مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری
تیم نویسندگان رویال مهاجرت دسامبر 9, 2023

مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری

اگر شما هم به دنبال روش مهاجرتی کم ریسک با بالاترین شانس اخذ اقامت را دارید، سرمایه گذاری در هلند یکی از این روش ها می‌باشد. هلند گزینه های مختلفی از روش های سرمایه گذاری را برای مهاجران بدون در نظر گرفتن کشور مبدا ارائه می دهد. این گزینه‌ها شامل خرید ملک، تمکن مالی سرمایه گذاری در بازارهای سهام و بورس تا ثبت شرکت را شامل می‌شود.هر چند برخی از روش ها از ممکن است کمی پرریسک و دارای مراحل قانونی باشد؛ اما باید رعایت شرایط آن به راحتی می توانید از تمام مزایای زندگی در یک کشور پیشرفته برای زندگی و کسب و کارتان بهره مند شوید. همچنین برخی روش ها نیز به تنهایی منجر به اخذ اقامت در این کشور نمی شوند، بلکه داشتن یک سری شرایط و الزامات برای اخذ اقامت ضروری می‌باشد که در ادامه به طور کامل راجع به مسائل مهم سرمایه گذاری در هلند صحبت می کنیم.
درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   مزایای سرمایه گذاری در هلند

   کشور هلند با دارا بودن شرایط ویژه اقتصادی یک انتخاب و مقصدی عالی برای سرمایه گذاری می‌باشد. در ادامه به برخی از مزایای سرمایه گذاری و مهاجرت به هلند اشاره می کنیم:
   • وجود شرایط اقتصادی عالی با برنامه ها و زیر ساخت های دولت هلند، این کشور را به یکی از بهترین مقاصد سرمایه گذاری تبدیل کرده است.
   • سیستم مالیاتی هلند همواره در جهت حفظ منافع سرمایه گذاران خارجی بوده و در نتیجه نرخ مالیات این کشور بسیار پایین می‌باشد.
   • دولت کشور هلند با برنامه های کارآمد و سایت های شفاف در جهت رشد و پیشرفت اقتصادی این کشور گام های بزرگی بر می دارد.
   • سرمایه گذاران برای رشد و ارتقا کسب و کار خود می توانند از نیروهای متخصص هلندی که به هر دو زبان انگلیسی و هلندی تسلط دارند، کمک بگیرند.
   • وجود زیر ساخت های گسترده و پیشرفته در زمینه حمل و نقل بستری مناسب برای توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری در هلند را فراهم کرده است
   • کشور هلند با دارا بودن موقعیت استراتژیک مناسب در اروپا، تنوع صادرات و موقعیت جغرافیایی عالی یکی از کشورهای اروپایی پرطرف‌دار برای سرمایه گذاری می‌باشد.
   • نرخ بیکاری در این کشور در 10 سال گذشته با ثبات رسیده و به نسبت جمعیت آن از نرخ پایینی برخوردار است.

   روش های سرمایه گذاری در هلند

   برای سرمایه گذاری در هلند روش های گوناگونی وجود دارد که متقاضیان با بررسی شرایط هر یک و بودجه خود می توانند از طریق یکی از این راه ها به این کشور مهاجرت کنند. مهم ترین و بارزترین روش های سرمایه گذاری عبارت‌اند از:

   سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

   خرید ملک در هلند یکی از روش های آسانی است که به ذهن تمام سرمایه گذاران خارجی خطور می کند. هر چند تمامی سرمایه گذاران و مهاجران خارج ساکن در کشورهای خارج از اتحادیه اروپا اجازه خرید ملک را دارند؛ اما باید به این نکته توجه کرد که خرید خانه در هلند به تنهایی منجر به اخذ اقامت در هلند نمی‌شود و متقاضیان باید در کنار این روش از روش های دیگر برای اخذ اقامت اقدام کنند. همچنین خرید ملک در هلند شامل مراحلی همچون عقد قرارداد موقت بین مالک و خریدار، تاییدیه رسمی سند یا قولنامه ملک، در صورت نیاز تقاضای وام مسکن، امضای نهایی قرارداد اصلی توسط طرفین و تغییر نام ملک به نام خریدار می‌باشد. بعد از آن خریدار برای انجام کارهای مالیاتی و دریافت کد مالیات باید به سازمان مرتبط این کشور در شهر محل سکونت مراجعه کند.

