تحصیل در انگلیس

با توجه به شرایط امروزه ی کشور، افراد بسیاری برای تحصیل سعی می کنند تا وارد کشورهای پیشرفته و جهان اولی شوند. یکی از مواردی که اخیرا بسیار مورد استقبال افراد بوده، تحصیل در انگلیس می باشد چرا که شما با تحصیل در این کشور می توانید نسبت به آینده ی شغلی خود مطمئن شوید. از آن جایی که انگلستان از نظر تحصیل یکی از بهترین کشورهای دنیا می باشد و دانشگاه هایی با رنکینگ بالا دارد، در صورت تحصیل در آن ها می توان به راحتی در هر کشور و شرکتی مشغول به کار شد.

برای تحصیل در انگلستان باید به جزئیات آشنا باشیم. در صورتی که شما چنین قصدی دارید، می توانید ابتدا جهت آشنایی بیشتر و بهتر با شرایط، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره


    

   در صورتی که شما فردی هستید که دوست دارید در کشور انگلیس تحصیل کنید، باید کفش های پولادین خود را پوشیده و خود را آماده ی مسیری دشوار کنید. هر چند باید این نکته را در نظر داشته که در انتهای این مسیر آینده ی شغلی و موفقیت بسیاری منتظر شماست.

   قبل از هر چیز برای تحصیل در انگلیس باید با چگونگی، مزایا و شرایط آشنا شوید. شما باید انتخاب کنید که در کدام دانشگاه یا در چه رشته ای قصد دارید تحصیل کنید. شما برای انتخاب رشته نیاز دارید تا سابقه ی تحصیلی، مهارتی، تجارتی و غیره خوب و مناسبی داشته باشید.

   در کنار این باید بتوانید در دانشگاه مد نظرتان ثبت درخواست تان را به درستی انجام دهید. در این بین باید درباره ی نحوه ی ویزای تحصیلی انگلستان اطلاعات کافی به دست بیاورید. پس بهتر است ابتدا اقدام به کسب اطلاعات بپردازید تا درخواست شما ریجکت نشود.

   مزایای تحصیل در انگلستان

   در کشور انگلستان شما شاهد سیستم آموزشی فوق العاده، آینده روشن شغلی، امکانات رفاهی و بسیاری مزیت های دیگر هستید که در این قسمت به معرفی برخی از آن ها پرداخته ایم.

   • رشد بسیار بالای اقتصادی
   • ارائه ی مدرک معتبر جهانی
   • نزدیکی به ایران از نظر جغرافیایی
   • نرخ پایین بیکاری
   • آموزش های با کیفیت
   • هزینه های پایین تر نسبت به برخی کشورها مانند آمریکا
   • کم تر بودن مدت زمان تحصیل در این کشور
   • دومین سیستم آموزش عالی در کل دنیا

   مقاطع تحصیلی در انگلیس

   اخذ ویزای تحصیلی انگلستان را می توان رویای بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان در تمام جهان دانست. دانش آموزان در انگلیس، همانند ایران، قبل از این که بخواهند وارد دانشگاه شوند، به مدت 12 سال تحصیل می کنند.

   امکان تحصیل در مقاطع زیر در انگلستان وجود دارد:

   • پیش دبستانی
   • ابتدایی
   • متوسطه
   • آموزش عالی پیش از دانشگاه FE
   • دانشگاه HE

   در این کشور تمامی کودکان بین سنین 5 تا 16 سال باید تحصیل کنند و اجباری می باشد اما آموزش عالی پیش از دانشگاه و دانشگاه اجباری نیستند.

   افرادی که قصد دارند تا وارد دانشگاه شده و در مقطع لیسانس تحصیل نمایند باید امتیاز A-level را کسب کنند یا دوره ی دو ساله ی کالج را پست سر بگذارند.

   سطح A-Level در واقع دوره ی پیش دانشگاهی برای ورود به دانشگاه و تحصیل در رشته های داروسازی، پزشکی و دندان پزشکی می باشد. برای سایر دوره ها هم دوره ی پیش دانشگاهی تحت عنوان foundation وجود دارد.

   شما می توانید در مقاطع تحصیلی مختلف در کشور انگلستان تحصیل کنید.

