دانشگاه های دانمارک
تیم نویسندگان رویال مهاجرت دسامبر 2, 2023

دانشگاه های دانمارک

دانمارک از نظر سیستم آموزش عالی‌رتبه پنجم را در مقایسه با 50 کشور دیگر در جهان دارد. دانشگاه های دانمارک بیش از 600 دوره را به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند و فرصت‌های زیادی برای دانشجویان بین‌المللی دارند. ما در موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت به شما کمک خواهیم تا از بهترین دانشگاه‌های این کشور پذیرش بگیرید.

درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   مزایای دانشگاه های دانمارک

   دانشگاه‌های کشور دانمارک به‌دلیل سیستم آموزشی نوآورانه و باکیفیت خود شناخته‌شده هستند که بر حل مسئله به‌جای یادگیری تاکید دارند. دانشگاه های مشهور بین‌المللی آن بر تحقیق و توسعه متمرکز هستند که همین امر آن را به مقصدی محبوب برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل می‌سازد.

   دانشجوها در دانشگاه‌های این کشور به آموزش در سطح جهانی، فرصت‌های تحقیقاتی بی‌نظیر و شرکت در طیف گسترده‌ای از فعالیت‌ها دسترسی دارند. دولت دانمارک فعالانه دانشجویان بااستعداد را جذب می‌کند و شرایط را برای اقامت و کار بیشتر فارغ‌التحصیلان در این کشور ایجاد کرده است.

   یک خارجی پس از فارغ‌التحصیلی، 6 ماه فرصت دارد تا در این کشور کار بیابد. اگر دانشجو قصد نداشته باشد در این کشور بماند، مدرک دانشگاهی وی از دانمارک فرصت‌های زیادی به روی او در سایر نقاط جهان باز خواهد کرد.

   دانشگاه های دولتی و خصوص دانمارک

   موسسات آموزش عالی در دانمارک به 5 دسته آکادمی‌های بازرگانی، کالج‌های دانشگاهی، موسسات معماری و هنر، موسسات آموزشی دریایی و دانشگاه های دولتی و خصوصی تقسیم می‌شوند. هشت دانشگاه دولتی در این کشور وجود دارند که آموزش مبتنی بر تحقیق و مدرک لیسانس، فوق لیسانس و دکترا اعطا می‌کنند.

   کالج های دانمارک

   کالج‌ های دانمارک آموزش عالی مختص شغلی را ارائه می‌دهند که به‌عنوان دوره‌های تحصیلات عالی متوسطه (MVU) و دوره‌های دیپلم نیز شناخته می‌شوند. علاوه‌بر این، آنها برنامه‌های آموزش عالی دوره اول (برنامه‌های کارشناسی حرفه‌ای) و برنامه‌هایی را در حرفه‌های دانشگاهی خاص و آموزش بیشتر بزرگسالان ارائه می‌کنند.

   کالج‌های دانشگاه در دانمارک با موسساتی که در جاهای دیگر وضعیت مشابهی دارند کاملا متفاوت هستند. آنها عملکردی مشابه دانشگاه‌های علوم کاربردی در هلند، آلمان، سوئیس و غیره دارند. از سال 2013 کالج‌های دانشگاهی وظایف خود را فراتر از آموزش موضوعات حرفه‌ای گسترش داده‌اند تا تحقیقات کاربردی را در زمینه‌های برتر خود توسعه دهند.

   این کالج‌ها معمولا مستقیما با مشاغل خاصی مانند تجارت، آموزش معلمان، فیزیوتراپی، مهندسی، فناوری اطلاعات و ارتباطات کاربردی و غیره مرتبط هستند. پیش‌ازاین، تحقیق و توسعه در حوزه‌های تخصصی خاص، صرفا توسط دانشگاه‌ها انجام می‌شد.

   رتبه‌ بندی دانشگاه های دانمارک

   هر ساله تعدادی رتبه‌بندی بین‌المللی منتشر می‌شوند که به‌دنبال مقایسه دانشگا‌ های جهان با یکدیگر هستند. این رتبه‌بندی‌ها موارد مختلف از جمله، دامنه و کیفیت تحقیقات دانشگاه‌ها و کیفیت تدریس را ارزیابی می‌کنند. از بین 26 موسسه آموزش عالی در دانمارک، دانشگاه کپنهاگ و دانشگاه فنی دانمارک بهترین رتبه را در بین دانشگاه های این کشور دارند.

   شرایط پذیرش دانشگاه های دانمارک

   متقاضیان خارجی برای پذیرش در موسسات آموزش عالی این کشور باید حداقل یک سال در دانشگاهی در کشور خود تحصیل کنند. آزمون‌های ورودی فقط برای رشته‌های خلاق برگزار می‌شود، اما هر دانشگاه معمولا شرایط خاص خود را دارد.

   از شما به‌عنوان‌مثال ممکن است خواسته شود که مصاحبه کنید یا نمرات خوبی را در یک موضوع اصلی نشان دهید. در برخی موارد، دانشگاه دیپلم دبیرستان با نمره متوسط به بالا را کافی می‌داند. بسیاری از دانشگاه های دانمارک برنامه‌های آمادگی را با امکان شرکت در امتحان نهایی ارائه می‌دهند. نتایج این آزمون می‌تواند شانس پذیرش شما را به میزان قابل‌توجهی افزایش دهد.

   پذیرش در مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد بر اساس نمرات قبلی و یک مقاله انگیزشی است. پذیرش مدارک برای تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور دو بار در سال از 15 مارس و یکم سپتامبر انجام می‌شود. مهلت های پذیرش در دوره‌های کارشناسی‌ارشد و دکترا بسته به برنامه تفاوت دارد.

   شرایط پذیرش دانشگاه های کشور دانمارک

   شهریه دانشگاه های دانمارک

   تحصیل افراد مقیم یا دانشجوی اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس در دانمارک کاملا رایگان است. سایر افراد باید هزینه‌های تحصیلی را بپردازند که معمولا بین 45 تا 120 هزار کرون در سال معادل 6 تا 16 هزار یورو متغیر خواهد بود.

   متوسط شهریه سالانه دکترامیانگین شهریه سالانه مقطع کارشناسی‌ارشدمتوسط شهریه سالانه مقطع کارشناسینام دانشگاه
   50000 کرون74493 کرون45000 کروندانشگاه کپنهاگ
   55870 کرون48400 کروندانشگاه فنی دانمارک
   رایگان108000 کرون93117 کروندانشگاه آرهوس
   53250 کرون106500 کروندانشگاه آلبورگ
   51733 کرون23000 کروندانشگاه جنوب دانمارک

    

   چنانچه در خصوص تحصیل در دانشگاه های کشور دانمارک ابهامی برایتان به‌وجود آمده است با ما در رویال مهاجرت در ارتباط باشید تا با اخذ مشاوره از وکیل مهاجرت به دانمارک پاسخ سوالات خود را بگیرید.

   بهترین دانشگاه های دانمارک

   در جدول زیر می‌توانید بهترین دانشگاه های دانمارک را در لیست رتبه‌بندی‌های مختلف سال 2023 – 2024 مشاهده کنید.

   رتبه‌بندی اخبار و گزارش جهانی ایالات متحده (2023)رتبه‌بندی دانشگاه های برتر (2024)رتبه‌بندی شانگهای (2023)رتبه‌بندی آموزش عالی تایمز (2024)دانشگاه‌ها
   4210732103دانشگاه کپنهاگ
   10914378109دانشگاه آرهوس
   165121151126دانشگاه فنی دانمارک
   267336301201دانشگاه آلبورگ
   267336301201دانشگاه آلبورگ – اسبیرگ
   261326301251دانشگاه سوترن دانمارک
   688701301موسسه بازرگانی کپنهاگ
   601دانشگاه روسکیلد

    

   دانشگاه کپنهاگ

   دانشگاه کپنهاگ یک دانشگاه دولتی معتبر است که به تحقیق و آموزش باکیفیت اختصاص دارد. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های دانمارک و اروپا محسوب می‌شود که در سال 1479 تاسیس شد. دانشگاه کپنهاگ حدود چهار پردیس مختلف و 6 دانشکده دارد که در آن تحصیل صورت می‌گیرد. این دانشگاه 122 مرکز تحقیقاتی و حدود 36 دپارتمان دارد.

   این دانشگاه تعدادی کار تحقیقاتی پیش‌گام را تولید کرده است و به‌دلیل دستاوردهای برجسته خود در زمینه آموزش شناخته می‌شود. اکثر برنامه‌های تحصیلی در این دانشگاه به زبان دانمارکی ارائه می‌شوند، اما برخی از دوره‌ها به زبان‌های انگلیسی و آلمانی برای خارجی‌ها در دسترس هستند.

   در دانشگاه کپنهاگ بیش از 9 هزار کارمند دانشگاه به بیش از 40 هزار دانشجو آموزش می‌دهند که بسیاری از آنها خارجی به‌شمار می‌روند.

   دانشگاه آرهوس

   دانشگاه آرهوس یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین دانشگاه های دانمارک است. این دانشگاه به‌عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی معروف و یکی از اعضای انجمن دانشگاه های اروپا محسوب می‌شود. این دانشگاه در بین دانشگاه های برتر دنیا در دانمارک رتبه‌بندی شده است و بیش از 30 مرکز تحقیقاتی بین‌المللی دارد. در مجموع دانشگاه آرهوس شامل حدود 27 بخش در پنج دانشکده اصلی خواهد بود.

   دانشگاه فنی دانمارک (DTU)

   این دانشگاه اغلب به‌عنوان یکی از موسسات مهندسی پیشرو در سراسر اروپا درنظرگرفته خواهد شد. دانشگاه فنی دانمارک از 20 بخش و 15 مرکز تحقیقاتی تشکیل شده است. DTU از زمان تاسیس در سال 1829، یک موسسه معتبر آموزش عالی در دانمارک شناخته می‌شود و با USA، TIME، CAESAR، Eurotech و دیگر سازمان‌های معروف ارتباط دارد.

   دانشگاه فنی دانمارک طیف گسترده‌ای از رشته‌های تحصیلی را به دانشجویان ارائه می‌دهد که اصلی‌ترین آنها در زمینه‌های بیوتکنولوژی، مهندسی برق، کشاورزی، شیلات، شیمی، ریاضیات، پزشکی، فناوری اطلاعات، اکتشاف فضا، حمل‌ونقل، طراحی و سایر رشته‌ها هستند. این دانشگاه زیرساخت مدرن دارد و شامل موسسات تحقیقاتی، مراکز و آزمایشگاه‌های بسیاری می‌شود.

   دانشگاه آلبورگ

   دانشگاه آلبورگ یک دانشگاه معتبر در دانمارک است که مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکترا را به دانشجویان ارائه می‌دهد. دانشجویان این  امکان را دارند تا در رشته‌های مختلف مانند طراحی، علوم‌انسانی، علوم اجتماعی، پزشکی، فناوری اطلاعات، مهندسی و غیره در این دانشگاه تحصیل کنند.

   این دانشگاه دانمارکی در سال 1974 تاسیس شد و به‌خاطر مدل آموزشی بین دانشکده‌ای و بین رشته‌ای خود شناخته شده است. دانشگاه آلبورگ یک برنامه درسی یادگیری تجربی دارد که بر حل مشکلات پیچیده دنیای واقعی تمرکز می‌کند.

   دانشگاه سوترن دانمارک

   دانشگاه سوترن دانمارک با چندین دانشگاه برای ارائه برنامه‌های مشترک همکاری دارد. این دانشگاه ارتباط قوی با جوامع علمی و صنایع بین‌المللی و منطقه‌ای دارد. این دانشگاه دولتی که در دانمارک واقع شده است، همواره در بین بهترین دانشگاه‌های جوان جهان قرار دارد. دانشگاه سوترن دانمارک پنج دانشکده، 11 مرکز تحقیقاتی و حدود 32 بخش دارد.

   موسسه بازرگانی کپنهاگ

   موسسه بازرگانی کپنهاگ که با نام CBS نیز شناخته می‌شود، یکی دیگر از دانشگاه های دانمارک است که اغلب به‌عنوان یکی از بهترین مراکز کسب‌وکار در جهان مطرح خواهد بود. این دانشگاه مجموعه‌ای از برنامه‌های کسب‌وکار در مقطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد را ارائه می‌دهد که در سراسر جهان شناخته‌شده و پذیرفته‌شده هستند.

   این دانشگاه یکی از معدود دانشگاه های معتبر سه‌گانه در جهان است و توسط برخی از سازمان‌های معتبر مانند EQUIS (سیستم بهبود کیفیت اروپایی)، AMBA (انجمن MBA)، AACSB (انجمن برای پیشرفت موسسات دانشگاهی تجارت) اعتبار دارد.

   دانشگاه روسکیلد

   این دانشگاه دولتی در سال 1972 تاسیس شد. این دانشگاه از چهار دانشکده تشکیل شده است که در آن می‌توانید در رشته‌های مختلف مانند علوم‌انسانی، علوم اجتماعی و علوم فیزیک تحصیل کنید.

   بهترین دانشگاه های دانمارک

   ارزان‌ترین دانشگاه های دانمارک

   شهریه ارزان‌ترین دانشگاه‌ها در کشور دانمارک  بین 6 تا 9 هزار یورو در سال هزینه خواهند داشت، اما این مقدار برای تحصیل در دانمارک تا حدزیادی به نوع برنامه بستگی دارد. مدارک لیسانس نسبت به کارشناسی‌ارشد ارزان‌تر هستند. در زیر لیستی از 10 دانشگاه ارزان دانمارک آمده است:

   1. دانشگاه کپنهاگ
   2. دانشگاه آرهوس (AAU)
   3. دانشگاه فنی دانمارک (DTU)
   4. دانشگاه آلبورگ (AAU)
   5. دانشگاه روسکیلد
   6. موسسه بازرگانی کپنهاگ
   7. دانشگاه کالج VIA
   8. دانشگاه جنوب دانمارک
   9. کالج دانشگاه شمال دانمارک (UCN)
   10. دانشگاه فناوری اطلاعات کپنهاگ

   مدارک لازم جهت ثبت ‌نام در دانشگاه های دانمارک

   دانشگاه‌های این کشور برای پذیرش دانشجویان و داشتن تمام اطلاعات موردنیاز برای ارزیابی دستاوردهای گذشته و پتانسیل آینده آن‌ها، موارد زیر را همراه با فرم درخواست تقاضا می‌کنند:

   • یک نسخه اصلی یا گواهی‌شده از ریزنمرات تحصیلی دانشجو از مدرک لیسانس همراه با ترجمه رسمی انگلیسی.
   • یک کپی از مدرک لیسانس که اگر هنوز مدرک خود را دریافت نکرده‌اید باید نامه‌ای از دانشگاه خود ارائه دهید. در این نامه روز مورد انتظار فارغ‌التحصیلی و تاریخ مورد انتظار برای صدور مدرک باید ذکر شده باشد.
   • فتوکپی از پاسپورت
   • مدارک تحصیلی مربوط به رشته‌هایی که برنامه کاربردی را تشکیل می‌دهند.
   • بیانیه نحوه تناسب مشخصات علمی شما با برنامه، شرح کار پایان‌نامه کارشناسی‌ارشد موردنظر و انگیزه برای درخواست.
   • مدرک آیلتس 6.5 یا تافل 79-93
   • اثبات مهارت دانمارکی در سطح Danskprove 2 بسته به زبان‌آموزش

   دانشگاه های پزشکی دانمارک

   دانشجویان خارجی با تحصیل پزشکی در دانمارک می‌توانند مدرک معتبری برای کار در سراسر جهان دریافت کنند. در زیر بهترین دانشگاه های کشور دانمارک برای دنبال‌کردن رشته‌های پزشکی آمده است:

   مدت‌زمانهزینه‌هادوره‌های محبوبنام دانشگاه
   3-5 سال92 هزار کرونپزشکیدانشگاه آرهوس
   3 سال60 هزار کرونپزشکیدانشگاه کپنهاگ
   3 سال50 هزار کرونداروسازی و پزشکیدانشگاه جنوب دانمارک
   3 سال10 هزار کرونپزشکیدانشگاه آلبورگ
   3 سال50 هزار کرونپزشکیدانشگاه فنی دانمارک

    

   بورسیه تحصیلی دانشگاه های دانمارک

   دانشجویان بین‌المللی احتمال دارد در دانمارک واجد شرایط برنامه‌های بورسیه تحصیلی مانند بورسیه تحصیلی نوآوری دانمارک باشند. بورسیه‌های دولتی دانمارک برای افرادی است که قصد دارند در جامعه دانمارک ادغام شوند و زبان و فرهنگ آن را مطالعه کنند.

   در زیر چند نمونه از بورسیه تحصیلی دانمارک برای دانشجویان خارجی معرفی شده‌اند.

   • بورسیه‌های دولتی دانمارک: این بورسیه‌ که توسط دانشگاه آرهوس ارائه می‌شود، فرصتی برای تحصیل مطالعات محیطی، طراحی معماری و سایر رشته‌ها فراهم می‌کند. این بورسیه هزینه‌های تحصیل را پوشش می‌دهد.
   • بورسیه‌های دانشگاه فنی دانمارک: این بورسیه توسط دانشگاه فنی دانمارک ارائه خواهد شد، برای دانشجویان کارشناسی، کارشناسی‌ارشد یا دکترا است و هزینه‌های تحصیل و زندگی را درنظر می‌گیرند.
   • بورسیه‌های موسسه بازرگانی کپنهاگ: این بورسیه‌ها برای دانشجویانی طراحی شده‌اند که در اقتصاد کسب‌وکار یا زبان‌های مدرن تحصیل می‌کنند. مبلغ این بورسیه هزینه‌های زندگی و موارد مرتبط را شامل می‌شود.
   • بورسیه‌های دانشگاه سوترن دانمارک: این بورسیه‌ها معافیت از شهریه و کمک‌هزینه تحصیلی به دانشجویان همه رشته‌های برنامه‌های تحصیلی ارائه می‌دهد.
   • بورسیه‌های دولتی دانمارک: این بورسیه‌ها که برای متخصصان خارجی بسیار واجد شرایط باز است، هزینه تحصیل کامل یا جزئی و کمک‌هزینه زندگی را ارائه می‌دهند.

   لیست دانشگاه های رایگان دانمارک

   به‌صورت کلی دو شرط اصلی برای تحصیل رایگان در هر کشوری وجود دارد:

   الف) تحصیل در دپارتمان مربوطه در دانشگاه دولتی

   ب) تحصیل به دانش زبان کشوری که قصد تحصیل در آن را دارید.

   تحصیل در دانشگاه های دانمارک فقط برای خود دانمارکی‌ها و شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا به‌صورت رایگان امکان‌پذیر است. شما در موارد دیگر می‌توانید با دریافت بورسیه تحصیلی یا به‌عنوان بخشی از برنامه تبادل دانشجو به‌صورت رایگان به تحصیلات خود ادامه دهید. در این خصوص با کارشناسان موسسه رویال مهاجرت مشورت کنید. در زیر لیستی از دانشگاه‌هی رایگان در این کشور آورده شده است:

   1. دانشگاه کپنهاگ
   2. دانشگاه آرهوس
   3. دانشگاه فنی دانمارک
   4. دانشگاه آلبورگ
   5. دانشگاه روسکیلد

   لیست دانشگاه های رایگان دانمارک

   اقامت تحصیلی دانمارک

   اجازه اقامت تحصیلی در دانمارک برای خارجی‌هایی که در دانشگاه های این کشور ثبت‌نام کرده‌اند، کارآموزان و افراد شرکت‌کننده در دوره‌های تحصیلات تکمیلی صادر می‌شود. هنگام درخواست اقامت، متقاضی باید گواهی پذیرش از یک سازمان آموزشی، اطلاعاتی در مورد دردسترس‌بودن بودجه برای زندگی در کشور و پرداخت هزینه خدمات آموزشی ارائه دهد.

   مجوز دانشجویی یک سال اعتبار دارد و در صورت ادامه تحصیل با شرایط اعلام‌شده قابل‌تمدید است. درخواست برای اجازه اقامت تا دو ماه درنظرگرفته می‌شود، هزینه دولتی آن نیز 284 یورو خواهد بود. دانشجویان حق دارند 20 ساعت در هفته کار کنند.

   پس از اتمام تحصیل، یک خارجی می‌تواند برای یک دوره 6 ماهه برای جستجوی کار برای اجازه اقامت و   مهاجرت به دانمارک اقدام کند. هزینه این درخواست نیز 254 یورو است و زمان پردازش درخواست حدود 90 روز طول می‌کشد.

   برترین کشورها برای تحصیل

   تحصیل در آلمان   تحصیل در کانادا   تحصیل در ترکیه   تحصیل در فرانسه   تحصیل در انگلستان    تحصیل در سوئد   تحصیل در مجارستان تحصیل در اسپانیا تحصیل در دانمارک تحصیل در اتریش تحصیل در ایتالیا تحصیل در آمریکا تحصیل در هلند

   جمع‌بندی

   دانمارک به داشتن یک سیستم آموزشی عالی و برخی از بهترین موسسات دانشگاهی خود در اروپا افتخار می‌کند. تحصیل در این کشور برای اتباع خارجی راه مناسبی برای مهاجرت به یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا است. دانشگاه های دانمارک دوره‌های تحصیلی با کیفیتی را ارائه می‌دهند و مدارک آن‌ها تقریبا در سراسر جهان به رسمیت شناخته‌ می‌شوند. این اعتبار بالا به شما امکان می‌دهد شغل مناسبی در دانمارک یا یکی دیگر از کشورهای اتحادیه اروپا بیابند.

   سؤالات متداول

   مزایای تحصیل در کشور دانمارک چیست؟

   دسترسی به آموزش باکیفیت، تحصیل در موسسات دارای رتبه برتر، فرهنگ، جغرافیا و فعالیت‌های متنوع، امکان دریافت بورسیه‌های تحصیلی و فرصت‌های کمک‌هزینه.

   آیا می‌توان در دانشگاه های دانمارک به‌صورت رایگان تحصیل کرد؟

   در دانشگاه‌های این کشور فقط شهروندان دانمارکی و افراد اتحادیه اروپا این امکان را دارند تا به‌صورت رایگان تحصیل کنند. بااین‌وجود، بورسیه‌هایی برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد.

   آیا برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور دانمارک نیاز به دانستن زبان دانمارکی است؟

   بله. در برخی از برنامه‌ها و دانشگاه‌ها در دانمارک نیاز به تسلط زبان دانمارکی است. اما موسساتی نیز وجود دارند که شما را ملزم به دانستن زبان دانمارکی نمی‌کنند.       

   دانشجویانی که فارغ‌التحصیل شده‌اند، چه مدت برای یافتن کار مهلت دارند؟

   آنها باید نهایت تا 6 ماه کار بیابند. در این مدت، به دانشجویان اجازه اقامت در دانمارک داده خواهد شد.

   مقالات مرتبط

   تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

   تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

   دندانپزشکی یکی از رشته‌های پرتقاضا و محبوب در سراسر جهان است. کشورهایی مانند دانمارک نیز دوره‌های تحصیلی باکیفیت عالی در این زمینه ارائه می‌دهند. دانشجویان …

   دانشگاه های دانمارک

   دانشگاه های دانمارک

   دانمارک از نظر سیستم آموزش عالی‌رتبه پنجم را در مقایسه با 50 کشور دیگر در جهان دارد. دانشگاه های دانمارک بیش از 600 دوره را …

   تحصیل پزشکی در دانمارک

   تحصیل پزشکی در دانمارک

   از این رو که دانمارک شادترین کشور دنیا شناخته شده و با شرایط فوق العاده ی زندگی نظیر اقتصاد قوی و رفاه اجتماعی فوق العاده …

   مهاجرت کادر درمان به دانمارک

   مهاجرت کادر درمان به دانمارک

   بدون شک مهاجرت کادر درمان به دانمارک یکی از گزینه‌های محبوب و پرطرفدار به‌حساب می‌آید. برای موفقیت در این مسیر، برخورداری از بخشی پیش‌شرط‌ها در …

   نظر خود را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   مشاوره رایگان مهاجرت