت دارد تا شغل پیدا کند و قرارداد ببندد. پس از دریافت اقامت برای اخذ تابعیت دانمارک 9 سال زمان نیاز است.اگر فارغ‌التحصیل قصد نداشته باشد در این کشور بماند، مدرک وی از دانشگاه‌های این کشور چشم‌اندازهایی را در هر نقطه از منطقه یورو باز می‌کند.اقامت کشور دانمارک ازطریق تحصیل در رشته دندانپزشکی

   جمع‌بندی

   هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان به‌قصد تحصیل دندانپزشکی در دانمارک وارد این کشور می‌شوند. زبان تحصیل در این رشته بیشتر به زبان دانمارکی است و متقاضیان باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنند. ما در رویال مهاجرت تمام اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار می‌دهیم و به شما در تهیه اسناد لازم کمک می‌کنیم.

   سؤالات متداول

   تحصیل دندانپزشکی در کشور دانمارک چقدر زمان می‌برد؟

   تحصیل دندانپزشکی در این کشور حدود 6 سال زمان می‌برد.

   آیا بعد از اتمام تحصیل دندانپزشکی در دانمارک می‌توان همچنان در این کشور اقامت داشت؟

   بله. فارغ‌التحصیلان می‌توانند 6 ماه دیگر در این کشور بمانند و به‌دنبال کار باشند.

   متوسط درآمد دندانپزشکان در دانمارک چقدر است؟

   متوسط درآمد دندانپزشکان بسته به تخصص و محل کار بین 45 تا 80هزار  یورو در سال است.

   آیا دانشجویان دندانپزشکی در حین تحصیل می‌توانند در کشور دانمارک کار کنند؟

   بله. دانشجویان مجاز به کار تمام‌وقت در طول دوران تحصیل به مدت 20 ساعت در هفته هستند.

   مقالات مرتبط

   دانشگاه های دانمارک

   دانشگاه های دانمارک

   دانمارک از نظر سیستم آموزش عالی‌رتبه پنجم را در مقایسه با 50 کشور دیگر در جهان دارد. دانشگاه های دانمارک بیش از 600 دوره را …

   مهاجرت کادر درمان به دانمارک

   مهاجرت کادر درمان به دانمارک

   بدون شک مهاجرت کادر درمان به دانمارک یکی از گزینه‌های محبوب و پرطرفدار به‌حساب می‌آید. برای موفقیت در این مسیر، برخورداری از بخشی پیش‌شرط‌ها در …

   تحصیل پزشکی در دانمارک

   تحصیل پزشکی در دانمارک

   از این رو که دانمارک شادترین کشور دنیا شناخته شده و با شرایط فوق العاده ی زندگی نظیر اقتصاد قوی و رفاه اجتماعی فوق العاده …

   تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

   تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

   دندانپزشکی یکی از رشته‌های پرتقاضا و محبوب در سراسر جهان است. کشورهایی مانند دانمارک نیز دوره‌های تحصیلی باکیفیت عالی در این زمینه ارائه می‌دهند. دانشجویان …

   نظر خود را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   مشاوره رایگان مهاجرت