ثبت شرکت در کانادا
رویال مهاجرت فوریه 7, 2023

ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت یکی از روش های مهاجرت به کانادا می باشد که سرمایه گذاران بسیاری در سراسر دنیا را به خود جذب کرده است. برای افرادی که دارای سابقه مدیریتی خوبی هستند و یا تمایل دارند که یک شعبه از کسب و کار خود را در در یک کشور خارجی تاسیس کنند، کانادا بهترین گزینه است. ثبت شرکت در کانادا یکی از راه های اصولی برای سرمایه گذاری در این کشور محسوب می شود.

ما به همراه همکارانمان در موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت بر آن شدیم تا این مقاله را در مورد مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت تهیه کنیم و اطلاعات لازم در این خصوص را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. اگر قصد تاسیس شرکت در کانادا را دارید، به شما توصیه می کنیم این مقاله را از دست ندهید.

نگاهی اجمالی به ثبت شرکت در کانادا

اگر بخواهیم نگاهی کلی به شرایط و هزینه های لازم برای تاسیس شرکت در کشور کانادا بپردازیم، باید به جدول زیر اشاره کنیم:

آیتمتوضیحات
حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت100.000 دلار
هزینه ثبت شرکت3000 تا 5000 دلار
مدت زمان ثبت شرکت20 تا 30 روز کاری بعد از تائیدیه
انواع شرکت در کاناداشرکت سهامی

شرکت مشارکتی

شرکت مالکیت انحصاری

انواع شرکت های سهامی در کاناداشرکت های فدرالی

شرکت های استانی

وضعیت ثبت شرکت در شهر های کاناداکبک، تورنتو، مونترال و ونکوور به صورت عالی

مراحل ثبت شرکت در کانادا

یکی از سوال های اساسی متقاضیان برای راه اندازی تجارت و ثبت شرکت در کانادا این است که چگونه در کانادا شرکت ثبت کنیم؟ برای شروع یک بیزینس لازم است ابتدا افراد با نحوه انجام این کار و شرایط آن آشنا شوند و از قوانین لازم در این خصوص مطلع گردند. در ادامه به بررسی مراحل ثبت شرکت در این کشور می پردازیم:

مرحله 1: برای کسب و کار خود برنامه ریزی کنید.

در این مرحله بایستی تحقیقات لازم را در خصوص تجارت مورد نظر خود انجام دهید و همچنین یک بیزینس پلن یا طرح تجاری برای آن تهیه کنید. علاوه بر این بایستی مکان شرکت مشخص گردد و نوع و ساختار شرکت را نیز مشخص کنید. (سهامی، مشارکتی و یا انحصاری)

مرحله 2: برای شرکت خود نام انتخاب کیند.

نامی که برای شرکت مورد نظر انتخاب می کنید باید یک سری شرایط داشته باشد که به شرح زیر است:

 • طولانی نباشد.
 • منحصر به فرد بوده و شبیه به نام شرکت های مشابه نباشد.
 • به گونه ای انتخاب شود که نوع محصولات یا خدماتی که ارائه می دهید را منعکس کند.
 • نام انتخابی باید تلفظ آسانی داشته باشد و بتوان راحت آن را به خاطر سپرد.

مرحله 3: شرکتتان را ثبت کنید.

پس از انتخاب نام شرکت، تعیین مکان آن و نوع بیزینسی که قرار است انجام شود، نوبت به ثبت شرکت می رسد. برای این کار شما باید یک حساب بانکی افتتاح کنید و همچنین اقدام به دریافت شماره تجاری (business number) و صورت حساب های مالیاتی ( tax accounts) نمایید.

مرحله 4: برای اخذ مجوز ها و گواهی های تجاری اقدام نمایید.

شما باید بسته به مکان جغرافیایی شرکت و همچنین نوع فعالیت خود، مجوز ها و گواهی های لازم را دریافت کنید. به عنوان مثال اگر تمایل دارید در استان بریتیش کلمبیا یک شرکت تولید غذا های خاص مانند چاشنی ها و یا اسنک ها تاسیس کنید، باید گواهی کسب معتبر شهر ونکوور را داشته باشید. علاوه بر این ممکن است به تائید ساختمان، تائید منطقه بندی و تائید گواهی کسب (همچون تائیدیه های آتش نشانی، پلیس یا بخش بهداشت) نیز نیاز پیدا کنید.

