مهاجرت کاری به کانادا
رویال مهاجرت فوریه 5, 2023

مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا، به دلیل هزینه هایی پایینی که نسبت به شیوه های دیگر مهاجرت دارد گزینه مناسبی برای مهاجرت به این کشور می باشد. علاوه بر این متقاضیان از طریق ویزای کاری کانادا می توانند اقامت دائم این کشور را اخذ کنند. برای مهاجرت به کانادا از طریق کار، برنامه های متنوعی وجود دارد که متقاضیان بسته به شرایطی که دارند می توانند برای دریافت ویزا کاری کانادا اقدام کنند. کشور کانادا با کمبود نیروی متخصص مواجه است؛ از این رو بخش زیادی از نیرو های خود را از طریق مهاجران تامین می کنند.

ما به همراه همکارانمان در شرکت مهاجرتی رویال مهاجرت، این مقاله را تهیه کرده ایم تا اطلاعات لازم در خصوص مهاجرت کاری به کانادا را در اختیار شما قرار دهیم. در صورتی که قصد کار در کانادا را دارید توصیه می کنیم این مقاله را از دست ندهید.

لیست مشاغل مورد نیاز و شرایط بازار کار کانادا

متقاضیان کار در کانادا برای مهاجرت به این کشور بایستی قبل از هر اقدامی، وضعیت کار در کانادا را بررسی کنند و همچنین نگاهی به مشاغل مورد نیاز در این کشور بیاندازند. از 18.5 میلیون نیروی کار در کانادا، حدود 26 درصد را جمعیت مهاجران تشکیل داده اند. با توجه به نیاز گسترده این کشور به نیروی کار، افراد خارجی شانس بالایی برای کاریابی در کانادا خواهند داشت.

کشور کانادا مشاغل موجود در بازار کار را در لیستی تحت عنوان طبقه بندی مشاغل کانادا (National Occupational Classification) که به اختصار NOC نامیده می شود، منتشر می کند. در این لیست مشاغل بر اساس ماهیت کار، وظایف کاری و اهدافی همچون مهاجرت و … در 5 طبقه دسته بندی می شوند. در ادامه لیستی از مشاغل مورد نیاز کانادا آورده شده است:

توسعه دهنده وبحقوق و وکالتدامپزشک
مشاور مالیمدیران منابع انسانیراننده
جوشکارکارگر عمومیمهندس هوا فضا
مدیر پروژهفناوری اطلاعاتتاجر
داروسازمشاغل مالیدستیاران اداری
مدیر توسعه کسب و کارمهندس برقمسئول پذیرش (منشی)
منابع انسانی و استخداممشاغل پزشکی و سلامتمشاغل تولیدی
حسابدارمشاغل ارتباط با مشتریمهندس نرم افزار
کارشناس فروشمشاغل فنی و تدارکاتیاستاد دانشگاه

این لیست تنها بخشی از مشاغل مورد نیاز کانادا می باشد. در صورتی که متقاضیان دارای تخصص در این مشاغل باشند، شانس اخذ ویزای کاری کانادا برا آن ها بالا خواهد بود.

شرایط مهاجرت کاری کانادا

چگونه ویزای کار کانادا بگیریم؟ این سوالی است که همه متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا به دنبال جواب آن هستند. شرایط مهاجرت کاری به کانادا با توجه به نوع ویزا و همچنین روش مهاجرتی متفاوت خواهد بود. با این حال اخذ ویزای کاری کانادا دارای یک سری شرایط عمومی می باشد که در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم:

سن متقاضیتا 50 سال (به جز روش ICT)
سابقه کاریحداقل یک سال
مدرک تحصیلیحداقل دیپلم
مدرک زبانآیلتس 5 معادل CLB 8
حداقل امتیاز

67 در مرحله اول

نامشخص در مرحله دوم

شرایط سنی ویزای کار کانادا

در مورد شرایط سنی ویزای کار کانادا باید بگوییم افرادی که دارای سن 25 تا 35 سال می باشند، بیشترین امتیاز را دریافت می کنند. نا گفته نماند که افراد تا سن 44 سالگی هم امتیاز دریافت می کنند؛ اما این افراد باید در سایر بخش ها امتیاز خود را بالا ببرند تا بتوانند ویزا دریافت کنند. این امتیاز بندی مخصوص برنامه های اکسپرس اینتری و مهاجرت استانی PNP خواهد بود.

در مورد ویزای جاب آفر و روش کار پس از تحصیل PGWP محدودیت سنی اعمال نشده است. در ویزای کار کانادا از طریق برنامه خود اشتغالی نیز محدودیت سنی وجود ندارد؛ اما بر اساس جدول امتیاز بندی این ویزا، متقاضیان بین 21 تا 49 سال بیشترین امتیاز را دریافت خواهند کرد. همچنین برنامه انتقال درون شرکتی ICT نیز بدون محدودیت سنی می باشد.

برترین کشور ها برای مهاجرت کاری

مهاجرت کاری به آلمان  مهاجرت کاری به کانادا مهاجرت کاری به ترکیه مهاجرت کاری به فرانسه مهاجرت کاری به انگلستان مهاجرت کاری به اسپانیا مهاجرت کاری به سوئد مهاجرت کاری به اتریش مهاجرت کاری به مجارستان مهاجرت کاری به دانمارک مهاجرت کاری به آمریکا مهاجرت کاری به هلند مهاجرت کاری به ایتالیا

سابقه کاری

حداقل سابقه کاری مورد نیاز در سیستم امتیاز بندی یک سال در نظر گرفته شده است. با این حال هر چقدر سابقه کاری متقاضی بیشتر باشد، امتیاز بالا تری خواهد داشت و به دنبال آن شانس اخذ ویزا برای افراد بیشتر خواهد شد.

مدرک تحصیلی

برای شرکت در سیستم امتیاز بندی کانادا محدودیتی برای مدرک تحصیلی اعمال نشده است؛ اما داشتن حداقل مدرک کارشناسی امتیاز خوبی به افراد می دهد. برای اخذ ویزا جاب آفر کانادا نیز در برخی شرایط، افراد باید مدرک کارشناسی داشته باشند. بد نیست بدانید که روش ICT کانادا هم نیازی به مدرک تحصیلی نخواهد داشت.

نحوه امتیازبندی اکسپرس اینتری

مدرک زبان

متقاضیان برای اخذ اقامت کاری کانادا باید مهارت زبان خود را تقویت کنند؛ در واقع دریافت ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان اصلا ممکن نیست؛ مگر این که افراد بخواهند از روش ICT برای مهاجرت کاری اقدام کنند. افراد می توانند مدارک زبان مختلفی را برای ویزا کاری کانادا ارائه دهند که از جمله آن ها می توان به مدرک IELTS و CELPIP برای زبان انگلیسی و TEF برای زبان فرانسه اشاره کرد.

حداقل امتیاز ویزای کاری کانادا

در مرحله اول امتیازبندی متقاضیان باید از 100 امتیاز حداقل 67 امتیاز را کسب کنند تا بتوانند به مرحله دوم یا همان استخر (POOL) دست یابند. در مورد حداقل امتیاز مورد نیاز در مرحله دوم باید بگوییم که این امتیاز مقدار مشخصی ندارد و در هر دوره قرعه کشی متفاوت خواهد بود.