   هزینه تحصیل در انگلیس

   به طور کلی نمی توان یک هزینه ی کلی برا تحصیل در انگلیس نام برد بلکه هزینه ها با توجه به مقطع تحصیلی، رشته و دانشگاه می توانند متغیر باشند. با در نظر گرفتن این موضوع که دوره های تحصیل در انگلیس کوتاه هستند، هزینه تحصیل در انگلیس مناسب است. در جدول زیر میانگین شهریه های تحصیلی در مقاطع مختلف مورد بررسی قرار گرفته است.

   شهریهمقطع تحصیلی
   17 تا 35 هزار پوندمدرسه
   10 تا 38 هزار پوندکارشناسی
   14 تا 22 هزارکارشناسی ارشد
   36 تا 48 هزاردکتری

   ویزای تحصیلی انگلیس بدون مدرک زبان

   ما هر روزه با این سوال مواجه می شویم که آیا امکان اخذ ویزای تحصیلی انگلستان بدون مدرک زبان وجود دارد یا خیر!

   از آن جایی که زبان انگلیسی زبان رسمی کشور انگلستان می باشد، برای تحصیل در انگلیس پاسخ این سوال هم “خیر” می باشد. در حالت کلی اخذ ویزای تحصیلی انگلستان سختی های بسیاری دارد و بدون مدرک زبان شانس شما برای دریافت آن تقریبا صفر خواهد بود.

   دقت کنید که نمره ی زبان شما متناسب با دانشگاهی که از آن پذیرش گرفتید، باشد چرا که گرفتن پذیرش مشروط می تواند باعث ریجکتی ویزای تحصیلی انگلستان شود. هرچند که گرفتن پذیرش مشروط هم به نوبه ی خود بسیار سخت است.

   به جز بحث ریجکت شدن یا نشدن ویزای شما توسط آفیسر، برخی دانشگاه ها در این کشور وجود دارند که بدون مدرک زبان هم امکان تحصیل دانشجویان را فراهم کرده اند که در قسمت زیر به معرفی آن ها می پردازیم.

   • Birmingham City University
   • University of Central Lancashire
   • The University of Bolton
   • Swansea University
   • University of Portsmouth
   • North Umbria University
   • Aston University
   • Robert Gordon University
   • The University of Bristol
   • Sheffield Hallam University
   • University of Warwick
   • University of Greenwich
   • London Southbank University
   • University of Plymouth

   تمکن مالی ویزای تحصیلی انگلستان

   تمکن مالی ویزای تحصیلی انگلستان شامل هزینه های اقامت و شهریه فرد برای مدت یک سال می شود. هزینه ی مد نظر بنا به رشته ی تحصیلی، دوره ی تحصیلی و شرایط زندگی شما می تواند متغیر باشد. میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلستان برای پوشش دادن هزینه های دوره سال اول تحصیل در انگلیس باید مبلغی حدود 12 هزار پوند باشد. شما می توانید با ارائه مدارک سهام، حساب بانکی یا در صورت وجود حامی مالی، نامه رسمی از طرف وی، تمکن مالی خود را اثبات کنید. این کار 10 امتیاز برای شما به همراه دارد.

   تمکن مالی برای تحصیل در انگلیس حدود 12 هزار پوند می باشد.

   شرایط سنی تحصیل در انگلیس

   برای تحصیل در انگلیس بسته به مقطع تحصیلی، شرایط سنی متفاوتی را می طلبد. بهترین سن برای تحصیل در این کشور سنین بین 12 تا 18 می باشد. دلیل این که این سنین را بهترین می دانیم این است که افراد می توانند با جامعه یکی شده و دور از خانواده زندگی کنند.

   شرایط سنی تحصیل در انگلیس از سمت دانشگاه ها هم محدودیت خاصی وجود ندارد و شما می توانید برای هر مقطعی جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلستان اقدام کنید. اما دقت کنید؛ در صورتی که سن مناسب آن مقطع را نداشته باشید، امکان دریافت ویزا نخواهید داشت. بهترین بازه زمانی برای دوره ی کارشناسی 2 سال و برای دوره کارشناسی ارشد 5 سال می باشد. اگر گپ تحصیلی شما بیشتر باشد باید بتوانید دلیل موجهی برای آفیسر خود مطرح کنید.