   سرمایه گذاری از طریق خرید یا ثبت شرکت

   ثبت شرکت نیز یک راه مطمئن برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت در کشور هلند است. برای ثبت شرکت در هلند چندین راه و نوع شرکت پیش روی سرمایه گذاران است. به طور مثال متقاضی می تواند یک شرکت هلندی را خریداری کرده یا با ارائه یک طرح تجاری شرکت ( سهامی عام، سهامی خاص یا ایجاد یک شعبه از یک شرکت موجود ) را به ثبت برساند.

   سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی

   برای افرادی که طی سال های زندگی خود سرمایه قابل توجهی را کسب کرده اند و اکنون به دنبال کشوری خوش آب و هوا برای داشتن یک زندگی با امکانات رفاهی بالا هستند، هلند یکی از بهترین گزینه هاست. افراد با ارائه مدارکی دال بر تمکن مالی خود برای گذران زندگی در هلند، ارائه یک پشتوانه مالی مانند ملک و زمین در کشور خود و داشتن حداقل سرمایه مورد نیاز طبق قوانین کشور هلند می توانند از طریق ویزای خود حمایتی برای اخذ اقامت این کشور اقدام کنند.برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در هلند داشتن طرح تجاری یا برنامه های توجیهی سودآور الزامی می‌باشد.

   سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه

   این روش برای افرادی که در این زمینه تجربه های کاری دارند، سودمند و مناسب است. سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری دولت هلند یکی از راه هایی است که متقاضی با ارائه مدارک و سرمایه لازم می تواند بعد از 5 سال موفق به اخذ دائم و بعد از آن دریافت تابعیت هلند شود.

   سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی

   امروزه این روش، طرفداران بسیاری در کشورهای مختلف از جمله هلند دارد. برای سرمایه گذاری از روش کارآفرینی فرد متقاضی علاوه بر سرمایه لازم باید یک طرح تجاری یا ایده تجاری نو را به دولت این کشور ارائه دهد و ضمن ارائه توضیحات و جزئیات این طرح، باید برنامه رشد اقتصادی و درآمد زایی ایده خود را نیز به طور کامل تشریح نماید. این روش برای کارآفرینان و دارندگان ایده و طرح های نو که قصد اقامت در این هلند را دارند بسیار کارآمد می‌باشد.

   سرمایه گذاری از طریق نوآفرینی

   در روش نوآفرینی فرد نیازی به سرمایه زیاد ندارد اما طرح تجاری وی باید بسیار سودآور بوده و متقاضی سابقه کار مرتبط با ایده خود را داشته باشد. برای طراحی یک ایده متقاضیان می توانند از مشاورین با تجربه در این زمینه کمک بگیرند زیرا نحوه ارائه طرح نوآورانه به دولت هلند بسیار مهم می‌باشد. چنانچه طرح شما از نظر دولت این کشور سودآور و خلاقانه نباشد رد شده و امکان اخذ ویزا وجود ندارد. در همین راستا متقاضی باید یک بیزینس پلن قوی، با ارائه یک روند رو به رشد و صعودی به همراه رشد اقتصادی و درآمد خوب را ارائه دهد. داشتن سابقه کار بالای 5 سال در زمینه مرتبط با طرح نیز یک امتیاز محسوب می‌شود. بعد از تایید طرح و اجرایی شدن آن ابتدا اقامت کوتاه مدت و در صورت تداوم کسب و کار اقامت بلند مدت به متقاضی اعطا می‌شود.

   هزینه سرمایه گذاری در هلند

   همانطور که در قسمت ها قبل توضیح داده شد، راه های گوناگونی برای سرمایه گذاری در کشور هلند وجود دارد که هر یک طبق قوانین این کشور حداقل سرمایه و شرایط خاص خود را دارد. در واقع برای اخذ ویزای سرمایه گذاری هلند تمام افراد به یک حداقل سرمایه و پشتوانه مالی نیاز دارند. برای اطلاع از میزان این سرمایه در روش های مختلف جدول زیر را مطالعه نمایید.
   روش های سرمایه گذاریحداقل سرمایه لازم
   سرمایه گذاری با خرید ملکحداق 200 تا 300 هزار یورو
   سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکتسهامی عام: 45,000 یوروسهامی خاص: حداقل 18,000 یورو
   سرمایه گذاری با روش خود حمایتیحداقل 1,250,000 یورو
   سرمایه گذاری از طریق کارآفرینیحداقل 50 تا 100 هزار یورو
   سرمایه گذاری با روش اوراق قرضه یا سهامحداقل 1,250,000 یورو

   شرایط سرمایه گذاری در هلند

   • به طور کلی حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در کشور هلند حدود 1,250,000 یورو می‌باشد که در برخی روش ها، این مبلغ بیشتر می‌باشد.
   • متقاضی مبلغی که برای سرمایه گذاری لازم دارد را باید در یکی از بانک های معتبر این کشور واریز کند.
   • روش سرمایه گذاری و مبلغ مورد نظر باید در راستای رشد اقتصادی و افزایش ایجاد شغل در این کشور باشد.
   • برای سرمایه گذاری در شرکت ها باید به قانونی بودن آن دقت کنید زیرا هنگام سرمایه گذاری دولت هلند مبدا سرمایه گذاری متقاضی و روش سرمایه گذاری را به دقت بررسی می نماید.
   • برای ایجاد یک کسب و کار جدید در هلند متقاضی باید حداقل 5 سال سابقه کار مرتبط در آن زمینه را داشته باشد. همچنین علاوه بر ارائه طرح تجاری سودآور، باید بتوانید خدمات اجتماعی غیر از درآمدزایی مانند ارائه دانش و مهارت خاص، کارهای اجتماعی یا افزایش مشتریان را در برنامه های خود بگنجانید.
   • برای دریافت اقامت در کشور هلند متقاضی موظف است علاوه بر رعایت تمام قوانین و مقررات مرتبط با کار و سرمایه گذاری، مالیات های مرتبط را به موقع پرداخت نماید.
   • در برخی روش های سرمایه گذاری مانند روش کارآفرینی شرایط سنی پایین از 45 سال مهم و در اخذ ویزا تاثیرگذار می‌باشد.
   • طرح تجاری یا بیزینس پلن شما باید در اتاق بازرگانی هلند که مرسوم به KVK تایید و به ثبت برسد. بعد از این مرحله، متقاضی می تواند سایر مراحل را طی کند.
   دارا بودن حداقل سرمایه و رعایت قوانین کار با مالیات در هلند برای سرمایه گذاری از شروط اصلی است.در نهایت قبل از تصمیم گیری برای سرمایه گذاری در هلند، انجام بررسی دقیق تمامی شرایط، بررسی آخرین شاخص های اقتصادی و آگاهی از هرگونه تغییرات در ساختارهای اقتصادی و مقررات سرمایه گذاری بسیار مهم و حیاتی می‌باشد. علاوه بر این، توصیه می کنیم قبل از اقدام برای سرمایه گذاری حتما از وکیل مهاجرت به هلند و مسلط به  قوانین و بازارهای مالی کشور هلند مانند کارشناسان و مشاوران مجموعه رویال مهاجرت مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

   مدارک لازم جهت سرمایه گذاری در هلند

   برای درخواست ویزای سرمایه گذاری داشتن مدارک زیر الزامی می‌باشد:
   • ارائه تمام مدارک هویتی و شخصی متقاضی و همراهان وی
   • ارائه نامه تمکن مالی و حداقل سرمایه
   • اطلاعات و مدارک بیومتریک
   • رزومه کاری و تمام مدارک مرتبط با شغل و حرفه
   • پرداخت هزینه درخواست ویزای سرمایه گذاری در حدود ۲۰۰۰ یورو
   • ارائه مدارک تحصیلی
   • ارائه و تشریح کامل طرح تجاری یا بیزینس پلن مورد نظر
   • نامه عدم سوء پیشینه
   • ارائه گواهی سلامت و بیمه سلامت

   ویزای سرمایه گذاری هلند

   اخذ ویزای سرمایه گذاری در هلند شامل یک سری مراحل و داشتن شرایط لازم از جمله حداقل مبلغ سرمایه گذاری می‌باشد. قبل از اقدام برای اخذ ویزای حتما به سایت های رسمی مراجعه کنید تا از آخرین قوانین و شرایط اخذ ویزا، اقامت کوتاه مدت و اقامت بلند مدت مطلع شوید. برای دریافت ویزای سرمایه گذاری هلند ممکن است نکات زیر کمک کننده باشد:
   • نوع ویزای خود را برای سرمایه گذاری خود را مشخص کنید؛ زیرا مراحل و مدت زمان اقامت آن متفاوت می‌باشد. به طور مثال شرایط و مراحل اخذ مجوز اقامت برای سرمایه گذاران و برای متقاضیان ویزای استارت آپ متفاوت می‌باشد.
   • برای اخذ ویزای سرمایه گذاری هلند داشتن حداقل مبلغ جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری ضروری می‌باشد. طبق آخرین اطلاعات این مبلغ در حال حاضر برای اخذ ویزا و در نهایت اخذ گرین کارت حدود 1.250.000 یورو می‌باشد.
   • به طور کلی در این روش متقاضی باید یک طرح کسب و کار یا بیزینس پلن کامل تهیه کند که سرمایه گذاری، ماهیت کسب و کار شما، پیش بینی های مالی و نحوه کمک آن به اقتصاد کشور هلند در آن واضح و شفاف باشد.
   • متقاضی باید شواهدی از ثبات مالی و منبع سرمایه گذاری خود به دولت هلند ارائه دهد. مقامات هلندی می خواهند اطمینان حاصل کنند که وجوه و مبلغ سرمایه گذاری متقاضی مشروع است و به فعالیت های غیرقانونی مرتبط نیست.
   • بعد از برآورد مبلغ اولیه سرمایه گذاری و مابقی شرایط ابتدا به سرمایه گذار اقامت کوتاه مدت اعطا می‌شود و در صورت سودآوری و تداوم روش کسب و کار، می تواند برای دریافت اقامت بلند مدت اقدام کند. بعد از آن متقاضی از تمام حقوق شهروند از جمله خدمات تحصیلی، بهداشتی، سلامت و  بیمه در هلند بهره مند می‌شود.

   برترین کشور ها برای سرمایه گذاری

   سرمایه گذاری در آلمان سرمایه گذاری در کانادا سرمایه گذاری در ترکیه سرمایه گذاری در فرانسه سرمایه گذاری در اسپانیا سرمایه گذاری در سوئد سرمایه گذاری در انگلیس سرمایه گذاری در دانمارک سرمایه گذاری در اتریش سرمایه گذاری در هلند سرمایه گذاری در ایتالیا سرمایه گذاری در آمریکا سرمایه گذاری در مجارستان 

   اخذ اقامت و تابعیت هلند از طریق سرمایه گذاری

   برای اخذ اقامت و تابعیت هلند رعایت کردن تمامی نکات و شرایطی که در قسمت های قبل به آن ها اشاره شد، ضروری می‌باشد. علاوه بر پیشنهاد می کنیم بررسی آخرین اطلاعات در حوزه مهاجرت و اخذ اقامت را که  در وب‌سایت رسمی خدمات مهاجرت و تابعیت کشور هلند (IND) منتشر می‌شود، فراموش نکنید. همچنین واجد شرایط بودن برای دریافت تابعیت و اخذ شهروندی کشور هلند بسیار مهم می‌باشد که در ادامه به برخی از این شرایط اشاره می کنیم.
   • برای اخذ تابعیت این ک از طریق سرمایه گذاری مقدار و نوع سرمایه گذاری ممکن است متفاوت باشد. این می تواند شامل سرمایه گذاری قابل توجهی در یک شرکت هلندی، ایجاد شغل یا کمک به بخش های خاصی از اقتصاد هلند باشد. به طور کلی داشتن حداقل سرمایه برای اخذ ویزا و اقامت الزامی می‌باشد
   • بعد از تایید روش سرمایه گذاری و مبلغ آن از سوی دولت، با توجه به شرایط متقاضی به وی اقامت موقت یک تا سه ساله داده می‌شود. به طور معمول، قبل از واجد شرایط شدن برای شهروندی هلند، متقاضی باید چندین سال اقامت مداوم در این کشور داشته باشد.
   • در طول دوره اقامت، عموماً باید رفتاری مثل یک شهروند بدون انجام جرایم در جامعه هلند داشته باشد. این ممکن است برای اینکار یادگیری زبان هلندی و درک فرهنگ هلندی مورد نیاز باشد.
   • بعد از 5 سال زندگی مستمر در این کشور، پرداخت مالیات ها و تداوم کسب و کار خود می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید. بعد از 6 سال زندگی دائم در این کشور نیز با ارائه مدارک لازم، مراحل اخذ تابعیت و شهروندی هلند را دنبال کنید.
   • فرآیند درخواست شهروندی شامل ارائه مدارک مختلف، اثبات مهارت زبان و رعایت سایر معیارهای لازم از سوی دولت این کشور است. مهم است که توجه داشته باشید که قوانین و سیاست های مهاجرت در معرض تغییر هستند، بنابراین توصیه می‌شود آخرین اطلاعات را در وب سایت رسمی خدمات مهاجرت و تابعیت هلند (IND) بررسی کنید یا با متخصصان مهاجرت و کارشناسان ما در مجموعه رویال مهاجرت که در زمینه مهاجرت هلند تخصص دارند مشورت کنید.
   برای اطلاع از آخرین شرایط و قوانین مهاجرت به هلند به وب سایت رسمی مهاجرت (IND) مراجعه کنید.

   خدمات رویال مهاجرت

   خدمات شرکت حقوقی رویال مهاجرت برای کشور هلند شامل طیف وسیعی از کمک ‌های جامع و متناسب است که به افراد در طی کردن پیچیدگی ‌های مسیر مهاجرت به هلند کمک می‌کند. مجموعه ما در زمینه مهاجرت، مشاوره های اولیه برای ارزیابی واجد شرایط بودن، ارائه مشاوره تخصصی در مورد مسیرهای مهاجرتی مناسب و در ادامه کمک به تهیه و ارسال مدارک یا درخواست های ویزا و همچنین اجازه اقامت را به متقاضیان ارائه می دهند. در نهایت اطمینان حاصل می کنیم که در این مسیر پر چالش متقاضیان تمام اطلاعات و کمک های لازم برای مهاجرت خود را به صورت کامل، دقیق و به روز دریافت کرده اید. همچنین متقاضیان برای دریافت آخرین اطلاعات از تغییرات قوانین و شرایط روش های مهاجرتی از جمله سرمایه گذاری می توانند با کارشناسان ما در ارتباط باشند.

   سؤالات متداول

   حداقل سرمایه لازم برای مهاجرت سرمایه گذاری به هلند چقدر است؟

   حداقل مبلغ در حدود  1.250.000   یورو می‌باشد

   چندین روش سرمایه گذاری به کشور هلند وجود دارد؟

   مهم ترین آن ها روش خرید یا ثبت شرکت، ویزای خود حمایتی، کارآفرینی، نوآفرینی و اوراق قرضه می‌باشد.

   برای اخذ شهروندی و تابعیت هلند از طریق این روش چند سال باید در این کشور ساکن باشیم؟

   به طور کلی بعد از 5 سال زندگی و کار مستمر اقامت دائم و بعد از 6 سال زندگی دائم تابعیت هلند اعطا می‌شود.

   مهم ترین مدارک جهت اقدام برای ویزای سرمایه گذاری کدام اند؟

   از مهم ترین آن ها می توان به ارائه طرح تجاری سودآور، نامه عدم سوء پیشینه، گواهی سلامت و نامه تمکن مالی اشاره کرد.

   مقالات مرتبط

   تابعیت هلند

   تابعیت هلند

   کشور هلند شرایط و قوانین خاصی را برای اعطای تابعیت به افراد وضع کرده است. افرادی که خواهان دریافت تابعیت هلند هستند باید ابتدا یک …

   خرید خانه در هلند

   خرید خانه در هلند

   خرید یک خانه در هلند ممکن است به یک فرایند پیچیده و هزینه‌ بر تبدیل شود. بازار مسکن در هلند معمولا پرطرفداری و رقابت بسیار …

   دانشگاه های هلند

   دانشگاه های هلند

   تحصیل در دانشگاه ‌های هلند به عنوان یکی از گزینه‌ های محبوب برای دانشجویان بین ‌المللی شناخته می ‌شود. هلند با داشتن بیش از 200 …

   کشور هلند

   مشاغل مورد نیاز هلند

   هلند از آن دسته کشورهای شاد و آرامی است که به‌خاطر مناظر زیبا، فرهنگ متفرقی و اقتصاد قدرتمند خود شناخته می‌شود. این کشور به‌عنوان یکی …

   ثبت شرکت در هلند

   ثبت شرکت در هلند

   ثبت شرکت در هلند به عنوان یک کشور عضو اتحادیه اروپا به دلیل قوانین تجاری مدرن و محیط کسب و کار مستعد، جذابیت بسیاری دارد. …

   تحصیل پزشکی در هلند

   تحصیل پزشکی در هلند

   هلند دارای چندین دانشگاه معتبر پزشکی است که تعداد قابل توجهی از دانشجویان بین المللی را به برنامه های پزشکی خود جذب می کند. این …

   مهاجرت کاری به هلند

   مهاجرت کاری به هلند

   هلند، کشوری واقع در شمال غربی اروپا، کشوری است که به خاطر مناظر زیبا، شهرهای پر جنب و جوش و میراث فرهنگی غنی اش شناخته …

   زندگی در هلند

   زندگی در هلند

   جمعیت هلند در سال 2024 حدود 18 میلیون نفر است. این کشور از نظر جمعیتی در رتبه 62 جهان قرار دارد. تراکم جمعیت در هلند …

   تحصیل دندانپزشکی در هلند

   تحصیل دندانپزشکی در هلند

   تحصیل دندانپزشکی در هلند می ‌تواند تجربه ‌ای بسیار ارزشمند و چالش ‌برانگیز باشد. دانشگاه ‌های کشور هلند به دلیل سطح علمی بالا و رویکردهای …

   وکیل مهاجرت هلند

   وکیل مهاجرت هلند

   مردم به دلیل کیفیت بالای زندگی، اقتصاد قوی و محیط اجتماعی مترقی به مهاجرت به هلند جذب می شوند. این کشور دارای سیستم مراقبت های …

   نظر خود را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   مشاوره رایگان مهاجرت