مرحله 5: برای شرکت منابع مالی تامین کنید.

دولت کانادا در راستای توسعه اقتصاد و کسب و کار در این کشور اقدام به ارائه حمایت های مالی به موسسان شرکت نموده است. کارآفرینان بین المللی و کانادایی می توانند از انواع حمایت های مالی در سطح ملی و منطقه ای برخوردار گردند. این حمایت ها به صورت برنامه ها، خدمات، حمایت مالی و یا آموزش در حوزه تجارت مورد نظر به متقاضیان ارائه می گردد.

برترین کشور ها برای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در آلمان سرمایه گذاری در کانادا سرمایه گذاری در ترکیه سرمایه گذاری در فرانسه سرمایه گذاری در اسپانیا سرمایه گذاری در سوئد سرمایه گذاری در انگلیس سرمایه گذاری در دانمارک سرمایه گذاری در اتریش سرمایه گذاری در هلند سرمایه گذاری در ایتالیا سرمایه گذاری در آمریکا سرمایه گذاری در مجارستان 

انواع ثبت شرکت در کانادا کدام اند؟

ثبت شرکت در کانادا به دو شکل استانی/ منطقه ای و یا فدرال انجام می شود که هر کدام قوانین مخصوص به خود را دارند. در ادامه به بررسی این دو روش خواهیم پرداخت:

ثبت شرکت به صورت استانی

متقاضیان برای ثبت شرکت در یک استان یا منطقه خاص باید به قوانین خاص ثبت شرکت در استان مورد نظر توجه کنند. معمولا روند ثبت شرکت در همه استان های کانادا یکسان است و تنها تفاوت در جزئیات و روش انجام مراحل آن ها می باشد. معمولا هر استان قوانین خاصی برای انواع شرکت ها اعمال می کند. معمولا ثبت شرکت در انتاریو و بریتیش کلمبیا از محبوبیت بیشتری نزد سرمایه گذاران برخوردار است.

قوانین ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت به صورت فدرالی

افراد از طریق ثبت شرکت فدرال این امکان را خواهند داشت که در تمام ایالت های کانادا به فعالیت بپردازند. همچنین از این طریق فعالیت بین المللی شرکت افراد نیز تسهیلات بیشتری خواهد داشت. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که هزینه ثبت شرکت های فدرال بالا تر است و افراد باید سرمایه بیشتری داشته باشند. برای ثبت شرکت در کانادا به صورت فدرال باید مراحل زیر انجام شود:

 • تهیه و تنظیم اساس نامه شرکت
 • دریافت شماره بیزینس فدرال
 • داشتن حساب مالیات بر در آمد شرکت های فدرال
 • ثبت نام در سایر حساب های مالیاتی فدرال مانند:GST/HST لیست حقوق/ صادرات و واردات اختیاری می باشد.

شرایط ثبت شرکت در کشور کانادا

ثبت شرکت در هر کشوری قوانین خاص خود را دارد و کشور کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست. از شرایط ویزای ثبت شرکت در کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن حداقل سن 18 سال
 • داشتن سابقه مدیریتی به میزان حداقل 3 سال
 • نداشتن سوء پیشینه
 • عدم ورشکستگی متقاضی در گذشته
 • داشتن قامت دائم و یا شهروندی کانادا (در این زمینه هر استان شرایط متفاوتی دارد و برای برخی استان ها مانند بریتیش کلمبیا، آلبرتا و انتاریو نیاز نیست)
 • ارائه آدرس فیزیکی در کانادا
 • داشتن بیزینس پلن و یا طرح تجاری
 • داشتن مهارت زبان انگلیسی و یا فرانسه (الزانی نمی باشد)
 • داشتن مدرک تحصیلی
 • داشتن نماینده خدما (مختص برخی استان ها)

ثبت شرکت برای غیرکانادایی ها در کانادا

در مورد ثبت شرکت برای متقاضیان خارجی و غیر کانادایی باید بگوییم این افراد نیز اجازه دارند تا در کانادا، ثبت شرکت انجام دهند؛ در واقع متقاضیان غیر کانادایی هم می توانند برای شرکتی که در شهر خود دارند در کشور کانادا شعبه تاسیس کنند و هم این امکان را خواهند داشت که برای خود شرکت جدیدی ثبت نمایند.

متقاضیان غیر کانادایی توجه داشته باشند که برای ثبت شرکت در کانادا، باید به قوانین هر استان برای کار های ثبت عمل کنند. هر سرمایه گذار ابتدا باید از طریق روش های تجارت همچون ویزای استارتاپ و یا خود حمایتی برای این کار اقدام کند. علاوه بر این روش دیگری نیز برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که ویزای کارآفرینی می باشد و بسیار محبوب و پر تقاضا است.

 روش های ثبت شرکت در کانادا

کشور کانادا به عنوان یکی از کشور های ثروتمند جهان، امکانات رفاهی و اجتماعی بالایی دارد. به همین دلیل مورد توجه بسیاری از سرمایه گذارانی که قصد راه اندازی کسب و کار در خارج از کشور را دارند، قرار گرفته است. به طور کلی روش ثبت شرکت در این کشور به دو دسته تقسیم می شود که عبارتند از:

 • برنامه مالک گرداننده (Owner Operator)
 • برنامه انتقال درون شرکتی (Intra Company Transfer – ICT) و دریافت ویزای ICT کانادا

برنامه مالک گرداننده (Owner and Operator) در کانادا

برنامه مالک گرداننده در کانادا یک نوع فرایند مهاجرتی می باشد که توسط آن یک نیروی کار بین المللی می تواند برای گسترش تجارت خود به کانادا مهاجرت نماید. در این برنامه متقاضیان می توانند به صورت دائم یا موقت به کانادا مهاجرت کنند. در این روش متقاضیان نیازی به حداقل مبلغ سرمایه گذاری ندارند؛ چرا که این برنامه در سطح ملی برگزار شده و در تمام استان های کانادا به جز کبک یکسان است.

افراد برای ثبت این نوع شرکت ها در کانادا باید یک تائیدیه به نام LIMA  از اداره کار کانادا دریافت کنند. برای اخذ این مجوز متقاضی باید ثابت کند که شرکت او برای کانادا سودآوری مناسب را دارد و سبب انتقال تخصص و رشد اقتصاد این کشور خواهد شد. متقاضی همچنین باید برای شهروندان کانادایی موقعیت های شغلی ایجاد کند.

برنامه انتقال درون شرکتی (Intra Company Transfer – ICT) در کانادا

برنامه انتقال درون شرکتی که به اختصار ICT نام دارد، یک برنامه مهاجرتی است که در آن به شرکت های اصلی که دارای شرکت های وابسته می باشند، اجازه می دهد، با ثبت یک شعبه در این کشور، کارمندان خود را به کانادا انتقال دهند. در این نوع برنامه نیازی به اخذ مجوز  LIMA نخواهد بود؛ اما متقاضیان باید برای ثبت شعبه شرکت در کانادا، یک بیزینس پلن قوی ارائه دهند. همچنین در این روش افراد باید مراحل قانونی خاصی را سپری کنند. به عنوان مثال دفتری که در کانادا فعالیت می کند، باید دلیل موجهی برای جابجایی کارمند خارجی به جای کارمند بومی ارائه کند.

برنامه انتقال درون شرکتی کانادا

هزینه ثبت شرکت در کانادا

یکی از اصلی ترین سوالات متقاضیان این است که ثبت شرکت در کانادا چقدر هزینه دارد؟ هزینه و شرایط ثبت شرکت در کانادا در استان های مختلف کانادا متفاوت می باشد؛ از این رو نمی توان هزینه ثبت شرکت در این کشور را به طور مشخص بیان کرد. با این حال یک سری هزینه ها برای تاسیس شرکت وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

یکی از هزینه های ثبت شرکت در این کشور، هزینه ثبت نام تجاری است که حدود 20 دلار خواهد بود. همچنین هزینه فرم ثبت نام نیز بین 200 تا 250 دلار متغیر می باشد. علاوه بر این متقاضی باید پس از دریافت موافقت نامه ها و مجوز تجارت مبلغی حدود 800 دلار کانادا به عنوان وثیقه به دولت کانادا ارائه کند. این وثیقه به مدت 5 سال در اختیار دولت کانادا خواهد بود و پس از این مدت می توان آن را استرداد کرد. در ادامه به هزینه های کلی ثبت شرکت در استان های مختلف کشور کانادا به صورت جدولی اشاره کرده ایم:

نام استانهزینه ثبت شرکت
استان آلبرتا450 دلار
استان انتاریو360 دلار
استان نیوفاندلند و لابرادور200 دلار
استان نیوبرانزویک349 دلار
استان نوا اسکوشیا337 دلار
استان مانیتوبا500 دلار
استان بریتیش کلمبیا350 دلار
استان پرنس ادوارد آیلند305دلار
استان کبک326 دلار

میزان حداقل سرمایه جهت ثبت شرکت در کانادا

یکی از مهم ترین دغدغه های متقاضیان این است که برای ثبت شرکت در کانادا باید چقدر سرمایه داشته باشند. در این مورد باید بگوییم که حداقل سرمایه ای که افراد برای تاسیس شرکت به آن نیاز دارند، در هر ایالت متفاوت خواهد بود. عموما سرمایه ای که متقاضی برای ثبت شرکت در تورنتو و ونکوور نیاز دارد، بیشتر از ایالت های دیگر می باشد. با این حال می توان گفت به طور کلی حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در کانادا، حدود 100 تا 150 هزار دلار کانادا می باشد.

در صورتی که متقاضی قصد تاسیس شرکت در کشور کانادا را داشته باشد و در مورد هزینه ها و تامین سرمایه اولیه نگران باشد، می تواند از طریق برنامه کارآفرینی کبک اقدام نماید. ایالت کبک برای سرمایه گذاران شرایط آسان تری را جهت ثبت شرکت فراهم نموده است. متقاضیان می توانند با سرمایه پایین تری نسبت به سایر ایالات، اقدام به ثبت شرکت در کبک نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در کانادا

برای مهاجرت به کانادا با ثبت شرکت، متقاضیان باید یک سری مدارک را تهیه و ارائه نمایند. از جمله این مدارک باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • مدارک شناسایی مانند گذرنامه و سند ازدواج در صورت تاهل
 • بیزینس پلن یا طرح اقتصادی
 • سوابق و مدارک تحصیلی
 • رزومه و سوابق کاری و مدیریتی و مدارک فیش حقوقی مدیریتی قبلی
 • اظهارات بانکی
 • مدارک اثبات مالکیت شرکت

مزایای ثبت شرکت در کانادا برای مهاجران

علاوه بر ثبت شرکت در کانادا و اقامت، مزایای فراوانی را می توان برای تاسیس شرکت در این کشور نام برد. در ادامه به سایر مزایای ثبت شرکت کانادا می پردازیم:

 • پایین بودن نرخ مالیات برای شرکت ها
 • امکان سرمایه گذاری در کشوری با اقتصاد پایدار
 • الزامی نبودن داشتن ویزای توریستی برای شروع فرایند
 • اهمیت نداشتن سابقه سفر به کشور های حوزه شینگن
 • سرعت بالا در رسیدگی به پرونده متقاضی
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان متقاضی در کانادا
 • امکان برخورداری از ویزای کار برای همسر متقاضی
 • عدم اهمیت هماهنگی بین رشته تحصیلی و سوابق کاری
 • امکان افتتاح حساب در کشور کانادا
 • امکان اخذ وام های بانکی برای شرکت
 • دسترسی به نیروی کار متخصص
 • قابلیت به ارث رسیدن شرکت به ورثه بعد از فوت سهام دارای اصلی شرکت
 • حمایت کانادا از کسب و کار های موثر در اقتصاد کشور
 • راحت بودن شرایط ثبت شرکت در کانادا نسبت به سایر کشور ها
 • عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی

می توان مزایا و معایب ثبت شرکت در کانادا را نام برد و به آن ها اشاره کرد؛ اما همواره مزایای ثبت شرکت در این کشور از معایب آن بیشتر است.

بهترین شهر ها برای ثبت شرکت در کانادا

متقاضیان برای تاسیس شرکت در کشور کانادا باید در نظر داشته باشند که در کدام استان و شهر این کشور قصد دارند شرکت ثبت کنند؛ چرا که هر استانی رویکرد متفاوتی خواهد داشت. از بهترین شهر های کانادا برای راه اندازی بیزینس می توان به ونکوور، تورنتو و مونترال اشاره کرد. این سه شهر از سرمایه گذاران برای راه اندازی کسب و کار ها و استارتاپ ها استقبال می کنند. در ادامه در مورد هر یک از این شهر ها توضیحات بیشتری ارائه می کنیم:

ثبت شرکت در ونکوور کانادا

ونکوور یکی از شهر های مهم استان بریتیش کلمبیا می باشد که که در غرب کانادا واقع شده است. این شهر طرفداران زیادی برای زندگی و کار دارد و یک شهر بین المللی با ارتباطات بالا محسوب می شود. ونکوور در راه اندازی شرکت فناوری، رتبه 15 جهان را از آن خود کرده است و در زمینه استارتاپ پیشتاز می باشد. همچنین شهر ونکوور دارای نیروی کار با استعداد بوده و از معافیت های مالیاتی تهاجمی استانی و فدرال برخوردار است.

ثبت شرکت در ونکوور کانادا

ثبت شرکت در تورنتو

شهر تورنتو به عنوان مرکز استان انتاریو، مکانی جذاب برای تمامی صنایع می باشد. تورنتو قطب صنایع مالی، تجاری و صنعتی کل کشور است، از این رو می توان در هر جای این شهر اقدام به راه اندازی کسب و کار نمود. در این شهر شرکت های فناوری زیادی وجود دارد، به گونه ای که می توان تورنتو را به عنوان خانه شرکت های فناوری دانست.

ثبت شرکت در مونترال

مونترال یکی از بهترین شهر های جهان برای راه اندازی کسب و  کار های استارتاپی می باشد. یکی از مزایایی که ثبت شرکت در این شهر دارد، مقرون به صرفه بودن بازار املاک و مستغلات می باشد. وجود دانشگاه ها و موسسات فنی مختلف، به استعداد قوی این شهر کمک می کند.

وکیل رسمی ثبت شرکت در کانادا رویال مهاجرت

برای ثبت شرکت در کانادا، متقاضیان بایستی اطلاعات لازم را در این خصوص داشته باشند. تاسیس شرکت یک امر حقوقی می باشد که نیازمند این است که فرد با مسائل حقوقی آشنایی داشته باشد. از طرفی به دلیل این که افراد با قوانین و مقررات ثبت شرکت در یک کشور خارجی مانند کانادا اطلاعی ندارند، توصیه می شود از یک وکیل متخصص در این زمینه بهره مند شوند.

مشورت با یک وکیل رسمی ثبت شرکت، می تواند تاثیر به سزایی در موفقیت افراد در این مسیر داشته باشد. موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت با داشتن وکلایی با تجربه که سال ها در این مسیر آزمون و خطا نموده اند، می تواند کلیه اقدامات لازم در رابطه با ثبت شرکت برای متقاضیان انجام دهد. برای دریافت راهنمایی های بیشتر می توانید با مشاوران ما در این مجموعه در تماس باشید.

اخذ اقامت دائم و تابعیت از طریق ثبت شرکت در کانادا

اقامت در کانادا از طریق ثبت شرکت یکی از محبوب ترین روش ها برای اخذ اقامت و به دنبال آن تابعیت کانادا به شمار می رود. متقاضیان باید از قوانین اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در کانادا، آگاهی داشته باشند؛ چرا که بسیاری از این افراد با هدف اخذ اقامت، اقدام به سرمایه گذاری در کانادا می نمایند.

متقاضیان باید بدانند که هر کدام از ایالت های یازده گانه کانادا، مقررات به خصوصی برای ارائه اقامت به سرمایه گذاران خارجی دارند. از این رو افراد باید مطابق با قوانین هر ایالت اقدام کنند. جالب است بدانید که شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت در استان هایی مانند بریتیش کلمبیا، کبک، جزیره پرنس ادوارد و نوا اسکوشیا بیشتر مهیا است. ارائه بیزینس پلن برای تاسیس شرکت در کشور کانادا از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چرا که متقاضی می تواند با ارائه بیزینس پلن، درخواست اقامت خود را نیز مطرح کند.

 در صورتی که افراد از روش هایی همچون نوآفرینی یا همان استارتاپ اقدام کنند، می توانند از همان ابتدا، اقامت دائم کانادا را دریافت نمایند. در حالی که با استفاده از روش های دیگر همچون ثبت شرکت، کارآفرینی و … در ابتدا یک اقابمت 1 ساله به متقاضی داده می شود و پس از 4 سال فرد می تواند برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نماید.

انواع شرکت های تجاری در کانادا کدام اند؟

اگر بخواهیم شرکت های تجاری در کانادا را دسته بندی کنیم، باید بگوییم 4 نوع شرکت تجاری در این کشور وجود دارند که عبارتند از:

 • شرکت با مسئولیت محدود
 • شرکت مالکیت شخصی
 • شرکت تعاونی
 • شرکت مشارکتی

شرکت با مسئولیت محدود

یکی از چهار مدل ثبت انواع شرکت در کانادا، ثبت شرکت با مسئولیت محدود می باشد، که جزو گران ترین آن ها محسوب می شود. در این نوع شرکت ها، اگر شرکت مورد نظر به هر دلیلی با شکست مواجه شود، شرکا و سهام داران هیچ مسئولیتی برای پرداخت بدهی های شرکت نخواهند داشت و تنها مسئول همان هزینه ای خواهند بود که وارد شرکت کرده اند.

شرکت مالکیت شخصی

شرکت های مالکیت شخصی یا همان انفرادی به شرکت هایی اطلاق می شود که تنها یک موسس دارند و هیچ شریکی در آن وجود ندارد. این نوع شرکت ها نسبت به شرکت های دیگر، گزارش مالیاتی ساده ای نیز دارند. بد نیست بدانید که بانک های کانادا تمایلی برای پرداخت وام به شرکت های با مالکیت شخصی ندارند.

شرکت تعاونی

در شرکت های تعاونی، اعضا در مسئولیت خود دارای محدودیت هستند و شرکت متعلق به تمام اعضا می باشد. این نوع شرکت ها معمولا ارزان تر از سایر شرکت ها می باشند و شرکای تجاری زیادی نیز دارند.

شرکت مشارکتی

در شرکت های مشارکتی، سود و زیان بین تمام سهام داران مشترک می باشد. در این گونه شرکت ها در صورتی که شرکت ورشکست شود، تمام اعضا به یک اندازه مسئول اند.

سخن پایانی

در این مقاله راهنمای ثبت شرکت در کانادا بررسی شد و هزینه ها، انواع و شرایط ثبت شرکت در این کشور مورد ارزیابی قرار گرفت. متقاضیان برای راه اندازی شرکت در کشور کانادا بایستی یک بیزینس پلن قوی ارائه دهند و در صورتی که بیزینس پلن مورد نظر تائید شود، افراد می توانند شرکت خود را به ثبت برسانند. در طول این مقاله به بهترین شهر های کانادا برای راه اندازی کسب و کار اشاره کردیم و همچنین مزیت های مهاجرت از طریق ثبت شرکت در کانادا را توضیح دادیم. در صورتی که قصد دارید اقدام به راه اندازی کسب و کار در کانادا نمایید، می توانید با مشاوران ما در مجموعه مهاجرتی آوام مهاجرت تماس حاص فرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

سوالات متداول درباره ثبت شرکت در کانادا

 1. آیا اقامت دائم کانادا از طریق ثبت شرکت امکان پذیر است؟

در صورتی که متقاضی بیزینس پلن مناسبی ارائه دهد و یا از برنامه های کارآفرینی استانی کانادا استفاده کنند می تواند اقامت بگیرد.

 1. انواع شرکت های تجاری در کانادا کدام اند؟

شرکت های سهامی، شرکت های با مالکیت انحصاری، شرکت های مشارکتی و تعاونی

 1. حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در کشور کانادا چقدر است؟

این مسئله بستگی به طرح و ایده متقاضی و استان مورد نظر دارد؛ اما به طور کلی حداقل 100 تا 150 هزار دلار نیاز است.

 1. ثبت شرکت در کانادا چقدر زمان می برد؟

این فرایند بسته به نوع شهر محل ثبت حدود 20 تا 30 روز کاری پس از تائید نام زمان بر خواهد بود.

 1. آیا برای مهاجرت کانادا از طریق ثبت شرکت حتما باید وکیل داشته باشیم؟

خیر؛ هیچ ضرورتی برای این کار وجود ندارد؛ اما با توجه به پیچیدگی های این فرایند بهتر است از وکیل کمک بگیرید.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت