ویزای ICT کانادا
رویال مهاجرت جولای 25, 2023

ویزای ICT کانادا

یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا ویزای ICT کانادا است. ICT مخفف کلمه Intra-Company Transfer و به معنای انتقال درون شرکتی است. این ویزا برای انتقال کارمندان شرکت‌های بین‌المللی از شعب یا شرکت‌های وابسته به شرکت مادر در خارج از کانادا به داخل کشورکانادا ایجاد شده است و زیرمجموعه برنامه مهاجرتی و جابه جایی بین‌المللی IMP است.

بنابراین اگر در یک شرکت بین‌المللی مشغول به کار هستید، میتوانید از برنامه ICT برای مهاجرت به کانادا استفاده کنید. در ادامه به بررسی روش ICT کانادا و شرایط و تمکن مالی لازم برای آن میپردازیم. با ما همراه باشید.

ویزای ICTکانادا چیست؟

بسیاری از افراد اطلاعی ندارند که ویزای ICT Canada چیست. مهاجرت به کانادا از طریق ICT و IMPیکی از روش‌های سریع برای ورود به کشور کانادا است. این برنامه مناسب کسانی است که دارای چندین سال سابقه مدیریت و فعالیت در یک شرکت بین‌المللی در ایران هستند که این شرکت یک شعبه در کانادا هم تأسیس کرده است. به این ترتیب کارکنان ارشد و کلیدی شرکت مورد نظر میتوانند با استفاده از روش مهاجرتی ICT کانادا به دفتر شرکت در کانادا انتقالی بگیرند.

همچنین ویزا ICT کانادا مناسب افرادی است که در ایران یک شرکت ثبت کرده‌اند و تمایل دارند تا یک شعبه از شرکت خود را در کانادا هم تأسیس کنند و یا شرکت خود را به کانادا منتقل کنند. مهاجرت به کانادا با روش ICT نیازی به مدرک زبان یا مجوز LMIA ندارد ولی باید گواهی تمکن مالی برای زندگی در کانادا ارائه شود.

برترین کشور ها برای مهاجرت کاری

مهاجرت کاری به آلمان  مهاجرت کاری به کانادا مهاجرت کاری به ترکیه مهاجرت کاری به فرانسه مهاجرت کاری به انگلستان مهاجرت کاری به اسپانیا مهاجرت کاری به سوئد مهاجرت کاری به اتریش مهاجرت کاری به مجارستان مهاجرت کاری به دانمارک مهاجرت کاری به آمریکا مهاجرت کاری به هلند مهاجرت کاری به ایتالیا

مزایای استفاده از برنامه ICT کانادا

روش مهاجرت ICT به کانادا به دلیل آسان و سریع بودن آن، طرفداران بسیاری دارد اما علاوه بر این، دیگر مزایای مهم مهاجرت به کانادا به روش ICT شامل موارد زیر است:

عدم نیاز و احتیاج به مدرک زبان

عدم نیاز به گواهی و مجوز LMIA

کوتاه بودن پروسه ICT کانادا و دریافت اقامت کانادا با استفاده از برنامه Global Skills Strategy

امکان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان

امکان دریافت اقامت دائم کانادا از طریق مهاجرت ICT کانادا پس از یک سال

شرایط اخذ ویزای انتقال درون شرکتی کانادا

برای استفاده از برنامه ICT مهاجرت به کانادا باید متقاضیان دارای الزامات و شرایطی باشند تا بتوانند از طریق ویزا ICT وارد کانادا شوند. در صورتی که این الزامات رعایت نشود کارمندان نمیتوانند اقامت ICT کشور کانادا را به دست بیاورند. این الزامات شامل دو دسته است که در ادامه به بررسی هر یک میپردازیم.

