کشور هلند

هلند کشور کوچکی است که بین بلژیک و آلمان در اروپای غربی قرار گرفته است و از طرف شمال و غرب، بین دریای شمال احاطه شده است. امروزه بیش از 2.400 کیلومتر خاکریز و سد، از زمین های مسطح و پست که تقریبا نیمی از آن زیر سطح دریا قرار دارد، از دریای شمال محافظت می کند. بدون خاکریزها و سدهای موجود، روزانه 65 درصد کشور هلند دچار سیل می شود. در ادامه، اطلاعات کلی این کشور را آورده ایم:

عنوان

اطلاعات

عنوان

اطلاعات

نام کشور

هلند

پایتخت

آمستردام

مساحت

41.850 کیلومتر مربع

جمعیت

17.638.820 نفر

بزرگترین شهر

آمستردام

نوع حکومت

سلطنت مشروطه

زبان

هلندی

مذهب

67.8% (بدون دین)، 24.5% (مسیحی)

واحد پول

یورو

پیش شماره

0031

رتبه پاسپورت

4

رتبه شاخص رفاه اجتماعی

6

درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   تاریخچه هلند

   از آنجایی که هلند رشته کوه یا مرز طبیعی ندارد، نتوانست از خود در برابر مهاجمان همسایه محافظت کند. بیگانگان این کشور را در زمان های متعددی از طول تاریخ اشغال کردند. رومی ها، قبایل سلتیک، گروه های ژرمنی، وایکینگ های اسکاندیناوی، فرانک ها، اتریشی ها و اسپانیایی ها برای قرن ها بر بخش هایی از هلند حکومت کردند. در اواخر دهه 1500، هلندی ها تلاش کردند تا حاکمان اسپانیایی خود را سرنگون کنند. آنها در جنگ هشتاد ساله شرکت کردند و سرانجام در سال 1648 استقلال یافتند. در طول جنگ های ناپلئون، ناپلئون فرانسوی، هلند را تصرف کرد و برادرش لوئیس را بر تخت سلطنت نشاند. در سال 1814، مردم مدعی استقلال از فرانسه شدند و به مدت 25 سال، بلژیک، لوکزامبورگ و هلند به عنوان یک کشور به نام پادشاهی هلند به هم پیوستند. در سال 1839 بلژیک و هلند مستقل شدند و لوکزامبورگ در سال 1890 مستقل شد.


   جمعیت هلند

   هلند شصت و هفتمین کشور پرجمعیت جهان است. در ژانویه 2023، هلند دارای 17,821,419 نفر جمعیت بوده است. بر اساس همین آمار، تراکم جمعیت این کشور حدود 532 نفر در هر کیلومتر مربع بوده و در رتبه 26 جهان قرار دارد. از نظر باروری، این کشور دارای نرخ رشد 0.29% است که این کشور را در رتبه 155 جهان قرار داده است.

   هلند دارای مهاجرت خالص مثبت در حدود 16.000 نفر در سال است و نرخ باروری آن، همانطور که گفته شد، نسبتا پایین است و 1.66 تولد به ازای هر زن است. نرخ باروری در حال حاضر کمتر از نرخ جایگزینی جمعیت 2.1 تولد برای هر زن است. با توجه به این موضوع، رشد جمعیت در هلند به شدت ناشی از مهاجرت است. هلند پذیرای پناهجویان زیادی از سوریه است که به دنبال اخذ تابعیت هلند هستند.

