مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا، به دلیل هزینه هایی پایینی که نسبت به شیوه های دیگر مهاجرت دارد گزینه مناسبی برای مهاجرت به این کشور می باشد. علاوه بر این متقاضیان از طریق ویزای کاری کانادا می توانند اقامت دائم این کشور را اخذ کنند. برای مهاجرت به کانادا از طریق کار، برنامه های متنوعی وجود دارد که متقاضیان بسته به شرایطی که دارند می توانند برای دریافت ویزا کاری کانادا اقدام کنند. کشور کانادا با کمبود نیروی متخصص مواجه است؛ از این رو بخش زیادی از نیرو های خود را از طریق مهاجران تامین می کنند.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید 

درخواست فوری مشاوره

  ما به همراه همکارانمان در شرکت مهاجرتی رویال مهاجرت، این مقاله را تهیه کرده ایم تا اطلاعات لازم در خصوص مهاجرت کاری به کانادا را در اختیار شما قرار دهیم. در صورتی که قصد کار در کانادا را دارید توصیه می کنیم این مقاله را از دست ندهید.

  لیست مشاغل مورد نیاز و شرایط بازار کار کانادا

  متقاضیان کار در کانادا برای مهاجرت به این کشور بایستی قبل از هر اقدامی، وضعیت کار در کانادا را بررسی کنند و همچنین نگاهی به مشاغل مورد نیاز در این کشور بیاندازند. از 18.5 میلیون نیروی کار در کانادا، حدود 26 درصد را جمعیت مهاجران تشکیل داده اند. با توجه به نیاز گسترده این کشور به نیروی کار، افراد خارجی شانس بالایی برای کاریابی در کانادا خواهند داشت.

  کشور کانادا مشاغل موجود در بازار کار را در لیستی تحت عنوان طبقه بندی مشاغل کانادا (National Occupational Classification) که به اختصار NOC نامیده می شود، منتشر می کند. در این لیست مشاغل بر اساس ماهیت کار، وظایف کاری و اهدافی همچون مهاجرت و … در 5 طبقه دسته بندی می شوند. در ادامه لیستی از مشاغل مورد نیاز کانادا آورده شده است:

  توسعه دهنده وبحقوق و وکالتدامپزشک
  مشاور مالیمدیران منابع انسانیراننده
  جوشکارکارگر عمومیمهندس هوا فضا
  مدیر پروژهفناوری اطلاعاتتاجر
  داروسازمشاغل مالیدستیاران اداری
  مدیر توسعه کسب و کارمهندس برقمسئول پذیرش (منشی)
  منابع انسانی و استخداممشاغل پزشکی و سلامتمشاغل تولیدی
  حسابدارمشاغل ارتباط با مشتریمهندس نرم افزار
  کارشناس فروشمشاغل فنی و تدارکاتیاستاد دانشگاه

  این لیست تنها بخشی از مشاغل مورد نیاز کانادا می باشد. در صورتی که متقاضیان دارای تخصص در این مشاغل باشند، شانس اخذ ویزای کاری کانادا برا آن ها بالا خواهد بود.

  شرایط مهاجرت کاری کانادا

  چگونه ویزای کار کانادا بگیریم؟ این سوالی است که همه متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا به دنبال جواب آن هستند. شرایط مهاجرت کاری به کانادا با توجه به نوع ویزا و همچنین روش مهاجرتی متفاوت خواهد بود. با این حال اخذ ویزای کاری کانادا دارای یک سری شرایط عمومی می باشد که در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم:

  سن متقاضیتا 50 سال (به جز روش ICT)
  سابقه کاریحداقل یک سال
  مدرک تحصیلیحداقل دیپلم
  مدرک زبانآیلتس 5 معادل CLB 8
  حداقل امتیاز

  67 در مرحله اول

  نامشخص در مرحله دوم

  شرایط سنی ویزای کار کانادا

  در مورد شرایط سنی ویزای کار کانادا باید بگوییم افرادی که دارای سن 25 تا 35 سال می باشند، بیشترین امتیاز را دریافت می کنند. نا گفته نماند که افراد تا سن 44 سالگی هم امتیاز دریافت می کنند؛ اما این افراد باید در سایر بخش ها امتیاز خود را بالا ببرند تا بتوانند ویزا دریافت کنند. این امتیاز بندی مخصوص برنامه های اکسپرس اینتری و مهاجرت استانی PNP خواهد بود.

  در مورد ویزای جاب آفر و روش کار پس از تحصیل PGWP محدودیت سنی اعمال نشده است. در ویزای کار کانادا از طریق برنامه خود اشتغالی نیز محدودیت سنی وجود ندارد؛ اما بر اساس جدول امتیاز بندی این ویزا، متقاضیان بین 21 تا 49 سال بیشترین امتیاز را دریافت خواهند کرد. همچنین برنامه انتقال درون شرکتی ICT نیز بدون محدودیت سنی می باشد.

  سابقه کاری

  حداقل سابقه کاری مورد نیاز در سیستم امتیاز بندی یک سال در نظر گرفته شده است. با این حال هر چقدر سابقه کاری متقاضی بیشتر باشد، امتیاز بالا تری خواهد داشت و به دنبال آن شانس اخذ ویزا برای افراد بیشتر خواهد شد.

  مدرک تحصیلی

  برای شرکت در سیستم امتیاز بندی کانادا محدودیتی برای مدرک تحصیلی اعمال نشده است؛ اما داشتن حداقل مدرک کارشناسی امتیاز خوبی به افراد می دهد. برای اخذ ویزا جاب آفر کانادا نیز در برخی شرایط، افراد باید مدرک کارشناسی داشته باشند. بد نیست بدانید که روش ICT کانادا هم نیازی به مدرک تحصیلی نخواهد داشت.

  نحوه امتیازبندی اکسپرس اینتری

  مدرک زبان

  متقاضیان برای اخذ اقامت کاری کانادا باید مهارت زبان خود را تقویت کنند؛ در واقع دریافت ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان اصلا ممکن نیست؛ مگر این که افراد بخواهند از روش ICT برای مهاجرت کاری اقدام کنند. افراد می توانند مدارک زبان مختلفی را برای ویزا کاری کانادا ارائه دهند که از جمله آن ها می توان به مدرک IELTS و CELPIP برای زبان انگلیسی و TEF برای زبان فرانسه اشاره کرد.

  حداقل امتیاز ویزای کاری کانادا

  در مرحله اول امتیازبندی متقاضیان باید از 100 امتیاز حداقل 67 امتیاز را کسب کنند تا بتوانند به مرحله دوم یا همان استخر (POOL) دست یابند. در مورد حداقل امتیاز مورد نیاز در مرحله دوم باید بگوییم که این امتیاز مقدار مشخصی ندارد و در هر دوره قرعه کشی متفاوت خواهد بود.

  انواع روش های مهاجرت کاری به کانادا

  کانادا با میانگین سنی 41.1 سال کشوری نسبتا پیر به شمار می رود و هر ساله به جمعیت سالمندان اضافه می شود. از این رو دولت کانادا به دنبال جذب نیروی کار جوان از طریق برنامه های مختلف مهاجرتی می باشد. در ادامه به انواع روش های مهاجرت کاری به کانادا خواهیم پرداخت. این روش ها عبارتند از:

  • مهاجرت کاری از طریق اخذ جاب آفر کانادا (Job Offer)
  • مهاجرت کاری از طریق برنامه مهاجرت استانی (PNP)
  • ویزای خود اشتغالی کانادا
  • برنامه مهاجرت فدرال در کانادا (Federal)
  • برنامه انتقال درون شرکتی کانادا (ICT)
  • ویزای کار بعد از تحصیل در کانادا (PGWP)

  مهاجرت کاری از طریق اخذ جاب آفر کانادا (Job Offer)

   قبل از هر صحبتی در مورد مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر، بهتر است بدانید جاب افر کانادا چیست؟ جاب آفر همان پیشنهاد شغلی می باشد که متقاضیان با داشتن شرایط لازم می توانند از یک کارفرمای کانادایی دریافت کنند. افراد از این طریق می توانند ویزای جاب آفر کانادا را دریافت کنند و در این کشور مشغول به کار شوند.

  متقاضیانی که از کارفرمای کانادایی جاب آفر دریافت می کنند، می توانند در سیستم امتیاز بندی برنامه اکسپرس اینتری تا حداکثر 10 امتیاز کسب کنند. اگر بخواهیم در مورد شرایط جاب آفر کانادا صحبت کنیم باید به موارد زیر اشاره کنیم:

  • اخذ پیشنهاد کاری برای یک کار دائمی و تمام وقت (حداقل 30 ساعت در هفته)
  • موجود بودن شغل مورد نظر در فهرست مشاغل مورد نیاز کانادا (NOC)
  • شغل مورد نظر باید در سطح مهارت شغلی صفر، A یا B باشد.
  • جزو مشاغل فصلی باشد.
  • حداقل یک ساله باشد.
  • LIMA داشته باشد یا ازآن معاف باشد.

  متقاضیان می توانند برای یافتن جاب آفر کانادا تضمینی از کاریابی های کانادایی و یا ایرانی کمک بگیرند و لیست مشاغل مورد نیاز کانادا را نیز مدام بررسی کنند.

  مهاجرت کاری از طریق برنامه مهاجرت استانی (PNP)

  هر یک از استان ها یا ایالت های کانادا می توانند برای جذب مهاجر، برنامه مخصوص به خود را داشته باشند. این برنامه ها با توجه به نیاز های اقتصادی و جمعیتی هر استان (به جز استان کبک) ایجاد شده اند. برنامه نامزد های استانی پس از برنامه اکسپرس اینتری، دومین روش پر طرفدار برای مهاجرت کاری به کانادا می باشد.

  متقاضیان نیز می توانند با توجه به شرایط اعلام شده توسط هر استان و تطبیق آن با شرایط خود یک استان را برای مهاجرت انتخاب کرده و اقدام به اخذ ویزا کاری کانادا نمایند. استان های بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان و نیوبرانزویک به دلیل داشتن بازار کار مناسب و شرایط زندگی ایده آل از بهترین مقاصد کاری در کانادا برای ایرانیان هستند. در برنامه PNP متقاضیان با توجه به لیست مشاغل مورد نیاز در هر استان ارزیابی شده و نتخاب می گردند. این برنامه برای افرادی مناسب است که در یک حرفه تخصص دارند و از تحصیلات و سابقه کاری مرتبط با شغل مورد نظر برخوردار هستند.

  روند ارائه درخواست در برنامه مهاجرت استانی به این صورت است که پس از داشتن شرایط لازم برای هر استان، از سوی استان مورد نظر یک اکانت اکسپرس اینتری برای متقاضی باز می شود و یا خود متقاضی اکانت اکسپرس اینتری باز می کند. سپس ایتان مورد نظر در صورتی که مایل به جذب نیرو باشد، متقاضی را مطلع کرده و به صورت مستقیم با شخص وارد مذاکره می شود.

  برنامه استان های مختلف کانادا برای نیروی کار خارجی

  اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا

  افرادی که در حوزه های فرهنگی، هنری و یا ورزشی فعالیت می کنند و قصد مهاجرت شغلی به کاناد را دارند، می توانند از طریق ویزای خود اشتغالی اقدام کنند. برای این کار متقاضیان باید دارای چندین سال سابقه فعالیت در زمینه مورد نظر بوده و در جهت رشد فرهنگی و اجتماعی جامعه در کانادا تلاش کنند.

  شرایط ویزای کار کانادا از طریق خود اشتغالی شامل موارد زیر خواهد بود:

  • متقاضی باید سابقه کار مرتبط داشته باشد. به این معنی که سوابق درخشانی در زمینه های هنری، ورزشی و یا فرهنگی در سطح بین الملل داشته باشد و یا از سابقه خود اشتغالی برخوردار باشد. متقاضیان باید در 5 سال گذشته، حداقل 2 سال سابقه فعالیت در عرصه مورد نظر را داشته باشند. داشتن سابقه کاری بیشتر باعث اخذ امتیاز بالا تری خواهد شد.
  • تمایل به کار و زندگی در کانادا به عنوان فرد خود اشتغال داشته باشد.
  • از شرایط عمومی این برنامه برخوردار باشد. (تجربه و سوابق کاری، سن، تحصیلات، دانش و مهارت زبانی و تطبیق پذیری)
  • از لحاظ شرایط امنیتی، پزشکی و … مناسب برای شرکت در این برنامه باشد.
  • دریافت گواهی عدم سوء پیشینه
  • داشتن تمکن مالی برای تامین مخارج خود و خانواده
  • انجام آزمایشات پزشکی

  در مهاجرت به کانادا از طریق ویزای خود اشتغالی، بررسی پرونده ها حدود 23 ماه زمان می برد و پس از تائید، متقاضیان می توانند اقامت دائم کانادا را به دست آورند. شما عزیزان می توانید برای اخذ ویزا کار کانادا با مشاوران ما در مجموعه مهاجرتی آوام تماس بگیرید و مشاوره های لازم را دریافت کنید.

  برنامه مهاجرت فدرال در کانادا (Federal)

  مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامه فدرال رایج ترین روش اخذ اقامت کاری این کشور محسوب می شود. متقاضیان بین المللی در دو روش اسکیل ورکر و اسکیل ترید از طریق سیستم اکسپرس اینتری برای اخذ ویزای کاری کانادا اقدام نمایند.

  اسکیل ورکر کانادا (Skilled Worker)

  افراد دارای تخصص و کارگران ماهر می توانند با استفاده از برنامه اسکیل ورکر کانادا، در برنامه اکسپرس اینتری و سیستم امتیاز بندی، اقامت دائم کانادا را از طریق کار به دست آورند. یکی از مهم ترین شرایط مهاجرت به کانادا از طریق این روش، این است که شغل مورد نظر در مشاغل سطح 0، A یا B  وجود داشته باشد. علاوه بر این متقاضی باید دارای حداقل یک سال سابقه کار و همچنین مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی با نمره CLB7 به بالا باشد.

  اسکیل ترید کانادا (Skilled Trade)

  نیرو های فنی و متخصص در گروه شغلی B این امکان را دارند که از طریق برنامه اسکیل ترید و شرکت در سیستم امتیازبندی، ویزای کاری کانادا را اخذ نمایند. برای اخذ اقمت کاری در کانادا از طریق برنامه اسکیل ترید، متقاضیان باید مدرک زبان فرانسوی یا انگلیسی با نمره CLB4/CLB5 و همچنین سابقه کاری داشته باشند.

  برنامه انتقال درون شرکتی کانادا (ICT)

  برنامه انتقال درون شرکتی ICT کانادا یاTransfer  Intra Company برای حضور نیروی کاری واجد شرایط در این کشور به عنوان نماینده شرکت می باشد. افرادی که در رده های مدیریتی همچون مدیران ارشد، مدیران اجرایی و یا کارمندان متخصص در یک حوزه کاری خاص فعالیت می کنند، می توانند از طریق برنامه درون شرکتی کانادا به این کشور مهاجرت کاری نمایند. این برنامه به مدیران این امکان را می دهد که بدون نیاز به مدرک تحصیلی و مدرک زبان و همچنین بدون محدودیت سنی از طریق انتقال کسب و کار به کانادا، به این کشور مهاجرت کنند.

  باید به این نکته توجه داشته باشید که شرکت هایی که متقاضی می تواند از طریق آن ها در برنامه انتقال درون شرکتی ICT کانادا شرکت کند، باید دارای مکان و آدرس فیزیکی بوده و بین المللی باشند. همچنین این شرکت ها بایستی دارای حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت باشند و نوع تجارت آن ها با کانادا برای این کشور سودآوری داشته باشد.

  ویزای کار بعد از تحصیل در کانادا (PGWP)

  متقاضیانی که از دانشگاه های کانادا فارغ التحصیل می شوند، می توانند ویزای کار پس از تحصیل در کانادا (PGWP) را دریافت کنند. افراد از این طریق می توانند در شهر های مختلف کانادا از جمله تورنتو، ونکوور، مونترال و … مشغول به کار شوند. دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود در کانادا می توانند تا 3 سال در این کشور به دنبال کار بگردند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. برای دریافت ویزای کار بعد از تحصیل در کانادا متقاضیان باید مدارک تحصیلی، هویتی و پاسپورت ارائه دهند. علاوه بر این برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری پرداخت 100 دلار الزامی است.

  ویزای کاری کانادا برای دانشجویان تا سقف 3 سال صادر می شود و متقاضیان می توانند در این مدت کار کرده و سابقه کار در کانادا را به رزومه خود اضافه کنند. دانشجویان با داشتن این سابقه کاری می توانند از طریق برنامه تجربه کار کانادایی یا سایر روش ها اقامت کاری کانادا را دریافت کنند.

  دریافت وبزای کار کانادا بعد از تحصیل

  امتیاز بندی مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

  مشهور ترین روش دریافت اقامت کانادا از طریق کار، روش اکسپرس اینتری می باشد که از سال 2015 شروع به کار کرد. متقاضیان می توانند مشخصات خود را به صورت آنلاین در این سیستم ثبت کرده و از طریق یکی از روش های زیر تقدام به شرکت در اکسپرس اینتری نمایند:

  • برنامه نیروی کار ماهر اسکیلد تریدز The Federal Skilled Trades class (FSTP)
  • برنامه ی نیروی کار ماهر فدرال Federal Skilled Worker Program (FSWP)
  • برنامه مهاجرت از طریق تجربه کار در کانادا The Canadian Experience Class (CEC)

  نحوه امتیازبندی اکسپرس اینتری

  امتیازبندی اکپرس اینتری کانادا در دو مرحله انجام می گیرد. در مرحله اول ابتدا متقاضی باید بتواند حداقل 68 امتیاز از 100 امتیاز را دریافت کند تا صلاحیت لازم را داشته باشد و بتواند وارد مرحله دوم امتیازبندی یا POOL شود. در حالت کلی امتیازبندی اکسپرس اینتری بر اساس 5 فاکتور اصلی انجام می شود که عبارتند از:

  • سطح تحصیلات
  • سطح زبان
  • سابقه کار
  • سن و سال
  • میزان سازگاری با کانادا

  امتیازات لازم برای مرحله اول

  در مرحله اول امتیازبندی اکسپرس اینتری، متقاضیان باید حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز را دریافت کنند. در جدول زیر امتیازات لازم برای مرحله اول آورده شده است:

  فاکتورامتیاز
  مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه28
  میزان تحصیلات25
  تجربه کاری15
  پیشنهاد شغلی در کانادا10
  سن12
  انطباق پذیری10
  مجموع امتیازات100
  امتیاز قابل قبول67

  امتیاز مربوط به تحصیلات

  میزان تحصیلاتامتیاز
  مدرک دکترا25
  مدرک فوق لیسانس23
  2 مدرک تحصیلی که یکی مدرک دانشگاهی 3 ساله یا بیشتر باشد22
  مدرک دانشگاهی 3 ساله یا بیشتر21
  مدرک فوق دیپلم 2 ساله19
  مدرک فوق دیپلم یک ساله15
  دیپلم5

  امتیاز مربوط به زبان

  سطح زبانSpeakingWriting

  Reading

  Listeningامتیاز کل
  7 CLB444416
  8 CLB555520

  9 CLB

  666624

  امتیاز مربوط به سابقه کاری

  سابقه کاری در 10 سال گذشتهامتیاز
  یک سال9
  2 سال11
  4 سال13
  6 سال15

  امتیازبندی سن

  میزان سنامتیاز
  18 تا 35 سال12
  3611
  3710
  389
  398
  407
  416
  425
  434
  443
  452
  461
  47 به بالاصفر

  امتیازبندی انطباق پذیری

  فاکتور انطباقامتیاز
  سابقه تحصیل در کانادا5
  سطح زبان همسر با حداقل  CLB45
  سابقه تحصیل همسر در کانادا5
  سابقه کار در کانادا10
  سابقه کار همسر در کانادا5
  داشتن پیشنهاد شغلی در کانادا10
  داشتن فامیل و بستگان در کانادا (مقیم یا شهروند)5

  امتیازبندی در مرحله دوم

  پس از قبولی در مرحله اول اکسپرس اینتری و به دست آوردن حداقل امتیاز لازم، متقاضیان وارد مرحله دوم یا همان استخر می شوند. در این مرحله اگر افراد بتوانند حداقل امتیاز لازم از 1200 امتیاز کل را به دست آورند، می توانند برای مهاجرت از طریق کار به کانادا اقدام کنند. هر چقدر متقاضی بتواند امتیاز بیشتری کسب کند شانس بیشتری برای قبولی و اخذ ویزای کاری خواهد داشت.

  در صورتی که فرد نتواند حداقل امتیاز مجاز را دریافت کند، پروفایل متقاضی به مدت یک سال در سیستم باقی می ماند. اگر شخص بتواند کسری امتیاز خود را مطابق با جداول بالا جبران کند، آن گاه با امتیاز بندی مجدد و داشتن حداقل امتیاز لازم، برای او دعوتنامه ارسال می گردد. در صورت دریافت دعوت نامه، شخص 90 روز فرصت خواهد داشت تا برای ثبت درخواست اقامت اقدام کند.

  امتیازبندی سن

  میزان سنمتقاضی مجردمتقاضی متاهل
  پایین تر از 17 سال00
  189990
  1910595
  20 تا 29110100
  3010595
  319990
  329485
  338880
  348375
  357770
  367265
  376660
  386155
  395550
  405045
  413935
  422825
  431715
  4465
  بالا تر از 45صفرصفز

  امتیاز مربوط به تحصیلات

  سطح تحصیلاتمتقاضی مجردمتقاضی متاهلهمسر متقاضی متاهل
  دکترا15014010

  کارشناسی ارشد یا دوره تخصصی کارورزی

  13512610

  دو یا بیشتر از دو مدرک تحصیلی پس از دیپلم که حداقل یکی از آنها پس از اتمام دوره سه ساله باشد.

  1281199

  دوره سه ساله و یا بیشتر پس از دیپلم

  1201128

  دوره دو ساله پس از دیپلم

  98917

  دوره یک ساله پس از دیپلم

  90846

  دیپلم دبیرستان

  30282

  کمتر از دیپلم

  صفرصفرصفر

  نحوه دریافت اکسپرس اینتری

  امتیازبندی سطح اول زبان انگلیسی یا فرانسه

  سطح تحصیلاتمتقاضی مجردمتقاضی متاهلهمسر متقاضی متاهل
  دکترا15014010
  سطح CLBمتقاضی مجردمتقاضی متاهلهمسر متقاضی متاهل

  سطح 10 یا بالاتر

  34325
  سطح 931295
  سطح 823223
  سطح 717163
  سطح 6981
  سطح 4 یا 5661
  سطح 3 و پایین ترصفرصفرصفر

  امتیازات مربوط به سطح زبان خارجی دوم

  سطح CLB

  متقاضی مجردمتقاضی متاهل
  سطح 9 و بالا تر66
  سطح 7 یا 833
  سطح 5 یا 611
  سطح 4 یا کم ترصفرصفر

  امتیازبندی سابقه کار

  سابقه کارمتقاضی مجردمتقاضی متأهلهمسر متقاضی متأهل
  کمتر از یک سالصفرصفرصفر
  1 سال40355
  2 سال53467
  3 سال64568
  4 سال72639
  5 سال807010

  سایر امتیازات

  عنوان امتیازامتیاز

  داشتن سطح NCLC 7 یا بالاتر در تمام مهارت‌های فرانسوی و CLB 4 یا پائین ‌تر در انگلیسی

  25

  داشتن برادر یا خواهری که که شهروند یا مقیم دائم کانادا باشد

  15

  دارای گواهی ‌نامه 1 یا 2 ساله تحصیل در مقطع متوسطه در مدارس کانادا

  15

  داشتن سطح NCLC 7 یا بالاتر در تمام مهارت‌های فرانسوی و CLB 5 یا بالاتر در انگلیسی

  50

  داشتن گواهی‌ نامه 3 ساله یا بیشتر تحصیل در مقطع متوسطه در مدارس کانادا

  30

  داشتن پیشنهاد شغلی در سطح NOC 00

  200

  مدرک انتخاب شدن از یکی از استان ها به غیر از کبک

  600

  داشتن پیشنهاد شغلی در سایر سطوح

  50

  مهاجرت کاری به استان کبک

  قوانین اداره کانادا به صورت فدرال است؛ به این معنی که هر استان قوانین مخصوص به خود را در زمینه مهاجرت دنبال می کند. استان کبک برنامه مهاجرتی مختص به خود را ارائه می دهد و در تمامی زمینه ها سیستم مجزایی دارد. اگر چه برنامه مهاجرتی کبک جزو برنامه های استانی PNP محسوب نمی شود، اما همانند این برنامه ها متناسب با نیاز های اقتصادی و فرهنگی کبک تنظیم شده اند. برنامه مهاجرتی کبک به متقاضیان خارجی که قصد زندگی و کار در استان کبک را دارند، این امکان را می دهد تا اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

  متقاضیان برای مهاجرت کاری به کبک ابتدا باید از طریق دولت استانی کبک اقدام کنند و در صورت تائید برای دریافت اقامت دائم درخواست دهند. تائیدیه کبک  Certificat de sélection du Québec نام دارد که متقاضی پس از اخذ این تائیدیه می تواند مدارک خود را بارگزاری کرده و درخواست خود را برای اقامت دائم کانادا ثبت کنند.

   در این فرایند متقاضی باید ابتدا مشخصات خود را ثبت کند و پس از پرداخت هزینه بررسی پرونده و انجام معاینات پزشکی و بایومتریک، مدارک خود را تکمیل نموده و در خواست خود را ثبت نماید. مدت زمان رسیدگی به هر پرونده بسته به شرایط متفاوت می باشد و پس از بررسی، تائید و یا رد شدن متقاضی به او اطلاع داده می شود.

  بررسی انواع ویزای کار کانادا

  برای متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا، دو نوع ویزای کار رسمی از سوی دولت این کشور صادر می شود که به شرح زیر می باشند:

  ویزای کار مخصوص کارفرما (Employer-Specific Work Permit)

  همان طور که از نام این ویزا مشخص است، افراد از طریق این مجوز تنها می توانند برای کارفرمایی که نامش در مجوز کار آمده است کار کنند.

  ویزای کار باز (Open Work Permit)

  این نوع ویزا محدود به کار خاصی نیست و متقاضی از طریق آن می تواند برای هر کارفرمایی کار کند. از این رو فرد در ویزای کار باز نیازی به LIMA (یا همان ارزیابی تاثیر در بازار کار) یا نامه پیشنهادی از طرف کارفرما نیازی نخواهد داشت. علی رغم مجوز کار مخصوص کارفرما، در ویزای کار باز افراد فقط باید به موارد زیر متعهد باشند.

  • نوع کار
  • طول دوره کاری
  • محلی که متقاضی می تواند در آن مشغول باشد.

  ویزای کار باز در برخی موارد صادر می شود که به شرح زیر می باشند:

  • جهت اجازه اقامت موقت ( Temporary Work Permit)
  • جهت کار موقت همسر ( Temporary Work Permit for Spouse)
  • جهت کار بعد از فارغ التحصیلی ( Post graduation Work Permit)
  • برنامه جوانان جهان World Youth Program Permit))
  • ویزای اپن ورک پرمیت بریجینگ ( Bridging Open Work Permit)
  • برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا (Atlantic Immigration Pilot Program)
  • ویزای اپن وررک پرمیت (Open Work Permit)

  هزینه ویزای کار کانادا چقدر است؟

  هزینه مهاجرت کاری به کانادا بسته به نوع ویزا و شرایط متقاضیان می تواند متفاوت باشد. علاوه بر هزینه های وکیل و پیگیری پرونده، گرفتن ورک پرمیت کانادا و کار در این کشور برخی هزینه های دولتی نیز دارد. از مهم ترین این هزینه ها می توان به جدول زیر اشاره کرد:

  ورک پرمیت155 دلار به ازای هر نفر
  اکسپرس اینتری1325 دلار برای متقاضی اصلی
  ویزای خوداشتغالی و برنامه کاری کبک2075 دلار برای متقاضی اصلی
  هزینه انگشت نگاری85 دلار به ازای هر نفر

  مدارک ویزای کار کانادا

  افراد برای اخذ ویزا کاری کانادا بسته به نوع روش مهاجرتی و شرایطی که دارند، نیاز به مدارک متفاوتی خواهند داشت. با این حال یک سری مدارک در تمام روش های مهاجرتی یکسان می باشند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

  • مدارک شخصی مانند شناسنامه، سند ازدواج، کارت پایان خدمت و …
  • پاسپورت معتبر
  • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی
  • سوابق کاری
  • مدارک تحصیلی معتبر و معادل سازی شده
  • مدرک دوره های گذرانده و مهارت ها
  • ارائه تمکن مالی
  • عدم سوء پیشینه کیفری
  • ارائه نامه جاب آفر (در صورت داشتن)
  • ارائه رسید پرداخت هزینه های مربوطه
  • مدارک آزمایشات پزشکی و سلامت

  مجوز کار در کانادا

  مجوز کار در کانادا (work permit) مجوزی است که متقاضی جویای کار باید قبل از ورود به خاک کانادا دریافت کند تا بتواند اقامت موقت این کشور را دریافت کند و اجازه فعالیت اقتصادی داشته باشد. کشور کانادا با هدف جذب متقاضیان متخصص هر ساله حدود 300 هزار مجوز کار برای متقاضیان کار در این کشور صادر می کند. با مجوز کار در کانادا یا work permit افراد می توانند اقدام به تبدیل ویزای کار به اقامت دائم کانادا نمایند و همچنین از بیمه رایگان این کشور برخوردار شوند.

  متقاضیان با داشتن مجوز کار در کانادا این امکان را دارند که به شهر ها و استان های این کشور بدون محدودیت سفر کنند. یکی دیگر از مزایای اخذ مجوز کار کانادا، امکان کسب درآمد و حقوق کافی برای گذران زندگی در این کشور می باشد. برخی از شرایطی که افراد باید برای اخذ مجوز کاری کانادا داشته باشند، به شرح زیر می باشند:

  • ارائه تمکن مالی برای اثبات توانایی لازم جهت تامین هزینه های زندگی خود و خانواده در کانادا
  • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
  • ارائه گواهی سلامت جسمی و روحی
  • ارائه دلایل قانع کننده برای خروج از کانادا پس از اتمام مدت ویزای کار در کانادا
  • ارائه تعد نامه جهت عدم اشتغال در مشاغل ممنوع در کانادا

  متقاضیان با اخذ مجوز کاری کانادا امکانات زیر را خواهند داشت:

  • امکان تبدیل اقامت موقت کانادا به اقامت دائم
  • کسب درآمد دلاری
  • امکان استفاده از بیمه و سایر مزایای کارفرمایان کانادایی
  • سفر به تمام مناطق کانادا بدون محدودیت

  وضعیت کار در کانادا

  ساعات کاری در کانادا روزانه 8 ساعت و در هفته 40 ساعت می باشد. حداکثر ساعت کار هفتگی 48 ساعت است و افرادی که می خواهند بیشتر کار کنند می توانند تا 48 ساعت در هفته فعالیت داشته باشند. کارمندان در کانادا برای هر ساعت اضافه کاری، 1.5 برابر دستمزد عادی دریافت می کنند. روز های کاری در کانادا دوشنبه تا جمعه می باشد و روز های شنبه و یکشنبه در این کشور تعطیل است.

  حداقل حقوق در کانادا چقدر است؟

  میانگین درآمد در کانادا حدود 55 هزار دلار می باشد؛ با این حال در هر جامعه ای مطابق با وزارت کار آن کشور برای تمامی مشاغل حداقل حقوق در نظر گرفته می شود. ناگفته نماند که حداقل حقوق برای هر استان متفاوت است. برای مثال حداقل حقوق در استان ساسکاچوان با حداقل حقوق در استان بریتیش کلمبیا تفاوت دارد.

  حداقل دستمزد در استان های ساسکاچوان، مانیتوبا، نیوفاندلند و نیوبرانزویک کم ترین مقدار را دارد و بیشترین حداقل دستمزد در استان های انتاریو، بریتیش کلمبیا و آلبرتا می باشد. در حالت کلی میانگین حداقل درآمد در کانادا ساعتی 14.65 دلار است که در صورت داشتن مدرک تحصیلی بالا تر و سوابق شغلی بیشتر، افراد درآمد های خیلی بالا تری کسب خواهند کرد.

  به طور کلی میزان حقوق دریافتی در کانادا به عوامل مختلفی از جمله میزان ساعت کاری در روز، سابقه کار و میزان تحصیلات متقاضی بستگی دارد. عموما با افزایش سابقه کار، حقوق کارمندان بین 9 تا 35 درصد در این کشور افزایش پیدا می کند. همچنین افراد با اخذ مدرک علمی بالا تر می توانند بین 17 تا 23 درصد افزایش حقوق داشته باشند. در ادامه حداقل حقوق ساعتی در ایالت های مختلف کانادا آورده شده است:

  نام ایالت یا استانحداقل حقوق ساعتی به دلار کانادا
  آلبرتا15 دلار
  مانیتوبا11.95 دلار
  بریتیش کلمبیا15.2 دلار
  نیو برانزویک11.75 دلار
  نیوفاندلند و لابرادور12.5 دلار
  نورت وست تریتوریز15.2 دلار
  نوا اسکوشیا12.95 دلار
  نوناووت16 دلار
  انتاریو15 دلار
  کبک13.5 دلار
  ساسکاچوان11.81 دلار
  یوکان15.2 دلار

  وب سایت های کاریابی در کانادا

  متقاضیانی که قصد دریافت ویزای کاری کانادا را دارند، در صورت داشتن شرایط لازم برای مهاجرت از طریق کار به کانادا، می توانند از طریق وب سایت های کاریابی اقدام کنند. وب سایت های کاریابی زیادی در کانادا وجود دارد، اما برخی از این وب سایت ها بیشتر مورد توجه متقاضیان ویزا کار کانادا قرار گرفته است و فرصت های شغلی بیشتر و به روز تری در این وب سایت ها وجود دارند. در ادامه به بهترین وب سایت های کاریابی در کانادا اشاره می کنیم:

  • Indeed
  • Glassdoor
  • Jobbank
  • Eluta
  • Monster
  • Jobboom
  • CareerBuilder
  • Workopolis
  • EmploiQuebec
  • Working
  • SimplyHired
  • Linkedin
  • RobertHalf

  مهاجرت کاری به کانادا همراه با خانواده

  یکی از دغدغه های اصلی متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا، دوری از خانواده می باشد. خوشبختانه دولت این کشور این امکان را برای افراد فراهم کرده تا خانواده خود را نیز همراهشان به این کشور ببرند. فرزندان متقاضیان دارای مجوزکار کانادا، می توانند بدون اخذ ویزای تحصیلی در این کشور مشغول به تحصیل شوند. علاوه بر این همسر متقاضی می تواند با اخذ مجوز Open Work Permit در کانادا بدون محدودیت مشغول به کار شوند. افراد زیر می توانند به عنوان همراه با متقاضی به کانادا مهاجرت کنند:

  • همسر قانونی بالای 18 سال
  • فرزندان و فرزند خواندگان وابسته به متقاضی
  • پذر و مادر تحت حمایت مالی متقاضی
  • پدر بزرگ و مادر بزرگ تحت حمایت متقاضی
  • خواهرزادگان و برادرزادگان یتیم و مجرد زیر 18 سال که تحت حمایت متقاضی هستند.

  برای همراه کردن خانواده با خود در ویزای کار کانادا باید شرایط زیر فراهم شود:

  • ارائه مدارک مربوط به فرزند خواندگی
  • فرزندان باید زیر 18 سال و مجرد باشند.
  • در صورتی که فرزند بالای 22 سال باشد؛ اما دچار مشکلات روحی و جسمی باشد، می تواند همراه پدر و مادر خود به کانادا مهاجرت کند.
  • همه اعضای خانواده باید پاسپورت معتبر داشته باشند.
  • همراهان متقاضی نباید دارای سوء پیشینه و سابقه جرم و جنایت باشند.
  • ارائه مدارک تاهل مانند عقد نامه برای همسر فرد الزامی است.

  مشاوره اخذ ویزای کاری کانادا رویال مهاجرت

  متقاضیان کار در کانادا باید با تمامی شرایط لازم برای اخذ ویزا کاری کانادا آشنایی داشته و آن را فراهم کنند. در این مسیر مشاوره با یک وکیل مهاجرت به کانادا کمک بسیار زیادی به افراد در اخذ ویزای کاری و مهاجرت می کند. موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت با برخورداری از بهترین وکلای متخصص در زمینه مهاجرت و اخذ ویزای کاری، آماده ارائه خدمات مشاوره می باشند. تیم وکلای برجسته ما در کلیه مراحل مهاجرت کاری به این کشور و دریافت ویزای این کشور در کنار شما عزیزان خواهند بود و بهترین راهکار ها را در زمان مناسب به شما ارائه می دهند. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاروان ما در این مجموعه تماس بگیرید.

  سخن پایانی

  روش های مهاجرتی مختلفی برای کار در کانادا وجود دارد و هر فردی با توجه به شرایط و مهارت هایی که دارد، می تواند یکی از این روش ها را انتخاب کند. کانادا نیاز به نیروی متخصص دارد؛ از این رو استقبال فراوانی از نیرو های منخصص خارجی برای کار در این کشور می نماید. برای مهاجرت کاری به این کشور، افراد باید واجد شرایط باشند که از مهم ترین این موارد می توان به مدرک تحصیلی، سابقه کار مرتبط، تسلط به زبان انگلیسی و یا فرانسه اشاره کرد. در صورت که تمایل به دریافت ویزای کاری کانادا را دارید می توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت تماس بگیرید.

  سوالات متداول درباره مهاجرت کاری به کانادا

  1. آیا همسر متقاضی که برای کار به کانادا می رود، اجازه کار دارد؟

  همسر متقاضی پس از ارائه درخواست به دولت کانادا و اخذ ورک پرمیت (جازه کار) می تواند در این کشور کار کند.

  1. آیا امکان بردن خانواده در ویزای کار کانادا وجود دارد؟

  بله؛ افراد در صورت اخذ ویزای کاری این کشور می توانند خانواده خود را نیز به همراه خود باه کانادا ببرند.

  1. آسان ترین روش مهاجرت کاری به کانادا کدام است؟

  برنامه اکسپرس اینتری کانادا و برنامه نیروی کار ماهر استانی و ویزای کاری LIMA آسان ترین روش های مهاجرت کاری کانادا هستند.

  1. آیا داشتن مهارت زبان فرانسه برای مهاجرت به کانادا الزامی است؟

  خیر؛ اما داشتن دانش زبان فرانسوی در برنامه اکسپرس اینتری، امتیاز اصافی محسوب می شود.

  1. چه کسانی می توانند برای اخذ ویزای کاری کانادا اقدام کنند؟

  متخصصان، مدیران، سرمایه گذاران و یا صاحبان حرفه و کسب و کار می توانند از طریق ویزای کار به این کشور مهاجرت کنند.

  1. هزینه مهاجرت به کانادا از طریق کار شامل چه مواردی می شود؟
  • ورک پرمیت
  • اکسپرس اینتری
  • ویزای خوداشتغالی و برنامه کاری کبک
  • هزینه انگشت نگاری

  آخرین مقالات وبسایت

  سرمایه گذاری در دانمارک

  سرمایه گذاری در دانمارک

  سرمایه گذاری در دانمارک به شما و بیزنستان شرایط خوب و مناسبی را ارائه می دهد. بنابراین، اگر قصد راه‌اندازی یک کسب‌ و کار یا …

  تحصیل پزشکی در دانمارک

  تحصیل پزشکی در دانمارک

  از این رو که دانمارک شادترین کشور دنیا شناخته شده و با شرایط فوق العاده ی زندگی نظیر اقتصاد قوی و رفاه اجتماعی فوق العاده …

  مهاجرت کاری به دانمارک

  مهاجرت کاری به دانمارک

  بخاطر شرایط مطلوب زندگی در دانمارک، همواره افراد بسیاری به این کشور مهاجرت می کنند. به عنوان یکی دیگر از دلایل مهم مهاجرت به دانمارک …

  وکیل مهاجرت به دانمارک

  وکیل مهاجرت به دانمارک

  از آنجایی که هر ساله افراد زیادی تصمیم به مهاجرت به دانمارک می گیرند، تصمیم گرفتیم تا درباره ی وکیل مهاجرت به دانمارک اطلاعاتی را …

  تحصیل در دانمارک

  تحصیل در دانمارک

  دانمارک یکی از کشورهای پیشرو در اروپا در زمینه تحصیلات بین ‌المللی است. با داشتن سیستم آموزشی مدرن و امکانات بسیار عالی، دانمارک یکی از …

  کشور دانمارک

  کشور دانمارک

  دانمارک کشوری توسعه یافته با استانداردهای بالای زندگی و یکی از اعضای موسس ناتو، شورای شمال اروپا، OECD، OSCE و سازمان ملل و بخشی از …

  مهاجرت به دانمارک

  مهاجرت به دانمارک

  دانمارک که یک کشور با سطح بسیار بالا و رفاه زندگی در اروپا می باشد، با توجه به امکاناتی که برای مردم فراهم کرده باعث …

  نظر خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره رایگان مهاجرت