   تحصیل در انگلیس رویال مهاجرت

   شما با اخذ ویزای تحصیلی انگلستان می توانید در این کشور به تحصیل پرداخته و از امکانات فوق العاده ی این کشور بهره ببرید. موسسه رویال مهاجرت برای تحقق این هدف در تمامی مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، اقدام برای ویزا یا جمع آوری مدارک در کنار شما خواهد بود تا شما بتوانید این مسیر را به خوبی طی کنید. شما می توانید با تماس با کارشناسان مجموعه راهنمایی های لازم را جهت تحصیل در انگلیس دریافت کنید.

   هزینه ویزای تحصیلی انگلستان

   بهتر است که شما پیش از اقدام به تحصیل در انگلیس، از هزینه های تحصیل در انگلستان مطلع شوید. در جدول زیر ما این موضوع را مورد بررسی قرار می دهیم. دقت کنید که افراد برای بهره بردن از سرویس بیمه سلامت ملی در زمان اقامتشان، لازم است که مبلغ 150 پوند (معادل 470 دلار آمریکا) به صورت سالانه پرداخت کنند.

   هزینه ی ویزانوع ویزا
   186 پوندویزای تحصیلی انگلستان کوتاه مدت
   348 پوندویزای دانشجویی ردیف 4
   348 پوندهر فرد تحت تکلف

   دقت کنید که تبدیل هزینه تحصیل در انگلیس به تومان به دلیل نوسانات هر روزه ی ارز را نمیتوان به طور قطع انجام داد. بهتر است در هنگام نیاز این کار را با نرخ روز انجام دهید.

   برترین کشورها برای تحصیل

   تحصیل در آلمان   تحصیل در کانادا   تحصیل در ترکیه   تحصیل در فرانسه   تحصیل در انگلستان    تحصیل در سوئد   تحصیل در مجارستان تحصیل در اسپانیا تحصیل در دانمارک تحصیل در اتریش تحصیل در ایتالیا تحصیل در آمریکا تحصیل در هلند

   تحصیل کردن در دانشگاه های برتر جهان

   با یک سرچ ساده متوجه خواهید شد که بیشترین دانشگاه ها با رنکینگ های تک رقمی در انگلیس وجود دارند. با تحصیل در چنین دانشگاه هایی شما می توانید امکان دریافت موقعیت های شغلی در تمام دنیا را داشته باشید.

   رشته های خاصی در این دانشگاه ها وجود دارند که اگر تحقیق کنید میبینید حتی نامشان هم به گوشتان نخورده است چرا که این کشور در معرفی رشته های جدید همواره پیشتاز است. بخاطر وجود رشته ها و دانشگاه های متعدد، شما همواره حق انتخاب های زیادی خواهید داشت. دقت کنید که در این بین شما باید نمره های بالا و رزومه ی قوی داشته باشید تا از این دانشگاه ها پذیرش بگیرید.

   نام دانشگاه رنکینگ دانشگاه در انگلیسرنکینگ جهانی دانشگاهنام شهر
   دانشگاه آکسفورد12آکسفورد
   دانشگاه کمبریج23کمبریج
   امپریال کالج لندن37لندن
   دانشگاه UCL48لندن
   دانشگاه ادینبورگ516ادینبورگ
   دانشگاه منچستر627منچستر
   کینگز کالج لندن735لندن
   دانشگاه LSE849لندن
   دانشگاه وارویک961وارویک
   دانشگاه باریستول1062باریستول

   دانشگاه های برتر دنیا در کشور انگلستان وجود دارند.

   ددلاین دانشگاه های انگلیس

   دقت کنید که دانشگاه های انگلیس برای کارشناسی به وسیله ی سیستم UCAS بر اساس سیستم زیر است:

   • 15 اکتبر 2023: برای افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های برتر در رشته های دندان پزشکی، دامپزشکی و پزشکی دارند.
   • 25 ژانویه 2023: افرادی که قصد تحصیل در انگلیس در همه ی رشته ها و دوره ها را دارند، جز دوره هایی که مهلت آن ها به اتمام رسیده یا هنوز نرسیده است، می توانند درخواست خود را ارسال نمایند.
   • مارس 2023: در این بازه افراد می توانند برای رشته های هنری درخواست آنلاین خود را ثبت کنند.

   دقت کنید در شرایطی که ددلاین را از دست داده اید می توانید تا 30 ژوئن درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید. اما درخواست افرادی که در ددلاین مورد نظر درخواست خود را ثبت کرده اند، ویزای تحصیلی انگلستان زودتر بررسی شده و به نتیجه می رسد.

   شرایط تحصیل رایگان در انگلیس

   شما برای دریافت بورسیه ی تحصیلی در این کشور استانداردهای خاصی را دارا باشید. سازمان ارائه دهنده و نوع بورسیه روی مدارک موردنیاز تاثیر می گذارد. برخی از بورسیه های دولتی ممکن است مدارک خاصی لازم داشته باشند در شرایطی که سازمان های دیگر مدارک دیگری را از شما درخواست کنند. در این هر دانشگاه هم شرایط خاص خود را دارند که همه باعث می شوند تا تفاوت های بسیاری در مدارک درخواستی ایجاد شود.

   اخذ بورسیه های تحصیلی از دانشگاه های برجسته برای تحصیل در انگلیس فرآیندی بسیار سخت و پیچیده است و مدارک بیشتری هم از دانشجو درخواست می شود. در حالت کلی دانشجو باید موارد زیر را الزاما دارا باشد تا بتواند شانسی برای دریافت بورسیه و اخذ ویزای تحصیلی انگلستان داشته باشد.

   • دارا بودن مقالات ISI
   • دارا بودن مدرک زبان
   • دارا بودن معدل بالا

   بهتر است نمره ی زبان شما از حداقل نمره ی درخواستی بالاتر باشد. با این حال حداقل نمره ی مورد نیاز برای ورود به مقطع لیسانس 6، مقطع فوق لیسانس 6.5 – 7 و دکتری 7 یا بالاتر می باشد.

   شرایط کار حین تحصیل

   وزارت کار این کشور برای دانشجویان این شرایط را ایجاد می کند که دانشجویان بتوانند در حین تحصیل مشغول به کار شوند. هرچند در نظر داشته باشید که هدف اصلی شما ویزای تحصیل در انگلستان می باشد. شما می توانید فقط 20 ساعت در هفته کار دانشجویی انجام دهید که این مدت در زمان تعطیلات می تواند بیشتر باشد. شخص باید بالای 16 سال سن داشته باشد و از اداره ی مهاجرت مجوز اخذ کند.

   برخی مشاغل دانشجویی عبارت اند از: پیک پیتزا، دستیار شخصی، پشتیبان، مراقبت های دامپزشکی، دستیار فروش و غیره.

   اخذ ویزای کار بعد از تحصیل

   پس از تحصیل فرد می تواند در کشور انگلستان به نوعی اقامت خود را تمدید کند که در این بخش به معرفی انواع ویزاهای ممکن برای این موضوع می پردازیم.

   نوع ویزامدت زمان ویزاجزئیات
   Tier 1 Graduate Entrepreneur1 سالافرادی که ایده های نوآورانه و خوبی برای کشور دارند یا قصد سرمایه گذاری داند می توانند از این ویزا استفاده کنند.
   Tier 2 (General)5 سالکسانی که بتوانند پیشنهاد کاری مناسبی از کارفرما در انگلیس دریافت کنند.
   Tier 4 Doctorate Extension Schemeیک سال بعد از اتمام تحصیلافرادی که به زودی دوران دکتری خود را به پایان می رسانند و در تلاش یافتن شغل هستن یا قصد دارند که کار آفرین شوند، می توانند از این ویزا استفاده نمایند.
   Tier5 GAEیک الی دو سالکسانی که قصد دارند در این کشور تحقیق کرده یا تجربه ی کاری کوتاه مدتی را کسب کنند می توانند از این ویزا بهره ببرند.

   در صورتی که دولت انگلستان شما را تایید کند، می توانید در این کشور کار کرده و بعد از اقامت موقت، تابعیت این کشور را اخذ کنید.

   اخذ اقامت پس از تحصیل در انگلیس

   شما تنها با تحصیل در انگلستان نمی توانید اقامت و تابعیت اخذ نمائید بلکه شما باید بعد از زمان تحصیل خود از طریق راه هایی مثل ازدواج، کار یا سرمایه گذاری در انگلیس اقامت کنید. بعد از اقامت در این کشور شما باید 5 سال در این کشور کار کرده و مالیات خود را به صورت منظم پرداخت کنید تا بتوانید تابعیت این کشور و پاسپورت آن را اخذ نمائید.

   امکان اخذ تابعیت بعد از تحصیل در کشور انگلیس وجود دارد.

   سخن پایانی

   به خاطر وجود بهترین دانشگاه های دنیا در انگلستان، هر ساله افراد زیادی با همراهی ما به این کشور راه پیدا کرده و در دانشگاه هایی با رنکینگ بالا تحصیل می کنند. موسسه رویال مهاجرت با سابقه ی عالی خود در زمینه ی اعزام دانشجو به کشورهای مختلف و با داشتن تیمی از کارشناسان خبره در کنار شماست تا ویزای تحصیلی انگلستان را اخذ نموده و برای زندگی در این کشور شروع کنید. با همراه داشتن یک تیم مجرب شما مطمئن خواهید بود که آینده ی درخشانی را پیش رو دارید.

   در این مقاله ما سعی کردیم به موضوع تحصیل در انگلیس بپردازیم و آن را مورد بررسی قرار دهیم. در صورتی که همچنان سوالی در ذهن دارید، می توانید از مشاوره تلفنی یا حضوری با کارشناسان ما بهره ببرید.

   همچنین می توانید سوالات خود را در بخش نظرات مطرح کرده و منتظر پاسخ کارشناسان ما باشید.

   سؤالات متداول

   تقریبا می توان گفت خیر. شما برای تحصیل در این کشور باید مدرک زبان ارائه دهید.

   حداقل بازه ی زمانی صدور ویزا 3 هفته می باشد.

   بله. دانشجویان می توانند در حین تحصیل خود در کشور انگلستان کار دانشجویی یا اصطلاحا پاره وقت انجام دهند.

   شما باید برای تحصیل در انگلیس هزینه پرداخت کنید مگر اینکه بورسیه دریافت کرده باشید.

   شما برای زندگی در انگلیس حداقل باید 822 پوند در ماه هزینه کنید.

   برای اخذ بورسیه و پذیرش شما به حدود سه ماه زمان نیاز دارید. علاوه بر آن شما حدود دو ماه زمان برای گرفتن ویزا مورد نیاز است.

   مقالات مرتبط

   تحصیل دندانپزشکی در انگلیس

   تحصیل دندانپزشکی در انگلیس

   اگر علاقه مند به تحصیل در رشته دندانپزشکی در انگلستان هستید، گزینه های مختلفی برای انتخاب وجود دارد اما تحصیل دندانپزشکی در انگلیس یک رشته...
   مهاجرت کاری به انگلیس

   مهاجرت کاری به انگلیس

   متقاضیان ایرانی که به دنبال مهاجرت یا کار در خارج از کشور هستند، اغلب انگلستان را در فهرست نهایی خود قرار می دهند. در واقع،...
   ثبت شرکت در انگلیس

   ثبت شرکت در انگلیس

   کشور انگلستان از نظر اقتصادی شرایط مطلوب و ایده آلی برای سرمایه گذاران خارجی دارد. به همین دلیل هم تعداد زیادی از سرمایه گذاران بین...

   اخذ شهروندی و تابعیت انگلستان

   اخذ تابعیت و شهروندی انگلستان یکی از پرطرفدارترین هدف‌های مهاجرتی در بین متقاضیان است. انگلستان کشوری بسیار پیشرفته و مرفه است که شهروندان آن از...

   اپلای به دانشگاه های انگلیس

   کشور انگلستان سالانه میزبان بیش از 300.000 دانشجو از بیش از 150 کشور مختلف جهان است. در واقع این کشور یکی از محبوب ترین مقاصد...

   مهاجرت سرمایه گذاری به انگلیس

   انگلیس یکی از برترین اقتصادهای دنیا است که ساکنان آن از کیفیت بالای زندگی، خدمات آموزشی، بهداشتی و درمانی بهره‌مند هستند. به همین دلیل بسیاری...
   خرید ملک و خانه در انگلیس

   خرید خانه در انگلیس

   خرید ملک و خانه در انگلیس رویال مهاجرتنظرتان درباره داشتن خانه در انگلستان چیست؟ انگلیس کشوری خوش آب و هوا، با رشد اقتصادی بسیار زیاد...

   وکیل مهاجرت به انگلیس

   کشور انگلستان از جمله کشورهایی است که متقاضیان بسیار زیادی برای مهاجرت خود آنجا را به عنوان مقصد انتخاب می‌کنند. این کشور از جمله کشورهای...

   زندگی در انگلستان

   یکی از کشورهای پرطرفدار برای زندگی در بین مهاجرین، کشور انگلستان است. ویژگی‌ها و مزایا مختلفی که کشور انگلیس دارد باعث شده تا بسیاری از...
   مشاوره رایگان مهاجرت