   کشور هلند دارای سرانه رشد و باروری نسبتا پایینی است


   ایالت های هلند

   هلند دارای 12 استان به شرح ذیل است که هر استانی ویژگی خاص خود را دارد و تنوع زیادی در منظره و طبیعت به شما ارائه می دهد:

   نام ایالت

   مرکز ایالت

   مساحت (کیلومتر مربع)

   جمعیت (نفر)

   درنته (Drenthe)

   آسن (Assen)

   2.680

   502.120

   خلدرلانت (Gelderland)

   آرنهم (Arnhem)

   5.137

   2.133.751

   خرونینگن (Groningen)

   خرونینگن (Groningen)

   2.960

   238.179

   فلفولانت (Flevoland)

   لیلیشتاد (Lelystad)

   2.412

   444.850

   فریسلانت (Friesland)

   لیوواردن (Leeuwarden)

   5.740

   659.612

   لیمبورخ (Limburg)

   ماستریخت (Maastricht)

   2.427

   895.030

   برابانت شمالی (Noord-Brabant)

   سرتوخن بوس
   (s-Hertogenbosch)

   4.905

   2.626.368

   هلند شمالی (Noord-Holland)

   هارلم (Haarlem)

   2.665

   2.956.223

   افریسل (Overijssel)

   زووله (Zwolle)

   3.319

   1.184.551

   اوترخت (Utrecht)

   اوترخت (Utrecht)

   1.485

   1.387.657

   زیلانت (Zeeland)

   میدل‌بورخ (Middelburg)

   1.782

   391.142

   هلند جنوبی (Zuid-Holland)

   لاهه (Den Haag)

   2.700

   3.804.737

    

   شهرهای مهم هلند

   هلند دارای شهرهای بزرگ بسیاری است که هم از نظر جاذبه های گردشگری و هم از نظر مقاصد سرمایه گذاری می تواند برای بسیاری مهم باشد. در ادامه، نگاهی به 10 شهر مهم این کشور زیبا می اندازیم:

   1. آمستردام: جمعیت کلانشهر: 2.4 میلیون نفر

   آمستردام به عنوان پایتخت هلند، پرجمعیت ترین شهر این کشور است که کمی بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد. آمستردام در ایالت هلند شمالی است که دارای شهرهای بزرگ هارلم و زانشتاد نیز می باشد. آمستردام در قلب رندشتاد در غرب هلند واقع شده است، منطقه ای که بیش از 8 میلیون نفر جمعیت دارد که حدود 50 درصد از کل جمعیت هلند را تشکیل می دهد.

   1. روتردام: جمعیت کلانشهر: 2.3 میلیون نفر

   شهر روتردام به عنوان یک مرکز حساس، لجستیک و اقتصادی برای سرمایه گذاری در نظر گرفته می شود. روتردام بزرگترین بندر دریایی اروپا است و جمعیتی متشکل از مردمی از بیش از 180 ملیت دارد. روتردام همچنین خانه دانشگاه معتبر اراسموس است، با محیطی آرام در کنار رودخانه، صحنه فرهنگی و اجتماعی پر جنب و جوش، و همچنین میراث دریایی غنی که با معماری مدرن همزیستی دارد.

   1. لاهه: جمعیت کلانشهر: 2.3 میلیون نفر

   شهر لاهه به نوعی پایتخت اداری و سلطنتی کشور هلند و مقر رسمی دولت آن به شمار می رود. همچنین مرکز استان هلند جنوبی است. چندین شرکت بزرگ بین المللی در لاهه دفتر مرکزی دارند، از جمله رویال داچ شل (Royal Dutch Shell) که پنجمین شرکت بزرگ جهان از نظر درآمد تلقی می شود.

   1. آیندهوون: جمعیت کلانشهر: 780.000 نفر

   آیندهوون بزرگترین شهر در استان برابانت شمالی است. برای سال ها، سرمایه‌گذاری در شرکت های مستقر در هلند در برابانت به دلیل شهرت دیرینه این منطقه به عنوان مرکز همکاری بین مؤسسات تحقیقاتی و صنعت رخ داده است. همچنین، آیندهوون به عنوان قطب فناوری زیست پزشکی در داخل کشور و اروپا تلقی می شود.

   1. اوترخت: جمعیت کلانشهر: 650.000 نفر

   اوترخت چهارمین شهر بزرگ و اداری هلند، پایتخت و پرجمعیت ترین شهر استان اوترخت است که با اقتصاد بزرگ، فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری در هلند فراهم می کند.