انواع روش های مهاجرت کاری به کانادا

کانادا با میانگین سنی 41.1 سال کشوری نسبتا پیر به شمار می رود و هر ساله به جمعیت سالمندان اضافه می شود. از این رو دولت کانادا به دنبال جذب نیروی کار جوان از طریق برنامه های مختلف مهاجرتی می باشد. در ادامه به انواع روش های مهاجرت کاری به کانادا خواهیم پرداخت. این روش ها عبارتند از:

 • مهاجرت کاری از طریق اخذ جاب آفر کانادا (Job Offer)
 • مهاجرت کاری از طریق برنامه مهاجرت استانی (PNP)
 • ویزای خود اشتغالی کانادا
 • برنامه مهاجرت فدرال در کانادا (Federal)
 • برنامه انتقال درون شرکتی کانادا (ICT)
 • ویزای کار بعد از تحصیل در کانادا (PGWP)

مهاجرت کاری از طریق اخذ جاب آفر کانادا (Job Offer)

 قبل از هر صحبتی در مورد مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر، بهتر است بدانید جاب افر کانادا چیست؟ جاب آفر همان پیشنهاد شغلی می باشد که متقاضیان با داشتن شرایط لازم می توانند از یک کارفرمای کانادایی دریافت کنند. افراد از این طریق می توانند ویزای جاب آفر کانادا را دریافت کنند و در این کشور مشغول به کار شوند.

متقاضیانی که از کارفرمای کانادایی جاب آفر دریافت می کنند، می توانند در سیستم امتیاز بندی برنامه اکسپرس اینتری تا حداکثر 10 امتیاز کسب کنند. اگر بخواهیم در مورد شرایط جاب آفر کانادا صحبت کنیم باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • اخذ پیشنهاد کاری برای یک کار دائمی و تمام وقت (حداقل 30 ساعت در هفته)
 • موجود بودن شغل مورد نظر در فهرست مشاغل مورد نیاز کانادا (NOC)
 • شغل مورد نظر باید در سطح مهارت شغلی صفر، A یا B باشد.
 • جزو مشاغل فصلی باشد.
 • حداقل یک ساله باشد.
 • LIMA داشته باشد یا ازآن معاف باشد.

متقاضیان می توانند برای یافتن جاب آفر کانادا تضمینی از کاریابی های کانادایی و یا ایرانی کمک بگیرند و لیست مشاغل مورد نیاز کانادا را نیز مدام بررسی کنند.

مهاجرت کاری از طریق برنامه مهاجرت استانی (PNP)

هر یک از استان ها یا ایالت های کانادا می توانند برای جذب مهاجر، برنامه مخصوص به خود را داشته باشند. این برنامه ها با توجه به نیاز های اقتصادی و جمعیتی هر استان (به جز استان کبک) ایجاد شده اند. برنامه نامزد های استانی پس از برنامه اکسپرس اینتری، دومین روش پر طرفدار برای مهاجرت کاری به کانادا می باشد.

متقاضیان نیز می توانند با توجه به شرایط اعلام شده توسط هر استان و تطبیق آن با شرایط خود یک استان را برای مهاجرت انتخاب کرده و اقدام به اخذ ویزا کاری کانادا نمایند. استان های بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان و نیوبرانزویک به دلیل داشتن بازار کار مناسب و شرایط زندگی ایده آل از بهترین مقاصد کاری در کانادا برای ایرانیان هستند. در برنامه PNP متقاضیان با توجه به لیست مشاغل مورد نیاز در هر استان ارزیابی شده و نتخاب می گردند. این برنامه برای افرادی مناسب است که در یک حرفه تخصص دارند و از تحصیلات و سابقه کاری مرتبط با شغل مورد نظر برخوردار هستند.

روند ارائه درخواست در برنامه مهاجرت استانی به این صورت است که پس از داشتن شرایط لازم برای هر استان، از سوی استان مورد نظر یک اکانت اکسپرس اینتری برای متقاضی باز می شود و یا خود متقاضی اکانت اکسپرس اینتری باز می کند. سپس ایتان مورد نظر در صورتی که مایل به جذب نیرو باشد، متقاضی را مطلع کرده و به صورت مستقیم با شخص وارد مذاکره می شود.

برنامه استان های مختلف کانادا برای نیروی کار خارجی

اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا

افرادی که در حوزه های فرهنگی، هنری و یا ورزشی فعالیت می کنند و قصد مهاجرت شغلی به کاناد را دارند، می توانند از طریق ویزای خود اشتغالی اقدام کنند. برای این کار متقاضیان باید دارای چندین سال سابقه فعالیت در زمینه مورد نظر بوده و در جهت رشد فرهنگی و اجتماعی جامعه در کانادا تلاش کنند.

شرایط ویزای کار کانادا از طریق خود اشتغالی شامل موارد زیر خواهد بود:

 • متقاضی باید سابقه کار مرتبط داشته باشد. به این معنی که سوابق درخشانی در زمینه های هنری، ورزشی و یا فرهنگی در سطح بین الملل داشته باشد و یا از سابقه خود اشتغالی برخوردار باشد. متقاضیان باید در 5 سال گذشته، حداقل 2 سال سابقه فعالیت در عرصه مورد نظر را داشته باشند. داشتن سابقه کاری بیشتر باعث اخذ امتیاز بالا تری خواهد شد.
 • تمایل به کار و زندگی در کانادا به عنوان فرد خود اشتغال داشته باشد.
 • از شرایط عمومی این برنامه برخوردار باشد. (تجربه و سوابق کاری، سن، تحصیلات، دانش و مهارت زبانی و تطبیق پذیری)
 • از لحاظ شرایط امنیتی، پزشکی و … مناسب برای شرکت در این برنامه باشد.
 • دریافت گواهی عدم سوء پیشینه
 • داشتن تمکن مالی برای تامین مخارج خود و خانواده
 • انجام آزمایشات پزشکی

در مهاجرت به کانادا از طریق ویزای خود اشتغالی، بررسی پرونده ها حدود 23 ماه زمان می برد و پس از تائید، متقاضیان می توانند اقامت دائم کانادا را به دست آورند. شما عزیزان می توانید برای اخذ ویزا کار کانادا با مشاوران ما در مجموعه مهاجرتی آوام تماس بگیرید و مشاوره های لازم را دریافت کنید.

برنامه مهاجرت فدرال در کانادا (Federal)

مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامه فدرال رایج ترین روش اخذ اقامت کاری این کشور محسوب می شود. متقاضیان بین المللی در دو روش اسکیل ورکر و اسکیل ترید از طریق سیستم اکسپرس اینتری برای اخذ ویزای کاری کانادا اقدام نمایند.

اسکیل ورکر کانادا (Skilled Worker)

افراد دارای تخصص و کارگران ماهر می توانند با استفاده از برنامه اسکیل ورکر کانادا، در برنامه اکسپرس اینتری و سیستم امتیاز بندی، اقامت دائم کانادا را از طریق کار به دست آورند. یکی از مهم ترین شرایط مهاجرت به کانادا از طریق این روش، این است که شغل مورد نظر در مشاغل سطح 0، A یا B  وجود داشته باشد. علاوه بر این متقاضی باید دارای حداقل یک سال سابقه کار و همچنین مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی با نمره CLB7 به بالا باشد.