شرایط دریافت ویزا و مهاجرت به کانادا ICT برای کارکنان شرکت

شرایط مهاجرت کانادا ICT برای ثبت شرکت در کانادا

شرایط اخذ ویزای ICT کانادا برای کارکنان شرکت‌ها

اگر به عنوان کارمند یک شرکت بین‌المللی مایل به اپلای و استفاده از برنامه انتقال درون شرکتی و مهاجرت کار به کانادا (ویزای ICT) هستید، باید شرایط زیر را دارا باشید:

کارکنان باید در 3 سال گذشته حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت در شرکت بین‌المللی مورد نظر را داشته باشند.

کارکنان باید برای انجام همان عنوان شغلی که در شعبه شرکت در ایران در آن فعالیت داشتند، برای انتقال به کانادا اقدام کنند.

قصد حضور موقت در کانادا را داشته باشد و این موضوع را با مدارک اثبات کند.

عنوان شغلی مورد نظر در کانادا باید جزو 3 گروه شغلی زیر باشد:

 

مدیر اجرایی (Executive): مدیریت شرکت یا مدیریت بخش عمده و اصلی شرکت را بر عهده داشته باشد.

مدیر ارشد (senior manager): همه یا بخش زیادی از شرکت را مدیریت کرده و بر کار سایر مدیران و کارمندان متخصص شرکت نظارت داشته باشد.

نیروی کار ماهر و متخصص (Specialized Knowledge): کارمندانی که دانش و اطلاعات تخصصی از محصولات و خدمات شرکت دارند و یا سطح مهارت بالایی در حوزه فعالیت شرکت دارند.

شرایط اخذ ویزای ICT کانادا برای خود شرکت‌ها

شرکت‌هایی که قصد تأسیس یک شعبه در کانادا را دارند، باید دارای شرایطی باشند. این شرایط عبارتند از:

نشانی شرکت باید کاملا مشخص باشد. در موارد استثنا مانند استارت آپ‌ها میتوانند تا تعیین محل شرکت آدرس دیگری را اعلام کنند.

شرکت مورد نظر باید به طور مداوم طی یک سال گذشته فعالیت و ارائه خدمات داشته باشد.

شرکت مورد نظر باید طرح تجاری و بیزینس پلنی قوی و واقع بینانه ارائه کند که فعالیتهای شرکت در کانادا را توجیه کند و اثبات کند فعالیت شرکت تأثیر مثبتی بر اقتصاد کانادا خواهد داشت.

شرکت باید با ارائه مدارک اثبات کند تمکن مالی کافی برای پرداخت حقوق کارمندان و هزینه‌های شرکت را دارد.

اگر شرکت قصد داشته باشد تا یکی از مدیران بلندپایه خود را به کانادا منتقل کند باید اثبات شود که دامنه فعالیت‌های شرکت به حدی بزرگ و زیاد است که نیاز به حضور مدیر مورد نظر در کانادا است.

اگر شرکت قصد انتقال کارمندان متخصص خود را داشته باشد، باید نشان دهند که نیروی متخصص به طور قطع در محل شرکت در کانادا فعالیت مفید داشته و در طرح تجاری ارائه شده شرکت نقش مهمی بر عهده خواهد داشت و فعالیت او در کانادا زیر نظر مدیر شرکت در کانادا خواهد بود.

تمکن مالی برای ویزای ICT چقدر است؟

متقاضیان با ارائه گواهی تمکن مالی اثبات میکنند که توانایی مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی و راه‌اندازی و اداره شرکت در کانادا را دارند و با مشکلی رو به رو نخواهند شد. تمکن مالی مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در کانادا و ویزای ICT در کانادا با توجه به نوع بیزینس و فعالیت تجاری شرکت متفاوت است. همچنین راه‌های متفاوتی برای اثبات تمکن مالی وجود دارد. به طور کلی راه‌های اثبات تمکن مالی لازم ویزای ICT کانادا شامل موارد زیر است:

 

تمکن مالی برای ویزای ICT

اثبات تمکن مالی از طریق نامه بانکی و گردش حساب 3 ماهه بانکی با ارزش 80 تا 150 هزار دلار

اثبات تمکن مالی از طریق نامه بانکی و گردش حساب 1 تا 2 ماهه حساب کوتاه‌مدت به همراه ارائه منبع مالی مانند مبایعه نامه