   1. گرونینگن: جمعیت کلانشهر: 360.000 نفر

   گرونینگن مرکز و شهرداری اصلی استان گرونینگن در هلند است. همچنین، این شهر بزرگترین شهر شمال کشور است.

   1. بردا: جمعیت کلانشهر: 324.000 نفر

   بردا در استان برابانت شمالی واقع شده است. بردا از نظر تاریخی مرکز صنعت غذا و نوشیدنی در منطقه بوده است. شرکت‌هایی از جمله Hero، Van Melle، De Faam و Kwatta که در سراسر اروپای غربی مشهور هستند، در این شهر قرار دارند.

   1. تیلبورگ: جمعیت کلانشهر: 300.000 نفر

   تیلبورگ در استان جنوبی برابانت شمالی است. این شهر، دومین شهرداری بزرگ در برابانت شمالی و هفتمین شهر بزرگ در هلند است. بجز صنایع، این شهر با وجود دانشگاه معتبر تیلبورگ، دانشگاه علوم کاربردی آوانس و دانشگاه علوم کاربردی فونتیس دارای اهمیت علمی بالایی در اروپا است.

   1. نایمخن: جمعیت کلانشهر: 280.000 نفر

   نایمخن بزرگترین شهر در استان خلدرلانت هلند است. دانشگاه رادبود در این شهر یک مرکز آموزشی معتبر است که با امکانات عالی تاسیس شده است. همچنین، برای مراقبت های بهداشتی، سه بیمارستان بزرگ در این شهر وجود دارد.

   • آلمره: جمعیت کلانشهر: 200.000 نفر

   آلمره یکی از فرصت های سرمایه گذاری جدید در هلند است. این یک شهر و شهرداری برنامه ریزی شده است که در استان فلفولانت، هم مرز با لیلیشتاد و زیوولده واقع شده است. در آلمره، شرکت های لیزینگ به رشد اقتصادی اخیر کمک کرده اند.

   هلند دارای کلان شهرهای بسیاری با شهرت جهانی است


   آب و هوای هلند

   هلند از آب و هوای معتدل دریایی (یا اقیانوسی) برخوردار است. این نوع آب و هوا معمولا دارای زمستان های معتدل و تابستان های خنک است. بارش‌هایی مانند باران در طول سال رایج است، به این معنی که فصل خشکی وجود ندارد. آب و هوای هلند در هر فصل متفاوت است، اگرچه پاییز و بهار می توانند از نظر بارش و دما کاملا مشابه باشند.

    

   اقتصاد هلند

   امتیاز آزادی اقتصادی هلند 78.0 است که اقتصاد آن را هشتمین اقتصاد آزاد در شاخص سال 2023 می کند. امتیاز آن 1.5 امتیاز بدتر از سال گذشته است. هلند در بین کشورهای اروپایی رتبه 5 را از نظر اقتصادی دارد و امتیاز کلی اقتصاد آن بالاتر از میانگین جهانی و منطقه ای است. اقتصاد هلند از تاکید سنتی بر حاکمیت قانون و یک چارچوب قانونی کارآمد سود می برد. سیستم قضایی مستقل و عاری از فساد این کشور حمایت قوی از حقوق مالکیت می کند. در این کشور، باز بودن تجارت و سرمایه گذاری جهانی به خوبی ایجاد شده است و محیط نظارتی و کارآفرینی شفاف و کارآمد است. بالاترین نرخ مالیات افراد و شرکت ها به ترتیب 52 درصد و 25 درصد است. بار مالیاتی معادل 39.7 درصد تولید ناخالص داخلی است. میانگین مخارج سه ساله دولت و تراز بودجه به ترتیب 45.5 درصد و منفی 1.5 درصد تولید ناخالص داخلی است. بدهی عمومی معادل 52.3 درصد تولید ناخالص داخلی است.