اسکیل ترید کانادا (Skilled Trade)

نیرو های فنی و متخصص در گروه شغلی B این امکان را دارند که از طریق برنامه اسکیل ترید و شرکت در سیستم امتیازبندی، ویزای کاری کانادا را اخذ نمایند. برای اخذ اقمت کاری در کانادا از طریق برنامه اسکیل ترید، متقاضیان باید مدرک زبان فرانسوی یا انگلیسی با نمره CLB4/CLB5 و همچنین سابقه کاری داشته باشند.

برنامه انتقال درون شرکتی کانادا (ICT)

برنامه انتقال درون شرکتی ICT کانادا یاTransfer  Intra Company برای حضور نیروی کاری واجد شرایط در این کشور به عنوان نماینده شرکت می باشد. افرادی که در رده های مدیریتی همچون مدیران ارشد، مدیران اجرایی و یا کارمندان متخصص در یک حوزه کاری خاص فعالیت می کنند، می توانند از طریق برنامه درون شرکتی کانادا به این کشور مهاجرت کاری نمایند. این برنامه به مدیران این امکان را می دهد که بدون نیاز به مدرک تحصیلی و مدرک زبان و همچنین بدون محدودیت سنی از طریق انتقال کسب و کار به کانادا، به این کشور مهاجرت کنند.

باید به این نکته توجه داشته باشید که شرکت هایی که متقاضی می تواند از طریق آن ها در برنامه انتقال درون شرکتی ICT کانادا شرکت کند، باید دارای مکان و آدرس فیزیکی بوده و بین المللی باشند. همچنین این شرکت ها بایستی دارای حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت باشند و نوع تجارت آن ها با کانادا برای این کشور سودآوری داشته باشد.

ویزای کار بعد از تحصیل در کانادا (PGWP)

متقاضیانی که از دانشگاه های کانادا فارغ التحصیل می شوند، می توانند ویزای کار پس از تحصیل در کانادا (PGWP) را دریافت کنند. افراد از این طریق می توانند در شهر های مختلف کانادا از جمله تورنتو، ونکوور، مونترال و … مشغول به کار شوند. دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود در کانادا می توانند تا 3 سال در این کشور به دنبال کار بگردند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. برای دریافت ویزای کار بعد از تحصیل در کانادا متقاضیان باید مدارک تحصیلی، هویتی و پاسپورت ارائه دهند. علاوه بر این برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری پرداخت 100 دلار الزامی است.

ویزای کاری کانادا برای دانشجویان تا سقف 3 سال صادر می شود و متقاضیان می توانند در این مدت کار کرده و سابقه کار در کانادا را به رزومه خود اضافه کنند. دانشجویان با داشتن این سابقه کاری می توانند از طریق برنامه تجربه کار کانادایی یا سایر روش ها اقامت کاری کانادا را دریافت کنند.

دریافت وبزای کار کانادا بعد از تحصیل

میزان درآمد در کانادا

کانادا یکی از موفق‌ترین و باثبات‌ترین کشورهای جهان محسوب می‌شود. این را سطح تولید ناخالص داخلی، استاندارد زندگی و دستمزد در کانادا نشان می‌دهد. دستمزدها در این کشور واقعا بالا در نظر گرفته می‌شود، به‌طوری‌که در سال قبل یک کارگر به‌طور متوسط 4185 دلار (CAD) درآمد داشت.

البته در کانادا دستمزدهای کمتری نیز وجود دارد. حقوق به‌طور مستقیم به تخصص، تجربه، صلاحیت و تحصیلات بستگی دارد. کانادا یکی از کشورهایی است که در بین مهاجران محبوبیت فوق‌العاده‌ای دارد. هر ساله صدها شهروند خارجی برای مهاجرت کاری به کانادا درخواست می‌دهند.

کانادا علاوه‌بر دستمزدهای بالا، شرایط کاری خوب، سیستم مالیاتی شفاف و ثبات پرداخت‌ها را به شهروندان خود ارائه می‌دهد. متوسط حقوق سالانه یک شهروند کانادایی حدود 55 هزار دلار کانادا خواهد بود.

 

میانگین حقوق در استان‌های کانادا در سال 2022-2023

مقدار به دلار کانادا

نوناووت

87400

مناطق شمال غربی

77700

آلبرتا

61900

یوکان

61800

انتاریو

55520

نیوفاندلند و لابرادور

45055

ساسکاچوان

54400

بریتیش کلمبیا

53400

کبک

51750

مانیتوبا

49700

نیوبرانزویک

49500

نوا اسکوشیا

48500

جزیره پرنس ادوارد

45900

 

کار در کانادا بدون مدرک زبان

کانادا کشوری است که به دلایل مختلف از جمله کار، تحصیل و حتی اقامت دائم، مردم را از سراسر جهان جذب می‌کند. با این‌حال، یکی از شرایط اولیه برای افرادی که می‌خواهند به کانادا مهاجرت کنند، آزمون مهارت زبان خواهد بود. این آزمون معمولا IELTS یا CELPIP خواهد بود که توانایی فرد را برای برقراری ارتباط به زبان انگلیسی یا فرانسوی، دو زبان رسمی کانادا، ارزیابی می‌کند.

در بیشتر موارد، برای مهاجرت کاری به کانادا نیازی به شرکت در آزمون آیلتس یا آزمون زبان دیگر ندارید. بااین‌حال، برخی از مجوزهای کار حرفه‌ای مانند پزشکی و پرستاری احتمال دارد نیاز به مدرکی دال بر مهارت زبان داشته باشند. دفاتر ویزای کانادا در برخی کشورها نیز نمرات آزمون زبان را به‌عنوان شرط مجوز کار از متقاضیان درخواست می‌کنند.

برنامه‌های مهاجرت کاری به کشور کانادا بدون آزمون زبان

داشتن یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی نیز می‌تواند راهی برای مهاجرت کاری به کشور کانادا بدون آزمون زبان باشد. کارفرمایان این امکان را دارند تا از طریق برنامه‌هایی مانند برنامه نیروی کار خارجی موقت (TFWP) یا برنامه تحرک بین‌المللی (IMP) از افراد خارجی حمایت کنند.

کارفرمایان بر اساس TFWP خواهند توانست افراد خارجی را برای پرکردن کمبود موقت نیروی کار در صنایع خاصی مانند کشاورزی، ساخت‌وساز و مهمان‌داری به استخدام درآورند. ضمن آنکه در برنامه  مهاجرت کاری به کانادا کارفرمایان بر اساس IMP، می‌توانند افراد خارجی را در حرفه‌های تخصصی مانند فناوری اطلاعات، مهندسی و مراقبت‌های بهداشتی به‌کار بگیرند.

تاثیر مهارت زبان در جستجوی کار

درحالی‌که آزمون زبان برای این برنامه‌ها لازم نیست همچنان از داوطلبان خواسته می‌شود که مهارت زبان را به‌عنوان یک شرط شغلی نشان دهند. بنابراین، هنوز هم این دسته از افراد باید مهارت‌های زبانی خود را بهبود بخشند تا شانس موفقیت در جستجوی شغل و توانایی خود را برای ادغام در جامعه کانادا افزایش دهند.

برنامه‌های نامزد استانی (PNPs) برنامه‌هایی هستند که به استان‌ها و مناطق کانادا اجازه می‌دهند افراد را برای اقامت دائم کانادا معرفی کنند. برخی از PNPها به آزمون‌های مهارت زبان نیازی ندارند، درحالی‌که برخی دیگر در مقایسه با برنامه‌های فدرال از الزامات مهارت زبان کمتری برخوردار هستند. به‌عنوان‌مثال، برنامه نامزد مهاجرت ساسکاچوان (SINP) افرادی را می‌پذیرد که حداقل نمره زبان CLB 4 را داشته باشند که کمتر از شرط CLB 7 برای برنامه‌های فدرال است.

کار در کانادا بدون مدرک زبان

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

مشهور ترین روش دریافت اقامت کانادا از طریق کار، روش اکسپرس اینتری می باشد که از سال 2015 شروع به کار کرد. متقاضیان می توانند مشخصات خود را به صورت آنلاین در این سیستم ثبت کرده و از طریق یکی از روش های زیر تقدام به شرکت در اکسپرس اینتری نمایند:

 • برنامه نیروی کار ماهر اسکیلد تریدز The Federal Skilled Trades class (FSTP)
 • برنامه ی نیروی کار ماهر فدرال Federal Skilled Worker Program (FSWP)
 • برنامه مهاجرت از طریق تجربه کار در کانادا The Canadian Experience Class (CEC)

نحوه امتیازبندی اکسپرس اینتری

امتیازبندی اکپرس اینتری کانادا در دو مرحله انجام می گیرد. در مرحله اول ابتدا متقاضی باید بتواند حداقل 68 امتیاز از 100 امتیاز را دریافت کند تا صلاحیت لازم را داشته باشد و بتواند وارد مرحله دوم امتیازبندی یا POOL شود. در حالت کلی امتیازبندی اکسپرس اینتری بر اساس 5 فاکتور اصلی انجام می شود که عبارتند از:

 • سطح تحصیلات
 • سطح زبان
 • سابقه کار
 • سن و سال
 • میزان سازگاری با کانادا

امتیازات لازم برای مرحله اول

در مرحله اول امتیازبندی اکسپرس اینتری، متقاضیان باید حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز را دریافت کنند. در جدول زیر امتیازات لازم برای مرحله اول آورده شده است:

فاکتورامتیاز
مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه28
میزان تحصیلات25
تجربه کاری15
پیشنهاد شغلی در کانادا10
سن12
انطباق پذیری10
مجموع امتیازات100
امتیاز قابل قبول67

امتیاز مربوط به تحصیلات

میزان تحصیلاتامتیاز
مدرک دکترا25
مدرک فوق لیسانس23
2 مدرک تحصیلی که یکی مدرک دانشگاهی 3 ساله یا بیشتر باشد22
مدرک دانشگاهی 3 ساله یا بیشتر21
مدرک فوق دیپلم 2 ساله19
مدرک فوق دیپلم یک ساله15
دیپلم5

امتیاز مربوط به زبان

سطح زبانSpeakingWriting

Reading

Listeningامتیاز کل
7 CLB444416
8 CLB555520

9 CLB

666624

امتیاز مربوط به سابقه کاری

سابقه کاری در 10 سال گذشتهامتیاز
یک سال9
2 سال11
4 سال13
6 سال15

امتیازبندی سن

میزان سنامتیاز
18 تا 35 سال12
3611
3710
389
398
407
416
425
434
443
452
461
47 به بالاصفر

امتیازبندی انطباق پذیری

فاکتور انطباقامتیاز
سابقه تحصیل در کانادا5
سطح زبان همسر با حداقل  CLB45
سابقه تحصیل همسر در کانادا5
سابقه کار در کانادا10
سابقه کار همسر در کانادا5
داشتن پیشنهاد شغلی در کانادا10
داشتن فامیل و بستگان در کانادا (مقیم یا شهروند)5

امتیازبندی در مرحله دوم

پس از قبولی در مرحله اول اکسپرس اینتری و به دست آوردن حداقل امتیاز لازم، متقاضیان وارد مرحله دوم یا همان استخر می شوند. در این مرحله اگر افراد بتوانند حداقل امتیاز لازم از 1200 امتیاز کل را به دست آورند، می توانند برای مهاجرت از طریق کار به کانادا اقدام کنند. هر چقدر متقاضی بتواند امتیاز بیشتری کسب کند شانس بیشتری برای قبولی و اخذ ویزای کاری خواهد داشت.

در صورتی که فرد نتواند حداقل امتیاز مجاز را دریافت کند، پروفایل متقاضی به مدت یک سال در سیستم باقی می ماند. اگر شخص بتواند کسری امتیاز خود را مطابق با جداول بالا جبران کند، آن گاه با امتیاز بندی مجدد و داشتن حداقل امتیاز لازم، برای او دعوتنامه ارسال می گردد. در صورت دریافت دعوت نامه، شخص 90 روز فرصت خواهد داشت تا برای ثبت درخواست اقامت اقدام کند.

امتیازبندی سن

میزان سنمتقاضی مجردمتقاضی متاهل
پایین تر از 17 سال00
189990
1910595
20 تا 29110100
3010595
319990
329485
338880
348375
357770
367265
376660
386155
395550
405045
413935
422825
431715
4465
بالا تر از 45صفرصفز

امتیاز مربوط به تحصیلات

سطح تحصیلاتمتقاضی مجردمتقاضی متاهلهمسر متقاضی متاهل
دکترا15014010

کارشناسی ارشد یا دوره تخصصی کارورزی

13512610

دو یا بیشتر از دو مدرک تحصیلی پس از دیپلم که حداقل یکی از آنها پس از اتمام دوره سه ساله باشد.

1281199

دوره سه ساله و یا بیشتر پس از دیپلم

1201128

دوره دو ساله پس از دیپلم

98917

دوره یک ساله پس از دیپلم

90846

دیپلم دبیرستان

30282

کمتر از دیپلم

صفرصفرصفر

نحوه دریافت اکسپرس اینتری

امتیازبندی سطح اول زبان انگلیسی یا فرانسه

سطح تحصیلاتمتقاضی مجردمتقاضی متاهلهمسر متقاضی متاهل
دکترا15014010
سطح CLBمتقاضی مجردمتقاضی متاهلهمسر متقاضی متاهل

سطح 10 یا بالاتر

34325
سطح 931295
سطح 823223
سطح 717163
سطح 6981
سطح 4 یا 5661
سطح 3 و پایین ترصفرصفرصفر

امتیازات مربوط به سطح زبان خارجی دوم

سطح CLB

متقاضی مجردمتقاضی متاهل
سطح 9 و بالا تر66
سطح 7 یا 833
سطح 5 یا 611
سطح 4 یا کم ترصفرصفر

امتیازبندی سابقه کار

سابقه کارمتقاضی مجردمتقاضی متأهلهمسر متقاضی متأهل
کمتر از یک سالصفرصفرصفر
1 سال40355
2 سال53467
3 سال64568
4 سال72639
5 سال807010

سایر امتیازات

عنوان امتیازامتیاز

داشتن سطح NCLC 7 یا بالاتر در تمام مهارت‌های فرانسوی و CLB 4 یا پائین ‌تر در انگلیسی

25

داشتن برادر یا خواهری که که شهروند یا مقیم دائم کانادا باشد

15

دارای گواهی ‌نامه 1 یا 2 ساله تحصیل در مقطع متوسطه در مدارس کانادا

15

داشتن سطح NCLC 7 یا بالاتر در تمام مهارت‌های فرانسوی و CLB 5 یا بالاتر در انگلیسی

50

داشتن گواهی‌ نامه 3 ساله یا بیشتر تحصیل در مقطع متوسطه در مدارس کانادا

30

داشتن پیشنهاد شغلی در سطح NOC 00

200

مدرک انتخاب شدن از یکی از استان ها به غیر از کبک

600

داشتن پیشنهاد شغلی در سایر سطوح

50

هزینه زندگی در کانادا

در کانادا، بیش از یک‌سوم مردم در مناطق شهری (مانند تورنتو و ونکوور) زندگی می‌کنند، جایی که هزینه زندگی تقریبا دوبرابر مناطق دورافتاده (مانند کبک) است. یک فرد مجرد با درنظرگرفتن غذا، مسکن، حمل‌ونقل، سرگرمی و سایر موارد به حدود 3450 دلار کانادا در ماه نیاز دارد.

