بورسیه تحصیلی انگلیس و تحصیل رایگان
تیم نویسندگان رویال مهاجرت اکتبر 17, 2023

بورسیه تحصیلی انگلیس و تحصیل رایگان

مهاجرت تحصیلی به انگلیس یکی از گزینه‌های جذاب مهاجرت و مناسب برای افرادی است که از رزومه و سابقه علمی خوبی برخوردار هستند. برای تحصیل رایگان در انگلستان و فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های برتر آن بورسیه‌های مختلفی وجود دارد که متقاضی باتوجه‌به شرایط خود می‌تواند برای هر یک از آن‌ها اقدام کند. در واقع دانشگاه‌های انگلیس و اخذ بورسیه انگلیس با سطح علمی و آموزشی بالا، وجود اساتید برتر در دانشگاهی همچون آکسفورد و کمبریج و پیشرفته بودن خود کشور، همیشه برای متقاضیان در اولویت‌های اول انتخابشان می‌باشد.

درخواست فوری مشاوره

  درخواست فوری مشاوره

   بورسیه تحصیلی انگلیس

   هر ساله دانشجویان و متقاضیان زیادی به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی به انگلیس هستند. متقاضیان باتوجه‌به سطح دانش زبان و مدرک زبان و همچنین، سطح علمی خود می‌توانند یکی از بورسیه‌های تحصیلی انگلیس را دریافت نمایند. مهم‌ترین فاکتور مؤثر در پذیرش یا عدم پذیرش بورسیه تحصیلی انگلیس برای دانشجویان بین‌المللی مدرک و دانش زبان انگلیسی می‌باشد. به‌طوری‌که برای آزمون آیلتس باید نمره قبولی در آزمون بالای 6.5 بوده و نمره 4 مهارت زبان حداقل 6 باشد. برای مدرک تافل نیز معمولاً نمره بالای 100 شانس قبولی بیشتری دارد البته برای مقاطع مختلف و دانشگاه‌های مختلف این شرایط متفاوت است. به طور کلی برای متقاضیان مقطع کارشناسی حداقل نمره 6 کارشناسی ارشد 6.5 و دکتری 6.5 تا 7 در آزمون آیلتس برای قبولی در دانشگاه‌های انگلیس نیاز دارند.

   البته دانشجویان با داشتن مدرک زبان C پیشرفته و PDE آکادمیک نیز معتبر است و می‌توانند برای پذیرش و بورس شدن با این مدارک زبان اقدام کنند.

   در کنار همه موارد و مزایای تحصیل در انگلیس، یکی از بهترین ویژگی‌های دانشگاه‌های انگلیس ظرفیت مناسب پذیرش و بورسیه برای تحصیل رایگان در انگلیس می‌باشد. اما در مقابل این نکته را نیز باید اضافه نیز برای دانشجویان بین‌المللی شهریه حدود 2 برابر دانشجویان بومی در نظر گرفته می‌شود. اما این دانشجویان آپشن‌های مختلفی برای بورسیه زبان انگلیسی در انگلستان را دارند که به کاهش هزینه‌های آن‌ها کمک بسیاری می‌کند.

   دانشگاه‌های این کشور در سه فصل پاییز (از سپتامبر تا دسامبر)، زمستان (ژانویه تا مارس) و بهار (می تا ژوان) دانشجو پذیرش می‌کنند. توجه داشته باشید، تعداد متقاضیان برای رشته‌های پرطرف‌دار در فصل پاییز و شروع سال تحصیلی رسمی افزایش می‌یابد. اگر دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کرده و رزومه خوبی دارید، بهتر است از یک سال قبل برای پذیرش اقدام کنید.

   بورسیه تحصیلی انگلستان در مقاطع مختلف

   معمولاً کشور انگلیس انواع بورسیه‌های تحصیلی را به‌صورت دولتی یا خصوصی ارائه می‌دهد. شاید یکی از سؤالات ذهن شما هم این باشد که چگونه بورسیه تحصیلی انگلستان بگیریم. در ادامه این مقاله نحوه پذیرش در مقاطع مختلف و شرایط انواع بورسیه تحصیلی انگلیس را بررسی خواهیم کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر و جامع در زمینه انواع بورسیه ها متقاضیان عزیز می‌توانند با کارشناسان در مجموعه رویال مهاجرت تماس گرفته و مشاور دریافت نمایند.

   بیشترین متقاضی برای دریافت بورس انگلیس در سه سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می‌باشند که در ادامه به بررسی شرایط بورسیه تحصیلی انگلستان در هر سه مقطع می‌پردازیم.

   بورسیه تحصیلی انگلیس در مقطع کارشناسی

   برای کشور انگلستان و اخذ بورسیه دانشگاه‌های انگلستان در این مقطع باتوجه‌به ظرفیت و شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی کمی سخت می‌باشد. مهم‌ترین دلیل هم این است که اولویت اصلی این کشور برای تحصیل در این مقطع با دانشجویان و شهروندان کشور انگلیس می‌باشد. هر سال دانشگاه‌های مختلف تعدادی ظرفیت برای پذیرش و بورسیه تحصیلی انگلیس در این مقطع در رشته‌های مختلف اعلام می‌کنند. اما در همین ابتدا به شما بگوییم که اگر در آزمون‌های رسمی زبان شرکت کرده و نمره بالایی کسب کرده‌اید، شانس قبولی شما بالاست. در مورد پذیرش و تحصیل رایگان در انگلستان، شاید دریافت بورسیه‌های دولتی اندکی سخت‌تر بورسیه‌های خصوصی باشند، اما با داشتن رزومه عملی خوب، معدل بالا و نمره زبان بالا حتماً اطلاعات و مدارک خود را برای چندین نوع بورسیه و دانشگاه ارسال نمایید.

   مدت زمان تحصیل در این مقطع نیز معمولاً 3 سال می‌باشد.

   شهریه در مقطع کارشناسی باتوجه‌به نوع دانشگاه و شهر متفاوت بوده و سالانه مبلغی در حدود 15 تا 17 هزار پوند می‌باشد. همچنین در بازه زمانی تحصیل دانشجویان اجازه کار به صورت نیمه‌وقت را نیز دارند.

   بورسیه تحصیلی انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد

   باتوجه‌به ظرفیت دانشگاه‌ها، امکان گرفتن بورسیه تحصیلی از انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور زیاد است. معمولاً مدت زمان تحصیلی یک سال بوده مگر اینکه برای تحقیقات پایان‌نامه نیاز به زمان بیشتری باشد. خبر خوب در مورد بورسیه های ارشد این است که علاوه بر بورسیه دولتی و خصوصی برخی از دانشگاه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی تخفیفاتی روی شهریه در نظر گرفته‌اند. به طور مثال فهرست برخی از دانشگاه‌هایی که تخفیف ارائه می هند در جدول زیر آمده است:

   نام دانشگاهمیزان تخفیف شهریه
   دانشگاه شفیلدسالانه حدود 10 تا 20 هزار پوند
   دانشگاه Durhamتا 50 درصد مبلغ شهریه
   دانشگاه Kingstonسالانه حدود 4000 پوند

   اما جذاب‌ترین و معروف‌ترین بورسیه تحصیلی در مقطع ارشد، بورسیه چونینگ نام دارد که نوعی بورسیه فول فاند می‌باشد و تمام هزینه از ابتدای اقدام برای پذیرش تا فارغ‌التحصیلی و حتی بلیط برگشت را نیز شامل می‌شود. ایرانیان و به طور کلی دانشجویان بین‌المللی شانس بالایی در پذیرش این بورسیه دارد و شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی در انگلستان چندان دشوار نیست. در ادامه همین مقاله به جزئیات کامل‌تر این بورسیه پرداخته خواهد شد.

   بورسیه تحصیلی انگلیس در مقطع دکتری

   تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه‌های انگلیس پژوهش‌محور بوده و اصلاً واحد تئوری ندارد. برای پذیرش در این مقطع چندین راه پیشروی متقاضیان وجود دارد:

   • مانند اروپا، پوزیشن محور است؛ یعنی هر ساله یک سری رشته‌های مشخص می‌شود. متقاضی در مرحله اول باید دانشگاه‌های دارای این رشته را پیدا کرده و در سایت هر دانشگاه شرایط را به‌دقت بررسی کند. سپس می‌تواند برای چند دانشگاه مدارک خود را جهت پذیرش ارسال نماید. به طور کلی شرایط بورسیه تحصیلی در انگلستان در مقطع دکتری از مزایای زیادی برخوردار است.
   • متقاضی یک سوپروایزر یا استاد راهنما پیدا کند. با ایشان در ارتباط و مکاتبه باشد و بعد از تأیید استاد راهنما می‌تواند برای پذیرش اقدام کند. برای این کار نیز حتماً باید از استاد راهنما اطلاعات لازم جهت ظرفیت فاند دانشگاه را بپرسید. سپس اطلاعات خودت را در قسمت regularly apply وارد سایت دانشگاه می‌کند و منتظر پاسخ دانشگاه می‌مانید.

   شرایط و مدارکی که شانس قبولی شما را در هر پوزیشن و تحصیل رایگان در انگلستان در همین مقطع افزایش می دهد، عبارت‌اند از:

   • مدرک زبان با نمره عالی
   • سوابق علمی و پژوهشی
   • ارائه مقاله علمی – پژوهشی
   • تأییدیه استاد راهنما
   • رزومه و CV قوی
   • ارائه انگیزه‌نامه

   به طور کلی هرچه رزومه و معدل شما بهتر باشد، شانس قبولی شما به‌خصوص در رشته‌های پرطرف‌دار و پر متقاضی بیشتر می‌شود. برگزاری نحوه و روند مصاحبه نیز بسیار مهم می‌باشد. در مصاحبه ممکن است نماینده‌ای از طرف دانشگاه یا خود استاد راهنما سؤالات گوناگونی از شما بپرسند که مسلط بودن به زبان انگلیسی و پاسخ صادقانه شما در این مصاحبه توسط مصاحبه‌گر مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

   به‌عنوان نکته پایانی نیز باید ذکر کنیم شرایط، نحوه پذیرش و بورسیه تحصیل در انگلستان در رشته‌های پزشکی و دانشکده‌های پزشکی کمی متفاوت‌تر می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر به سایت دانشکده‌های پزشکی هر دانشگاه مراجعه کرده و تمام مدارک نیاز برای اقدام را از سایت رسمی دانشکده‌ها ببینید.

   انواع بورسیه های تحصیلی انگلیس

    خوشبختانه دانشگاه‌های انگلیس انواع بورسیه های تحصیلی مختلفی با ظرفیت‌های مناسبی را برای تحصیل رایگان در انگلستان در مقاطع مختلف در نظر گرفته است.

   برخی از این بورسیه ها شامل یک مقطع خاص و یا یک رشته خاص می‌شود و برخی دیگر شامل همه مقاطع می‌شوند. به طور کلی بهترین بورسیه های دولتی و خصوصی و شرایط بورسیه شدن در انگلستان شامل جدول زیر می‌شود:

   انواع بورسیهنحوه پذیرشویژگی ها و مبلغ بورسیه

   بورسیه چونینگ انگلستان (Chevening)

    این بورسیه مختص مقطع کارشناسی ارشد می‌باشد. مدت زمان این بورسیه یک سال می‌باشد و اگر دوره تحصیلی دانشجو بیش از یک سال باشد، مابقی هزینه‌ها بعد از یک سال بر عهده خود دانشجو می‌باشد. بعد از فارغ‌التحصیلی دانشجو ملزم به ترک کشور انگلیس می‌باشد.

   برای پذیرش و تحصیل رایگان در انگلستان با کمک این بورسیه باید تمامی مدارک از جمله مدرک زبان، مدرک مقطع قبل به همراه ریزنمرات و ترجمه رسمی، نامه پذیرش دانشگاه، سابقه کار به مدت دو سال، انگیزه‌نامه و خلاصه تمامی مدارک باید کامل باشد. برای دریافت نامه پذیرش بورسیه چونینگ پیشنهاد می‌کنیم مدارک خود را حداقل برای 3 دانشگاه ارسال کنید تا بتوانید از یک دانشگاه پذیرش بگیرید. سپس با داشتن مدرک پذیرش دانشگاه برای بورسیه اقدام کنید.

   به‌جرئت می‌توان گفت بهترین بورسیه دانشگاهی در تمام دانشگاه‌های انگلیس برای مقاطع ارشد، بورسیه چونینگ می‌باشد. اگر بتوانید این بورسیه را دریافت کنید به این معنی است که تمام هزینه‌های تحصیل شما از کوچک‌ترین هزینه توسط دانشگاه تأمین می‌شود. این بورسیه به صورت فول فاند کامل یا نیمه فاند (80 درصد هزینه بر عهده دولت و مابقی بر عهده دانشجو) می‌باشد. این بورسیه نیاز به مصاحبه سفارت ندارد و 10 روزه ویزا برای متقاضی صادر می‌شود. زمان ثبت‌نام برای این بورسیه اوایل ماه آگوست می‌باشد و تا 2 نوامبر شرایط دانشجویان بررسی می‌شود. در نهایت نیز در اواسط نوامبر پذیرفته‌شدگان اعلام می‌شوند

   بورسیه های تخفیفیاین بورسیه در مقطع مختلف به دانشجویان تعلق می‌گیرد. در پاسخ این سؤال که چگونه بورسیه تحصیلی انگلیس بگیریم، باید بگوییم یکی از این راه‌ها پذیرش در دانشگاه‌هایی است که برای روی مبلغ شهریه برای دانشجویان خود تخفیفات بالا در نظر می‌گیرند.مبلغ بورسیه متفاوت می باشد. تقریبا از 4000 پوند سالانه شروع می شود تا 20000 پوند در سال. این بورسیه بیشتر برای مقاطع ارشد و دکتری کاربرد دارد. شرایط و میزان تخفیف کاملا بستگی به دانشگاه و شهر محل تحصیل و همچنین رزومه دانشجو دارد.
   بورسیه صنعتی یا اسکالرشیپاین نوع بورسیه، نوعی بورسیه فول فاند به‌حساب می‌آید. هر سال شرکت‌های مختلف که با دانشگاه‌ها همکاری دارند (برای رشته‌های صنعتی بیشتر کاربرد دارد) تعدادی دانشجو را بورس می‌کنند. در واقع این بورسیه از سمت بخش خصوصی و صنعت اعطا می‌شود. این بورسیه معمولاً زمان مشخص و ثابتی ندارد؛ اما در ماه‌های سپتامبر و اکتبر میزان درخواست از سوی شرکت‌ها بیشتر می‌باشد.شرکت‌های خصوصی و بخش صنعت هزینه‌های تحصیل تعدادی دانشجو را تقبل می‌کنند. شرط پذیرش نیز داشتن مهارت کافی در زمینه‌های شغلی مشخص، مدرک زبان و رزومه علمی قوی می‌باشد. دانشجو موظف است بعد از فارغ‌التحصیلی برای شرکت که به‌عنوان اسپانسر هزینه‌های وی را پرداخت کرده، در پروژه‌ها تحقیقاتی و عملیاتی تحت نظارت شرکت فعالیت داشته باشد.
   بورسیه فول فاند مقطع دکتریبورسیه تحصیلی در انگلستان برای مقطع دکتری یکی از بهترین بورسیه های دانشگاه‌های انگلیس می‌باشد چرا که علاوه بر ساپورت کردن هزینه تحصیل، قسمت زیادی از هزینه‌های زندگی دانشجو در این کشور نیز تأمین می‌شود. برای پذیرش باید به سایت دانشگاه‌ها مراجعه کرده و ظرفیت بورسیه در رشته‌ها بررسی کنید. یک استاد راهنما انتخاب کرده و مدارک لازم را از طریق استاد برای دانشگاه ارسال نمایید.مبلغ فول فاند دانشگاه های انگلیس سالانه حدود 21000 پوند می باشد. علاوه بر این برخی دانشگاه ها مبلغی غیر از این مبلغ برای کمک هزینه های زندگی به صورت ماهانه برای دانشجو واریز می کنند. مبلغ آن بستگی به شهر محل سکونت دانشجو دارد.
   پست داکدر پست داک یعنی شما به عنوان یک کارمند در حال تحصیل هستید. این پوزیشن و بورسیه بیشتر برای مقطع دکتری مورد پذیرش قرار می گیرد. حتی یک کارت پرسنلی به عنوان دانشجو نیز برای شما صادر می شود.مهم ترین ویژگی این نوع بورسیه، امکان ادامه زندگی و تغییر ویزا از ویزای تحصیلی به کاری و در نهایت اقامت کشور انگلیس می باشد. برای پذیرش شما حتما نیاز به سوپروایزر دارید. علاوه بر مدرک زبان، در رزومه خود باید سوابق پژوهشی، فعالیت های علمی و تحقیقاتی و مقالات منتشر شده در ژورنال های معتبر نیز داشته باشید.

   دانشگاه‌های برتر برای مهاجرت تحصیلی به انگلیس

   بورسیه تحصیلی انگلستان کاملاً بستگی به سیستم دانشگاه و ظرفیت دانشگاه‌های آن دارد. باتوجه‌به دولتی یا خصوصی بودن، مبلغ بورسیه، شرایط تحصیل رایگان در انگلستان و مدارک لازم جهت اقدام برای آن با یکدیگر فرق دارد.

   همانطور که در بالا به مهم‌ترین آن‌ها اشاره کردیم، در ادامه نیز به بررسی و توضیح بورسیه های 3 دانشگاه مطرح در انگلیس می‌پردازیم

   بورسیه دانشگاه منچستر

   دانشگاه منچستر واقع در شهر منچستر در سال 1824 تأسیس گردیده است و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های انگلیس می‌باشد. این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی بورسیه های مختلفی را به‌عنوان کمک‌هزینه در نظر گرفته است. این دانشگاه به متقاضیانی که مشکلات مالی دارند و خواستار بورسیه می‌باشد حداقل 3000 پوند و بالاتر تحت عنوان بورسیه های تخفیفی در نظر گرفته است. همچنین یک کمک‌هزینه برای کسانی که می‌خواهد در رشته؛ مانند تحصیل کنند؛ اما مدارک پیشین مناسب برای پذیرش ندارند، تعلق می‌گیرد که با این مبلغ دانشجو می‌تواند ابتدا دوره را در کالج گذرانده و بعد از قبولی وارد دانشگاه در یکی از این رشته‌ها شود. این کمک‌هزینه در حدود 5000 پوند می‌باشد.

   از دیگر بورسیه های این دانشگاه می‌توان به بورسیه فرصت طلایی اشاره کرد. این بورسیه شرایط سنی دارد و به افراد کمتر از 25 سال تعلق می‌گیرد. میزان این بورسیه از 1000 تا 5000 پوند متغیر است. این بورسیه دولتی می‌باشد و متقاضی موظف است بعد از فارغ‌التحصیلی مدتی را برای یکی از ارگان‌های دولتی کار کند یا در پروژه‌های تحقیقاتی شرکت کنند.

   برترین کشورها برای تحصیل

   تحصیل در آلمان   تحصیل در کانادا   تحصیل در ترکیه   تحصیل در فرانسه   تحصیل در انگلستان    تحصیل در سوئد   تحصیل در مجارستان تحصیل در اسپانیا تحصیل در دانمارک تحصیل در اتریش تحصیل در ایتالیا تحصیل در آمریکا تحصیل در هلند

   شرایط بورسیه انگلستان در دانشگاه کمبریج

   دانشگاه کمبریج با دارا بودن رنکینگ 4 جهانی در بین دانشگاه‌های جهان و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان شناخته می‌شود. فارغ‌التحصیلی در این دانشگاه شما را با دنیای از ارتباط و پیشرفته‌ها آشنا می‌کند. چرا که افراد ممتاز و برجسته زیاد از سراسر جهان برای تحصیل در این دانشگاه حضور دارند. فارغ‌التحصیلان در این دانشگاه نگران شغل بعد از اتمام تحصیل نیستند چرا که در حدود 90 درصد آن‌ها بعد از خروج از دانشگاه به‌راحتی شغل مورد نظر خود را پیدا می‌کنند یا در حین تحصیل کار مورد علاقه خود را می‌یابند. در حال حاضر این دانشگاه با ارائه بیش از 30 رشته در مقطع کارشناسی، 150 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و بیش از 270 برنامه برای دکتری همواره یکی از دانشگاه‌های پرطرف‌دار در انگلیس و جهان می‌باشد.

   دانشگاه کمبریج بورسیه تحصیلی را با نام گیتس ارائه می‌دهد. این بورسیه بیشتر برای متقاضیان در مقطع تکمیلی جهت تحصیل رایگان در انگلستان می‌باشد. مقدار این بورسیه در حدود 17 تا 19 هزار یورو می‌باشد. در برخی موارد علاوه بر این هزینه به متقاضی مبلغی جهت تأمین هزینه‌های زندگی نیز داده می‌شود. علاوه بر این بورسیه، این دانشگاه برای داوطلبانی که نیازمند و خواستار بورسیه هستند، بورسیه های دولتی با نام‌های Student Awards Agency Scotland (SAAS)، Student Finance England and Non UK گروه مجهز، Student Finance Wales، Student Finance NI و بورسیه های دیگر با نام‌های Stormzy Scholarship for Black UK Students و Faculty awards and grants ارائه می‌دهد که شرایط و مبلغ هر یک متفاوت می‌باشد.

   شرایط بورسیه تحصیلی انگلیس در دانشگاه آکسفورد

   این دانشگاه با دارا بودن رتبه 2 در بین رتبه‌بندی QS آرزوی هر دانشجویی می‌باشد. این دانشگاه بزرگ‌ترین سیستم کتابخانه در اروپا را دارد و از نظر فراهم‌کردن تمام امکانات و تسهیلات تحصیلی برای دانشجویان خود در سطح جهانی حرفی برای گفتن دارد. شاید برای شما هم سؤال باشد چگونه بورسیه انگلستان شویم، به‌خصوص در دانشگاه‌های معتبری مانند آکسفورد. ورود به این دانشگاه مستلزم نمرات بالا در دروس پایه و زبان قوی و به طور جامع رزومه علمی قوی می‌باشد. باتوجه‌به تعداد زیاد متقاضیان برای پذیرش در این دانشگاه هر چه شرایط و رزومه علمی شما پربارتر باشد، شانس قبولی شما نیز بیشتر خواهد بود. باتوجه‌به برتر بودن این دانشگاه در رشته‌های پرمتقاضی هزینه تحصیل به‌خصوص برای دانشجویان بین‌المللی اندکی بالاست. خوشبختانه این دانشگاه برای دانشجویان خود چندین بورسیه با شرایط مختلف را در نظر گرفته است. به طور مثال نوعی از بورسیه ای که این دانشگاه ارائه می‌کند، بر اساس ملیت و کشورها طبقه‌بندی می‌شود. یعنی مسئولین بررسی مدارک بعد از ارسال مدارک توسط متقاضیان ملیت و شرایط زندگی هر متقاضی در کشورش را بررس می‌کنند. اگر کشوری از نظر اقتصادی و آموزشی در وضعیت مناسبی نباشد، به داوطلبان آن کشورها به‌شرط داشتن رزومه قوی و نمره زبان بالا تعلق می‌گیرد. مثلاً بورسیه تحصیلی سیمون و ژوئن برای اتباع ایرانی در مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های مهندسی و علوم‌انسانی اعطا می‌شود که هزینه‌های تحصیل و هزینه‌های زندگی دانشجو را شامل می‌شود.

   اخذ اقامت در انگلیس با مهاجرت تحصیلی

   در پوزیشن‌ها و مقاطع مختلف شرایط متفاوتی برای ادامه زندگی و تغییر ویزا جهت اخذ اقامت وجود دارد. بر اساس شرایط مختلف می‌توان راه‌های مختلفی را طی نمود که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

   • اگر متقاضی با بورسیه چونینگ وارد کشور انگلیس شده باشد، ملزم است بعد از اتمام تحصیل کشور را ترک نماید. این بورسیه برای کسانی که می‌خواهند بعد از کشور انگلیس در یکی از کشورهای اروپایی، کانادا یا آمریکا ادامه تحصیل دهند و در نهایت اقامت آن کشور را اخذ نمایند، گزینه بسیار مناسبی می‌باشد.چرا که در زمان تحصیل تمام هزینه‌های تحصیل شامل این بورسیه می‌شود و متقاضی شامل تحصیل رایگان در انگلستان می‌شود.
   • دانشجویان مقطع ارشد یا دکتری بعد از فارغ‌التحصیلی و دریافت مدرک می‌توانند به مدت دو سال در کشور انگلیس بمانند و کار پیدا کنند. با پیداکردن یک شغل مناسب ویزای خود را از ویزای تحصیلی به ویزای کاری تغییر داده و سایر مراحل برای اخذ اقامت در این کشور طی می‌کنند.
   • به طور کلی متقاضی برای اخذ اقامت در کشور انگلیس باید 5 سال سابقه کار به همراه بیمه در این کشور داشته باشد. بعد از 10 سال زندگی و کار در این کشور می‌تواند برای اقامت دائم اقدام کندو نکته جالب این است که هنگام اقدام و دریافت اقامت دائم مدت زمان تحصیل نیز شامل این 10 سال می‌شود.

   سخن پایانی

   با وجود شرایط اقتصادی و اجتماعی عالی کشور انگلیس، این کشور اهمیت زیادی به تحصیل و گسترش علم می‌دهد. در همین راستا برای سهولت تحصیل دانشجویان انواع بورسیه های دولتی و خصوصی مختلفی را ارائه می‌دهد که دانشجویان زیادی با شرایط متفاوتی قادر به پذیرش در یکی از دانشگاه‌های این کشور هستند. شاید پیمودن این مسیر تا دریافت بورسیه و اخذ ویزای تحصیلی کمی چالش‌برانگیز باشد. همچنین برای اقدام متقاضی نیازمند اطلاعات جامع و درست از مراحل اخذ ویزا می‌باشد. کارشناسان ما در مجموعه مهاجرتی رویال مهاجرت با توانایی و سال‌ها تجربه در زمینه مشاوره تحصیلی و موفقیت در پرونده‌های اخذ بورسیه تحصیلی آماده کمک و مشاوره‌دادن به متقاضیان عزیز می‌باشند.

   سؤالات متداول

   مهم ترین بورسیه های تحصیلی در انگلستان کدامند؟

   از مهم ترین آن ها می توان به بورسیه های فول فاند، بورسیه چونینگ، بورسیه های تخفیفی، پست داک و اسکالرشیپ را نام برد.

   کدام بورسیه برای مقطع کارشناسی ارشد مناسب و معروف می باشد؟

   بورسیه چونینگ از بهترین و معروف ترین بورسیه در بین بورسیه های مقطع ارشد می باشد.

   اصلی ترین شروط برای پذیرش در بورسیه دانشگاه های انگلیس چیست؟

   اولین و مهم ترین شرط تسلط به زبان انگلیسی و کسب نمره بالا در آزمون های بین المللی و بعد از آن رزومه قوی می باشد.

   مقالات مرتبط

   زندگی در انگلستان

   یکی از کشورهای پرطرفدار برای زندگی در بین مهاجرین، کشور انگلستان است. ویژگی‌ها و مزایا مختلفی که کشور انگلیس دارد باعث شده تا بسیاری از …

   ثبت شرکت در انگلیس

   ثبت شرکت در انگلیس

   کشور انگلستان از نظر اقتصادی شرایط مطلوب و ایده آلی برای سرمایه گذاران خارجی دارد. به همین دلیل هم تعداد زیادی از سرمایه گذاران بین …

   تحصیل دندانپزشکی در انگلیس

   تحصیل دندانپزشکی در انگلیس

   اگر علاقه مند به تحصیل در رشته دندانپزشکی در انگلستان هستید، گزینه های مختلفی برای انتخاب وجود دارد اما تحصیل دندانپزشکی در انگلیس یک رشته …

   اپلای به دانشگاه های انگلیس

   کشور انگلستان سالانه میزبان بیش از 300.000 دانشجو از بیش از 150 کشور مختلف جهان است. در واقع این کشور یکی از محبوب ترین مقاصد …

   مهاجرت سرمایه گذاری به انگلیس

   انگلیس یکی از برترین اقتصادهای دنیا است که ساکنان آن از کیفیت بالای زندگی، خدمات آموزشی، بهداشتی و درمانی بهره‌مند هستند. به همین دلیل بسیاری …

   اخذ شهروندی و تابعیت انگلستان

   اخذ تابعیت و شهروندی انگلستان یکی از پرطرفدارترین هدف‌های مهاجرتی در بین متقاضیان است. انگلستان کشوری بسیار پیشرفته و مرفه است که شهروندان آن از …

   خرید ملک و خانه در انگلیس

   خرید خانه در انگلیس

   خرید ملک و خانه در انگلیس رویال مهاجرت نظرتان درباره داشتن خانه در انگلستان چیست؟ انگلیس کشوری خوش آب و هوا، با رشد اقتصادی بسیار زیاد …

   مهاجرت کاری به انگلیس

   مهاجرت کاری به انگلیس

   متقاضیان ایرانی که به دنبال مهاجرت یا کار در خارج از کشور هستند، اغلب انگلستان را در فهرست نهایی خود قرار می دهند. در واقع، …

   وکیل مهاجرت به انگلیس

   کشور انگلستان از جمله کشورهایی است که متقاضیان بسیار زیادی برای مهاجرت خود آنجا را به عنوان مقصد انتخاب می‌کنند. این کشور از جمله کشورهای …

   نظر خود را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   مشاوره رایگان مهاجرت