   به منظور سرمایه گذاری در هلند، بهتر است قبل از انجام هر کاری، در ابتدا با وکیل مهاجرت به هلند در موسسه مهاجرتی رویال مشورت کرده و راهکارهای موجود را بررسی نمائید.


   دین و فرهنگ هلند

   بسیاری از ساکنان برای حمل و نقل در آمستردام، روتردام، اوترخت و دیگر شهرها دوچرخه سواری می کنند. تعداد دوچرخه در هلند چند برابر ماشین است. گردشگری برای این کشور مهم است و بسیاری از بازدیدکنندگان برای دیدن هنر هلندی، معماری و گل های لاله می آیند.

   از نظر تاریخی، هلند همیشه خانه ادیان مختلف بوده است، اگرچه هلندی ها همیشه عمدتا مسیحی بوده اند. بزرگترین جماعت هلند کاتولیک (23%)، پروتستان (16%) و مسلمان (6%) هستند. همچنین، هلند یکی از سکولارترین کشورهای اروپاست. تنها 20 درصد از کل هلندی ها به طور منظم در مراسم مذهبی شرکت می کنند و نزدیک به 40 درصد آنها مذهبی نیستند و به هیچ فرقه ای وابسته نیستند.


   زندگی در هلند

   هلند با شهرهای جهان وطنی و غنی از فرهنگ و همچنین، طبیعت سرسبز، کیفیت زندگی عالی را ارائه می‌دهد و مهاجرانی که به اینجا نقل مکان می‌کنند به ندرت پشیمان می‌شوند. مسکن در هلند به طور کلی خوب است و طیف وسیعی از اقامتگاه ها در دسترس است. هلندی ها از لیبرال ترین مردم جهان هستند، بنابراین مهاجران محافظه کارتر ممکن است شوک فرهنگی را در هلند تجربه کنند.

   از نظر تحصیل در هلند، استاندارد مدارس و آموزش در هلند بالا است. اکثر مدارس دولتی هستند، اگرچه چند مدرسه بین المللی مستقل وجود دارد.

   برقراری ارتباط در هلند آسان است. به عنوان یکی از متصل ترین کشورها در اتحادیه اروپا، ده ها شرکت در هلند به اشکال مختلف از جمله DSL، کابل و فیبر دسترسی به اینترنت را ارائه می دهند.

   سیستم مراقبت های بهداشتی در هلند یکی از بهترین ها در جهان است و یکی از معدود مواردی است که تمایز بین مراقبت های خصوصی و دولتی را محو می کند. اکثر مراکز بهداشتی و درمانی غیرانتفاعی هستند و به شدت توسط دولت تنظیم می شوند.

   حمل و نقل در هلند از نظر استانداردهای بین المللی پیشرفته در نظر گرفته می شود. شبکه راه‌آهن هلند یکی از شلوغ ترین شبکه های اتحادیه اروپا است که قطارها بین تمام شهرهای بزرگ و همچنین در سراسر مرزهای ملی تردد می‌کنند.

   کیفیت زندگی و میزان رفاه اجتماعی-اقتصادی در هلند بسیار بالا می باشد

   هزینه زندگی در هلند

   هلند هزینه زندگی نسبتا بالایی دارد، اما هنوز از بسیاری از کشورهای اروپایی پایین تر است. در حالی که شهرهایی مانند لاهه و روتردام ارزان‌تر از آمستردام هستند، همه شهرهای بزرگ هلند در مقایسه با شهرهای روستایی و حومه های دورافتاده گران تر هستند. با این اوصاف، مهم نیست که در کجا زندگی می کنید، محل اقامت احتمالا یک هزینه بزرگ است و خرید خانه در هلند یک مسئله مهم به شمار می رود.

   حمل و نقل بر اساس استانداردهای اروپایی نسبتا ارزان است و بنابراین، اگر در شهر زندگی می کنید، ممکن است هزینه ای کمتر از زندگی در نزدیکی محل کار خود داشته باشید. کودکان مهاجر همچنین به سیستم مدارس دولتی رایگان دسترسی دارند، اما، از آنجایی که کلاس ها به زبان هلندی است، بسیاری از والدین مهاجر تصمیم می گیرند فرزندان خود را در مدارس بین المللی ثبت نام کنند که شهریه آنها می تواند بسیار زیاد باشد.

   مشاغل مورد نیاز هلند

   انجام کسب و کار در هلند به دلیل موقعیت استراتژیک آن در اروپا و اقتصاد پرهیاهو و بین المللی آن چشم اندازی جذاب است. تعداد زیادی از مهاجران به خاطر محیط کار مدرن آن به هلند نقل مکان می کنند، جایی که برابری افراد با ارزش است و از تلاش سخت قدردانی می شود.

   فرصت های شغلی در طیف وسیعی از بخش ها در هلند در دسترس است. صنایع کلیدی شامل مهندسی، ساخت و ساز، مواد شیمیایی، نفت و گاز طبیعی و همچنین خدمات مالی، خرده فروشی و حمل و نقل است. شرکت های بین المللی نیز منبع اصلی اشتغال خارجی در هلند هستند. مشاغل مورد نیاز هلند می تواند شامل مواردی همچون تجارت الکترونیک، صنایع فناوری و سرگرمی و همچنین بخش داروسازی و مراقبت های بهداشتی باشد که همچنان قوی هستند. مهاجران واجد شرایط با مهارت های مورد تقاضا، به خصوص در آمستردام، لاهه و روتردام به احتمال زیاد شغل پیدا می کنند.


   میزان درآمد در هلند

   حقوق ها در هلند کمی کمتر از سایر کشورهای اروپای غربی مانند انگلستان، فرانسه و آلمان است، اما هزینه زندگی نسبت به این کشورها کمتر است. مهاجرانی که حقوق متوسطی دریافت می کنند، می توانند از کیفیت زندگی بالایی در هلند برخوردار شوند.


   مهاجرت به هلند

   مهاجرین کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا، برای مهاجرت به هلند باید دلیل محکمی داشته باشند. این افراد، ابتدا باید اجازه اقامت موقت گرفته، سپس، پنج سال مداوم در هلند زندگی کنند تا در نهایت، واجد شرایط اقامت دائم شوند.

   برای مهاجرت به هلند باید یک یا چند مورد از موارد زیر را در نظر داشته باشید:

   قرارداد کاری معتبر. به این معنا که قبل از مهاجرت به هلند باید کار پیدا کنید.

   درآمد پایدار و کافی. به طور متوسط، درآمد ماهانه حداقل 1.200 یورو مورد نیاز است.

   محل اقامت. دارا بودن محل اقامت مرحله مهمی از فرآیند مهاجرت است و بنابراین باید در زمان مقتضی، یک قرارداد اجاره محکم داشته باشید.

   بیمه سلامت معتبر. همچنین، برای پوشش هزینه های پزشکی خود در هلند، باید یک بیمه درمانی خصوصی دریافت کنید.

   در صورت رعایت چک لیست های لازم برای مهاجرت به هلند، این کشور می توانید یکی از ایده آل ترین ها برای مهاجرین قانونی باشد.

   خدمات موسسه مهاجرتی

   موسسه مهاجرتی رویال برای افرادی که قصد مهاجرت کاری به هلند، یا اخذ اقامت تحصیلی و یا سرمایه گذاری را دارند، پکیج ویژه ای آماده نموده است که شامل مشاوره اولیه، ارائه بهترین پیشنهاد و همراهی در تمام مسیر پیشنهادی تا اخذ موفق اقامت قانونی شما خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر، با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی رویال تماس بگیرید.

   برای مهاجرت به هلند، داشتن وکیل مهاجرت ضروری و کمک کننده است

    

   سخن پایانی

   مهاجرت به هلند به عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا دشوار است. ابتدا باید برای اجازه اقامت موقت درخواست دهید که پس از آن باید برای پنج سال تمدید کنید. پس از پنج سال زندگی در هلند با اجازه اقامت موقت، واجد شرایط درخواست اجازه اقامت دائم هستید. مهاجرت به هر کشور اروپایی می تواند بسیار چالش برانگیز باشد و هلند نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما اگر با مشاوران موسسه مهاجرتی رویال همراه شوید، هیچ یک از مراحل مهاجرت شما دشوار نخواهد بود.

   سؤالات متداول 

   بله، اما شرایط آن برای مهاجرین کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند، کمی دشوار است.

   هلند دارای کیفیت زندگی بالایی در بین کشورهای اروپایی است و رتبه 6 را از نظر شاخص رفاه اجتماعی داراست.

   این کشور، کمی گران است اما نسبت به برخی کشورهای اروپایی دیگر، هزینه های زندگی در آن مناسب تر است.

   مقالات مرتبط

   زندگی در هلند

   زندگی در هلند

   جمعیت هلند در سال 2024 حدود 18 میلیون نفر است. این کشور از نظر جمعیتی در رتبه 62 جهان قرار دارد. تراکم جمعیت در هلند...
   دانشگاه های هلند

   دانشگاه های هلند

   تحصیل در دانشگاه ‌های هلند به عنوان یکی از گزینه‌ های محبوب برای دانشجویان بین ‌المللی شناخته می ‌شود. هلند با داشتن بیش از 200...
   ثبت شرکت در هلند

   ثبت شرکت در هلند

   ثبت شرکت در هلند به عنوان یک کشور عضو اتحادیه اروپا به دلیل قوانین تجاری مدرن و محیط کسب و کار مستعد، جذابیت بسیاری دارد....
   تابعیت هلند

   تابعیت هلند

   کشور هلند شرایط و قوانین خاصی را برای اعطای تابعیت به افراد وضع کرده است. افرادی که خواهان دریافت تابعیت هلند هستند باید ابتدا یک...
   تحصیل دندانپزشکی در هلند

   تحصیل دندانپزشکی در هلند

   تحصیل دندانپزشکی در هلند می ‌تواند تجربه ‌ای بسیار ارزشمند و چالش ‌برانگیز باشد. دانشگاه ‌های کشور هلند به دلیل سطح علمی بالا و رویکردهای...
   خرید خانه در هلند

   خرید خانه در هلند

   خرید یک خانه در هلند ممکن است به یک فرایند پیچیده و هزینه‌ بر تبدیل شود. بازار مسکن در هلند معمولا پرطرفداری و رقابت بسیار...
   وکیل مهاجرت هلند

   وکیل مهاجرت هلند

   مردم به دلیل کیفیت بالای زندگی، اقتصاد قوی و محیط اجتماعی مترقی به مهاجرت به هلند جذب می شوند. این کشور دارای سیستم مراقبت های...
   مهاجرت کاری به هلند

   مهاجرت کاری به هلند

   هلند، کشوری واقع در شمال غربی اروپا، کشوری است که به خاطر مناظر زیبا، شهرهای پر جنب و جوش و میراث فرهنگی غنی اش شناخته...
   تحصیل پزشکی در هلند

   تحصیل پزشکی در هلند

   هلند دارای چندین دانشگاه معتبر پزشکی است که تعداد قابل توجهی از دانشجویان بین المللی را به برنامه های پزشکی خود جذب می کند. این...
   کشور هلند

   مشاغل مورد نیاز هلند

   هلند از آن دسته کشورهای شاد و آرامی است که به‌خاطر مناظر زیبا، فرهنگ متفرقی و اقتصاد قدرتمند خود شناخته می‌شود. این کشور به‌عنوان یکی...
   مشاوره رایگان مهاجرت