اثبات تمکن مالی از طریق نامه بانکی از حساب بلندمدت به همراه ارائه منبع مالی

اثبات تمکن مالی از طریق حساب ارزی به همراه ارائه سورس مالی

اثبات تمکن مالی از طریق نامه بانکی و ارزیابی رسمی قیمت ملک

اثبات تمکن مالی از طریق قیمت ملک

تمکن مالی برای تامین هزینه زندگی

یکی دیگر از موارد مهم اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی در کانادا است. میزان تمکن مالی لازم برای زندگی در کانادا طبق جدول لایکو LICO مشخص میشود. LICO مخفف عبارت Low Income Cut off است و افسر اداره مهاجرت کانادا بر اساس این جدول میزان تمکن مالی مورد نیاز برای متقاضیان را بررسی میکند، که مبلغ آن در جدول زیر اعلام شده است. لازم به ذکر است این مقدار تمکن مالی برای 12 ماه زندگی در کانادا است و باید در حساب بانکی فرد وجود داشته باشد.

 
 

میزان تمکن مالی برای زندگی در کانادا

تعداد افراد خانواده

حداقل مبلغ مورد نیاز به دلار کانادا

1 نفر

13,757

2 نفر

17,127

3 نفر

21,055

4 نفر

25,564

5 نفر

28,994

6 نفر

32,700

7 نفر

36,407

برای خانواده بیشتر از 7 نفر، به ازای هر نفر مبلغ 3,706 دلار کانادا اضافه میشود.

معرفی انواع ویزای کار ICT

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم ویزای ICT مهاجرت کانادا به 3 گروه از افراد تعلق میگیرد که این افراد میتوانند برای انتقال درون شرکتی کانادا اقدام کنند. بر همین اساس 3 نوع ویزای کار ICT کشور کانادا برای متقاضیان صادر میشود. هر 3 نوع ویزا برای اقامت موقت یک ساله کانادا هستند و قابل تمدید می‌باشند. برای اطلاعات بیشتر در خصوص جزئیات موارد میتوانید از وکیل مهاجرت به کانادا مشورت بگیرید.

ویزای کار مدیران اجرایی

این ویزا برای مدیران سطح بالا که اداره و مدیریت بخش عمده‌ای از شرکت و یا شرکت‌های تابعه را بر عهده دارد، صادر میشود. فعالیت این مدیران تحت نظر مدیران سطح بالاتر، سهامداران شرکت و یا هیئت مدیره قرار دارد.

ویزای کار مدیران ارشد

افرادی واجد شرایط دریافت این ویزا هستند که مدیریت شرکت یا دپارتمانی در شرکت را برعهده داشته باشند و بر کار سایر افراد شرکت و مدیران سطوح پایین‌تر نظارت داشته باشند.

ویزای کار نیروهای متخصص

کارمندانی که دارای مهارت و تخصص در فعالیت‌های تجاری شرکت هستند و یا دانش تخصصی در مورد محصولات یا خدمات شرکت و کاربرد آنها در بازار بین‌المللی دارند، میتوانند برای این ویزا اقدام کنند.

محل تصویر: تمکن مالی

مدارک مورد نیاز ویزای کار انتقال درون شرکتی ICT

اگر مایل هستید تا با استفاده از ویزای کار ICT به کانادا وارد شوید، باید مدارکی را آماده و برای سفارت کانادا ارسال کنید. دقت کنید که اصل این مدارک باید هنگام انجام مراحل انگشت‌نگاری و حضور در سفارت کانادا همراه شما باشد. مدارک مورد نیاز برای ویزای ICT عبارتند از:

مدارک شغلی که اثبات میکند کارکنانی که قصد دارند از طریق برنامه مهاجرتی ICT وارد کانادا شوند، در یک شرکت بین‌المللی خارج از کانادا مشغول به کار هستند.

مدارک لازم برای اشتغال به کار متقاضیان به مدت حداقل یک سال کار مداوم در طول 3 سال گذشته در شرکت بین‌المللی مورد نظر باید ارائه شود. کار باید به صورت تمام وقت باشد (نه پاره‌وقت و نه دورکاری) و فرد باید برای همان عنوان شغلی که در آن مشغول به کار بوده است در کانادا هم درخواست کار دهد. این مدارک میتواند شامل فیش حقوقی یا قرارداد کاری باشد.

دریافت جاب آفر یا دعوتنامه از شرکت کانادایی مورد نظر

ارائه بیزینس پلن

رزومه شغلی و مدارکی که وظایف شغلی فرد متقاضی در عنوان شغل مدیریتی یا اجرایی را شرح دهد.

برای ویزای کار نیروی کار متخصص باید مدارکی دال بر دانش و تخصص متقاضی ارائه شود.

سند نشان دهنده ارتباط بین شرکت کانادایی و شرکتی که فرد متقاضی در خارج از کانادا در آن مشغول به کار بوده است.

 

اپلای برای ویزای انتقال درون شرکتی کانادا

پس از آماده‌سازی مدارک مورد نظر برای ویزای درون شرکتی کانادا، باید مدارک را به صورت آنلاین برای اداره مهاجرت کانادا ارسال و برای دریافت ویزا اپلای کنید. مراحل ارسال مدارک و اپلای به شرح زیر است:

وارد سایت اداره مهاجرت کانادا شوید.

از مسیر زیر درخواست مجوز کار یا work permit را انتخاب کنید:

Work-> Get a work permit-> Temporary workers-> Apply for a work permit

سپس از بین انواع گزینه ورک پرمیت، مورد Intra Company Transfer را انتخاب کنید. بعد از طی کردن مسیر بالا یک اکانت یا حساب کاربری بسازید و به سوالات اپلیکیشن آنلاین پاسخ دهید.

فرم‌های لازم را دانلود کرده و به طور دقیق پر و امضا کنید.

مدارک مورد نیاز را در قسمت‌های مربوطه و درخواستی بارگذاری یا آپلود کنید.

در پایان اپلیکیشن فی یا هزینه بررسی مدارک را پرداخت کنید.

از یکی از سفارت‌های کانادا در کشورهای همسایه ایران وقت انگشت‌نگاری رزرو کنید و در تاریخ معین شده در سفارت حضور پیدا کنید.

پس از انجام مراحل بالا و دریافت ویزا ICT کانادا باید ویزای خود را برای درج لیبل ویزا پیکاپ کنید. شما عزیزان می‌توانید برای صرفه‌جویی در زمان این کار را به کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت بسپارید و از خدمات پیکاپ ویزا و سایر خدمات و مشاوره مهاجرتی ما استفاده کنید.

مدت زمان بررسی برنامه ICT چقدر است؟

مدت زمان بررسی درخواست ویزا بر اساس شرایط پرونده هر شخص متفاوت خواهد بود. اما معمولا بازه زمانی بررسی درخواست ویزا ICT متقاضیان توسط اداره مهاجرت کانادا بین 2 تا 10 هفته است.

مدت زمان مجوز کار با برنامه انتقال بین شرکتی ICT چقدر است؟

مدت زمان اقامت ICT کانادا یک سال بوده و این اقامت از نوع اقامت موقت کانادا است. البته در پایان سال اول و سال‌های بعد نیز امکان تمدید این ویزا وجود دارد. برای تمدید ویزا باید مدارکی را ارائه دهید که نشان دهد شما در مدت 1 سال اقامت خود در کانادا مشغول کسب و کار خود بوده‌اید و تأثیر مثبت در فعالیت‌های شرکت برای کسب درآمد بیشتر و بهبود وضعیت تجاری شرکت داشته‌اید.

تمدید اعتبار ویزای ICT کانادا

همانطور که اشاره شد ویزای انتقال بین شرکتی کانادا ICT یک ویزای یک ساله و موقت است که هر ساله قابل تمدید است. در صورتی که تمایل داشته باشید این ویزا را تمدید کنید باید مدارک زیر را به اداره مهاجرت کانادا ارائه کنید:

مدارکی که نشان دهد همچنان دفتر شرکت در کانادا با دفتر شرکت در خارج از کانادا در ارتباط است.

مدارکی که اثبات کند دفتر شرکت در کانادا در طول یک سال گذشته فعال بوده و به طور مرتب ارائه خدمات یا فروش کالا داشته است.

مدارکی که اثبات کند شرکت در کانادا کارمندان مورد نیاز خود را استخدام کرده است و در تأمین حقوق آنها مشکلی نداشته است.

کانادا یک سال بوده و این اقامت از نوع اقامت موقت کانادا است. البته در پایان سال اول با ارائه

شرکت‌های استارتاپی در برنامه ICT کانادا

برنامه ICT کشور کانادا امکان ایجاد بیزینس استارت آپ را نیز برای متقاضیان فراهم کرده است. استارت آپ در واقع کسب و کاری است که معمولا در حوزه تکنولوژی و فناوری فعالیت دارد اما می‌تواند در حوزه‌های دیگر هم انجام شود. افرادی که مایل باشند از طریق ویزای ICT وارد کانادا شده و یک استارت آپ راه‌اندازی کنند، نیازی نیست تا در یک کسب و کار فعال مشغول به کار باشند. این افراد میتوانند برای ویزای

 

ویژه نیروی کار متخصص ICT درخواست دهند و از این طریق وارد کانادا شوند و سپس اقدام به ایجاد استارت آپ و کسب و کار فعال خود کنند.

فقط باید به این نکته دقت شود که ساختار و سازمان‌دهی شرکت برای دریافت ویزای استارت آپ باید پیش از اقدام برای ویزا مشخص شده باشد و شرکت باید در کانادا ثبت شود و مجوز تجاری CRA دریافت کند. چرا که برای اخذ ویزا در برنامه ICT نیاز به جاب آفر از یک شرکت کانادایی است.

هزینه برنامه انتقال درون شرکتی کانادا

ویزای ICT مهاجرت به کانادا از نوع ویزای موقت است و هزینه‌های آن مانند سایر انوع ویزای موقت کانادا محاسبه میشود. همچنین برای اخذ ویزا ICT کارفرمای کانادایی باید بابت اعلام جاب آفر در سامانه کارفرمایان مبلغی را به عنوان حق انطباق کارفرما پرداخت کند. هزینه برنامه انتقال درون شرکتی کانادا یا ICT شامل موارد زیر است:

 

هزینه ویزای ICT کانادا

هزینه انطباق کارفرما

230 دلار کانادا

هزینه درخواست ورک پرمیت

155 دلار کانادا

هزینه انگشت‌نگاری سفارت کانادا

85 دلار کانادا برای هر نفر

تبدیل ویزای انتقال درون شرکتی به اقامت دائم کانادا

همانطور که اشاره شد ویزای کار ICT خود به خود منجر به اقامت دائم کانادا نخواهد شد. بنابراین افرادی که قصد دارند از طریق این ویزا اقامت دائم کانادا را دریافت کنند، باید به دنبال تبدیل ویزا ICT به ویزای دیگری باشند یا از راه دیگری برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

معمولا راحت‌ترین و رایج‌ترین راه برای دریافت اقامت دائم در کانادا بعد از دریافت ویزای انتقال درون شرکتی کانادا، وارد شدن به برنامه اکسپرس اینتری است. برنامه اکسپرس اینتری یک سیستم امتیازبندی برای ورود سریع و راحت به کانادا است که بر اساس میزان امتیازات تعلق گرفته به متقاضیان به آنها اقامت دائم کانادا داده خواهد شد.

افرادی که یک سال در کانادا کار کنند امتیاز 35 و افرادی که دو سال در کانادا کار کنند امتیاز 46 را در برنامه اکسپرس اینتری به دست میآورند. از آنجایی که شما با ویزای ICT میتوانید یک سال در کانادا زندگی و کار کنید، امتیاز خوبی در این برنامه دریافت خواهید کرد و از طریق برنامه تجربه کانادایی CEC که یکی از بهترین زیرگروه‌های برنامه اکسپرس اینتری است، میتوانید اقامت دائم کانادا را به دست بیاورید.

همچنین حضور و زندگی شما در کانادا میتواند باعث تقویت زبان انگلیسی شما شود که این موضوع هم باعث کسب امتیاز بیشتر در برنامه اکسپرس اینتری خواهد شد. اما علاوه بر این، شما میتوانید در برنامه نیروی کار ماهر فدرال نیز شرکت کنید و از این طریق اقامت دائم کانادا را به دست بیاورید.

خدمات موسسه رویال برای اخذ ویزای ICT کانادا

دریافت ویزای ICT اقامت کانادا مسیری پر پیچ و خم و چالش برانگیز است که ممکن است طی کردن آن به تنهایی برای متقاضیان هزینه‌بر و دشوار باشد. چرا که کوچکترین اشتباه منجر به رد شدن درخواست ویزا و ایجاد هزینه‌های جانبی و اضافه برای بررسی مجدد پرونده خواهد شد. بنابراین بهتر است که از ابتدا مراحل آماده‌سازی مدارک و دریافت ویزا را به مشاوران و وکلای مهاجرتی واگذار کنید تا ریسک کوچکترین خطایی در پروسه مهاجرت نداشته باشید.

ما در موسسه رویال مهاجرت از بهترین و مجرب‌ترین وکلای مهاجرتی برای بررسی پرونده و کمک به شما عزیزان استفاده میکنیم. وکلا و کارشناسان مهاجرتی ما سال‌ها تجربه در زمینه اخذ ویزای ICT در کانادا را داشته و به تمامی مراحلی آن آشنایی کامل دارند. کارشناسان ما با دقت زیاد پرونده و شرایط شما را بررسی کرده و شما را در آماده‌سازی مدارک و اخذ ویزا همراهی خواهند کرد. بنابراین با موسسه مهاجرتی رویال مهاجرت میتوانید از بابت اخذ ویزای کانادا اطمینان داشته باشید.

سخن پایانی

در این مقاله ویزای ICT کانادا و شرایط و تمکن مالی لازم برای آن را بررسی کردیم. ویزای ICT کشور کانادا یک ویزای موقت یک ساله برای انتقال و جابه‌جایی درون شرکتی است که به 3 دسته از افراد از جمله مدیران ارشد، مدیران اجرایی و کارمندان متخصص شرکت‌های بین‌المللی

 

خارج از کانادا که تمایل دارند در یک شعبه از شرکت در داخل کانادا مشغول به کار شوند داده میشود. شما عزیزان میتوانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این ویزا و سایر روشهای مهاجرت به کانادا، از طریق رزرو وقت مشاوره و یا تماس تلفنی با کارشناسان ما در موسسه رویال مهاجرت ارتباط برقرار کنید.

سؤالات متداول درباره  

اگرچه ویزای ICT یک ویزای یک ساله است اما متقاضیان میتوانند پس از یک سال ویزای خود را تمدید کنند و یا اینکه وارد برنامه اکسپرش اینتری شده و اقامت دائم دریافت کنند.

خیر، از مزایای ویزای انتقال درون شرکتی کانادا یا ICT این است که این ویزا نیاز به مدرک زبان ندارد.

بله امکان صدور ویزای همراه برای خانواده متقاضی در ویزای ICT وجود دارد و همراه اجازه کار در کانادا را نیز خواهد داشت.

بیزینس پلن توافقی است که رعایت تمام موارد آن الزامی ندارد. اگرچه که رسیدن به اهداف قید شده در آن مزیت محسوب شده و تأثیر مثبتی در تمدید ویزای شما خواهد داشت.

تمدید ویزای ICT به مدت 2 تا 3 سال معمول است و حداکثر به مدت 7 سال میتوان این ویزا را تمدید کرد که البته تمدید آن شرایط خاصی دارد.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان مهاجرت