با این اوصاف یک خانواده چهارنفره با دو فرزند 6360 دلار در ماه بدون احتساب هزینه‌های تحصیل کودکان نیاز خواهند داشت. اگر تصمیم دارید به کانادا مهاجرت کنید، توصیه می‌شود از کارشناسان رویال مهاجرت مشاوره دریافت کنید. در جدول زیر نیز می‌توانید اطلاعات بیشتری در ‌خصوص هزینه‌ها پس از مهاجرت کاری به کانادا به‌دست آورید:

میانگین هزینه ماهانه (دلار کانادا)

دسته‌بندی هزینه‌های اصلی

غذای بیرون از خانه: 200 تا 300 (هر نفر)

غذا

آشپزی: 150 تا 200 (هر نفر)

خورد و خوراک

اجاره: 1000 تا 23500

مسکن

حمل‌ونقل عمومی: 100 تا 150

حمل‌ونقل

هزینه‌های عمومی: 500

هزینه‌های تفریح و زندگی

مهاجرت کاری به استان کبک

قوانین اداره کانادا به صورت فدرال است؛ به این معنی که هر استان قوانین مخصوص به خود را در زمینه مهاجرت دنبال می کند. استان کبک برنامه مهاجرتی مختص به خود را ارائه می دهد و در تمامی زمینه ها سیستم مجزایی دارد. اگر چه برنامه مهاجرتی کبک جزو برنامه های استانی PNP محسوب نمی شود، اما همانند این برنامه ها متناسب با نیاز های اقتصادی و فرهنگی کبک تنظیم شده اند. برنامه مهاجرتی کبک به متقاضیان خارجی که قصد زندگی و کار در استان کبک را دارند، این امکان را می دهد تا اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

متقاضیان برای مهاجرت کاری به کبک ابتدا باید از طریق دولت استانی کبک اقدام کنند و در صورت تائید برای دریافت اقامت دائم درخواست دهند. تائیدیه کبک  Certificat de sélection du Québec نام دارد که متقاضی پس از اخذ این تائیدیه می تواند مدارک خود را بارگزاری کرده و درخواست خود را برای اقامت دائم کانادا ثبت کنند.

 در این فرایند متقاضی باید ابتدا مشخصات خود را ثبت کند و پس از پرداخت هزینه بررسی پرونده و انجام معاینات پزشکی و بایومتریک، مدارک خود را تکمیل نموده و در خواست خود را ثبت نماید. مدت زمان رسیدگی به هر پرونده بسته به شرایط متفاوت می باشد و پس از بررسی، تائید و یا رد شدن متقاضی به او اطلاع داده می شود.

بررسی انواع ویزای کار کانادا

برای متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا، دو نوع ویزای کار رسمی از سوی دولت این کشور صادر می شود که به شرح زیر می باشند:

ویزای کار مخصوص کارفرما (Employer-Specific Work Permit)

همان طور که از نام این ویزا مشخص است، افراد از طریق این مجوز تنها می توانند برای کارفرمایی که نامش در مجوز کار آمده است کار کنند.

ویزای کار باز (Open Work Permit)

این نوع ویزا محدود به کار خاصی نیست و متقاضی از طریق آن می تواند برای هر کارفرمایی کار کند. از این رو فرد در ویزای کار باز نیازی به LIMA (یا همان ارزیابی تاثیر در بازار کار) یا نامه پیشنهادی از طرف کارفرما نیازی نخواهد داشت. علی رغم مجوز کار مخصوص کارفرما، در ویزای کار باز افراد فقط باید به موارد زیر متعهد باشند.

 • نوع کار
 • طول دوره کاری
 • محلی که متقاضی می تواند در آن مشغول باشد.

ویزای کار باز در برخی موارد صادر می شود که به شرح زیر می باشند:

 • جهت اجازه اقامت موقت ( Temporary Work Permit)
 • جهت کار موقت همسر ( Temporary Work Permit for Spouse)
 • جهت کار بعد از فارغ التحصیلی ( Post graduation Work Permit)
 • برنامه جوانان جهان World Youth Program Permit))
 • ویزای اپن ورک پرمیت بریجینگ ( Bridging Open Work Permit)
 • برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا (Atlantic Immigration Pilot Program)
 • ویزای اپن وررک پرمیت (Open Work Permit)

هزینه ویزای کار کانادا چقدر است؟

هزینه مهاجرت کاری به کانادا بسته به نوع ویزا و شرایط متقاضیان می تواند متفاوت باشد. علاوه بر هزینه های وکیل و پیگیری پرونده، گرفتن ورک پرمیت کانادا و کار در این کشور برخی هزینه های دولتی نیز دارد. از مهم ترین این هزینه ها می توان به جدول زیر اشاره کرد:

ورک پرمیت155 دلار به ازای هر نفر
اکسپرس اینتری1325 دلار برای متقاضی اصلی
ویزای خوداشتغالی و برنامه کاری کبک2075 دلار برای متقاضی اصلی
هزینه انگشت نگاری85 دلار به ازای هر نفر

مدارک ویزای کار کانادا

افراد برای اخذ ویزا کاری کانادا بسته به نوع روش مهاجرتی و شرایطی که دارند، نیاز به مدارک متفاوتی خواهند داشت. با این حال یک سری مدارک در تمام روش های مهاجرتی یکسان می باشند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

 • مدارک شخصی مانند شناسنامه، سند ازدواج، کارت پایان خدمت و …
 • پاسپورت معتبر
 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • سوابق کاری
 • مدارک تحصیلی معتبر و معادل سازی شده
 • مدرک دوره های گذرانده و مهارت ها
 • ارائه تمکن مالی
 • عدم سوء پیشینه کیفری
 • ارائه نامه جاب آفر (در صورت داشتن)
 • ارائه رسید پرداخت هزینه های مربوطه
 • مدارک آزمایشات پزشکی و سلامت

مجوز کار در کانادا

مجوز کار در کانادا (work permit) مجوزی است که متقاضی جویای کار باید قبل از ورود به خاک کانادا دریافت کند تا بتواند اقامت موقت این کشور را دریافت کند و اجازه فعالیت اقتصادی داشته باشد. کشور کانادا با هدف جذب متقاضیان متخصص هر ساله حدود 300 هزار مجوز کار برای متقاضیان کار در این کشور صادر می کند. با مجوز کار در کانادا یا work permit افراد می توانند اقدام به تبدیل ویزای کار به اقامت دائم کانادا نمایند و همچنین از بیمه رایگان این کشور برخوردار شوند.

متقاضیان با داشتن مجوز کار در کانادا این امکان را دارند که به شهر ها و استان های این کشور بدون محدودیت سفر کنند. یکی دیگر از مزایای اخذ مجوز کار کانادا، امکان کسب درآمد و حقوق کافی برای گذران زندگی در این کشور می باشد. برخی از شرایطی که افراد باید برای اخذ مجوز کاری کانادا داشته باشند، به شرح زیر می باشند:

 • ارائه تمکن مالی برای اثبات توانایی لازم جهت تامین هزینه های زندگی خود و خانواده در کانادا
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه گواهی سلامت جسمی و روحی
 • ارائه دلایل قانع کننده برای خروج از کانادا پس از اتمام مدت ویزای کار در کانادا
 • ارائه تعد نامه جهت عدم اشتغال در مشاغل ممنوع در کانادا

متقاضیان با اخذ مجوز کاری کانادا امکانات زیر را خواهند داشت:

 • امکان تبدیل اقامت موقت کانادا به اقامت دائم
 • کسب درآمد دلاری
 • امکان استفاده از بیمه و سایر مزایای کارفرمایان کانادایی
 • سفر به تمام مناطق کانادا بدون محدودیت

وضعیت کار در کانادا

ساعات کاری در کانادا روزانه 8 ساعت و در هفته 40 ساعت می باشد. حداکثر ساعت کار هفتگی 48 ساعت است و افرادی که می خواهند بیشتر کار کنند می توانند تا 48 ساعت در هفته فعالیت داشته باشند. کارمندان در کانادا برای هر ساعت اضافه کاری، 1.5 برابر دستمزد عادی دریافت می کنند. روز های کاری در کانادا دوشنبه تا جمعه می باشد و روز های شنبه و یکشنبه در این کشور تعطیل است.

حداقل حقوق در کانادا چقدر است؟

میانگین درآمد در کانادا حدود 55 هزار دلار می باشد؛ با این حال در هر جامعه ای مطابق با وزارت کار آن کشور برای تمامی مشاغل حداقل حقوق در نظر گرفته می شود. ناگفته نماند که حداقل حقوق برای هر استان متفاوت است. برای مثال حداقل حقوق در استان ساسکاچوان با حداقل حقوق در استان بریتیش کلمبیا تفاوت دارد.

حداقل دستمزد در استان های ساسکاچوان، مانیتوبا، نیوفاندلند و نیوبرانزویک کم ترین مقدار را دارد و بیشترین حداقل دستمزد در استان های انتاریو، بریتیش کلمبیا و آلبرتا می باشد. در حالت کلی میانگین حداقل درآمد در کانادا ساعتی 14.65 دلار است که در صورت داشتن مدرک تحصیلی بالا تر و سوابق شغلی بیشتر، افراد درآمد های خیلی بالا تری کسب خواهند کرد.

به طور کلی میزان حقوق دریافتی در کانادا به عوامل مختلفی از جمله میزان ساعت کاری در روز، سابقه کار و میزان تحصیلات متقاضی بستگی دارد. عموما با افزایش سابقه کار، حقوق کارمندان بین 9 تا 35 درصد در این کشور افزایش پیدا می کند. همچنین افراد با اخذ مدرک علمی بالا تر می توانند بین 17 تا 23 درصد افزایش حقوق داشته باشند. در ادامه حداقل حقوق ساعتی در ایالت های مختلف کانادا آورده شده است:

نام ایالت یا استانحداقل حقوق ساعتی به دلار کانادا
آلبرتا15 دلار
مانیتوبا11.95 دلار
بریتیش کلمبیا15.2 دلار
نیو برانزویک11.75 دلار
نیوفاندلند و لابرادور12.5 دلار
نورت وست تریتوریز15.2 دلار
نوا اسکوشیا12.95 دلار
نوناووت16 دلار
انتاریو15 دلار
کبک13.5 دلار
ساسکاچوان11.81 دلار
یوکان15.2 دلار

وب سایت های کاریابی در کانادا

متقاضیانی که قصد دریافت ویزای کاری کانادا را دارند، در صورت داشتن شرایط لازم برای مهاجرت از طریق کار به کانادا، می توانند از طریق وب سایت های کاریابی اقدام کنند. وب سایت های کاریابی زیادی در کانادا وجود دارد، اما برخی از این وب سایت ها بیشتر مورد توجه متقاضیان ویزا کار کانادا قرار گرفته است و فرصت های شغلی بیشتر و به روز تری در این وب سایت ها وجود دارند. در ادامه به بهترین وب سایت های کاریابی در کانادا اشاره می کنیم:

 • Indeed
 • Glassdoor
 • Jobbank
 • Eluta
 • Monster
 • Jobboom
 • CareerBuilder
 • Workopolis
 • EmploiQuebec
 • Working
 • SimplyHired
 • Linkedin
 • RobertHalf

مهاجرت کاری به کانادا همراه با خانواده

یکی از دغدغه های اصلی متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا، دوری از خانواده می باشد. خوشبختانه دولت این کشور این امکان را برای افراد فراهم کرده تا خانواده خود را نیز همراهشان به این کشور ببرند. فرزندان متقاضیان دارای مجوزکار کانادا، می توانند بدون اخذ ویزای تحصیلی در این کشور مشغول به تحصیل شوند. علاوه بر این همسر متقاضی می تواند با اخذ مجوز Open Work Permit در کانادا بدون محدودیت مشغول به کار شوند. افراد زیر می توانند به عنوان همراه با متقاضی به کانادا مهاجرت کنند:

 • همسر قانونی بالای 18 سال
 • فرزندان و فرزند خواندگان وابسته به متقاضی
 • پذر و مادر تحت حمایت مالی متقاضی
 • پدر بزرگ و مادر بزرگ تحت حمایت متقاضی
 • خواهرزادگان و برادرزادگان یتیم و مجرد زیر 18 سال که تحت حمایت متقاضی هستند.

برای همراه کردن خانواده با خود در ویزای کار کانادا باید شرایط زیر فراهم شود:

 • ارائه مدارک مربوط به فرزند خواندگی
 • فرزندان باید زیر 18 سال و مجرد باشند.
 • در صورتی که فرزند بالای 22 سال باشد؛ اما دچار مشکلات روحی و جسمی باشد، می تواند همراه پدر و مادر خود به کانادا مهاجرت کند.
 • همه اعضای خانواده باید پاسپورت معتبر داشته باشند.
 • همراهان متقاضی نباید دارای سوء پیشینه و سابقه جرم و جنایت باشند.
 • ارائه مدارک تاهل مانند عقد نامه برای همسر فرد الزامی است.

اقامت دائم کانادا با مهاجرت کاری

دریافت مجوز کار موقت در کانادا اغلب به‌عنوان یک گام مهم در جهت دستیابی به اقامت دائم در این کشور تلقی می‌شود. سیستم اکسپرس اینتری کانادا نقشی محوری در مهاجرت کاری به کانادا و دریافت اقامت دائم ایفا می‌کند. این سیستم سه برنامه فدرال را مدیریت خواهد کرد که هر کدام مسیری را برای اقامت دائم ارائه می‌دهند.

این سیستم امتیازات را بر اساس فاکتورهای مختلف به متقاضیان تخصیص می‌دهد. در اصل، یک دارنده مجوز کار باتجربه کاری قابل‌توجه و یک پیشنهاد شغلی تحت اکسپرس اینتری از امتیاز قابل‌توجهی برخوردار است که شانس دریافت دعوت‌نامه برای درخواست و در نهایت تبدیل‌شدن به یک مقیم دائم در کانادا را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

الزامات واجد شرایط بودن

شما به‌عنوان یک فرد داوطلب برای مهاجرت کاری به کانادا باید بدانید که صرف داشتن یک مجوز کار، اقامت دائم تحت اکسپرس اینتری را دریافت نخواهید کرد. اولین مرحله حیاتی، ارزیابی واجد شرایط بودن برای ورود به استخر اکسپرس اینتری است. متقاضیان باید تحت یکی از برنامه‌های فدرال زیر در اکسپرس اینتری واجد شرایط باشند:

 • برنامه کارگران ماهر فدرال (FSW)
 • برنامه تجارت ماهر فدرال (FST)
 • برنامه کلاس تجربه کانادایی (CEC)

از طرف دیگر، اگر فرد متقاضی بخواهد در کبک مستقر شود، باید معیارهای برنامه نیروی کار ماهر منظم کبک (RSW) یا برنامه کلاس تجربه کبک (PEQ) را داشته باشد. هر برنامه مجموعه الزامات خاص خود را دارد که نیاز به ارزیابی کامل خواهد داشت. در ادامه چهار برنامه مهاجرت کاری به کانادا که برای افراد خارجی به‌منظور دریافت اقامت دائم معرفی شده‌اند.

کلاس تجربه کانادایی (CEC)

متقاضیان تحت کلاس تجربه کانادا می‌توانند در عرض یک‌سال برای وضعیت اقامت دائم درخواست دهند. شرایط این روش شامل یک‌سال کار ماهر در کانادا و داشتن سطوح زبان موردنیاز است. این یک انتخاب محبوب برای مشاغل موقت محسوب می‌شود که احتمال دارد امتیازات لازم را نداشته باشند. الزامات موردنیاز در کلاس تجربه کانادایی عبارتند از:

 • تجربه کار ماهر با حقوق، مستمر و تمام‌وقت در طول حداقل یک سال
 • مطابقت داشتن تجربه کاری با نوع مهارت در دسته‌های شغلی TEER 0، یک، 2 یا 3 در طبقه بندی مشاغل ملی (NOC)، تجربه کاری شما می‌تواند در یک یا بیشتر از این دسته‌ها باشد.

برنامه مشاغل ماهر فدرال (FSWP)

بر اساس FSWP، نیروی کار موقت با یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی این امکان را دارند تا برای اقامت دائم درخواست دهند. متقاضیان باید بر اساس عواملی مانند تحصیلات، سن، سازگاری، مهارت‌های زبانی، شرایط امتیاز خاصی را برآورده کنند. پروسه دریافت اقامت دائم از این طریق معمولا 12 تا 18 ماه طول می‌کشد. الزامات برنامه نیروی کار ماهر فدرال عبارتند از:

 • درصورت داشتن مدارک تحصیلی خارجی باید گواهی، دیپلم یا مدرک از یک موسسه کانادایی و یک ارزیابی اعتبار آموزشی (ECA) داشته باشید.
 • در آزمون‌های زبان انگلیسی یا فرانسوی برای نوشتن، خواندن، شنیدن و صحبت‌کردن شرکت کنید.
 • کار به مدت یکسال به‌صورت مستمر یا تجربه کار ماهر تمام‌وقت
 • مطابقت داشتن تجربه کاری با نوع مهارت در دسته‌های شغلی TEER 0، یک، 2 یا 3 در طبقه‌بندی مشاغل ملی (NOC)

برنامه نامزدهای استانی (PNP)

برنامه نامزدهای استانی به متقاضیان اجازه می‌دهد تا به‌طورکلی برای اقامت دائم در مدت یک تا یکسال و نیم اقدام کنند. افراد خارجی توسط کارفرمایان برای اقامت دائم با معیارهای خاص در استان‌های مختلف نامزد می‌شوند.

کلاس تجربه کبک (QEC)

مشابه کلاس تجربه کانادایی، کلاس تجربه کبک (QEC) مسیری را برای اقامت دائم ارائه می‌دهد. باا ین‌حال، QEC دارای شرایط اضافی از جمله حداقل دو سال کار ماهر در کبک و مهارت زبان فرانسه در سطح متوسط است.

مشاوره اخذ ویزای کاری کانادا رویال مهاجرت

متقاضیان کار در کانادا باید با تمامی شرایط لازم برای اخذ ویزا کاری کانادا آشنایی داشته و آن را فراهم کنند. در این مسیر مشاوره با یک وکیل مهاجرت به کانادا کمک بسیار زیادی به افراد در اخذ ویزای کاری و مهاجرت می کند. موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت با برخورداری از بهترین وکلای متخصص در زمینه مهاجرت و اخذ ویزای کاری، آماده ارائه خدمات مشاوره می باشند. تیم وکلای برجسته ما در کلیه مراحل مهاجرت کاری به این کشور و دریافت ویزای این کشور در کنار شما عزیزان خواهند بود و بهترین راهکار ها را در زمان مناسب به شما ارائه می دهند. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاروان ما در این مجموعه تماس بگیرید.

سخن پایانی

روش های مهاجرتی مختلفی برای کار در کانادا وجود دارد و هر فردی با توجه به شرایط و مهارت هایی که دارد، می تواند یکی از این روش ها را انتخاب کند. کانادا نیاز به نیروی متخصص دارد؛ از این رو استقبال فراوانی از نیرو های منخصص خارجی برای کار در این کشور می نماید. برای مهاجرت کاری به این کشور، افراد باید واجد شرایط باشند که از مهم ترین این موارد می توان به مدرک تحصیلی، سابقه کار مرتبط، تسلط به زبان انگلیسی و یا فرانسه اشاره کرد. در صورت که تمایل به دریافت ویزای کاری کانادا را دارید می توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره مهاجرت کاری به کانادا

 1. آیا همسر متقاضی که برای کار به کانادا می رود، اجازه کار دارد؟

همسر متقاضی پس از ارائه درخواست به دولت کانادا و اخذ ورک پرمیت (جازه کار) می تواند در این کشور کار کند.

 1. آیا امکان بردن خانواده در ویزای کار کانادا وجود دارد؟

بله؛ افراد در صورت اخذ ویزای کاری این کشور می توانند خانواده خود را نیز به همراه خود باه کانادا ببرند.

 1. آسان ترین روش مهاجرت کاری به کانادا کدام است؟

برنامه اکسپرس اینتری کانادا و برنامه نیروی کار ماهر استانی و ویزای کاری LIMA آسان ترین روش های مهاجرت کاری کانادا هستند.

 1. آیا داشتن مهارت زبان فرانسه برای مهاجرت به کانادا الزامی است؟

خیر؛ اما داشتن دانش زبان فرانسوی در برنامه اکسپرس اینتری، امتیاز اصافی محسوب می شود.

 1. چه کسانی می توانند برای اخذ ویزای کاری کانادا اقدام کنند؟

متخصصان، مدیران، سرمایه گذاران و یا صاحبان حرفه و کسب و کار می توانند از طریق ویزای کار به این کشور مهاجرت کنند.

 1. هزینه مهاجرت به کانادا از طریق کار شامل چه مواردی می شود؟
 • ورک پرمیت
 • اکسپرس اینتری
 • ویزای خوداشتغالی و برنامه کاری کبک
 • هزینه انگشت نگاری

مقالات مرتبط

مشاور مهاجرت به کانادا

مشاور و وکیل مهاجرت به کانادا

یکی از موضوعاتی که برای متقاضیان مهاجرت به کانادا بسیار مهم تلقی می شود، انتخاب موسسه مهاجرتی معتبر و وکیل مهاجرت به کانادا مجرب و …

مشاغل مور دنیاز کانادا

مشاغل مورد نیاز کانادا

کانادا برنامه‌های مهاجرتی بسیار موثری دارد که به‌طور خاص برای جذب جویندگان کار با مهارت‌های کمیاب در این کشور طراحی شده است. هر کسی می‌تواند …

مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا، به دلیل هزینه هایی پایینی که نسبت به شیوه های دیگر مهاجرت دارد گزینه مناسبی برای مهاجرت به این کشور می …

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

سیستم آموزشی در کشور کانادا یکی از بهترین‌های دنیا محسوب می‌شود. دانشگاه‌های دندانپزشکی این کشور دارای زیرساخت‌های بسیار شگفت‌انگیز و آزمایشگاه‌های مدرن مجهز به آخرین …

ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت یکی از روش های مهاجرت به کانادا می باشد که سرمایه گذاران بسیاری در سراسر دنیا را به خود جذب کرده است. برای …

ویزای اسکیل ورکر کانادا

ویزای اسکیل ورکر کانادا

با توجه به نیازی که به نیروی کار ماهر و متخصص در کشور های مختلف جهان از جمله کانادا وجود دارد، این کشور ها برای …

ویزای کارآفرینی کانادا

ویزای کارآفرینی کانادا

یکی از روش های مطمئن برای اخذ اقامت دائم کانادا، اخذ ویزای کاری می باشد. انواع ویزای کاری با شرایط مختلف توسط دولت کانادا برای …

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

از همان ابتدای رونق گرفتن مهاجرت ایرانیان به کشورهای خارجی، کشور کانادا جزو محبوب­ترین مقاصد برای ایرانی­ها بوده و اکنون نیز در صدر کشورهای محبوب …

تحصیل پزشکی در کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا

کانادا یکی از کشور‌های پیشگام در ارائه خدمات آموزشی باکیفیت برای دانشجویان بومی و بین‌المللی به‌حساب می‌آید. رشته پزشکی نیز در دسته رشته‌های پرمتقاضی و …

ویزای ICT کانادا

ویزای ICT کانادا

یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا ویزای ICT کانادا است. ICT مخفف کلمه Intra-Company Transfer و به معنای انتقال درون شرکتی است. این ویزا برای …

مزایا و معایب زندگی در کانادا

مزایا و معایب زندگی در کانادا

کشور کانادا در صدر مقاصد محبوب ایرانیان برای مهاجرت و زندگی می­باشد. این اتفاق از زمانی پر رنگ­تر شد که کشور آمریکا محدودیت­های سختگیرانه­ای برای …

ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ کانادا

افرادی که کارآفرین یا بیزینس من هستند، بر اساس قوانین کشور کانادا این امکان را دارند تا بتوانند با داشتن شرایط و پیش‌نیازهای خاصی اقدام …

تحصیل در مقطع دکترا در کانادا

افرادی که قصد دارند تا در مقطع دکترا تحصیل کنند، ترجیح می‌دهند تا برای ادامه تحصیل به سراغ بهترین دانشگاه‌های دنیا بروند. در بین کشورهای …

بورسیه تحصیلی کانادا

بورسیه تحصیلی کانادا

کانادا یکی از پر طرفدار ترین کشور های جهان به عنوان مقصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی به شمار می رود. دلایلی همچون سیستم آموزشی …

مهاجرت از طریق تحصیل داروسازی در کانادا

تحصیل داروسازی در کانادا

تحصیل در کانادا یکی از بهترین گزینه های موجود برای دانشجویان بین المللی است که طرفداران بسیاری نیز دارد. از طرفی رشته داروسازی نیز از …

ارزان ترین دانشگاه های کانادا

ارزان ترین دانشگاه های کانادا

کانادا یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی است که می خواهند تحصیلات عالی را در کشوری با کیفیت، چند فرهنگی و امن دنبال کنند. …

دانشگاه های تورنتو

دانشگاه های تورنتو

تورنتو مرکز استان انتاریو و پرجمعیت ترین شهر کانادا با 3 میلیون نفر جمعیت است که حدود نیمی از آن ها مهاجر هستند. به همین …

خرید سهام در کانادا

خرید سهام در کانادا

یکی از رایج ترین روش های سرمایه گذاری در کانادا خرید سهام در این کشور می باشد. بازار سهام کانادا تا چند سال پیش در …

ویزای خود حمایتی کانادا

ویزای خود حمایتی کانادا

یکی از روش‌هایی که از طریق آن می‌توانید به کشور کانادا مهاجرت کنید، دریافت ویزای خود حمایتی کانادا است. استفاده از این خدمات با نام …

دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا

دانشگاه های معتبر زیادی در کانادا وجود دارد که دانشجویان در سدد اخذ پذیرش از آن دانشگاه ها می باشند. این دسته از دانشگاه ها …

تابهیت و شهروندی کانادا

تابعیت و شهروندی کانادا

کانادا یکی از بهترین کشور ها برای مهاجرت می باشد و اغلب مردم در سراسر دنیا آرزوی زندگی در این کشور پیشرفته را دارند. می …

ددلاین دانشگاه های کانادا

ددلاین دانشگاه های کانادا

ددلاین دانشگاه کانادا آخرین مهلتی است که متقاضیان می توانند درخواست پذیرش خود را برای تحصیل در یک دانشگاه کانادایی ارسال کنند. ددلاین های دانشگاه …

خرید ملک در کانادا

خرید ملک در کانادا

خرید خانه در یک کشور خارجی برای بسیاری از افراد ممکن است چالش‌برانگیز و پراسترس باشد. این موضوع باعث شده تا افرادی که قصد خرید …

تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل در مدارس کانادا

کانادا به عنوان کشوری پیشرفته و جذاب، همواره به عنوان اولین اولویت برای افرادی است که قصد تحصیل در کشور های خارجی را دارند. هر …

پیکاپ ویزا کانادا

پیکاپ ویزا کانادا

هم‌وطنان ایرانی به‌منظور سفر به کشور کانادا باید دارای ویزای معتبر باشند. افراد برای اخذ و طی مراحل ویزا باید به سفارت این کشور مراجعه …

تحصیل در کالج‌های کانادا

تحصیل در کالج‌های کانادا

ورود به کالج‌های کانادا به عنوان نقطه آغاز مسیر زندگی در این کشور به حساب می‌آید و اگر قصد دارید تا به سرعت در خارج …

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت